en I Timorese vluchtelingen zoeken steun bij Molukkers HOOFD (m/v) fi?. c. cursussen hoofd opleiding LUKAS ZIEKENHUIS fï> Produktie boter loopt uit de har Verzending zeep 25 jaar REÜNIE Prot. Chr. Pedagogische Academies te Utrecht P7 VALERIUSKLINIEK Valeriusplein 9 Amsterdam (020)788788 OE STICHTING TEHUIZEN VOOR GEESTELIJK GEHANDICAPTEN IN DRENTHE medewerk(st)er personeelszaken radiologisch laborant(e) AFDELINGSHOOFD I I hervormd verpleeg- en reactiveringscentrum nassau-odijekhof driebergen Hoofd Verpleging en Verzorging. ZIEKENVERZORGSTE hervormd verpleeg- e reactiveringscentrum nassau-odijekhof driebergen groepsmedewerkster Schreuder ZATERDAG 26 MEI >979 TROUW/KWARTET n o- r redacteuren AMöi URUAM Oosttimorese vluchtelingen kloppen bij Zuidmolukse jongeren in Neder land aan om steun voor de strijd van de bevrijdingsbeweging Fretilin, die in Oost-Timor tegen het Indonesische leger vecht voor een onafhankelijke Republiek. OHlciee! zijn er geen contacten tus- sen de top van het Fretilin en de leiders van de RMS, de Republlk Ma luku Selatan. omdat het Fretilin niets van doen wilde hebben met een beweging die zijn wortels heeft in het koloniale Indonesië en het RMS-ka- binet van Manusama nog steeds wei nig opheeft met een ..links-georiën teerde beweging". Maar twee vertegenwoordigers van het Fretilin, die in Portugal werk zaam zijn in vluchtelingenkampen voor Oosttimorezen. vinden dat de strijd tegen de Indonesische troepen zo breed mogelijk gesteund dient te worden en dat hulp geaccepteerd moet worden van zoveel mogelijk ver schillende groeperingen Lola Neves en Armando Nery. twee jonge Oosttimorese vluchtelingen werden naar Nederland gehaald door een overkoepelende Zuidmolukse Jongerenbeweging, de „Pemuda 20 mei", die vorig jaar werd opgericht ten tijde van de IGGI-bijeenkomst in Amsterdam. (Deze Intergouverne mentele Groep voor Indonesië is het internationale consortium van wes terse landen en instellingen dat de hulp aan Indonesië coördineert. De Nederlandse minister van ontwikke lingssamenwerking treedt altijd op als voorzitter van de IGGI-bileen- komst die tot op heden altijd in Ne derland gehouden is.) Geen keus De twee vluchtelingen vertellen dat er voor de ongeveer tweeduizend Oosttimorese vluchtelingen in Portu gal geen andere keus is dan te hopen op en te werken aan een terugkeer naar een vrij en onafhankelijk Oost- Timor. „De Portugese regering zegt wel ons te willen integreren in de Portugese samenleving, maar ze doet daar niets aan. Al twee en een half Jaar leven wij in kampen onder slech te omstandigheden. Bovendien wil len wij niet geïntegreerd worden; wij hebben een eigen cultuur, een eigen indentitelt, die we niet zullen opge ven. Wij werken in de vluchtelingen kampen aan training en kadervor ming zodat wij in een onafhankelijk Oost-Timor meteen met de opbouw kunnen beginnen." Een onahankelljk Oost-Timor lijkt echter nog ver weg. Volgens berich ten uit Indonesië is er van het Fretilin weinig meer over dan een aantal gu errilla-strijders die in de ontoeganke lijke bergen van het eiland een uit zichtloze strijd strijden tegen het op permachtige Indonesische leger. Maar Lola Neves gaat daar fel tegen in; het Fretilin beheerst zestig pro cent van het land en tachtig procent van de bevolking staat achter het Fretilin. Op de vraag hoe zij aan die informatie komt sinds radio-Maube- re, het radiostation van het Fretilin dat contacten onderhield met Au stralische