"onsumentenblad onzorgvuldig' Het Geweer Apotheek aan huis scheelt 150 miljoen J Vakbeweging tegen korting uitkeringen BON Wie verre reizen doet moet soms veel betalen. V chtbank tikt Koopkracht op vingers over laetrile berichtgeving STAAT DER NEDERLANDEN 3% LENING 1379 Winter speelde fiscus parten i Hygiënische normen voor fabricage van hartige hapjes Huisarts werkt beter en goedkoper Chirurg waarschuwt voor overschot van specialisten Rooie Vrouwen protesteren tegen vervolging Palla IRDAG 26 MEI 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET 9 ADVERTENTIE onze redacteur Wetenschappen TERDAM Schrijven dat het tegen kanker aangeprezen middel laetrile het beruchtste delmiddel van de laatste jaren is, druist in tegen de zorgvuldigheid die in het maatschappe- rerkeer betaamt tegenover de importeur ervan. De president van de Haagse rechtbank, mr Blaauw, heeft de stichting Konsumenten Kontakt, die dat geschreven had in haar idblad Koopkracht, per vonnis in kort geding teruggefloten. ''Amenten Kontakt. aldus de pre- JEdient een zo objectie! mogelij- ^ergave te geven van de werking I*. et middel. Daarbij mag worden ld dat sommigen (bijna alle art- Ired.) laetrile onwerkzaam en vinden, aldus mr Blaauw. Maar et ook bij vermeld worden dat antal patiënten er. in samen- met een bepaald dieet en psy- L jsche benadering, baat bij 0< gevonden. S tracht moet bij wijze van recti- Lg( in het volgende nummer het P i publiceren, met inbegrip dus K( ae redactionele vermaning van V| ihtbankpresident. Intussen lig- de justitiële kelders nog steeds in laetrile die bij verschillende gé nheden in beslag genomen zijn 7 denking dat de Wel op de ge- iddelenvoorziening is overtre- aatolgens die Wet is een verpakt jsmiddel óf geregistreerd óf ver- 11Laetrile is geen geregistreerd Lr «middel. Het heeft ook weinig it op het verkrijgen van die CI. Daarvoor zou de betrokken /a^ijke commissie moeten vast- dat laetrile „naar redelijker- mag worden aangenomen de irezen werking bezit". over laetrile in Amerika weer eens hoog was opgelopen, schreven wij dat het behoort tot een groep van regel-' matig opduikende ..geneesmiddelen" tegen kanker met een aantal gemeen schappelijke kenmerken: Een be perkte groep kritiekloze aanhangers. Individuele succesverhalen die niet of nagenoeg niet controleerbaar zijn. En een volstrekt gebrek aan systema tisch en kritisch onderzoek dat de werkzaamheid aantoont. Sindsdien is de situatie in zoverre veranderd, dat het Amerikaanse Na tionaal kankerinstituut, onder poli tieke druk, enige onderzoekingen heeft verricht naar de werkzaamheid van laetrile. Dat heeft niet geleid tot de conclusie dat het een waardevol lekloos laar geleden, toen de discussie DEN HAAG (ANP) Door de strenge winter zijn de belastingop brengsten in het eerste kwartaal van 1979 ach tergebleven bij de ver wachtingen van het ministerie van Finan ciën. Weliswaar inde de fiscus 1,4 miljard gulden meer dan in bet eerste kwartaal van 1978 maar het bereikte totaal van 18,8 mil jard viel toch tegen. Belangrijkste oorza ken waren de tegen vallende opbrengsten aan btw en accijnzen. Hoewel er 1995 mil joen meer aan btw bin nenkwam, lag die op brengst aanzienlijk be neden de raming, al- dus het ministerie. Hier speelden de stag nerende winkelaanko pen gedurende de kou- deperiode een belan grijke rol, vooral op het gebied van brom fietsen, meubelen, tex- tiel, bloemen en plan ten. Financiën ver wacht dat de