Waarom deugt Brom niet? Daverende start Amsterdam Ploeg Herman Krott op eenzame hoogte W>W* 21 Ajax-trainer ligt ondanks successen slecht bij bestuur en spelers itade Frangais met 10-0 verslagen «p p rr £af Ronde van Nederland saaier dan ooit Eerste damtitel voor Lenie Geurts Jan Rab weg bij Dordrecht Stöve haalt volgende ronde Martinelli wint etappe in Giro Vijf duels voor De Vos van Steenwijk J TERDAG 2 JUNI 1979 SPORT TROUW/KWARTET 29 door Richard Matthijsse AMSTERDAM Vindingrijke tekstschrijvers zouden geen |zo sinister scenario kunnen bedenken. Ajax, tot vandaag de meest succesrijke ploeg van Nederland, heeft een oefen- 20 meester, die zoveel tekortkomingen telt, dat hij maar snel 0 8 uit het hoofdstedelijke gezichtsveld moet verdwijnen. In het kleine wereldje van het betaalde voetbal waar niets te dol is, is de hieromschreven stelling echter bittere waarheid. Onze beker - en aanstaande landskampioen wil van zijn trainer Cor Brom af. Voorzitter Ton Harmsen, een geslaagd zaken- ïiiei man op het gebied van radiatoren en aanverwante artikelen, ,n<! kondigde zijn coup maanden geleden in een geruchtmakend i televisie-interview al aan. Na het Pinksterweekeinde, als de Ajacieden de kroon op hun werk hebben gezet, zal de operatie-Brom (het afkopen van zijn nog twee jaar durende verbintenis), zo willen de steeds hardnekkiger wordende ge ruchten, beginnen. De heer Harm sen moet wel een heel genadeloos karakter hebben, wil hij na de voor Ajax feestelijk verlopen gebeurte nissen, zijn drieste voornemens ten uitvoer willen brengen. Het effect van zijn immorele ingreep is voor spelbaar. Er zal een dagenlang du rende publiciteitsstroom over Ajax losbarsten, die bepaald geen posi tieve sporen zal achterlaten. De pre sident van Ajax moet wel een heel nauw bewustzijn hebben, wil hij zich dat niet realiseren. Maar insi ders weten exact te vertellen dat de Joegoslaaf Tomaslav IVic, de keizer van het steriele schaakvoetbal, te rug zal keren in de Meer. Ja, ja, de wegen van onze clubleiders zijn vaak ondoorgrondelijk. Cor Brom is in elk geval vastbeslo ten zich niet zomaar het bos in te laten sturen. Het zal Ajax kapitalen kosten, want de Amsterdamse coach zal zeker niet nalaten ook nog een fikse vergoeding af te dwingen -voor het feit dat hij zich in zijn eer en goede naam aangetast voelt. Het is in de gegeven omstandigheden begrijpelijk dat Brom op de actuele situatie niet of nauwelijks wenst in te gaan. Aan het eind van dit artikel reageert hij niettemin op enkele aan hem voorgelegde vragen, die op de affaire betrekking hebben. vinden Cor Brom als tacticus en persoonlijkheid ongeschikt om de ploeg straks te begeleiden in het Europa-Cup-toernooi "'voor lands kampioenen. „Het gevaar", zo zei Meutstege in een interview, „dreigt dat we volgend jaar de terugslag ondervinden." De verdediger stelt ook de discipline binnen de ploeg aan de kaak. „In het begin konden we de persoonlijke vrijheid aan, maar bij Nederlandse voetballers gaat dat tot op zekere hoogte goed. Zo lang het lekker vlot verloopt is er niets aan de hand. Maar zodra het minder wordt, moet je daar op in spelen. En dat is niet gebeurd". Aan de vooravond van de bekerfi nale tegen FC Twente veroordeel de Wim Meutstege opnieuw je aan pak. Waarom reageerde je niet? Dat zou toch je goed recht zijn geweest. Brom: „Ik heb even overwogen om Meutstege te passeren, maar ik heb ervan afgezien, omdat ik daarmee alleen maar de kans had gelopen dat er een hoop heibel binnen de groep