groepen, tot zwijgen is ge bracht, antwoordt zij dat „de top van het Fretilin naast briefwisseling an dere manleren heeft om op de hoogte blijven van de situatie op Oost-Ti mor". manleren waar ze niet verder op in wil gaan. Vertrouwd Eigen indentiteit, eigen cultuur, inte gratie en terugkeer naar een vrije republiek in de Indonesische archi pel. Uitdrukkingen die Molukkers in Nederland vertrouwd in de oren klin ken. Al 28 Jaar wachten velen van hen op terugkeer naar de Zuid-Molukken. Is de Molukse gemeenschap in Neder land wel de meest aangewezen groep om om hulp te vragen? „Er is ver schil", zegt Lola Neves. „Oost-Timor behoorde niet tot het Nederlands-In dische rijk, Oost-Timor was een Por tugese kolonie, die de onafhankelijk heid bevocht op de Portugezen. Indo nesië heeft geen recht op Oost-Timor. De resoluties van de Verenigde Na ties houden ook onverkort vast aan een terugtrekking van het Indonesi sche leger. Een ander verschil is dat wij in oorlog zijn. In Oost-Timor vechten ruim vijfduizend Fretilin-sol- daten tegen de vijand. Er zijn bevrij de gebieden, er is een basis." Joop Sahettapy van „Pemuda 20 mei" voegt daaraan toe dat de jonge re Zuidmolukkers de strijd tegen de Indonesische overheid breder zien dan alleen maar een strijd van de tradiotionele RMS. „De Indonesische revolutie is nog niet afgelopen. Mo lukkers in Nederland moeten zich be zighouden met de voortgaande revo lutie in Indonesië, die daar zelf door de verschillende bevolkingsgroepen moet worden ingevuld. Dat geldt voor Zuidmolukkers. Oosttimorezen en voor de Papoea's van West-Irian. Daarom vragen wij als Zuidmoluk kers in Nederland aandacht voor de oorlog van het Timorese volk en zijn wij bereid het Fretilin en de Oostti morese vluchtelingen te steunen." WELLINGTON (Reuter) D veelheid roomboter, die mon in de koelhuizen binnen de Eu Gemeenschap is opgeslagen, ii gen tot meer dan driehond zend ton. Dit zei landbouwcommissaris lach gisteren op een persconf in Nieuw-Zeeland. HIJ voegde 1 a toe. dat de produktie van bote J hand begint te lopen. Hij verklaarde verder nog niet ten. of de ministers van Lan van de bij de Europese Gemeei aangesloten landen bereid zuil zeer vergaande beperkingen zuivelproduktie te accepteren Met dc volgende schepen kan zeepoi J verzonden. De data. waarop de corres uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, sti de naam van het schip vermeld I Australië ms „Nedlloyd Tasman" 31 da ms „C. P. Trader" 29 mei; India: ms b Main" 25 mei. Indonesië: ms ..Bencrui j(] mei; Israël ms ..Palmah II" 29 mei; J ..Thames Maru" 29 mei; Ned. Antillen landia" 22 mei, ms „Almut Bornhofen Suriname: ms ..Almut Bornhofen" 22 1 Staten van Amerika ms „American J, mei, ms ..Atlantic Champgne" 29 rr (Rep i: ms „Ortellus" 25 mei. JULIANA ZIEKENHUIS - TERNEUZEN Wij zijn van plan dit jubileum op zaterdag 22 september 1979 feestelijk te herdenken met een van medewerkenden en oud medewerkenden. Bestuurders, artsen en personeelsleden van vroeger en nu zijn met hun echtgeno(o)t(e) van harte welkom. U komt toch II Wilt U het doorgeven aan hen. die deze advertentie misschien niet lezen? Aanmeldingen voor deelname met vermelding van naam en adres gaarne zo spoedig mogelijk zenden aan de jubileum-commissie p/a Zr. W.M.A.Q. Kouwer. van Steenbergenlaan 25a, 4531 HLTerneuzen. (tel. 01150-12851) Het programma wordt U dan tijdig toegestuurd. Chr. Pedagogisch* Academie "Rehoboth", Koningsbergerstraat 9, Utrecht. tel.:030 - 934545 Herv. Pedagogische Academie Jan van Nassau, Vogelsanglaan J, Utrecht. tel.:030 - 715530 Bij een voldoend aantal deelnemers worden de volgende gegeven: dinsdag- en/of donderdagavond Engels L.O. Wiskunde L.O. Repetitiecursus Wiskunde L.O. Handenarbeid L.O. Tekenen L.O. Handwerken Akte K Handwerken Akte U vrijdagavond Nederlands M.O.