VOLVO OCCASIONS Goed is belangrijker dan nieuw. Pais wil 20 academies voor basisonderwijs Schiphol-directeur mag villa niet bouwen FAMILIEBERICHTEN Grootste stadGrootste keuze VOLVO OCCASION-CENTRUM AMSTERDAM Standpunt wijkt af van commissie PTT personeel kan flexibel uittreden Atoomwapens VRIJDAG 18 MEI 1979 TROUWKWARTET kunnen van maandag lol en mei vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur Goede morgen opa Hartelijk gefeliciteerd Marco en Jennifer ..Als de Here het huis niet bouwt, tevergeefs zwoegen de bouwlieden daaraan." D.V. op maandag. 28 mei 1979 hopen onze geliefde ouders en grootouders: K. Edens G. Edens-van der Laan de dag te herdenken, dat zij voor 50 jaren in het huwelijk zijn verbonden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Hardenberg. mei 1979. Lindenlaan 13. Ieder die hen daarmee wil feliciteren is van harte welkom op maandag. 28 mei 1979 van 17.00-18.30 in Café-Restaurant Koeslag. Hessenweg 7 te Harden berg. Als de Here het wil, herdenken wij met onze ouders, grootouders en overgrootouders R. Mulder G. Mulder-Kikkert Op maandag 21 mei dat zij 55 jaar geleden getrouwd zijn- Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Brink 42 7991 CJ Dwingeloo. ..Want ik ben er zeker van. dat het lijden van de tegenwoordige tijd niet opweegt tegen de heerlijkheid die over ons geopenbaard zal worden." Rom. 8 18 Heden overleed na een langdurige, ernstige ziekte, onze geliefde broer, zwager en oom Philippus Scheltens echtgenoot van H. Ritsema in de ouderdom van bijna 83 jaar. Doorn: Wed. Jan J. Scheltens-Leene en familie Bellville Kaappr. Z. Afr.: Albert M. J. Scheltens en familie New Westminster B. C. Canada: Marius Scheltens en familie Medicin Hat Alha, Canada: J. Rutger-Scheltens en familie Kampen: Aug. T. H.' Scheltens en echtgen. Bennebroek, 15 mei 1979. Hiermee berichten wij met droefheid het over-, lijden van de heer D. W. Reynhout in de leeftijd van 79 jaar. De heer Reynhout diende de Gereformeerde kerk te Amsterdam vele jaren als een toegewij de en betrouwbare penningmeester, maar zijn betrokkenheid bij de Messias en zijn toekomst reikte verder en dieper. Daarom missen wij hem en zijn we verslagen. Moge God en mogen de mensen bij mevrouw Reynhout zijn in deze dagen van verdriet. Namens de kerkeraad: E. Pijlman, h.t. praeses A. Lenstra-Douwes, h.t. scriba Bosboom Toussaintstraat 69*. Amsterdam In de rouwadvertentie van mevrouw Magdalena Sibella Koomen gtb. de Vries moeten de laatste twee tegels als volgt luiden: De crematie zal plaatshebben vrijdag 18 mei om 10.50 uur in het crematorium „Westgaar- de", Ookmeerweg 275, einde Osdorper Ban, bereikbaar met bus 23. Vertrek vanaf Uit vaartcentrum Zuid te 10.30 uur. Heden nam de Heere door de dood heen in Zijn heerlijkheid op Zijn kind, mijn innig geliefde vrouw, onze onvergetelijke moeder en groot moeder Marretje Maria Veenhof-Bakker Zij was bijna 80 jaar oud. Maar blij vooruitzicht dat mij streelt ik zal, ontwaakt. Uw lof ontvouwen. Psalm 17:8 Kampen: C. Veenhof Amsterdam: J. Veenhof Heemstede: K. R. Veenhof J. M. Veenhof-Holwerda Martine Marianne Bernadetje Uithoorn: M. J. Naber-Veenhof A. H. Naber Josje Uithoorn, 15 mei 1979 Pr. Christinalaan 51 Op maandag 21 mei zal in het kerkgebouw aan de Broederweg 34 te Kampen onder leiding van de weleerwaarde heer Ds. J. O Mulder een samenkomst worden gehouden, aanvan gende om 12.00 uur. Daarna is er gelegenheid voor condoleantie van 13.00-14.00 uur. Overeenkomstig de wens van de overledene vindt de begrafenis plaats in de kring van de familie. Heden overleed plotseling in haar Heer en Heiland na een zorg- en arbeidzaam leven mijn innig geliefde vrouw en onze tante. Johanna Gesina van der Sluijs echtgenote