zou komen. Ik zou dan in m'n eigen vlees hebben gesneden". voor elkaar weten op te brengen. Als de sfeer tussen mij en de spelers werkelijk zo bedorven is. als wordt gesuggereerd, hoe valt dit dan te rijmen met de prestaties? Taktiek De taktiek die je voor de Europa Cup-wedstrijd tegen Honved had uitgestippeld en waarin je Taha- mata op Pinter zette, kreeg nogal wat kritiek. Ajax verloor die wed strijd bovendien met 4-1. Vind je dat je het fout gezien had? Brom: „Ik blijf er bij dat het geen tactische fout was. Ik zou het op nieuw weer zo doen. Het enige ver wijt dat me aan te wrijven is dat ik geen opdracht heb gegeven brutaler te spelen. We kregen vier doelpun ten tegen, waarvan er drie het ge volg waren van een vrije schop. Bo vendien veroorzaakte Everse een strafschop. Is dat dan allemaal de schuld van de trainer? Wat heeft het echter voor zin om de klok terug te draaien. Gedane zaken nemen nu eenmaal geen keer. Ik richt me op de toekomst. Bij Ajax? Brom: „Natuurlijk, mijn contract loopt nog twee jaar door. Ik hoor alleen maar geruchten dat ik weg moet. Voor het nieuwe seizoen heb ik alles al op een rij gezet. Ik vind bij voorbeeld dat er een doelman (Hans GaJJé - red.) bij moet komen. Peter de Jager en Sjaak Storm zijn wel klasserijk, maar nog niet rijp voor het grote werk. Plet Schrijvers, daar moet ik rekening mee houden, speelt misschien nog maar één sei zoen". Feyenoord Cor Brom (r) is van mening dat de kritiek op zijn persoon van Wim Meutstege (1) getuigt van „weinig karakter". Enquête Waarom deugt Cor Brom niet? Waarom wil de Amsterdamse club, de voormalige assistent van Rinus Michels, die vorig seizoen bij Sparta op handen werd gedragenn kwijt? Het antwoord op die vraag is nau welijks te plaatsen tegen de succes sen die Ajax onder Brom heeft be haald. Hij zou zich onvoldoende hebben aangepast aan de immer sluimerende animositeit in Amster dam en de gemoedelijke grijns heb ben meegenomen uit zijn Sparta- periode. Nadat voorzitter Harmsen zijn laffe aanval voor de televisie op Brom had ingezet. Piet Schrijvers in een eerder stadium het tactisch concept van zijn trainer na een ne derlaag had veroordeeld, was Wim Meutstege met zijn enquête geko men. Verreweg de meeste spelers hadden volgens Meutstege nota bene door Brom bij Sparta wegge haald voor de komst van een nieuwe trainer gestemd. De spelers van Ajax en zij niet alleen 'Weinig karakter' Kan je de houding van Meutstege begrijpen? Je hïbt hem van Sparta meegenomen. Hij verdient dankzij jou een riant salhris. Is allesbehal ve een begenadigd speler. Lijkt verstandig genoeg om zijn eigen beperktheden te onderkennen. Maar roept toch rustig dat hij niets van je heeft geleerd en dat hij op je is uitgekeken. Brom: „Het getuigt van weinig ka rakter. Maar misschien komt het berouw wel na de zonde. Voorlopig laat ik in ieder geval alles op zijn beloop. Het is een zaak rustig te blijven. We zien wel. Vergeten doe ik zoiets nooit. Meutstege is nota bene vakbondsbestuurder (WCS). Ik zou geen lid willen zijn van een club, waar een dergelijk bestuurder deel van uitmaakt. Maar doe me een plezier en zet dat niet in de krant. Ik heb er geen' behoefte aan publiekelijk terug te slaan". Waarom heeft het bestuur Meutste ge niet berispt of disciplinair ge straft? Brom: „Ik denk dat dit te maken heeft met het hele spel dat rond mijn figuur wordt opgevoerd". Je deed er ook het zwijgen toe, toen voorzitter Harmsen ten overstaan van een miljoenenpubliek je een dikke onvoldoende