Vraag: waar zijn we mee bezig Belgische beker voor Beerschot Herstel Tillem II segen fortuna SC mmmrn Groningen -Telstar gestaakt na mes-incident zorgt voor trieste primeur Eredivisie Engeland en Zweden spelen gelijk IJsland verslagen door Zwitserland Scheidsrechters Drechtsteden '79 Ravage bij kampioensfeest HSV AZ: nog kans op UEFA Cup TROUW/KWARTET jï itting (r) blokkeert een "j hot van Willem II-aanval- ee( r Van Rooij. ;ec tor Mike Mulder door Johan Woldendorp GRONINGEN FC Groningen heeft gisteravond de trieste primeur van het staken van een wedstrijd wegens het werpen van steekwapens beleefd. Zeven minuten voor de rust smeet een heethoofd een stiletto haar het speelveld, dat op een haar na het lichaam van Telstar-verdediger Fred Bishot trof. Geheel ontdaan verliet de Velsense ploeg het terrein om daarna scheidsrechter Thomas te verzoeken de ontmoeting tussen Groningen en Telstar te staken. ILBURG De strijd is oorlopig nog niet gestreden ide na-competitie. Via een 2- overwinning op Fortuna lo racht Willem II gisteravond ek ie kansen van de zuiderlin- a'i geil weer binnen de juiste pro- orties, terwijl de eigen moge- jkheden met deze overwin- ng weer op peil zijn ge- racht. it ziet er naar uit dat de belangen ijdens de toegift van de eerste divisie r de schuld van zijn dat de ploegen luis boven hun kunnen spelen en jdens de uitwedstrijden niet in hun' iel kunnen komen. Een gelijke eind- and lijkt derhalve in het verschiet. Ulem II had wat goed te maken en twas duidelijk merkbaar. Alsof het et een zeer inspannend competitie- >t en ontmoedigend 3-0 nederlaag gen Telstar in de nacompetitie had gelopen trad het Fortuna SC tege- oet. Overigens geldt het excuus van I n inspannend competitieslot ook zo n beetje voor Fortuna. In ieder ge- i 1 was het voor de Limburgers span- •11 nd. Zouden zij nu wel een plaats in ra i na-competitie kunnen bemachti- h in of niet. Door een opleving in de itste competitiewedstrijden slaag- Fortuna daar inderdaad in, terwijl die opleving zich in de na-competitie lijkt voort te zetten via een 2-0 over ig «inning op Groningen afgelopen 71 donderdag. Maar zoals gezegd zette Hem II gisteravond alle vermoeie nd nisien en de teleurstelling van die a ttrete na-competitienederlaag over- nj boord en opende het vuur op doei ng man Bram Geilman van Fortuna. IA Fortuna moest het zonder de beide, n leschorste vleugelverdedigers Co- bmbain en Pfennings doen, hetgeen literaard tot de onzekerheid van dl Geilman heeft bijgedragen. Maar ook Willem Il-achterhoede had minde- periodes. De enkele keer dat ze op e proef gesteld werden door de aan tallen van Fortuna wilde er nog wel ens een steekje vallen. De doelwach- van de Tilburgers had dan ook m oeer werk aan terugspeelballen dan d en Limburgse inzetten. Een lange )rl rao schiep in zo een geval meestal Deer mogelijkheden voor een goede ,e anval dan een opbouw van achter 95 lit. Van Rooy liet zich vaak terugval- er en en met de technisch begaafde tf lans Heeren die het in de combinatie ed kan vinden met de statische, iar sterk aan de bal spelende Van cy, werden soms leuke aanvallen bgebouwd. Kortom, Willem n had linnen de muren van zijn eigen ge- leentelijke sportpark van Tilburg ^!n heel ander gezicht dan bij voor leid bij Telstar in het stadion choonenberg. 