HCKZ slaagt nu wel KAMPIOENEN Monsterverbond tegen Knudsen Amstel Tijgers blijft aan kop Vijfde Europa Cup dames Amsterdam L?jNSDAG 5 JUNI 1979 Twee treffers van Ties Kruize beslissen finale KZ sterkste bij de heren Depailler: dan maar de lucht uit Van de Kerkhof te duur voor FC Köln Arabisch congres EBU tegen verdere commerciële invloeden Dextro druivesuiker: pure energie Italianen maken nu dienst uit Cricketteam uitgeschakeld Amsterdamse formaties knagen aan Haarlemse hegemonie SPORT TROUW/KWARTET 13 lor Onno Zelsman EN HAAG De Europa Cup voor hockeykampioenen blijft in jaar lang waar hij al vier dagen stond te wachten op de rerwinnaar: bij Klein Zwitserland. De Haagse kwaliteits- alle wedstrijden, waarin HCKZ na een 0-1 achterstand uitein- loeg haalde op eigen grond de prijs waarnaar Nederlandse delijk verdiend met 2-1 won. plo- igD. kampioenen eerder al tien keer misgrepen. Een boeiende, soms zelfs sensationele finale tegen Real Polo uit Barcelona rondde de opmars af, die de Hagenaars op weg naar de eindzege moesten maken. Het werd tevens de lastigste van vreugde over die triomf was ïorm. Het zo keurig lopende toer- ooi, dat vier dagen smetteloos was Igewerkt, eindigde in een feest, aarin alle zorg voor afrasteringen, [ficials en grasmat op slag werden ïrgeten. Al twee jaar droomt HCKZ an die Europese beker, sinds het in 977 voor het eerst de landstitel in eslag nam. Verleden jaar mislukte uit e greep door onderschatting van te enstanders en gebrek aan toernooi- lentaliteit. Nu waren de lessen ge- lerd. De topleverancier van intema- onals haalde de beker binnen na een oor de eigen vereniging perfect geor- aniseerd toernooi. e weg naar de finale liep vlot voor e Hagenaars. Een achterstand tegen et Engelse Guildford werd gemak- elijk omgezet in een 3-1 zege. en tade Francais gaf nog minder moei- jkheden (5-1). De grootste proble- ien leverde nog Edinburgh, Civil ervice op, maar de Schotten stort en na een 1-0 ruststand geheel ineen, odat de 6-0 uitslag duidelijk was. (eel moeizamer kwam Real Polo in Ie finale. Slechts dankzij een strafbal verd Dynamo Alma Ata verslagen en egen Uccle Sport was 2-0 evenmin trg overtuigend. De halve finale te- 5en Rüsselsheim eindigde gelijk (1-1), naar dankzij het beter nemen van itrafballen haalden de Spanjaarden iet toch. mt pi pe- ge- de KM) pas in de laatste wedstrijd van de de veertig die dit toernooi telde, bleek mi hoe een tegenstander Spanjaarden jbij voorbaat kan inspireren. Het is al jaren zo; Real Polo hield die traditie hoog. Het werd een wedstrijd waarin twee ervaren teams elkaar in de houdgreep hielden, wachtend op een zwak moment. De defensie van Real Polo bewees in de eerste minuten haar solide gehal te De Engelse scheidsrechter Bruce Kende HCKZ twee strafcornsers toe. Twee schoten van Ties Kruize wer den beide kundig verwerkt en de laaropvolgende lange corners onder ingen hetzelfde lot. Toen al werd luidelijk dat deze finale er één zou rorden van gelijkwaardigheid, één onder uitgesproken favoriet. )es te beklemmender werd het voor e Hagenaars toen de Spanjaarden in e achttiende minuut de leiding na- len via een onwaarschijnlijk hard ïgeslagen bal van Jorge Fabregas lit een hoekslag (0-1). Het kostte even ijd eer de teleurstelling was ver- perkt, daarna begon HCKZ toch met ijn actie tot verplaatsing van het pel. Real Polo gaf weinig krimp, naar er kwam geleidelijk enige teke ning in. Toch was de door Hans Krui ze handig geforceerde strafcorner, waaruit zijn broer Ties gelijk maakte (1-1) een ware verademing en tevens het noodzakelijke middel om in de rust orde op zaken te stellen. VENLO De hockeyclub