-A De kandidaten van de cursus Nederlands M.O.-A kunnen deelnemen aan ab solverende tentamina en deelexamens in de loop van de cursus, maandag-, dinsdag- en donderdag avond Handenarbeid L.O. Handwerken Akte K Handwerken Akte U Muziek Vereiste vooropleiding: a. Voor Nederlands M.O.-A, Tekenen L.O. en Akte K: minimaal Havo; b. Voor Engels L.O., Wiskunde L.O., Handenarbeid L.O. en Muziek: onderwijsbevoegdheid; c. Voor Akte U: Akte K De opening van de cursussen zal plaatsvinden op donderdag 23 augustus a.s. om 18.00 uur in de scholen. De Valeriuskliniek, een christelijk psychiatrisch- neurologisch ziekenhuis, vraagt voor haar afdeling Opleiding voor B-verpleegkundigen een Deze funktie houdt onder meer in: het realiseren van de opleiding tot het staats- diploma ziekenverpleging-B, het organiseren van het theoretische en praktische onderricht, het integreren van theorie- en praktijkopleiding in samenwerking met het opleidingsteam en de teams van de psychiatrische behandelafdelingen, het tot stand helpen brengen van een samenwerkings vorm met de andere voor de B-opleiding erkende inrichtingen in Amsterdam. Voor deze funktie zoeken wij een ervaren B-verpleeg kundige met een docentenopleiding (of met een diploma van een der hogere opleidingen voor verpleegkundigen of met een akte M.O. pedagogiek), die administratief/orga nisatorisch is onderlegd en bereid is in teamverband samen te werken. Belangstellenden worden uitgenodigd hun sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken, terwijl telefo nische inlichtingen kunnen worden verkregen bij de verpleegkundig adjunkt-direktrice. welke momenteel 9 gezinsvervangende tehuizen beheert met ieder een eigen signatuur, vraagt voor het gezinsvervangend tehuis „De Robaard" te Hoogeveen. welke een protestants-christelijke signatuur heeft, een In het tehuis wonen 27 geestelijk gehandicapte volwassenen die overdag de werkplaats of een dagverblijf bezoeken. Er wordt uitgegaan van een agogische benaderingswijze, waarbij de begelei ding er op gericht is dat bewoners zich echt thuis kunnen voelen. Het hrv'd dient bereid te zijn te werken in Onregelmatige- en week enddiensten. en zich - Hprqeveen of direkte omgeving te vestigen. Gezien de s»gnatu'. -an het tehuis gaan wij er van uit dat de invulling van het werk verde' jen gestalte gegeven kan worden door iemand met een protesta...^.-christelijke levensovertuiging Onze voorkeur gaat uit naar iemand van tenminste 28 jaar. die naast een ruime ervaring in een vergelijkbare funktie binnen de zwakzinnigenzorg, in het bezit ts van het diploma HBO-IW. Stafkursus Z Buitengewoon Onderwi|s (specialisatie zwakzinnigenzorg) Zi| die naast een zeer ruime ervaring in een vergelijkbare leidinggevende funktie beschikken over een andere op de zwakzinnigenzorg gerichte opleiding (tenminste VSID/GVT 4 jaar ervaring) kunnen ook reageren De CAO voor dagvorblip/en en tehuizen voor gehandicapten is van toepas sing Als salans geldt een maksimum van f 4 044.02 bruto per maand Uw schnfteiijke soihotaties kunt u richten aan het bestuur van de Stichting p/ a Postbus 214. 