Méér uit uw spaargeld halen? Dat kan op 5 manieren. medewerker grootboek Verzet tegen sluiten van lucifersfabriek Vijf lucratieve spaarrekeningen van Mees&Hope. 41% 51% 71% Werkgelegenheidsplan in confectie mislukt 61% 81% Bank Mees Hope nv bmh Nog hoop voor treintraject Sparen? Mees Hope durft elke vergelijking aan. DONDERDAG 17 MEI 1979 TROUWKWARTET P 10 - RS 14 - Van onze correspondent EINDHOVEN De Unie BLHP heeft een verzoek ingediend bij de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amster dam, om een onderzoek in te stellen naar het beleid en de gang van zaken bij de Verenigde Hollandse Lucifer Fabrieken (VLHF) in Eindhoven Volgende week vrijdag zal ln Den Bosch een kort geding dienen, even eens aangespannen door de UNIE BLHP. waarin wordt gevraagd de di rectie van de VLHF op te leggen niets te ondernemen, waardoor de voort- zettimg van het bedrijf ln gevaar komt. Dit laatste is gericht op het voorne men van de directie van de VHLF, het bedrijf met honderd werknemers te sluiten en de produktie over te bren gen naar een zusterbedrijf in België. De VLHF is een dochteronder ïeming van het Zweedse Swedish Match. De helft van de lucifers in Nederland worden in Eindhoven gemaakt. Het verkoopkantoor is gevestigd in Am sterdam en is een aparte vennoot schap. Het overige deel van de in Nederland benodigde lucifers wordt geïmporteerd door „Zwaluw", ook een bedrijf van Swedish Match. Goedkoper Deze import-lucifers zijn goedkoper. „Swedish Match beconcurreert op deze wijze zichzelf", aldus Unle-be- stuurder Ger van Os. Volgens de di rectie van de VLHF en Swedish Match, is voortzetting van de produk tie in Eindhoven onrendabel. Onder zoeken ingesteld door prof. Gans wat de financiële kant betreft en het ad viesbureau Bakkenist tonen volgens Van Os het tegendeel aan. Bakkenist adviseerde verder onderzoek te ver richten naar alternatieve produktie- mogelijkheden zoals speelgoed, ijs- stokjes en halffabrikaat klompen. De directie van de VLHF weigert echter verder aan dit onderzoek mee te wer ken, gezien de kosten daarvan. Die bedragen ongeveer een ton. „Omdat de directie elke verdere medewerking weigert zit er voor ons niets anders op dan een verder onderzoek af te dwin gen via de Ondernemingskamer" (een kamer van het gerechtshof waar werknemers en werknemersvereni gingen kunnen klagen wat kan leiden tot ontslag van de directie of de raad van commissarissen). Omdat het onderzoek lange tijd kan duren, is het kort geding aangespan nen". aldus Ger van Os in een toelich ting. Mocht de klacht van de Unie ongegrond worden verklaard, dan loopt zij het risico schadevergoeding aan de VHLF te moeten betalen en kosten van het onderzoek. „Dat is een risico van ongeveer een ton of meer. Maar voor het behoud van werk voor honderd werknemers lopen wij dat. Wij hebben de afgelopen tijd veel nagedacht en zijn tot de slotsom ge komen dat het risico draagbaar is," aldus van Os. Van een onzer verslaggevers Het gaat met de werkgelegenheid in de confectie-industrie minder goed dan men in deze bedrijfstak had gehoopt. Het was de bedoeling dat er bij gelijkblijvende conjunctuur eind 1980 25.000 mensen zouden werken in de kleding-indus- trie. Eind 1978 waren het er echter niet meer dan 23 500. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Stichting struc tuurverbetering confectie-industrie (STRUCON). De 25.000-norm was een van de twee hoofddoelstellingen van het zogeheten actieplan dat herstruc turering „van onderen af" in het vaandel schreef. De tweede doelstel ling was het voorkomen van een werkgelegenheidsteruggang van meer dan 5 procent in de tussenlig gende Jaren. Ook dat is echter mis lukt, want tussen het tweede kwar taal van 1977 en het tweede kwartaal van 1978 liep de werkgelegenheid met 7 procent terug. Deze daling is wel beduidend lager dan in de Jaren 1974-1976 (de aanloop periode van de herstructurering), ge durende welke de gemiddelde daling resp 18,9. 