Vierde periodetitel voor Willem II Eoggeveen: Feyenoord weer Europees voetbal Haarlem: opnieuw een jaartje tobben Excelsior weer terug in de eredivisie Telstar naar rechter 3ok Fortuna SC in nacompetitie om één plaats in eredivisie ^Programma 3 nacompetitie Titel nog niet mogelijk Rep rond met Saint Etienne Overwinningen op Sparta en FC Den Haag brengen ploeg van Barry Hughes in" veiligheid Joop Waterreus trekt zich terug '13SDAG 5 JUNI 1979 TROUW/KWARTET 11 in üii of 3 me[ ge for Mike Mulder eetkp j'°dlLBURG Hoewel er voor e iflstar, de tegenstander van Je (llem II gistermiddag, niets ,kaTeer op het spel stond, leek B jjt erop of de Velzenaren er urgles aan gelegen was om Wil- Te»n II van de vierde periodeti- 660tt af te houden. Na eerst nog erkitet 0-1 achter gestaan te heb- s ktn sleepten de Tilburgers ?20ïteindeliik toch een 2-1 over- Rkijnning en dus de periodeti- 972( uit het vuur en zullen ze 'Instaande donderdag weer pg in oog met Telstar komen ''n staan, zij het nu in het /Ider van de dan beginnende (competitie. ïanjor Willem Il-trainer Henk de Jonge 1.0.1 was het overigens geen verrassing dat Telstar zo veel tegenstand bood. „We hebben tot nu toe nog niets cadeau gekregen. Ik heb de jongens voor de wedstrijd al gewaarschuwd er voor de volle honderd procent tegenaan te gaan. Blijkt tijdens de wedstrijd dat het meevalt dan kan je altijd nog wat rustiger aan gaan doen. Reken je er echter op dat het wel gemakkelijk zal gaan, dan kan je nog een zware dob ber krijgen." Topscorer bij Willem II, Henk van Rooy, verwonderde zich meer dan zijn trainer over de tegenstand die Telstar bood. „Het leek wel of er iets aan te verdienen was voor Telstar wanneer het van ons zou winnen. Zelfs de keeper ging in de slotfase mee naar voren. Zoiets doe je nor maal gesproken toch niet. Wanneer wij in de schoenen van Telstar had den gestaan dan hadden we die wed strijd waarschijnlijk cadeau gedaan." Maar misschien juist omdat er voor Willem n zoveel op het spel stond en omdat het gistermiddag voor Telstar een soort oefenduel was met het oog op de nacompetitie, hadden de spe lers van trainer Henk de Jonge zo'n moeite om de overwinning te beha len. Telstar, dat met vier invallers Willem II bestreed, speelde zeer onbe vangen en was technisch zelfs de bes te ploeg. Erg verwonderlijk was het dan ook niet dat het halverwege de eerste helft een voorsprong nam. De eerste opzienbarende actie van Van Rooy betekende vlak voor rust de gelijkmaker. De lange Willem II- spits, die met het warme weer erg veel moeite had om het tempo van zijn ploeggenoten bij te houden, werd even alleen gelaten door Telstar- voorstopper Kuut en kon een paskla re vooreet van Havermans moeiteloos inkoppen. Dat was overigens de enige manier om Van Rooy nuttig werk te laten doen: pasklare ballen geven. Enkele minuten voor het einde van de wedstrijd, nadat Van de Ven Wil lem II al aan een voorsprong had geholpen, nam trainer De Jonge uit eindelijk de beslissing om de bij het Tilburgse publiek zo populaire Van Rooy te wisselen. „Van Rooy had jidelijk problemen met dit weer. Maar ik weet hoe graag hij deze wed strijd uit wilde spelen. Daarom aar zelde ik zo met wisselen en wachtte nog even toen er