De Ford Taunus Comfort* met het Top-10 Extra Pakket 453 Spionageverhalen in de Bibliotheek. Uit brieven van lezers Centraal Auto Bedrijf Ford Hogewal 115.895.- DE TAUNUS CUMFURT+ IS ER MAAR HEELEVEN! familie Dagelijks over de krant nog steeds actueel A, onmisbaar goed reclame medium FORD TAUNUS "de meest komplete dealer ALLE* FORD PRODUKTEN AIR. SHOWROOMS Marconiplein Lombardijen Lees toch watje lekker vindt. VRUOAG 1 JUNI 1979 TROUW/KWARTET Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wi| helaas niet corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretans hoofdredactie Trouw. Postbus 859,1000 AW Amsterdam. Bi| publikatie worden naam en woonplaats van de schnjver vermeld. T. J. Hagen (2) gaarne wens ik mijn steentje bij te dragen en mede te getuigen dat domi nee T J Hagen een man is met een uitgesproken opvatting aangaande verzoening en verlossing door Jezus Christus. Hattem G. Sellies T. J. Hagen (3) Dominee T. J. Hagen is voor mij (en voor velen) nog steeds dominee. Hij brengt ons het wire woord uit de bijbel! Voorburg Ellen de Bruyn-Mensert Youth for Christ (1) Eén uitspraak in uw verslag van de Mayday van Youth for Christ kwam nogal ongenuanceerd over. Het is niet zo. dat ik heb gezegd, dat het COC en de Vereniging tot Heil des Volks ieder op eigen wijze te eenzijdig zouden zijn voor aanwezigheid op Mayday. Ten aanzien van het bureau Evange lische hulp aan homofielen, is ge steld, tegenover uw verslaggever, dat het werk- en Informatieterrein te be perkt zijn voor een zo brede presenta tie als op Mayday Onzerzijds is van dit bureau nu en dan dankbaar en zinvol gebruikt gemaakt Driebergen ds P. Boomsma Youth for Christ (2) De in het verslag van de Mayday van Youth for Christ gemaakte opmer kingen over de actie van het COC geven ons aanleiding tot de volgende opmerkingen In het artikel wordt nauwelijks Ingegaan op het waarom van de actie De tekst van onze folder blijft geheel buiten beschouwing. De actievoerders komen totaal niet aan bod met hun visie: alleen de mening van ds P Boomsma wordt weergege ven. Bovendien vragen wij ons af hoe Ds Boomsma durft te beweren dat Youth for Christ deze kwestie genu anceerd zou benaderen. Uit een re cente publikatie van YfC. het maart nummer van het blad „Aktie",, blijkt het tegendeel zoals trouwens nog on langs door A. J. Klei ons inziens dui delijk is aangetoond. Bovendien heeft de YfC nimmer contact met ons willen opnemen, hoewel we daarom vroegen en hoewel men kan weten dat Christen-homoseksuelen in onze beweging een plaats hebben gevon den. Voor de duidelijkheid: de gesig naleerde travestiet was geen COC'er waarmee overigens niets ten nadele van de betrokkene gezegd wil zijn. Utrecht, namens de initiatiefgroep van het COC van de May- day-aktle: Frank Duiven voorde, Annelies Krul, Wouter van Ginkel. Ds. Hofland (1) In Trouw van 21 mei haalt Ds. Hof land. de nieuwe gereformeerde syno devoorzitter. de synodeuitspraak van de gereformeerde Kerk van april 1978 aan. waarin de bewapeningswedloop demonisch wordt genoemd Een nieu we zware atoomraket als antwoord op de Russische S8-20-raket vindt hij een consequentie van genoemde sy node-uitspraak. Je bent toch wel ver blind als Je de bewapeningswedloop demonisch, en gelijk een aanvaard baar middel tot afschrikking vindt. Ik denk dat we alles moeten doen om tot ontwapening te komen. Dat lijkt mij méér in het spoor van Christen te zijn Brezjnjev heeft op 2 maart 1979 voorgesteld te komen tot een af spraak