AEG Want je weet: AEG laat je niet in de f Wij vinden dat 't mag. Weliswaar doet de AEG Turnamat waskombinatie het ook zonder technische kennis uitstekend. Als bezitster van zo'nTurnamat hoef je je om de techniek dus niet te bekommeren. Maar stel dat je nog geen Turnamat bezit, wèl over een wasmachine denkt, en van diverse merken leuke aanbiedingen ziet.Hoe maak je dan je keuze? En de heer des huizes, mag die alsjeblieft óók even weten waar dat bedrag van over de duizend gulden dan wel goed voor is? Wij vinden dat 't mag. Kijk. De AEG Turnamat heeft een komplete wasautomaat en een echte centrifuge, naast elkaar in één machine. Ieder met z'n eigen trommel. Ieder met z'n eigen motor. Intussen mogen we wel spreken van een uiterst geperfektioneerd produkt. Want AEG maakte al meer dan 500.000 Turnamats! Een produkt waar de Duitse degelijkheid van af straalt. Degelijkheid in de vorm van roestvast staal voor de kuip, de wastrommel, de centrifugetrommel, het wastrommeldeksel en de pluizenzeef. Degelijkheid in de vorm van oersterke, zelfsmerende AEG-TELEFUNKEN Nederland N.V. Ptatbus nylon tandwielen. Degelijkheid in de vorm van een verzinkt plaatstalen, loogbestendige. gemoffelde romp. De levensduur van de AEG Turnamat is niet voor niets legendarisch. (Een 12V2- jarig jubileum is meer regel dan uitzondering!) Komen wij nu aan de technische perfektie van de AEG Turnamat 1979. De plaatsruimte is beperkt. Wij zullen ons bepalen tot enkele hoofdpunten. Met de eenvoudige drieknopsbediening met de programmaschakelaar, de individuele keuzeschakelaar en de temperatuurregelaar) wordt elk type wasgoed op de enig juiste manier behandeld. Wasmiddel en wasverzachter kunnen gelijktijdig worden gedoseerd. Na de voorwas wordt het hoofdwasmiddel automatisch ingespoeld. Na de hoofdwas wordt het sop verdund, afgekoeld en weggepompt. En bij de laatste spoelgang komt automatisch de wasverzachter in het spoelwater. Ondertussen heeft het dubbelsopsysteem ook voor automatische verversing van het water tussen voor- en hoofdwas gezorgd. Het waterniveau past zich in de Turnamat vanzelf aan. Voor wit- en bontwas vult hij tot de normale hoogte. Voor fijne was en wol was vult hij automatisch met méér water. Zo hoort 't ook: fijn wasgoed in ruim sop! Voor spoelen geldt uiteraard hetzelfde. Ook het draairitme van de wastrommel verschilt iii de Turnamat-programma's. Bij wit, bont en spoelen draait hij 70% en rust hij 30%. Maar tijdens het opwarmen doet de machine het wat rustiger aan: hij draait maar 40% en rust 60%. Eenfijnwas-of wolprogramma doet hij nóg voorzichtiger, namelijk met 20% draaien en 80% rust! De temperatuur kunt u daarbij zelf te allen tijde traploos instellen, van koud tot praktisch kokend: 95°C. De thermochrone besturing van de 1000 BV Amsterdam. Tel. 020-51163 33. maar liefst 2900 toeren per minuut (dat is bijna 50 omwentelingen per sekonde Uw was is dan ook in recordtijd droog. De krachtige centrifuge in de AEG Turnamat is natuurlijk aan alle kanten beveiligd. Na 4V2 minuut schakelt hij automatisch uit. Maar dan is het deksel nog elektrothermisch vergrendeld. U krijgt het pas na zo'n 3k minuut open, als de trommel écht stilstaat! (Ook de wastrommel is trouwens beveiligd: de trommel stopt zodra u het deksel opent. Zo zouden we nog wel even door kunnen gaan. Tot en met de ingebouwde radio/tv-ontstoorset toe. Maar naast technisch vernuftig is de AEG Turnamat ook zo doodgewoon praktisch. Hij wast gemakkelijk 5 kg tegelijk. Je vult 'm van boven, zodat je nooit hoeft te bukken. Je verrijdt 'm zonodig op z'n lichtlopende, ingebouwde zwenkwielen. En z'n maten zijn zo uitgekiend (82 x 90x48), dat er in de bouw vaak rekenin j mee wordt gehouden. mètK Zó'n machine, keur, die alles kan, zowel komplete wasprogramma's onderdelen daarvan, die dc uw vakhandelaar met volle service en garantie wordt thuisbezorgd, uitgepakt en gedemonstreerd, en die vervolgens jaren en jaren meegaat, kost bij zo'n serie vakhandelaar 1148,- De keus is aan u. En hfi lijkt ons niet moeilijk. E Turnamat zorgt dan weer dat die temperatuur exact bereikt wordt èn voor de juiste nawastijd. De wolwas is nog eens extra beveiligd met een maximale verwarmingsduur van 6 minuten, een verhoogd waterniveau en een voorzichtige trommelbeweging. De wolwas blijft aan 't eind automatisch staan in ruim water, om kreuken te voorkomen (de z.g. ..spoelstop"). Dit programma is dan ook officieel goedgekeurd door het Internationaal Wolsekretariaat! De volwaardige centrifuge in de AEG Turnamat maakt

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 24