Barcelona wint beker net aardig slecht spel Publiek mijdt tenniscompetitie 171819 -\ Den Bosch tevreden zonder periodetitel macropak Ï1 inale Europa Cup II in verlenging beslist Grand Prix van Zweden in gevaar ircelona niet ij met Neeskens in iederlands elftal e overwinning y van der Mije KNLTB blijft toch hechten aan titelstrijd voor clubs iERDAG 17 MEI 1979 SPORT TROUWKWARTET P 15 - RS 17 - H 21 Matty Verkamman IEL De Barcelona-leidlng kan weer opgelucht ademha- De Spaanse (semi-)vedettenploeg won gisteravond in de Europa Cup voor bekerwinnaars door Fortuna seldorf na verlenging te verslaan. Die verlenging was het je van een voetbalgevecht dat voornamelijk opwindend ft met 55.000 toeschouwers afge- n Sankt Jakob-stadion was het linale die eerder boeide door de I en het scoreverloop dan door i voetbalkunst. De eindstrijd van £fcer traditie nooit zo sterk bezette tooi der bekerwinnaars, telde nu weer twee deelnemers die on- elijk tot de Europese top moch- worden gerekend. Het feit dat ■4e teams zelfs in de eigen competi- amper potten kunnen breken, is i dac b treft veelzeggend. u Sjachtor Donetz, Anderlecht, Ips- Town en Beveren Waas stuntel- •t regelmatig als team falende Jtelona zich voorzichtig naar de e. terwijl Fortuna Düsseldorff als verliezende bekerfinalist (de ste eer was vorig jaar voor FC dat toen ook al landskampioen zelfs van het ene geluk in het i re viel. op weg naar Bazel. In de ontmoetingen met Craiova. deen. Servette en Banik Ostrava door de Beiers met nooit meer één goal verschil afstand 9i onovertuigende daden waren gis- f voortdurend in het wederzijdse ui terug te zien. Het was allemaal s' il weinig, ofschoon geregeld op- n tnd- voor een Europese bekerfi- m Nauwelijks toppers, geen nieu- aansprekende talenten die het 57, in internationaal opzicht wat in- n. itte voetbal een opkikker kunnen n. Natuurlijk. Neeskens, Asensi, n. ikl en de ijzervreter Migueli ener- en Zewe. Klaus Alofs, Wolfgang - anderzijds bevestigden soms al bekende klasse. un voetspoor traden echter niet nieuwelingen, die er aan beide [Jj en in geruime mate stonden op- eld. Carrasco. de invaller voor de s esseerde Heredia. wordt in Span- oi ii al de aanstaande grote man bij u wereldkampioenschap in 1982 5 itmd 18-jarige vleugelaanvaller is in m nog amateur en was daarom t weken geleden in Oldebroek nog egenstander van het Nederlands j teurelftal tijdens een Olympi- kwalificatiewedstrijd. Zijn grote Jj fte bleef gisteren echter meestal 43 cholen in de duels met Heinz de andere kant werden Thomas en Rudi Bommer de grote man van de nabije toekomst ge jamd. Ook deze aanvallers maakten voorlopig niet waar. ofschoon Al- i^net als Carrasco dus wel betrok was bij het scoreverloop. igen deed de clubleiding van zowel 'icelona als Fortuna inmiddels Want viel het in sportieve zin nogal tegen, financieel werden er was door de ambiance en de fouten van beide ploegen waardoor volop verrassingen mogelijk waren. Na de normale speeltijd was het 2-2, in de verlenging stelde Barcelona de zege veilig door doelpunten van Rexach (na uitglijden van Zewe) en Krankl (bij een uitval die in zo'n situatie altijd rijp is voor een treffer). Fortuna verhoogde de amusementswaarde nog eens door een doelpunt van Seel (4-3), maar de kracht om nog tot