uit het veld een reactie kwam op het moment dat ik met de invaller langs de lijn ver scheen. Ten slotte hakte ik de knoop door en haalde hem eruit. Naderhand leg ik dan altijd uit waarom ik ie mand heb gewisseld en meestal heeft de betrokkene er dan wel vrede mee. De problemen komen pas wanneer zo'n wissel niet goed uitpakt." En dat scheelde niet veel. Want zelfs toen Telstar met 2-1 achter kwam te staan bleef de Velser ploeg positief voetballen en behield alle kansen om de gelijkmaker te scoren. Voor Tel star-trainer Van Vianen was dat alle maal een logische zaak: „Wie nu uit eindelijk die periodetitel zou pakken, daar zijn we totaal aan voorbij ge gaan. We wilden gewoon een goede indruk achterlaten. Ik weet nu ook wat de ploeg kan met zoveel invallers. Inderdaad is dit een prima wedstrijd geweest als voorbereiding voor de na competitie. Zeker ook gezien het pu bliek en de hele entourage." Door de periodetitel te behalen maakte Willem II tevens een einde aan de zorgen van Fortuna SC. De ploeg van trainer Castenmiller kon nu als hoogst genoteerde ploeg zon der periodetitel (achter Excelsior, Groningen en Willem II) aanspraak maken op de vrijgekomen plaats in de nacompetitie door het kampioen schap van Excelsior, dat immers ook periodekampioen is. Een gelijkspel had voor Willem II een uiterst pijnlij ke affaire gewroden. Door een slech ter doelsaldo zouden de Tilburgers dan de vierde periodetitel moeten la ten aan Wageningen en vervolgens zou Fortuna hen in dat geval, dank zij de zeven treffers tegen Dordrecht, op de eindranglijst, eveneens wegens een beter doelsaldo, passeren. - oor Richard MatthIJsse ^OTTERDAM/ALMELO Een mooier afscheid was voor de am.6-jarige Sjaak Roggeveen nauwelijks denkbaar. Na vijftien (ar betaald voetbal wees hij in zijn allerlaatste wedstrijd J1oor Excelsior zijn club de weg naar de eredivisie. Rtleracles verloor met 1-3, nadat de Jmeloërs aanvankelijk door Kalle ranen de leiding had genomen. Een "kse tegenvaller voor de Rotterdam- 2ers, die kort na het begin een doel- iint van Cor Pot wegens buitenspel igen afgekeurd. Onder de bezielen- e leiding van de steeds maar aan- ringende libero Roggeveen zette de f) DEN HAAG-FC Groningen, il Telstar, Willem II en Fortuna ol SC spelen vanaf donderdag een Ie hele competitie met als inzet 6 één plaats in de eredivisie. For- I tuna SC neemt als hoogst ge- 3 plaatste op de eindranglijst van de eerste divisie, de plaats in van Excelsior, de kampioen van !a de tweede periode. Excelsior promoveerde automatisch naar - de eredivisie. a* te Het programma van de na-com petitie betaald voetbal ziet er als volgt uit: donderdag 7 juni: Telstar-Willem II en Fortuna SC-FC Groningen; zondag 10 ju ni: FC Groningen-Telstar en Willem II-Fortuna SC; woens dag 13 juni: Fortuna SC-Telstar en FC Groningen-Willem II; zondag 17 juni: Telstar-Fortuna SC en Willem II-FC Groningen, woensdag 20 juni: Telstar-FC Groningen en Fortuna-Willem II; zondag 24 juni: Willem II- Telstar en FC Groningen-Fortu- na SC. (alle duels beginnen om 19.00 uur.). ploeg zich met de moed der wanhoop over deze teleurstelling heen. Nog voor rust boog de onvermoeibare Roggeveen een voorzet van Carlo van Tour in een voltreffer om: 