Venlo, die vorige week promoveerde naar de hoofdklasse, heeft een Westduitse trainer-coach aangetrokken. Het is de 33-jarige sportleraar Peter Klon- stein, die momenteel uitkomt voor Mön- chengladbach. Hij is voor één Jaar gecontrac teerd met een optie voor nog eens twee jaar. Met een geweldige dreun beslist Ties Kruize de finale tegen het Spaanse Polo. De Europa Cup voor KZ is binnen. (erleden jaar speelden HCKZ en teal Polo om de derde plaats. Dat lerd een bewogen wedstrijd, waarin !e Spanjaarden zich voor eigen pu- iliek zó opwonden dat ze de wed- trijd na verlenging met acht han beëindigden. De dreiging dat het néér uit dè hand zou lopen, zeker bij en veel grotere inzet, was er dus. nderdaad werd in de tweede helft de ilok bij herhaling stilgezet. Meer dan an incidenten uit onbesuisdheid was lat te wijten aan vermoeidheid van pelers: spanning, klamme hitte en ier wedstrijden binnen drie dagen lerkten op hen in. )en tweede deel van wat lager tempo lus. Maar geen groter krachtsver- chil. Goed werk van doelman José ïarcia aan de ene kant, mooi opstel en van Edo Buma aan de overzijde. >e gevaarlij kse Spaanse aanvallers agen zich geremd door hem of door de uitblinkende Maarten van Hees rijk en de onopvallende, betrouwba re Jan Albers. (an Heeswijk legde de basis voor de lege. Een kwartier na de rust gaf hij en vrije slag richting cirkel. Daar tond Ties Kruize vrij opgesteld. Zijn chot was niet slechts beslissend voor Je Cup. het maakte hem tevens top- icorer en woog als een zwaar argu- nent om hem na afloop uit te roepen lot beste speler van het hele toernooi. Het die voorsprong was Klein Zwit- erland nog niet zeker van de over- rinning. Real Polo bleef terugkomen, oms op een technisch uitstekende fijze. Het ging door tot in de laatste ninuut, al haalde Alejandro Fabre- ;as het einde niet, omdat hij kort evoren uit het spel werd gezet. Een 'errassing was de triomf van HCKZ tennelijk niet: onmiddellijk na de wedstrijd begonnen jeugdige cluble den grote kleurenfoto's van hun elftal lit te delen, waarop stond dat het de ïuropa Cup had gewonnen. VMKASTIEK De Rus Alexander Ditjatin *ft in Tokio de wereldbeker bij de heren »onnen. Zijn landgenote Stella Zakharova on een soortgeUjke. nauwelijks aansprekende Wee bij de dames, pardon kinderen. 'ATERPOLO Het Nederlands jeugdteam ot zestien Jaar Is In het internationale toernooi i Hamm als derde geéindigd. De laatste wed- ttrijd tegen Wcst-Dultsland ging met 6-7 vcrlo- Hl De jeugd tol veertien Jaar won het toernooi n Lelystad. >AMMEN Nederlands kampioene Lenie leurts heeft de laatste partij in het toernooi om lie titel verloren van Barbara Graas, die hler- bor tweede werd. tOETBAL De Jeugdploeg van Ajax tot en net achttien jaar heeft in Groningen het derde iuro-toemooi gewonnen. In de finale werd AC ttlan verslagen met 3-0. Stoke City won het fugdtoernooi in Haarlem door Onno Zelsman DEN HAAG - Bij het club huis van Klein Zwitserland is een bescheiden monu ment opgericht als duurza me herinnering aan de or ganisatie van het toernooi om de Europa Cup. Het stond er al voordat de thuisclub de beker had ver overd. Maar met heel wat meer recht zou Amsterdam zo'n monument kunnen neerzetten om de ongeloof lijke prestaties van het da mesteam te vereeuwigen. De beste Europese ploeg van de jaren zeventig won voor de vijfde achtereen volgende keer de beker en de serie behoeft nog niet afgelopen te zijn. Het meesterschap waarmee Am sterdam zich naar de finale werk te, was zo overweldigend dat de eindstrijd zelf wat spelbeeld be treft op een teleurstelling uitliep. Na de 10-0 op het Franse Stade en de 3-0 op het Ierse