een nieuwe gelijkmaker te komen ontbrak bij de Duitsers. Van onze sportredactie PARIJS Zoals het er nu naar uitziet gaat de strijd om de Grand Prix van Zweden voor formule 1-wagens. niet door. Dat ligt aan de machtige FOCA, de organisatie van For mule 1 constructeurs. Deze FOCA wil uiterlijk drie dagen voor de race op 17 juni in An- derstorp een bedrag van ruim een miljoen gulden van de or ganisatoren ontvangen hebben. De Zweden zijn bereid om dat gedrag te betalen maar niet vóór de race omdat het cr dan, onder meer door het terugtrek ken van enkele sponsors, ge woon nog niet is. Na de race kan men (waarschijnlijk) dat bedrag wel betalen. De FOCA is een zeer maéhtige organisatie die geheel past in de opvatting van steeds meer coureurs: het doet er niet toe wie er achter het stuur zit, als de wagen maar snel is. De con structeurs beheren het Grand Prix-wereldje met harde hand en stellen zeer hoge financiële eisen. Wie eenmaal een Grand Prix kwijtraakt zal het zeer moeilijk krijgen om dat evene ment een jaar later terug te halen. Er zijn voldoende kan didaten om de Zweedse Grand Prix over te nemen. Op korte termijn kan dat nu niet meer, zodat dit seizoen de strijd om de wereldtitel zal gaan over hooguit vijftien races. door Mlke Mulder VELSEN De doelstelling van trainer Ad Zonderland van FC Den Bosch is het behalen van een plaats bij de bovenste vijf van de eerste divisie. Komt hij met zijn ploeg tijdens het streven daarnaar een periodetitel tegen, dan is dat mooi meegenomen. Met dat uitgangspunt ben je dus ook tevreden met een 1-1 gelijkspel tegen Telstar. In ieder geval moeten de inspanning kennelijk niet te veel worden, om een toch zeker niet onmogelijke overwinning op de Velsenaren te behalen. Een plaats in de eredivisie zal er voor FC Den Bosch met die instelling voorlopig niet ingeruimd worden. Eerste divisie Omdat de koplopers van de eerste divisie tijdens de strijd om de boven ste plaats die automatisch promo tie naar de eredivisie inhoudt met de regelmaat van de klok punten lieten liggen, is het voor ogenschijn lijk kansloze ploegen toch de moeite waard, zich voor iedere punt in te zetten Telstar is daar het levende bewijs van. Ondanks de tiende plaats op de ranglijst is de ploeg van trainer Van Vianen erin geslaagd, bijna ge ruisloos de derde periodetitel voor zich op te eisen. Dat gebeurde overi gens pas. nadat Heracles ook be paald geen hoogvlieger in de eerste divisie een schijnbaar zekere perio detitel had liggen door thuis van Hel mond Sport te verliezen. Fortuna SC lijkt de dupe te worden van deze ontwikkelingen. Vóór de Limburgers het weten, is de competi tie afgelopen en zitten zij met lege handen. Hun kansen voor de vierde periode zijn al danig geslonken door onder meer gelijke spelen tegen SC Amersfoort en FC Vlaardingen. De enige hoop voor de Limburgse trainer Joop Castenmiller ligt geborgen in het feit dat de aanstaande kampioen ook in het bezit is van een entreebe wijs voor de nacompetitie. In dat Periodestand Klaus Allofs brengt Fortuna Dusseldorf voor de eerste keer naast Barcelona nadat doelman Artola een schot van Zimmermann heeft losgelaten. onze verslaggever BEL Het bestuur van Barcelona it niet met enthousiasme gerea- j| rd op de wens van Johan Nees- b om volgende week dinsdag