Rijnsburgse Boys haalt het nu wel Altena juiste kampioen ASWH bezegelt lot SV'35 's-Gravenzandse SV degradeert Trouw Uitslagenservice Zaterdagvoetbal 010-115700 Doek valt voor Katwijk Nieuwendijkers in drie jaar van derde naar eerste klas Westlandcup Arie van der Kaay houdt Lyra in tweede klas Toernooien UITSLAGEN REGIOSPORT TROUW/KWARTET RH 15 Trainer Herman Wijnands op de schouders van de Rijnsburgse supportersschare. Op de rug gezien Henk van der Zwan, die met zestien goals topscorer werd. door Henk Smit Intussen is de instuif na afloop van de wedstrijd, de rondrit door Rijnsburg, ontvangst op het gemeentehuls en een daverend kampioensfeest achter de rug. Twee jaar derde klas en drie Jaar tweede klas voetbal brengt Rijnsburgse Boys weer terug naar de top, waar zij wellicht Barendrecht en Volendam zullen ontmoeten. Ploegen die de Boys respectievelijk twee en één jaar geleden zijn voorgegaan. Wellicht wordt gehoopt op een regio nale indeling met Quick Boys, Noord- wijk en RCL erbij. Het zal het voet- .balgebeuren in de bollenstreek en aan de rand daarvan nog aantrekke lijker maken. Om maar niet te spre ken van de publieke belangstelling.' De penningmeesters zullen gnuiven. Of Rijnsburgse Boys rijp is voor de eerste klas dient uiteraard afgewacht te worden. De wetenschap dat de ploeg tegen hoger geklasseerde te genstanders goed presteert, houdt wel degelijk verwachtingen in. Bo vendien is er in de ploeg ervaring genoeg. Enkele spelers dienen hun startsnelheid en loopvermogen wel degelijk in de gaten te houden, hoe wel zij kwaliteit genoeg hebben om het een en ander te compenseren. Voordeel is dat niet meer onder druk gespeeld behoeft te worden. Men kan frank en vrij aan de start van een nieuwe competitie beginnen. Aan de gedisciplineerde trainer Wijnands de taak om met deze groep er zijn (nog geen overschrijvingen verder te 'gaan. Of Katwijk met dezelfde spelers in het standaardteam moet doorgaan is de vraag. Wil men op een zo'n kort mogelijke termijn het verloren gega- ne terrein sinds 1976 in de tweede klas gespeeld herwinnen dan zal er een mixture van voetbalvernuft en werklust uit het brein van trainer De Zeeuw moeten komen. Het eerste is voor hem het minst moeilijke, want dat is in Katwijk (denk ook maar aan Kees Guyt, Ricky Talan en Freek Rienks) aanwezig. Zelf zegt hij: „We moeten aan het begin van het seizoen gaan praten. Dit jaar zaten we vast en was er geen bijna geen vertrouwen meer dat het •nog zou lukken." Aanvoerder Wim Guyt had eigenlijk dezelfde gedachten: „Na het goede paasweekeinde (Nieuw Lekkerland en Heerjansdam: winst en gelijk) was de stemming er weer. Daarna ging het slecht en geloofden we er niet meer in. We moeten de zaak samen weer oppakken en opnieuw be ginnen." Zal het weer in één jaar lukken? Dat met name de mentale instelling, de wil om te winnen ontbrak, kwam in deze wedstrijd ten overvloede tot uiting. Met veel gevarieerd breedte- spel in een rustig tempo werd er „ge knokt" om lijfsbehoud, aan schieten en wat direct spel werd niet gedacht. Het is van de meeste spelers de aard ook niet. Zij spelen het spel om het voetbal. Slechts Jaap Schaap en af en toe Wim Guyt (I) lieten iets zien van een terriermentaliteit. Nee, Rijns- burg en de ruim 3500 toeschouwers hadden meer verwacht. Doelman Rein Kasius zal met niet al te veel plezier aan