3i laartegenover stond dat Fortuna ei Het die slimmigheid en inventiviteit üjan de dag legde die het doorgaans in f t eigen stadion weet te etaleren, anneer dit nu bij alle vier de ploe- ai en gedurende de hele nacompetitie el 'lijft duren, dan kan het nog wel een je literst spannende affaire worden wrdat de promovendus uit de bus i deur van de eredivisie, die voor irtuna op een kier leek te staan, is Ieder geval weer gesloten. Swaans ed vervolgens het slot erop door eneens koppend een voorzet van an der Ven succesvol af te ronden: 2- Meer doelpunten leken in het ver- diiet. Ret was ook niet vanwege het be huwde gevoel eredivisie te kunnen, tanendringen, maar vanwege de ver lapping binnen de Tilburgse achter- oede at Fortuna aan een doelpunt Jwam. Van Daele zag het gat en riuser kon profiteren door de pass au de libero van dichtbij tot acher lamardzic te verlengen: 2-1. Daarna 'ortuna een vleugje zien van wat iet eigenlijk wel kan, maar dat was Ijkelijk te laat. Willem II gaf geen uimbreed toe en had zelfs nog het ltste woord via een knappe aanval, tolinker Broeken zette voor en Van oy, hij brandde zichtbaar op gedu bde de tweede helft, kopte terug op '»n der Ven die hard inschoot. Geil- Dan reageerde attent en was dank bar dat hij nog een kans had gekre un zich enigszins te rehabiliteren. II: Samardzlc. Koslc. Roemgens, Huy- Ha vermans. Van der Ven. Heeren, 8waan& —en. Van Rooy, Van Oeel (BljstervekU •rtoru SC: Oellman. Merken. Van Daele. Bux, •üeU. Hutting, Titaly, Van de Berg; Zuldersma, Ibereen. Prauser Het moest er een keer van komen, na alle agressie die zich de afgelopen maanden in verontrustende mate op de tribunes had opgestapeld. Aange zien de voetbalsport als maatschap pelijk verschijnsel al naar de zelfkant van het wereldgebeuren dreigde over te hellen, was het geenszins verba zingwekkend, dat de escalatie nog in het jubileumjaar van het betaalde voetbal (25 jaar) plaatsvond. Het is een klassieke vraag geworden in dat milieu: waar zijn we eigenlijk mee bezig? Het is als met gevaarlijke kruispunten. Er moeten eerst doden vallen voordat de situatie wordt ver beterd. In het profvoetbal schijnt het dezelfde kant op te gaan. De gebeur tenissen bij Groningen-Telstar horen model te staan voor bezinning en nog scherpere maatregelen om de agres sie op en rond het voetbalveld de kop in te drukken. Het is alleen de vraag wat er tegen gedaan kan worden. Ballotage door supportersverenigin gen en het inzetten van mobiele een heden, het heeft tot op heden weinig uitgehaald. Het laat zich raden, dat de toestand na afloop hoogst onoverzichtelijk was. Er werd weliswaar iemand gear resteerd, maar dat bleek naderhand weer niet de dader te zijn. Telstar, dat niet verder wenste te spelen (om be grijpelijke redenen overigens) werd weggehoond, de banden van de sup portersbus waren lekgestoken en een deel van de 12.400 toeschouwers be laagde de kassier om het geld terug te eisen. Voor de KNVB is het, buiten alle andere problemen, een pikante .zaak zondaars aan te wijzen. Als thuisclub is Groningen zonder meer verantwoordelijk voor de gang van zaken op de tribunes wat dat be- GRONINGEN Telstar dat zich na het mesincident in een van de kleed kamers van het Oosterpark-stadion in Groningen had opgesloten heeft ruim twee uur „vast" gezeten. Een woedende menigte dreigde de Vel sense ploeg te molesteren. Toen een heden van de mobiele eenheid ter plekke arriveerden kon er ruim baan gemaakt worden. Met politiebegelei ding vertrok Telstar per bus uit Gro ningen. Pas ver buiten de gemeente