van het niet als eerste gebrui ken van atoomwapens Men verbaast zich in de Sowjet-Unie dat op deze verregaande voorstellen uit westerse landen geen antwoord kwam Ook Nederland zweeg Wordt de bewape ning doel in zich zelf? om zich geen rabbi (dominee) noch leidsman (voorganger) te laten noe men. Voor het bestuur van de ge meenten is Bijbels-conservatief de leiding door mannelijke oudsten, op zieners (zie o.m. Hand. 14 23, 20 :17, 28; Tim. 4 14; 5 17. Ti t. 1 5. Jac. 5 14; 1 Petr. 5 :1-3. Ood veroordeelt niet alleen dat een vrouw een ge meente leert en leidt maar ook dat één man dit doet. Rijswijk Joh. Kroon Colijn Dieren M. v.d. Wende-Batenbrug Met belangstelling en interesse las ik het Interview met ds Hofland in Trouw van 21-5. Wij hebben dus nu een synode-voorzitter die sociaal-po litiek linkser is dan de doorsnee-gere formeerde. Dit heeft deze praeses van huis uit meegekregen. Nimmer heeft men in dat gezin zich aangetrokken gevoeld door Colijn. Zie zo. „die trap na" is er maar weer uit, zonder verde re motivering aan één der grootste leiders van ons volk, die zich helaas niet meer verdedigen kan. Komende uit een groot arbeidersgezin, lid A R P C.D A.-kiezer, kleine industri eel, progressiever dan de gehele fami lie Hofland, ben ik nog steeds dank baar mij aangetrokken gevoeld te hebben tot Colijn. Dit heb ik van huis uit meegekregen. Hadden wij in deze gezagsloze periode nog maar een fi guur als hem. die, volgens een histori sche uitspraak van één der Eerste Kamer voorzitters, schouderop waarts, een hoofd boven ons allen uitstak. Enkhuizen P. Rustenburg.- Verwarring In recente publikaties is het produkt tegen kanker Leatrlle nogal eens in verband gebracht met de naam Lino- gistine, hetgeen tot verwarring bij gebruikers van laatstgenoemd pro dukt heeft geleld. In verband hierme de wordt bericht, dat ondergetekende de enige fabrikant is van het voedsel- supplement Llnogistine en niets te maken heeft met Laetrile. De ver koop van Linogistine vindt plaats via de erkende groothandel maar ook via de los van Nederma staande firma „Verkoopkantoor van Linogistine" welk laatstgenoemde onderneming nog andere produkten Importeert w.o. Laetrile. WIJ hopen hiermede te hebben aange toond. dat er geen enkel verband be staat tussen de import van Laetrile en de door ons vervaardigde Linogis tine Amsterdam Nederma B.V. Smaadproces Ik vind dat Trouw op smalende ma nier schrijft over sommige christenen in het nummer van 15 mei over het smaadproces dat de Amerikaanse bijbelsmokkelaars met elkaar voe ren. Ik citeer; het milieu waar de meeste geldgevers van de twee orga nisaties thuishoren, het plétistische en strikte christendom. Leugen en bedrog, misbruik van alcohol en voor al sex behoren in deze kring tot de ernstigste zonden" Is er dan nog een ander soort christendom, waar ge noemde zonden niet als zodanig wor den aangemerkt? En vooral sex: voor welke christenen is het deelnemen aan sexorglén dan wel aanvaard baar0 De Bijbel is hierover toch wel duidelijk In het midden latend, wel ke van de twee organisaties de waar heid spreekt, mag men zich afvragen of het Juist is dat Underground Evan- gelisme een schadevergoeding eist van een dergelijke omvang. Zou hun eis worden ingewilligd dan zou door financiële nood bij Jesus to the Com munist World een groot aantal nood lijdenden van alle hulp verstoken worden. Dordrecht J. L. van den Berg-Nederlof Ds. Hofland (2) In het hele interview met ds Hofland geen woord over de