V jax kampioen ondanks Harmsen Volendam: somber toekomstbeeld Trainer Brom verovert met matig elftal landstitel en de beker uropees oetbal Technisch begaafd elftal kan geen resultaatvoetbal spelen G 5 JUNI 1979 SPORT TROUW/KWARTET Johan Woldendorp JTERDAM „Eén ding is zeker," riep de waarschijnlijk vertrekkende Ruud Krool ten e leste uit, „Harmsen blijft." Ondanks de aanwezigheid van de als een olifant door de eleinkast stampende voorzitter, haalde de door hem ongewenste onderdaan Cor Brom na CNVB-beker ook het landskampioenschap binnen. In Engeland is zoiets goed voor een dmaatschap van de club, bij een deel van het Ajax-bestuur een reden om de verantwoor de man voortijdig van zijn contractuele verplichtingen te ontheffen. irmsen zijn zin door kan drijven, r de vraag. En terecht. Want wie iet bij het louter prestatiegerich- |ax beter kunnen doen dan de die in zijn eerste jaar bij een ub op de UEFA Cup na alles nschraapte wat er te vergaren Broms tot legende opgeblazen ganger Tomislav Ivic kennelijk - de optelsom, die de Joegoslaaf maken, blijft steken bij één titel aderen waarschijnlijk evenmin, mee niet is gezegd, dat Brom nu este trainer van Nederland is en in zijn Ajax-periode een minder ikelijk zou Harmsen na het jen van het kampioenschap in een vooral van Ajax-zljde matige wedstrijd tegen de gegoe- rüddenmoter AZ '67 lukte ope- van zaken geven. Maar toen het U was aangebroken, bedacht de Bitter zich, zich beroepend op de nraadsvergadertng van 7 juni. mien kon die bijeenkomst uitste- gebruiken als dekmantel voor mogelijk in zijn nadeel uitvallen- iwswijziging bij de Amsterdam- lZ mist Johan Woldendorp se club. Met 2ijn opmerking „we moesten Europees voetbal halen" maakte de man zich na al zijn verha len volstrekt belachtelijk, maar gaf daarmee ook aan, dat lang niet alle. vaak door opportunistische gedach ten gedreven machthebbers bij Ajax het op een breuk met Brom wensen aan te sturen. Er is meer dan een handvol redenen op te noemen, waarom de positie van Brom (en mede die van topscorer Ray Clarke) onmogelijk ter discussie kan worden gesteld. In de eerste plaats zijn daar natuurlijk de sportieve suc cessen. Voor het eerst sinds 1972 won Ajax zowel de titel als de beker en dat gebeurde met een ploeg, die kwalita tief aanzienlijk slechter speelt dan het ..wereldelftal", dat 8tefan Kovac zeven jaar geleden onder zijn hoede had. Brom is er na de spelbedervende periode Ivc bovendien in geslaagd om van Ajax weer een aanvallend team te maken. Met 85 doelpunten is de Amsterdamse equipe veruit het meest produktieve elftal uit het be taalde voetbal gebleken. En het pu bliek. overigens niet altijd even mas saal opgekomen, toonde zich aanhan kelijker dan in de beide voorgaande seizoenen. Brom kan zelfs met zijn aankoop Ray Clarke pronken. Speltechnlsch doet een eerste klasamateur het gauw be ter dan de Brit, maar met 37 doelpun ten in competitie-, UEFA Cup- en bekerwedstrijden is hij, ondanks een groter aantal kardinale missers, van groot belang voor Ajax geweest. Een belangrijke reden ten slotte, waarom de Meerclub er onverstandig aan zou doen om zijn trainer op de keien te zetten, is een financiële. Met een con- -b tract tot de zomer van 1981 op zak, zal het afkopen van het dienstverband een affaire worden, waarmee zeker enkele tonnen gemoeid zijn. Vooral