'Beter Twice a Woman dan Twee Vrouwen' P Breuker Kollektief dreigt met opheffing Dwangmaatregelen tegen schrijvers in DDR Edison klassiek 1979E voor elf produkties <7 DE ALLERLAATSTE ONTWIKKELING OP FOTO- EN FILMGEBIED. Golden Earring had succei met groot geluidsvolume ALLES OVER HARDLOPEN Filmer George Siuizer tegen Nederlandse versie Memorandum van een dokter herleeft TV COMMENTAAR Veel reacties na uitzending Hier en Nu WOENSDAG 23 MEI 1979 KUNST/RADIO/TELEVISIE TROUW/KWARTET Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het Willem Breuker Kollektief (WKB) dreigt zichzelf op te heffen als het ministerie van CRM niet met voldoende geld over de brug komt. Op het ogenblik raakt dit gezelschap voor geïmproviseerde muziek op de CRM- begroting tussen wal en schip, omdat het ministerie niet blijkt te kunnen beslissen onder welke afdeling het collectief valt. aldus de leider van de groep, Willem Breuker. Naast de geïmproviseerde muziek waarmee het WBK ln binnen- en bui tenland veel succes oogste heeft dit collectief ook een belangrijke bijdra ge geleverd aan het ontwikkelen van nieuwe vormen van muziektheater. In navolging van de prod uk ties ..An thologie" en „Plagiata" zou het Wil lem Breuker KollekUef ln november een nieuwe muzlektheaterproduktie bij de Theater Unie uitbrengen onder de Utel ..De rode draad". Dat gaat waarschijnlijk niet door. Ondanks het poalUeve advies van de Raad voor de Kunst ziet CRM geen moge lijkheid deze produktle te subsi diëren omdat zij noch onder de afde ling toneel noch onder de afdeling muziek valt. ..Bij CRM-ambtenaren denken ze al te zeer ln hokjes. Daar is het Willem Breuker Kollektief het slachtoffer van. Daar moet verandering in ko men." aldus Rob Erenstljn. lid van de Raad van de Kunst. Politieke druk Desondanks blijkt er onder invloed van politieke druk ineens meer te kunnen dan CRM voor mogelijk hield. Inspanningen van het PvdA- K am er lid Aad Kosto hebben ertoe geleld dat het WBK voor de produk- Ue van de ..De rode draad" binnen een dag 125.000 gulden kreeg toege zegd. Lang niet genoeg voor de uit voering ervan omdat de kosten twee maal zo hoog zijn, aldus Breuker. Niet alleen de muzlektheaterproduk- Ues van het WBK blijken problemen op te leveren bij CRM, ook de aanvul lende subsidie voor avondvullende concerten is minimaal „De kruimels die van de tafel van de al gesubsidi eerde orkesten en ensembles vallen zijn voor ons," zo merkte Breuker op die dreigde met een opheffing van het kollektief of het uitwijken naar het buitenland waar het WBK ook nu al noodgedwongen tweederde van zijn concerten geeft. „Op deze basis van incidentele subsidie is het bijna niet meer mogelijk een aantal hoog-ge- kwaliflceerde musici en componisten bijeen te houden." meent Breuker „CRM moet nu maar eens een beleid ten aanzien van geïmproviseerde mu ziek opzetten Theater Unie Ook de Theater Unie voelt zich door CRM benadeeld. De toezeggingen die het departement van CRM heeft ge daan voor de honorering van ad hoc- produkties worden niet uitgevoerd. De 800.000 gulden die op de CRM- begroting werden opgevoerd ter on dersteuning van de ad hoc-produk- tles zouden voor een groot deel ten goede komen aan de activiteiten van de Theater Unie. De Theater Unie krijgt nu. zo blijkt, half zoveel subsi die als nodig is en kan dit seizoen met moeite twee van de vier produkties uitbrengen. OIRSCHOT (ANP) Volgens een verklaring van de Neder landse afdeling van het wereldverbond van schrijvers, PEN- Intemational. is in de afgelopen dagen in Oost-Duitsland de jonge