Basketbalteam mist plaats in finalepoule NSO-delegaties gaan terug naar achterban Chaos op veld bij 'toegift' strafschoppen Motorraces: 3 doden Björn Borg raakt niet uit evenwicht s&ebbsns Onervaren Nicols naar top EHC wint bij VUC: 0-1 >r Verlies tegen Rusland en Spanje Zware nederlaag voor Sri Lanka Op Man al 124 verongelukte coureurs Ruil juist nü nw Alfa Sud in voor j een nieuwe of jong gebruikte Alfa Romeo bij: Albatros voor Alfa Romeo Victor Pecci in finale verslagen Geen duidelijkheid na roei-selecties Matige prestaties van kanovaarders Heins wint grote prijs Nederland to wg°iSunde^pzTe™ke Haarlemmers delen in honkbalcompetitie winst met Giants Bonsink naar Ajax MAANDAG 11 JUNI 1979 SPORT TROUW/KWARTET iG AMERSFOORT - Meer dan een Jaar na de feestelijke Installatie van een nationaal sportoverleg <NSO> wachten overheid en sport nog al tijd op het eerste zwaarwegende ad vies. waarvoor dit college van veer tig man plus nog wat coördinatie- adviesgroepen destijds tn het leven werd geroepen Zaterdag in Amers foort konden de delegaties van rijk, provincies en gemeenten aan de ene kant en de georganiseerde sport an derzijds elkaar vinden in de nood zaak om in een periode van vijf Jaar zon duizend man extra aan be- roepssporttechnisch kader te werk te stellen ter ondersteuning van het vrijwilligerswerk in de sport Daar bij grijpen aspecten van werkgele genheid (sociale zaken» en een ver beterde ClOS-opleiding (CRM) in elkaar, terwijl op de achtergrond meespeelt dat op deze wijze het probleem van de zwarte betalingen in de sportwereld kan worden aan gepakt. De vraag wie er als werkge- ver gaat optreden: provincie, ge meente of sportvereniging bleef openstaan. Toen echter aan de orde kwam wie moet gaan betalen liepen de meningsverschillen zo hoog op, dat elk van de partijen zich geroe pen voelde een eigen motie ter tafel te brengen. Alleen dank zij behen dig manoeuvreren van de onpartij dige voorzitter professor Ten Boef werd alsnog een slotresolutie aan genomen. zij het dat het hier een tamelijk verwaterde weergave be trof van het besprokene. In feite zei alleen de georganiseerde sport en dan nog met alle voorbe houd ja. waar het de financiële consequenties betrof. De 15 mil joen, die van deze sector volgens de voorgestelde 35-63 procent verde ling wordt gevraagd, acht men reeds goeddeels aanwezig in het huidige zwart geldcircuit tussen clubs en kader. Vandaar dat de ge organiseerde sport het veto uit sprak over een alternatief financie ringsmodel, waarbij gelden van de sporttotalisator in het geding wa ren. Maar het financieringsmodel, waar de voorkeur van de sport naar uit ging. heeft het nadeel dat het rijksaandeel van 30 miljoen dient te komen van sociale zaken. Afgezien van de vraag of dit minis terie wel bereid is de werkgelegen heid in de vierde sector te bevorde ren, gaat het hier om financiële in jecties, waarvan de hoogte jaarlijks opnieuw wordt vastgesteld, hetgeen weinig zekerheid biedt voor de toe komst. Als de post daarentegen bij crm wordt ondergebracht betekent dat nieuw geld voor nieuwe taken. Een politieke beslissing dus. Der halve konden de vertegenwoordi gers van de rijksoverheid voorals nog weinig anders doen dan een herschikking van de beschikbare middelen adviseren. Daarbij kwam men in