gaf. Waarom sloeg je niet terug? Brom: „Ik vond het allemaal loze kreten. Natuurlijk, ze hebben me wel aangegrepen. Het belang van de club staat bij mij echter bovenaan. Ik ben prof en stel mij als zodanig op. Stel je voor dat ik de knuppel in het hoenderhok had gegooid. Ajax zou, daar ben ik van overtuigd, nooit deze successen hebben be reikt". Verziekt Het klimaat lijkt me overigens aar dig verziekt. Ray Clarke riep dins dagavond dat Harmsen niet eens het fatsoen kon opbrengen hem te feliciteren. Letterlijk zei Clarke: „Ik heb lang gezwegen, maar nu zeg ik: die man is crazy. Met zo'n voorzitter wil ik niets meer te ma ken hebben. De maat is vol. Het maakt me niet uit waar ik volgend seizoen heenga. Terug naar Enge land, naar België of elders in Ne derland. Als ik maar weg ben bij Ajax". Wat vind je daar nu van? Brom: „Het is een vervelende zaak. Ik heb de kritiek van Harmsen op het spel van Ray nooit begrepen. Hij is een van de produktiefste aan vallers van Nederland. Clarke heeft volledig aan de verwachtingen be antwoord. Vergeet niet, zo'n eerste jaar bij een topclub als Ajax is voor iedere nieuwkomer uitermate moei lijk. Ik stel bepaalde eisen aan een spits en dat hoeft niet de voorzitter te doen. Clarke heeft het erg moei lijk gehad. Hij is een typisch Engel se prof die dag en nacht met zijn vak bezig is. Ik vind dat hij, on danks enkele inzinkingen, een goed seizoen achter de rug heeft. Een vertrek van Clarke zou voor Ajax een verlies zijn". Lig je binnen de spelersgroep nu werkelijk zo slecht als wordt ge suggereerd en volgens Meutstege wordt bewezen door een privé-en- quète die hij heeft gehouden? Brom: „Ik kan me dat niet voorstel len. Natuurlijk zijn er de gebruike lijke spanningen, maar die zijn in herent aan het werken bij een top club. In zo'n eerste Jaar moet je naar elkaar toegroeien en respect Zou je, terugblikkend op dit sei zoen met al z'n onverkwikkelijke affaires, maar toch ool£net mooie hoogtepunten niet liever bij Feye noord hebben gewerkt? Brom: „Och, wat heeft het voor zin daar op in te gaan. De beginperiode bij Ajax was prima. De ploeg draai de uitstekend. Halverwege ,het sei zoen stonden we aan kop. Daarna ging het door blessures (met name Krol - red.) en de weersomstandig heden wat slechter. Na het gelijke spel ln Amsterdam tegen NAC brak de hel los. Zoiets zal je bij een topclub tot in lengte van dagen wel houden. Als trainer houd je daar rekening mee. Ik heb de discussie rond mijn persoon uiteraard niet plezierig gevonden, maar om nu te zeggen dat ik destijds beter op het aanbod van Feyenoord had kunnen ingaan, nee. Ik ben in hart en nieren Amsterdammer en ik heb bij Ajax, ondanks alles, prettig gewerkt. De successen doen de nare dingen ho pelijk snel vergeten". Ajax is een samenwerkingsver band aangegaan met Volendam. Het lot van de Volendammers (de gradatie naar de eerste divisie) ligt misschien wel in jullie hand. Brom: „Dat maakt me niets uit. Ajax moet kampioen worden. Na tuurlijk zou het beter zijn, wanneer Volendam in de eredivisie blijft ai oor Onno Zeisman )EN HAAG De viervoudige bekerhoudster Amsterdam is het toernooi om de Europa-Cup 'oor hockeykampioenen op een daverende manier begonnen. Haalden de Nederlandse :ampioenen vorig jaar een recorduitslag met 9-0 tegen het Spaanse Polo, nu kwam er tegen itade Francais nog één doelpunt bij: 10-0. Niet ten onrechte dus presenteerden de Amster- lamse dames zich meteen als een serieuze kandidaat om de beker definitief in hun bezit