Atletiekunie moet terug naar de basis' \s ,HuIshoff heeft teen boodschap aan makelaars Vraagtekens rond voorbereiding EK lohn Derks nieuwe voorzitter sectie wedstrijdsport binnen KNAU Jnieke functie voor oud-voetballer Basketbalteam start tegen Rusland Ajax behoudt Brom en Krol Pecci verrast ook Connors JERDAG 9 JUNI 1979 SPORT TROUW/KWARTET 29 gor Fred Buddenberg ,nrf CIZEN Het aantal vaca- js. dat na de problemen nd de nationale kampioen happen van vorig jaar au- istus binnen alle geledingen ji de Koninklijke Nerier- ndse Atletiek Unie ont- ond. raakt langzaam maar ker weer opgevuld. Na ruim igen maanden heeft het lofdbestuur van de KNAU 49-jarige John Derks be- lemd tot voorzitter van de ktie wedstrijdsport. Wel- cht één van de belangrijkste /Cncties binnen de hele orga- II isatie. die derhalve bijna II eertig weken niet bemand II eweest is. tpet is voor mij een vraag waarom eze functie zolang vacant is ge- eest". begint de broer van oud-voet- alscheidsrechter Frans Derks. „Ik eb wel mijn vermoedens, maar zeker ten ik er niet van. Het bestuur wist een oplossing, toen Joop Waterreus/ egviel als trainingscoördinator en ls voorzitter sectie wedstrijdsport, ben van mening dat door de dub- elfunctie van Waterreus alle narig- leid begonnen is. Dat is namelijk niet ealiseerbaar. Waterreus kon het niet an en er ontstond een vacuum. Het oofdbestuur heeft toen besloten eerst een nieuwe trainingscoördina- or aan te trekken. Veel van het werk voor 1979 van de voorzitter sectie wedstrijdsport was al gedaan en daarom is die vacature open gebleven ot de afgelopen jaarvergadering. Hier komt nog bij dat de aanstelling van een voorzitter sectie wedstrijd een verkiezingsprocedure is. lofdbestuur krijgt een groslijst met kandiaten vanuit de Unieraad thetparlement van de KNAU, red.) en noet daaruit kiezen. Dat kost ria- uurlijk tijd". Waterreus Joop Waterreus heeft inmiddels afge zien van zijn kandidatuur om op nieuw in het bestuur te komen. De districten West 1 'en 2 hadden veel lezwaren tegen de eventuele benoe- ning van Waterreus, waarop het KNAU-bestuur besloot de verkiezing van Waterreus aan te houden en een afkoelingsperiode van zes weken in te stellen. De westelijke districten kwa men op het laatste moment met Sjou- ke Tel Uit Lelystad als kandidaat en dat was voor Joop Waterreus de re den om onmiddellijk voor de eer te bedanken. Een grote groep atleten overweegt momenteel een actie te ondernemen om Waterreus alsnog in het bestuur te krijgen. John Derks denkt dat deze actie gedoemd is te mislukken. „Ik ben van mening dat er eigenlijk geen weg terug meer is. Per soonlijk onderschrijf ik de bezwaren van de districten West 1 en 2 wel. Waterreus is weggegaan toen er wol ken aan de lucht kwamen en dat is natuurlijk niet meer goed te praten. Het bestuur wilde echter de verkie zing van Waterreus aanhouden, maar toen de districten met Sjouke Tel op de proppen kwamen heeft Waterreus zelf ingezien dat het geen haalbare kaart was. Bij verkiezingen zou hij geen enkele kans gehad hebben, om dat de districten 1 en 2 veel te vertel len hebben. Daarom heeft Waterreus nu eieren voor zijn geld gekozen." Jan Thijssen, die in augustus vorig jaar bijna gelijktijdig met Joop Wa terreus aftrad, is inmiddels weer te rug in net bestuur van de KNAU. De Nijmegenaar gaat de vacature ver vullen, die was ontstaan door het terugtreden van Herman Coenen. Naast Jan Thijssen werd ook Sjouke Tel gekozen in het uitgebreidde KNAU-bestuur. Met de verkiezingen van Thijssen en Tel (door de terug trekking van Waterreus waren er geen tegenkandidaten) is