de strijd terugden ken. De vervanger van de geblesseer de doelwachter Kees Koelewijn was zoveel publiek niet zozeer gewend. Het aantal zonder nul(len) lag hem verser in het geheugen. Zo'n vijftal onzekere momenten leverden wel vier doelpunten op. Na een kwartier ont week Piet Haasnoot de dekking zeer slim en kopte de vrije trap van Gert Ouwersloot richting doelmond. Kasi us was er bij, maar de bal glipte uit zijn handen (0-1). Tien minuten later zette Wil Groenendijk Ruud van der .Voort schitterend aan het werk. Diens voorzet liet Piet Kruyt voor zijn uitvallende keeper (terecht) gaan, maar Kasius miste half en de toekijkende Van der Zwan scoorde gemakkelijk (0-2). In het tweede bedrijf weer Kasius in een dubieuze hoofdroL De corner van Gert Ouwersloot (alweer) kopte Henk van der Zwan schitterend in. Via de handen van de doelman was het 0-3. In de laatste minuut speelde invaller Adri Koelewijn wat hard terug. De bal was werderom niet klemvast en de man die het meest verdiende een doelpunt te maken, Cas Zwaan, kon rustig met de bal aan de voet het doel inlopen (0-4). Cas is vrijwel alle wed strijden als reserve mee geweest. Ter wijl trainer Wijnands aan het begin van de competitie en voor zo af en toe invallen een beroep op Zwaan deed. De verrichtingen van Katwijk waren weinig groots en mager in getal. Voor rust miste Gidie van der Bent, na een leuke aanval, alleen voor keeper Cees Star. Terwijl Arnold Boers in handen door Lies Mast Katwijk De overwinning (0-4) van Rijnsburgse Boys op Katwijk betekent een einde van beide ploegen van het spelen in de tweede klas. Lief en leed is gedeeld. Met twee verloren wedstrijden en zes gelijke spelen is het verdiende lief voor de Boys; terwijl het niet verwachte leed, nog wel in het feestjaar, voor Katwijk overbleef. Hoewel de entourage met veel publiek (3500), zon, prima veld en een goede scheidsrechter Overkleef het een en ander deed verwachten, was het geheel niet in overeenstemming met het belang van de wedstrijd. Met name ontbrak vrijwel elke vorm van vechtlust bij Katwijk om tot een goede prestatie te komen. SCHIEDAM Pas op de laat ste officiële competitiedag is in 2A dan eindelijk de span ning gebroken: Altena is door een verdiende 3-0 zege op PPSC kampioen geworden en daarmee eersteklasser. Profi ciat, al zullen de Nieuwendij kers heel wat beter voor de dag moeten komen om met succes in de hoogste klasse tot resultaat te komen. De 3-0 spreekt misschien voor zich zelf, maar het heeft de Jongens van Bertus Dekker heel veel moeite en vooral inspanning gekost om tot een zo duidelijke zege te komen. De emo ties waren de laatste weken kennelijk te veel geworden voor de oranje-wit ten, die aan dit duel begonnen met in het achterhoofd de 0-0, waarmee be gonnen zou worden. Maar waarom? Altena heeft in dit seizoen bewezen een ploegje te heb ben dat tot goed voetbal in staat is en dat zeker van een niet op „oorlogs sterkte" spelend PPSC zonder al te veel moeite had moeten winnen. Niet dat de blauw-witten de punten ca deau hebben gegeven, verre van dat. Maar wanneer Piet de Wolf een Lodi Kalden moet opstellen en een Arie Bel, dan tekent dat toch de zwakte van de Schiedammers, die een spel verdeler als Koen Winkelman node misten. Vanaf het beginsignaal van de voor het laatst officieel fluitende scheids rechter Leo van Amerom (hij