Eerste hoofdprijs voor Ajax Malmö: ambitieuze underdog Zuid-Afrika niet welkom in Moskou Piet van der Kruys: vertrek zonder zege i) Twente willoos slachtoffer in herhaling finale KNVB-beker aardingen "aakt het pfccelsior »?t moeilijk Mutsaars gunt rivaal geen feestje VW gaat verder zonder full-profs Hulshoff manager Zege Louk Sanders Zweden zien Europa Cup-succes niet als een éénmalige uitschieter S [NSDAG 30 MEI 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 13 - R 15 - HS 17 Richard Matthijsse TERDAM FC Twente heeft gisterenavond in de replay de bekerfinale tegen Ajax zijn uiterste best gedaan om jtter Cor Brom één van zijn plezierigste momenten bij de terdamse ploeg te bezorgen. Zonder zich al te grote anningen te getroosten rekenden de Ajacieden met hun nstander af. ii St sen onzer verslaggevers M IRDINGEN Excelsior begint het allesbeslissende „dubbele" ra terweekeinde met de zo begeer- !M Drsprong van één punt op mede- FC Groningen, ttarge plus het betere doelsaldo de basis van de laatste sprong de eredivisie vormen. Drie pun- t de beide uitduels tegen Fortu- en Heracles zijn daarvoor nog iakelijk. sior bereikte die toch nog be- elijk goede uitgangspositie gis- ond tegen FC Vlaardingen vrij 'a^kkelijk. Zo moeizaam de forma- n trainer Thijs Libregts zich de e weken naar het einde van de ale competitie sleept (een einde og wel eens verder kan liggen eer de promotie niet direct een t yordt en de nacompetitie nog zo probleemloos werd gis- het op papier toch altijd nog e uitduel bij Vlaardingen ge en. Het werd ten slotte 1-4. Als sommige spelers van Ajax niet al te zeer op persoonlijk succes uit wa ren geweest, had de score nog rianter kunnen uitvallen. Het verschil bleef nu beperkt tot treffers van Clarke, Tahamata en Schoenaker. Wat de Twentenaren daar tegenover hebben gesteld was van uiterst mager kali ber. De wetenschap dat de ploeg van Kohn dit seizoen toch in de prijzen valt (FC Twente zal bij het landskam pioenschap van Ajax ons land verte genwoordigen in het Europa Cup toernooi voor bekerkampioenen) moet de Tukkers in slaap hebben gesust. Interessant detail bij het Am sterdamse succes is de vraag wat het bestuur van Ajax nu met zijn trainer aan moet. Brom is volledig uit de gratie geraakt. Aan de vooravond van het treffen veroordeelde Wim Meuste- ge nog eens nadrukkelijk de tactische aanpak van zijn trainer. De goed van de tongriem gesneden verdediger heeft echter zo langzamerhand geen been meer om op te staan. Met bijna dezelfde formaties als twee weken geleden (bij FC Twente had Lindsted plaats gemaakt voor Strijd- veen) stonden beide ploegen in de redelijk bevolkte Kuip tegenover el kaar. Tot opluchting van Spitz Kohn was Kick van der Vall, die zaterdag avond tegen Feyenoord ontbrak, op tijd hersteld van zijn wreefblessure. Die opluchting is overigens moeilijk te plaatsen tegen de plannen van het Twentse management om Van der Vall aan het eind van het seizoen te lozen. De nog altijd constant draaien de middenvelder past niet meer in het toekomstbeeld dat FC Twente voor ogen heeft en waarin kennelijk van een nieuwe voetbalgeneratie wordt verwacht dat zij het vaak slaapverwekkende en steriele voetbal van explosieve impulsen vooreiet. „We scoren te weinig", riepen spelers en trainer de afgelopen weken MOSKOU Vladimir Popov, eerste vice-president van het organisa tiecomité voor de Olympische tomerspelen van 1980, heeft terenover de internationale sportpers (AIPS) nog eens nadrukkelijk gesteld dat landen, die een racistische politiek voeren, niet