Pegasus ving de beslissende wedstrijd tegen Were- Di, dat met 1-0 tegen Stade en 4-0 tegen Pegasus een slechter doel saldo had. Het werd een wedstrijd tussen twee ploegen die elkaar uit en te na kennen. Zo kreeg de ge vreesde Marjolein Bianchi geen meter vrij van Monique Wester- dijk. Een keihard, weinig damesachtig duel met drie groene kaarten en een gele. Amsterdam mocht ge lijkspelen, maar wilde winnen; voor Were Di was er geen keus. Net als verleden jaar in Barcelona haalden de bekerhoudsters het, zij het dat pas ver in de tweede helft de doelpunten vielen (Liesbeth Se- gers en Miriam Gerritse en een tegengoal van Madeion Belien). Vijf keer hebben de meisjes van Amsterdam nu een finale in hun voordeel beslist en vrijwel alle ke ren gebeurde dat op een nogal verkrampte manier, waarbij de routine zwaarder woog dan spel- schoónheid. Tegen Uccle Sport was het niet anders. De Belgische dames zijn in kwaliteit een stuk minder, maar ze weten wat hecht verdedigen is en scharen zich eensgezind voor het eigen doel, daarbij niet terugschrikkend voor het weggeven van een hoekslag. Die hoekslagen, soms het sterkste deel van Amsterdam, bleken nu een mislukking. Dertien korte en zes lange, met weinig variatie ge nomen, leverden geen enkel doel punt op. Ze werden slecht aange geven (door Liesbeth Segers en later Kiki de Wolf), matig gestopt (Lisette Sevens) of slap ingeslagen (toos Bax) Het hing dus te veel van andere factoren af. Zoals van Marjolein Bianchi, bij vlagen een eenzame, zij het wat solistische ster in de aanval. Ook na het openingsdoel punt in de zestiende minuut dank zij een strafbal van Liesbeth Se gers, leek Amsterdam een gemak kelijke overwinning te zullen be halen. Het bleef evenwel heel lang bij die treffer en geleidelijk kwa men er steeds meer gevaarlijke uitvallen van Uccle, waarin Anne Blart en Francine Stoupel op kansjes loerden. Een minuut voor de rust bleek hoe gevaarlijk een eventuele zegeroes was. Bij een strafcorner maakte Uccle gelijk en heel lang daarna viel een eindzege van Amsterdam wel te verwachten zonder dat er zekerheid kwam. De tweede goal van Amsterdam, gescoord door Miriam Gerritse na een verwarde situatie, viel dan ook als een be vrijding, ook kwam Uccle ook ver der nog vaak tot tegenstoten. Beide ploegen sleepten zich naar het einde. Het is onthutsend hoe vaak in een wedstrijd als deze, die toch tot het hoogste behoort van het clubhockey in Europa, wordt misgeslagen en hoe dikwijls een speelster de bal tegen het been laat komen. In de allerlaatste se conden scoorde Gerritse nog een doelpunt en daarmee kreeg de zege toch nog wat allure. Voor Were Di was niet meer dan een vierde plaats weggelegd. De Tilburgse dames kwamen op 1-0 tegen Glasgow, misten een straf bal, kregen een tegendoelpunt en verloren na verlenging de serie strafballen. Lisette Sevens scoort uit een strafbal het eerste doel punt voor Amsterdam in de finale tegen het Belgische Uccle Sport. CLERMONT-FERRAND De Fran se formule 1-coureur Patrick Depail ler is zondag ernstig gewond geraakt toen hij tijdens een demonstratie zweefvliegen tegen de rotsen aan- 1 sloeg. Depailler bleef versuft liggen. In het ziekenhuis van Clermont Fer- rand werd bekend dat Depailler zijn handgewricht op drie plaatsen had gebroken. Twee breuken werden ge constateerd in de rechterenkel; zijn linkerbeen was op twee plaatsen ge broken en ook in de rechtermidden- voet werden breuken ontdekt. Vol gens de artsen die hem hebben geope reerd zal het herstel minimaal drie maanden duren. Ooggetuigen van het ongeval hebben verklaard dat De pailler een bocht te wijd nam en tegen een van de