van Jan Verhagen in de leeftijd van 73 jaar. De Heer is mijn herder, mij ontbreekt niets. Psalm 231 's-Gravenmoer: J. Verhagen Rien en Nel Els en Willem 's-Gravenmoer, 16 mei 1979 Kerkdijk 1 De rouwdienst zal worden gehouden D.V. maandag 21 mei a.s. des n.m. om 1.30 uur in de Geref. kerk te 's-Gravenmoer, waarna de ter aardebestelling zal plaatsvinden op de algeme ne begraafplaats te 's-Gravenmoer. „De Heer is mijn herder" Op 16 mei 1979 is in alle rust tot haar Heer en Heiland gegaan onze geliefde en zeer zorgzame zuster en schoonzuster Johanna Gesina Verhagen- van der Sluijs in de leeftijd van 73 jaar. Amsterdam: P. W. van der Sluijs E. W. van der Sluijs-Moet Andel: H. F. Smits-van der Sluijs P. Smits Geert ruidenberg: H. M. van der Sluijs- van der Dussen Amstelveen: B. G. van der Sluijs- van Neutegem Goorle: N. A. van den Bos- van der Sluijs A. J. van den Bos Vanuit Canada ontvingen wij het droeve be richt dat de Here plotseling tot Zich genomen heeft onze jongste broer, zwager en oom Hendrikus Wessels echtgenoot van Zwanie Beenen op de leeftijd van 54 jaar. Het zij wij leven, het zij wij sterven, wij zijn des Heren." Voorburg, 16 mei 1979. Voorburg: G. Hevenaar-Wessels M. B. Havenaar Jan en Elly Marian Oegstgeest: E. G. Wessels Notter: H. J. Wessels A. Wessels-Ooms Notter: F. J. Wessels J. Wessels-Bouwhuis Freek, Ina en Jan. Correspondentieadres: v M. B. Havenaar, Oranjelust 25 Voorburg. In het huis mijns Vaders zijn vele woningen Door God thuis gehaald onze oudste broer, zwager en oom Huib van der Meijden geb. 8 april 1898 echtgenoot van Inez Voung Smilde: L. van der Meijden A. van der Meijden-Seinstra Werkendam: A. Pruijssen-van der Meijden J. Pruijssen Werkendam: J. van der Meijden H. van der Meijden Werkendam: J. van der Meijden M. van der Meijden- van der Stelt neven en nichten 15 mei 1979 R 1 FNW Ephrata (Wash.) U. S. A. Bestuur en medewerk(st)ers van de Neder landse Christelijke Radio Vereniging hebben met leedwezen kennis genomen van het plotse linge overlijden van hun collega en mede.- werker G. van Montfrans Chef van de reproduktieafdeling van de NCRV te Hilversum. Met dankbaarheid denkt de NCRV terug aan de inzet, die hij gedurende meer dan 31 jaar in het bedrijf heeft getoond. Moge God zijn moeder en verdere familie troosten in deze moeilijke dagen. Baarn, Hilversum, 17 mei 1979 Namens bestuur en medewerk(st)ers, Drs. Th. D. Jansen, voorzitter. Hoe dichter ik nader tot 't Huis van mijn vader Hoe sterker ik hijg naar de eeuwige looninp Waar 't Heil van mijn koning mij wacht na de krijg. Na een moeitevolle levensavond is toch nog onverwacht in haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve en zorgzame moeder, schoonmoe der, groot- en overgrootmoeder, zuster en tante Frederlka Johanna Terlouw-de Jong wejiuwe van Adrianus Terlouw in de ouderdom van 89 jaar. Uit aller naam: C. J. R. Terlouw Rotterdam, 16 mei 1979 „De Schutse", Cordell Hullplaats 22, kamer 518 Corr.-adres: de Klerkstraat 94 3067 BR Rotterdam Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 7-7.30 uur in „De Schutse" De begrafenis zal D.V. plaatshebben maandag 21 mei op de begraafplaats „Oud-Kralingen", Kralingseweg 334, na aankomst in de kapel om '12 uur. Vertrek vanaf „De Schutse" om 11.30 uur. Jonge mooie Volvo's. Kwaliteit kopen is kopen zonder risico. Volvo 244 Luxe LPG mrt. '75 wil 15 750.- Volvo 242 Luxe mrt. '77 geel Volvo 244 Luxe juni '75 groen 15.750.- Volvo 242 Luxe mrt '77 bruin Volvo 244 DL mrt. '75 wit 14 950.- Volvo 242 Luxe mei '77 bruin Volvo 244 DL mrt. '75 oker 12.500.- Volvo 242 Luxe juni 77 groen Volvo 244 DL okt. '75 blauw 16.250.- Volvo 242 Luxe okt. '77 wit Volvo 244 DL lebr. 76 rood 16.250.