botsing met de gemeenten (gesteund door de provincies, die blijkens een recente publikatie jaarlijks rond één miljard in de sport uitgeven, maar dat uitslui tend doen in de sfeer van de akkom- modaties). Bovendien richtte woordvoerder Pot een verwijt aan CRM dat dit ministerie experimen ten is begonnen in Groningen en Utrecht zonder de continuïteit te waarborgen. Nu eenmaal de zaken zo lagen achtten alle partijen het nuttig hun achterbannen te raad plegen. Deze procedure zal bij de gemeenten een half jaar in beslag nemen, zodat op zijn vroegst in het voorjaar van 1980 het eerste zwaar wegende advies van het NSO defini tief gestalte zal kunnen krijgen. SIENA De met veel verwachtingen tegemoet geziene Euro pese kampioenschappen zijn voor Nederland na twee wed strijden al op een fiasco uitgelopen. Na zaterdagavond, zij het zeer eervol, met 92-84 van Rusland verloren te hebben, kon de équipe van coach Tom Quinn zich gisterenavond tegen Span je niet handhaven. Na een hoopvolle ruststand van 52-48 werd uiteindelijk zeer teleurstellend met 105-83 van de goed spelende Spanjaarden verloren. Door dit resul taat zijn de Sowjet-Unie en Spanje, dat gisteren met 85-81 Bulgarije be dwong. zeker van een plaats in de finalepoule Nederland zal zich tevre den moeten stellen met deelname in de verliezersronde. In het gunstigste geval kan dit een zevende positie opleveren, een zelfde resultaat wat twee Jaar geleden in België werd behaald Het begon allemaal zeer hoopvol in de wedstrijd tegen de Spanjaarden. Na de traditionele nerveuze opening werden de tegenstanders al snel op een achterstand gespeeld. In hoge mate verantwoordelijk hiervoor wa ren de fabelachtig schietende Kees Akerboom en Dan Cramer. Belden kwamen in de eerste helft tot acht uit Uen. De ruststand van 52-48 was dan ook absoluut niet geflatteerd. En met een beetje meer geluk had de voor sprong nog groter kunnen zijn. Maar omdat Jim Woudstra en in mindere mate ook Mitchell Plaat hun dag niet hadden, kon de schade voor de Span jaarden beperkt blijven. De tweede helft bracht echter een grote teleur stelling en had eigenlijk beter niet gespeeld kunnen worden. Ieder zelfvertrouwen leek ineens te ontbreken, er werd zeer knullig bal verlies geleden en het schotpercenta ge. in de eerste helft nog uitstekend, daalde tot een zeer bedenkelijk peil. Spanje maakte er geweldig goed ge bruik van de Nederlandse ineenstor- Ung. Vooral via de oude rotten Bra- LEEDS NOTTINGHAM Sri Lan ka. dat Nederland uitschakelde in de strijd om het wereldkampioenschap criket, heeft in de eindronden van het toernooi direct een zware nederlaag geleden Nieuw-Zeeland zegevierde met 9 wickets: 189 all out tegen Nieuw Zeeland 190 voor 1. In dezelfde groep (A) versloeg West-Indië met eveneens 9 wickets India. In groep B startten Engeland (tegen Australië) en Pakistan (tegen Canada) met winst. Ultalagen Nederlandse competitie Hoofdklasse HBS VOC 61 120 .VOC wint met 59 run*. I 6i Kon UD-Qulck Hg 118 182 voor 9 .Quick wint met 64 run*. I VRA Rood Wit 206 voor 5-150 iVRA wint met 56 run» 6-li Eerste klasse Excelsior- Hercules 91 voor 6 90 (Excelsior wint met 4 arte- keu 6-11. Bloemendaal Hermes DV8 114 voor 4- 187 voor 6 .dr»w 2-4. VUC HCC 2 130 voor 7 204 i ersw 2-4., Quick N ACC 130-135 lACC wtnl met 5 