het bestuur van de atletiekunie na ruim negen maanden weer compleet. John Derks heeft de laatste jaren de atletieksport niet van dichtbij kun nen meemaken. Hij is directeur van een groot schoonmaakbedrijf (even als zijn broer), dat de laatste tijd een explosieve groei kende en daardoor alle aandacht opeiste. In de jaren zestig was Derks voorzitter van de Bussumse atletiekvereniging AV Tempo, in die tijd één van Neder lands beste clubs. Tevens is Derks enige tijd voorzitter van de districts technische commissie geweest. Een staat van dienst, die niet tot de ver beelding spreekt. John Derks nam dan ook met lichte verbazing kennis van het feit dat hij bovenaan het John Derks: „Alles moet bespreekbaar zijn, dat is een voorrecht van de democratie. Als ik faal, mag ik best worden aangepakt". verlanglijstje van de Unieraad prijk te. „Ik heb de functie niet zo maar geaccepteerd. Daarvoor is hij veel te belangrijk. Ik heb gesprekken ge voerd met Bob Boverman, de trai ningscoördinator, met Wim de Beer. de voorzitter van de atletiekunie en met de zittende leden van de sectie wedstrijdsport. De meeste voorlich ting en steun heb ik gehad van Ben Wallet, de nationale starter en binnen de Unieraad lid van de belangrijkste commissie beleid en wedstrijdsport. Als hij gezegd had, dat ik niet ge schikt zou zijn voor de functie, had ik er zeker van afgezien. Wie er nog meer op die groslijst stonden, weet ik niet. Ik vermoed, dat er binnen de sectie zelf wel een aantal mensen bereid waren het voorzitterschap op zich te nemen. Het hoofdbestuur heeft ech ter met opzet iemand gekozen, die niet besmet was. Iemand zonder rela ties, zonder aanknopingspunten, die alle problemen fris tegemoet kan treden." Management De sectie wedstrijdsport bestaat naast voorzitter John Derks uit trai ningscoördinator Bob Boverman, se cretaris Wim van der Sluis, penning meester Joop van Drunen en lid Henk van der Worp, die negen maanden de rol van waarnemend voorzitter heeft gespeeld. Er bestond de mogelijkheid de sectie uit te breiden, maar Derks verwacht dat de huidige bezetting het werk aan zal kunnen. In zijn vrij staande bungalow in Huizen wil Derks best kwijt dat hij dat werk ziet als een soort management: „We moe ten er voor zorgen dat de atletiekunie een hechte organisatie wordt. De pos ten moeten weer bemand worden, zo dat we orde op zaken kunnen stellen. Ik vind openheid van zaken het be langrijkste. Conflicten moeten we be spreekbaar houden, want die versto ren het evenwicht. We moeten niet handelen vanuit gezag, maar vanuit overleg. Met de beleids- en structuur nota van 1977 (opgesteld door Wim de Beer. Jan Thijssen. Joop Waterreus en B. Hoogendoorn (red.) in de hand. moeten we het organisatieschema in vullen. Als dat voltooid is, kunnen we aan het werk." In zijn enthousiaste drang om van de KNAU een efficiënte organisatie te maken, heeft Derks een prioriteiten lijstje opgesteld van zaken die het eerst aandacht verdienen. Bovenaan het lijstje staat het bondsbureau, ge volgd door het werk van de trainings coördinator en het aanstellen van vakgroeptrainers. Drie verklaringen. Eerst, het bondsbureau: „Het bonds bureau is het hart van de organisatie. Het is niet alleen beleidsuitvoerend, maar ook beleids voorbereidend. Daar moet een professioneel kader worden neergezet, mensen die weten waarover zij praten. Onze 40.000 le den hebben daar recht op. Ik heb de indruk dat het bondsbureau op dit ogenblik niet helemaal functioneert. De contacten met de publiciteitsme dia lopen niet zoals het hoort. Daar om heb ik met voldoening kennis genomen dat er in de toekomst een p.r.