welkom zijn. De sportpers is in Moskou bijeen voor het Jaarlijkse congres. In een rede tot de congresleden zei Popov: „AUe landen met een racistische of apartheidspolitiek zullen de poorten van Moskou gesloten vinden. Wij hebben er dan ook altijd voor gewaakt sportieve betrekkingen aan te knopen metnlanden als Zuid-Afrika en Rhodesië, die door het IOC uit de Olympische beweging zijn gestoten." Het standpunt van de Sovjet-organisatie ligt geheel op eeen lijn met de letter en de geest van Olympisch charta en wordt volledig onderschre ven door IOC-voorzitter Lord Killanin. China heeft de intentie geuit de Olympische zomerspelen van 1980 in Moskou door eigen verslaggevers te willen coveren. Op het congres van de internationale sportpers in Moskou heeft Ksoe Kai, voorzitter van de Chinese delegatie, de AIPS gevraagd te bemiddelen bij de aanvraag voor vierentwintig accreditaties. Volgens het Olympisch reglement komt China niet in aanmerking om eigen sportjournalisten naar Moskou te zenden. Daar staat tegenover, dat het als lid van het AIPS die organisatie kan verzoeken om een bemiddelingspoging bij het IOC en het organisatiecomité om de aanvraag te honoreren. Ray Clarke juicht na het eerste Ajax-doelpunt. Twente-doelman Andre van Gerven is door Johan Woldendorp verslagen. ior, dat thuis tegen Vlaardin- iiet verder dan 2-2 was gekomen, ifde voor die ruime zege niet ;ot het uiterste te gaan. Integen- Vlaardingen bood de Rotter- ïers zeker in de eerste helft zo- bJrrijheid, keek zo apathisch toe. heo Laseroms, de trainer, toen NI de 0-3 rustscore, verontrust stel- 2 Jtraks denken ze nog, dat we het ■0 n weggegeven. Dit leek nergens buten mogen gemaakt worden. in ^00T eraan toevoegend dat verster- niet werken, nee knappe individuele acties als- E een fortuinlijk afstandsrollertje len in de eerste helft die 0-3 op. Rini Piasmans soleerde knap naar 0-1, Carlo van Tom- vervolgens na goed eigen in tweede instantie de verder ck Ernst gelopen aanval af (0-2) P ans Struis had tenslotte het dat Vlaardingen-verdediger •n-enie zijn slap ingeschoten bal oos voor zijn doelman Toon Eg- kan richting veranderde. idividuele acties en dat fortuin erkten Excelsior ten volle. Vol le om het komende Pinkster- vjeinde overeind te blijven? Joop nmiller, trainer van Fortuna SC il eens alles kan gaan missen in e rste divisie, onderkende gister- 1 in Vlaardingen die kracht, tegelijk ook de zwakte van dit sior. Zaterdag zullen de Rotter- ïers dat in Sittard, waar Fortu- C dan voor zijn laatste kans er zeker de weerslag van tegen- Minder ruimte voor de indivi- acties, meer druk en vooral ook snelheid om de nu nauwelijks in gekomen defensie onder leiding le trage Jacques Roggeveen te Zoals, soms, Vlaardin- Apat gisteravond na de rust ook deed. Maar rheer dan één treffer Ier van doelman René Ver- die de door Wim Tijl ingescho- al door zijn benen liet glippen) niet in. Die treffer werd trou- in de laatste minuut weer ^gemaakt", toen dit keer Aad een individuele actie doeltref- afrondde. ardingen-Excelsior 1-4 (8-3) 2. Plasmaiu Van Tour 0-2. 43 Struis ivia Domenie) 0-3. 1-3. 