runs I4i. bender en Rullan steeg men tot grote hoogte. Alles wat Quinn probeerde, veel wisselen, fanatieker verdedigen, het mocht allemaal niet baten. Van het team. dat blakend van zelfver trouwen een dag eerder zo knap de Russen partij had gegeven, was niets meer overgebleven. Nederland had een complete metamorfose onder gaan in de 24 uur die de twee wed strijden schelden. De eerste confrontatie op zaterdag tegen de Russen werd met enige vrees tegemoet gezien, alhoewel men zich van tevoren toch kansloos moest achten. Van belang was echter met hoeveel punten er verloren zou wor den. Uiteindelijk werden het er acht, maar een Jaar of twee. drie geleden zouden dat er zeker dertig zijn ge weest. Nederland speelde tegen Rus land sterk en bij vlagen zelfs uitste kend. Er werd goed collectief verde digd en aanvallend hadden de star tende guards Plaat en Cramer geen enkele moeite met de beruchte Russi sche pressingverdediging. Dat Neder land tenslotte moest buigen komt voornamelijk op het conto van de Russische kolos Tkachenko geschre ven worden. HIJ was op geen enkele manier voor de Nederlanders af te stoppen. In de tweede helft werd daarom de verdediging nog meer op hem geconcentreerd, maar deze han delswijze opende perspectieven voor de andere Russische aanvallers, met name Mychkln, die vaak ongehinderd van afstand kon scoren. Bij het einde van de wedstrijd was het meeste applaus echter voor de Nederlanders, terwijl de Russen enigszins beteuterd de kleedkamers opzochten, ze hadden absoluut niet verwacht dat ze zich zo hadden moe ten inspannen tegen Nederland. Jam mer dat een dag later alle hoopvolle verwachtingen op een beter eindre sultaat weer zo snel de grond inge boord werden. Nederland kan zich nog steeds niet rekenen tot de vol wassen basketbalnaties. Nederland: Akerboom 22. Cramer 18. Faber 14. Plaat 8. Woudstra 8 en Hagens 6. Spanje: Brabender 30, Rullan 27, San Epifano 22, en Santillana 12. Nederland: Akerboom 20, Woudstra en Faber 18. Cramer 12. Plaat 10. Hagens en Van Helfteren 2. Sowjet-Unie: Mlsjikin 29. Tkasjenko 22. Zarmoehamedow 16. .M9I 00-69. Tsjechoslowaklje-Orlekenland 74-67 Groep B Sowjet Unie-Nederland 94-83. Spanje- Bulgarije 85-81. Spanje-Nederland 105-83 O roep C Joegoslavië-Frankrijk 80-65. Uraél-Po len 86-78. Frmnknjk-Israei 92-83 DOUOLAS Het gevaarlijke motor- circuit op het eiland Man heeft zijn offlcële 124ste slachtoffer geëist. De Londenaar Fred Launchbury veron gelukte tijdens de zogenaamde for mule 3 races en overleed in het zie kenhuis aan zijn verwondingen. Ook In het Tsjechoslowaakse Terllce is een motorcoureur verongelukt Het was de Westduitser Harald Johler. Tijdens een race raakte hij van de baan. toen zijn motor een snelheid had van 200 kilometer per uur. ADVERTENTIE Wibautstraat 80, Amsterdam, Tel. 926265/926549 Björn Borg toont de erebokaal aan het Franse publiek na zijn overwinning in de finale op Victor Pecci. PARIJS Als drieëntwintigjarige een leeftijd waarop men zich in Nederland pas internationaal begint te presenteren heeft Björn Borg voor de vierde maal de open Franse kam pioenschappen op zijn naam gebracht. Met de Franse speler Haillet verloor hij in drie sets van de Tsjechische combinatie Kodes en Smid: 7-6 4-6 en 7-6. Voor het overige was de Nederlandse inbreng