1-1. En in de tweede helft was het opnieuw Rog geveen, die de Rotterdammers het perspectief van promotie naar de ere divisie schonk. In de slotfase joeg de voor Struis ingevallen Nijssen de bal tegen de lat, waarna Waslander het terugspingende leer in het Almelose net drukte: 1-3. Zaterdag hadden de Rotterdammers het tegen Fortuna SC niet verder gebracht dan een bescheiden 1-1 sco re. De Limburgers waren in de tweede helft veel gevaarlijker dan de thuis club, die maar nauwelijks haar draai kon vinden. In deze bikkelharde con frontatie (Excelsior tekende voor 30 overtredingen en de Limburgers voor 25) had Piasmans zijn team uit een strafschop (Bux had de doorgebro ken Van Tour neergelegd) naar een 1- 0 voorsprong getild. Het fel aandringende FSC, dat na de hervatting de strijd volkomen be heerste, kwam door Engbersen, na dat doelman Vermunt een inzet van de excellerende Hutting niet onder controle had kunnen houden, op 1-1. Ofschoon de equipe van Joop Casten miller in de slotfaes uitstekende mo gelijkheden op een overwinning kreeg, kwam Excelsior tot opluchting van de 6500 toeschouwers het duel verder ongeschonden door. Van Dae- le en Pfennings van FSC werden we gens het neerleggen van een tegen stander met een gele kaart gestraft. Bij Excelsior liep Teijl een tegenstan der in de rug, zodat ook hij het gele plastic voorwerp mocht aan schouwen. Sjaak Roggeveen, de man die Excelsior tegen Heracles over de eredivisiedrempel hielp. De promotie van Excelsior naar de eredivisie heeft voor de Rotterdam mers onherroepelijk tot consequentie dat zij zich zullen moeten versterken. De huidige selectie heeft een te zwak ke basis om zich straks op het hoog ste niveau te kunnen handhaven. Niettemin ziet de leiding de toekomst niet al te somber in. Trainer Libregts: „Juist gezien het lage aantal toe schouwers dat we trekken, was pro motie voor ons van levensbelang. Vol gend jaar kunnen we op een hogere gemiddelde rekenen. Sportief gezien moeten we ons natuurlijk aan de situ atie aanpassen. Er moeten spelers bijkomen waardoor we interessante wedstrijden kunnen spelen. Dat zal voor het publiek toch ook aantrekke lijk zijn." Excelsior hoopt te kunnen profiteren van het samenwerkingsverband dat het met Feyenoord vorig jaar is aan gegaan. De club uit Rotterdam-Zuid stond Piasmans en Ernst bijna een heel seizoen af. Beide spelers hebben inmiddels een driejarig contract bij Excelsior getekend. Het is ook te be grijpen dat de Kralingers elke uit breiding van de selectie bij Feye noord met gejuich begroeten. Want hoe groter het spelersarsenal waaruit trainer Jezek kan putten des te min der kost het Exceslior om op uitleen basis de ploeg te kunnen versterken. ZATERDAG Excelsior-Fortuna SC 1-1. (14». 38. Piasmans (strafschop) 1-0, 55. Engbersen 1-1. Gele kaarten: Van Daele en Pfennings (Fortuna SC) en Teljl (Excelsior). Scheidsrechter Mulder. Toeschou wers: 6500. Gronlnren-Heracles 3-2. (3-2). 11. Veldmate 1-0, 18. Swanenburg 2-0, 22. Bakker 2-1, 28. Swanen- burg (strafschop) 3-1, 28. Oostrom (strafschop) 3-2. Scheidsrechter Klinkers: Toeschouwers: 8100. Wagenlngen-De Graafschap 5-0. (1-0). 