grens werd de begeleiding opge heven. treft is de schuldvraag volgens de wetgeving van de voetbalbond duide lijk te beantwoorden maar omdat Telstar om begrijpelijke redenen ove rigens de wedstrijd staakte, zou op papier ook de IJmond-club ten on rechte gevonnist kunnen worden. Scheidsrechter Thomas formeel: „Ik heb de wedstrijd niet gestaakt. Zelf dacht ik een afkoelingsperiode van vijf minuten in te kunnen lassen, maar Telstar weigerde verder te spe len. Daar heb ik begrip voor. Drie man zaten in de kleedkamer te huilen van emotie". De commissie van on derzoek mag een oordeel vellen. Het voortzetten van de wedstrijd bij de stand 2-0 zonder één toeschouwer op de tribune lijkt de beste oplossing, maar de wijsheid heeft zich nu een maal achter de bomen van het Zeister bos verstopt. Waar zijn we mee bezig? Die vraag werd na afloop van deze onvoltooide herhaaldelijk gesteld. Waar zijn we inderdaad mee bezig, als de spelers met gevaar voor hun gezondheid hun werk moeten doen? Dat laatste is al vaker aan de orde geweest. Er was alleen geen enkele scheidsrechter die bereid was daar de consequenties uit te trekken. In feite ook Thomas niet. „Groningen wilde het veld weer op gaan, maar daar had ik geen zin in. Ik houd niet van die poppekast. Nog maals, ik heb de wedstrijd niet ge staakt". Waar zijn we mee bezig? Telstar-trai ner Martin van Vianen: „Het voetbal vereist tegenwoordig een dusdanige bewaking, dat er niet meer op norma le wijze kan worden gespeeld. Het was medisch niet verantwoord verder te gaan. Vier spelers waren totaal van de kaart, Fred Bishot lag languit in de kleedkamer. Die jongen is ge trouwd en heeft twee kinderen thuis." Later werd de onfortuinlijke verdedi ger gekalmeerd met injecties. Van Vianen betwijfelde zelfs of zijn ploeg in staat is woensdag, ontdaan van alle emoties, tegen Fortuna SC het veld op te stappen. Waar zijn we mee bezig. Jimmy van Rompu, clubarts van AZ'67 en gele genheidsdokter bij Telstar: „Ik heb inmiddels zeventien jaar lang betaald voetbal gezien, maar dit heb ik nooit eerder meegemaakt. Een appeltje of zo is niet erg, maar dit had Fred zijn leven kunnen kosten." Waar zijn we mee bezig? Groningens oefenmeester Theo Verlangen ten slotte: „Het is schandalig wat hier AZ'67-Haarlem 3-0 Den Haag-Go Ahead2-1 Sparta-PSV1-1 NEC-FC VVV 4 1 MVV-Vitesse1-1 FC Utrecht-Feyenoord 1-3 PEC Zwolle-Roda JC 1-1 NAC-Volendam5-1 AJax-FC Twente 8-1 Ajax 34 24 6 4 54 93-31 Feyenoord 34 19 13 2 51 62-19 PSV 34 20 9 5 49 65-23 AZ'67 34 19 7 8 45 84-43 RodaJC 34 18 8 8 44 58-33 Sparta 34 14 5 15 33 47-48 Den Haag 34 11 11 12 33 43-55 PEC 34 7 18 9 32 36-46 Go Ahead 34 11 9 14 31 48-48 NAC 34 8 15 11 31 41-51 MVV 34 9 13 12 31 26-45 FC Twente 34 9 12 13 30 54-58 FC Utrecht 34 10 10 14 30 43-55 Vitesse 34 7 15 12 29 42-63 NEC 34 7 14 13 28 35-49 Haarlem 34 6 13 15 25 31-64 Volendam 34 7 8 19 22 42-63 VVV 34 4 6 24 14 23-79 Ajax kampioen: VVV en Volendam degraderen. Eerste divisie NACOMPETITIE FC Groningen-Telstar 2-0 gestaakt Willem II-Fortuna SC 2-1 Toen alles nog normaal was. Veldmate beeft de bal voor de eerste keer achter doelman Nederburgh gekopt. Zwanenburg (16) juicht. Telstar Fortuna SC Willem II FC Groningen 1 1 0 0 2 3-0 2 10 12 3-2 2 10 12 2-4 1 0 0 1 0 0-2 gebeurd, en dat terwijl de wedstrijd er geen enkele aanleiding toe gaf." Socio- en psychologen hebben al eer der verklaard dat agressie op het veld wel degelijk in verband