op Zoetemelk laat mcurrentie kansloos Routine Storks geeft doorslag Drie gouden medailles voor Comaneci mBimïï&vsmiRsawmouD-mtiANVssiEswm itbloeier bewijst topvorm in Ronde van Spanje onm n irst in flitserland Basketbalsters ongeslagen in troosttoernooi Twee tweede plaatsen kanoërs Kathy van der Mije aan de leiding PKC: kansen in eigen hand Kinheim verliest twee keer HCKZ: titel binnen bereik Marijke Aarnoutse beste Nederlandse bij Europese turnkampioenschappen idbalbeker i( burgse zaak BATAVUS De fietsenbouwers van Nederland. I 14 MEI 1979 TROUW/KWARTET 11 Voor Joop Zoetemelk heeft eerlijk het langst ld. In zijn tiende seizoen als beroepswielrenner behaal- rijn eerste overwinning in een grote nationale ronde. Hij jet in de minst waardevolle, de Vuelta. Niettemin was n voortreffelijke prestatie. Zoetemelk was de tweede gander die er na Jan Janssen (Vuelta '67, Tour '68) in 1 tir.elk Jan Janssen ln Frank- 1 nog zal nadoen, blijft een Wel is hij al jaren de beste nner van Nederland aller tij- ■ai keer werd hij tweede in de fe zijn overwinning in de Ai van Spanje is bewezen, dat R elk met zijn tweede positie in et |t gekwoteerde Tour niet echt ig Hij fietste op zijn natuurlijk l en en dat was telkens net niet FC|nd. Joop fietste naturel en li met een gezond lichaam soms „voorgespoten" over- 511 eft E De Italiaan Giuseppe ei heeft de eerste wielerweek in Ier land volledig beheerst. Vorige itt won hij het kampioenschap et rich voor Francesco Moser, gen later werd hij winnaar ien tonde van Romandië, na twee :t l Saronni liet zich in de afslui- Ar Jdrit, gewonnen door de Noor- alist Knut Knudsen, de lei- fa niet meer ontfutselen. Zijn en oot Baronchelli en Henk Lub- ijn hadden nog een kans. Saron- enfert op een ogenblik echter in en eindigde fraai tweede eufoudsen. it: 1Saronni (ita) 31 uur, 49 min. 36 ocheUl Uta) op 1 min. 4 sec.. 3. Lubber- op 1 min. 8 sec.. 4. Mutter (Zwl) op 1 5. NUsson (Zwe) op 2 min. 3 sec.. 6. lop 2 min. 27 sec., 7. Laurent (Fra) op 2 8. Panlzza (Ita) op 2 min. 52 sec., 9. as (Bel) en Knudsen (Noo) op 3 min. 15 p n de Velde (Ned) op 4 min. 3 sec.. 14. i op 4 min. 10 sec., 43. Schuiten (Ned) kt sec. >or [KEN ji teterbosch heeft in de Vijf- van Duinkerken laten zien T*en toekomstig winnaar van ippewedstrijden kan worden. Mfsch bezette in het eindklas- e«van de etappewedstrijd in aat :ankrijk en België de tweede i chter het nieuwe Belgische id Daniel Willems. it: 1. Daniel Willems (Bel) 22 uur. 48 J. Bert Oosterbosch (Ned) op 49 sec., 3. an den Broucke (Bel) op 51 sec., 4. un (WDld) op 1 min. 3 sec.. 5. Leo van op 1 min. 46 sec., 6. Andre Dlerlckx ►ter Roslers (Bel) op 1 min. 54 sec., 8. (Ned) op 1 min. 55 sec., 9. Roger [OERS l8oekhoroetsjenkov uit de Inie, vorig jaar winnaar van 51 van de toekomst, heeft door Hk winning in de vierde etappe ng in de Vredeskoers geno- iV de 137 kilometer lange rit e oor het Tatra-gebergte won. na een solo met 3 minuten inden voorsprong op zijn it Nikitenko. De Tsjech eindigde op de derde plaats, letsjenkov nam tevens de n het bergklassement. M "M ia fconi KI OOt ïiS attcr Oódde op 54 sec., 5 Henk de Jong Oerard Schipper op 59 sec.. 7. Alan "Un.. 8 Arle Versluis op 1 min. 4 sec.. 9. Kruys op 1 min. 5 sec., 10. Jan van >1 min 7 sec. Zoetemelk koerste tien seizoenen lang van begin tot einde, bleef gezond en vertoonde nog altijd in tegen stelling tot zijn leeftijd- en genera tiegenoten geen sleet. Die open baart zich altijd het eerst als het parcours bergop leidt. Twee gerepu teerde