werkelijke pro blemen in deze wereld en in de gere formeerde kerken. Geen woord over de voortgaande ontkerstening en ont kerkelijking. geen woord over hoe we van God zijn afgedwaald en wereld- gelijkvormig geworden zijn. geen woord over de voortgaande afbrokke ling van het aantal leden van onze kerken, geen woord over hoe moder ne predikanten de kerken leegpre- ken. hoe weinig het Evangelie van de Heene Jezus nog wordt gebracht, hoe er vrijwel niet meer wordt opgeroe pen tot persoonlijke bekering, hoe alles wat de wereldraad van kerken doet wordt verheerlijkt, hoe alles wat de IKON uitzendt wordt goedge praat, hoe gevaarlijk de dialoog met het marxisme en andere wereldgods diensten is. Dit alles in willekeurige volgorde en er zou best nog meer aan toe te voegen zijn. Ja, „opvattingen moeten de tijd krij gen om te rijpen als het maar opvat tingen zijn die uit de z.g. progressieve hoek komen Andere opvattingen worden in de synode genegeerd Ridderkerk J. v.d. Velde Conservatief In Trouw van 25 mei J.l. komt onder het hoofd ..Vrouwen dominee in apartheidskerk om. voor „De gere formeerde („dopper"ikerk is theo logisch zo conservatief, dat men daar nog niet piekert over de vrouw in het domineesambtVoor wie zich aan Gods Woord wénst te houden is dit dan Bijbels-conservatief (zie o m 1 Cor 14 34-37 1 Tim 2 11. 14» Jam mer dat deze kerk niet even Bijbels- conservatief is wat betreft de man in het dómineesambt Oezien het ver bod van haar Heer in Matth. 23 8.10. Carstens De krant van 25 mei vertoont een bedenkelijk trekje. Het artikel over Carstens' verkiezingn tot bondspresi dent Is correct Maar de lezer bekijkt eerst de bijbehorende foto en zijn onderschift En dat is allerminst cor rect. Als het dan nodig is hier Car stens als „een voormalige Nazi" te introduceren, dan had het onder schrift kunnen beginnen met „Twee ex-nazi's geven elkaar de hand" want Scheel is evenzeer lid van de NSDAP geweest (en Schmidt was groepsleider bij de Hitlerjugend). Ik weet dat onderschriften vaak door beginnende Journalisten worden ge maakt. Maar zij ressorteren onder een man van ervaring (zo althans was het in mijn tijd) Deze mentor moet beter toezien. Amsterdam K. Sanders Naschrift redactie U hebt gelijk. Wij zullen beter opletten. Ontslag CPN-leraar (5) Uit de praktijk blijkt, in elk geval dat de communistische ideologieën slechts te verwezenlijken zijn mid dels muren en ijzeren gordijnen; mid dels onchristelijke dictaturen, dus De liberale gedachten daarentegen, waarvan tegenwoordig de WD de paladijn heet te zijn. hebben de strek king een eerlijke (christelijke) maat schappij te verwezenlijken, waarvoor de grondtrekken zijn: vrijheid en ei gen verantwoordelijkheid (dewelke in wezen dezelfde zijni Wat daarvan te recht komt. dat is een andere zaak maar in elk geval ligt dat dichter bij de kern van het evangelie dan de alles verkrachtende dictatuur van de CP- en achter de muur Putten L. E. van Loo N.V. Holdoh voorheen genaamd N.V. Drentsch Overljselsche Houthandel gevestigd te Coevorden De directie deelt mede. dat v.m. de naamswijziging van N.V. Drentsch Overljselsche Houthandel in N V. Holdoh. tengevolge van statutenwijzi ging d d 26 april 1979, waar op inmiddels de ministeriële verklaring van geen bezwaar is ontvangen, zal worden overgegaan tot afstempeling van de uitstaande gewone aandeel bewijzen De gelegenheid tot afstempe ling van de mantels en de talons van de gewone K-aan- delen wordt van 5 juni 1979 af opengesteld bij het