kreeg een bal met opschrift uit handen van Giel Goedendorp) speelde Altena be houdend en het terugspelen op doel man Arie Hoeke was kennelijk troef. Dat bracht weinig vreugde bij de bij na duizend toeschouwers, hoewel er daarvan 750 uit Nieuwendijk kwa men en die hadden daar niet veel bezwaar tegen. PPSC kon zelf ook geen vuist maken en zo bleef het een saaie eerste helft met zeer matig voetbal. Wel veel hoekschoppen, want bij de thee was de stand daarvan 3-7 voor Altena. In de zevende minuut na rust brak de spanning, toen Ad de Ruiter zich kon vrijspelen en zijn harde schuiver met de linkervoet was voor Ben de Berg onhoudbaar (0-1). Vijf minuten later speelde de beste man van PPSC, Rob de Nijs, verkeerd terug, waardoor keeper Ben de Berg de bal buiten het strafschopgebied met de handen moest stoppen om Marcel van der Koppel het scoren te beletten. De vrije trap werd met een tikje door Jan van Hoven naar Bert Verschoor ge plaatst en diens keiharde schot bete kende in de uiterste benedenhoek 0-2. Een juweel van een doelpunt en gezien het handsgeval verdiend. De gastheren kregen ruim een kwar tier voor het einde eindelijk een sco ringskans, toen Jan van der Marei de bal na een hoekschop van Ron Carli inschoot, maar Frans Hoeke kon de bal vrij gemakkelijk van de doellijn wegtrappen. Een foutje van aanvoer der Hans Vorstenbos betekende tien minuten voor tijd bijna het derde doelpunt van de kampioenen, maar door kordaat ingrijpen van Ben de Berg voorkwam hij dat Marcel van der Koppel kon inschieten. Toch viel twee minuten daarna het derde doelpunt en wel toen Ad de Ruiter naar Bert Verschoor plaatste, het schot van Verschoor kwam tegen de kruising, maar precies voor de voet van Jan van Hoven, die uiterst beheerst 0-3 in de benedenhoek depo neerde. Op het uitermate slechte (zand-)veld ging trainer Bertus Dekker daarna op de schouders en honderden suppor ters hadden het Juist toen zij zongen: Altena is kampioen! De sprong in drie Jaar van de derde klas naar de eerste klas is een feit. PPSC-ALTENA 04 (M). 52. Ad de Ruiter 0-1. 57 Bert Verschoor 0-2. 82. Jan van Hoven 0-3. Scheidsrechter: Van Amerom. Toeschouwen: 1000. PP8C: De Berg; Alders, Vorstenbos. De NIJs. Van der Marei: Kalden. Van der Llngcn, Carll; Dc Vries, (de Jonge) Bel (Hoogendam). Ooedendorp. ALTENA: Arie Hoeke; Van Maastrlgt, Oroene- veld, De Rooy, Frans Hoeke; Dekker, de Ruiter. Van Hoven; Verschoor. Capelle, Van der Koppel. van de niet al te veel werk hebbende keeper schoot. Na de thee schoof Wim Guyt (I) wat naar voren, maar kwam niet verder dan twee keer naast te schieten. Noeste werker Jaap Schaap richtte wel op doel, maar Star had daar geen moeite mee. De overigens goed leidende scheids rechter Overkleeft zag een penalty tegen Katwijk over het hoofd toen .Piet Kruyt de bal boven het hoofd van Henk van Zwan wegsloeg. De scheidsrechter: „Ik keek net naar twee bakkeleiende spelers en heb niets gezien." De 26-jarige Overkleeft probeert volgend seizoen via de arbi trage op zondag verder te komen. Goede samenwerking met spelers en goed optreden: nu 10 minuten langer rust (publiek achter de lijn; bierfles jes weg) doen hem slagen. Voor Stef Groeneweg was er naast het verlies van Katwijk privé een minder prettige ontwikkeling; in duel met Henk van der Zwan heeft hij vermoedelijk een been gebroken. KATWIJK-RUNSBURGSE BOTS 0-4 (0-2). 