Belgische klimmers aïs con currenten: Lucien van Impe en Mi chel Pollentler. Allen waren kansloos tegen de gezonde Zoetemelk, zowel in de tijdritten als ln het gebergte. Pol lentler raakte drie en een halve mi nuut achter. Van Impe het dubbele. Nota bene tegen een Zoetemelk, die vanaf de allereerste koers in februari tot en met het einde van de Ronde van Spanje in de frontlinies streed. Zowel in de Etappewedstrijden (waarvan hij Parljs-Nice en het Crite rium National won) als in de klassie kers. Zoetemelk was bereid het te torsen en hij bleek het aan te kunnen. Al ln Parljs-Nice herVond Zoetemelk zijn supervorm van 1974. Vijf jaar geleden was hij de grote uitdager van Eddy Merckx. De Belgische heerser werd naar huis gefietst in Parljs-Nice en de Catalaanse week. Zoetemelk bereikte dat jaar met zijn bekende regelmatigheid de absolute top. Maar het was snel afgelopen. Een afschu welijke tuimeling in de Midi Libre in Valras kluisterde hem de rest van het seizoen aan bed. Zijn organisme was zodanig verstoord, dat de behande lende geneesheren verklaarden: „Het zal vijf Jaar duren voor hij fysiek weer helemaal de oude is". Ze kregen tot op de dag afgemeten gelijk. Vanaf 1975 was Zoetemelk voortdu rend weer één van de betere renners. Hij klom nog steeds goed, was niet slecht ln de tijdritten, maar zijn pres taties waren lang niet meer zo voor spelbaar als voorheen. De ene dag was het alles, de dag erna niets meer. Het enige voorspelbare was eigenlijk zijn tweede plaats in de Ronde van Frankrijk. Zoetemelk berustte erin. Hij verdiende goed zijn geld, pakte regelmatig een etappewedstrijd en ook nog twee klassiekers (Waalse Pijl '76 en Tours-Versailles '78) mee. Hij verdiende in de tussentijd zoveel geld, dat als hij straks stopt met wielrennen, van zijn generatie degene zal zijn die het meeste overhield. De fysieke wederopstanding van Zoe temelk ging gepaard met de wisseling van ploegleider. De domme Louis Ca put maakte plaats voor de slimme Jean-Pierre Danguillaume, vorig jaar zelfs nog renner en bekend als de „grote regelaar" in het peloton. Zoe temelk ging dit seizoen met gedetail leerde strijdplannen de weg op. Het leverde de laatbloeier, die terugkeer de op het toppunt van zijn gezond heid, de beste resultaten in zijn loop baan op. Zoetemelk presteerde al zo veel dat de vraag waar het einde ligt voorlopig op zich laat wachten. Zoe temelk controleerde de Ronde van Spanje van begin tot einde. Hij deed slechts afstand van zijn gele gnii voor een ploegmakker Christian Levavas- De burgemeester van Madrid, Enrique Tierno Galvan, over handigt Joop Zoetemelk de overwinningsbeker. seur. Op de cruciale momenten reed hij weg van zijn tegenstanders en hij gaf ten opzichte van Galdos, Pollen- tier, Van Impe nimmer één seconde toe. Hij kende geen enkel zwak mo ment, zelfs niet toen darmstoomissen hem overvielen. Eerlijk duurde ge woon het langst voor Joop Zoete melk. Negentiende etappe: 1. Fons de Wolf (Bel) 84 km In 1 uur. 57 min 31 sec. 2. Adrl van Houweltngen (Ned). 3. Christian Seznec (Fra), 4. Noel de Jonc- kheere (Bel). 5. Javier Elorrlaga (Spa). 6. Patrick Frlou (Fra), 7. Jesus Suarez-Cuevas (Spa). 8. Ml- quel-Marla Lasa (Spa). 9. Frits Plrard (Ned). 10. Erich Jaksch (Oos). 30. Joop Zoetemelk (Ned). 32. Cees Bal (Ned). 