35. Van der Klift 1-0, 75. Van Osenbruggen 2-0, 77. Hazeleger3- 0, 82. Hazelhekke 4-0, 85. Hazelhekke 5-0. Polko (De Graafschap) liep een tamelijk ernstige hoofd wond op. Scheidsrechter Van Swieten. Toeschou wers: 4500. Vlaardinfen-SVV 0-2. (0-0). 75. Peltsman 0-1, 88. Peitsman 0-2, Scheidsrechter Severeln. Toeschou wers: 1100. Elndhoven-Amersfoort 6-1 (2-1). 8. Schapendonk 1-0, 23 Hulshof! 1-1, 42. Schapendonk 2-1, 52. Bloemers 3-1, 61. Schapendonk 4-1, 79. Van der Vleut 5-1, 88. Bruinen (strafschop) 6-1. Scheids rechter Kllnt. Toeschouwers 2300. telstar-Vcendam 6-1 (3-1). 18. Stam 1-0,21. Stam 2- 0, 36. Stam 3-0, 42. Swart 3-1.69. Van der Meer 4-1, 73. Akersloot 5-1,87. Akersloot 6-1. Scheidsrechter Janssen. Toeschouwers: 700. FC Amsterdam-FC Den Bosch 2-0. (0-0). 52. Wig- gemansen 1-0, 80. Bouwmeester 2-0. Scheidsrech ter Bakker. Toeschouwers: 300. Helmond SportWUIem II 9-2. (0-0). 60. Van der Ven 0-1, 70. Havermans (strafschop) 0-2. Scheids rechter Weerink. Toeschouwers: 6300. MAANDAG Fortuna SC-FC Dordrecht 7-0 (2-0). 13. Zuldersma 1-0. 39. Ruljs 2-0. 51. Engbersen 3-0. 56. Engerber- sen 4-0. 72, Tltuley 5-0. 77. Ruljs 6-0. 78. Engerber- sen 7-0. Scheidsrechter: Kllnt. Toeschouwers: 4000. Oele kaart: Colombaln (Fortuna SC) en Prijs (FC Dordrecht). De Graafschap-FC Groningen 0-0. Scheidsrech ter: Oeurts. Toeschouwers: 5000. Oele kaart: Ja cobs (De Oraafschap), Swanenburg (Excelsior). Overgoor (33) beenbreuk bij rentree na beenbreuk begin van het seizoen. SVV-Wageningen 3-0 (0-0). 55. Meyboom 1-0. 64 Meyboom 2-0. 88. Peltsman 3-0. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 15.00. Veeadam-Exeelslor 4-2 (1-0). 24. De Raat 1-0. 46. Swart 2-0. 55. 8choonebeek 3-0. 73. Brinkman 4-0. 84. Bruinen 4-1. 85. Schapendonk 4-2 Scheidsrech ter: Van der Laar. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Tiktak (Veendam). FC Den Bosch-Helmocd Sport 10-1 (14)). 43. Al- chorn 1-0. 47. NIJdam 2-0. 50. De Oroot 3-0. 62 Nijdam 4-0. 55. Alchom 5-0. 58. Breuer 6-0. 62. Nljdam 7-0. 70. NIJdam 8-0. 72, Spoormakers 8-1 76. De Ooort 9-1. 85. Van der Dungen 10-1. Scheids rechter: Jansen. Toeschouwers: 800. SC Cambuur-FC Amsterdam 1-2 (04». 67. Bouw meester 0-1. 75. Van Mourlk 0-2. 85. De Ooort 1-2. Scheidsrechter: Draalsma. Toeschouwers: 1500. Heraeles-ExceUior 1-3 (1-1). 28. Oranen 1-0. 41 Roggeveen 1-1. 49. Roggeveen 1-2. 70. Waslander K3. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschou wers: 3000. Willem II-Telster 2-1 (1-1). 25. Akersloot 0-1. 41. Van Rooy 1-1. 65. Van der Ven 2-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 9000. SC Amersfoort-FC Vlaardingeii 2-1 (1-1). 25. Snip- pe 1-0. 30. Hulshoff 1-1. 40. Gardeniers 2-1 Scheidsrechter: Klinkers. Toeschouwers 98 VELSEN Telstar heeft zich niet neergelegd bij het arbitrale vonnis, waardoor Peter Hendriks in februari van dit jaar transfervrij verklaard werd. De speler tekende daarop bij NEC een contract dat hem tot medio 1980 aan de Nijmeegse club verbond. Telstar heeft haar belangen in deze moeilijke kwestie in handen gegeven van Juridische specialisten. De hele zaak is nu onder de rechter. Hierdoor is de arbitraire uitspraak opgeschort. Peter Hendriks ontving van zijn vereniging Telstar een nieuwe verbintenis voor het seizoen 1978/79 op 16 mei. Volgens de