15. Haasnoot 0-1, 25. EN 70. Van der Zwan 0-2 en 0- 3, 00. Cas Zwaan 0-4. Scheidsrechter: Overkleeft- .Toeschouwers: 3500. KATWIJK: Kasius; Oroeneweg (Koelewijn). Ouyt I, Kruyt, Haasnoot; Varkevisser, Ouyt 2, J. Schaap; H. Schaap, Boers (Koekebakker), Van der Bent. RIJNSBURGSE BOTS: 8tar; A. Ouwersloot. Oroenendljk, O. Ouwersloot, Van Delft; Van der Voort, Vreugdenhll, Van Egraond, N. Zwaan; Haasnoot, Van der Zwan, Perlors (C. Zwaan). Het kampioenselftal van Altena, dat in bet seizoen 1916/1977 nog in de derde klas speelde, maar in de nieuwe competitie van 79/80 in de top van het zaterdagvoetbal uitkomt. door Arco Hofland WASSENAAR Als zielige hoopjes mensen zaten de strijders van SV'35 'in de kleedkamer. Immers, men had de 0-1 ruststand in het degradatiedu el tegen ASWH binnen het kwartier omgebogen naar 2-1, maar door onder meer fouten van doelverdiger Rob van der Linden ging de ploeg alsnog de degradatieboot in. Binnen vijf mi nuten liet de normaal bekwame Rob van der Linden twee ballen langs zich heen gaan, die zelfs de minst bekwa me welpen-doelman al met gemak uit het doel zou hebben gehouden. Droefheid over degradatie na twee jaar in het ene kamp, maar blijd schap in het andere. ASWH had het tenslotte dan toch gered. A8WH, de technische en individueel betere ploeg, kon al na zes minuten juichen. Na gemeend buitenspel mocht Henk van der Meulen doorgaan. Zijn voor zet werd fraai verzilverd door Harry Heyerman. SV'35 leek aangeslagen en rijp voor de slachtbank. ASWH combineerde beter, maar had in de voorhoede te weinig mankracht. Zo kon SV'35 zich toch herstellen. Men kent dan een wapen en dat is inzet. Alle ballen werden rechtstreeks voor de pot gebracht, wat de onzeker opererende ASWH achterhoede niet direct in gevaar bracht. SV'35-trainer Henny de Haas besloot in te grijpen in de rust. Hij zette Rob van der Grint in voor de zwak spelende Loen Wes terduin. Een gouden greep. Het offen sief van de Scheveningers was nau welijks echt ingezet of Van der Grint 'kon na een voorzet van Bert Kuiper de gelijkmaker scoren. Iedereen ging er toen recht voor zit ten. Want een gelijkspel zou een be slissingswedstrijd betekenen tussen de zelfde twee teams. Hoe anders liep het. Nog geen twee minuten na de gelijkmaker mocht SV een vrije trap nemen. Tot stomme verbazing van de toeschouwers hobbelde de bal achter de onzeker keepende Ton Scheurwa ter. (2-1). Het spel werd harder. De scheidsrech ter, fluitist Brekelmans, liet het alle maal maar over zich heen gaan. Zo kregen de verzorgers opeens veel werk te verrichten. Toen er eindelijk weer gespeeld werd, had ASWH, al- hans zo leek het, het een en ander op een rijtje gezet. Men ging veel offen- siever spelen. Hierna kwamen de minuten van SV'35 doelman Rob van der Linden. Waar iedere keeper voor vreest, over kwam hem nu in deze belangrijke ontmoeting. Een oprapertje werd kant en klaar voor de benen van Heyerman gelegd en even later was er een misverstand tussen Ton de Rijk en zijn doelman wat Paul Tims sim pel af kon ronden (2-3). SV kon die mentale afknappers niet verwerken. Men werd een willig slachtoffer voor ASWH, dat via Andries Dorré (een beauty van een vrije trap) nog 2-4 aan liet tekenen. Rob van der Linden, die zijn laatste wedstrijd keepte, was teleurgesteld. Wel zei hij: „Misschien is het wel goed, we kunnen beter aan de top van de derde klasse spelen, dan altijd onderaan de tweede. We zijn niet al leen door deze match gedegradeerd." Trainer Henny de Haas stamelde al leen maar: „We komen terug." SV'35-ASWH 0-1 (2-4). 