-functionaris in dienst zal treden. Wij moeten de atletiek verkopen. Uit egoïstisch oogpunt vind ik dat de atletieksport te weinig aandacht krijgt, maar wij moeten de hand daarvoor in eigen boezem steken. De pers moet de gelegenheid krijgen vra gen te stellen. Wanneer een journalist van mening is dat er iets niet klopt. mag hij dat constateren. Alles moet bespreekbaar zijn, dat is een voor recht van de democratie. Als ik faal. mag ik best worden aangepakt." T rainingscoördinator De trainingscoördinator: „Ik denk dat Bob Boverman in staat is een team goede trainers op de been te brengen. Hij moet het vermogen heb ben te inspireren. Hij moet letten op de medische en maatschappelijke be geleiding van de atleten. Hij moet zijn kennis overdragen aan de basis, de atleten. De Atletiekunie moet te rug naar de basis. De communicatie lijnen tussen de top, het bestuur en de trainers naar de basis toe moeten verbeterd worden. We moeten vat op de jeugd krijgen. Dat was ook een van de redenen, waarom ik de functie van voorzitter van de sectie wed strijdsport heb aangenomen. Als de jeugd de toekomst heeft, moet je be reid zijn die jeugd te begeleiden. Ik weet dat ik niets nieuws vertel, maar het is gewoon het belangrijkste. Door een goede aanpak van de/jeugd kan je je verzekeren van continuïteit. Als iedereen zegt dat ze het te druk heb ben met de eigen besognes, komt er helemaal niets van. Ik heb de indruk dat de meeste mensen te veel naar zichzelf kijken. Ik heb het enthousi asme om er met onder andere Bob Boverman aan te beginnen. Later zal blijken of ik ook de capaciteiten heb." De vakgroeptrainers: „Door de perso nele onderbezetting zijn we in de fa- cering iets achtergebleven. We moe ten dan ook zo spoedig mogelijk vak groep- en gespecialiseerde trainers aantrekken. Het trainerskader is nog geen geheel, er moet te veel geïmpro viseerd worden. Ik weet dat er nogal wat vakgroeptrainers zijn vertrok ken. Wanneer die mensen (Van de Ooolberg, Swinkels, Wijsen, red.) ca pabel zijn. moeten we niet aarzelen ze terug te halen. We hebben op dit moment een hele smalle top wat de atleten betreft. Vooral op de techni sche nummers zijn we enorm achter gebleven. Dit verloren gebied moeten we inhalen. Nee, Moskou is voor mij niet belangrijk. Daar is het nu te laat voor. Alles voor volgend jaar staat al vast. Ik richt me nu al naar 1984". Geld Terug naar de basis en het bemannen van de posten. Twee belangrijke za ken, die echter zeer afhankelijk zijn van de financiële mogelijkheden van de KNAU John Derks „Het geld speelt inderdaad een voorname, mis schien wel beslissende rol. We kun nen niet vier trainers aantrekken, wanneer we maar geld voor twee heb ben. In de laatste vergadering van de Nederlandse Sport Federatie wees Herman Valke (de penningmeester van de N8F red.( terecht op de discra- pantie in de subsidies vfin de rijkso verheid. Het is toch absurd dat de sport maar 38 miljoen gulden krijgt en dat er voor Jeugd- en Jongerenwerk maar liefst 220 miljoen gulden wordt uitgetrokken. In de eerstvolgende vergadering van de NSF (Derks zit uit hoofd van zijn functie in het overle gorgaan NSF-NOC, het Nederlands Olympisch Comité, red.) zal ik hier op wijzen. Het is toch merkwaardig dat er zoveel geld gestopt wordt in het betaalde voetbal. Dat is toch een bo demloos vat". door Johan Woldendorp EIJSDEN Een klein peloton dertigers neemt vandaag en morgen afscheid van het betaalde voetbal. En aangezien geen van de betrokkenen een schoonvader bezit, die er om publici taire redenen op gebrand