niet bijster groot. Louk San ders verloor met 3-6 en 1-6 van de Tsjech Tomas Smid, terwijl Mare Al- bert met 6-8 in de derde set werd uitgeschakeld door Haillet. AMSTERDAM Veel aanwijzingen hebben de wedstrijden van de Am sterdamse roeibond, waarmee het af gelopen weekeinde het „Bosbaansei zoen" werd geopend, de selectieheren van de roeibond niet gegeven. Wijzi gingen in ploegen ten gevolge van blessures en het boeienverschil waren daar een voorname oorzaak van. De Aegir-Phocas-combinatie won over tuigend de vier zonder stuurman. Or- ca-Nereus, winnaar van het zilver tij dens de laatste wereldkampioen schappen, heerste in de eindstrijd van de lichte vier zonder stuurman, maar hun kracht is al lang bekend. Pas als de internationale confronta ties voortgezet met de wedstrijden in Ratzeburg in het komende weekein de en in de Hollandbeker koninklijke regatta, eind van de maand in Am sterdam, kan meer duidelijkheid wor den verwacht. Aegir-Phocas boekte een duidelijke overwinning in een sterk gevaren race waarin Snadi uiteindelijk moest buigen voor het geweld van de coali tie. De lichte Orca-Nereus-vier, ook in het zware nummer gestart, kwam tot een aanvaardbare derde plaats. ZAANDAM De nationale kano- ploeg van bondstrainer Karei Muys heeft uit het intematinale wedstrijd water van de eenentwintigste Zaanre- gatta slechts één overwinning kun nen peuren: die op de K-4 over 1000 meter. Een wat schrale oogst zo hal verwege het voor-Olympisch seizoen dat in augustus moet worden afgeslo ten met kwalificatie voor Moskou tij dens het wereldkampioenschap in Duisburg. Schraal vooral omdat de Zaanregatta dit jaar met name gro tendeels gedevalueerd werd tot een weederangs internationaal toernooi met naast de Nederlandse selectie slechts landenploege uit Canada en België. BLARICUM Johan Heins heeft de grote prijs van Nederland gewonnen tijdens het nationale concours hippi- que in Blaricum. Nadat De Ruiter uit Maastricht reeds twee keer als eerste was geëindigd met Argonaut Z, op de onderdelen Jacht- en progressief springen, kwam Heins gisteren op nieuw op de eerste plaats. Heins slaagde er in op de drie onderdelen klassiek springconcours, type puis sance concours en parcours met ze ven hindemissen slechts 4 strafpun- ten op te lopen. Tweede werd Henk Nooren met Upstream, die tot vijftien strafpunten kwam, waarmee hij toch wel een heel eind bij Heins achter bleef. Als derde eindigde de nog erg goed rijdende good old Anton Ebben, die met zestien strafpunten slechts één punt achterbleef bij Nooren. Van een onzer verslaggevers DEN H /AG Sinds tweede pinksterdag zijn de kampiojrti van de drie hoofdklassen bij de zondagamateurs beken» zijn het Haagse VUC, ROHDA uit Raalte en EHC uit H he broek. De drie kampioenen hebben met elkaar gemeen, da een seizoen doormaakten, waarin de punten effectief y fd meld werden, maar waarna het kampioenschap te danken 111 aan een verlies of gelijkspel van de directe concurrent ky" kampioenen derhalve, die nu in een halve nacompt moeten uitmaken wie zich zondagamateurkampioen van derland zal mogen noemen. Deze halve nacompetitie houdt in, dat de elftallen slechts éénmaal tegen elkaar uitkomen. De uiteindelijke winnaar zal naast de begeerlijke titel, ook aanspraak kunnen maken op een finalepartij op 