te nijgen. Al beseffen ze wel. dat de volgende wedstrijden en dan vooral die van zondag tegen iet Tilburgse Were Di de uiteindelijke beslissing zullen brengen. )e verbazing over de enorme uitslag fas dés te groter omdat Amsterdam ïogal tegen de wedstrijd opzag. Sta le Frangais immers was twee jaar ;eleden één van de moeilijkste opga ren op de weg naar de derde beker. \msterdam won toen, heel moeizaam >n weinig overtuigend, met slechts 1- Nu kon het allemaal niet op. De outineuze Amsterdamse dames ipeelden tegen een al snel uit het lood (eslagen tegenstander, die letterlijk ïergens geluk mee had en dat trou wens ook niet verdiende. Het werd dan ook, ondanks de stroom aan- doelpunten, een weinig fraaie wed strijd en dat is dan nog een vriendelij ke betiteling. Voor de organisatoren van Klein Zwitserland was het een hele opluch ting dat met die dameswedstrijd het toernooi toch kon beginnen. Er waren al maatregelen genomen om eventu eel uit te wijken naar Rotterdam. De afgelopen dagen was liefst 48 milli- ADVERTENTIE meter regen gevallen en de velden stonden gistermorgen nog volkomen blank. Daar kwam nog blikseminslag bij. Tijdig eindigen van de regenval plus flinke ladingen zand zorgden er voor dat de velden bespeelbaar waren. Maar de stroken rondom en de toe gangspaden waren als een moeras. Een zwaar veld dus. De Amsterdamse speelsters lieten niet merken er veel hinder van te ondervinden. Hun sco re-verloop was als dat van een metro noom. Eerst twee strafcorners door Toos Bax, daarna een strafbal waar voor Liesbeth Zegers instond, twee treffers van Marjolein Bianchi, een strafcorner van Toos Bax, een veld- doelpunt van Liesbet Zegers, weer. een strafcorner van Toos Bax. een doelpunt van Mirjam Gerritse en in de laatste minuut nog een strafbal van Liset Sevens. De 17-jarige Franse doel verdedigster Dominique Ziegler, die zich zeer veel van dit toernooi had voorgesteld, was na afloop totaal ont redderd. Ook de andere Nederlandse ploeg, Were Di, kan vol vertrouwen de rest van net toernooi tegemoet zien. Na hun matige verrichtingen in de strijd om het nationaal kampioenschap verrasten de Tilburgse dames met een 4-0 zege tegen het Noordierse Pegasus. Een overwinning die be haald werd door een duidelijk ver schil in conditie. Tot de rust waren de Ierse meisjes zondermeer de gelijk- waardigen var. de nogal moeizaam startende Brabantse speelsters, Bo vendien was hun schotloosheid op merkelijk. Met name Monique Wes- terdijk en Heieen Walder misten krachtige kansen. Eén minuut voor rust scoorde Walder eindelijk uit een Toos Bax strafbal. Daarna stortte de zo hecht verdedigende Ierse ploeg ineen. Bin nen een kwartier maakte Evelien Ta- miniau, Madeion Belian en Monique Westerdijk er 4-0 van. De openingsdag bracht bij de dames een enorme tegenvaller voor Ein- tracht Braunsweig. De drievoudige Duitse finalisten van de laatste vier jaar, verloren de poulewedstrijd van Glasgow en kunnen zich ais uitge schakeld beschouwen. Bij de heren werd Southgate, titel houder van 1976, '77 en '78 via een 0-1 tegen Edingburgh uitgeschakeld voor een vierde bekertriomf. Dames: Qroep A: Amsterdam-Stade Francals (Fra) 10-0 en Were Dl-Pegasus IN-Ier) 4-0. Groep B Glasgow Schi-Braunswelg (W-DU 1-0 en Uccle (Bell-Chelsea (Eng) 5-2. door Johan Woldendorp LENT In haar woonplaats Lent is Lenie Geurts voor de eerste maal in haar carrière damkampioene van Ne derland geworden. In de voorlaatste ronde van het toernooi nam zij door een overwinning op haar