is miljoenen schulden of andere zielige affaires ter wereld te laten komen, mag gevoeglijk worden aangenomen, dat de heren niet in de Amerikaanse veteranencompetitie op pupillenniveau opduiken. Vroeger trok de heengegane voetballer zich terug in de anonimiteit van een popperig sigarenwinkeltje, slechts aanbeden door iruimende oudjes uit het nabij gelegen bejaardentehuis. Nu >iedt een sportzaak een beter aanknopingspunt met een wereld vol regelmaat. Rest uiteraard de categorie, die nog profclub worden. Van alle functies, indere doelen aan het leven zonder actief voetbal geven. Velen waaieren »ls oefenmeester uit over de talloze unateurclubs, die dit land rijk is, een kleinere groep stort zich in het bizar re avontuur van trainer bijbeen be taald voetbalorganisatie en dan is er Barry Hulshoff. Vanavond staat bij log als MW'er op het veld, maandag fit hij in zijn kwaliteit van toekom- itig manager achter het bureau bij tortuna SC. In Nederland is de oud- Ajacied de eerste die van de ene op de andere dag die opmerkelijke stap maakt, nadat in de Westduitse Bun- desliga Günther Netzer (speler bij Bo- ussia Mönchengladbach en manager fan kampioen Hamburger SV) zich als zijn voorbeeld had ontpopt. Het toekomstige metier is voor Huls hoff een onbeschreven blad. Ervaring als topvoetbalier Tyas het enige „di ploma" dat hij bij zijn sollicitatie kon overhandigen. „Dahrom is het voor mij helemaal een sprong in het duis ter. ik beschouw het komende sei zoen als een stagejaar. Na de compe titie bekijken Fortuna en ik wat er uit Is gekomen. Het gaat er om. dat ik me Zo snel mogelijk inwerk. Om die re den moet je niet van mij verwachten, dat ik het hele soepie direct onderste hoven ga gooien". Harry Hulshoff mag het dan over een sprong in de duisternis hebben, uit de lucht komen vallen zijn zijn toe komstplannen allerminst. Een ernsti- ïe meniscusblessure zette hem enke- o jaren geleden al aan het denken. ■A ben daarna nooit meer de oude ^worden. In zo'n geval denk je meer over je toekomst na dan anders. Ik teb weliswaar een café gehad, maar wilde altijd al manager van een Straffen UBN HAAO Verdediger Huub Pfennings van 'ortuna.SC zal de komende twee wedstrijden Jwr de na-competitie ln de eerste divisie niet finnen meedoen De Limburger die in het afgelo st" Pinkster-weekeinde twee gele kaarten zag, yeeg een schorsing van twee wedstrijden opge Pfennings moest de gele kaart in de wed- legen Excelsior bekopen met een voorwaar- jMike schorsing van een duel en een boete van 100 gulden Hel geel in het duel tegen FC Dor ?««hl itweede Pinksterdag kostte Pfennings wedstrijden schorsing en een boete van 100 die je in de voetballerij op kunt noe men, is dat de meest omvattende. Afgezien van het feit, dat veel clubs al een professionele manager op de loonlijst hebben staan, is het voor een gewezen prof vrijwel ondoenlijk om in zijn favoriete tak van sport als commercieel directeur aan de slag te komen. Waar de KNVB hoge en voor al dure eisen aan zijn oefenmeesters stelt alleen het volgen van de A- cursus kost, alles inbegrepen, al onge veer tienduizend gulden; een hoge prijs om af en toe werkloos te mogen worden is het niet mogelijk om in de Zeister bossen af te studeren als manager. Dat is triest, zoals het ook triest is, dat Barry Hulshoff na vijf entwintig jaar kwakkelend en onren dabel betaald voetbal de eerste is, die een club zakelijk gaat leiden. Hulshoff: „Ik weet niet of dat zo triest is. Je moet niet vergeten, dat ik tot vanavond deel uit maak van de eerste generatie eigenlijke profs. Wanneer je altijd afhankelijk