staat met geweldpleging daarbuiten. Verlangen had gelijk dat de „wedstrijd" geen onsportief karakter droeg, maar rim pelloos verliep de strijd allerminst. Groningen bouwde via Eddie Bakker en Henk Veldmate (respectievelijk in de tweede en achtste minuut) een 2-0 voorsprong op in een fase die ge brandmerkt werd door turbulente, maar ongelukkige scènes. Binnen twintig minuten moesten drie acteurs geblesseerd het veld verlaten. Veld mate gooide de handdoek het eerst in de ring, nadat hij en Knoop bij de eerste treffer gewond waren geraakt. Even later stapte Groningen-spits Arie Romeijn in de ziekenboeg, om dat hij er na een onfortuinlijke bot sing met doelman Nederburgh erger Het begin van het einde. Fred Bishot met de bal in zijn hand loopt naar de kleedkamer. Scheidsrechter Thomas (inmid dels met het stiletto-mes onzichtbaar in zijn linkerhand) fluit af. toegetakeld uitzag dan vroeger een bokser na een nederlaag tegen Mo hammed Ali. De schade bleef overi gens beperkt tot een scheurtje in het neusbeen. Het rijtje werd ten slotte gesloten door Knoop. Een verklaring? Die is er natuurlijk niet, zodra iemand, om met scheids rechter Thomassen te spreken, „zijn verstand verliest". Zijn er achter de schermen ook schuldigen? Misschien degenen die altijd roepen, dat het allemaal wel meevalt. Of degenen die de absurde financiële belangen steeds maar hoger opschroeven. Het sectiebestuur betaald voetbal organi seert volgende maand een grote mar- ketingdag, waarop het produkt goed verkocht dient te worden. De „be drijfstak" is er voorlopig meer mee gebaat het broeinest van agressie dat het profvoetbal inmiddels is gewor den, uit te mesten. De gebeurtenissen bij Groningen-Telstar zouden een leeizaam voorbeeld moeten zijn. schouwers 12.400. FC Groningen: Tukker; Van Loon, Hlddlnk, Waal- derbos. Keukens; Bloemberg. Veldmate (Mulder), Koeman; Bakker, Romeijn (Venemal, Zwanen burg. Telstar: Nederburgh. Van Oorschot, Knoop (He geman). Kuut. Blschot. Ayre, Akersloot. Mols - Stam, Van der Meer, Buma. STOCKHOLM De nationale voet balelftallen van Zweden en Engeland hebben zondag in Stockholm voor 35.000 toeschouwers in een vriend schappelijke wedstrijd met 0-0 gelijk gespeeld. De Engelsen slaagden er niet in hun veldmeerderheid om te zetten in een doelpunt, vooral omdat zij telkens weer op de uitstekende Zweedse doelman Jan Möller stuit ten. Ook de in West-Duitsland spelen de Brit Kevin Keegan kreeg van Möl ler geen gelegenheid zijn mogelijkhe den te benutten. REYKJAVIK Het Zwitserse voet balelftal heeft in Reykjavik een wed strijd voor groep vier van het kwalifi catietoernooi voor het Europees kam pioenschap tegen IJsland met 2-1 ge wonnen. Bij de rust was de stand nog 0-0. Er waren 10.500 toeschouwers. Nederland speelt op 5 september in Reykjavik tegen IJsland. IJsland nam vijf minuten na de pauze de leiding door Gudlaugsson Acht minuten later maakte Ponte echter gelijk en weer drie minuten daarna zorgde Heinz Hermann voor de win nende treffer. (De gestaakte wedstrijd Groningen- Telstar is niet in deze stand ver werkt) Woensdag; Oroningen-Wlllem II. FSC-Tolstar Sporttoto Nederland Polen O-Duitsland Zwitserland IJsland 5 4 0 1 8 12- 3 4 3 0 1 6 7-2 4 3 0 1 6 7-5 6 2 0 4 4 5-11 5 0 0 5 0 2-12 TOTO 83: De winnende kolom ziet er als volgt uit; 1-1-3-1-3- 2-3-1-1-3-2-2-1 Er waren 127 039 deelnemers, die voor een inleg van 428 336.50 gulden zorgden. Het prtjzenbedrag was 203.459.84 gulden Eerste prijs: 81.383,94 gulden, tweede prijs 50 864,96 gulden en derde prijs 71.210,94 gulden. TOTO GELIJK: De „winnende" wedstrijden van toto gelijk 23 zijn; 17-18-19-26-28-30. Toegevoegde wedstrijd 7 Er waren 48 142 deelnemers met een Inleg van 144.095,00 gulden Er Is een prtjzenbedrag beschik baar van 68.445,00 gulden Eerste prijs: 22 245 gulden, tweede prtjs. 