directe con currente Ciska Butter een niet meer in te halen voorsprong. De 21-jarige Lenie Geurts nam de titel over van Barbara Graas, die evenals Petra Pol man door een remise haar kansen op het kampioenschap verspeelde. Ciska Butter, die om haar laatste kans op de eerste plaats te behouden, moest winnen zocht een moeilijk speltype om zich kansen te scheppen. Lenie Geurts onderkende een en an der goed en bood uitstekend tegen spel. De strijd werd beslist in een zeven om zeven stelling, die welis waar lastig was voor Butter maar zonder een positionele fout van de Haarlemse zeker remise zou zijn ge worden. Lenie Geurts profiteerde goed en zegevierde bekwaam. Tiende en voorlaatste ronde Ciska Butter-Lenie Geurts 0-2. Caro van Setten-Barbara Graas 1-1. Joan Vermeer-Pietje Veenbocr 1-1. Mleke Heit- meier-Petra Polman 1-1, Carollen van der Sande- Marjan Foppen 2-0. Ieple Poepjes-Eefje Nieuwcn- hulzen 2-0. Stand. 1 en kampioene Lenie Geurts 16 punten. 2. Butter, Graas en Polman 13. 5 PoepJe6 12, 6. Nleuwenhuizen 11, 7 Vecnboer 10, 8 Van Setten en Hettmeler 9.10. Van de Sande 8.11. Foppen en Vermeer 3. DORDRECHT Jan Rab, de trainer van FC Dordrecht, zal de eerste divi sie club met ingang van 1 juli gaan verlaten. Het dienstverband is op ver zoek van Rab na overleg met het interim-bestuur van FC Dordrecht beëindigd. AMSTERDAM Olympia's ronde van Nederland krijgt vol gend jaar een andere winnaar dan Jos Lammertink. De Wierdenaar wordt binnenkort beroepsrenner bij de ploeg van de Fransman Jean-Pierre Danguillaume (die ondermeer Joop Zoetemelk en Leo van Vliet onder zijn hoede heeft), maar heeft in het langgerekte amateurspeloton zijn opvolgers al gevonden: Ad Wijnands en Adri van der Poel. Als naamlozen gingen de beide Zuidnederlanders Olympia's tour in. als toekomstige vedetten kwamen ze er weer uit. Beiden eindigden hoog in het klasse ment van de saaie etappewedstrijd, terwijl Van der Poel bovendien het hoogste puntentotaal bij elkaar schraapte en zodoende de groene trui over zijn schouders mocht hijsen. De ze constateringen zijn eigenlijk de enige opwindende conclusies, die uit een ronde zonder historie getrokken kunnen worden. De naam van de win naar stond sinds de „bergetappe" in Zuid-Limburg al vast en in de ploeg, die hem terzijde stond, huisde zoveel kwaliteit (Hassink, Wijnands). dat eventueel verzet bij voorbaat een frusrerende bezigheid was. Dat proces is al enkele jaren gaande. Het is niet toevallig, dat Lammer- tink's ploegleider Herman Krott de drie voorgaande jaren ook winnaars afleverde: in 1976 Leo van Vliet en de beide keren er na Arie Hassink. Dat het in die afleveringen „spannender" was dan nu vond vooral zijn oorzaak in de naar boven drijvende onenig heid in de ploeg. Eén keer dreigde dat weer te gebeuren, maar Krott greep in voordat de schade-experts de reke ning konden opmaken. Je mag dan in Nederland struikelen over de gesponsorde amateurstallen, tn feite maken slechts twee de dienst uit: die van de ploegleiders Herman Krott en Jan Glsbers. Beide experts hebben ook het nodige talent doorge schoven naar de meedogenloos harde profwereld. Een paar namen: Henk Lubberding, Bert Oosterbosch, Leo van Vliet, Jan Raas en Ad Gevers. Beiden ook, bewandelen in dat op zicht de weg van de voorzichtigheid. Zo remt Krott Ad Wijnands af in zijn ambities om volgend jaar als brood- renner zijn sport te bedrijven. Let wel: bij de Amsterdammer bestaat niet de geringste twijfel, dat de Maas trichtenaar, 20 jaar en voor het