btw-op- brengsten zullen profi teren van een inhaal vraag naar goederen bij de consument. De al genoemde tegen valler bij de accijnzen kwam op rekening van het geringere benzine verbruik in de winter maanden. Enkele belastingen na men daarentegen fors toe in het eerste kwar taal. Zo bracht motor rijtuigenbelasting 21 procent meer op dan in het eerste kwartaal van 1978 en de succes sierechten 30 procent. Aan dividendbelas ting (een voorheffing op de inkomstenbelas ting) kwam 30 procent meer binnen. h r Awraham Soetendorp \1er" vva we lE hel Tagi io lat nu een geweer?" vroeg ik aan mijn vader die de ge weg naar huis terug van herhalingsoefeningen ,,Dit is mijn nieuwe vriend het geweer" oordde hij en hij vertelde mij, een wat aarzelende erlegen jongen van acht, die wist dat hij leefde in wereld die te langzaam geheimen openbaarde, het gebroken geweertje, hoe hij trots het speldje jen had om aan iedereen duidelijk te maken dat sen oorlog gevoerd mocht worden en de wapenen sten worden vernietigd. En hoe hij zich gevoeld in 1940-1941 toen de moordenaarsbende ons allen de ondergang dreef. raham, wij hebben onze les geleerd, ik ben nu één de soldaten die samen dit kostbare land verdedi- Ik bleef doodsbang voor dat ding, vooral wan- Abba het ging schoonmaken in de moeizame tuin r maar geen bloemen en ook geen aardappelen in en groeien. Het feit dat de tuin van de buurman bloemenpracht straalde deed soms mijn geloof :elen. Deze vertelde mij immers dat de enige god ion was en niet die onzichtbare god waarover de bijnen spraken en zijn overtuigend bewijs was de 'f een dag ging vader weer op herhaling. Ik miste I en keek weemoedig naar de lege plek in de hoek de kamer. Wij wandelden veel in de straten van Isjalajim; het is de enige stad in de wereld waar je werkelijk loopt in de straten maar door de aarde ragen wordt. Er is dan ook nooit iemand moe in isjalajim. Zo liepen wij door de menigte in de Ben ^^Sieda en keken onwillekeurig naar de vrachtauto's ldaten die voorbij reden. Toen zag ik hem, wat de handen geklemd om het geweer. „Abba, i" riep ik, „hier zijn wij!" Hij lachtte en zwaaide kousiast. „Awraham. ik loop vanavond wacht op Bar Zion, daar kun je mij vinden." In de vroege lend ging ik met een zak vol huisvlijt, voedsel en jcen naar de vermoeide berg altijd gevaarlijk dicht Be muur met de gaten. Wij waren keer op keer Barschuwd niet te dicht bij de muur om de oude te komen De ouders wezen dan naar de gaten f geweerkolven door staken. Eén of twee keer per werd er geschoten, dan liet je je plat op je buik èn en wachtte je tot anderen overal om je heen f opstonden. foeg trots aan de eerste soldaat die ik tegenkwam r ik mijn vader, de wachtloper, kon vinden. Ik S met een bruusk gebaar teruggewezen, ik had niets te zoeken, moest onmiddelijk naar huis vader zal wel één dezer dagen terugkomen en ik st maar hetzelfde geduld opbrengen als die ande inden in Israël. Ik wachtte vol ongeduld een righeid tot mijn vader weer thuiskwam. Ja, hij dat ik op bezoek was geweest, maar wilde er er niets over horen. Later luisterde ik een gesprek at hij met mijn moeder voerde (ik had het geluk ij er nooit achter waren gekomen dat de muur die isorisch het huls in tweeën splitste alle geluiden liet.) Ik schaamde mij voor wat ik hoorde. Hij had t vanaf de vrachtwagen mogen vertellen waar hij ïtliep. Voor dit strafbare feit had hij enkele dagen ot gekregen. Nu alles voorbij was wilde hij er niet mij