3.422 gulden, derde prijs. 11 978 gulden, vierde prijs; 17.111 gulden, vijlde prijs; 13.689 gulden Lotto ZEIST Na overleg tussen de scheidsrechtercommissies van het betaalde en amateurvoetbal zijn drie scheidsrechters en vijf grensrechters gepromoveerd naar het betaalde voetbal. Het zijn de scheidsrechters: Jo Boss (Eygelshoven), Eddy van Eijk (Uitgeest) en Maurice de Hond (Am sterdam). De nieuwe grensrechters voor het betaalde voetbal zijn: de heren Bralts (Emmen), Hopmans (Hoogerheide), Jansen (Doetinchem), Mallie (Weesp) en Wijnberg (Pqrmer- end). DORDRECHT FC Dordrecht heeft zijn laatste wedstrijd onder deze naam gespeeld. De eerste divisieclub ondergaat een naamsverandering die aan het begin van het komende sei zoen ingaat. De Dordtse vereniging krijgt de naam Drechtsteden '79, dat in de volksmond zal worden afgekort tot DS'79. LOTTO: De winnende getallen In de Nederlandse lotto zijn: 6-8-19-30-37-39. Reservegetallcn zijn 15-24 Er wa ren 782 205 deelnemers De Inleg bedraagt 3 370.686 gulden Het prtjzenbedrag bedraagt 1 601075,85 gulden. Eerste prijs: 560.376.55 gul den. Tweede prijs 160.107,59 gulden, derde prijs 240.161.38 gulden, vl WM |gjg vijlde prijs 320.215.1' BELGISCHE LOTTO: De winnende getallen In de Belgische lotto zijn: 7- 8-9-17-24-28 Het bijkomende nummer Is: 12 DUITSE LOTTO: De winnende getallen In de Westdultae lotto zijn 17-25-30-34-35-41. Reservegetal Is 39. SPIEL-77 De winnende cijfers In de Wesldullse loterij 8PIEL 77 zijn; 9-3-4-7-S-8-5. Topscorers EREDIVISIE Kees Kist van AZ '67 Is, zoals verwacht, topscorer van Nederland geworden Met een produktle van 34 treffers bleef hij acht doelpunten voor op de AJacled Ray Clarke. Oud-International Theo de Jong van Roda JC ls derde geworden met 21 treffers 1 Kees Kist (AZ'67) 34. 2 Ray Clarke i Ajax 126 3 Theo de Jong iRoda JCi 21, 4 Soren Lerby (AJaxi 16. 5 Ab Orltter (FC Twente), Willy van der Kuylen (P8VI en Tscheu Lo Llng lAJaxi 14 8 Petur Petursson en Jan Peters iFeyenoordi Frank Arnesen tAJax) 12, 11 Leo van Veen (FC Utrecht). Jan Oroeneweg iGo Ahead Eaglesi II 13 Jaan de Oraal (AZ '67i, Dlck Nanntnga 'Roda JC) 10 BRUSSEL Beerschot heeft in het Heizel-stadion in Brussel de finale van het toernooi om de Belgische voetbalbeker gewonnen. De Antwerpse club versloeg in de finale Club Brugge met 1-0. Club Brugge nam in de eerste helft het initiatief. In het eerste kwartier had Brugge een groot veldoverwicht, maar kon dat niet in doelpunten uit drukken. Toen die eerste stormvlaag over was, kwam Beerschot beter in zijn spel. Mucher en Lozano hadden in die eerste drie kwartier de score kunnen openen, maar doelman Jen sen redde twee keer bekwaam. Het beslissende doelpunt viel een kleine tien minuten na het begin van de tweede helft. Sanon begon aan een prachtige actie, waarop Coninx Jen sen kansloos passeerde 1-0. Hoewel Brugge ook na rust de betere ploeg was, hield Beerschot stand. WEST-DUITSLAND HAMBURG De huldiging van de Westduitse voetbalkampioen Ham burger Sport Vereln is na afloop van de laatste