twee de seizoen amateur, een geslaagde profrenner wordt. Krott: „Van Jos Lammertink zou ik niet kunnen zeggen of hij een goede beroepscoureur wordt, van Ad Wij nands en ook van Adri van der Poel (rijdend in de équipe van Gisbers - red) weet ik het zeker. Jos ls gesloten. Als Tukker (Inwoner van Twente - red) kun je nauwelijks door hem heenkijken. Ad is veel opener. De komende maanden hoop ik toch meer over Jos te weten te komen. Dan probeer ik hem duidelijk te maken wat je zoal in het beroepswielrennen tegen kunt komen." Op grond van zijn lichamelijke capa citeiten kan Lammertink het grote werk probleemloos aan: hij is een uitstekende tijdrijder, hij valt be hoorlijk in de groep en hij kan goed in waaiers rijden. „Noem mij één punt, waarop hij zwak is," daagt Jan Gis bers uit. Dat is inderdaad een lastig te beantwoorden vraag, want de eni ge „kwalijke" eigenschap, gebrek aan koersinzicht wanneer het er op aan komt een leiderstrui te verdedigen, heeft hij in Olympia's ronde ingeruild voor het tegenovergestelde. Lammer tink: „Dat is inderdaad de les, die ik geleerd heb. Ik weet dat ik van voren moet koersen om een etappewed strijd te kunnen winnen. Ik had een maand geleden de ronde van Noord- Holland (een driedaagse klassieker - red) in mijn zak. maar verspeelde de zege op een knullige manier. Dat zal me niet weer ovefkomen." De praktijk moet nu uitwijzen of Lammertink de ingeslagen boulevard niet plotseling ziet overgaan in een zandpas. Anders gezegd: een voor al door zijn toedoen gemakkelijk behaalde overwinning in Olympia's Jos Lammertink ronde impliceert niet, dat zie zorg voor altijd uit de weg is geruimd. Ook voor Jos Lammertink is het Jammer, dat het verschil met nummer twee vooral in de tijdritten werd geboren. Achtste en laatste etappe 1 Prinsen 120 kilome ter van Kijkduin naar Amsterdam In 2 uur, 39 minuten cn 51 seconden met bonificatie 2.39.36.2. Lammertink met bon. 2.39.41, 3. Blerlngs 2 40 02 met bon. 2.39.57, 4. Van de Brock op 11 seconden. 5 Huvenecrs, 6. Koppert. 7 Moons, 8. Plugers. 9 Jonkers, 10 Mutsaars, 11 Koot. 12 Van de Poel. 13. Schuer, 14. Broers, 15. Van de Kruys. 16 Wijnands. 17. De Waal. 18. Hassink allen op 15 seconden. 19. Jarkin (Sow) op 1.11. 20. Vonk Mutsaars op 5.15. 9. Van Lamoen op 5.59, 10. Broers op 6.17, 11. Schuer op 6.27. 12. Hassink op 6.52. 13. Wekcmo op 6.55, 14. Von Löffelholz (WDt). op 7.2B, 15 Hogcrvorst op 8.16. 16. Moons op 8.17. 17. Van der Kruys op 8.51. 18. Vonk op 9.23. 19. Dedenov (Sov) op 9.34. 20. Koot op 9.37. Puntenklassement: 1. Van der Poel 130 punten. 2. Prinsen 103, 3. Lammertink 99. 4. Mutsaars 78. 6. Versluis 75. 6. Wijnands en De Rooy belden 68. PARIJS Betty Stöve heeft zich op het Roland Garrostenniscentrum in Parijs zonder al te veel problemen geplaatst voor de derde ronde van de open Franse titels. Betty Stöve ver sloeg ln de Franse hoofdstad de Fran- caise Brigit Simon met 7-fl, 4-6 en 6-3. Elly Vessies haalde de volgende ron de niet. De Nederlandse verloor met 6-2, 6-7 en 6-3 van de Amerikaanse Lousie Allan. De grootste verrassing bij de dames was de uitschakeling van de Britse Virginia Wade. Met 6-2, 4-6 en 6-2 ging zij ten onder tegen de Tsjechische Ranata Tomanova. Bij de heren was de grootste surprise het verlies van Arthur Ashe. De Ame rikaan verloor kansloos tegen de vol slagen onbekende Tsjech Derdeian Lendl: 7-6, 6-4 en 6-2. De andere kans hebbers op de titel in het enkelspel behaalden allemaal zonder veel moei te de volgende ronde. Tom