over spreken, het zou het ouderlijk gezag irmijnen. Ik lag in bed met machteloze woede, de geheime wetenschap nu voor altijd met mij iragend. Het beeld van mijn vader, de held, de kere bewaker van ons land lag in gruzelementen, esloot nooit meer een gesprek af te luisteren. Het de een half jaar en weer vertrok mijn vader met geweer naar onbekende bestemming. Ik vocht n m'n tranen toen ik dacht aan de schaamte een ^^igheid geleden en de angst voelde voor in het hiet liggende vernedering. Ik sliep slecht, liep als ichim door het grote huis, speelde mijn fantasieën net Herzellna op de veranda (Haar vader had in naam de bewondering gelegd voor de profeet van aat nadat hij opgegeven had ooit nog een zoon te en.) dag kwam ik wat vroeger van school en vond mijn r op bed zittend, het geweer geklemd tussen zijn In. Ik zocht angstig sporen van ontreddering op gezicht. Hoelang zou hij deze keer voor straf n hebben? Hij nodigde mij lachend uit bij hem >men-zitten, hij had mij iets bijzonders te vertel- Ik ging gekweld bij 'm zitten, vast besloten om de ;innige muur van zwijgen tussen ons te bre- Dat ik wist dat hij door mijn toedoen dagenlang frater en brood had moeten leven, dat ik mij voor diep schaamde, dat ik toch wel wist dat ik in het paradijs zou komen, maar eeuwig in de ou boeten Dat echter mijn vader, voor altijd mijn was gebleven. Ik kreeg geen gelegenheid om iets ggen, want hij was al begonnen met zijn verhaal anneer Abba vertelde was de ruimte zo vol met ien, reuzen en dwergen, een woedende Mosjé, een Itende David, een fluisterende nacht, een gebed, je je eigen schamele woorden maar voor een re keer moest bewaren. A nt t waren zij gaan marcheren met een vast rantsoen Ien éen enkele veldfles met water. De test was ng je met die ene fles in de brandende hitte van 'dag zou kunnen doen Hij beschreef de droogte Rabbijn dr Jacob Soetendorp Tekening: Nettie Bromberg van de tocht, de pijn aan de voeten met heldhaftige gebaren. Ik hield mijn adem in. hoe lang zou hij het volhouden, zovelen hadden al wanhopig gegrepen naar een lege veldfles en verslagen geroepen om water. Niet mijn vader, hij als enige had de reis afgelegd met die ene fles met gebroken voeten maar opgeheven hoofd. Ik wilde mijn armen om 'm heen slaan, mijn enige eigen held kussen, maar dat kon ik niet doen als jongen, als trotse zoon. „Wacht" zei hij en riep mijn broertjes ook om hem heen „ik moet jullie een wonder vertellen. Ik heb mijn leven te danken aan mijn vriend het geweer." In het leger had men iedereen op het hart gedrukt onder alle omstan digheden het geweer vast te houden. Na de grote tocht waren zij gaan uitrusten op de top van de berg. Mijn vader gleed uit, viel naar beneden maar hield al die tijd het geweer vast. Zo kwam hij op gegeven ogenblik tot stilstand, hangend aan het geweer dat was vast komen te zitten in de bergwand. Hij liefkoosde de loop van het geweer en keek ons triomfantelijk aan. Een heldendaad fluisterde ik. mijn vader is een held. schreeuwde ik uit. later achter de muur van mijn kamer en mijn bewondering groeide voor dat ding in de hoek. Ik werd een jaar ouder en droomde met mijn vrienden over het spelen met onze Arabische buren aan de overkant van de grens. Soms vertelde ik het verhaal van mijn vaders heldendaden. Hij nam mij soms mee 's avonds naar de school waar hij lesgaf, dan mocht ik de films zien waar hij uitleg gaf en mijn gevoel van trots groeide. Toen kwam de dag