bent geweest van de voetballerij, blijf je in die wereld naar functies zoeken. Semi-profs val len doorgaans terug in hun tweede baan. Beroepsvoetballers hebben daarentegen geen alternatieven. Of ze moeten tien tot vijftien jaar terug willen in de maatschappij." Wereldvreemd Dat het rijk van het betaalde voetbal een wereldvreemd wereldje is, heb ben we in deze krant al vaker be toogd. Het is "dan ook niet aanneme lijk, dat die stelling vandaag voor het laatst wordt aangehaald. De KNVB, die zich inmiddels tot een echt bedrijf heeft gepromoveerd, zou er veel aan kunnen doen om in het profvoetbal de gangbare maatschappelijke nor men te laten gelden. De voetbalbond begint, bij wijze van spreken, pas AOW-premies te innen, wanneer je al 65 bent geweest. Vooropgesteld: on danks het feit, dat de managerscur sussen nog steeds niet op het lespro gramma prijken, hoeft dat verwijt niet voor directeuren van voetbalbe- drijven op te gaan. Iemand, die uit een geheel andere omgeving komt, kan best een zeer frisse kijk op de merkwaardige voetbaleconomie heb ben. De hier aangehaalde lacune is Programma Eredivisie Barry Hulshoff: „Je mag van mij niet verwachten, dat ik het hele soepie direct onderste boven ga gooien" slechts een voorbeeld van iets, dat structureel en fundamenteel ge noemd moet worden: het paard voortdurend achter de wagen spannen. Ook Baryy Hulshoff weet dat: „Ei genlijk zouden er managercursussen moeten bestaan. Maar dan moet je de lessen niet op wedstrijddagen of de avonden er voor geven. En ze moeten in totaal ook niet zeven of acht jaar duren. Vaak wordt er te laat op be paalde ontwikkelingen ingespeeld. Kijk maar naar de Stichting arbeids zaken betaald voetbal (de door de overheid erkende handelsbeurs, na dat een bureau als Inter Football al jaren zijn gang heeft kunnen gaan." Het is duidelijk, ondanks zijn af komst (Ajax en MW, clubs waar IF en vaak louche makelaars kind aan huis zijn) wil Hulshoff het spel als manager eerlijk spelen. „Ik heb wei nig boodschap aan makelaars. Je kunt echter niet altijd om ze heen, omdat allerlei voetbaliers dat soort mensen in de arm hebben genomen. Voor veel spelers is het ook een nood zakelijk kwaad, omdat ze de weg niet weten. Tegenwoordig wordt zoiets door de WCS (de vereniging van contractspelers -red) en de stichting arbeidszaken gecoördineerd. Het ver baast me niet, dat zo'n proces laat op gang komt. Ik ben verschrikkelijk bang, dat het voetbal ontzettend bu reaucratisch wordt. Dat het allemaal niet flexibel genoeg is." Karl Marx Aan de ene kant moet het betaalde voetbal in de visie van de manager in spé een emotioneel geladen bedrijfs tak zijn (met allerlei consequenties van dien), aan de andere kant dienen de wantoestanden verbannen te wor den. Hoezeer sentimenten Hulshoff ook op het managerspad zullen bege leiden, hij wil wel zo reëel zijn om de hand herhaaldelijk in eigen boezem te steken. Wat dat betreft zal hij in dat enge milieu al gauw een Karl- Marx-achtige revolutionair worden genoemd. Zo merkt hij op: „Doordat het eerste elftal week in week uit moet presteren, verkeren de meeste clubs in een stresssituatie". En „De betrokkenheid van de spelers bij de vereniging is veel te gering. Er be staat ook weinig interesse in het mee denken met de problemen. Het ls in hun eigen belang, dat de spelers daar wel oog voor hebben." Hoewel de oud-Ajacied nog geen pro fiel van zijn persoon als manager kan schilderen, staat het wel vast, dat hij bij FSC naar hartelust één van zijn stokpaardjes kan berijden: het ont wikkelen van jong talent tot volwaar dige