- Volvo 264GL-aut. lebr, '75 zilver Volvo 244 DL-aut. april '76 beige 17.950.- Volvo 264 DL jan. '77 beige Volvo 244 DL okt. '76 blauw 17,250.- Volvo 343 DL-aut. nov. 76 rood Volvo 244 DL-aui. mrt. '77 geel 19.250.- Volvo 343 DL-aut. jan. '77 bruin Volvo 244 Luxe april '77 geel f 10.000.- Volvo 343 DL-aut mrt. '77 groen Volvo 244 Luxe mrt. '78 groen 20.000.- Volvo 343 DL-aut. jan. '77 geel Volvo 244 Luxe mrt. '78 geel 20.000.- Volvo 343 DL-aut. '77 Volvo 242 Luxe mrt. '75 wit 14.850.- Volvo 343 DL-aut. juni '77 bruin Volvo 242 DL lebr. '75 groen f 15.500.- Volvo 343 DL-aut. aug. 77 aubergine Volvo 242 DL LPG lebr. '75 rood 15.750." Volvo 343 DL-aut. jan. '78 oranje Volvo 242 Luxe jan. '76 groen 15.750,- Volvo 343 DL-aut. lebr. '78 groen Volvo 242 Luxe mrt. 76 geel 15.850,- Volvo 343 DL-aut mei '78 geel Volvo 242 DL nov. '76 groen 15.950," Volvo 343 DL-aut. '78 oranje f 16 500,. .e 16 500, 17.500" 17.250, 16 950*] 18.700, 21 750; f 12 000, 13750,1e 13 50a li f 13 950, 13 750,F 13 950; i 13.750; 15.250, 15 250, 14.750. k 15.250, 'Prijzen inclusief BTW Pas 14 dagen na aflevering beslist u of u uw occassion behoudt of weer omruilt. Deze auto's zijn voorzien van een ANWB-rapport en worden verkocht met Bovag-garantie. Trekhaakrijders: kies zekerheid. Al onze zekerheden krijgt u zwart op wit in het Volvo Paspoort voor Zekerheid. Grootste stad Grootste keuze Notweg 38, Osdorp (Sloterplas) Tel. 020-190653-193311. (ook Donderdagavond en 's Zaterdags geopend) N.V. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE PETROLEUM MAATSCHAPPIJ Gevestigd te 's-Gravenhage In de op 17 mei 1979 te 's-Gravenhage gehouden jaarlijkse Algemene Vergade ring van Aandeelhouders werd het dividend over 1978 vastgesteld op 10.75 per aandeel. Hierin is begrepen het reeds in september 1978 betaalbaar gestelde interimdividend van 5,—. zodat het slotdividend 5,75 per aandeel bedraagt. Tot het slotdividend op de aandelen aan toonder, waarvan de bewijzen zijn voor zien van een dividendblad dat niet is samengesteld uit afzonderlijke dividendbe wijzen (z.g. CF-stukken). zijn diegenen gerechtigd die op 17 mei 1979 bij sluiting van de kantoren houders van die aandelen zijn en wier dividendbladen op ge noemd tijdstip onder berusting zijn van een bewaarder, aangesloten bij het Cen trum voor Fondsenadministratie B.V. Het slotdividend zal, onder aftrek van 25% dividendbelasting, op 29 mei 1979 worden voldaan aan vorengenoemd Cen trum, dat voor de doorbetaling aan de betrokken bewaarders zal zorgdragen. Het slotdividend op de aandelen aan toonder, waarvan de bewijzen zijn voorzien van dividendbewijzen, is onder aftrek van 25% dividendbelasting tegen inlevering van dividendbewijs No. 165 vanaf 29 mei 1979 in Nederland betaaloaar bij: Algemene Bank Nederland N.V. Amsterdam-Rotterdam Bank N.V, Bank Mees 8t Hope NV Bank Van der Hoop Offers N.V. Kas-Associatie N.V. Pierson. Heldring 8i Pierson N.V. te AMSTERDAM. 's-GRAVENHAGE of ROTTERDAM voor zover aldaar gevestigd. Tot het slotdividend op de aandelen ingeschreven in het Nederlandse Register van Aandeelhouders te Amsterdam zijn diegenen gerechtigd wier aandelen op 29 mei 1979 bij sluiting van de kantoren in dat register staan ingeschreven. Aan deze aandeelhouders zal het dividend onder aftrek van 25% dividendbelasting uiterlijk 20 juni 1979 door de Gemachtigde voor de Overdrachten, de Algemene Bank Nederland N.V. te Amsterdam, worden betaald. Houders van aandelen, in geschreven in genoemd register, die gerechtigd zijn het dividend onder aftrek van 15% Nederlandse dividendbelasting te ontvangen, dienen het bewijs hiervan, met gebruikmaking van de hiervoor voorgeschreven formulieren, tijdig aan de Al gemene Bank Nederland N.V., Vijzelstraat 32, Amsterdam, in te zenden. 