flanken van de Puy de Dóme klapte. Met een helikopter werd Depailler naar het ziekenhuis in Clermont Ferrand vervoerd. Tijdens de 500CC-race de openings wedstrijd van de beruchte race-week' op het eiland Man, is één ongeluk gebeurd. Wonk King Wong uit Hong Kong kwam ten val en werd ernstig gewond naar het ziekenhuis in Doug las getransporteerd. KEULEN De onderhandelingen tussen PSV en FC Köln over een mogelijke transfer van René van de Kerkhof naar de Westduitse club zijn voorlopig opgeschort. De vraagprijs van PSV, twee miljoen gulden, vormt voor FC Köln een onoverkomelijk struikelblok. De manager van FC Köln, Karl-Heinz Thielen, bood colle ga Van Gelder 1,5 miljoen mark, on geveer 1,65 miljoen gulden. Beide partijen waren niet bereid het ver schil tussen vraag en aanbod te over bruggen waarna de onderhandelin gen werden afgebroken. René van de Kerkhof had al in een eerder stadium laten weten graag over te stappen naar de Keulse ver eniging. Zijn pérsoonlijke eisen wa ren reeds ingewilligd. RABAT Het eerste Arabische sportcongres heeft in Rabat plaatsgevonden. Het ging uiteen met een aantal resoluties, die van verstrekkende invloed kun nen zijn op de Arabische sport- betrekkingen. Allereerst wordt een oproep gedaan aan alle Ara bische sportinstanties om met alle middelen waarover men be schikt de uitsluiting te bewerk stelligen van het „zionistische blok", Zuid-Alrika en Rhodesië uit de regionale, continentale en internationale sportorganisa ties. In aansluiting daarop vraagt het congres materiële, technische en morele steun van alle Arabische landen voor Pa lestijnse sport-organisatiès en tevens adhesie te betuigen voor deze organisaties in de Aziati sche en internationale sportbon den. Het congres, dat voor de eerste keer alle Arabische organisaties op sportgebied bijeenbracht, evenals de Arabische leden van het internationaal Olympisch comité, richtte voorts een op roep aan alle Arabische sport bonden om „elke sportman van Palestijnse afkomst onder ver antwoordelijkheid van de be trokken Palestijnse sportorgani satie deel te laten nemen aan inter-Arabische of continentale wedstrijden". Voorts wil het con gres, dat bijeenkwam onder voorzitterschap van prins Fay- cal Ben Fahd (Saoedie-Arabië) de Arabische taal als één van de officieel gebruikte talen erkend zien bij regionale, continentale en internationale sportconferen- GENÊVE De grote Europese televisie- en radiomaatschappij en weigeren voor het uitzenden van sportprogramma's te onder handelen met advertentie-bu reaus en sport-promotion groe peringen, die proberen zich te verzekeren van de radio- en tele visierechten om zo de prijs op te drijven. Dit verklaarde een ver tegenwoordiger van de Europe an Broadcasting Union (EBU) in Genève. Volgens hem zal het be stuur van de EBU de 39 actieve en 70 geassocieerde leden voor stellen tijdens de jaarvergade ring op 29 juni tot 2 juli in Brus sel voorstellen in die richting te doen. Een reglementering is vol gens de EBU-woordvoerder drin gend gewenst nu gebleken is dat een Britse maatschappij, de West Nally Group zich verzekerd heeft van de advertentierechten en de Amerikaanse en Canadese televisierechten van het wereld kampioenschap voetbal 1982 in Spanje. Een Latijnsamerikaanse groepering en een Japans adver tentiebureau zouden bezig zijn hetzelfde te doen met sportui- zendingen in Midden- en Zuid- Amerika. De EBU is eveneens bezorgd over de steeds groter wordende kosten bij de aankoop van t.v.