dat gegeven heeft een gedeel te van de ledenraad een vrij mach tig orgaan binnen de club en enke le bestuursleden op het idee gebracht om de komende twee seizoenen toch voor Brom te kiezen. De laatste groep koos vorig jaar onder aanvoering van de toenmalige voorzitter Jaap van Praag ook voor continuïteit onder de assistent-oefenmeester van Jaren her. In de wandelgangen heet het, dat Van Praag nu koortsachtig bezig is om de ledenraad ten gunste van Brom on der druk te zetten. Nogmaals, welke vakman kan het beter doen dan de huidige oefenmeester? Hij zal, om met Ruud Krol te spreken, de Europa Cup naar Amsterdam moeten halen. Intussen blijft de belangrijkste be trokkene in alle talen zwijgen, weten de dat hij zowel financieel als sportief sterk staat. Brom: „Ik doe mijn mond niet open. Ik heb er geen behoefte aan om na te trappen. Voor mij is het honderd procent zeker, dat ik mijn contract gewoon uitdien. Als dat een zijdig wordt verbroken, stijgt mijn prijs. Waar zal ik me dus zorgen over maken?" Ook als Ajax zich van zijn hoofdtrai ner zou ontdoen, is Brom zonder twij fel een gretig object voor allerlei Eu ropese clubs, die zich met het aureool topper willen tooien. Het is alleen te gek, dat Brom het slachtoffer zou worden van een soort eenmansactie van een drammerige voorzitter, die vroeger binnen de AJax-gelederen be kend stond als sociaal werker voor Ray Clarke (1) kopt Ajax naar het kampioenschap. Sören Lerby (m) springt mee en Johnny Metgod kijkt antstig toe. voetballers, die de Amsterdamse club kwamen versterken. Zij immers kon den in één van de bedrijven van Harmsen een baan krijgen. Wat de voorzitter nu presteert, doen zelfs Spaanse en Italiaanse clubs hem niet na. „Ik ben geen Jaap van Pradg," zei Harmsen, kort nadat hij diens troon had bestegen. Maar hij heeft wel met zijn voorganger gemeen, dat zijn woord niet onvoorwaardelijk woord is. „Die man kun je niet vertrouwen," zei Ray Clarke keihard. „De ene week beweert hij dit, de andere week dat. Vandaag vraag ik een gesprek met hem aan, omdat ik wil weten, waar ik aan toe ben. Ik wil graag bij Ajax blijven, maar misschien is het beter om weg te gaan." En hij voegde er aan toe: „Wie het laatst lacht, lacht het best." daarmee doelend op het feit, dat hij Ajax vijf minuten voor het einde van de wedstrijd tegen AZ'67 aan de gelijkmaker en feitelijk aan het kampioenschap hielp. Al met al werd het een kroon op een seizoen, die zo dof oogt als een auto, die een Jaar lang niet is gewassen. Het bestuur symboliseerde dat zelf nog het beste door de champagne niet te laten afkoelen. Er werd geklonken op water en slappe thee. „De vreugde is erg getemperd door alle toestanden rond Ajax dit seizoen," vond ook Ruud Krol, die zijn laatste kampi oenschap met die club bij voorkeur even snel vergeet als een student een slecht tentamencljfer. De aanvoerder bevestigde nogmaals, dat hij het geestelijk niet op kan brengen ook volgend seizoen aan de Middenweg te acteren. Het is alleen problematisch voor hem om naar het buitenland te vertrekken, aangezien de toekomsti ge werkgever buiten de door Ajax verlangde negen ton ook een gedeelte van het handgeld dient te betalen dat Krol bij het tekenen van het tot 1981 lopende contract ontving. Kortom, het was me het feestje wel in de Watergraafsmeer. Dank zij Ton Harmsen. TERDAM