36. Jan van Houweltngen (Ned) allen dezelfde tijd als De Wolf. Eindklassement: 1. Joop Zoetemelk (Ned) 94 uur. 57 min. 5 sec., 2. Francisco Galdos (Spa) op 2 min. 43 sec.. 3. Michel Pollentler (Bel) op 3 min. 21 sec.. 4. Manuel Esparza (Spa) op 3 min. 22 sec., 5. Faustlno Ruperez (Spa) op 5 min. 51 sec.,6. Lucien van Impe (Bel) op 6 min. 30 sec.. 7. Pedro Torres (Spa) op 6 min. 49 sec 8. Felipe Yanez (Spa) op 7 min. 41 sec.. 9. Chrlstan Seznec (Fra) op 8 min 3 sec.. 10. Fons de Wolf (Bel) op 10 min. 1 sec.. 45. Cees Bal op 54 min. 23 sec.. 48. Adrl van Houwelln- gen op 59 min 42 sec.. 54. Frlts Plrard op 1 uur. 12 min. 6 sec.. 55. Jan van Houweltngen op 1 uur, 23 min. 22 sec. Puntenklassement 1. De Wolf 249 punten. 2. De Jonckheere 173. 3. Zoetemelk 139. 4. Suarez-Cue- vas 124. 5. Pollentler 117. Bergklassement: 1. Yanez (Spa) 95 punten. 2. Belda (Spa) 65. 3 Zoetemelk 47.4. Torres (Spa) 44. 5. Esparza (Spa) 38 SEOUL Het Nederlands damesbas ketbalteam heeft ook de laatste wed strijd van het troosttoernooi van het wereldkampioenschap in Seoul ge wonnen. Maleisië werd na een 48-24 ruststand met 119-42 verslagen. Anita Blange (33) en Carla de Liefde (24) waren de topscoorsters. De wereldtitel ging overigens naar de Verenigde 8taten, dat Canada in de laatste wedstrijd met 77-61 terug wees. Zuid Korea werd daardoor tweede. Canada derde. Nederland eindigde als winnaar van het troost toernooi op de achtste plaats. Het Nederlands herenteam (zonder de thuisgelaten Kees Akerboom; bondscoach Qulnn ziet het niet meer zo ln de Bossche speler zitten) won de afgelopen dagen twee oefenduels. In Hagen werd het tegen West-Dults- land 79-99, ln Tervuren tegen België 77-92. In beide duels was Jimmy Woudstra de absolute uitblinker. AMSTERDAM Tijdens de finales van de kano-bosbaanregatta die dit weekeinde in Amsterdam werd ge houden, was er toch nog een klein Nederlands succesje weggelegd. Ron Stevens, Martin Willems. Ruud van der Doe en Rob van Weerdenburg eindigden ln een race over tien kilo meter uiterst eervol als tweede, ach ter favoriet Polen. Hiermee kreeg ka- nobondscoach Karei Muijs het gelijk aan zijn zijde, om de succesvolle K 2's op de lange afstand samen te voegen. Een andere goede prestatie was voor de dames Bakker en Kegge die twee de werden op de 3000 meter. Na deze eerste grote wedstrijd van dit seizoen lijkt het er op dat Nederland, dat eerder ook onder het regiem van Ka- rel Muijs succesvol was, met de ren tree van Muijs als bondscoach op kanogebied weer op de weg terug is. MIJDRECHT Titelverdedigster Kathy van der Mije heeft na drie ronden van de strijd om het Neder lands kampioenschap voor dames met 2punt de leiding. In de tweede ronde versloeg zij in 15 zetten Ada van der Giessen en in de derde ronde was zij te sterk voor Jeanette Mulder. Na drie ronden delen Erika Belle, Hanneke van Parreren en Anneke Schol de tweede plaats met een half punt achterstand. Watergraafsmeer heeft in Beverwijk het snelschaakkampioenschap van Nederland voor clubteams gewon nen. Het team bestond uit Paul van der Sterren, Roy Dieks, Rob Wltt en Gert Jan de Boer. Rotterdam eindig de op de tweede plaats en Phllidor Leeuwarden werd derde. Van onze korfbalmedewerker AMSTERDAM PKC heeft de kan sen voor het kampioenschap hoofd klasse veldkorfbal volkomen in eigen hand gehouden. De Papendrechtse ploeg versloeg zaterdag koploper Luto met 14-7. De Amsterdamse ploeg had de pech dat Rob Kool door werkzaamheden zaterdag niet kon spelen. Tot overmaat van ramp bles seerde Frits Bruintjes bij de inmid dels toch al beslissende stand 9-5 zijn hand dermate, dat hij maar op halve kracht verder kon spelen. Al voor de rust had PKC een klein overwicht (5-3). Een benutte straf- worp