9400 AE Assen, onder vermelding van het vakaturenummer 3-40/20 en onder opgave van eventueel gemaakte vakantieafspraken Ons ziekenhuis telt 450 bedden; er werken ongeveer 830 mensen. De afdeling personeelszaken heeft op dit moment vier medewerkers, waarvan er twee de administratieve taken uitvoeren en het hoofd, samen met één medewerker per soneelszaken, het personeelswerk verricht. De toenemende omvang van personeelswerk vergt het aantrekken van een tweede Als belangrijkste taakonderdelen noemen wij: - het meedenken en -werken aan verdere ontwikkeling van het personeelswerk in ons ziekenhuis - het - voor een bepaald deel van de organisatie - zelfstandig werven en selecteren van kandidaten bijdragen leveren aan een goede gang van zaken bij o.a. bevordering, overplaatsing, ontslag en taak- gesprekken toepassen van de CAO Ziekenhuiswezen, waartoe tevens behoort het maken van aanvullende regelin gen en het geven van informatie het meewerken aan algemene taken zoals introduktie van nieuw personeel en verbetering van de admini stratieve procedures van personeelszaken. Voor de invulling van de vakature menen wij een voltooi de of bijna voltooide opleiding H.B.O. A.P./P.B. te moe ten eisen. Daarnaast gaat onze voorkeur uit naar een kandidaat met ervaring. Gezien de signatuur van ons ziekenhuis verwachten wij van de kandidaat een positief christelijke levensopvatting. Degenene. die menen te passen in deze funktie. verzoe ken wij hun brief te richten aan de afdeling Personeels zaken Voor informaties kunt u bellen met Mw. C. Engels, hoofd Personeelszaken (tel. 055 - 773131, tst. 2180). STICHTING INTERCONFESSIONEEL ZIEKENHUIS W protestants christelijk streekziekenhuis bennekom Ons ziekenhuis maakt deel uit van het kom- plex gezondheidsvoorzieningen te Benne kom (zuid-west Veluwe), bestaande uit een school voor verpleegkundigen en ziekenver zorgenden, twee verpleeghuizen en een zie kenhuis. Binnen dit komplex werken ca. 850 mensen. Op de afdeling radiologie, welke een kom- plexgerichte funktie heeft, komt een plaats vrij voor een Na gebleken geschiktheid is het mogelijk door te groeien in de lunktie van waar nemend afdelingshoofd. Op de afdeling, waar bijna alle onderzoeken worden verricht - mammografie, angiografie, echografie werken 17 mensen. Voorts zijn er 4 kamers voor diagnostiek en 1 voor therapie (orthovolt). Voor deze funktie is vereist: diploma radiodiagnostiek; bij voorkeur het diploma therapie. De arbeidsvoorwaarden zijn overeenkomstig de C.A.O. voor het ziekenhuiswezen. Inlichtingen over deze funktie worden U graag verstrekt door mevr. K. Oostenbrink, hoofd röntgenafdeling, tel. 08389-9101, toestel 2175. Uw schriftelijke sollicitaties kunt U richten aan de afdeling personeelszaken, Edese- weg 118 te 6721 KC Bennekom. In ons Hervormd Verpleeg- en Reactiveringscentrum "Nassau-Odijckhof" komt binnenkort op één van onze vier verpleegafdelingen voor somatisch zieken de functie vacant van Gaarne zien wij 'deze functie weer vervuld door een leidinggevend verpleegkundige. Haar werkzaamheden zullen o.a. bestaan uit: De zorg voor het uitvoeren van de verpleegkundige werkzaamheden en het bewaken van de kwaliteit; Het begeleiden van de medewerkers waaronder leerling-ziekenverzorgenden. Het onderhouden van de contacten met familie van de bewoners. Gegadigden dienen in het bezit te zijn van tenminste het diploma ziekenverpleging A en enige ervaring met leidinggeven te