onaangekondigd dat mijn vader terugkwam van een andere oefening, doodsbleek en gespannen. Hij nam mij apart in de kamer. De visioe nen van vroeger keerden terug, cachot, straf, schaamte. „Awraham ik vertel je een geheim" Al luisterende hield ik op kind te zijn. Hij stond op wacht; voor de eerste keer was hij waardig gekeurd om 's nachts een deel van het terrein te beschermen. Hij vertelde van de nacht en sterren, de eenzaamheid en angst. Steeds keerde de vraag terug wat doe je wanneer je oog in oog komt te staan met een Arabische tegenstander? Als eerste schieten was hem geleerd en toen plotseling stond hij tegenover een Arabische soldaat. Slechts wat struikgewas tussen hen in. Zij keken elkaar aan de loop van het geweer op elkaar gericht; werelden gingen onder en werden geboren, dag en nacht hiel den op te bestaan. Mijn vader liet zijn geweer zakken De Arabier zette zijn geweer ook neer. „Een sigaret?" vroeg mijn vader. Zij zaten naast elkaar en rookten zwijgend een sigaret. Toen stond de Arabier op, stak zijn hand op en zei „Salem" „SJalom" fluisterde mijn vader De Arabier verdween in het struikgewas en mijn vader keerde op zijn post. „Dit is mijn geheim" fluisterde hij. „je mag hetme pas vertellen wanneer Jerusjalajim is verenigd en er vrede is." Ik ging de volgende dag zwaar naar school, nadat ik een blik geworpen had op het mysterieuze ding. Ik tekende een geweer met een loop waaruit sigaretten staken en bloemen in het woord sjalom. maar bewaar de het verhaal als een diep geheim Nu Jerusjalajim herenigd is en de straten vrede ademen, de armen uitgestrekt zijn naar Egypte breek ik mijn zwijgplicht en vertel jullie het relaas van het geliefde geweer van Abba preparaat is. Daarmee zijn de indivi duele succesverhalen overigens de wereld niet uit. Dat sommige patiën ten bij laetrile in combinatie met een bepaald dieet en psychologische be nadering baat hebben gevonden, heeft mr Blaauw niet uit zijn duim gezogen. Of dat moet worden toege schreven aan het preparaat, het dieet of de benadering, dan wel een combi natie van die drie, is minder eenvou dig vast te stellen. Individuele suc cesverhalen leveren geen medische inzichten op. En de stichting Konsu menten Kontakt gaat in hoger beroep. Jt MAINTllNOHA bedrag open bedrag koers de koers wordt na de inschrijving op 29 mei 1979 vastgesteld volgens het tendersysteem rente jaarlijks op 1 juli atlosslng in 10 jaarlijkse termijnen van 1 juli 1985 af vervroegde aflossing is vanaf 1 juli 1989 mogelijk tegen de koers van 103% Inschrijving 29 mei a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs storting 2 Juli 1979 prospectus kosteloos bij banken en commissionairs DEN HAAG (ANP) - Voor de bedrij ven die hartige hapjes fabriceren zul len in de toekomst normen voor een hygiënische bedrijfsvoering gaan gel den. Deze normen kunnen onder meer betrekking hebben op het ge koeld bewaren of vervoeren, op het dlepvriesprocedé, op de kleur, geur, smaak of consistentie van de eet waren. De ministerraad heeft gisteren beslo ten tot toezending naar de Raad van Staten van een ontwerp-kokswaren- besluit. Onder kokswaren kunnen worden verstaan kroketten, bitter ballen. bami- of nasiballen, loempias, saucijzenbroodjes, palingbroodjes, kaas- of hambroodjes, tosti's, pizza's en met een en ander overeenkomende meelprodukten, eventueel gemengd of gevuld met vlees, pluimveevlees, wild. vis of groenten, of produkten daarvan die gefrituurd zijn of