18,1 en 8.1 procent was. De relatief gunstige ontwikkeling in de periode 1977-1978 is behalve aan eni ge verbetering van de conjunctuur en een minder drukkend invoerregime mede te danken geweest aan de wer king van de beide belangrijkste in strumenten voor de herstructurering in de confectie-industrie. Tot eind 1978 zijn aan 70 onderne- meingen met samen 4200 werkne mers subsidies toegekend tot een to taal bedrag van 3,5 miljoen. Het totaal aantal te herstructureren con- fectie-ondernemingen wordt geschat op 150 met 10.000 werknemers. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Er is nog hoop voor het behoud van de onrendabele spoorlijn Enschede-Gronau. Na de ontvangst van een aantal Twentse en Duitse bestuurders heeft minister Tuynman van verkeer en waterstaat gisteren in Den Haag meegedeeld, dat de delegatie uit het grensgebied nieuwe argumenten vóór het behoud van de spoorverbinding heeft aange voerd, die een nader onderzoek ver dienen. Met name het argument van' de delegatie, dat een gewijzigde dienstregeling (thans rijdt er slechts één trein per dag) aan Duitse zijde het belang van de lijn voor internatio nale verbindingen groter kan maken, vond de minister steekhoudend. Met droefheid geven wij u kennis dat God vrij onverwacht tot Zich riep onze geliefde moeder en pleegtante. mevrouw Janna Adriana de Feijter weduwe van de heer J. R. Scheele P. J. zn. op de leeftijd van 78 jaar. „Zo ik niet had geloofd Psalm 27 7 (o.b.) Schiedam: P. J. Scheele Terneuzen: A. T. Scheele Leiden: Karien Koster Terneuzen. 15 mei 1979 Scheldekade 29 De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 19 mei a s. om 13.45 uur op de Zuiderbegraaf plaats voorafgaande door een rouwdienst van uit de Opstandingskerk. Bellamystraat. aan vangende om 13.00 uur. Gelegenheid tot condo leren na de begrafenis in de Opstandingskerk. De overledene ligt opgebaard in het mortuari um van „Ter Schorre". Bezoekuren van 19 uur tot 20 uur. Verzoeke geen bloemen. OPROEPING Allen die iets te vorderen heb ben van- of goederen onder zich hebben behorende tot de beneficiair aanvaarde nala tenschap van de heer AREND BAKKER, in leven handelende onder de naam: FILMDIS (Postbus 12. Uit hoorn). laatst gewoond heb bende te Mijdrecht. Schepe nenstraat 31 en overleden te Mijdrecht op 18 april 1979. wordt verzocht hiervan schriftelijk opgave te doen ui terlijk op 1 juni 1979 ten kan tore van ondergetekende. Postbus 17 te Mijdrecht. Mr P. Hendriks. Notaris ..De Heere kent degenen die de Zijnen zijn." 2 Tim. 2 19 B Heden is in den Heeren rustig en kalm ontsla pen. na een liefdevolle verpleging in het „Ca- tharina rusthuis" te Gouda, onze geliefde zus ter. schoonzuster en tante Gerritje Heijboer-den Uijl weduwe van Adriaan Comelis Heijboer in de ouderdom van 74 jaar. Familie den Uijl Familie Heijboer Zevenhuizen Z.-Holland. 15 mei 1979 Bredenweg 74 Corr.adres. Peter Zuidlaan 113 te Waddinxveen. geen bloemen geen bezoek aan huis D V. Zaterdag 19 mei a.s zal er om 11 00 uur •■en rouwdienst worden gehouden in de Ned Herv kerk te Mocrkapelle. waarna de begrafe nis zal plaatshebben op do Alg. begraafplaats ..Moerhage" Aankomst plm 12.00 uur. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. KONINKLIJKE HOUT HANDEL WILLIAM PONT N.V. ZAANDAM In de op 16 mei 1979 gehou den jaarlijkse algemene ver gadering van aandeelhouders werd het dividend over het boekjaar 1978 voor de gewo ne aandelen vastgesteld op 15.- in contanten. In verband hiermede zal bij de Algemene Bank Neder land N.V. te Amsterdam en Zaandam met ingang van 28 mei 1979 dividendbewijs nr. 2 van de gewone aandelen be taalbaar zijn met f 15.- onder aftrek van 25'* dividendbe lasting. Zaandam. 17 mei 1979 De Directie (Her)beleggingsrekeningen Spaarrekeningen Spaardeposito Obligatierente rekening Surplusrente- rekening Meesrente rekening Kapitaalrente- rekening Vrije contante dispositie per maand. f2.500,- f 1.000,- f3.000- f3.000- - Extra dispositie in december. - - f3.000- f3.000- - Overige vrije dispositie-mogelijkheden. Betaling onroerend goed. Hypotheek betaling. Aankoop effecten. Belasting betaling. Betaling premies levensverzekering. Betaling onroerend goed. Hypotheek betaling. Aankoop effecten. Betaling onroerend goed. Hypotheek betaling. Betaling onroerend goed. Opzegtermijn óf inhouding bij overige disposities. 1 maand 3 maanden 12 maanden 1% 24 maanden 2% geen 3% Minimale eerste storting. f 100,- f 100,- f 100- f 100- f 100,- Minimale opvraging. f 100,- f 100,- f 100,- f 100- f 100,- Minimale rentegevend tegoed. f 100,- f 100,- f 100,- f 100,- f 100,- Maximale rentegevend tegoed. f500.000,- f 500.000,- f 500.000- f 500.000,- r 500.000,- Renteniveau voor de maand mei 1979 Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-527 91 11; Rotterdam, Coolsingel 93, tel. 010 - 63 2911. 's-Gravenhage, Kneuterdijk 13, tel. 070-92 40 31. Voorts te: Alblasserdam, Arnhem, Delft, Eindhoven, Groningen, Haarlem, Heerlen, Schiedam,Utrecht, Vlaardingen,Zaltbommel en Hamburg(W.D.) Legio zijn de mogelijkheden om spaargeld op een verantwoorde manier uit te zetten. Maar legio zijn ook de bepalingen, condities en regels. Deze vijf spaar- en beleggingsvormen van Mees Hope verschillen onderling in condi ties en opzet, doch zijn één in doordachtheid. Maar omdat niet iedereen een deskundige op dit gebied is, werd het tijd voor een helder overzicht. Daarin ziet u welke spaarvormen er zijn, waarin ze verschillen en welke rekening hel meest is toegesneden op uw persoonlijke behoeften. Vergelijkt u vervolgens de gekozen rekening met die welke u nu hebt en u komt tot de conclusie dat sparen bij Mees Hope veel voordelen biedt. Rente Het rentepercentage van de Obligatierente rekening en van de Kapitaalrente-rekening wordt maandelijks vooraf vastgesteld en is een afgeleide van het effectief rendement van drie langlopende staatsleningen. Het rentepercentage van de Surplusrente- rekening en van de Meesrente-rekening wordt eveneens door de Bank maandelijks vooraf vastgesteld. Voor alle rekeningen geldt, dat de jaarlijks in januari te boeken rente zonder be perking gedurende 1 maand na bijschrijving vrij opneembaar is. Dagelijkse renteberekening wordt toegepast. Voor meer informatie Zoals u kunt zien verschillen de rekeningen op veel punten. Met als gevolg, dat er altijd wel een vorm van sparen te vinden is, die voor uw persoonlijke situatie optimaal is. Vijf doordachte staaltjes denkwerk van de inventieve bankiers van Bank Mees&Hope,overzichtelijk op een rijtje. We kunnen ons echter voorstellen, dat een schematisch overzicht toch nog wat vragen onopgehelderd laat. U kunt zich daarom voor een even deskundig als volledig advies wenden tot een van onze kantoren. En dat u daar tevens informatie kunt inwinnen over nog meer moge lijkheden van beleggen en sparen, ligt eigenlijk wel voorde hand. Telefonisch kunt u inlichtingen verkrijgen onder nummer 010 -63 28 89 of 020 - 527 23 32. Algemene ledenvergadering van de begraafplaats te Ten Boer op zaterdag 26 mei 1979. 