schrijfster Barbara 8ftnger gearresteerd. De aanklacht is officieel niet bekend, maar bekenden uit haar omgeving nemen aan dat haar arrestatie ver band houdt met een door haar ge schreven kritisch toneelstuk, terwijl ook haar buitenlandse contacten te gen haar zouden pleiten ln de ogen van de Oostdultse overheid, aldus de verklaring Verder wijst PEN-Nederland op de ernstige beperking van meningsui ting door de Oostdultse overheid van de auteur Stefan Heym. ADVERTENTIE Alles over de nieuwe sporl 'jogging' leest u m van James Fixx. Nu in elke boekhandel. De Kern Bussum Speciaal vandaag Het Sptnneweb, Hongaarse speelfilm van Enaebet Gal- eocsi over compile en bo- reaueratle. Hoofdrolspelers rijn Istvan Avar. Gabor Koncx en Imre Patkos. Ned. I 29.90 uur Panoramiek besteedt aan dacht aan de Italiaanse ver kiesingen die binnenkort ge houden worden. Onder meer wordt de vraag gesteld: kan men wel vertrouwen hebben in de politieke partijen ln Ita lië. Ned.I2Z.lt uur Studie Sport brengt een sa menvatting van de tweede wedstrijd van de finale om de UEFA-cup. De finalisten sljn Borussia Dnsseldorf en Rode Ster Belgrado. Ned. 122.59 uur En se kregen een dochter, eerste aflevering van een vijf dellge Engelse tv-eerie. In dese aflevering maken wc kennis met het blanke meisje Mandy die in verwachting raakt van haar rwarte vriend Winston. Ned. 2 18.59 uur. Kenmerk Is geheel gewijd aan de discussie rondom een economisehe boycot van Zuid- Af rika. Voor- en tegenstan ders worden aan het woord gelaten. Ned. 2 19.25 uur. IKON-Kleur is geheel ge wijd aan de problematiek in Oost-Groningen. Wat is het bljsondere aan oost-Gronin- gen en welke rol speelt het Industrie-pastoraat? Hilversum 2 18.95 uur Panoramiek-speciaal-Euro 9. Een reportage over een van de Europese landen, vlak voor de verkiesingen. Ned. I 21.49 uur Tekstpierement. Jos Brink. Frank Sanders en Lucy de Lange spelen in de stads schouwburg In Leiden een se lectie uit vorige theaterpro gramma's. Ned. 2.20.25 uur Een kind van 5 miljoen. Ge dramatiseerde documentaire van Henk Mochel over priori teiten in de gesondheidssorg. Het programma is onlangs be kroond met de Fris Futara, de Italiaanse prijs voor de beste documentaire. Ned. I 20.15 uur Sport panorama besteedt aandacht aan actuele sportge beurtenissen van de afgelopen dagen en het komend weekein de Ned. 2 22.40 uur. V.l.n.r. Sandra Dumas, George Siuizer, Bibi Andersson en Harry Mulisch. door Jan van Galon Heym was door de Nederlandse schrijver Theun de Vries uitgenodigd om aanwezig te zijn bij zijn erepro motie aan de Rijksuniversiteit in Groningen op 13 Juni. Stefan Heym wilde graag op de uitnodiging ingaan, maar het Oostdultse Schriftsteller- verband verbood hem daarbij aanwe zig te zijn, zo liet Heym op 14 mei telefonisch aan De Vries weten. Eind april schreef Stefan Heym al een brief aan De Vries waarin hij zijn twijfel uitte of hij naar Groningen mocht gaan. Ook schreef hij dat hij door een officier van Justitie en verschillende douanebeambten in Oost-Duitsland urenlang was verhoord en dat er een arrestatiebevel voor hem klaar lag. Dat zou dan niet op zijn persoon slaan maar op zijn spaarbankboekje. Want dat is volgens Heym de nieuwe methode waarop de Oostdultse auto riteiten reageren op schrijvers die een pubiikatieverbod negeren door hun werken in het buitenland uit te ge ven. ZIJ worden dan strafrechtelijk vervolgd Inzake overtreding van de devlezenwet. Volgens PEN-Nederland moeten die maatregelen tegen Heym ook gezien worden als een antwoord op Heyms openlijke en