reglementen had de schriftelijke aanbieding voor 15 mei bij de speler in de bus moeten liggen, Hendriks claimde daarop transfervrij te zijn. Telstar ging daarmee niet akkoord en vroeg om een uitspraak van de KNVB, omdat de club het aangetekende schrijven aan Hendriks op 12 mei had aangeboden aan het postkantoor. Door vertraging van de PTT- bezorging door de pinksterdagen was de aanbieding niet op tijd bij de desbetreffende speler gearriveerd. De arbitraire uitspraak stelde Hen driks in het gelijk. Telstar weigert zich bij dit vonnis neer te leggen en schakelt nu de rechter in. Voor Fortuna SC en eventueel Volendam een strohalm omdat beide verenigingen dit Jaar met soortgelijke gevallen geconfron teerd worden. Hoewel de affaire bij Volendam niet zo'n vaart zal lopen als bij Fortuna waar de betrokken spelers al verklaard hebben voor de volle honderd procent te willen profiteren van dit „buitenkansje". door Richard MatthIJsse ROTTERDAM Het pinksterweekeinde heeft Feyenoord gebracht waar het 't hele seizoen reikhalzend naar uit heeft gezien: Europa Cup-voetbal. Even hebben de Rotterdammers deze competitie de illusie gehad dat het behalen van de landstitel ook nog tot de mogelijkheden behoorde, maar na de onbesliste confrontatie met AJax (1-1), werd snel duidelijk dat Feyenoord met een tweede plaats tevreden mocht zijn. De terugkeer volgend seizoen aan het Europese firmament is vooral de ver dienste van de Tsjechische oefen- meester Vaclav Jezek en het manage ment, dat de vedetten afstootte en de jeugd de kans bood. Directeur Peter Stephan wiens handel en wandel bij zijn vorige werkgever, Go Ahead Eag les, nogal eens wat vraagtekens op riep, heeft bij Feyenoord in elk geval bewezen, dat hij voor zijn taak is berekend. Onder Stephan verbeterde de public relations van de Rotter damse club en werd er drastisch gesa neerd. Feyenoord, dat onder Vujadin Boskov en oud-directeur Guus Brox, vrijwel bankroet was verklaard, heeft weer een gezonde financiële huishou ding. Het gemiddeld aantal toeschou wers schommelde deze competitie rond de 24.000 (8000 meer dan was begroot) en het Maasstedelijke za kenleven toont de bereidheid in de geldbuidel te tasten. In het team van de Rotterdammers zal bij het begin van de nieuwe com petitie de naam van Eddie Treijtel ontbreken. De 33-jarige transfervrije doelman speelde gisteren tegen PEC Zwolle (3-1) voor de laatste keer als Feyenoorder in de Kuip. Treijtel ligt al enkele maanden in de clinch met Stephan (het gaat natuurlijk om geld) en is alleen bereid te blijven wanneer hij een langjarig, lucratief contract krijgt voorgelegd. Volgens de Rotterdamse sluitpost die op een uitstekend seizoen kan terugzien zijn AZ'67 en enkele Westduitse clubs se rieus in hem geïnteresseerd. Ingewij den weten met grote stelligheid dat Treijtel al bij AZ'67 heeft getekend. Hoe het ook zij, Feyenoord zal de komende weken op zoek moeten naar een nieuwe doelverdediger. Stephan was overigens op de transfermarkt de afgelopen dagen al actief. HIJ con tracteerde de 22-jarlge en 1.90 meter lange Deen Ivan Nielsen van Fremat Amager, die in zijn vaderland „Ivan de grote" wordt genoemd. Nielsen kwam diverse malen voor Jong Dene marken uit, als verdediger