30 juni en 7 juli tegen de kampioen van het zaterdag-ama- teurvoetbal, waarbij het predikaat al geheel amateurkampioen van Neder land in het geding is. Zondagama teurkampioen is uiteraard de ploeg, die in de nacompetitie de meeste punten verzamelt. Om echter te voor komen, dat ploegen met eenzelfde saldo eindigen, heeft de KNVB een nieuw onderhoudend zomeravond- spel uitgevonden: na afloop van iede re wedstrijd worden door elk team vijf strafschoppen genomen, onge acht de uitslag. Mocht aan het eind van de nacompetitie blijken, dat twee of zelfs alle drie de deelnemers een gelijk aantal punten vergaard heb ben, dan beslist het aantal doelpun ten, dat in de strafschoppenreeks werd gescoord. Uitgangspunt hierbij is, dat mede door de lange winter stop, de competitie te lang geduurd heeft. Als na de nacompetitie ook nog eens een beslissingswedstrijd ge speeld zou moeten worden, zou het resultaat pas in juli bekend zijn. De heer Janssens van het Bestuur Ama teurvoetbal van de KNVB: „Je moet er rekening mee houden, dat je met amateurs te maken hebt. Die willen ook met vakantie en je kunt ze buiten het seizoen niet zoveel verplichtingen meer opleggen." Zaterdag leidde dit initiatief echter tot grote verwarring onder spelers en toeschouwers. VUC, evenals vorig jaar kampioen van de hoofdklasse A, trad in Den Haag aan tegen EHC. Na een wedstrijd waarin voor VUC voort durend een aanvallende rol was weg gelegd, maar waarin het goed vanuit de counter spelende EHC door een doelpunt van Louis Corduwener met 1-0 won, werd overgegaan tot het ver plichts elfmeterschieten. Omdat amateurclubs bij hun terreinen nu eenmaal geen hoge afrasteringen kennen, bevond zich al tijdens de eerste strafschoppenreeks een groot aantal toeschouwers rond het straf schopgebied. Toen deze reeks onbe slist (4-4) eindigde, stormden nog eens honderden enthousiaste fans het veld op om de volgende reeks van nabij te kunnen aanschouwen. Om dat vriendelijke verzoeken van de speaker geen resultaat hadden, zag scheidsrechter Habold geen andere mogelijkheid, dan de activiteiten voortijdig te staken. Janssens: „Ha bold had vandaag geen andere moge lijkheid. We leren hieruit, dat we de komende partijen organisatorisch be ter moeten aanpakken. Ai vóórdat met strafschoppen begonnen wordt, moet het veld ontruimd zijn." De overwinning van EHC heeft tot gevolg, dat ROHDA op 16 Juni VUC ontvangt en dat op 24 juni EHC thuis tegen ROHDA speelt. EHC heeft zich door deze eerste overwinning al een goede kans geschapen en dwong res pect af door het bekeken spel, waar mee zij de Hagenaars bestreden. Door zijn enthousiasme en aanvals lust was VUC in de tweede helft ai zo moegestreden, dat EHC zich zelfs nog wat kansjes kon creëren. Het bleef echter bij de reeds in de eerste helft verkregen 0-1 stand en daar zowel VUC als de Limburgers tevreden mee zijn. [bel VUC-EHC 6-1 (6-1) 44 Corduwener 0-LJ d{ rechter M Habold. Toeschouwers: 3000 Vl'C: Van de Meer. Westgcest. Buljiel** stra. Klein: Van Dorp. Bok. Quellhorst. i to Ho Vf «tl UIlnt«t>lc mmm mmm i w» i^ Steegs. Krul, Smits. Verdonk. Baur; Cordi piO Al Quaedackes. it I! Amateurvoetbal Zondag eed N Kampioenschap van Nederland Zondagamateurs VUC-EHC 0-1 Zaterdag: Rohda-VUC Nacompetitie periodekampioenen Hoofdklasse A Blauw