hebben. Aanstelling geschiedt in de rang van 1e verpleegkun dige en voorts is de C.A.O. ziekenhuiswezen van toe passing. Gezien het karakter van onze stichting verwachten wij van de aan te stellen kandidate een positief protestants christelijke levensovertuiging. Wilt U meer informatie? Belt U dan de hr. J. Rietveld, coördinerend hoofdverpleegkundige. Sollicitatie kunt U richten tot de heer N. Goedhart, verpleegkundig directeur, Nassau-Odijcklaan 3, 3971 BN Drlebergen-Rsb. tel. 03438-5811. ALBERT SCHWEITZERLAAN 31 - APELDOORN - TEL. 055-773131 k ii il „STICHTING BEJAARDENCENTRUM „RUSTOORD" te Aalsmeer Om een zo goed mogelijke vei ging te bieden aan onze 75 b ners, wil het bestuur graag in takt komen met gegadigden de funktie van Onze gedachten gaan uit naar i 'c kandidaat met: a. Diploma Verpleegkunde A Ziekenverzorging; b. De bereidheid om de direktr bij afwezigheid te kunnen vjfi vangen; c. Prot. Chr. levensovertuiging Salariëring en overige arbei voorwaarden zijn overeenkom** de C.A.O. voor de Bejaarder0 huizen. Jj Sollicitaties met vermelding van opleid hi en ervaring te richten aan de secr. de M. Piet jr.. Stommeerkade 78, 1431 Aalsmeer. In ons Hervormd Verpleeg- en Reactiveringscent "Nassau-Odijckhof" te Driebergen ontstaat bin kort een vacature van waarnemend afdellngsh op een van de afdelingen met 31 somatisch zie Nu reeds vragen wij voor deze vacature een Haar werkzaamheden zullen enerzijds bestaan ui het bij afwezigheid van het afdelingshoofd leit geven aan het afdelingsgebeuren. het mede uitvoeren van de verzorgingswerkz. heden en het medebewaken van de kwaliteit de gehele zorgverlening op de afdeling. het in de werksituatie begeleiden van medewer den waaronder leerling-ziekenverzorgenden. terwijl zij anderzijds in het team meefunction Gezien de functie dient de aan te stellen kandi minstens 25 jaar te zijn en te beschikken over: leidinggevende capaciteiten; ruime ervaring als ziekenverzorgster; bereidheid in teamverband te werken; het diploma "Voortgezette Opleiding zieke zorgende" of de bereidheid deze opleiding te volgen. Aanstelling vindt plaats in de schaal ziekenve genden II en voorts is de C.A.O. ziekenhuiswezer toepassing. Gezien het karakter van onze stichting verwac wij van de aan te stellen kandidate een pos protestants christelijke levensovertuiging. Wilt U meer informatie? Belt U dan dhr. J. Riet coördinerend hoofdverpleegkundige tel. 03438-5 Uw sollicitatie kunt U richten tot dhr. N. Goed verpleegkundig directeur, Nassau-Odijcklaar 3971 BN Driebergen-Rsb. Voor één van onze hulzen aan de Bakk bergseweg vragen wij per 1 augustus een (leeftijd 23 jaar) Zij zal in teamverband mede de verantwoording gen voor de begeleiding en verzorging van een gre bestaande uit 5 jongens en 3 meisjes in de leeftijd 14 tot 30 jaar. Van degene die in aanmerking wil komen voor d functie wordt verwacht, dat zij vanuit een christe levensbeschouwing leeft en werkt, goede mogelijk den heeft voor het leggen van relaties en in tearrr band kan werken. Zij die enige jaren ervaring heeft in het begeleidenv geestelijk gehandicapte mensen geniet de voork( De salariëring zal zijn in de schaal van leert verpleegkundigen, volgens de CAO voor het Ziek huiswezen. Schriftelijke sollicitaties graag binnen een te richten aan de directie van hel ORTHOPAEOAGOGISCH BEHANDELINGSINSTITUUT BAKENBERGSEWEG 258-260 ARNHEM onder no. B 260579.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 26