met Nederlands elftal tegen Argenti- te spelen. Neeskens liet dit weten elftalbegeleider Jack van Zanten, gisteren in verband hiermee hals kop naar Basel is gereisd. de finale zou de Amsterdamse ïlkelaar met het bestuur van de celonese club onderhandelen. Zanten rekent er vooralsnog op Neeskens wel meespeelt en had retourticket Barcelona-Zürich al zich. Neeskens zou zich op het- gveld van Zürich bij de Oranje- 0 eg voegen, r |j k Neesnens zaakwaarnemer Cor ter re sde gisteren naar Basel. De oonvader van Johan Cruijff heeft eens benadrukt dat Neeskens wel lelijk een voor contract van vijf if bij New York Cosmos heeft gete- 9s 'd Volgens Coster zal de Ameri- inse club de Nederlandse interna- >al ook aan zijn verplichtingen aden. eskens ontkent dit ten stelligste, t heeft er in deze kwestie uitdruk- i)k de schijn van dat de relatie ster-Neeskens inmiddels sterk is toeld. Zoals bekend is Coster woe- id op Neeskens andere adviseur, silevitch. die volgens hem Cruijff en opgelicht. CHT In de zesde ronde toernooi om het Nederlands ischap schaken voor dames (loopster Cathy van der Mije gewonnen. Door een over- met wit op Cora van Gent e titelverdedigster haar to- .5 punt. Van der Mlje-Van Gent 1-0. Bruinen de! afp Schol-Van der Oiesaen 0-1 n-Spook 1-0. Mulder Belle 0 5 0 5 Van in der MIJe 5.5 punt. 2 Van Paneren en Mulder 4 5 Van Oent cn Van oer 7 Bruinenberg 3 en mi afgebroken rowski 2 en een alfebroken parui. 9 Spook en Van EUl 1.5. 12 Vogel 0 beste'zaken gedaan. De toeschouwers (bijna dertigduizend uit Barcelona, vijfduizend in West-Europa werkza me Spanjaarden, vijftienduizend Westduitsers en nog een paar Zwit sers) zorgden voor een record-recette van omgerekend bijna anderhalf mil joen gulden. Daar kwamen nog kapitale inkom sten uit de reclame- en televisierech ten bij. waardoor er netto per club acht ton overbleef. Klagen deed ook de vooraf al danig opgewarmde massa niet. Binnen de kortste keren werd er namelijk een meeslepend foutenfestival opge voerd. wat binnen een tijdsbestek van elf minuten veel harde overtre dingen, twee goals, een gele kaart voor de meedogenloze Albaladejo en een gemiste penalty opleverde. De middenvelder Sanchez werd als eer ste gekust. Op een pass van de oude maar soms lepe Rexach mocht hij zonder concurrentie doorgaan, welk geschenk hij dankbaar aangreep: 1-0. Twee minuten later was het zo een rommeltje in de verdediging van Bar celona. dat Thomas Alles rustig tot de gelijkmaker kon besluiten: 1-1. En toen de penalty. Carrasco soleerde niet slecht, maar leek er toch voorna melijk op uit om de tegenstander een loer te draaien. Toen Zewe wat laat was met zijn tegenactie, ging de lange aanvaller dan ook met genoegen neer. hetgeen de Hongaar Palotai een strafschop waard vond. Ramos Rexach maakte daarop twee fouten in één fractie van een seconde. Zoals altijd nam hij de penalty niet volgens de regels, dat wil zeggen, niet in één vloeiende beweging. Bovendien was de inzet slecht geplaatst, de vallende Daniel kreeg er op tijd een vuist voor. Het hoefde niemand te verbazen dat Barcelona met een ellendige portie agressie op de tegenslag reageerde. De hele verdediging, een zeldzame collectie schoppers. maar ook de meer gepolijste Asensi en Sanchez grossierden op een afschuwelijke ma nier in