eerste elftalspelers. Bij MW zou hij die functie aanvankelijk met in gang van het komende seizoen ver vullen. Hulshoff: „Iedereen schreeuwt, dat er geen talenten meer ln Nederland zijn. Dat is een denk fout. Er is talent genoeg; je moet dat talent alleen je vertrouwen schenken. Krijgt hij dat, dan scheelt hem dat twintig procent in zijn ontwikkeling. Gelukkig kunnen wij die tendens nu bespeuren. Het willen kweken van talenten wordt populair. Dat er geen geld meer ls om spelers te kopen, ls in dit verband een gunstig teken. Jij noemt Feyenoord een mooi voor beeld, maar ik vind, dat het ln Rotter dam Iets te rigoreus in zijn werk is gegaan. Daarom is die club ook geen kampioen geworden." SIENNA «Op zaterdag 21 april speelden Leiden en het Bossche EBBC hun laatste en beslissende wedstrijd om het nationale kampioenschap. Met het behalen van de titel door EBBC was er een einde gekomen aan het basketbal seizoen. Voor 12 spelers, voor het grootste deel komend uit bovenstaande verenigin gen, was het echter nog niet afgelo pen. Zij vormden de selectie van het Nederlandse team, die twee dagen daarna al voor het eerst bijeen kwam in de Amsterdamss Apollohal ten ein de zich te gaan voorbereiden op de Europese kampioenschappen die vanaf vandaag tot en met 20 juni plpats vinden in Italië. Daarmee deed zich dan het kritieke feit voor dat er voor het eerst sinds vele jaren sprake kon zijn van een behoorlijke voorbe reidingstijd op een belangrijk inter nationaal toernooi. Het was deze keer ook wel nodig om zich wat beter te prepareren dan voorgaande jaren. Nederland heeft zich, via het berei ken van een zevende plaats bij de vorige EK in België, namelijk direct geplaatst voor het A-toernooi. Daar vóór moest er altijd plaatsing afge dwongen worden door het spelen van voorrondenwedstrijden. Voordeel van dit systeem was dat, ondanks een veel matiger voorbereiding zich toch voldoende wedstrijdritme kon ver werven. Tegen de tijd dat men door gedrongen was tot de A-poule waren de spelers genoeg op elkaar inges peeld om af en toe nog redelijke pres taties te behalen. Nu dit niet noodzakelijk was, moest er een andere weg ingeslagen worden. Daartoe werden toernooien gespeeld ln Bremerhaven en Praag en inciden tele wedstrijden in België. Daarnaast werd er vier tot vijf maal per week stevig getraind, onder leiding van coach Tom Quinn. Hoewel het er op het eerste gezicht niet onaardig uit ziet is toch niet iedereen binnen de selectie even tevreden geweest over de voorbereiding. Aanvoerder en spelverdeler Jan Dekker, stelde ten minste vast: „We hadden veel meer wedstrijden moeten spelen tegen sterkere teams. Nu hebben we vier maal tegen de Belgen en een paar maal tegen de Duitsers geoefend. Vroeger waren dt nog redelijke spar- ringspartners, maar wij zijn de laat ste twee jaar zo beduidend sterker geworden, dat dit soort wedstrijden absoluut niet meer interessant zijn". Teamgenoot Kees Akerboom, alge meen erkend als één van de betere spelers in Europa, valt hem daarin bij: „Je kunt je niet concentreren in dat soort wedstrijden. Er is toch geen lol meer aan als Je met 20 of 30 punten verschil wint. De enige fatsoenlijke tegenstander waar we tegen geoefend hebben was TsjeéhosJowakiJke". In dividueel ingerichte spelers als Aker boom en in mindere mate ook Dan Cramer hebben duidelijk moeite om optimaal geconcentreerd te blijven Vandaag: AZ'67-Haarlem Sparta-PSV NEC-FC VVV MVV-Vltesse PEC Zwolle Roda JC NAC-Volendam Ajax-FC Twente Morgen: FC Utrecht-Feyenoord FC Den Haag-Go Ahead Eerste divisie Nacompetitie Morgen: Willem II-Fortuna