's middags 5 uur in Café Groeneveld te Ten Boer. De secretaris: J. Fongers Daar het ons onmogelijk is. ieder persoonlijk te bedanken voor de zeer vele blijken van belangstel ling en deelneming na het zo plotseling overlijden van onze zoon en broer Louwe Willem Wiegman betuigen wij u langs deze weg onze oprechte dank. Het heeft ons gesteund dat zo velen met ons hebben meegeleefd. Fam. G. H. Wiegman Bedum. mei 1979 Almastraat 6 Voor uw blijk van deelneming, ondervonden na het overlijden en bij de begrafenis van mijn innig gelief de man. onze lieve, zorgzame vader en opa Adrianus Troost betuigen wij u onze oprechte dank. Uw medeleven heeft ons in deze droeve tijd veel steun en kracht gegeven. Uit aller naam N Troost-van Alphen Pernis. mei 1979 Burgemeester van Esstraat 244. Unilever NV Rotterdam Certificaten van gewone aandelen In verband met de verkrijg baarstelling van een slotdivi- dend over het boekjaar 1978 op de gewone aandelen in bo venvermelde vennootschap ten bedrage van 5.40 per aandeel van nominaal 20.-. bericht ondergetekende, dat van 29 mei a.s. af op dividend bewijs no. 102 der door haar uitgegeven certificaten dezer aandelen 5,40 minus 25 pro cent dividendbelasting per f 20.- nominaal zal worden betaald ten kantore van Amsterdam-Rotterdam Bank NV Pierson. Heldring en Pierson NV Algemene Bank Nederland NV. Alle gevestigd te Amsterdam. Rotterdam en 's-Gravenhage. Amsterdam. 16 mei 1979 N. V. Nederlandsch Adminis tratie- en trustkantoor. Unilever N.V. Rotterdam gewone aandelen De Raad van Bestuur bericht, dat over het boekjaar 1978 een slotdividend van f 5.40 per gewoon aandeel van no minaal 20.-- van 29 mei a.s. af verkrijgbaar zal zijn. on der aftrek van 25dividend belasting. Dit slotdividend is verkrijg baar tegen inlevering van di videndbewijs No. 102 ten kan tore van: AMSTERDAM-ROTTER DAM BANK N V PIERSON. HELDRING PIERSON N.V. ALGEMENE BANK NE DERLAND N.V alle te Amsterdam. Rotter dam en 's-Gravenhage Rotterdam. 16 mei 1979. De Nederlandsche Middenstandsbank N.V. is een financiële instelling met circa 9100 medewer kers, die werkzaam zijn bij het hoofdkantoor in Amsterdam en bij de ruim 460 kantoren in Nederland. Voor de afdeling Boekhouding, deel uitmakend van de Administratieve Afdelingen van het direk- toraat Administratie en Automatisering, vragen wij een De werkzaamheden omvatten: - Het op juistheid beoordelen van aangele verde groot bock-mutaties; - het voorbereiden van boekingen voor de geauto matiseerde administratie; - het kontroleren van computerverslagen. Binnen de afdeling Boekhouding zijn de volgen de administraties in ontwikkeling: grootboek-, kosten-, kontrakt-, bestellingen- en krediteuren- administratie. Bij gebleken geschiktheid en voortgezette studie zijn mogelijkheden tot doorgroei aanwezig. Voor deze funktie vragen wij: - Opleiding op Havo-niveau; - MBA-diploma of bezig met deze studie - administratieve ervaring; - leeftijd circa 25 jaar. Het direktoraat Administrate en Automatise ring is gevestigd ln het pand aan de Eduard van Beinumstraai 2 te Amsterdam Nieuw-Zuid De Administratieve Afdelingen zullen binnen kort verhuizen naar het pand aan de Nacht wachtlaan 20 te Amsterdam-West. Voor nadere funktie-informatie kunt u kontal/ opnemen met J A. v.d. Bosch, telefoon: 020 5432657. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan H. Diebcls, afdeling Personeelszaken Admini stratie en Automatisering, postbus 1800, 1000 BV Amsterdam. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 18