moedige, kritische strijd voor een vrij schrijversbestaan in de DDR. aldus de verklaring van PEN- Nederland. Eef Brouwers gaat tv-quiz presenteren HILVERSUM (ANP) - Etf Brouwfrs komt terug op het televisiescherm. De ex-presentator van het NOS-Jour- naal, die ruim een Jaar geleden hoofd redacteur werd van het Nieuwsblad van het Noorden, zal deze zomer de zes afleveringen van de „Zomerqulz" van de AVRO presenteren. Speciaal morgen Naast een aantal Nederlandse ac teurs. spelen in de hoofdrollen de Zweedse actrice Bibi Andersson en de Amerikaanse Anthony Perkins. Een andere hoofdrol is weggelegd voor Sandra Dumas, een nieuw ta lent, door Siuizer „opgepikt" uit een Amsterdams cafë. Eergisteren was de Nederlandse première, een week eer der de wereldpremière tijdens het in ternationale festival In Cannes. Vrij dag vindt u op onze filmpagina een uitvoerige bespreking van de film. vandaag laten we de maker aan het woord George Siuizer. Twee Vrouwen zou geen Nederlandse film zijn als er aan de eerste verto ning niet de nodige incidenten waren voorafgegaan. Het is 81uizer niet door iedereen in dank afgenomen dat hij de primeur weg heeft gegeven aan de buitenlandse pers In Cannes. Voor de Nederlandse collega's werd in april wel een bijeenkomst belegd waar vier fragmenten werden vertoond. Daar over viel natuurlijk geen oordeel te vellen. Daarbij zal de film in de ana len geboekt staan als „Twice a Wo man". omdat het geluid in het Engels is opgenomen, en ook ln de Engelsta lige versie vertoond zal worden. De film heeft zo'n slordige anderhalve miljoen gulden gekost, waarvan bijna de helft is gefinancierd door het CRM-Produktiefonds. Van belasting centen dus. Als tegenprestatie ver langde CRM dat er ook een Neder lands nagesynchroniseerde versie in roulatie zou gaan. Hoe dan ook. Siui zer wist hier onderuit te komen. De Nederlands gesproken kopieën blij ven op de plank liggen. Onzin Dat is op zichzelf helemaal geen ramp. want bulten het feit dat Twee Vrouwen bijzonder mooi is van foto grafie. laat het geluid nu eindelijk eens niet te wensen over. Siuizer film de met direct geluld, paste zijn loka- ties er op aan en ging ervan uit dat nasynchronisatie een groot deel van de dramatische werking om zeep zou helpen. Siuizer: We hebben de scènes vaak eerder gekozen op het effect van geluid dan op mooie lokaties. Als het geluid niet deugt. Is de film al voor de helft verpest. Film is een eenheid van stem. gezichtsexpressie en geluld. Misschien komt het dat ik ex-docu- mentarist ben, ik heb er alles op aan gepast De kleding is zo gekozen dat er goed met verborgen microfoons gewerkt kon worden en we hebben ook hele mooie lokaties laten schie ten, omdat we daar meer last hadden van geluidsoverlast. Als Je in een stu dio nog eens alles moet overdoen.- gaat de expressie bijna geheel ver loren. We hebben zo'n versie wel gemaakt, omdat CRM dat aanvankelijk ver langde. Het resultaat was niet eens slecht, maar ln Nederland ontbreken ook de middelen om het echt goed te doen. Wij missen bij voorbeeld een loep. waarmee Je de mond vele malen kunt vergroten en daardoor de syn chronisatie kunt meten. Verder vind ik het onzin dat men het argument aanvoert dat de film voor een deel van belastinggeld is gemaakt en de kijkers dus recht op de Nederlandse versie hebben. De belastingbetaler heeft recht op een goéde film en in welke taal die dan gesproken is doet er helemaal niets toe. Bovendien kun je zo'n film nu verkopen aan het buitenland, dat brengt geld op en dat komt onze filmindustrie uiteindelijk weer ten