89. Teijl 1-4 Scheidsrechter Van Laar. ..._ouwers 1500 ■ja urdingen: Eggers; Mltrovtc. De Ruyter. «üe. Van Dop. Stans. Jansen. JanssensiMo- Duister (Gardeslcn). Tijl. Koevermans. lor: Vermunt. Roggeveen. Teijl, Van de Van Tour: Pattlnama. Struis. Pot. Ernst, voider. Piasmans. king dwingende noodzaak is. FC Twente heeft het oog vooral laten vallen op de zevenentwintigjarige Arie van Staveren van Sparta, maar er zal meer moeten gebeuren. In tegenstelling tot de eerste confron tatie, toen de Twentenaren met een spectaculair offensief hun tegenstan ders voor grote problemen plaatsten, was het nu Ajax dat het initiatief voor zich opeiste. Arnesen, Tahamata en Lerby stelden in de eerste helft Van Gerven met venijnige afstand schoten behoorlijk op de proef. De Twentse sluitpost kwam in de tweeëntwintigste minuut goed weg na een knappe door Tahamata inge leide combinatie tussen Lerby en Ar nesen. De laatste rondde zijn actie echter te gejaagd af. Beter bracht vier minuten later Ray Clarke het er vanaf. De zo vaak verguisde Brit stond precies op de juiste positie om een strakke lage voorzet van Lerby achter Van Gerven te knallen: 1-0. De aanstaande landskampioen was in deze fase opmerkelijk goed op dreef, maar moest toch alert blijven op de spaarzame Twentse tegensto ten (Gritter had bijna met een kopbal en een verraderlijk schot succes). Niettemin bleven de Amsterdammers veruit het gevaarlijkst, al sloop in het slot van de aantrekkelijke eerste peri ode enig concentratieverlies de ploeg van Cor Brom binnen. De opkomende Twentse verdediger Romeo Zonder van mocht zelfs vrijuit aanleggen. Zij inzet vond echter doelman Schrijvers op zijn weg. De maker van Ajax' tweede doelpunt, Simon Tahamata (rechts), draait om Bert Strijdveen heen. Twee minuten na de onderbreking sloeg Ajax opnieuw toe. De wonder schone treffer van Simon Tahamata hij verraste Van Gerven met een briljant schot bracht de toeschou wers in verrukking: 2-0. Tahamata, die sinds zijn verrassend debuut in het Nederlands elftal steeds zelfver zekerder is gaan spelen was zijn di recte tegenspeler Strijdveen herhaal delijk te vlug af, stichtte met Ling, die zich op de gladde grasmat volko men in zijn element voelde de nodige paniek in de onzeker acterende Twentse defensie. Ook trainer Kohn was het niet ont gaan dat zijn laatste linie een voort durende haard van onrust was. Hij verving uiteindelijk Strijdveen voor Lindsted, maar toen was het al te laat. De Ajacieden bleven heer en meester. Dat Schoenaker attent met een zweefduik zijn hoofd plaatste on der een voorzet van Arnesen, waar door de score op 3-0 kwam, was volko men overeenkomstig het spelbeeld. gelaten liet FC Twente het machts vertoon over zich heen gaan. De wei nig overtuigende tegenacties konden probleemloos door de Amsterdamse defensie worden opgelost. En wan neer Ajax dan weer ten aanval toog ontstonden er levensgrote mogelijk heden voor Arnesen en Schoenaker. De strijd was beslist. Thoresen had kort voor het einde zijn team nog aan een tegentreffer kunnen helpen, maar de Noor mikte te onzorgvuldig. AJax-FC Twente 3-0 (1-0) 26. Clarke 1-0. 47. Taha mata. 65 Schoenaker 3-0. Scheidsrechter: Keizer Toeschouwers: 29.000. Ajax: Schrijvers: Meutstege. Wijnberg. Krol. Everse: Schoenaker. Lerby, Arnesen: ling. (Er- kens). Clarke en Tahamata FC Twente: Van Oerven, Strijdveen. (Lindstadt). Drost. Overweg. Zondervan: Van der Vall. Otto. Pahlplatz: Bos. Oritter en Thoresen. VENLO Het uit de eredivisie gede gradeerde FC VW zal zijn spelers voor het komende seizoen geen con tract als volledige profvoetballer meer aanbieden. Waarnemend voor zitter Gerard Braem van de Venlose club heeft verklaard dat zijn club het in de toekomst voornamelijk zal moe ten hebben van spelers, die voortko men uit het jeugdplan van de vereni ging. Stephan Kurcinac, André Oost- rom en Albert van der Weide hebben al verklaard het nieuwe contract dat hun is aangeboden niet te aan vaarden. De club heeft een