Toen AZ'67, de verslindende hobbyclub van de oeders Klaas en Cees Molenaar, seizoenen geleden^an het eind een op papier indrukwekkend arenplan geen kampioen van Ne- was geworden, werd Euro- tei voetbal plotseling als het hoogst ^mUcbare gebrandmerkt. Dat bleef daarna de maximale eis. Voor elftal met zoveel namen en poten- pe toppers mag trouwens nauwe- I minder worden verwacht. Niet te grijpen de ziekelijk ambitieuze maarders in deze competitie over- ïaast en schijnt de doelstelling volgend Jaar op een nog lager t te branden: handhaving in de [ivisie is dan al mooi meege ren. geluk kan „ik en mijn broer" m toelachen, indien Albanië zijn g uit het komende UEFA-Cup- nooi terug trekt Nederland is eer- reserve om de vacature op te en; wie weet kan ontwikkelings in de vorm van koelkasten, kleu- elevisies en stereotorens heil- ta werken. bite is het onvoorstelbaar, dat het (jassen- en solariumgenootschap Alkmaar zo van zijn voetstuk is limeld Met een topscorer en an- schietlustige krachten in het den moet er meer te bereiken zijn een kleurloze vierde plaats. Ook imdat Ajax, Feyenoord, PSV en la JC allerminst een constant sei- achter de rug hebben. ten allerlei tekortkomingen van technische en -tactische aard, ekte het AZ-bestuur (lees: de Mo- ars en in mindere mate voorzitter hart) een imago, dat tal van te- ■tanders er toe verleidde om juist AZ de mouwen extra op te pen. En zowaar, het elftal bleek zeer gevoelig voor. Zo had Haar- •trainer Barry Hughes succes met rolfluitje en vierde Den Haag rdag de definitieve eliminatie AZ voor deelname aan het UE- Cup-toernooi alsof het het beha van het kampioenschap betrof, th vindt trainer Georg Kessler die übine van belanghebbenden bs) en buitenwacht (de publieke lie) geen probleem. „Zoiets sterkt alleen maar. Het punt is. dat de tg er beter tegen opgewassen it te zijn." alitatief heeft de as van het elftal doelman, de vrije verdediger, de Ibepalende middenvelder en de trumspits) niet naar behoren ge kt. Vooral de positie van de eerste zeer kwetsbaar. Kessler „We ben duidelijk te veel doelpunten icasseerd. Ik heb verscheidene listrijden van Ajax aanschouwd, trin Piet Schrijvers zijn club er op ieke ogenblikken op werkelijk fa-, ichtige wijze door heen sleepte, heb ik bij ons nooit gezien." isler mikt, omdat zelfs de Mole- rs de ogen niet voor een beschei- tekort van anderhalf miljoen Iten (het zal je hobby maar wezen), de doorbraak van jeugdige talen als Hans de Koning. Wim van ftgen. Henk Reijnders en Roger louwenaar. op de klasse van Peter itz als middenvelder en op de aan- ip van een gevestigde speler. Wim Hanegem misschien ZATERDAG FC Utreëbt-FC VVV <-«. (MI 55. Rietveld 1-0.88. Vriezen 2-0. Scheidsrechter Oans. Toeschouwers: 1750. FC Utrecht: Van Breukelen: Van Tamelen. Van der Vlag (Kruljs). WUdbret en Witbaard; Tervoort, Flight en Van Staa: Oosems. Dtmmendaal (Riet veld) en Vriezen. FC VVV: Vleten: NIJasen, Van der Welde, Scheur* en Boers; Pala. Oostrom en BoUuner (Levels); Van Rosmalen. Bish en Janssen. PEC-Zwolle-Vltesse 2-2. (8-1). 52 Oerdsen 0-1, 58 Israel 1-1, 66. Hoekstra 2-1, 76 Steinvoort (eigen, doel) 2-2. Scheidsrechter Draaisma: Toeschou wers: 3000 PEC-Zwolle: Van Oeffen; Steinvoort, Israel. Hen driks en Van Moorst; Hendriksen. Prandsen en IJzerman, Van 't Land. Hoekstra en Jans (Ras mussen). Vitesse: Nijhuls; Zaayer, MulderlJ, Heezen en Mel- laard; Das (Veenstra). Bosveld (Husers) en Boeve; Oerdsen. BleUenberg en Hendriks. FC Den Haag AZ 'C7 2-2. (2-1). 