en als mid denvelder. „Hij is aangetrokken voor uitbreiding van de totale selectie," aldus directeur Stephan. „Ik ben er van overtuigd dat Nielsen bij onze supporters aanspreekt. Hij is groot, sterk en een echte karaktervoetbal ler. Als je hem ziet spelen, leef Je echt met hem mee. Zijn stijl past bij ons." Stephan heeft ter versterking van de huidige selectie, waarvan Van der Lem nog niet heeft bijgetekend, ook nog andere pijlen op zijn boog. Zo heeft de club contact met Wim Hof- kens van de Belgische kampioen Be- veren. De oud-speler van Willem II en middenvelder van Jong Oranje, zit echter tot en met het volgende sei zoen aan zijn huidige werkgever vast. maar hoopt toch voortijdig te kunnen vertrekken. Feyenoord vijzelde zijn puntentotaal dit weekeinde met nog drie punten op. Zaterdagavond sloot het de ont moeting tegen NAC doelpuntloos af. Richard Budding die Jezek in de tweede helft voor Melis wilde inzet ten, moest echter aan de kant blijven, omdat de administratie van Feyen oord vergeten was Budding op het wedstrijdformulier te vermelden. Gisteren, tegen het Zwolse PEC, won nen de Rotterdammers moeiteloos van hun tegenstander, die weliswaar door Frandsen verrassend de leiding had genomen, maar daarna toch snel gas moest terugnemen. Dank zij alert optreden van Jan Peters hij bracht het tot drie treffers werd het 3-1. Jansen en Van Deinsen troffen in de tweede helft het houtwerk. Na afloop barstte in de met 17.000 toeschouwers matig bezette Kuip een feestje los vanwege het feit dat er in Rotterdam weer Europa Cup-voetbal werd ge speeld. Eddie Treijtel werd gehuldigd omdat hij zijn 500ste wedstrijd voor Feyenoord speelde. Directeur Peter Stephan sprak de jubilaris uitermate vriendelijk toe. ïTopscorers UgREDIVISIE 'ees Kist is de pleister op de wonde die bij AZ'67 I geslagen. Geen Europees voetbal voor de ster- """Inploeg van de Molenaars, wel de topscorer van VOederland Met n°B «n wedstrijd te spelen heeft a_ilst een onmogelijk in te halen voorsprong van 'Jht treffers op de spits van de nieuwe Nederland- 90f kampioen Ajux, Ray Clarke. 35(1 1Kees Kist (AZ'67) 33. 2. Ray Clarke (AJax) 25. 3. Jieo de Jong (Roda JC) 21, 4. Lerby (AJax) 15, 5 "fritter (FC Twente), Van der Kuylen (PSV) 14, 7 tang (AJax), Petursson en Peters (Feyenoord) 12 r. p. Van Veen (FC Utrecht), Arnesen (Ajaxi 11. topscorers eerste divisie. Ie Eindhovenaar Kees Schapendonk is topscorer (worden in de eerste divisie met een totale EJÖfoduktle van 24 treffers. De Elndhovense spits 28°°rde in het pinksterweekeinde vier maal tegen In grootste concurrent, Hans Engbersen van |i>rtuna SC eveneens vier. Deze bleef echter op 23 ^•elpunten staan. [Kees Schapendonk (Eindhoven) 24, 2. Hans «gbersen (Fortuna SC) 23. 3. Piasmans (Excel- br) ld. 4. Hutting (Fortuna SC» 17,5 Swanenburg (ronlngen), Peltsman (SVV) 16, 7 Van Pelt <Wa- ningeni. Van Oosterom (Heracles), De Rooy Illlcm II) 15. 