16 SPORT? MET DE KRANT 0PDE ERETRIBUNE. Wat er in 16 jaartijd ook allemaal gebeurde, de wasautomaat I Gerard de Lange bleef in prijs gelijk Gerard deLange »li de rijksoverheid vraagt 62 cent 177 cent 685,- 685,- beleidsmedewerker vrije universiteit inflatiebestrijder nr. 11 Trouw twee medewerkers/sters acquisitie directeur mmi hoofd van de centrale afdeling personeels zaken (mnl./vrl) in 1963 in 1979 in 1963 in 1979 (mnl. of vr.) zuidelijke ijsselmeerpolders lelystad ZATERDAG 9 JUNI 1979 TROUW/KWARTET ric. nr. 9-181010156 voor hot Ministerie ven Economische Zeken tb.v. het Directoraat-Generaal voor Industrie. Directie Research en Ontwikkeling De Directie Research en Ontwikkeling maakt deel uit van het Directoraat-Generaal voor de Industrie en heeft tot taak een beleid te voeren, dat richting en vorm geeft aan de industriële ver nieuwing. Dit gebeurt door deelname in de werk zaamheden van commissies, werkgroepen, be sturen van instituten en dergelijke zowel binnen de Overheid als daarbuiten. Daarnaast wordt uitvoering gegeven aan een stimuleringsbeleid middels een daartoe ter beschikking staand financieel instrumentarium, waarmee jaarlijks een honderdtal projecten wordt gesteund. Gevraagd: voltooide universitaire opleiding natuurwetenschappelijk, technisch of technisch- bedrijfskundig; brede belangstelling voor het (technologische) vernieuwingsproces in de industrie, ervaring in industriële technologie b.v.k. zowel op ambtelijk als niet-ambtelijk niveau. Standplaats: 's-Gravenhage. Salaris: max. f8510.- per maand. vac. nr. 9-033210156 voor het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening De C.A.P. omvat, naast het Stafbureau en het Bureau Bedrijfsmaatschappelijk Werk. de afde lingen Formatiezaken. Rechtspositie en Alge mene Zaken. Centrale Administratie. Introductie Vorming en Opleiding. Personeelszaken Ministe rie en Directie Bouwnijverheid. De uitvoering van het personeelsbeleid berust voor een belangrijk deel bij de centrale personeelsafdelingen, die behoren tot de Centrale Directie van de Volks huisvesting. de Rijksgebouwendienst, de Rijks planologische Oienst en de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers. Met deze personeelsafdelingen vindt veelvuldig overleg plaats over belangrijke zaken van beleid en uit voering. De sterkte van het departement bedraagt ca. 7300. De functie van het hoofd C.A.P. is in belangrijke mate een managementsfunctie. Zij houdt o.m. in: bijdragen aan het algemeen management van het departement; aangeven van de personele gevolgen van beleidsalternatieven; zorg voor de verdere ontwikkeling van het personeels beleid; bevorderen van het goed functioneren van de personeelssector als geheel; voorberei den van en deelnemen aan het overleg met ambtenarenorganisaties. Vereist: voltooide universitaire opleiding of diploma HBO. richting personeelsbeleid; leiding gevende ervaring, b.v.k. opgedaan in een grote arbeidsorganisatie: aantoonbare ervaring met of belangstelling voor organisatorische aange legenheden; kennis van het sociale beleid. Standplaats: 's-Gravenhage. Salaris: max. f 7759,- per maand. Sollicitaties inzenden vóór 13 juli 1979. Bovengenoemde salarissen zijn exclusief vakantie-uitkering. Schriftelijke sollicitaties, onder het Mf de gewenste functie vermelde vacaturenummer (In t de Rljka Psychologische G Prins Maurltslaan 1. Corr. adres: Poetbus 20013, 2500 EA 's-Gravenhage. amsterdom De subfaculteit Natuurkunde en Sterrenkunde heeft een samenwerkingsproject met de Christelijke Universiteit Satya Wacana te Salatiga (Indonesië) in voorbereiding. Voor dit project dat beoogt Satya Wacana steun te verlenen bij de opzet van een opleiding van natuur- kunde-leraren voor de onderbouw van het middelbaar onderwijs wordt op korte termijn contact gezocht met een natuurkundig docent (dr. of drs.) (m/v) (vacaturenummer 350-1649) die in aanmerking willen komen voor uitzending naar Indonesië gedurende minimaal 2 jaar. Functie-eisen: eerste graads onderwijsbevoegd heid. bij voorkeur ervaring in lerarenopleiding en/of (middelbaar) onderwijs en ontwikkelingslanden. Satya Wacana verwacht van de uit te zenden mede werker een positief christelijke instellling en de ge schiktheid tot werken in teamverband in een andere culturele omgeving. Aanstelling in de rang van wetenschappelijk mede werker