goede". Barrière Die buitenlandse markt is door Siui zer. volgens eigen zeggen, inmiddels al gevonden. Op het festival In Can nes bleek Twee Vrouwen zo'n succes te boeken dat er voor huurders, ko pers en andere geïnteresseerden twee extra voorstellingen moesten worden ingelast. Siuizer is ervan overtuigd dat dat succes niet alleen is bepaald door het verhaal van Mulisch. maar ook door de aanwezigheid van twee internationaal bekende sterren. Siui zer: Toen ik het boek van Mulisch in '75 las dacht ik onmiddellijk: ik moet de filmrechten hebben. Die bleken al te berusten bij Matthijs van Heynin- gen (producent van onder meer „Een vrouw als Eva"), maar ik heb ze weten los te peuteren. Voor de rol van Laura dacht ik direct aan Bibi Andersson. Later ben ik voor de mannelijke hoofdrol bij Perkins terecht geko men. Sandra Dumas ontdekte ik per toeval. Het is ook nooit bij me opgekomen om alleen Nederlandse acteurs te ne men. Ik zou niet weten wie hier die rollen zouden kunnen spelen. Daarbij remmen Nederlandse acteurs een in ternationaal succes, niet doordat ze niet zouden kunnen spelen, maar nogmaals, de taalbarrière is te groot. Het resultaat is nu al merkbaar, We hebben contracten afgesloten met verhuurders uit Italië, Zwitserland. Frankrijk en nog een paar landen Met de Verenigde Staten zijn we nog bezig. Dat is een kwestie van: aan wie geven we de rechten? Ik ben er niet op uit om veel geld te verdienen. Ik zie die film liever voor minder geld belanden in een beter circuit biosco pen. dan voor veel poen in acheneb bisj tenten" Opbouw In hoeverre Twee Vrouwen in Neder land een succes zal worden valt niet een film over mensen." Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Een jury gevormd door Menno Fee Jan de Kruijff, Joop Schrier, Aad van der Ven en Cornel Zwol heeft aan elf opnamen van klassieke muziek op gra foonplaten een Edison Klassiek toegekend. In de categorie symfonische muziek werd bekroond Oriegs „Peer Gynt" door solisten, koor en London Sym phony Orchestra o.l.v. Peter Dreier (Unicom): in de categorie concerten: Bachs Tripelconcert en Suite nr. 2 door Simon Standage en Stephen Preston met The English Chamber Orchestra o.Lv. Trevor Pinnock (Po- lydor). Bij muziek uit de middeleeu wen en renaissance ging een Edison naar de opname van Busnois" Missa l'homme armé en Binchois' Motetten door Pro Cantione Antiqua o.l.v. Bru no Turner. Zemlinsky's Strijkkwartet nr. 2 in de uitvoering door het Lasalle Kwartet (Polydor) werd bij de kamer muziek bekroond. In de categorie ka merorkest kreeg Die sieben Kammer- musiken van Hindemith door „En semble 12" o.Lv. Manfred Reichert (Harmonia Mundi) de Edison. Bij in strumentale solo-recitals werd het de vertolking door Vladimir Ashkenazy van de piano-sonates van s< (Decca). Sl De plaat Virtuoze koorwerlg ,a het Radiokoor en Kamerki Stockholm o.l.v. Eric 1 (H.M.V.) kreeg de Edison in d gorie koormuziek. Bij opera d'i rette ging de Edison naar P» u La fanciulla del West door soli Covent Garden koor en orkei n Zubin Mehta (Polydor). Verdi bekroond de plaat met Brahm da ren gezongen door Elly Amelii fr Dalton Baldwin aan de pian lips), de opname van het co oeuvre van Webem door divei Ik voerenden o.l.v. Pierre in (C.B.S.) en Die frühen Tri< t\ Haydn in de vertolking doo Schroder. Wouter Möller en B Asperen (C.N.R.). Je In totaal zonden 10 platei schappijen 218 nieuwe produk i die zijn verschenen in de perio 1 1 april 1978 tot en met 31 maart ADVERTENTIE AMSTERDAM De Nieuwe Nederlandse speelfilm „Twee Vrouwen" van regisseur George