competitiewedstrijd tegen Bayern München (1-2) in het Volks parkstadion ernstig uit de hand gelo pen. Na het laatste fluitsignaal begon de mensenmassa in het westelijke gedeelte van het stadion zodanig te dringen dat het afscheidingshek be zweek. Ongeveer 20.000 supporters stormden vervolgens het veld op. In de chaos vielen in totaal 71 gewon den. Aanvankelijk vreesde men dat er doden waren gevallen, doch dit bleek uiteindelijk niet zo te zijn. Zie kenwagens reden af en aan om de gewonden naar ziekenhuizen te bren gen, helicopters konden pas worden ingeschakeld nadat de wild geworden mensenmenigte teruggedrongen kon worden. Éénmaal op het veld gekomen waren de „fans" niet meer te houden. Eén doel werd totaal gedemonteerd, van het andere doel bleven alleen de twee palen staan. Bovendien werden de auto's waarmee de spelers door de stad zouden rijden, bestormd en be schadigd. Hermann Neuberger, voor zitter van de Westduitse voetbal bond, had nog juist kans gezien de kampioensbeker aan aanvoerder Pe ter Nogly te overhandigen. Daarna moest Neuberger met trainer Derwall en HSV-voorzitter Benthien snel een goed heenkomen zoeken. Naast VFB Stuttgart, FC Kaiserslau- tern en Bayern München plaatste Eintracht Frankfurt zich voor het toernooi om de UEFA-beker. West- Duitsland neemt in dat toernooi met vijf ploegen deel, omdat Borussia Mönchengladbach (tiende op de ranglijst) de beker mag verdedigen. Dit hield in dat FC Köln, de Duitse kampioen en bekerwinnaar van vorig seizoen, het zonder internationaal voetbal moet stellen. FC Nürnberg, Darmstadt'98 en Armi- nia Bielefeld degraderen naar de tweede Bundesliga. 1860 München, dat vorig seizoen degradeerde, bracht inmiddels opnieuw promotie tot stand. 1860 werd kampioen van de tweede liga zuid door een overwin ning met 3-1 op FC Saarbrücken. Elnt acht Braun5chwelg-8ehalke 04 2-1. Darm stadt 98-VFB Stuttgart 1-7, FC Kalserslautcm- VFL Bochum 1-1. FC NÜmberg-Werder Bremen 2- 2. Fortuna Düsseldorf-Borussla Mönchenglad bach 3-3. Hamburger SV-Bayern München 12. Borussia Dortmund-Armmla Bielefeld 2-0. MSV Dulsburg-Elntracht Frankfurt 0-2, FC Köln-Her- tha BSC 3 1 De eindstand aan de kop 1 Hamburger SV 34-49, 2 FVB Stuttgart 34-48, 3 FC Kaiserslautern 34-43. 4 Bayem München 34-40, 5. Eintracht Frankfurt 34-39. FRANKRIJK STRAATSBURG De Franse voet balkampioen, Racing Strasbourg, is uit het toernooi om de nationale be ker gestoten door tweede divisieclub FC Auxerre Strasbourg had de eer ste wedstrijd voor de halve finales in Auxerre 0-0 gespeeld en speelde op eigen veld 2-2. Daar de uit gemaakte doelpunten dubbel tellen ging Auxer re over naar de eindstrijd, waarin oud-kampioen FC Nantes als tegen- Gewonde supporters van Hamburg worden verzorgd aan hun verwondingen op de sintel- baan van het HSV-stadion. Het kampioensfeest van de Noordduitse club werd iets te enthousiast gevierd. Helikopters moesten de gewonden naar ziekenhuizen afvoeren. stander wacht. Nantes schakelde een andere tweede divisieclub, SC An- gouleme, uit met 6-1 en 0-0. NOORD-AMERIKA PASADENA Door een doelpunt van Leo van Veen in de eerste verlen ging van het duel tegen California Surf won Los Angeles Aztecs uitein delijk met 3-2. Ook Johan Cruijff had een groot aandeel in de zege voor de Aztecs. Cruijff scoorde zelf de eerste treffer en bereidde de tweede goal voor. Oud-Feyenoorder Clyde Best bezorgde Portland Timbers de over winning op Seattle