Hoofd kantoor van de Amsterdam- Rotterdam Bank N.V. te Am sterdam. Teneinde de afstempeling voor de houders van aande len provisicvrij te kunnen doen geschieden zal aan de bedrijfsleden van de Vereni ging voor de Effectenhandel t/m 31 augustus 1979 een pro visie worden vergoed van 0.55 per afgestempeld aan- deelbewijs. Aan degenen die terzake van de afstempeling hun bankin stelling om verzending of uit levering van waarden verzoe ken. zal overeenkomstig de reglementen van de Neder- lanse Bankiersvereniging uit leveringsprovisie in rekening worden gebracht. Coevorden. 1 juni 1979. N.V. HOLDOH Jaarl. Alg. Vergadering van Aandeelhouders op 21 juni 1979 om 14.30 uur in het Pos tiljon Motel te Zwolle. De Baians per 31 december 1978 en de verlies en winstre kening over 1978 met toelich ting. alsmede de agenda lig gen vanaf 5 juni voor aan deelhouders ter inzage ten kantore der vennootschap te Coevorden. Deze stukken zijn voor aandeelhouders koste loos verkrijgbaar ten kantore der vennootschap en van de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V Herengracht 597. Am sterdam. Alle aandeelhouders hebben toegang tot de vergadering. Alleen die houders van aan delen aan toonder kunnen vergaderingsrechten uitoefe nen, die hun aandelen of een daarvoor uitgereikt depotbe- wijs door hun bank. voor maandag 18 juni 1979 hebben gedeponeerd ten kantore der vennootschap te Coevorden of bij de Amsterdam-Rotter dam Bank N.V., Herengracht Amsterdam. Houders van aandelen op naam kun nen hun vergaderingsrechten slechts uitoefenen, indien zij tenminste voor maandag 18 juni 1979 schriftelijk aan de vennootschap hebben mede gedeeld. dat zij voornemens zijn de vergadering bij te wo nen (art. 29 der statuten). Coevorden, 1 juni 1979 De Directie JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19 Tal. 023-320481 Haarlem (bij de Ridderstraat) EENMAUG OPTREDEN IN ONZE SHOWROOM: - Taunus Comfort-)- in zeer beperkte aantallen. - Aanbod geldt dus tijdelijk. Snel erbij wezen. - Custom, 2- of 4-deurs model met 1600 motor plus 10 veel gevraagde extra's. - Kijk wat u allemaal krijgt: Dashboard met hout afgewerkt Quartz-klok. Kleiner, 4-spakig, bekleed stuurwiel. Sportwielen Sierstrips op de zijkanten Bumperrozetten Mistachterlicht Kleiner, 4-spakig, bekleed stuurwiel Quartz-klok -I- Dashboard met hout afgewerkt -F Tankdop met slot Luxe deurbekleding Tapijtvloerbedekking En dit alles voor (4-deurs f 16.595,-.) Dus nog meer auto voor uw geld. - Bovendien op een beperkt aantal van deze speciale Taunus modellen, als extra „extra": een schuifdak voor slechts f 465,-. Een extra luchtige prijs. - Unieke kans om dé gezinsauto van Neder land (ruim, komfor tabel, veilig) extra voor delig aan te schaffen. - Dus snel naar de Ford showroom komen. Adviespnp af fabriek Amsterdam Atlevenngskosten 1299,- Priizeninkl BTW Pri|Swi|Zigmgen voorbehouden Uw Ford Dealer kan u deskundig informeren over een vlotte financiering via Ford Credit ol over de voordden van Ford Leasing Pr. Margrietplantsoen 10 (Schenkvladukt) Den Haag Tel. 81.41.31 B.V. Auto Service Hogewal 11-16 (bij Mauritskade) Den Haag Tel. 65.38.30 Ford A.I.R. A I R. is de Ford-dealer in Groot - Rotterdam voor I Fiësta-Escort-Taunus-Granada - Transit- USA Ford-A/Den Transcontinental trucks. Marconiplein, tel. 76.71.00 Ridderkerkstraat 68-74 (bij Pascalweg) tel. 19.36.00 Publikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SIRE a

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8