Siuizer gaat morgen in dertig steden in première. Twee Vrouwen is gebaseerd op de gelijknamige roman van Harry Mulisch en is volgens de makers ons eerste internationale filmprodukt. te overzien. Hoewel de film qua ge luid en beeld zeker internationale al lure heeft en ook het spel van met name Andersson en Dumas bijzonder aannemelijk is. schort er toch wel het een en ander aan de opbouw van het verhaal. Siuizer heeft het boek van Mulisch (die overigens zelf zeer is ingenomen met de film) nauwlettend gevolgd. Hier en daar is het scenario aangepast, maar in grote lijnen blijft de liefdesgeschiedenis tussen twee vrouwen geheel overeind. Zoals in het boek wordt in de film een veertigjarige vrouw verliefd op een twintigjarig meisje. Moeilijkheden ontstaan er wanneer de ex-man van de vrouw er vandoor gaat met haar vriendin. Op het moment dat alles tussen de twee vrouwen toch weer in orde blijkt te komen, volgt een anti climax. De lesbische relatie tussen de vrouwen is goed uitgebouwd, over de rol van de man (Perkins) kan men van gedachte verschillen. Na de première in Amsterdam waren de meningen dan ook verdeeld. In de wandelgan gen maakte de meesten (vooral vrou wen) er geen geheim van de rol van Bibi Andersson zeer aannemelijk te vinden, bewogen te zijn, maar vooral het begin langdradig te vinden. Ook was er nogal wat kriUek op scènes die overbodig zouden zijn. Siuizer zelf is helemaal niet bang voor negatieve reacties op de film. Etiket „Mijn eerste speelfilm 'Joéo' werd door de pers zeer positief ontvangen, maar bij het publiek werd het een flop. 'Een vrouw als Eva' is gekraakt maar die film heeft gelopen als een trein. Onbegrijpelijk. Ik ben er ook niet op uit om commer cieel succes te boeken. Als een klein groepje er waardering voor heeft is het mij ook goed. Kritiek kan Ik best verdragen, ik pik er ook niet de mak kelijkste onderwerpen uit. Dat geldt zeer zeker ook voor 'Twee Vrouwen'. Van het woord 'lesbisch' wil ik niets horen. Het gaat om een speciale lief de. een eenmalige gebeurtenis, een relatie, toevallig, tussen twee vrou wen. Als men daar meer van wil ma ken is dat niet mijn zaak. Ik wil slechts een interessant verhaal ver tellen. Er zijn ook mensen die zeggen dat een man zo'n film niet zou kun nen maken. Daar moet ik echt om lachen. Het is ook niet bedoeld als 'vrouwenfilm', daar geloof ik niet in. Als Je er dan toch een etiket op moet plakken, kun je het beter een man- nenfilm noemen, want het verhaal is door een man geschreven en door een man verfilmd. Ik spreek liever over De officiële importeurs van foto- en filmproducten in Nederland hebben hun garantie bepalingen vervolmaakt. Waterdichte garantie, waaraan soepel wordt voldaan en een vlekkeloze service. U kunt op die service rekenen, als het E.N.I.G. symbool op het garantiebewijs en op de verpakking staat. Lijst van deelnemende merken wordt u op aanvraag toegezonden. LET DAAROM" VOORTAAN OP DIT SYMBOOL ENJ.G., Singel 512,1017 AX Amsterdam. door Arie van Driel UTRECHT De maag, weerloos blootgesteld aan de en hoeveelheid decibels die „Golden Earring" meend( Utrechtse muziekcentrum Vredenburg in te moeten toe hield uiteindelijk niet stand. De beide trommelvliezen ds tegen, hadden de ongelijke strijd reeds lang en breed op ven. Doofheid, van tijdelijke aard weliswaar, was het taat. De te Ver opengedraaide volumeknop van het PA-system was maandag avond in Vredenburg het enige te signaleren schoonheidsfoutje in een show die sinds het vertrek van gita rist Eelco Gelling nauwelijks aan kwaliteit heeft ingeboet (al bleek zan ger Barry Hay in bijvoorbeeld „Against the grain" als gitarist veel minder uit de verf te komen dan Gelling destijds). Terend op de grote dosis routine, op de naam ook, weet Goden Earring nog altijd een goed gevulde zaal met aanstekelijke songs te boeien. Voornamelijk met ongecompliceerde heavy klanken, een min of meer dis cutabel genre waar de groep maar niet los van komt. Muziek voor de teeny bopper. Golden Earring voelt zich er ogenschijnlijk wel bij. Maar Hier en nu, de actualiteitenrubriek van de NCRV. blijft zich bezig hou den met het bemiddelen op de ar beidsmarkt. Het bedrijf uit Medem- blik. dat vorige week in beeld was. heeft nu al een aantal lege plaatsen kunnen vervullen en heeft nog on geveer twintig sollicitatiebrieven gekregen Men bracht maandag avond weer een nieuw bedrijf in beeld Een scheepvaartbedrijf in Rotterdam waar men zo'n zestig jongens in de leeftijd van zesUen tot twintig jaar kan plaatsen voorna melijk ais lichtmatroos. Gelukkig wordt de zaak eerlijk voorgesteld. Oeen romantiek op het water. Twee weken op en één week af. Of mis schien straks één week op één af. Maar in die een of twee weken moet hard worden aangepakt. Er worden zoveel uren gemaakt dat het salaris zelfs aantrekkelijk wordt voor jon gens van die leeftijd. Het is zelfs met onmogelijk om het tot kapitein te brengen, maar dat kan wel zeven tot tien Jaar duren. Ooede en vooral eerlijke InformaUe. waaraan ie mand die een baan zoekt iets aan heeft Hier en nu keek ook nog even op de banenmarkt ln Utrecht Een nuttig inltlaUef dat een redelijk aantal mensen aan werk heeft geholpen De laatste cijfers wijzen op vijf- a zeshonderd vervulde vacatures Een nadeel is weer dat buitenlan ders op geen enkele manier aan bod komen. Eén zei het duidelijk; hij was het gebouw van het Utrechtse arbeidsbureau van onder tot boven door geweest, maar had geen resul taat. Hij moest maar eens schrijven. Wij blijven de verrichtingen van Hier en Nu op de arbeidsmarkt voor u volgen. Een ander NCR V-programma waar over ik vorige week ook al schreef is „Prettige vakantie" Maandag avond ik had u dit ai laten weten ging het over vakantie aan het water. Evanals in de eerste afleve ring bereikte ons weer een aantal zeer nuttige tips Men kan het ook allemaal zelf wel bedenken of ver moeden. maar het blijft noodzake lijk dat dit toch door middel van zo'n programma onder de aandacht te brengen. Ais u het allemaal nog eens op een rijtje wilt zien, bij de NCRV kunt u tegen betaling van een gulden ln het bezit komen van een brochure waar het in staat. Er resteren nog drie programma's. Vol gende week maandag gaat men weer de bergen in, maar nu niet om alleen maar te wandelen In het journaal zag ik nog even dat de PTT best trots op ons Is. Immers zo'n vijftig procent van alle particu liere post is al voorzien van de post code. Men heeft nu in Amsterdam een nieuw automatisch sorteerap- paraat, dat zo'n 27.000 stukken per uur aankan. De noodzaak om de post van de postcode te voorzien wordt daardoor nog meer noodza kelijk. Alleen rekent men er bij tan te pos(t) op dat het nog wel vijf of zes jaar zal duren voordat we het echt goed doen. Dan was er maandagavond zowaar een nieuwe serie te bekijken. Nou ja. nieuw? Het waren de belevenis sen van een veearts, ergens in het Engelse Yorkshire. Het geheel kwam me eigenlijk akelig bekend voor. Het deed mij denken aan de vele jaren geleden door dezelfde omroep uitgezonden en zeer popu laire serie „Memorandum van een dokter". Een oudere arts krijgt een jonge assistent