10 Meyboom (SWl, Roggeveen Ixcelsiori 14, 12. Bakker (Groningen), Koenders J Polko (De Graafschap) 13, 15. Van Vijfelken Jagenlngeni 12. sNSCHEDE André van Gerven. de doelman ■n Twente, heeft tijdens de wedstrijd tegen lolendam een kuitbeen gebroken. Het gebeurde Ijdens een botsing met de Volendammer Jonk Jan Oervens gebroken been moet tenminste zes ■teken in het gips. Jrotnolieklasse B: Aciilles-Excelsior 9-10 Excelsior prom.l. ^ESTEN, Eerste klasse B: Ons Elland-Pernlx 6-8. Van een onzer verslaggevers HAARLEM Feest in Haar lem. Na de 3-1 overwinning op FC Den Haag heelt de ploeg van Barry Hughes in ieder ge val de zekerheid volgend sei zoen weer in de hoogste regio nen te mogen voetballen. En dat mocht ook al zal 't volgend jaar weer pompen of verzuipen worden gevierd worden. Direct na het laatste fluitsignaal van scheidsrech ter Weering ging Hughes op de schouders van de suppor ters het veld nog eens rond. Voor en tijdens de wedstrijd kon de toch al niet zo kalme Engelsman zijn zenuwen nauwelijks in bedwang hou den. Aanvoerder Cees de Vries moest zijn coach zelfs eenmaal terug in de dug-out duwen. Later in zijn werkka mer, wanneer Hughes weer enigszins tot rust is gekomen, toont hij een grafiek, die hij dit seizoen over de prestaties van zijn team maakte. De golvende lijn komt vaker onder dan boven de nullijn. Hughes: „Als dit de grafiek van je hart was, zou je al dood zijn." En inderdaad zijn de prestaties van de Haarlemmers dit seizoen niet van dien aard geweest om daarmee het behoud van een plaats In de eredi visie op te mogen eisen. Er werd veer tien keer verloren, dertien keer gelijk gespeeld en slechts zes keer werden beide winstpunten binnengesleept. In feite is dit seizoen dan ook een weerspiegeling van alle voorgaande seizoenen. Telkens weer moet Haar lem strijden om het hoofd boven wa ter te kunnen houden. Hughes wijt dit aan de financiële tekorten, die zijn club elk jaar heeft. Hughes: „Zolang er in het betaalde voetbal geen wijzi ging komt, blijven er tien ploegen die degradatiekandidaat zijn. Haarlem heeft financieël niet de mogelijkhe den om daar onderuit te komen. Vooral na Kerstmis, toen het slecht met Haarlem ging, is er veel gespro ken binnen de ploeg. Hughes: „De eenheid is er bij ons steeds gebleven. Het bestuur heeft mij alle volmacht gegeven en ik kan zo dus optimaal functioneren. Ik heb veel vertrouwen in dit team. Er is echter elke week weer zoveel druk. dat de spelers angst hebben. Iedere keer opnieuw moet ik de jongens oppeppen. Als we het vol gende seizoen weer zonder nieuwe gezichten in de selectie de eerste drie wedstrijden verliezen, zijn de jongens alweer kapot. Na 6 jaar ben ik bang. dat ik het dan niet meer kan opbren gen ze weer te stimuleren". Hughes is er altijd voorstander van Feest voor de spelers van Haarlem na de treffer van Rob de Kip in het duel tegen Sparta. Haarlem blijft in de eredivisie. geweest, het Haarlemse publiek te stimuleren in groten getale naar het stadion te komen. Hij weet echter ook wel, dat er dan ook goed voetbal getoond moet worden. En daar ont brak het nogal eens aan. Rob de Kip en Wim Balm zijn individueel sterke spelers, maar in de voorhoede ont breekt het aan de nodige hulp. Er wordt dan ook aan gedacht met name •deze voorhoede uit te breiden. Het Haarlemse oog is al gevallen op spits- spelers als Van Kooten en Nannlnga, en een rechtsbuiten als Terry Hen driks. Voor dergelijke aankopen is echter weer geld nodig. Voorzitter Ben Hut: „Zolang we hier een ge meenteraad hebben, die