8. BUJie 1-0, 25. BUJle 2-0. 26. Peters 2-1. 52. De Oraal 2-2, 86. Jonker 3-2 Scheidsrechter Thomas, toeschou wers 5300 Albertsen (FC Den Haag) en Arntz (AZ '87) genoteerd. FC Den Haag: Oalje; Kila. Mansveld. Van Vliet en Korevaar; Hoekema. Albertsen en Jonker; Ver- heyen. BUJle (Treling) en Ooemans (Wlekei) AZ '67: De Koning; Reijnders. Van Dongen. Met god en Hovenkamp. Peters. Arntz (Tol) en Ny- gaard. Welzl (Schouwenaar). Kist en De Oraal. NEC-OO Ahead 1-1. (8-1). 21 KrisUansen 0-1, 48. Marl) nis sen 1-1. Scheidsrechter Manuel. Toe schouwers: 3500. NIC: Formannoy; Ophol. Dries Visser. Hlddlnk en Slje Visser; Marl]nissen. Jo6 Hendriks en Strik; Janssen. H oogend oom en Heisper (Koenen) O* Ahead: Van Leeuwen; Koopman. Schneider. Oude Wesse link en Kist; Van der Pas. Salllschber- ger en Woudsma; Oroeneweg. Vuskovtc en KrisU- MVV-PSV 8-2 (Mi. 82. Van der Kuylen 0-1. 84. Luboe 0-2. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers: 8500. MVV: Oerards; Janssen, Hulshott. Lacrolx en Frantzen; Quaden, Van Marwijk en Dijkstra: Bon- frtre. Mulkens en Brajovlc PSV: Van Beveren; Krijgh, Van Kraay, Brandts en PoortvUet; WUly van de Kerkhof. Stevens en Van der Kuylen; René van de Kerkhof (Janssen),- Lubse en Postuma (Van Mlerlo). Sparta-Haarlem 0-1. (8-1). 20. De Kip 0-1. Scheids rechter Jonker. Toeschouwers 1500 Sparta: Doesburg; Jansen. Balkesteln. Marijt (De Ooy) en 8tuy van de Herik; Van Tlggelen (Van der Oljp), Van O aal en Valke; Holverda, Morgan en Van SUveren Haarlem: Boersma; Masefleld. Van den Berg. Huyg en De Vries; Oeorge, Haar en van de Ban; Böckline (Melkers). De Kip. Balm (Beek) Vatowdam-AJas 1-2. (8-2). 31. Lerby 0-1. 41. Clarke 0-2. 52 De Boer (strafschop) 1-2, 59. Lerby 1-3. Scheidsrechter: van Ettekoven. Toeschouwers 18.000 Voleadam: Hoek. Van Wensveen. Ouyt. Schokker en de Boer. Helling. Braan en Jonk. Kramer (Kraal), Bond en Plat Ajax; 8chrijvers, Meutstege. Krol, Wijnberg en E verse, Lerby. Schoenaker en Araesen; Llng (Er- kens). Clarke en Tahamata NAC-Feyenoord M. Scheidsrechter Oeurds. Toe schouwers: 4500. •NAC: Van KeUe; Krijnen. Budlslc. Dierekx en' Joore; Neeskens. Qua ars en Vreljsen; Van Güs (Mohorovic). Sprangen en Ooodlass Feyenoord: Treytcl. Wijnsteken. Van de Korput. Jansen en Brard, Notten. SUBeu (Van Til) en Van Delnsen; Melis (Troost). Peten en Petursson FC Twente-Roda JC 1-2. (0-0). 63 Otto 1-0. 82. De Jong 1-1. 88. Raeven 1-2. Scheidsrechter Van Dij ken. Toeschouwen: 4000. Toonstra (Roda JC) werd opgeschreven wegens aanmerkingen op de leiding. FC Twente: Van Gerven; Van Icrssel, Drost, Over weg en Zondervan; Otto, Van der Vall en Thoresen (Loovens); Bos. Llndsted en Oritter (Pahlplatz). Roda JC: Jongbloed. De Wit, Lees, Zlegler en Mommertz; De Jong. Ehlen en Smeets (Hanssen); Nanninga. Toonstra en Vermeulen (Raeven). MAANDAG Feyenoord-PEC Zwolle 3-1 (2-1) 16. Frandsen 0-1, .34 Peten 1-1. 35. Peten 2-1, 46. Peten 3-1. Scheidsrechter. Jonker. Toeschouwen 17.491. Feyenoord: Treytel (Hlele); Wijnstekers, Troost. Van de Korput en Brard (De Leeuw); Van Delnsen. Jansen en Notten; Budding, Peters en Petursson. PEC Zwolle: Van Oeffen; Van Moorst (Drost), Israel. Hendriks en IJzerman; Hendriksen. Frand sen en Van 't Land; Steinvoort, Hoekstra en Jans (Rasmussen) FC VVV-MVV 8-2 (M). 