getrap op de enkels. Zuviria maakte het wel heel erg bont door na een overtreding van zijn collega-ban diet Sanchez de bal van twee meter afstand keihard op het lichaam van Köhnen te schieten. De veel te lank moedige Palotai maakte zich er met een dreigende wijsvinger veel te ge makkelijk vanaf. Barcelona bewees eigenlijk constant een vervelende, hoogst onsympathie ke ploeg te zijn. Bij gebrek aan kwali teit wordt door de Catalanen veel te snel het lokmiddel van bruut geweld aangewend. Dat doet de club nu al jaren, maar ook in Europees verband is er geen scheidsrechter die er tegen op treedt. Toch kwamen de blauw-roden voor de pauze nog even tot zichzelf. Car rasco wist zich tien minuten voor rust door de niet best sluitende afweer van Fortuna te wringen, waardoor aanvoerder Asensi wel raad wist met de buitenkans: 2-1. Barca brulde het legioen en deed als of het om een wereldploeg ging. De gigantische dekkingsfout op Wolf gang Zeel na een pass van Zimmer man onderstreepte meteen daarna dat dit niet waar was. Van dicht bij kon Zeel de Bask Artola passeren. Een aardige ruststand van een tame lijk onbenullige wedstrijd. Onbenullig dan in de zin van simpel, weinig intelligent voetbal, dat noch tans best tot de verbeelding sprak. Eigenlijk was het. tot Nederlandse begrippen herleid, een avondje-NAC maar dan in het groot. In de tweede helft viel uit de speelwij ze van Fortuna op te maken, dat er in een goede afloop werd geloofd De reusachtige voorstopper Zimmer mann ging geregeld mee naarvoren en Klaus Allofs wist zich een enkele keer uit de dekking van de grimmige Migueli te worstelen. De internatio nal was vroeg in die tweede helft dicht bij een treffer. De bekwame keeper Artola redde echter met een reflex op zijn harde afstandsschot. Tien minuten voor het einde verloor Fortuna de impulsen van Zimmer mann omdat deze bij een break-out lelijk geblesseerd raakte. Palotai twijfelde aan de aard van de blessure en liet veel te lang doorspelen. Omdat Hans Krankl veelal gevangen zat in de bewaking van Zimmermann en het gedraai van Rexach en Carros- co maar zelden iets opleverde, bleef de aanvalskracht van Barcelona on derwijl beneden de maat. Het moest te veel van de factor „kracht" komen. Neeskens' dadendrang leidde daarbij zelfs tot een gele kaart. Vóór zijn gedwongen vertrek liep Zimmer mann ook nog tegen een dergelijke strafkaart op. Afgaande op de aard van de overtredingen had Palotai er nog wel een stuk of vijf kunnen uit delen. Barcelona-Fortum Dosseldorf 4-3 (na verlen ging, 2-2. rust 2-2) 5 Sanchez 1-0.7: Thomas Allofs 1-1, 34: Asensi 2-1.41: Seel 2-2.103: Rexach 3-2.11: Krankl 4-2. 113 Seel 4-3 Scheidsrechter: Palotai (Hong.i. Toeschouwers: 58.000. Barcelona: Artola. Zuvlrla. Migueli. Alvarez (Mar tinez i. Costas (De la Cruzi; Neeskens. Rexach. Sanchez. Asensi. Krankl. Carrasco. Fortuna Dusseldorf: Daniel; Brei (Welkli, Zewe, Zimmermann (Lund) Bales; Kóhnen, Schmltz. Thomas Allofs; Bommer, Klaus Allofs. Zeel. Dordrecht—Heracles 1—1 Wageningen— -Amersfoort 1—1 GroningenSVV 3-1 Telstar—Den Bosch 1—1 Excelsior 30 18 6 6 42 62-28 Groningen 30 17 8 5 42 48-25 Fortuna SC 31 15 11 5 41 53-31 Den Bosch 31 14 10 7 38 47-34 Willem II 29 12 12 5 36 48-29 Eindhoven 29 10 16 3 36 36-22 Graafschap 30 13 10 7 36 49-34 