met subsi dies strooit, behalve in onze richting en zolang we geen groot winkelbedrijf achter ons hebben, zullen we nooit over voldoende geld beschikken. We kunnen ons echt geen aankopen van meer dan een ton permitteren. In ieder geval is onze grote kracht, dat de spelersgroep in tact blijft." Een spelersgroep, die er toch voor gezorgd heeft, dat Haarlem in de ere divisie blijft. Volendam werd het slachtoffer, nadat zaterdag Sparta de vriendelijke gastheer van Haarlem was en nadat FC Den Haag gisteren verslagen werd. FC Den Haag liet zich echter niet zonder meer naar de slachtbank leiden. FC Den Haag- coach Piet de Visser: „We wilden voorkomen, dat men van ons zou kunnen zeggen, dat wij Haarlem Iets cadeau gedaan zouden hebben. We zijn er van uit gegaan, dat we konden winnen. Dat is helaas niet gebeurd." En Barry Hughes: „Als we verliezen, ben ik weer die gek met de pet, nu ben ik weer the King. Daar moeten we nu van profiteren, dan komt het publiek vanzelf wel weer." SAINT ETIENNE Johnny Rep zal het volgende seizoen uitkomen voor Saint Etienne. De oud-Ajacied heeft zijn handtekening nog niet onder een contract gezet, maar de transfer van de Bastia-speler naar de club uit Bor deaux is nagenoeg rond. Er waren nog andere aanbiedingen voor de spitsspeler. Naast Ajax hadden ook de Franse clubs Strassbourg en Olympique Marseille belangstelling getoond voor Rep. Saint Etienne trok tevens de Franse international Mi chel Platini van Nancy aan. FC Twente heeft zich versterkt met Martin Jol van Bayern Mtlnchen. De oud-speler van FC Den Haag teken de, evenals Arie van Staveren van Sparta, een driejarig contract bij de Twentse ploeg. Sparta zal op zoek moeten naar een nieuwe middenvelder. Leendert de Goey heeft penningmeester Floor Bouwer om ontbinding van zijn con tract gevraagd. Dè Sparta-speler heeft het niet naar zijn zin op Span gen. Met name de aanpak van trainer Mircea Petescu is De Goey een doorn in het oog. Hans Salfischberger gaat niet naar Amerika. De 25-jarige middenvelder, die contacten had met Tampa Bay Rowdies, heeft voor twee jaar bijgete kend bij Go Ahead. Salfischberger speelt al drie en een half jaar bij de ploeg uit Deventer. PEC Zwolle heeft een nieuwe mid denvelder aangetrokken. Het is de 18- jarige Alex Booy van de zondag eer ste klasser Hattem. Booy tekende voor twee jaar bij de Zwolse eredivi sieclub. DEN HAAG Joop Waterreus heeft xich teruggetrokken als kandidaat voor het bestuur van de Koninklijke Nederlandse At- letiekunie. Hij heeft dat schrif telijk laten weten aan KNAU- voorxitter Wim de Beer, die er sich sterk voor had ingezet om Waterreus opnieuw in het be stuur van de unie te krijgen. Bij de laatste Unieraadsvergade- rlng werd de kandidatuur van Waterreus en Jan Thijssen, die in augustus van het vorig jaar ook bedankte als bestuurslid, door de vergadering aange houden. Waterreus: „Ik beb mij terugge trokken omdat men in de dis tricten west 1 en west 2 mij kennelijk niet pruimt. Sjouke Tel is als tegenkandidaat ge steld. Ik durf een i eventuele stemming best aan maar als ik die marginaal zou winnen is er toch geen basis om er weer eens flink tegenaan te gaan."

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 11