's-Gravenhage, 18 mei 1979 DE DIRECTIE Van onze onderwijsredactie ZEIST Minister Pais van onderwijs wil van de honderdvijf endertig pedagogische academies en opleidingen voor kleu terleidsters twintig tot dertig pedagogische academies voor het nieuwe basisonderwijs maken. De nieuwe opleiding zal vier Jaar moeten gaan duren en geleidelijk moeten worden ingevoerd. In 1983, het Jaar waarin de nieuwe basis school voor 4 tot 12-Jarlgen van start zou gaan. mogen er geen nieuwe stu denten meer worden aangenomen aan de huidige opleidingen. De minister deelde dit gisteren mee bij de afsluiting van een persexcursie in het slot Zeist. Met deze visie week hij af van het onlangs uitgebrachte advies van de zogenaamde sprei- dingscommisise, die voor de nieuwe pedagogische academies een zoge naamd „vlekkenplan" had gemaakt. Die commissie ging uit van zestig tot zeventig nieuwe opleidingsinsUtuten met een driejarige cursusduur. Pais zei gisteren, dit niet zo verstan dig te vinden, omdat drie Jaar ver moedelijk te kort zou zijn en omdat er rekening moet worden gehouden met de levensvatbaarheid van een nieuw opleldlngslnsUtuut op de lan gere termijn. De bewindsman bena drukte overigens de volgens hem noodzakelijk samenhang tussen de nieuwe pedagogische academies en andere opleidingen voor hoger be roepsonderwijs. zoals de nieuwe lera renopleidingen Wat dat betreft dacht hij In elk geval aan een gemeenschappelijke eerste studiefase (propaedeuse). De invoe ring van een nieuwe pedagogische academie zou volgens Pais vooraf moeten worden gegaan door de na scholing van het huidige kleuter- en lagere schoolpersoneel voor de nieu we basisschool (integratie kleuter- en lager onderwijs). Daarmee zal het ko mend schooljaar worden begonnen. Zo'n vijftienhonderd kleuterleidsters en lagere schoolleerkrachten zullen daarbij worden betrokken. In het kader van de emancipatie van de vrouw liet Pais verder weten, dat binnenkort de benoeming valt te ver wachten van een vrouwelijke plaats vervangend secretaris-generaal op zijn ministerie. Deze zal dan de hoogst geplaatste vrouw zijn in het hele stelsel van departementen. Van een onzer verslaggevers HAZERSWOUDE De directeur van de luchthaven Schiphol J. W. Wegstapel mag geen villa laten bouwen op een van de mooiste plekjes van Hazerswoude. Het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland heeft geen toestemming willen geven, omdat de wensen van Wegstapel hoewel gehonoreerd door het gemeentebestuur van Hazerswoude op geen enkele wijze aan planologische regels en voorschriften voldeden. Wegstapel, die In februari vorig Jaar afscheid nam als burgemees ter van Zoetermeer en voorzitter van de 8chlpholdlrectie werd, had zijn oog laten vallen op een fraai gebied tussen Gerelaan en Oost vaart ln het landelijke Hazerswou de. Het gemeentebestuur van Ha zerswoude overweegt daar een plan van veertig merendeels pre miekoopwoningen te doen bou wen en vond de verkoop van een paar stukjes grond voor villabouw aantrekkelijk voor de financiering van het project. Met alleen de stemmen van PvdA en PPR tegen, gaf een raadscommissie b en w goedkeuring bij Gedeputeerde Staten een verklaring van geen bezwaar voor de bouw aan te vragen. Het provinciaal bestuur weigerde echter een dergelijke verklaring af te geven. Volgens GS mag Hazers woude alleen maar mensen ver welkomen die sociaal of econo misch aan de gemeente gebonden zijn. Het streekplan voor Zuid- Holland-Oost verbiedt in Hazers woude bouwactiviteiten zoals Wegstapel voor ogen had. De luchthavendirecteur, die sinds zijn afscheid als burgemeester in Zoetermeer ln een huurflat woont, wilde geen commentaar op de al- wijzende verklaring van GS ge ven. PvdA-fractieleider