Wageningen 30 12 10 8 34 47-39 Heracles 30 9 10 11 28 38-36 Heerenveen 31 9 10 12 28 31-44 Veendam 29 11 5 13 27 40-49 Amsterdam 30 9 9 12 27 41-38 Telstar 30 9 9 12 27 33-39 Helmond Sp. 29 8 8 13 24 34-47 SVV 30 8 8 14 24 33-45 Cambuur 30 8 8 14 24 30-46 Vlaardingen 28 5 11 12 21 26-37 Amersfoort 30 6 6 18 18 28-66 Dordrecht 31 5 5 21 15 31-66 FC Groningen 4 4 0 8 13- 3 Wageningen 4 2 1 1 5 9- 5 SC Amersfoort 4 1 3 0 5 3- 2 Telstar 4 2 1 1 5 4- 2 FC Den Bosch 4 2 1 1 5 6- 6 SVV 4 2 1 1 5 8- 8 Willem II 2 2 0 0 4 8- 0 FC Amsterdam 3 1 2 0 4 4- 2 Eindhoven 3 2 0 1 4 5- 3 Heerenveen 4 1 2 1 4 5- 5 FC Vlaardingen 3 0 3 0 3 4- 4 Heracles 4 1 1 2 3 4- 5 Fortuna SC 4 0 3 1 3 4- 6 Excelsior 3 1 0 2 2 4- 4 De Graafschap 3 1 0 2 2 4- 4 Cambuur 3 0 1 2 1 1- 4 Veendam 3 0 1 2 1 3- 6 Helmond Sport 3 0 1 2 1 2- 8 Dordrecht 4 0 1 3 1 3-18 Vandaag FC Vlaardingen-Vcendam. Eindhoven Willem H Helmond Sport-Cambuur Zaterdag SC Cambuur-Willem II Zondag Excelsior-FC Dordrecht. FC Groningen- Hcerenveen. Wagenlngen-Fortuno SC FC Vlaar dingen-Herucles. Eindhoven De Graafschap Tel star-SVV. Helmond Sport-SC Amersloorl FC Am sterdam-Veendam geval zou de eerstvolgende ploeg op de eindranglijst die niet in het bezit is van een periodetitel. aanspraak mo gen maken op deelname aan de na- competitie. In datzelfde licht bezien is ook FC Den Bosch nog niet geheel kansloos Gisteravond uitte zich dat tegen Tel star door een aanvallende houding van de Bosschenaren In de eerste .helft leverde dat weliswaar niet veel gevaar op. maar het voetbal dat ten toon werd gespreid was uiterst posi tief en daardoor ook acceptabel De ..broeder van het aanvallend voetbal in de eerste divisie. Eindhoven-trai ner Rinus Goossens. die volgend jaar de training bij FC Den Bosch ter hand gaat nemen, zal met deze ploeg ongetwijfeld goed uit de voeten kunnen. Een extra, misschien niet zo welkom maar wel effectief aanzetje om aan te i vallen kreeg FC Den Bosch één mi nuut voor rust in de vorm van een tegengoal. Met een boog belandde de bal voor de voeten van Bisschot. die meteen van dichtbij vernietigend uit haalde: 1-0. Er was dus niets meer te verliezen voor FC Den Bosch. Via knappe combinaties zocht het het doel van invaller-doelman De Groot op. Kort na de hervatting leverde dat de gelijkmaker op van Cor Adriaanse Telstar liet. duidelijk merken dat de laatste wedstrijden voor de competi tie als oefenduels voor de nacompeti tie beschouwd worden. Trislar-FC Dm Bo.eh l-l il-Oi 44 BlurtlOl 10 52 Adriaanse l-l Scht-idsrvchU-i Ram Tur schouwers 1000 Tristar: De Oroole. Hrgeman Bierman Van Es sen Bisschot Krone Ayre Van Toor iHoevela ken». Slam. Van de Meer Buma 'Meyer FC Den Bosch: Van der Pluym. Salm Breuer Adriaanse Aichorn Van dc Horsl Kamps Van drn Bosch. Van dr Maas. De Orool Van den Dunnen FC Dordrecht-lleracles l-l 10-01. 59 Poell 0 1 90 Evers l-l Scheidsrechter Janssen Toeschou wers 500 Waarschuwingen voor Lempers en Drost van Heracles wegens aanmerkingen op dr leiding *FC Gronlngen-SVV 3-1 rt-tl 2 Van der Vllal 0 1 18 Swanenburg <sirafschop> l-l. 33 Swanenburg 2-1. 78 Vencma 3-1 Scheidsrechter Manuel Toe schouwers 7000 Waarschuwing voor Zoetmulder ■BVVi wegens aanmerkingen op de leiding FC Wageningen-SC Amersfoort l-l <0-11. 