forse schuldenlast. Hoe groot het decifit is, wilde de heer Braem niet bekend maken. SITTARD Barry Hulshoff, nog speler van eredivisieclub MW, zal het komende seizoen niet meer actief op het veld staan. Hij tekende gister avond een éénjarig contract met de Sittardse eerste-divisieclub Fortuna SC, waar hij als manager in dienst zal treden. Hij volgt er de huidige mana ger Boekhorst op. PARIJS Louk Sanders heeft de tweede ronde bereikt van het toer nooi om de open Franse tennistitels in Parijs. De Nederlandse kampioen won met 6-3, 2-6, 6-1, 3-6 en 6-3 van de Australiër McNamara. Ook Björn Borg bereikte de volgende ronde. De Zweed versloeg in vier sets de Tsjech Tomas Smid. Veel verrassingen wa ren er niet in de eerste ronde. Alleen de uitschakeling van de Amerikanen Peter Fleming en Dick Stockton baarde enig opzien. Fleming verloor van de Indiër Krishnan en Stockton ging ten onder tegen de Argentijn Jose Luis Clerc. BOKSEN Rudi Koopmans heeft zijn Europe se titel in het haifzwaargewlchl behouden. Het gevecht tegen de Franse uitdager Robert Amo- ry werd in de tiende ronde geslaakt na interven- Ue van de Belgische scheidsrechter Robert Desgain. DAMMEN Lenie Oeurts heeft na één dag de leiding in het Nederlands kampioenschap weer moeten afstaan aan Cis ka Butter Oeurts verloor van Veenboer en Butter won van Foppen Butler heeft Uen punten, Oeurts Mn minder DIEREN De zege van Henk Mutsaars in de vijfde etappe van Olympia's Ronde van Nederland was de enige smet op de afscheidstournee van Dick van der Kruys. De Helmondse bouwvakker recipieerde gisteravond ter gelegenheid van zijn vertrek uit de wielersport, maar mocht de met een valpartij Piet Kuys brak daarbij zijn onderarm begonnen etappe van Sint Willebrord naar Dieren niet op zijn naam schrijven. Wat in de topsport een ongeschreven wet is geldt bij de „liefheb bers" nog steeds niet als vuistregel. Bij de amateurs is men niet zozeer gewend om minder interessante etap pes of criteria te kopen; vandaar waarschijnlijk. „Dat is ook niet in ons opgekomen." vertelde de sponsor van Van der Kruys, Jan van Erp. „Boven dien zijn er meer ploegen, die hier belangen hebben". Maar het was wel pikant dat uitgerekend Mutsaars als eerste over de finishlijn flistste. In Olympia's Ronde van vorig jaar kwam het immers tot een breuk tus sen de administrateur uit Schijndel en zijn ploegleider Johan Gisbers, ook de coach van Van der Kruys. Mutsaars vond, dat er ten aanzien van hem en de inmiddels prof gewor den Bert Oosterbosch bepaalde af spraken waren geschonden. (Anders gezegd: Mutsaars voelde zich in de steek gelaten en nam nu op de feest dag van Van der Kruys wraak). Waarschijnlijk had de gretigheid, waarmee Mutsaars in Dieren naar de overwinningsbloemen greep nog een andere achtergrond: het feit dat het hem moeilijk viel om in zijn „Gisbers- periode" de geroutineerde Van der Kruys als wegcaptain te erkennen. Zonder namen te noemen sprak de laatste toch harde woorden: „Buiten de ploeg heb ik in dat opzicht veel waardering gekregen. Bij Henk daar entegen lang niet altijd. Zo gauw ie mand één of twee klassiekers had gewonnen, vond hij, dat ik me alleen de laatste honderd meter liet zien. Maar hij vergat wel, dat ik alle voor ste mensen had aangeduwd. Een ploegcaptain is vaak belangrijker dan een ploegleider. De laatste kan nooit op kritieke ogenblikken bij zijn mensen zijn. Dat scheelt een stuk wanneer de ploegcaptain op dat mo ment uitleg kan geven." Zondag liet wegcoach Rini Wagt- mans zich al in dezelfde zin uit. Of schoon hij tijdens