66. Hulshof 0-1.74. Roosen 0-2 Scheidsrechter Severeln Toeschouwers 1000. FC VVV: Vleten; Nljssen. Van der Wtede. Schreurs en Bours: Pala. Bothmer (Levens) en Van Rosmalen; Oostrom (Nunumete), Bish en Henk Janssen MVV: Oerards; Jansen. Lacrolx, Hulshoff en Frantzen; Quaden. Dijkstra en Van Marwijk: Bon- frere. Mulkens (Roosen) en Brajovlc. AJax-AZ *67 1-1 (8-1), 38 Kist 0-1. 84 Clarke 1-1. Scheidsrechter Mulder, Toeschouwers: 23.000. Oele kaarten voor Peters. Reynders en Arntz. allen AZ. en Llng (Ajax). Ajax: Schrijvers; Meut stege, Wijnberg. Krol. Everse (Zwambom) Arae sen. Schoenaker. Lerby. Llng. Clarke en Tahama ta. AZ: De Koning. Reynders. Van Dongen. Met god. Hovenkamp (Van Nievoort) Peters. Arntz. Nygaard; Welzl (Schouwenaar). Kist en De Oraaf. Haarlem-FC Den Haag 3-1 (1-0). 16 De Kip 1-0. 50 De Kip 2-0 (strafschop) 53 De Vries 2-1 (eigen doel) 60. BOckling 3-1. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 5.000 Hsarlem: Boersma. Masefleld, Van den Berg. Huyg (Verkalkt, De Vries. Oeorge. Haar. Van der Ban. BOc kling. De Kip en Balm (Melgers). FC Den Haag: Oaljé. Wickel. Mansveld. Van Vliet. Korevaar. Kila. Albertsen (Lorie). Jonker; Verhey- en. BUJle (Trellnk) en Hoekema. Volendam-FC Twente 5-0 (3-0). 17 Braan 1-0. 21 Plat 2-0. 23. Schokker 3-0. 69 Kramer 4-0. 82. Ouljt 5-0. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 3000. Volendam: Bloem. Van Wensveen, Ouljt, Schok ker en de Boer; Helling, Braan (Kraal) en Jonk; Kramer. Plat en Bond (Kwakman). FC Twente: Van Oerven; Van Ierssel. Overweg. Drost (8cheve) en Zondervan. Otto. Van der Vall en Pahlplatz; 8ances Torres (Llndsted). Bos en Oritter PSV-NEC 4-0 (1-0). 38 Van der Kuylen 14). 55. Krijgh 2-0. 67 Janssen 3-0 80 W van de Kerkhof 4-0. Scheidsrechter O&ns. Toeschouwers: 19.000. PSV: Van Beveren. Krijgh, Van Kraay. Brandts (Janssen). PoortvUet, W van de Kerkhof, Stevens. (Hooyer), Van der Kuylen, R. van de Kerkhof. Lubse Van Mlerlo. door Johan Woldendorp VOLENDAM FC VW neemt na drie jaar afscheid van de eredivisie met een schuldenlast van drie ton. De tweede degradant, Volendam. heeft aan haar rampjaar In leder geval nog een beschei den financiële winst overge houden. Het is veelzeggend over de kwaliteit van de beide verlaters van het hoogste voetbalmilleu. Dat zowel de Waterlanders als de Venlona- ren een stap terug moeten doen, is In feite de enige over eenkomst tussen die twee voetbalgezelschappen. Met VW moest het wel mis gaan. De zorgvuldig naar de eredivisie geloods te streekclub werd door wanbeleid in enkele maanden tijd volledig ge ruïneerd. Het tekort van driehon derdduizend gulden is gemakkelijk te verklaren uit het vroegtijdige ontslag van trainer Hans Croon, die zich zacht gezegd op de Noordlimburg se mentaliteit verkeek, en de rende- mentarme paniekaankopen Eddy Krieger en Stanley Bish. Als gevolg daarvan slonk de supportersschare. jarenlang geprezen om de massale clubtrouw, tot even logische als on dermaatse normen. Kortom, het te kort op de komende begroting ls snel toegelicht. En de degradatie even eens. En dan Volendam. Organisatorisch mislukte het ook extern. De clublei ding sloeg evenwel niet op hol door Volendam-trainer Jan Mak berust in