van Simon Bouman bracht de spanning even terug (5-4). Het verlies van de macht over het veel verguisde middenveld brak Luto daarna op. Uit de PKC-pressie scoorden Herman Tui tel en Wim van Drimmelen (7-4) waarmee de strijd was beslist. Ons Eibernest degradeerde door de 13-8 nederlaag bij Allen Weerbaar nu ook bij het veldkorfbal. HOOFDKLA8SE: Allen W-O Eibernest 13-8, Blauw/W-Deetos 8-5. PKC-Luto (12/5) 14-7, Fortu ne-Westerkwartier 11-5, Raptdltas-Archipel 7-7. door Co Matoc door Onno Zeisman Luto Rapldltas Fortune PKC Dee tos Blauw/Wit Archipel Allen/Weerbaar Ons Eibernest Westerkwartier 15 10 2 3 22 109- 89 16 8 3 5 19 135-141 16 8 2 6 18 118-120 12 8 1 3 17 129- 99 15 7 3 5 17 113- 96 13 7 2 4 16 97- 94 14 6 3 5 15 92- 86 13 5 1 7 11 108-108 14 2 1 II 5 111-137 14 1 0 13 2 82-115 OVERGANGSKLASSE A: DTV-Pams 12-7. De Danaïden-AKC 7-6, Steeds H.-ZKV 15-8. Deto- Dalto 9-8, Rohda-Danaldcn 9-6. B: Wordt K.-Dle Haghe 13-11. TrekvogeU-KVS 13-10. Asko-Het Zuiden 19-9. 8tanfr1es D08 '46 5-5, HKV-Dle Hag he 9-8. AMSTERDAM Het Haarlemse Kinheim is bijna tot verve lens toe afgeschilderd als kampioen van de middelmaat. Gaandeweg de competitie lijkt die karakterisering voor de Haarlemmers meer en meer op te gaan. Onder leiding van routinier Hans Augustinus, die de opvolger was van coach Karei Crouwel, kende Haarlem een goede seizoenstart. De kentering diende zich echter vorige week al aan. Met de hakken over de sloot en niet in het minst door een aanzienlijke por tie geluk werd vorige week Sparta verslagen. Dit weekeinde zat het ge luk Kinhelm eens niet mee. Tegen hoofdklasse-debutant Storks werd tweemaal verloren. Stadgenoot Ni- cols deelde dit weekeinde tegen het volwassen honkbalspelende UW de punten. Nicols behoudt daardoor de leiding in de hoofdklasse. Het Haagse Storks leverde een zeer verdienstelijke prestatie tegen Kin heim. Deze ploeg blijft nog steeds een mengeling van routine en Jeugdig ta lent. Zaterdag hield werper Frank de Groot met de cijfers 6-1-6 de Kin- heimslagploeg in bedwang. Een Kin- heim-slagploeg, die ook dit seizoen lijkt mank te gaan aan diepte. Het werd 3-2 voor Storks, dat tegen het einde van de wedstrijd wat nerveus raakte bij de gedachte aan een over winning op de landskampioen. Maar ditmaal was het geluk eens niet met Kinheimers. Ruud Kok wierp in 47» innings plus twee man 5-2-5-2, waarna Donavan de verdediging van de ex- UW-er overnam. Donavan wierp 3-2- 3-0 en dat zijn vrij verdienstelijke cijfers, maar zijn werpen kon er niet toe bijdragen dat de kansen keerden. De malaise in de slagploeg bij de Kinheimers werd zondag helemaal manifest, toen de Haarlemmers met 5-4 verloren. Storks hield de thuis plaat 9 innings lang schoon. Een des te opmerkelijke prestatie, omdat Storks-werper Jerry Remmerswaal geen enkele keer drie slag gooide: 0-2- 5-1. Het jongere broertje van Neder lands enige profhonkballer in de Ver enigde Staten, Win Remmerswaal. was voor de Haarlemmers niet te ra ken. Remmerswaal werd daarbij opti maal gesteund door zijn achtervan ger Tom Bodaan. De 37-jarige Bo- daan is samen met Van de Dungen Grenovius en Ron Renooy een speler die niet meer bij Storks is weg te denken. Had Bodaan als de uiterst geroutineerde achtervanger een groot aandeel in de zege, datzelfde kan worden gezegd voor de al eerder genoemde kortestop van Dungen Grenovius. Met liefst drie dubbelspe len liet de ex-international blijken het hart van de Haagse defensie te zijn. Een zure appel voor Klnheim- werper Nol Beenders. Beenders