- en radio-rechten van sportevenementen. Zo heeft de Europese voetbalunie (UEFA) ruim zes miljoen gulden geëist voor de rechten van het Euro pees voetbalkampioenschap 1980 in Italië. Bij het vorige kam pioenschap was de prijs nog „slechts" ruim één miljoen gul den. De wereldvoetbalbond heeft ruim 46 miljoen gulden ge vraagd voor de T.V. en radio rechten van het wereldkampi oenschap 1982. Dit heeft de EBU afgewezen. De European Broad casting Union wil de wereldkam pioenschappen van 1982 en die van 1986 in één „pakket" kopen. ADVERTENTIE Dextro Energen is pure druivesuiker, wordt onmiddellijk in het bloed opgenomen en geeft direct meer energie. Schrijf aan Postbus 7080,3502 KB Utrecht voor gratis brochure Dextro Energen. TRENTO Zonder combine en doping schijnt de wielersport niet te kunnen bestaan. Dat laatste is gelukkig nit altijd schering en inslag, een samenzweringsverband daarentegen wel. Zelfs organisatoren, die zich officiéél altijd afzetten tegen beïnvloeding van de uitslagen, werken dat vrolijk ln de hand als het zogenaamde algemene belang ermee gediend is. WIELRENNEN Veel geflets in het Pinkster- weekelnde. Vooral de amateurs hadden er zin. De uitslagen: Muntendam Piet Kleine; Best: Cees Brouwers; Hansweert: Henk de Jong; Ou den-Bosch: Wies van Dongen; Arnhem: Hennie Stamsnijder; Andijk: Jos Kieftenburg; Meers- sen: Ad Wijnands; Gemonde: Baa van Lamoen: Hank: Ad Prinsen. De professional Plet van Katwijk eindigde ln Ertvelde achter Daniel Wll- lems als tweede. KANO DKV uit Deventer heelt met ruime voorsprong het clubkampioenschap ln 81nt Nl- colaosga gewonnen. De tweede plaats was voor De Oeuzen uit Zaandam. MOTOR8PORT Oerrit Wolstnk heeft in Mak- klnga een race in de 500 cc-klasse gewonnen. Wolsink won twee manches en eindigde één maal ais tweede. Kees van der Ven legde beslag op de tweede plaats. Nico Maassen won een race ln de 500 cc-klasse ln IJhorst Neem bijvoorbeeld de ronde van Ita lië. op het lijf geschreven van oud- wereldkaroploen Francesco Moser en, als het niet anders kon, dan van zijn kroonprins Gulseppe Saronni er in zoveel Indruk te maken, dat de leiderstrui in veiligheid kon worden gesteld. Knut Knudsen, een Noor, die het op de baan beter doet dan op de weg, voelde zich zo wonderwel goed in vorm, dat hij de Giro dreigde te winnen. Dreigde, want toeval of niet, drie val partijen schakelden de Viking uit voor de hoofdprijs. De eerste keer had het er alle schijn van, dat de Italiaan Antonlni hem omver had ge duwd, in het derde geval (zaterdag) werd hij aangereden door een passe rende auto. Waar het een ongeschre ven wet is, dat er niet wordt geprofi teerd van pech, maakten Moser en Saronni gebruik van de gelegenheid om van de ongewenste leider weg te lopen. In de door Moser gewonnen zeventiende etappe verloor Knudsen meer dan een kwartier. De zestiende rit was voor de Italiaan Roberto Ce- ruti. De Giro eindigt morgen. MOSER TRENTO Francesco Moser zal niet deelnemen aan de Ronde van Frank rijk. Hij blijft zeker weg, ook als hij de ronde van Italië niet wint. De Itali aanse oud-wereldkampioen heeft voor en tijdens de Giro veel last ge had van een oogkwaal. Daardoor ver loor hij tweetiende van zijn gezichts vermogen. Om dit te genezen moet hij na de Ronde van Italië zo veel mogelijk rust nemen en een behande ling ondergaan met hormoonprepara ten. Volgens zijn sponsor heeft Moser minstens een maand rust nodig. Als hij de medische behandeling met hormonen ondergaat, kan Moser niet blijven fietsen in wedstrijden, omdat hij dan niet „schoon" is bij de doping controles. In de Ronde van Italië maakte ook de Fransman Bernard Thevenet bekend niet in de Ronde van Frankrijk van start te zullen gaan. De tourwinnaar van 1975 en 1977 heeft zichzelf getest in de Giro. Daarin was hij een onbete kenende