8. Harry Heyerman 0-1, 53. Rob van der Orlnt 1-1. 56. Jeny de Rijk 2-1, 58. Harry Heyerman 2-2,82. Paul Ttms 2-3,86 Andries Dorré. Scheidsrechten Brekelmans. Toeschou wers: 500. 8V'J5: Van der Linden, Moolman, Ton de Rijk (Toet), Cor Pronk, Wout Pronk, Buis, Jerry de Rijk. Waten-eus. Westerduin (Van der Grint), Kui per, G nippen. ASWH: Scheurwater, Rljsdljk, Arhur Dorré. Prins, Andries Dorré, Van de Meulen, Ritmeester, Dlck Rijnenberg, Heyerman (Jacobs). Tlms, Leen Rijnenberg. ROTTERDAM De uitslagen van de tweede r aide van de Westlandcup zijn als volgt: Hoek van Holland, (za- terdag)-Naaldwijk (zondag) 1-2, KMD-'s Gravenzande 2-3. VELO (za- terdag)-RKLSVM 1-5, Monster-Lyra (zaterdag) 1-3, Steeds Voorwaarts- Hoek van Holland (zondag) 1-3, Hon- selersdijk-Westlandia 0-3, Quintus- Verburch (zondag) 1-4, Lyra (zater- dag)-Maasdijk 0-3. Het speelplan is nu gevorderd tot de kwartfinales. De loting was als volgt: Naaldwijk (zondag))-'s-Gravenzande op 6 juni, Verburch (zondag-Maasdijk op 6 Juni, en op 7 Juni Hoek van Holland (zondag)-Westlandia en RKSVM-Lyra (zaterdag). Alle wed strijden beginnen om 19.00 uur op het terrein De Hoge Bomen te Naaldwijk. 'door Arco Hofland 's GRAVENZANDE De bloemen In de bestuurskamer gaven het al aan. Ze waren verwelkt en verwelkte bloemen horen niet thuis in een bestuurskamer. De onfrisheid van de bloemen leek op de matheid van 's-Gravenzandse SV, dat bijna de gehele wedstrijd meer tegen zichzelf vocht, dan tegen streek- en degradatiegenoot Lyra. „De Sport" moest een punt overhou den aan dit duel om de degradatie- dans te ontlopen. Lyra daarentegen stond er nog slechter voor: men had een punt achterstand op de SV en men moest het zonder aanvoerder Arie in 't Veld klaren. Deze had name lijk laten blijken in het duel tegen WHS geestelijk niet opgewassen te zijn voor de aanvoerderstaak. Mede daardoor werd hij gepasseerd door Lyra trainer Wim van Buuren. Lyra opende vanaf het begin met lichtelijk offensieve daden. Niet met man-en-macht, maar met drie voor hoedespelers. 's-Gravenzandse ac teerde nog verdedigender: één hoog uit twee man waren er voor te vinden. Zo kreeg Lyra een enorme kans na een hoekschop van de goed spelende Johan Voskamp, die door Toon van den Meer wel werd ingeknald, maar in de kluwen van spelers werd het schot gesmoord. Na ongeveer een kwartier spelen kwam Lyra goedkoop aan een voorsprong. Een vrije trap van Jan Vreugdenhll werd geheel on nodig met de hand verwerkt door Arnold Voogd. Lyra-doelman Arie van der Kaay had geen moeite om zijn collega vanaf elf meter kansloos te laten. 's-Gravenzandse bracht hierna wel wat meer mensen naar voren, maar veel zoden zette het niet aan de dijk. Het grote manco bij SV is, dat de ploeg geen echte leider heeft. De ach terhoede ziet er er op papier goed uit, maar als niemand zo nu en dan wat aanwijzingen geeft, dan worden de verdedigers alleen maar „volgers van tegenstanders". Het middendeel van SV had duidelijk haar dag niet. Al leen Leo de Witt kon opboksen tegen de grote overmacht van Lyra. Direct na de hervatting van scheids rechter Van Driel leek SV