die niet wordt aan vaard door de klanten. Toch doet die Jonge man het goed en geleide lijk aan wordt hij geaccepteerd. Wat wel weer opvallend ls maar dat hoort bij Engelse series is het zeer natuurlijke spel van die Engel se acteurs. Tot in de kleinste bijrol letjes de Juiste man of de juiste vrouw op de juiste plaats Als serie geen hoogvlieger, ondanks de inlei dende woorden van de omroepster, dat men dankzij het grote succes in Engeland al werkt aan een derde serie van dertien afleveringen. Maar toch. aardige zomeravondkost. Tenslotte nog iets heel anders. Zon dagavond was ik in het nieuwe Utrechtse concertgebouw Vreden burg. Daar werd een bijzonder op treden in beeld en geluid vastgelegd van zes Nederlandse pianisten, die afzonderlijk, met z'n tweeën en zelfs alle zes tegelijk optraden Het was de tweede keer in Nederland dat zoiets plaats vond. Gelukkig had de TROS het nu laten opnemen, om het alle belangstellende Nederlan ders en misschien zelfs buitenlan ders te kunnen tonen. Het zal hopelijk een uitzending via radio en televisie tegelijk worden, die voor iedere muziekliefhebber licht dan wel klassiek georiënteerd de moeite waard is. Voor zover ik het vanuit mijn zeer hoge zitplaats heb kunnen waarnemen lukt het de tele visieregisseur niet helemaal alles perfect in beeld te brengen. Of dat oordeel werkelijk Juist is, moet bij de uitzending ergens in september blijken. Wat mij wel van het hart moet is het feit dat sommige came ramensen blijkbaar niet al te zeer letten op het geluid. Het kabaal waarmee een bepaalde camera werd verplaatst was nogal duidelijk hoorbaar en dat lijkt mij niet de bedoeling. Niettemin kijk ik met belangstel ling uit naar de uitzending De krant of uw programmablad zal de uitzending wel bij u aankondigen. Ad Interim aan de andere kant moet het schijnlijk knap frustrerend iedere keer weer tegen een van veelal in chintz-kantoenei gestoken debutanten van een I bare meisjesschool aan te staren, terwijl het door buiten acts verwende, kritische publii uitgangspunt tenslotte) je gei waardig keurt. Bracht het van de elpee „Grab second" getrokken nummer „1 down live" Vredenburg al dil het begin op temperatuur, i drastisch veranderde „She strange wings" (van het albu ven tears," '71) won Neerland! lairste popgroep het definitie zich. Het deed de Hagenaars, aan een korte nationale touri promotie van de binnenkort brengen nieuwe elpee, zie goed. George Kooymans gitai en soli, Cesar Zuiderwijks imp< de drummen, het strakke basa Rinus Gerritsen, het waren de diënten die Golden Earring zo s vol maken. Ook Barry Hay dei gelden. Zwakke, maar sterk gel teksten in combinatie met eei getimde Bühne-act rondden de te Earringsound perfect af. ROTTERDAM Vrij aardig, geerde gisteren de heer Van del van de afdeling binnentankva Phs. van Ommeren in Rotterd reactie slaat op een maandag oproep via het televisieprog Hier en nu van de NCRV om tanten voor de functie van lie troos. Het Rotterdamse schei bedrijf kampt al geruime tijd l chronisch tekort aan persone name voor de blnnentankvaa aantal vacatures bij Van Oma opgelopen tot zestig. Bij het bedrijf kwamen gistert 60 telefoontjes binnen die d heer Van der Harst als serieus t serieus werden gekwalificeerd al schoolverlaters bleken gel seerd te zijn ln de door het geboden mogelijkheid. Alle resseerden krijgen per post uit dere informatie alsmede een s tieformulier. Het bedrijf heel ren een extra man moeten i om de reacties op het actui programma te kunnen verwer

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 4