had de goede werpcijfers 9-2-6-2 en daar mee alle recht verwijtend naar zijn aanvallend zwakke teamgenoten te kijken. Stand: Nicols 6-10; Giants 5-8; Amstel Tijgers 6-8; UW 5-6; Kinheim 5-6; Storks 5-6; Neptunus 6-6; HCAW 6-4; Sparta 4-0 en Quick 6-0. HONKBAL HOOFDKLASSE Klnhelm-Storks 2- 3. SParta-Olants 1-6. Amstel Tljgers-Qulck 11-3, UW-Nicols 3-0. HCAW-Ncptunus 1-5 Storks-Ktn- helm 4-0, Glants-Sparta 7-3. Quick-Amstel Tijgers 3-10. Nicols-UW 6-3. Neptunus HCAW 5-6 EERSTE KLASSE A: De Spartaan-TTT 0-1. De Spartaan-TTT 9-4. ADO-8parks 11-1. De Volewljc- kers-RCH 3-0. The Herons-Rooswljk 4-3 B: Hoofd- dorp-Jeka 11-12. Hoo(ddorp-Jeka 10-0. Euro Stars- OWO 3-17, Feyenoord-Illlversum 6-4, EERSTE KLASSE A: Sparks ADO 2-4. RCH-De Volewljckers 10-0, Rooswijk-The Herons 0-6. B: PSV-Schoten 2-7. PSV Schoten 3-2. HUversum- Feyenoord 0-2. OWO-Euro Star» 2-0. Soekhoroetsjenkov (Sow) 137 min. 11 sec. (Inclusief 15 sec. 2. Nikitenko (8ow) op 3 min. 40 0. sec. UJdverg.). 3. Bartolslc (TsJ) op 3 Unci. 5 sec. tljdverg.), 4. Jochums (Bel) 5 tec.. 5. Romascanu (Roe) zelfde tijd. klassement: 1. Soekhoroetsjenkov f,55 min. 9 sec., 2. Nikitenko (Sow) op 3 ,3. Stalkov (Bul). 4. Hartnlck (ODld) op f,5. Romascanu (Roe) op 4 min. 14 sec. S-VLAANDEREN utsaars heeft de tweedaagse van Zeeuws-Vlaanderen ge- De renner uit Schijndel won etappe, werd derde in de 'olgende tijdrit en gaf in de etappe zijn leidende positie af. De tijdrit werd gewon- f Johan Kuiken uit Breda en etappe leverde een overwin- voor Peer Maas uit Huyber- het algemeen klassement be- iVonk de tweede plaats en is irsen derde. KOPENHAGEN Toptumsters zijn gelukkig nog geen bewe gingsautomaten. Het is de conclusie die kon worden getrok ken uit de toestelfinales van de twaalfde Europese kampioen schappen in Kopenhagen. Door de grote risico's die worden genomen bij de acrobatische onderdelen is de afstand tussen een perfecte demonstratie of een val zo gering geworden dat de spanning bij een turnster dikwijls niet meer te dragen is. Zelfs bij een ereceremonie kan er nauwelijks meer een lachje af. Vooral niet bij Nadia Comaneci, die na haar gouden medaille in de vierkamp nog twee plaatsen veroverde bij het paardspringen en in de vrije oefening. Met de laatste twee medailles kreeg de Roemeense er één minder dan haar was toegedacht. r IRDAM De finales van de Op de Nederlandse handbalbe- *n voornamelijk een Limburg- '*ienheid zijn. De herenfina- ien Sittardia en Blauw Wit, de dames Quintus als enige ïburgse ploeg zal moeten aan- «gen V en K. De Ahoy-hal ln :r -.i. d s in feite niet zo'n 8« keus geweest als plaats beslissing moet vallen. Het U dterium dat hier heeft gegol- t onder twijfel het toeschouwer- Keweest dat deze hal kan be- Voor Quintus, dat uit het gelegen KwintsheiH komt, "nale-partij een soort thuis- j d zijn, terwijl de rest van de 1' ws er wel een dag voor uit «ken. j» halve finales dames: Hei- Kus 12-13 (na verlenging) V en j-7 Heren: 8ittsrdla-Hermes ®C'3l-31auw Wit 11-15. Bij het overspreiden over de hoge ligger, een onderdeel dat rechtstreeks uit het herenturnen komt, miste Na- dia Comaneci de greep naar het smal le ronde hout en maakte een zware val. Duidelijk de pijn van de ruim twee meter diepe val verbijtend, ver volgde de Roemeense haar oefening, maar het was duidelijk dat die misser haar buiten de medailles zou doen belanden. Dat de jury haar ondanks de reglementaire aftrek van een half punt toch nog 9,45 gaf, bewijst hoe hoog de moeilijkheidsgraad van haar oefening