Sounders. Best maakte het tweede en winnende doel punt van de Timbers, die na vier wedstrijden weer eens wonnen. Atlanta Chiefs-Chicago SUng 4 1, New England Tea Men-Detroit Express 2-0, Houston Hurricane- Fort Lauerdale Striker* 3-1. Los Ar.gelcs Azteeks- California Surf 3-2. Tampa Bay Rowdies Washing ton Diplomats 1-0, Tulsa Roughnecks-Memphis Rogues 4-3. Portland Timbers-Seattle Souders 2 1 Toronto Bllzzarda-8an Joae Earthquakes 3-2 UJPEST DOZSA BOEDAPEST UJpest Dozsa is voor de 18e maai voetbalkampioen van Hongarije geworden. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft UJ pest vijf punten voorsprong en kan derhalve niet meer worden achter haald door achtervolger'' Ferencva- ros. Ujpest stelde de titel veilig door thuis met 5-0 te winnen van VTK Diosgyoer. Ujpest Dozsa heeft nu 49 punten uit 32 wedstrijden. GRIEKENLAND ATHENE Panlonios heeft In Athene de finale van het voetbaltoer nooi om de Griekse beker tegen AEK Athene met 3-1 gewonnen. Bij de rust leidde AEK nog met 1-0 Er waren 25.000 toeschouwers. Van onze sportredactie ALKMAAR De laatste ronde in de eredivisie heeft als enige mogelijk nog belangwekkende zaak de defini tieve vierde plaats van AZ'67 op de ranglijst opgeleverd. Een 3-0 overwin ning gevierd met vele rolflultjes analoog het optreden van Barry Hug hes tijdens de eerste confrontatie op Haarlem bracht de ploeg van Georg Kessler buiten bereik van Roda JC. De Limburgers zelf lieten een punt liggen bij PEC Zwolle. Voor AZ'67 kan de vierde plaats het Ko mend seizoen mogelijk nog Europees voetbal betekenen, wanneer met name de vertegenwoordiger van Al banië niet voor het UEFA-Cup toer nooi inschrijft. Nederland is met AZ'67 dan de aangewezen eerste re serve. Al het overige eredivisievoet bal was op dit laatste competitie- weekeinde uiterst plichtmatig en ver re van interessant. AZ'67-Haarlem 3-0 (1-4). 20 Nygaard istrafachop) 10 60 KUt 2-0, 68 Nygaard 3-0 Scheidsrechter Van Dijkrn Toeschouwers 7 000 Oele kaarl voor Vun Dongen iAZ'67i rn Boeckllng iHaarlcmi AZ'67: De Koning. Rljnders Van Dongen. Met god. Hovenkamp. Peter*. WeIJstera. Nygaard. De Graal iTolt, KUt. WelUel 'Schuuwenaari Haarlem: Boersmu Masefleld (Melgersi. Van de Berg. Huyg. De Vrlet. Ocorgc. Haar. Van de Ban. Boeckllng. De Kip (Beeki. Balm AJax-FC Twente S-l (I-O). 32 Ling 10. 88 Meutste- ge 2-0, 59 Clarke 3-0. 63 Arneien 4 0 65 Llng 5-0 73 Uos 5-1 75 Lerby 6 1 76 Tahamatn 7 1 Hl Tahamuta 8-1 Scheidsrechter Jonker Toeachou- wer* 8500 Sparta-PSV l-l (0-11.6 Poortvliet 0 147 Van der Gijp M. Scheidsrechter Van EtUkhoven Toe schouwers 3000 MVV-Vitesse l-l (4-6). 49 OrrdsenO I 6? Dijkstra 1-1 Scheidsrechter Van Laar Toeschouwera 3500 NAC-Volendam 5-1 Ct-Ol 20 Dierckx 10 36 Sprangers 2 0 75 Storm 3-0 82 Joore 4 0 84 Kwakman 4-1 87 Spranger* 5-1 Scheidsrechter Severeln Toeschouwers 3000 FC Den Haag-Go Ahead 2-1 (l-l) 24 AlberUen 10 25 Oroeneweg l-l 85 Blijie 2 I üeheid«reehier Oeurds <na rust vervangen door grensrechter Zwang' Toeschouwers 3400 FC Utrecht Feyenoord 1-3 il-ll. 17 Nolten 0 I 21 Van Staa I I 69 Budding 12 85 De Leeuw I .1 Scheidsrechter Draaiama Toeschouwers 10 000 NEC-FC VVV 4-1 (4-11. 17 BUh 0 1 57 Marljnl* sen 'strafschop' M. 59 Strik 2-1. 72 8trlk 3 1. 76 Janssen 4 1 Scheidsrechter Keizer Toeschou wers 1500 PFC-Roda JC 1-1 <4-11. 31 Lees 0-1. 55 Israel l-l Scheidsrechter Mulder Toeschouwers 3500

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7