be stemd zijn gefrituurd te worden. Arti kelen zoals kwark met vruchten, vla, roomijs of kaas vallen niet onder het kokswarenbeslult omdat ze al ge rangschikt zijn onder andere uitvoe ringsbesluiten van de warenwet. UTRECHT „Houdt de apotheekhoudende huisarts in Nederland (in dorpen en kleinere plaatsen) in ere". Dit ongevraagde advies geeft huisarts A. M. van Dongen uit Nieuwveen in het vakblad Medisch Contact aan staatssecretaris Veder-Smit van volksgezondheid. Zij heeft aan de Ziekenfondsraad offi cieel advies gevraagd over mogelijke besparingen op het terrein van de geneesmiddelenvoorziening. Van Dongen wil aan de deskundigheid van dat college niet twijfelen, maar biedt daarnaast het inzicht aan van „degene die dagelijks ervaring heeft met het voorschrijven, inkopen en afleveren van geneesmiddelen en daarbij nog het gebruik van genees middelen begeleidt en volgt, ook na de aflevering, de apotheekhoudende huisarts". Daar zijn er ongeveer 1300 van. Als hun apotheek-functie zou worden overgenomen door (360) apothekers, zou de gezondheidszorg per jaar zo'n 150 miljoen gulden duurder worden, rekent Van Dongen de staatssecreta ris voor. De huisarts werkt goedko per. en nog beter ook. meent hij. „Hij kan gemakkelijker in overleg treden met de specialist, diens receptuur corrigeren, de hoeveelheid beperken. Gemakkelijker dan de apotheker. omdat hij op de hoogte is van het ziektebeeld, en omdat hij de patiënt én de specialist kent." In het gebied van het algemeen zie kenfonds Alphen en omstreken, kre gen patiënten van apotheekhouden de huisartsen in 1977 gemiddeld 10,6 afleveringen van geneesmiddelen, voor een gemiddeld bedrag van 4,40 gulden per aflevering. Voor patiënten van niet apotheekhoudende artsen waren dat 12,4 afleveringen a 7.02 gulden, aldus Van Dongen. Vervolg van pagina 1 De Korte wil echter niet ingaan op de vraag of de WD van plan is tegen de aftopping te stemmen of voorstellen in te dienen om die aftopping uit het jull-pakket te schrappen. Vakbeweging De vakcentrales FNV en CNV rea geerden gis teren negatief op het kabi netsbesluit. Het CNV heeft „weinig bezwaren" tegen de wettelijk opge legde aftopping, maar ziet „geen en: kei argument" voor een nieuwe kor ting op sociale uitkeringen, zo deelde CNV-bestuurder Terpstra mee. Het CNV had zich neergelegd bij de kor tingen van 1 Januari, omdat anders de sociale uitkeringen netto iets meer zouden zijn gestegen dan de verge lijkbare lonen, dit als gevolg van het feit dat op 1 Januari de WAO- premie omhoog ging. en deze premie ADVERTENTIE -Dubbelzachtejonge- ROTTERDAM (ANP) Het aantal medische specialisten in Nederland 'dient te worden beperkt en hun tarie ven moeten centraal aan banden wor den gelegd, vindt de Rotterdamse neurochlrurg prof. dr 8. A. de Lange. Prof. De Lange, die decaan is van de medische faculteit van de Erasmusu niversiteit in Rotterdam, verklaarde dit in een vraaggesprek met het Rot terdamse universiteitsblad Quod Novum. Cijfers van onder andere het ministe rie van volksgezondheid maken vol gens hem duidelijk dat er de komen de jaren een onverantwoord groot aantal specialiten te verwachten is. AMSTERDAM (ANP) De Rooie Vrouwen in de PvdA hebben in een telegram aan de minister van justitie van Portugal geprotesteerd tegen de vervolging van Maria Antonia Palla Palla wordt beschuldigd van schen ding van de openbare zeden en uit lokking tot misdrijf, omdat zij in fe bruari 1976 meewerkte aan een