figurant. ZOETEMELK PARIJS Joop Zoetemelk heeft het internationaal berg-criterium gewon nen, dat in Chanteioup-les-Vignes (Frankrijk) werd gehouden. Zoete melk had op de eindstreep een ruime voorsprong op Pierre Raymond en Gilbert Chaumaz. PRIEM KLOOSTERZANDE Cees Priem heeft de winst in eigen huis gehou den. De Zeeuw won de profronde van Kloosterzande door in de laatste om loop weg te springen uit een kop groep van vijf man. Daardoor behoef de hij geen sprintgevecht aan te gaan met Mare Demeijer, Jan Aling, Ad Gevers en Michel Pollentier, die met hem het peloton hadden verlaten na ongeveer 75 van de 100 te rijden kilo meters. THEVENET PIEVE DI CADORE De tweevou dige rondewinnaar Bernard Thevenet zal niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk, die eind van deze maand van start gaat. Thevenet rijdt mo menteel in de ronde van Italië. Op grond van zijn weinig indrukwekken de prestaties in de Giro (32) ziet hij af van deelneming aan de Tour. BIRMINGHAM Voor de Neder landse cricketploeg is de strijd om de wereldtitel ten einde. Nadat Sri Lan ka tot een score van 212 voor 8 was gekomen, bleven de Nederlanders daar in het beslissende duel 45 pun ten op ten achter. Toen de 60 overs waren gespeeld, wees het scorebord 167 voor 8 aan. In stralend zomerweer na weken was het regenfront eindelijk overge trokken gingen de Nederlandse batslieden bedenkelijk van start. Het openingspaar Harm Schouwenburg- tFlohii verdween voor slechts twee runs. Anton Bakker, in het gezel- schap van Lubbers, weerstond echter lang de uiterst geraffineerde aanval van Sri Lanka. In schitterende stijl hield hij de bowlers van zich af en bracht hij met een reeks van uitgele zen slagen de score omhoog. Hij zag Lubbers na 23 runs vertrekken, waar na de sterk defensief spelende Schoonheim (10 runs) gedurende tachtig minuten standhield. Na ruim drie uur kwam echter het einde van Bakker door één van de onbereken bare ballen van fastbowler Opatha, die hem na 74 runs uitbowlde: 141 voor 7. Daarna was het gebeurd met de Oranje-ploeg. Allen van Meurs spartelde met 33 runs nog wat tegen, imaar toen viel het doek. 167. Onte genzeggelijk had Sri Lanka een ver diend succes geboekt. In alle onder delen van het spel was de ploeg Ne derland de baas. Een begrijpelijke zaak, wanneer men bedenkt, dat ln dit land gedurende acht maanden per jaar wordt gecricket, terwijl in het nationale team verscheidene profes sionals uitkomen. Uitslagen competitie: zaterdag: Hoofdklasse: RW-HCC. HCC 117. Rood «iWttli» voor 3. RW wint met 8 wickets Eerste klasse Excelsior-HCC 2. HCC 2 136. Excel sior 137 voor 4 Excelsior wint met 6 wickets VUC- Quick N. Vuc 135 Quick 136 voor 8. Quick wint met één wicket; ACC-Bloemendaa. Bloemendaal 107. ACC 71. Bloemendaal wint met 36 runs. Hercules-Hermes DV8 afgelast Maandag: Hoofdklasse: HB8-VRA, HBS 198 voor 8 gesloten. VRA 114 voor 8. HBS wint met 84 runs; Quick H-Klevtten. Quick 70 all out. Kieviten 71 voor 3. Kieviten wint met 7 wickets; VOC-HCC. HCC 211 voor 5 VOC 166 voor 9 HCC wint met 4 wickets. RW-Kon UD, RW 207 voor 8 gesloten UD 113 RW wint met 94 runs. door Co Matoc AMSTERDAM Een unieke situatie kent momenteel de honkbalhoofdklasse. Twee Amsterdamse clubs, Amstel Tijgers en Giants, lijken de grootste aanspraak op de titel te maken en dat na jarenlan ge Haarlemse hegemonie. Dit pinkster-weekeinde zouden de Amsterdammers twee maal tegen elkaar uitkomen. Zaterdag werd de eindstand al in de eerste innings be paald: Giants won met 2-3. De return op maandag moest we gens de overvloedig gevallen regen worden afgelast. Martin Ronnenbergh toonde zijn hui dige goede vorm