was. De val van de brug werkte later duidelijk door op de evenwichtsbalk. Een „opvoering" zonder haperingen had de Roemeen se. die in Straatsburg wereldkampi oene op balk werd, in de buurt kun nen brengen van Natalia Sjaposkino- va, die in vierkamp met 9,95 punten de hoogste waardering van het toer nooi had gescoord. Drie keer verloor Comaneci haar evenwicht op de tien centimeter brede balk. Door de missers van Nadia Comane ci, die in de Deense hoofdstad duide lijk toonde weer helemaal terug te zijn aan de top, kwamen de Russi sche turnsters ook in het bezit van twee gouden medailles. Wereldkam pioene Elena Moesjina pakte het goud op de brug met een oefening, waarin gratie en sportieve elementen op ideale wijze waren gecombineerd. Het Russinnetje trok zich wegens oververmoeidheid terug voor de balk- oefenlng waardoor de Zwitserse Romy Kessler als eerste reserve kon voorkomen dat de toestelfinales een volledig Oosteuropese aangelegen heid werden. Voor Natalia Sjaposki- nova was het winnen van het goud op de balk een revanche voor de wereld kampioenschappen in Straatsburg. Nadia Comaneci Het 17-jarige Russische meisje ging ruim een half jaar geleden als eerste de finale van de balk in met 9,85, maar maakte een val bij een van haar riskante onderdelen waardoor zij ten slotte als achtste eindigde en Nadia Comaneci haar enige gouden medail le van het toernooi kon veroveren. In de Sowjet-Unie zal om de wederge boorte van Nadia Comanceci en de snelle ontwikkeling van Emilia Eber- le, alsmede de opkomst van nieuwe talenten als Meiita Ruhn (vijfde in Kopenhagen), Eva Kiss en Dimitriea Turner met zorg tegemoet worden gezien. Hoewel men in de Sowjet- Unie kan putten uit een groot reser voir aan talent, is het duidelijk dat de Russische dames niet meer het over wicht hebben, dat in Straatsburg nog een verschil van vier en een halve punt met Roemenië opleverde. Over ruim een half Jaar, begin decem ber in Fort Worth, moet de Neder landse damesturnploeg zich opnieuw trachten te kwalificeren voor de Olympische Spelen. Jan Vlacil, de nieuwe Tsjechoslowaakse coach van het KNGV, is er van overtuigd dat dit kunststukje zal lukken. De Tsjecho- slowaak, die de komende maanden de training op Papendal een stuk wil intensiveren, zal alle tijd nodig heb ben. Na de strijd om de Europese kampioenschappen heeft Vlacil de balans kunnen opmaken. Hij zal ook tot de conclusie gekomen zijn dat de keuze van nationaal kam pioene Monique Bolleboom, die op zijn voorspraak, alsnog in de ploeg kwam, niet zo'n gelukkige was. In de toekomst zal Vlacil Monique Bolle boom nog niet kunnen missen, maar Kopenhagen heeft wel duidelijk ge maakt dat de Zoetermeerse niet meer de toonaangevende turnster ln Ne derland is. Enkele weken geleden, in de interlandwedstrijd tegen Tsje- choslowakije in Zandvoort, bleef Mo nique Bolleboom wegens een blessu re aan de kant. Daarmee is waar schijnlijk voorkomen dat zij toen al voorbijgestreefd werd. In Kopenha gen eindigde Monique Bolleboom als laatste Nederlandse op de 44ste plaats. ZIJ kwam ruim achter Marijke Aarnoutse. die met 36.25 punten 30ste werd en een hogere klassering verspeelde door een val van de even wichtsbalk. De kittige Dordrechtse kreeg reglementair een half punt af trek, maar scoorde desondanks toch nog 8,85 punten. Die val van het door alle turnsters gevreesde toestel ver prutste een aanmerkelijk hogere klassering, die er na tweemaal 9.20 voor sprong en brug ln zat. Met pre cies 9.00 voor de vrije oefening, waar