40 Schrcurs 0 1 81 Van Pelt l-l Scheidsrechter Klinkers Toeschouwers 2000 Trlitar-FC Drn Bosrh l-l ll-Ol 44 Bisschol 10 55 Adriaanse l-l Scheidsrechter Ram Toe schouwers 1200 door Fred Buddenberg HILVERSUM Vrijwel onopgemerkt is de tenniscompetitie al weer in de beslissende fase terecht gekomen. Het nationale toptennis (hoewel die ene lettergreep ..top" hier een groot woord is) werkt de jaarlijkse clubtitelstrijd nog steeds af zonder grote publiciteit. De Nederlandse tennisliefhebbers slaan liever zelf een dubbelfout, dan dat ze gaan kijken hoe de clubs het er afbrengen. Binnen de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond is men zich bewust van de geringe publici taire waarde van de competitie, maar reden tot ongerustheid bestaat er binnen de KNLTB niet. De grote vraag is of een individuele sport als tennis gespeeld moet wor den in clubverband. De rijkste vereni ging (het op de been brengen van een eredivisieteam kost jaarlijks onge veer 50.000 gulden) trekt de sterkste spelers en speelsters aan en dit maakt de competitie al in een vroeg stadium weinig interessant. De kam- pioensploeg is vaak al van te voren bekend en de onderlinge verschillen zijn zo groot, dat de wedstrijden vaak uitmonden in saaie oefenpartijtjes. Ook de huidige competitie is geen uitzondering. Na vijf ronden hebben zich voor het kruisingsweekeinde om de nationale titel op 28 en 29 mei geplaatst de ploegen van Gold Star Goirle. Leeuwenbergh en Metselaars. Al voor de aanvang van de competitie waren deze ploegen zeker van een plaats bij de laatste vier. De enige vraag was hoeveel voorsprong zij zou den nemen in de afdelingen. Gold Star en Goirle hadden in afdeling 1 totaal geen moeite met Leimonias en Hilversum. Afdeling 2 was iets boei ender. Leeuwenbergh en Metselaars kwamen vaak niet zonder problemen tot winst tegen Shot en het reserve team van Gold Star. De heer Buruma. de directeur van het bondsbureau van de KNLTB. denkt niet dat het verstandig is de onaan trekkelijke nationale competitie te vervangen door een soort Grand Prixtoernooi. waarin de sterkste Ne derlanders vaker tegen elkaar uitko men dan nu het geval Is. ..Toernooien zijn een uiterst belangrijke zaak", weet Buruma. ..maar ik vind niet dat we de competitie, waar we in zeven weken doorheen zijn. helemaal moe ten vergeten. Tennis is een individue le sport, maar het kan wel degelijk in clubverband worden gespeeld. De Davis-Cup, de Federation-Cup en de Kings-Cup zijn allemaal voorbeelden van teamwedstrijden. Een toernooi is een heel andere vorm van het spel dan de competitie, maar ze zijn alle bei even belangrijk." Om de competitie toch wat meer aan trekkingskracht voor het publiek te geven, heeft de KNLTB de clubs toe stemming gegeven per team één bui tenlander op te stellen. De clubs heb ben hier dankbaar gebruik van ge maakt en in de eredivisie komen nu acht spelers en spèelsters uit van over de grenzen, voornamelijk uit Enge land. Eén buitenlander per team is een limiet, maar het is niet ondenk baar dat de poorten van de Neder landse tennisclubs in de toekomst wijder opengaan voor meer buiten landse inbreng. Buruma: ..Die buitenlandse invloe den vind ik prima. In de eredivisie en de hoofdklasse hebben we zestien clubs. Iedere club heeft vier heren en twee dames., In totaal maakt dat 64 heren