het lot van zijn ploeg. De overwinning op Twente mocht niet meer baten. teleurstellende uitslagen, ook al tobt ze tegelijkertijd met een primitieve accommodatie. De gemeenteraad van Edam zou de afgelopen week zijn fiat aan de broodnodige uitbreidings plannen geven, maar schortte het voorstel op, omdat er weinig inzicht in contractverlengingingen van som mige spelers bestond en er toen hele maal geen kijk op de sportieve toe komst van Volendam was. Wat het eerste betreft vaart de Noordholland se folkloreclub een beetje in het schuitje van Fortuna SC: de contrac ten werden te laat bij enkele voetbal Iers bezorgd. Het bestuur zit er niet over In. omdat de finesses al van tevoren met de betrokkenen waren doorgepraat Na de voor Volendam fatale wedstrijd tegen landskampi oen Ajax meldde voorzitter Jan Guyt dan ook triomfantelijk: „De spelers om wie het ging, hebben zaterdag om meerjarige contracten verzocht." In de voetbalwereld circuleert een stelling, dat een goede organisatie zich afspiegelt op de prestaties op het veld. Bij Volendam laat dat om aller lei redenen te wensen over. De vereni ging uit de wijdbroekentijd werd wel omgebouwd tot een heuse stichting, maar het geld om bijvoorbeeld een administrateur aan te stellen ont breekt nog steeds. Daarnaast werd iedere contractant, trainer Jan Mak incluis, geconfronteerd met salaris verlaging. Op zich is de voetbalwe reld aan een verfrissende aftopping toe. maar in dat verband wordt er niet het eerst naar organisaties als Volendam gekek <n, dat eerder met betaalde hobbyisten dan met weelde rig betaalde professionals werkt. Jan Mak: ..De slechtste twee gaan er uit en de beste wordt kampioen. In dat geheel speelt alles mee: vechtlust, fysiek vermogen, mentaliteit en een goede organisatie. Het is altijd een optelsom van die factoren. Het is daarom niet terecht om Je te beroe pen op een paar goede wedstrijden." Dat Volendam degradeert, is daarom niet eens verwonderlijk. De wedstrijd tegen Ajax (1-3) illustreerde hoe het het hele seizoen eigenlijk is geweest. De equipe van Jan Mak kan voetbal len. dat bewees het in het eerst half uur. Maar dat het door een kwalijke mentale instelling ook alles kan ver prutsen, toonde het nadien zo moge lijk nog duidelijker aan. Mak: „Naar mate de strijd vorderde, zag je het duel uit onze handen glijden." De afgelopen weken werden er signa len naar de buitenwereld geseind, waaruit viel op te maken, dat het verbazingwekkend is. dat een tech nisch begaafd elftal toch het karakter kan opbrengen om puur resultaat voetbal te spelen. De pingelaars wa ren pure bikkelaars geworden. Dat is een ernstige misvatting. Te vaak klaagde Mak na afloop van verloren wedstrijden, dat zijn spelers niet ge noeg karakter hadden getoond. Een voorbeeld: nadat Volendam zich be gin april door een overwinning op Haarlem een uitstekende uitgangspo sitie voor de continuering van zijn eredivisie-status had gecreëerd, kon Eredivisie ZATERDAG Den Haag-AZ'67 Sparta-Haarlem NEC-Go Ahead MVV-PSV Utrecht-VVV PEC-Vitesse NAC-Feyenoord Twente-Roda JC Volendam-Ajax MAANDAG Ajax-AZ'67 Haarlem-Den Haag Go Ahead-Sparta PSV-NEC VVV-MVV Vltesse-Utrecht Feyenoord-PEC Roda JC-NAC Volendam-Twente 3-2 O-l 6-2 2-6 2-2 0-0 1-2 1-3 1-1 3-1 5-3 44 0-2 1-1 3-1 3-1 5-0 Ajax 33 23 6 4 52 65-30 Feyenoord 33 18 13 2 49 59-18 PSV 33 20 8 