eindelijk te gaan werken. Zo zag De Witt een schot na een solo net voorlangs gaan en een dertig meter knal van Marinus Dijkhuizen werd op het laatste mo ment geplukt door van der Kaay. Het bleef daar echter bij. Dat kwam voor namelijk door de veteraan by Lyra Cor Zoon. Hoj organiseerde de afweer en gaf aan hoe er opgebouwd moest worden. SV bleef maar rustig doorgaan. Niet het collectief storen, maar pas lopen als de bal werd gespeeld. Daardoor leek Lyra regelrecht op de overwin ning af te gaan. Toch „De Sport" kon er nog een slotoffensief uitpersen. Juist op het moment dat Lyra-zwoe- ger Johan Voskamp wisselde voor 'In 't Veld, besloot de 's-Oravenzandse formatie alles op alles te zetten. Zo moest Cor Zoon een bal van de lijn halen, wat Leen Voskamp even later ook overkwam. Juist door het alles of niets spelletje van SV kreeg Lyra kansen in de counter. De spanning nam met de minuut toe, want een doelpunt en daardoor een punt was voldoende voor 's-Gravenzandse. Het mocht niet meer baten voor SV. SV is nu gedegradeerd, na jarenlang de hoogst spelende Westlandse vereni ging te zijn geweest in het zaterdag voetbal. Die eer heeft men nu aan Lyra over moeten doen. Lyra vierde dat succesje met champagne. 's-Graveasandae SV-Lyra 0-1 (0-1). 14. Arie van der Kaay 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: H. van DrieL Toeschouwers: 1300. 's-Grsvensaadse 8V: Immerzeel; Koole, Van der Meer. Ooos, Voogd; Dijkhuizen, Hoogenraad (Ou- derklrchen), De Wltt; Veltman, Vermeer (Van der Welden), Westerhout. 'Lyra: Van der Kaay; De Jong, Zoon, Solleveld. Vreugdenhll (Leen Voskamp); Johan Voskamp (In 't Veld). Nak. Van der Meer; Paauwe, Van der Wel. Vermeer. AZVV-'sOravenaaadsc 8V 0-1. (0-1). Twee aanval lend Ingestelde ploegen die met veel Inzet speel den. Vooral de Westlandets hadden er belang bij deze wedstrijd te winnen, gezien hun positie op de ranglijst Dc eerst hellt gal dus een Iets sterker 8V te zien dat ook de betere kansen kreeg. Op slag van rust werd het 0-1, toen Kees Westerhout uit een één-twee met Mart Veltman kon scoren. Het eerste kwartier van de tweede hellt was duidelijk voor AZW dat goede kansen kreeg. Maar doordat AZW naar voren trok. ontstonden er aan de andere zijde gevaarlijke kansen o.a. voor Kees Westerhout en Marl Veltman. 8portieve wedstrijd roet een. gezien het aantal uitgespeelde kansen, verdiende overwinning voor 's-Oravenzandse. Scheidsrechter: Van Vliet Toeschouwers: 400. Excelsior M-Oranje Wit 3-0 (1-0). Een wedstrijd met geen enkel belang meer op het 6pel wat duidelijk aan het spel van belde ploegen te mer ken was. Excelsior had de gehele wedstrijd een overwicht en schiep zich de meeste kansen. Na een hall uur spelen in de eerste helft bracht Rob van Leeuwen de thuisclub op een 1-0 voorsprong. Na rust werd het al snel 2-0 voor Excelsior door een doelpunt van Wout van Vuuren. Een kwartier voor tijd werd het duel definitie! beslist doordat Lies Kardol er 3-0 van maakte. Sportlef duel met een regelmatige overwinning voor Excelsior. Scheidsrechter Rosier. Toeschouwers: 500. Zwervers 1-3 (1-1). 