televi sieprogramma over abortus Haar zaak komt op 30 mei voor in Lis sabon In Portugal wordt abortus nog steeds beschouwd als een misdrijf wel wordt ingehouden op de lonen maar niet op de meeste uitkeringen. Op 1 Juli zijn er echter geen premie verhogingen. „Voor de korting van januari volgde de CDA-fractie die re denering van de premieverhoging. Wij zullen de fractie nu houden aan die redenering. En dat betekent dus; geen nieuwe korting", aldus Terpstra. De FNV noemt in een eerste officieële verklaring het Jull-pakket van het kabinet „een aanfluiting," nu het ka binet zelf al heeft moeten toegeven dat het Bestek-beleid faalt. De FNV verklaart zich „vierkant" tegen een nieuwe korting op de sociale uitkerin gen. „Het beleid van de meest kwets- baregroepen pakken wordt door het kabinet onverminderd voortgezet. „De FNV spreekt over „verdere af braak van de sociale zekerheid," en waarschuwt dat door de nieuwe kor ting de koopkracht van de uitkerin gen dit jaar achterblijft bij die van de inkomens van de werkenden „Van een rechtvaardige lastenverdeling met gelijke behandeling van actie ven en niet-actleven is nu geen sprake meer." De aftopping van prijscom- penstatle is in de ogen van de FNV „een staaltje van gelegenheidswetge ving dat al te opzichtig moet dienen om de ingreep in de sociale uitkerin gen politiek verteerbaar te maken Contractvrijheid Het NCW (christelijke werkgevers) handhaafd ook zijn bezwaren tegen de aftopping. vooral omdat dit wordt ervaren als „aantasting van de con tractvrijheid Het NCW is wel blij dat het Juli-pakket in elk geval geen nieuwe lasten voor de bedrijven bevat. De raad MHP (hoger personeel) is „verbijsterd" over de wettelike aftop- ping. en spreek over„een ongehoorde brutaliteit" De raad gaat nu de leden polsen over eventuele protestacties tegen het aftoppingswetje De aftopping van prijscompensatie levert de bedrijven een besparing op van naar schatting ruim vijftig mil joen gulden. Het kabinet heeft ervan afgezien dit geld te gaan innen bij de bedrijven ten behoeve van een fonds voor werkgelegenheid. Premier Van Agt liet de mogelijkheid open dat zo'n fonds er wel volgend Jaar komt. Voorlopig blijft de opbrengst van de aftopping dus in de bedrijven Van Agt wees wel op de mogelijkheid dat vakbonden en werkgevers per be drijfstak. dan wel de ondernemings raden. afspraken maken over een ge richte besteding van dit geld ten be hoeve van de werkgelegenheid CNV- bestuurder Terpstra kondigde al aan dat het CNV in deze richting inspan ningen zal gaan verrichten. De prijscompensatie in de CAO-Io- nen is op 1 juli 1.8 procent De aftop ping betekent dat de compensatie maximaal 990 gulden bruto op jaar basis zal zijn. De compensatie op jaarbasis wordt voor de minimumlo ner (jaarloon bruto 22.500 gulden) 405 gulden bruto, voor de modale werk nemer <30.000 per Jaar) 540 gulden bruto, en voor lonen boven 55.000 dus 990 gulden bruto AOW 2,60 gekort De korting op de sociale uitkeringen komt voor de AOW'er neer op 2.60 gulden per maand De netto AOW voor een echtpaar is nu 1341 gulden per maand Zonder korting zou dat op 1 juli omhoog gaan naar 1370.30 gulden. De korting van 0.2 procent op de verhoging betekent dat vanaf 1 juli de AOW netto 1367.70 zal be dragen. De modale WAO-uitkering voor een gehuwde zonder kinderen is nu 1549 gulden netto per maand Dit wordt op 1 Juli na korting met 0,34 procent 1580 gulden. Zonder korting zou het 1584,60 gulden zijn geworden. De maximale WAO-uitkering bedraagt thans 2755 gulden. Dit wordt, na kor ting met 0.7 procent. 