WltrEDO 3-0 RVC BlauwWIt EDO was m KXldl Woensdag:EDO-RVC 2 ll| 2 'I ib P* km tl ov< WEST II IB: Gouda-Wilhelmus 2-1. DBGC-Roodenbl iRoodenburg dcgr.i. DHC-HION 0-0. drecht-Hermes DVS 3-4. Lens-VIOS 1-0. schen-Olympla 3-0. door Co Matoc Later verongelukte op het circuit van Terlice nog een tweede coureur: de Tsjechoslowaak Jaroslav Franc. Het gebeurde in de tiende ronde van de 250-cc race. Een Franse baanofflcial werd tijdens de 24-uurs race van Le Mans erstlg gewond. Hij werd terwijl hij de baan ollevrij wilde maken, aangereden door de Fransman Mare Sourd De jeugdige Deense speedway-inter national Erik Gunderssen brak zijn been. toen hij tijdens een westrijd in Wolverhampton In de baanafzetting geraakte In de finale voor de met 18.000 toe schouwers volgepakte tribunes riep de Zweed met 6-3. 6-1. 6-7 en 6-4 een halt toe asm de opzienbsirende op mars van Victor Pecci uit Paraguay. Tegen het einde van de derde set. toen Borg met 5-2 leidde, demon streerde de Zuidamerikaan in een moment van inspiratie de geweldige agressie, waarmee hij grootheden als Guillermo Vilas en Jimmy Connors had OVerblUft. ZelfS BOrg raakte ge- ïntimideerd. De Zweed moest toe- hoogte kwam en de afsluitende „tie- A break" met 8-6 op zijn naam bracht In de pauze, die volgde, herstelde M A nauw brengen. De Zweed had aan één A service-doorbraak (in de negende game) voldoende voor de eindzege en de daarmee verbonden premie van ruim honderdduizend gulden. De 26-jarige Australische Wendy Tumbull verscheen in drie finales van de open Franse kampiienschap- pen. Ze won er twee. maar verloor die in het dames enkelspel. De 25-jarige Chris Evert-Lloyd maakte een triom fantelijke rentree. In de meest eenzij dige finale sinds Jaren voegde zij aan de titels van 1974 en 1975 een derde toe. Voor de zege met 6-2 en 6-0 op Wendy Tumbuil behoefde zij slechts 63 minuten op de baan te staan. Wendy Tumbulll. die haar verliespar- tij toch nog 15.000 dollar overhield, zegevierde wel ln het dames dubbel spel en in het gemengd dubbelspel. Hierin waren Betty Stöve en Bob Hewitt haar partners. Damesdubbel Stöve-TUmbull iNed-Aust-DUrr- Wade iFrs-Engi 3-6 7-5 6-4 Gemengd dubbel Tumbuil - HewlU iAus-Z«fi-Ruzici-Tinac iRoei 6-ï 2-6 8-1 MOOK - Tom Okker heeft zich niet geheel kunnen revancheren voor het verlies van de „Slag op de Mooker- hei". een nederlaag tegen Wouter Fok. die hem een Jaar lang nagedra gen is. De Nederlandse routinier be reikte dit weekeinde door overwin ningen op de Fransen Deblicker en Haillet wel de finale van het 25.000 gulden toernooi van Molenhoek. In de op een goed peil staande eindstrijd verloor hij echter met 4-6 en 5-7 van de al even geroutineerde Joegoslavi sche speler Zeljko Franulovic. In de gehele partij deden zich slechts twee service-breaks voor. beide ten nadele van Okker De eerste maal gebeurde dit in de zevende game van de eerste set en daarna nog eens in de tweede bij 5-5. Ook in de finale van het heren- dubbel leed Okker een nederlaag. AMSTERDAM Karei Bonsinkfcdl het komende seizoen voor Ajaxjteli komen. Tussen de Amsterdg! landskampioen en het Belg RWDM werd zaterdagavond ovi stemming over deze overgani reikt. In ruil (plus extra geld) vei Hans Erkens uit de Meer naar beek. Bonsink vertrok gisteren! Ajax naar Zuid Amerika, wal