888 startte zeer offen sief en kreeg enkele goede kansen. Toen André na een kwartier De Zwervers op een voorsprong bracht viel SSS behoorlijk terug. Desondanks wist Oert Vermaas na een klein half uur spelen de stand gelijk te trekken. Na rust eenzelfde spcl- bceld, nl. een sterker De Zwervers, dat door SSS geen strobreed In de weg werd gelegd. Zodoende kon De Zwervers vrij gemakkelijk uitlopen naar 1- 3 door twee doelpunten van Leo Vos. Al met al een gezapig duel, waarin al spoedig bleek dat SSS niet meer ln zijn minimale kans op een kampioen schap geloofde. Scheidsrechter: Bezemer. Toe schouwers: 600. Lyrm-WHS 3-1 (1-0). Lyra was de duidelijk betere ploeg en het kreeg die eerste hellt een aantal goede kansen. Uit een van die kansen kon Peter van de Wel na een half uur scoren. Deze stand betekende tevens de ruststand. Na rust namen belde ploegen wat gas terug, maar desondanks bleef Lyra de beste kansen ontwikkelen. Vlak na rust breidde Toon van der Meer de voorsprong uit. Na twintig minuten spelen besliste Peter van de Wel de wedstrijd definitief, door voor 3-0 te zor gen. Voor de statistieken ls het verder nog belang rijk te melden dat Bram Rijnberg er vijf minuten voor het einde nog 3-1 van Maakte Aantrekkelijk duel met een regelmatige overwinning voor Lyra Scheidsrechter, de Nooycr. Toeschouwers 600 S8C55-PPSC 4-1 (84)). Tamme wedstrijd met een duidelijk beter S8C De eerste helft gaf wel veel kansen voor de thuisclub te zien, met schoten op paal en lat. maar geen doelpunten. Na rust was het binnen het kwartier 2-0 door twee doelpunten Vijf minuten voor tijd kon Dlck Pons uit een strafschop, toegekend wegens duwen, de stand verder uitbreiden. Op de valreep wist Oerrit van de Linden nog de eer voor PPSC te redden en de eindstand op 4-1 te bepalen. Sportieve wedstrijd met een regelmatige overwinning voor een met meer Inzet spelend 8SC. Scheidsrechter: Hen- drickx. Toeschouwera: 100. De Zwervers-Krabben «lijk 1-4 (1-2). Wilde Krab- bendljke nog een kans behouden op het tweede klasseschap dan diende de wedstrijd tegen De Zwervers ln elk geval gewonnen te worden. Daar heeft Krabbendijke ook alles aan gedaan, zij het dat de De Zwervers ln de eerste helft nog enigszins bij kon blijven. Krabbendijke kwam aan de lei ding door een doelpunt van Dlck Vogelaar uit een strafschop. De Zwervers kwam echter weer terug door een treffer van Floor Rlcard. Door toedoen van O ml Tramper konden de gasten alsnog met een voorsprong rusten. De tweede helft gaf een groot overwicht van Krabbendijke te zien, dat doort doelpunten van Adrie van de Parel en Hans Fellus de stand tot 1-4 kon uitbreiden. Een ver diende overwinning voor Krabbendijke dat de sondanks toch degradeert naar de derde klasse Scheidsrechter: van Doodewaard. Toeschouwers: 100. ROTTERDAM Er werden verschil lende toernooien gehouden. SCR, een vierdeklasser zondag uit de Maasstad won een toernooi van Schlebroek waaraan ook Unicum deelnam. Bij De Zwerver in Kinderdijk sleepte Spirit uit Ouderkerk aan den IJssel de hoofdprijs weg. In de finale werd De Alblas met 2-0 geklopt. Bij DEV- JO in Voorburg verdiende SVPTT de eerste prijs na met succes strafschop pen genomen te hebben tegen Kou dekerk. De stand was toen 2-2. In groep twee werd SVL eerste. Bij een dubbelblanke eindstand werden de noodzakelijk geworden „elfmeters" beter genomen. AFDELING DEN HAAG Hoofdklasse: Omas-De Jagers 0-2 (Omu degra deert). VRIENDSCHAPPELIJK Stellendam-Maasdijk 8-4, Plenhll-ZBVH 3-8. De Slutels-MSV Duisburg (amateurs) 0-2. TOGR- Elndhoven-C 4-4.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15