de wereldkampi oenschappen in Zuid-Limburg, dit jaar. voornamelijk op de jeugd mikt, acht hij de aanwezigheid van twee geroutineerde krachten uiterst essen tieel. „Een van hen moet zich opoffe ren om de jongens aanwijzingen te geven. Uitgerekend tijdens een WK kan de coach niet bij de ploeg komen". Terugkomend op Piet van der Kruys: de reden waarom hij stopt, is een heel eenvoudige. Hij kan het dagelijks werk niet meer met zijn hobby combi neren. Een uitgesproken groot wiel renner is Van der Kruys in zijn tien jaar durende amateurcarrière niet ge weest. Hij schat het aantal overwin ningen in die periode op vijftien klas siekers en veertig kermiskoersen). Nietemin werd hij in 1970 door de allerzins dubieuze ook toen al ploegleider Ton Vissers tot beroeps coureur gebombardeerd. Een git zwarte periode achteraf. „Officieel ben ik drie maanden prof geweest Gereden heb ik nooit. Ik had alleen maar een trui. „Maar het gevolg was wel, dat ik het jaar erop, toen ik geen nieuw contract kreeg niet mocht rijden, omdat de KNWU-regelementen dat verboden. Ik weet zeker dat ik als amateur een leukere tijd heb gehad dan ik als professional zou kunnen hebben. Al zeg ik dat niet omdat ik als beroeps- renner een minder plezierige ervaring heb opgedaan. De a-sociale voorval len, die Je daar soms meemaakt, zie je in de bouw ook aan je voorbij trekken." Het is no gniet duidelijk of Van der Kruys op één of andere manier voor de wielersport behouden blijft Vorig jaar had ook hij zijn aandeel in het wereldkampioenschap van het Ne derlandse kwartet op de honderd me ter tijdrit, een onderdeel dat geheel door Gisbers werd begeleid. „Dat vind ik het hoogtepunt in mijn loop baan. Jan en Ik zijn afgestapt van het molentje van Middelink (de op onbe schofte manier ter zijde geschoven amateurcoach van de KNWU-red.) Dat hield in: net zolang ronddraaien tot je kapot was. Hoe wij het doen? Dat zeg ik niet". 1 rste divisie Vijfde étappe van sint Wülebrord near Dieren over 190 kilometer 1 MuUaars 4 uur. 6 min 48 aec (met Ujdverg 4 08.331. 2 De Rooy (met UJd- verg 4 06 38). 3 Van der Poel (met Ujdverg. 4.06.43». 4 Logvin (Sow). 5 Lammert Ink 6. Koer sen. 7. Nieuwdorp. 8 Maas op 17 sec 9 Van de Velden. 10 Van de Broek. 11 Oöedde. 12 De Waal. 13 Koppert, 14 Jarkln (SOW). 15 Vonk. 18 Van Dijk, 17. Steyn. 18. Huveneer». 19. Alberaen. 20. Wekema. Algemeen klassement l. LammerUnk 19 uur. 8 aec.. 2 Wijnanda op 23 sec.. 3 Van der Poel op 1 min. 48 sec.. 4 De Rooy op 1 min 56 aec5. Prlnaen op 2 min. 18 sec., 6. Stamsnljder op 2 min. 30 sec 7. Btertngs op 3 min. 15 sec 8 Mutsaars op 3 min. 18 sec 9. Van Meer. 10 Von Löffelhotz WDI) op 3 min. 40 sec 11 Damen op 3 min. 55 sec 12 Hasslnk op 4 min. 31 sec.. 13. 8chür op 4 min 35 sec 14. Wekema op 4 min. 43 sec 15. Jonkera op 4 min. 45 sec., 18. Broers op 4 min. 51 sec., 17. Hogervorst op 5 min. 22 sec. 18. Moons op 5 min 25 sec., 19 Peetere op 5 min. 27 sec., 20. Koot op 5 __rdingen-l A'l sior ingen mil a SC "boven im ningen fschap ^posch rdam ^nveen les dam i buur v< 2*d ingen - ond Sp. "fefoort recht 9 34 21 34 19 34 15 34 16 34 13 34 16 34 15 34 15 34 11 34 11 35 10 34 10 34 12 35 9 34 9 34 7 34 9 34 7 34 5 6 7 48 9 6 47 14 5 44 12 6 44 16 5 42 10 8 42 10 9 40 10 9 40 11 12 33 10 13 32 12 13 32 11 13 31 6 16 30 10 16 28 9 16 27 12 15 26 8 17 26 7 20 21 5 24 15 1-4 72-30 57-29 56-31 56-35 45-27 53-42 60-42 48-40 48-39 38-42 34-46 43-43 46-59 32-52 37-47 34-50 41-59 31-71 33-81 door Matty Verkamman MÜNCHEN Negen jaar na zijn triomf met Feyenoord op Celtic is