zal geschieden in een tijdelijk dienstverband. Nadere informatie wordt gaarne verstrekt door dr. G.H. Dutter, tel. 020-548 38 01. De vakgroep Economische en Sociale Geschie denis van de faculteit der Economische Weten- schappen zoekt met ingang van 1 september a.s. een wetenschappelijk medewerker (m/v) (in tijdelijke dienst voor een periode van 4 jaar) (vacaturenummer 501-1439) De aan te trekken functionaris zal worden belast met het geven van onderwijs, het doen van onderzoek. Gelegenheid tót promotie-onderzoek is aanwezig. Gedacht wordt aan een econoom, die tijdens zijn doctoraalstudie ruime aandacht heeft besteed aan het vak. dan wel een economisch historicus, die eco nomie als keuzevak heeft gevolgd. Nadere informatie wordt gaarne verstrekt door dr. W. Zappey. tel 020-41 54 03 of drs. P. Kmt. tel. 02513- 1 37 41. De vakgroep Internationaal Rechten Rechtsverge lijking van de faculteit der Rechtsgeleerdheid zoekt een wetenschappelijk ambtenaar (m/v) (vacaturenummer 111-1379) internationaal privaatrecht en privaatrechtelijke rechtsvergelijking. Zijn taak zal in hoofdzaak bestaan uit het verzorgen van het onderwijs en het examineren in beide vakken, die zowel in de kandidaats- als in de doctoraalfase worden gegeven. De taak omvat voorts wetenschap pelijk onderzoek alsmede bestuurlijke en organisato rische werkzaamheden. Vereist zijn doctoraalexamen Nederlands Recht en internationaalrechtelijke oriëntering, in het bijzonder op bovengenoemde vakgebieden. Kandidaten met ervaring in het geven van onderwijs en een goede leesvaardigheid in Engels, Frans en Duits genietén de voorkeur. Aanstelling in vaste dienst kan in uitzicht worden ge steld. Een contract voor de helft van de werktijd behoort tot de mogelijkheden Nadere informatie wordt gaarne verstrekt door mevrouw prof jJr. D. Kokkini-latridou. tel. 020-548 54 04 of (privé) 020-44 15 85 Instemming met de doelstelling van de Vrije Universi teit ais christelijke instelling wordt verwacht. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van het betreffende vacaturenummer, te richten aan de dienst Personeelszaken, postbus 7161. 1007 MC Amster dam. De Vrije Universiteit is gelegen aan de De Boele laan 1105, Amsterdam-Buitenveldert. In 1963 startte Gerard de Lange zijn eerste zaak op basis van een revolutionair idee: "Wees goedkoper dan wie ook, waar dan ook in Nederland". Ruim 16 jaar en 38 zaken later wordt steeds duidelijker hoe goed dat idee was en is. Velen vochten voor prijsverhogingen. En met sukses. Kosten van levensonderhoud zijn omhoog geschoten. Maar wie vocht er eigenlijk voor lage prijzen? Is het niet ongelofelijk dat dezelfde wasauto maat die Gerard de Lange in 1963 als eerste voor f 685,- kon aanbieden, vandaag de dag nog steeds voor f 685,- verkocht kan worden? Grootste wasautomatenverkoper van Nederland doet méér dan wasautomaten verkopen. Gerard de Lange verkoopt alléén al meer dan 40.000 wasautomaten per jaar. Ofwel zo'n 150 per dag. Iedereen weet dat wasautomaten, vaatwassers en drogers energieverslinders zijn. Gerard de Lange gaf TNO opdracht om te onderzoeken of het anders, beter kan. En drukte vervolgens de grote fabrikanten met de neus op de feiten. Gevolg? AEG, Bauknecht. Zanussi, Siemens en uiteindelijk ook Philips kwamen met energie besparende programmering. Diverse grote fabrikanten laten nü in Gerard de Lange's eigen testcentrum stroom-, water- en wasmiddelenverbruik testen. Gratis thuisbezorgen, 3 jaar gratis garantie* en hoogstpersoonlijk advies. Dat is Gerard de Lange in 1979. Er is veel veranderd sinds 1963Gerard de Lange besteedt meer dan wie ook zijn energie aan extra service, geeft langere garantie' dan gebruikelijk, bezorgt waar dan ook in Nederland gratis thuis! Verkopers die weten waarover ze praten, geven een eerlijk en vakkundig advies en sjagri jnig kijken is er bij ons niet bij Wie één van de 38 Gerard de Lange winkels van binnen heeft gezien, heeft Alles gezien. Enorme keus, verregaande service en garantie, komplete keukenstudio's... èn prijzen die u beter met die van 1963 kunt vergelijken, dan met de prijzen van de anderen nü. De keus is nü aan u. exclusief voorrijd/arbeidskosten Den Haag - Utrecht - Almelo - Amersfport - Apeldoorn - Arnhem - Bergen op Zoom - Breda - Delft - Deventer - Dofef— I -Hihrer I Amsterdam - Rotterdam I - Eindhoven - Enschede - Haarlem - Heerlen - "s-Hertogenbosch - Hilversum - Leiden -"Nijmegen - Roosendaal - Schiedam I dingen Zwolle 'tevens keukenstudio) - Binnenkort: Gouda Gtoningen - Roermond - Rijswijk. - Tilburg - Venlo-D m WINKELEN begint bij ELKE OCHTEND De Vereniging Nederlandse Protestants-Christelijke Schoolraad (N.P.C.S.) funktloneert als overleg- en be leidsorgaan voor de gemeenschappelijke belangen van een 11-tal landelijke protestants-christelijke onderwijs organisaties. Met name ten behoeve van de deelneming van deze protestants- christelijke onderwijskoepelorganisatie aan het Centrale Onderwijsoverleg met het ministerie van Onderwijs, wordt gevraagd een TAAK: beleidsvoorbereiding inzake standpunt bepaling bij onderwijsvraagstukken in het algemeen en in het bijzonder t.b.v. het Centrale Onderwijsoverleg; verslaggeving van het vooroverleg van het Centrale Onderwijsoverleg beleidsuitvoering van bestuurlijke be slissingen EISEN: akademische of daarmee gelijk te stel len opleiding; goede beheersing van de Nederlandse taal. belangstelling voor en/of ervaring in onderwijsvraagstukken voorstand(st)er van christelijk onderwijs Deze eerste beleidsmedewerk(st)er zal zijn of haar werkzaamheden gaan verrichten onder de dagelijkse leiding van de sekreta- ris en zal worden gehuisvest in het kantoor van de Besturenraad P.C.O Oosteinde 114 te Voorburg. Het salaris wordt ingepast in schaal 112 B B R A. 2 928 - - 4 391.-) Nadere inlichtingen kunnen worden verkre gen bij de voorzitter, de heer J. Gunneman, telefoon (070) 57.21.31of bij de sekretaris. de heer B. de Haan, telefoon (070) 69 42.01. Sollicitaties moeten uiterlijk binnen 14 dagen na het verschij nen van dit blad, worden gericht aan de sekretaris van de Nederlandse Protestants-Christelijke Schoolraad' Postbus 907 2270 AX VOORBURG Bij de toekomstige gemeente LELYSTAD kunnen bij het bureau acquisitie worden geplaatst (vacaturenummer L139 en L140). Bij de verdere groei van Lelystad neemt dit in opbouw zijnde bureau acquisitie een belangrij ke plaats in. Het bureau zal zich bezighouden met de bevordering van de economische activiteiten verband houdende met de werkgelegenheid. Functle-informatiq voor de vacature L139 zal de te benoemen medewerker/ster zich in hoofdzaak gaan be zighouden met de stimulering van de kantoor vestigingen. Oaarnaast zal hij worden inge schakeld op het terrein van de detailhandel vestigingen. voor de vacature L140 geldt dat hij/zij zich bezig zal gaan houden met de stimulering van vestigingen op de bedrijventerreinen Voor beide functies zal de taak mede be staan uit: het opbouWen en onderhouden van con tacten gericht op het aantrekken van nieu we vestigingen; het opzetten en uitvoeren van een promo tiebeleid ten behoeve van bedrijfsvesti gingen. het coördineren van de werkzaamheden ter bevordering van een snelle vestigings procedure: het onderhouden van contacten met de gevestigde bedrijven. Functie-eisen: opleiding óp HBO- of academisch niveau (bedrijfseconomische richting); het vertrouwd zijn met doe- en denkpa troon van het bedrijfsleven; praktijkervaring met bovengenoemde werkzaamheden; goede contactuele eigenschappen. Sollicitaties, onder vermelding van vacaturenummer, binnen tien dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de landdrost van de Zuidelijke Ijsselmeerpolders, Postbus 918200 AB Lelystad. Salaris, afhankelijk van opleiding en ervaring, voor de vacature L139 tot een maximum van 4.391bruto per maand, terwijl voor de vacature L140 een maximum salaris tot 3.935,— bruto per maand geldt. De gebruikelijke gemeentelijke rechtspositie regelingen zijn van toepassing Goede huisvestingsmogelijkheden zijn aan wezig. Per 1 januari 1900 wordt Lelystad gemeente. De groeikern Lelystad zal dan 40.000 inwo ners tellen. In het jaar 2000 zal dit zijn uitgegroeid tot 100.000 inwoners. De vertegenwoordigende organen zijn nu ook al gekozen door de inwoners en functioneren als gemeenteraad en college van burgemees ter en wethouders, onder voorzitterschap van de landdrost. Lelystad kent vrijwel alle voorzieningen op het gebied van onderwijs, sport, cultuur, etc. en heeft een rijk verenigingsleven Nadere informaties worden gaarne verstrekt door de heer A. G. Renkema. telefoon 03200- 26844. toestel 343

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10