2803 gulden. Zonder korting zou het 2819 gulden zijn geworden. Alle genoemde bedra gen. gisteren verstrekt door de Rijks voorlichtingsdienst, zijn inclusief eentwaalfde van de vakantglebijslag. Uiteen groeien De RVD heeft geen cijfers verstrekt over de koopkracht in procenten van uitkeringen in vergelijking met lo nen. Uit eerdere cijfers is gebleken dat de koopkracht van de lonen dit jaar harder stijgt dan die van de sociale uitkeringen Aangenomen mag worden dat dit uiteengroeien door de kortingen- van 1 juli op de uitkeringen nog zal toenemen FNV en CNV leverden daarop gisteren al kritiek. Een dergelijk uiteengroeien zou ook in strijd zijn met voornemens van het kabinet en met een vorig najaar aangenomen motie-Lubbers Premier Van Agt had gisteren op zijn persconferentie onvoldoende tijd om alle vragen van journalisten te beant woorden, en de voorlichtingsdienst van het ministerie van sociale zaken was gisteren nog niet in staat cijfers over de koopkracht van uitkeringen in vergelijking met de lonen te leveren. Gat van 80 miljoen In het bezuinigingsplan Bestek '81 was voorzien dat elk half Jaar een korting van een half procent wordt toegepast op de sociale uitkeringen. De korting van 0,2 tot 0,7 procent levert nu zeventig tot tachtig miljoen gulden minder op dan in Bestek '81 was gepland. Het kabinet heeft zich nog niet uitgesproken over de dich ting van dit gat. Van Agt zei dat ook hier als regel geldt dat gaten in Be stek '81 worden gecompenseerd van uit dezelfde sector (in dit geval: socia le uitkeringen) als waarin het gat is ontstaan. De WD-fractie liet giste ren al weten dat die compensatie er hoe dan ook zal moeten komen. Een onderdeel van het Juli-pakket betreft voortzetting van de opschor ting van de doorwerking van de bouw-CAO op minimumloon, sociale uitkeringen en salarissen van ambte naren. Ook een van de CAO's voor uitzendpersoneel zal om vergelijkba re reden niet mogen doorwerken. De Sociaal Economische Raad (SER) is bezig met een advies over deze kwes tie. Daarna zullen regering en Kamer definitief beslissen over de doorwer king van genoemde CAO's. ADVERTENTIE Als u aan vakantie denkt, dan denkt u aan zon, aan zee. Niet aan ongelukken. Niet aan die andere, die hele dure "verblijfplaats": het ziekenhuis. Dat moet u zo houden. U denkt aan plezier. UBO denkt aan de rest. UBO verzekert de kosten van geneeskundige hulp, extra rcis- en verblijfkosten, telefoontjes en telegrammen, bagage die verloren gaat, paspoort dat zoek is en noemt u zo maar op. Het geeft niet hoe ver u gaat. De ideale reisverzekering van UBO is geldig voor de gehele wereld. Voor'n luttel bedrag hebt u 'n veilig verzekerde vakantie. Dat is toch 'n prettig gevoel. Stuur de bon voor meer infor matie naar UBO, Antwoord nummer 445. 3500 VB Utrecht. Een postzegel hoeft niet. f' l voor een veilig '7 I I J verzekerde vakantie. Ik wil alle informatie over de ideale re in verzekering van UUO. Gratis cn vrijblijvend Miin naam is. - I Straat: Plaiu: Ik ben ook geïnteresseerd in: n pleziervaartuig-verzekeringen caravanver/ckeringcn autovcr zekeringen ongevallenverzekeringen a v.p, verzekeringen brandverzekeringen inboedelverzekeringen bromfictsver/ekcnngcn aanvullende prnsiocnvcr/ckeringen I f 1 begrafenisverzekeringen les-ensverze keringen

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 9