5 48 64-22 AZ'67 33 18 7 8 43 81-43 Roda JC 33 18 7 8 43 57-32 Sparta 33 14 4 15 32 46-47 Go Ahead 33 11 9 13 31 47-46 PEC 33 7 17 9 31 35-45 Den Haag 33 10 11 12 31 41-54 Twente 33 9 12 12 30 53-50 Utrecht 33 10 10 13 30 42-52 MVV 33 9 12 12 30 25-44 NAC 33 7 15 11 29 36-50 Vitesse 33 7 14 12 28 41-62 NEC 33 6 14 13 26 31-48 Haarlem 33 6 13 14 25 31-61 Volendam 33 7 8 18 22 41-58 VVV 33 4 6 23 14 22-75 Ajax kampioen VVV en Volendam degraderen Zaterdag: AZ'67-Haarlem. NAC Volendam. PEC Roda JC. MW-Vilesse. Ajax-FC Twente. Zondag FC Den Haag-Oo Ahead. SparU-P8V, NEC-VW. FC Utrecht-Feljenoord ZATERDAG Dordrecht-Heerenveen Excelsior-Fortuna G roningen-Herac les Wageningen-Graafschap Vlaardingen-SVV Eindhoven-Amersfoort Telstar-Veendam Helmond Sport-Willem II Amsterdam-Den Bosch MAANDAG FSC-Dordrecht Heracles-Excelsior Graafschap-Groningen SVV-Wageningen Vcendam-Eindhoven Willem li-Telstar Den Bosch-Helmond Sport Cambuur-Amsterdam Amersfoort-Vlaardingen NEC: Formannoy: Wlllemse. Dries Visser, Hld dlnk. 8lje Visser, Marijnlssen, Koenen. 8trik. Hen driks (Hogendoom). Ophof. Jansen. Viteaae-FC Utrecht 1-1 (1-1). 6 Kruys 0-1 15. Oerdsen 1-1. Scheidsrechter Van Dijken. Toe schouwers: 3000. Vitesse: Beukhof; Zaayer. Mulderi). Heezen en Zwartkruis; Hofs (Veenstra). Das en Husers; Gerd- sen Bursac en Hendriks (Bleycnberg) FC Utrecht: Van Breukelen; Van Tamelen. Schu bert. De Kruik. Witbaard (Vriezen) WUdbret en Van Staa; Oozems. Rietveld en Van Doorn Co Ahead-Sparta 5-J (Lil. 7. Koopman 1-0. 14. Van Oaal 1-1 17. Woudsma 2-1. 29 Holwerda 2-2 51 Jansen 2-3. 71. Woudsma 3-3 79 Schneider 4-3. 83 Woudsma 5-3. Scheidsrechter Van Swleten Toeschouwers: 2000 Oele kaarten voor Koopman (Oo Ahead) en Balkensteln (Spartai Go Ahead Van Leeuwen. Schneider. Koopman, Oude Wessellnk. Kist. Woudsma, Salflschberger, Vuscovlc (Van der Paa); Unaola (Van Dijk). Groc- neweg en KrisUansen. Sparta: Doesburg; Balkensteln, Jansen. Van Weerdenburg, Stuy van de Herik (Stevens); De Ooey. Van Oaal. Valke; Holwerda. Van Zoest (Van der Oljp) en van SUveren. Roda JC-NAC 8-1 (1-8). 9. Vermeulen 1-0. 57 Van Oils 1-1 65. Lees 2-1 84 Nannlnga 3 1 Scheids rechter Manuel Toeschouwers 4500 Roda JC: Jongbloed. De Wil. Zlegler, Ehlen. Mom mertz. De Jong. Lees. Toonstra (Fransen). Ver meulen. Nannlnga, Raeven (Rlemensi NAC: Van Keiler. Krijnen, Budlslc, Dlcrckx, Joo re; Vreysen, Neeskens. Quaars; Mohorovic, Spran gen. Ooodlass (Van Oils) 1-1 3-2 54) 0-2 6-1 6-1 0-2 2-8 7-0 1-3 0-0 3-0 4-2 2-1 10-1 1-2 2-1 51 76-32 50 60-31 48 60-32 47 64-36 44 53-32 44 58-45 42 58-43 41 60-47 37 52-40 34 45-45 33 34-46 32 51-67 31 46-49 31 42-47 28 33-54 26 35-54 26 42-71 23 34-78 16 33-88 Excelsior kampioen en promoveert naar de eredivisie. Periodekampioenen: Groningen, Ex celsior, Telstar en Willem II. Fortuna SC vervangt Excelsior in promotiecompetitie. Excelsior Groningen Willem II Fortuna SC Eindhoven Wageningen Den Bosch Graafschap Amsterdam Telstar Heerenveen Veendam Heracles SVV Cambuur Vlaardingen Helmond Sp. Amersfoort Dordrecht 36 22 36 20 36 17 36 17 36 14 36 17 36 16 36 15 36 13 36 12 36 10 36 13 36 10 36 11 36 9 36 7 36 9 36 8 36 5 7 7 10 6 14 5 13 6 16 6 10 9 10 10 11 10 11 12 10 14 13 13 6 17 11 15 9 16 10 17 12 17 8 19 7 21 6 25 Periodestand EINDSTAND VIERDE PERIODE de c jb in het daaropvolgende Paas weekend