vijftal wedstrijden worden ges Ook de tweede Ajax-aankoop,"! Boeve, maakt de trip mee. Niet vertrokken naar Zuid-A zijn doelman Piet Schrijvers S daag gaat zijn knie open; een el tueel verder operatief ingrijpen ij onmiddellijk) en de Brit Ray Clfl De spanningen van de laatste we maar vooral de moeilijkheden il privé-sfeer hebben de leiding I Ajax doen besluiten Clarke i met vakantie te sturen. Uit de Ajax-gelederen vertrek! terugkeer uit Zuid-Amerika gens doelman Tervoort en de Lamain en Cramer. Zij maakten 1 uit van de A-selectie maar verblef meestentijds op de reservebai vertrekken naar België (Wintc en Waterschei). AMSTERDAM Het Neder lands tophonkbal is bezig het laatste jaren verloren terrein te herwinnen. Er wordt spec taculair en attractief gehonk bald en een blik op de rang lijst leert dat de ploegen el kaar in de top van de hoofd klasse weinig ontlopen. De dubbel van Haarlem Nicols tegen Giants uit Diemen mag als voorbeeld van het in de hoofdklasse gekeerde tij wor den gezien. Dit weekeinde za gen circa 4.000 toeschousers beide ploegen in Haarlem en Diemen aan het werk. In bei de gevallen kregen de toe schouwers waar voor hun geld. In het Pim Muller-stadion onder streepte Nicols nogmaals in het bezit te zijn van een nu nog Jeugdige ploeg, die mits de groep Intact blijft, de jaren met grote successen weer naar Haarlem kan terugbrengen. Zover is het echter nog niet. Nicols beschikt over een aantal zeer getalenteerde honkballers, die de nodige wedstrijd ervaring ontberen. Zo heeft de ploeg het moeilijk als er onder druk moet worden gespeeld. Onder leiding van werper Ron Giroldi leek de ploeg zaterdag op een overwinning af te stevenen. Honkslagen van Van Doomspeek. Vervaat en routinier Naaktgeboren zorgden voor het eer ste punt van de Haarlemmers. In de vierde Innings werd Giroldi een paar keer goed geraakt en ook nog gecon fronteerd met kostbare fouten van zijn binnenveld. Behalve tweeGiants- punten was het indirect de oorzaak van het vertrek van Giroldi naar de kleedkamers. Honkslagen van de uit blinkende Montvidas, Ludenhof en met als klap op de vuurpijl een home run van Steve Matthews betekende het afscheid van Giroldi (5-0-9-3). In feite was daarmee ook de wedstrijd beslist, alhoewel Nicols in de laatste twee Innings nog wat tegensputterde op het werpen van Paul Mulder (4-2-9- 3) in zeventweederde innings. Giants- coach Ferwerda onderkende dit Ni- chols-gevaar en verving Mulder door international Martin Ronnenbergh (2-0-1-0), die de partij professioneel uitwierp. Op de electronische score bord prijkte een 3-5 eindstand voor de Giants. Een speciale aantekening verdient Edwin Koops, de opvolger van Giroldi. Koops, alweer zo een produkt van de bij Nicols de laatste jaren goed doorgevoerde Jeugdoplei ding. beëindigde de wedstrijd met de cijfers 3-0-2-0 De return op zondag werd voorafge gaan door een stuntje van sponsor Unique van de Giants. Een nerveuze manager Jan Koopman stond om 12 uur op Schiphol de komst af te wach ten van de Amerikaan Terry Hensley. Deze nieuw aangetrokken Ameri kaan kwam door het door vertragin gen vertraagde intercontinentale vliegverkeer net op tijd aan. Op de nationale luchthaven werd hij ln een helikopter gestopt die de Amerikaan vlak voor de aanvang van de wed strijd van Giants