als leider van de defensie van de Giants. Met de cijfers 10-3-5-1 manifesteerde hij eens te meer, dat hij ondanks zijn militaire dienst weer helemaal terug is. De problemen rond zijn persoon en zijn scheidsrechterende vader lijken defi nitief opgelost. Zijn rentree in Oranje zal niet lang meer op zich kunnen laten wachten. Voor Giants scoorden Montvidas (Vierwijd), Ludenhof (twee-honkslag) en Ben Richardson (honkslag) op een tik van Berkel. In de gelijkmakende eerste innings scoorden de Tijgers twee maal: Wed- man (fout korte stop) en Arnold Smith (twee-honkslag), die werd bin- nengeslagen door een twee-honkslag van Charles Urbanus. Hijzelendoorn was de verliezende werper met de cijfers 4-3-6-1 Zat dé actie bij de Amsterdamse der by in de allereerste inning, bij de ontmoeting tussen Quick Amersfoort en het Bussumse HCAW zat het ve nijn in de staart. Op de tweede pink sterdag waren er tien innings nodig om tot een eindstand te komen. HCAW bouwde een regelmatige 5-0 voorsprong op. Twee punten in de derde, één punt in de vijfde en nog twee punten in de zevende inning was de produktie van het team van coach Cees Herkemij, dat de negende in ning inging met een riante voor sprong van 5-0. Eric De Vries stond voor de HCAW'ers overtuigend te werpen, dus niets aan de hand. In de achtste inning werd hij wel hard ge raakt, maar Herkemij wilde hem het karwei laten afmaken. De Vries (8'/» innings: 4-1-8-1) kreeg in de negende inning twee honkslagen te incasseren en wierp driemaal vier-wljd. En dat betekende twee punten. De Vries moest het veld ruimen voor routinier Renee Boln. Boin (vier man 0-2-2-0) produceerde tweemaal vier-wijd en kreeg nog twee honkslagen om zijn oren. Herkemij: „Ongelooflijk. We hadden al één uit, weliswaar de hon ken bezet, maar ik denk. dat klaren we. Ik moest hem wel even laten staan, want ik had niemand warm die zijn taak kon overnemen." De Wilde l'/i innings: 1-0-0-2) werd supersnel opgewarmd en kwam op zijn beurt Boin weer vervangen. Hij kon echter niet voorkomen, dat hij nog een punt tegen kreeg. De stand werd daardoor 5-5 en er moest wor den verlengd. Door een fout in de tiende innings ging HCAW na een riante voorsprong dus toch nog ten- onder. De Bussumse supporters koelden daarna hun woede op coach Herke mij af: „Ik werd voor alles en rotte vis uitgemaakt. Het blijft nu eenmaal zo. dat als je wint dan doen de spelers het en verlies Je dan is de coach daarvoor verantwoordelijk." Van Heiningen (4'h inning: 0-2-6-0), Rob Angela (5-0-2-2) waren de leiders van de Amersfoortse verdediging. Ams tel/Tijgers Nicols UW Neptunua Olant-s 1116 Btorlu 1116 HCAW 11-15 Kinhelm 12-15 Quick 9-14 Sparta 11-8 12-8 12-8 13-8 114 HOOFDKLASSE Amstel Tlj<ervGlants 2-3. NicoU-Kinkelm 2-8. NeplungvSp.rU 5-2. HCAW-Quiek 1-6, 8t«rkv UW 3-5. KiabeiovNieols 2-4, SparU Neptunu- 1-3, Qulck-HCAW 8-5, UVV-Storhi 13-18. A: Volewijckere-Sparks 4-10, Rooswljk-Spartaan 1-3. Herons ADO 1-14, RCH-TTT 0 5, RCH TTT 2- 5. Sparks-Volewljckers 6-5. ADO-Herons6'«, Spar taan Rooswijk 12-1 B: Feyenoord-OWO 7-1, Je- ka-P8V 0-8, Hoofddorp-Euro 8tars 7-4, Scholen- Hilversum 0-1, OWO-Feyrnoord 5 7. PSV-Jeka 3- 7 mest i. Euro 8tara-Hoofddorp 0-4, Hilversum- 8chot*n 5-1 SOFTBAL HOOFDKLASSE: Sheh-TemuvogeU 0-2. BloemendaaJ-Storks 5-5 DBS-EDO I-I, Klnhetm-HHC 0 1. HHC-DSS 6-0 Bloemendaal-EDO 2-3. Storks-Terra&voffeb. 17, Klnhelm-8hell 6-3 EERSTE KLASSE Meteoor WesterkwarUer 04). Meteoor-Wecter- kwartier 2 2 Pirates Plnquins 13-10, Piratea-Pin- qulns 9-3, HCAW-Blrds 2-7. HCAW l'ird» 4 9. UW Onze Oezellen 5-2. UW-Onze OezeUen 8-0

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 13