tegen het toch niet grandio ze PEC een gouden slag slaan. Het elftal liet dat op typisch Volendamse manier na. Terecht ontstak Mak daarop in woede Wanneer Volendam In doodsnood verkeert en dat was het beeld van het hele seizoen is het reddeloos. Bij degradatie wordt er altijd gepraat over de toekomst. Die is voor Volen dam niet direct florissant. Jan Mak: „Ik heb een sterkere groep nodig, maar kan daarvoor niet de transfer markt opgaan. Die situatie moet ik nu via het Invoeren van de jeugd in de selectiegroep zien te creëren. Dat is duidelijk doorgesproken en dat heb ik tijdens het principe-akkoord over mijn contractverlenging aanvaard. Er moeten nog enkele andere dingen worden uitgewerkt, voordat ik even tueel mijn handtekening onder een verbindtenis zet." Die enkele andere dingen vallen sa men te vatten onder de noemer geld Voorzitter Guyt: „Voor 1 maart moest er een principe-overeenkomst zijn. Die is er gekomen, maar er is toen niet over geld gepraat En daar na schertsend „In de praktijk gaat hij er op achteruit, maar daarom kan hij nog wel tot de vijf best betaalde trainers van Nederland horen." De realiteit is, dat het toch al niet rijke Volendam volgend seizoen op alle mogelijke terreinen veren moet laten. Guyt: „Degradatie scheelt vier ton ln inkomsten (toto, lotto, N08-rechten, minder toeschouwers, enzovoort red). Willen we de inkomsten deson danks op hetzelfde peil houden, dan moeten we iets aan de contracten doen, sponsoracties voeren en geld verdienen met de toneelvereniging die we hebben opgericht." Willem II 8 6 2 0 14 17- 3 Wageningen 8 6 1 1 13 20- 7 Groningen 8 6 1 1 13 19- 8 Amsterdam 8 5 3 0 13 15- 4 Eindhoven 8 6 0 2 12 19- 7 Telstar 8 4 2 2 10 13- 6 Excelsior 8 4 1 3 9 14- 7 Den Bosch 8 4 1 3 9 17-12 Heerenveen 8 2 5 1 9 8- 7 Fortuna SC 8 2 4 2 8 14- 9 SVV 8 3 2 3 8 10- 8 Graafschap 8 3 1 4 7 14-15 Vlaardingen 8 2 3 3 7 10-14 Amersfoort 8 2 3 3 7 7-13 Heracles 8 1 2 5 4 9-14 Cambuur 8 1 2 5 4 3-11 Helmond Sport 8 1 1 6 3 8-18 Veendam 8 1 1 6 3 9-21 Dordrecht 8 0 2 6 2 4-34 Willem II periodekampioen Sporttoto TOTO M. De winnende kolom ziet er al* volgt uit: 3 1 - 1 - 1 2 3 - 1 - 1 - 1 - 2 3 - 1 2. Er waren 150 795 deelnemer*, die zorgden voor een Inleg van 517 378,50 gulden en een prljzenbedrag van 345 754.79 gulden De prijzen zijn al* volgt: Eer*te prij» 98 301.92. Tweede prijs 61 43g.70 Derde prij» 86 014.18 TOTO GELIJK De winnendr ..wedstrijden" van dit weekeinde van loto-geUjk zijn 3 - 6 10 - 17 33 - 27 De toegevoegde wedstrijd ka 7 Kr waren 60 774 deel nemers en een Uileg van 185 031 gulden Het pri)7.cnbedrag bedraagt 87 880 gulden De prijzen Derde prijs, 15 381. Vierde prij* J prijs: 17 578 Lotto l Vijfde LOTTO: De winnende geUUen ln Lotto 23 zijn 8 10 - 12 19 - 27 34 Dr resrrvegeUllen Zijn 38 en 28 Er waren 790 424 deelnemer* De Inleg is 3 J87.215.00 en daaruit kwam een prljzenpol van I 613 677,13 De prijzen zijn: Eerste prij». Inclu sief jackpot ƒ710 582,99 Tweede prijs 161287.71 Derde prij* 242.051.57 Vierde en Vllfde prils 322.735 43 BELGISCHE LOTTO Dr winnende getallen In dr Belgische lotto van dit weekeinde zijn 9 10 13 16 - 19 - 22 Het bijkomendr nummer 1* 31 WK8TDUITSE LOTTO. De winnende getallen in de Westduitae lotto Zijn 14 20 30 43 - 47 - 46 Retervegetal 5

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 9