SC FC Groningen-Telstar Tom Quinn tijdens de lange en af en toe saaie voorbereidingsperiode. Voor Aker boom leidde dat al tot een confronta tie met zijn coach. Quinn eiste on voorwaardelijke inzet en stelt zich verder op het standpunt dat ook top- spelers als Akerboom zich moeten leveren. Anders kunnen ze, wat hem betreft, beter vertrekken. Gelukkig is de vete tussen die twee weer enigs zins bijgelegd, want zonder Aker boom lijkt het behalen van een rede lijke klassering (tenminste bij de eer ste zes) een zeer hopeloze opgave. Tom Quinn weet dat zelf ook wel, maar weigerde desondanks te capitu leren: „Ik heb met een team te ma ken, niet met individuele spelers". Nederland ls tijdens de kampioen schappen ingedeeld in een poule sa men met Rusland. Spanje en Bulga rije. De bovenste twee van die poule spelen samen met de besten uit de andere twee poules de finaleronde De overigen zullen zich tevrede moeten stellen met een plaatsje ln de verliezersronde. Nederland mag zich bij voorbaat tegen Rusland kansloos achten, zodat een plaats bij de boven ste zes afhangt van de resultaten te gen Spanje en Bulgarije. Van belde landen werd ln het verleden al eens gewonnen. Nu, met een nog sterker team, moeten beide landen te ver slaan zijn. Wat de opstelling betreft ls het enige probleem dat Quinn nog rest, de bezetting van de center plaats. Hoewel hij drie centers heeft meegenomen, Harrie Kip, Pieter van Tuyll en Bert Kragtwijk, lijkt hij nu ineens de voorkeur te geven aan Al Faber, van origine een forward. De keus is misschien nog niet zo gek. De enige kans om tegen Rusland het hoofd boven water te houden is snel heid. Voor Quinn maakt het niet veel uit tegen wie gespeeld wordt. HIJ heeft maar één doel voor ogen: Win nen. Of het nu tegen België is of Rusland AMSTERDAM Cor Brom en Ruud Krol blijven ook het volgend seizoen in dienst bij Ajax. Na een langdurige bespreking tussen de ledenraad en het bestuur van Ajax vond de leden raad dat er geen enkele reden was om trainer Brom uit zijn functie te ont heffen. Woordvoerder Lambregts: „De heer Brom zal ook het komende jaar zijn werkzaamheden blijven uit voeren. Nimmer is aan de ledenraad bekend gemaakt dat het bestuur van Ajax hem liever kwijt dan rijk was". Ruud Krol blijft tot 1 juli 1982 bij de Amsterdamse club. Aajx ging ak koord met een hernieuwd contract dat Krol samen met zijn adviseur Leo Horn aan het bestuur van de hoofd stedelijke club had aangeboden. Ook de door voorzitter Ton Harmsen be kritiseerde Ray Clarke zal het ko mende seizoen voor Ajax uitkomen. Volgens Lambrechts heeft het AJax- bestuur de ledenraad nooit om advies gevraagd om tot ontbinding van het contract van Ray Clarke over te gaan. Vltesse-speler Peter Boeve komt wel naar Ajax. Vitesse en Ajax zijn over deze transfer tot volledige overeen stemming gekomen. Morgen vertrekt Boeve met de Ajax-selectie naar Zuid-Amerika. PARIJS - Victor Peccl heeft ln de halve eindstrijd van de open Franse tennistitels voor een verrassing ge zorgd door de Amerikaan Jimmy Connors de weg naar de finale te versperren. De niet geplaatste speler uit Paraguay versloeg Connors met 7- 5, 6-4, 5-7 en 6-3. In de finale komt- Peccl uit tegen de Zweed Björn Borg, die van de Amerikaan Vitas Oerulal- tls geen spaan heel hield: 6-2,6-1 en 6- 0. Betty 8töve plaatste zich met haar Australische medespeelster Wendy Turnbull voor de finale van het da mesdubbelspel. In de halve eindstrijd werd het Frans-Amerikaanse koppel Gall Lovera en Pam Teeguarden met 6-3 en 7-6 verslagen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 29