Ove Kindvall weer present bij de finale van het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen. Niet als speler, want de kleine aanvaller heeft na het wereldkampioenschap in 1974 al een punt achter zijn actieve loopbaan gezet. De huidige manager van IFK Gotenborg begeleidt vanavond in het Olympisch stadion van München zijn landgenoten van Malmö FF. dat de verrassende tegenstander van Nottingham Forest is. nateurvoetbal 2A Verburgh-Trxas DHB 1-0 3A Spoor edenburgh 0-4 3B RKAW-Scheveningen LAW degr lugdeompetitie Kindvall blijkt in al die jaren weinig veranderd. Alleen de haarkleur is van donkerblond grotendeels in grijs overgegaan. Voor de rest is hij nog altijd de bescheiden en vriendelijke Zweed, die ook nu nog beter Neder lands spreekt dan prins Bernhard. Kindvall is part-time manager bij Götenborg en vertegenwoordigt ver der een fabriek in sportartikelen. Over zijn eigen club meldt hij ver heugd dat Ralf Edström eindelijk weer fit en in vorm is. „Hij speelt nu op het middenveld en erg goed De zer dagen heeft ook hij echter meer te vertellen over Malmö (F)otboll (F)öre- ning. Zweden is door deze finale-première in een voetbalroes geraakt, precies zoals Nederland indertijd reageerde op de eerste grote successen van Ajax en Feyenoord. De Europese voetbal wereld beschouwt het opmerkelijke succes van Malmö voorlopig nog als een eenmalige uitschieter. Heel Zweden denkt daar echter an ders over, Ove Kindvall incluis. Volgens hem heeft het voetbal in Zweden een vrij rooskleurige toe komst. Onbekend maakt onbeminci en daarom neemt Europa het Zweed se voetbal vooralsnog niet al te seri eus. In dat kader had Kindvall giste ren overigens bijna aan applaus over voor de boeiende wijze waarop Mal- mö's Engelse trainer Bob Houghton tijdens een persconferentie de inter nationale voetbalpers duidelijk maakte dat de onervaren finalist tot dusverre ten onrechte als een figu rant is afgeschilderd. „Deze finale is het eerste resultaat van een gerichte opbouw. Het is in een land als Zwe den met zo weinig grote steden finan cieel niet haalbaar om full-professio- nalisme in te voeren, maar met goed betaalde semi-profs kunnen we ook de top bereiken", oordeelde Hough ton, die aantoonde dat zijn club op het gebied van de public relations in elk geval veel verder is dan het prof- bedrijf Nottingham Forest, dat de publicitaire plichten botweg negeer de met dc boertige mededeling: „No comment." Ove Kindvall kan de visie van Houghton slechts onderschrijven. „Semi-professionalisme hoeft niet te betekenen dat je minder presteert. Kijk maar naar Nederland, dat ook weinig full-professionals heeft. Mal mö is op organisatorisch gebied wel het verst gevorderd in Zweden. De club dient daar echt als voorbeeld voor de anderen." Bob Houghton '31 vertelt daarover: In 1974 ben ik bij deze club begon nen. Er werd toen drie keer per week getraind door amateurs die een zeke re vergoeding voor hun sport kregen. Daarna is het aantal semi-profs opge voerd. tot 21 op dit moment. Die spelers trainen elke morgen en heb ben s middags ander werk. Zij ver dienen hun geld echter vooral met het voetballen. Ik kan 25 uur per week over de spelers beschikken. Dat vind ik genoeg." Opmerkelijk is dat de laatste Jaren steeds minder Zweedse spelers een contract in het buitenland tekenen. Het elftal van Malmö heeft een ge middelde leeftijd van 23 jaar, maar alleen de aanvaller Cervin hoopt via de finale tegen Nottingham Forest een vet contract in West-Duitsland te verdienen. Kindvall: „Een Zweedse voetballer hoeft