Okker plaatste zich met de Pool Wotjek Fibak voor de tweede ronde van het dubbelspel. Met 6-2 en 6-4 werden de Australiërs Meyers en Phillpps-Moo- re teruggewezen. TREVISO De Italiaan Guiseppe Martinelli heeft de vijftiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De sprinter won in Treviso de mas saspurt voor zijn landgenoot Pierino Gavazzi. De grote kanshebbers op de eindzege van de Giro, de Noor Knut Knudsen en de Italianen Saronni en Moser, deden het in de rit over 121 kilometer van Verona naar Treviso rustig aan. De gedachten van het drietal was ongetwijfeld bij de etappe van vandaag. Deze gaat over 195 kilo meter en bezit twee toppen van de eerste categorie. Knut Knudsen verklaarde na de aan komst ln Treviso dat hij hoopte niet te veel tijd te verliezen in deze bergrit op Moser en Saronni. „Wanneer ik in dewielen van beide Italianen kan blijven zitten, maak ik een goede kans op de eindoverwinning. In de laatste tijdrit, op 6 juni van Cesano Maderno naar Milaan, moet ik dan mijn slag slaan", aldus de Noordse tijdritspecialist. ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB, die op verzoek van FC Vlaar- dingen de strafzaak ten Ron de Vos van Steenwijk mondeling behandeld heeft deze speler voor vijf Wedstrij den geschorst. De Vos van Steenwijk kreeg op Hemelvaartsdag een gele kaart tijdens de wedstrijd Willem II- Vlaardingen, en afgelopen zondag werd hij bij de ontmoeting De Graaf- schap-FC Vlaardingen van het veld gezonden. De KNVB had hem al voorlopig ge schorst, zodat hij Inmiddels de ont moeting FC Vlaardignen-Excelsior afgelopen dinsdag miste en nog voor vier wedstrijden geschorst ls. FC Vlaardingen moet de kosten van de mondelinge behandeling dragen. Bloemberg van FC Groningen kreeg voorts een schorsing van twee wed strijden en een boete van 150 gulden. FC Groningen moet de kosten van de mondelinge behandeling betalen. SCHAKEN Genua Sosonko en Cor van W1J- gerden komen de volgende competitie uit voor de Utrechtse eerste klaucr 8VI. Sosonko speelt aan bet eerste bord. Van WIJgerden zit pal naast hem. HONKBAL Eén uitslag hoofdklasse: 8torks- Sparta 2-0. Sparta tekende protest aan. omdat, een honk op onreglementaire wijze was gesto len. Het honk la tot nu toe nog niet terugge bracht. Eerste klasse: RCH-Herons 2-6 en Scho- ten-OWO 1-4, ALGEMEEN Bella Kortsno). de vrouw van Viktor KortanoJ. heeft een brief gezonden aan president en partijleider Leonid Brezjnev. In het schrijven vraagt mevrouw KortanoJ toe stemming om slch bij haar man ln Zwitserland te voegen. Driemaal toe ls dit door de Sowjet- autorttelten geweigerd. Bella KortanoJ wil met haar zoon Igor f20) en de pleegm Ier van de schaker. Rosa Fridmun (69) emigre .-n. Eredivisie Vandaag: FC Den Haag-AZ '67 Sparta-Haarlem NEC-Go Ahead MVV-PSV FC Utrecht-FC VVV PEC Zwolle-Vitesse NAC-Feyenoord FC Twente-Roda JC Volendam-Ajax Maandag: Ajax-AZ'67 Haarlem-FC Den Haag Go Ahead-Sparta PSV-NEC FC VVV-MVV Vitesse-FC Utrecht Feyenoord-PEC Zwolle Roda JC-NAC Volendam-FC Twente Eerste divisie Vandaag: FC Dordrecht-SC Heerenveen Excelsior-Fortuna SC FC Gronlngen-SC Heracles FC Wageningen-De Graafschap FC Vlaardlngen-SVV Eindhoven-SC Amersfoort Telstar-SC Veendam Helmond Sport-Willem II FC Amsterdam-FC Den Bosch Maandag: Fortuna SC-FC Dordrecht SC Heracles-Excelsior De Graafschap-FC Groningen SVV-FC Wageningen SC Veendam-EIndhoven Willem 1 I-Telstar FC Den Bosch-Helmond Sport SC Cambuur-FC Amsterdam

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 29