Struben uit Hazerswoude vindt dat er voor OS geen andere beslissing moge lijk was. „De bouwplannen zijn nog ln geen enkele commissie ter sprake geweest, er Is voor het ge bied nog niet eens een plankaart ter discussie gesteld. De gemeente had dan ook nooit een dergelijk verzoek om een verklaring van geen bezwaar mogen indienen. Een dergelijk beroep op artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Or dening is bedoeld om vooruit te lopen op in voorbereiding zijnde plannen". Er is hier nog helemaal geen plan, dus had niemand er nog op voor uit kunnen lopen. De aanvraag was uit democratisch oogpunt on verantwoord. De hele proceduse riekt dan ook erg naar vriendjes politiek. Het was een voorkeursbe handeling, die nooit zou zijn toe gepast als het om de bouwaan- vraag van een woningwetwoning zou gaan", aldus 8truben. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Per 1 Januari van het volgend Jaar kunnen PTT-ambtena ren op hun 60-ste met pensioen. PTT- era die dat willen kunnen tot 67-ste blijven doorwerken. Minister Wiegel (Binnenlandse zaken) en de vijf cen trales van overheidspersoneel zijn het gisteren eens geworden over een experiment voor „flexibel uittreden" voor het PTT-personeel. Een woord voerder van de Christelijke centrale van overheidspersoneel verwachtte dat zeven negenduizend PTT-ers gebruik zullen maken van de reee- ling. Het experiment, dat drie Jaar gaat duren, moet ertoe leiden dat er (maximaal) zevenduizend nieuwe ar beidsplaatsen komen. De mogelijkheid, dat PTT-ers tot hun 67-ste blijven werken wordt door de ambtenarencentrales niet aangemoe digd. omdat daar natuurlijk geen voordelen voor de werkgelegenheid aan vastzitten." Een idee van minister Wiegel om voor PTT-ers in de leeftijdsgroep van 65 tot 67 Jaar deeltijd-arbeid in te voeren stuitte op verzet. Alleen de Centrale voor hoger- en middelbaar personeel ziet wel wat in zo'n regeling, waarbij de betrokken ambtenaren een „half salaris" krijgen, en voor het overige een uitkering ontvangen. De overige centrales menen dat dit plan in de praktijk niet uitvoerbaar is. Een speciale werkgroep gaat zich bui gen over zo is gisteren geslist de vraag wat er moet gebeuren met de tachtig negentig miljoen, die „vrij komt" door aftopping van de prijs compensatie. Eerder dit jaar bereik ten Wiegel en de ambtenaren een akkoord over de aftopping van amb tenaren-salarissen vanaf 45.000 gul den. Het is de bedoeling van de amb tenarencentrales. dat het geld be steed wordt voor vervroegde uittre ding. ook met het doel jongeren aan werk te helpen Vervólg van pagina 1 Unie, niet alleen in Europa. nen dat in die totale balans de ring van de SS 20 het evenwic zo ernstig verstoort als men ln kring meent. We hebben gent» tegische wapens om de SS 20 d te beantwoorden." „Wel is de vraag hoever de Unie met die SS 20 ontwtkke gaan, daarover kan Je dan in v lende wapenbeperkingsbespr met de Sovjet-Unie gaan Blijkt dan dat de Sovjet-Un geen enkele beperking wil op en grote aantallen SS 20 r blijft invoeren, dan moet je 1 eigen nieuwe atoomwapen denken. In dat geval zou nara totale nucleaire balans v< kunnen woorden." Zo lang dal niet het geval is, zijn wij ertri dat de NAVO begint met elge we atoomwapens. Zo'n beleic geen vertrouwen," aldus Frinl Hij sprak zich gisteren ook t druk uit tegen „mogelijke pl ruilhandeltjes," waarmee een zware atoomraket zou word compenseerd door het niet do van de nuclearisatie van het landse 155 millimeter geschut om de NAVO heeft gevraag zijn ervoor om atoomwapei korte dracht zoals de 155 mil af te schaffen, maar daarm« een nieuwe raket met langert nog niet aanvaardbaar." aldu king.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 14