niet meer zo nodig weg. Met hun nevenberoep erbij wordt er door de Jongens tegenwoor dig goed verdiend. Bij een club als Malmö worden nog geen salarissen betaald, zoals bij de Nederlandse top clubs, maar zoveel verschil is er niet meer. Belangrijker is echter nog dat wij nu ook een transfersom voor de spelers kunnen vragen. Dat heeft de andere landen een beetje schuw ge maakt." De Brit Bob Houghton heeft zich intussen geërgerd aan en geamuseerd met de oppervlakkige manier waarop zijn club met name in de Engelse pers is beschreven. „We zijn afgeschilderd als een amateurploeg Wel, dit be wijst eens te meer dat de Engelse sportjournalisten zich vaak slecht in formeren. Malmö staat nu bij de bookmakers zes tegen één Ik kan alleen maar zeggen 6-1 wordt het zeker niet. Geen Engelsman zal kunnen beweren dat wij zwakker zijn dan Nottingham, om de eenvoudige reden dat nog geen Engelsman Malmö heeft gezien. Trouwens, in 1975 hebben we Bayern München bijna al eens uitgeschakeld in de Europa Cup. Thuis wonnen we met 1-0, terwijl het in München pas een kwartier voor het einde door een dubieuze penalty 1-0 voor Bayern werd, en later ook nog 2-1. We hebben nu de kampioenen van Frankrijk (Monaco), Rusland (Dynamo Kiev) Polen (Wlsla Krakow) en Oostenrijk (Austria Wien) uitgeschakeld. Dat is toch ook geen slecht rijtje." De trainer, die tien Jaar geleden bij Fulham en Brighton speelde en voor zijn vertrek naar Zweden bij Ipswich de assistent van manager Bobby Robson was, verloochent zijn af komst niet, wanneer de speelwijze van Malmö ter sprake komt. „We steunen op een sterke verdediging, die uit louter internationals bestaat. Maar ik vind dat voetbal gericht moet zijn op het maken van goals. In Engeland wordt conventioneel ge speeld en daar ben ik met enige tacti sche aanpassing ook een voorstander van. Binnenkort krijg ik bij de club ook een Engelse assitent. Keith Plan ton van Plymouth." Kindvall omschrijft de ploeg zelfs als typisch Engels. Er wordt met veel kracht gespeeld. Ik acht dit team echt niet minder dan Nottingham Fo rest. Een elftal dat acht spelers telt, die in Argentinië op het wereldkam pioenschap aanwezig waren kan ook niet zwak zljr. Het is alleen jammer dat Bo Larsson, de enige vedette, en Roy Andersson geblesseerd zijn." Puntenklassement 1 Van der Poel 78 punten. Lammert ink 60. 3. De Rooy 57, 4 Mus 56. 5 De Waai 43. 6. Mutsaore 43 SAN VINCENTE - Roger de Viae minck behaalde zijn derde rltzege in de Ronde van Italië door een korte solo in de twaalde etappe, waarin weinig gebeurde. In de drukkende warmte lanceerde Fausto Bertoglio die in 1975 de Giro won, een aanval, maar er kwam onmiddellijk reactie van de ploeg van leider Saronni. Daarna waagden ook Zanoni, Perlet- to en Fraccarqo ontsnappingspogin gen, maar ook zij kwamen niet ver. Roger de Vlaeminck raakte onderweg bij een valpartij achterop, maar ge wond raakte hij niet. Tijdens de be klimming naar de 605 meter hoogge legen eindstreep in San Vicente was hij ten minste nog fit genoeg voor een demarrage. HIJ won met drie secon den voorsprong op een groep met alle kopstukken. Saronni sprintte voor Moser naar de tweede plaats en hij vond dat een persoonlijk succes te genover zijn grote rlvaaL (IUt op 3 (IU) 56 uur. II SS MC 2 Knudwn (Nooi op 18 wc 3 Mowr (lunop I min. 40 wc .4. Laurent (Frat op min 35 wc 5 Johanwon (Zwei op 3 min 49 wc.. 8 B«-ccia <IU) op 5 min 5 aec.. 7 Contlni (IUi op 5 min 6 wc 8 Bertoglio (IUi op 7 min. 52 we 9 FUch» (Zwf-— 51

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 17