en 32 dames. Om toch topten nis te bedrijven is het moeilijk deze posten te bemannen met Nederland se talenten Die hebben we eenvou digweg niet. Ik vind het uitstekend dat de clubs zich versterken met be tere of gelijkwaardige buitenlanders. Het wordt er alleen maar interessan ter op Het is niet boeiend, wanneer Louk Sanders iedere partij tegen een zwakkere Nederlander met 6-3 en 6-2 wint' Aardige details nationaal kampioen Louk Sanders won in de KNLTB-directeur Buruma: „Het toernooi in Rotterdam mag je niet vergelijken met de competitie". competitie probleemloos van de En gelsman David Lloyd (7-6 en 6-2i en in het dubbeltoernooi van Leeuwen bergh versloegen Martin Koek en Louk Sanders dc Engelsen David Lloyd en John Paish al ln de halve finales met 5-7. 7-6 en 6-4 Het Is geen geheim dat de Nederland se sportliefhebber moeilijk zijn weg vindt naar nationale sportgebeurte nissen. De Nederlandse voetbalsta dions zijn vaak even slecht gevuld als een zakje patat van tachtig cent. maar de Jan" veroorlooft zich wel weekendtripjes naar Londen om zich daar te verheerlijken aan het Engelse voetbal. Bij het tennis is het niet anders Het onlangs gehouden WCT toernooi in Rotterdam kon zich door de aanwezigheid van buitenlandse coryfeeën als Borg en McEnroe in de avonduren verheugen op een grote belangstelling. De wedstrijden voor de nationale competitie daarentegen worden slechts bezocht door een handjevol ouders, dat in hun idolen de tweede Jimmy Connors zien. maar die het in de regel niet verder schop pen (of liever slaan) dan ballenraper Buruma: „We moeten in de gaten houden dat de KNLTB in wezen de grootste recreatiesportbond van Ne derland is. Van onze 370.000 leden bedrijven er maar 100.000 wedstrijd sport in competitieverband. De overi ge 270 000 tennissen voor hun lol. Het tennis is voor hen geen wedstrijd en het zijn ook geen kijkers. De 100 000 wedstrijdtennissers kunnen de com petitiewedstrijd niet bezoeken ZIJ moeten namelijk op hetzelfde tijdstip voor hun club spelen. Het toernooi m Rotterdam mag je niet vergelijken met de competitie Je moet niet ver geten dat dit kwalitatief een van de allergrootste toernooien van Europa Is" Niet alleen de banken van de toe schouwers blijven bij de competitie duels leeg. ook op de perstribune «In dien aanwezig! is het nooit dringen. Alleen wanneer Tom Okker en Belly Stove voet op Nederlandse bodem zetten, laat de radio nog wel eens tennisgeluiden horen, wil de TV de camera best even laten zoemen en verschijnt er wellicht een berichtje in de kolommen van de dagbladen Bu ruma. teleurgesteld ..Wij geven leder jaar veel perscommuniqué s en geld uit om de media voor te lichten Bij iedere eredivisie wedstrijd is er ie mand aanwezig om tussenstanden en resultaten door te bellen naar onder andere het ANP (Algemeen Neder lands Persbreau. red i cn Langs de Lijn (het sportprogramma op de ra dio van de NOS, redt. Het enige wal ik zeggen kan is dat ik het jammer vind dat de media niet meer aandacht aan het tennis willen schenken ADVERTENTIE Internationale Verpakkingsbeurs/14 t/m 19 mei 1979/ Jaarbeurscomplex Utrecht/Van 9.30 uur DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG 3.30 uur -17.30 uur, zaterdag tot 16.00 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 21