tegen Nicols depo neerde op de werpheuvel. Deze ge drongen korte stop werd ondanks een vermoeiende reis meteen ingezet door coach Ferwerda. Giants vaste korte stop Montvidas verrekte name lijk zaterdag bij een desperate poging het eerste honk te halen een spier. Hensley verving Montvidas, zaterdag de beste man van het veld, zeer ver dienstelijk. De overwinning ging echter met 6-5 naar Nicols. In een qua scoreverloop uitermate boeiend duel bewees Doug las Morton, de werper van Nicols, andermaal op zijn oude, goede niveau te zijn teruggekeerd. Morton, de wer per van Nicols, andermaal op zijn oude. goede niveau te zijn terugge keerd. Morton (6-2-7-3) klaarde het karwei in zijn eentje, terwijl Giants drie werpers gebruikte. Achtereen volgens verschenen op de heuvel Erik Ronnenberg (in tweederde innings plus één man 0-0-3-1), Steef van der Sluis (in tweetweederde innings 0-1-5- 1) en Martin Ronnenberg (4-0-3-0). Martin Ronnenberg slaagde er eigen lijk alleen in het Nicols-slagveld te beteugelen, zoals hij dat eerder in de laatste Innings ook had gedaan de dag ervoor. Vraag aan Giants-coach Piet Ferwerda was dan ook waarom hij zijn heuvelaars niet eerder aan het werk had gezet. Ferwerda: „Donder dag jongstleden heeft Ronnenberg in een inhaalwedstrijd tegen 8torks al vijf Innings geworpen. Gisteren moesten we hem ook al Inzetten. Dinsdag spelen we een inhaalwed strijd tegen het aanvallend sterke UVV. Ik vond het onverantwoord om Martin Ronnenberg vandaag te laten starten." Mogelijk dat Ferwerda daarmee wel de wedstrijd tegen de Nicols vergokte. In de eerste Innings stond het meteen al 3-2 en op het werpen van Van Sluis de voorsprong tot 6-2 i bouwd. Giants kwam nog terug, rio Berkel was verantwoordelijk vi 6-3 in de vierde inning. Het 1 tegenpunt werd door Steve Mattb gescoord, nadat hij op het derde ho was gekomen met een drie-honksl Eerder sloeg hij een solo-homer in eerste inning. Nieuwkomer Te Hensley, een goed honkloper, haa! J Matthew binnen. Ben Richardson sloeg een home-i f in de zevende inning. Door deze o' winning kon Nicols in de kop van ranglijst blijven. Daarmee deze ploeg met kop en schouders boven stadgenoot en landskampi Kinheim. Bij Kinheim is er van i aan de hand. Coach Augustinus k er duidelijk in de problemen. I weekeinde verloor zijn ploeg maai van hoofdklasse-debutant N tunes, dat zo langzamerhand een! ',j vaarlijke outsider is geworden. AmstelT1Jgers-8torks 6-0. Nlcols-Glants 3-5, lunus-Kinhcim 4-2. HCAW-Sparta 5-0. Qulck-B 10-5, Storks-Am»tel-Tljgers 2-9. Olants-Nicoli Klnheim-Neptunus 5-8, Sparta HCAW 4-5 0 Quick 7-5. De stand: Anutel Tijgers 13-20. Nicols 14-20.1 tunes 14-19. Giants 12-18. UW 13-17. HCAW H' Quick 14-10,8torks 14-8. Kinheim 14-8. Spa 4 A: Rooswljk-Sparks 2-4, Spartaan-Heron ADO-RCH 11-2. TTT-VolewiJckers 5-0, TT1 wijkers 6-2, Sparks-Rooswljk 3-0, Herons taan 5-7. RCH-ADO 0-1. B: Schoten-Feyenoofl 5. Euro/Stars-Hllversum 1-6, OWO-Jeka P8V-Hoofddorp 8-3. PSV-Hoofddorp 13-3. f noord-Schoten 5-3. JUa-OWO 1-3. F' Euro Stars 8-4 SOFTBALL hoofdklasse EDO-HHC 1-3. 8torks-Shfll Storks-Kinhelm 3-0. D88-Terra*vogels 0-2. Bloemendaal 2-0 Eerste klasse Meteoor HC 3-8, Plrates-UVV 9-4. Blrdt-Orae Gezellen Birds-Gnze Oezellcn 13-8

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8