mee de jury haar rijkelijk beloonde, sloot Marijke Aarnoutse het toernooi af. Ingrid Bolleboom bleef een kwart punt bij haar achter en eindigde als 34ste. Het jongere zusje van Monique Bolleboom kwam op drie van de vier onderdelen boven de negen, maar had de pech dat zij tijdens haar bru- goefening bij een handstand doors loeg en daardoor ten val kwam. ZIJ scoorde op dat onderdeel 8.75 punten. Met een totaal van 36.00 punten vol deed zij nog Juist aan de Internatio nale norm. DEN HAAG Nog acht dagen en HCKZ kan zich voor de derde achter eenvolgende kampioen van Neder land noemen. Net als het vorige hoc- keyweekeinde leverden de twee wed strijden van zaterdag en zondag de volle buit op. Er is geen houden meer aan voor de Hagenaars wier over macht beklemmend wordt voor het totaalbeeld van het nationale hoc key. Meer nog dan hun schotvaardig heid boeit de manier waarop zijn in kritieke ogenblikken het hoofd koel houden en stug volharden ln hun vaste spelpatroon. Met zes punten voorsprong kan HCKZ vier wedstrijden voor het ein de van de competitie niets meer ge beuren. HGC, dat nog het meest na bij komt, gelooft Immers zelf niet meer in enige serieuze kans. Daar voor is niet alleen de puntenkloof te groot, maar ook het verschil in werke lijke kwaliteit. Een compleet dubbel weekeinde was het ditmaal niet. Om de beoordeling voor een eindsprint zo zuiver moge lijk te doen maken, werd het aantal gespeelde wedstrijden gelijkgetrok ken. Toch betekende dit voor de helft van de hoofdklassers twee wedstrij den. HCKZ moest ervoor naar Laren (4-1) en naar Tilburg, waar het veel moeizamer ging (2-1). Tilburg voelt zich bedreigd. Onder aan is het met Schaerweyde vrijwel gebeurd. Dat bleek uit de 0-7 tegen een Kampong-zonder-Litjens. Wie de tweede degradant wordt is onzeker. Leiden, dat er lang voor in aanmer king kwam, is na de winterstop sterk teruggekomen en haalt iedere week punten binnen. Mèt Oranje Zwart, dat even wanhopig in actie is en nu zowaar Bloemendaal versloeg, ls Til burg ernstig in gevaar. De ploeg heeft het seizoen wat luchtig ingezet, er van uitgaande dat het wel weer net als andere Jaren een plaats ln de subtop zou veroveren. Het is anders gelopen en dat komt vooral door de matige manier waarop de drie spitsspelers tot scoren komen. Jan de Beer is een behendig aanval ler, maar hij alleen kan het niet kla ren. Zijn grote secondant zou Siem Voermans moeten zijn, als bij deze razendsnelle rechtsbuiten het talent, dat er enige Jaren geleden in leek te zitten, tot wasdom was gekomen. Het aantal kansen dat Voermans tegen HCKZ verprutste, vaak omdat hij zijn evenwicht niet kon bewaren, was al te groot. Linksbuiten Von der Fuhr is meer een doordouwer dan een bril jant aanvaller. Tegen HCKZ bleek dat funest. Daar bij komt dat de Hangenaars de Til- burgse defensie op den duur zo onder druk zetten, dat' er ook weinig sprake kon zijn van vloeiende tegenaanval len. De ijverige Strijbosch probeerde het nog het meest, maar ook dan was er geen sprake van systematische opbouw. Alles kwam dus neer op de TUburgse verdediging. Daarin gaat het wel goed. al zijn de twee tegengoals van Hattum (zondag) moeilijker te verge ven dan die van HCK 2 zaterdag. Taminau weet waar hij moet staan, Jennlskens is een goede voorstopper en doelman Ooms een uitblinker. Tilburgs streven om wat vooruitge schoven te spelen teneinde Haagse hoekslagen te voorkomen, gelukte aanvankelijk aardig Tot de rust ble ven die corners zelfs helemaal uit. Daarna was het mis en Juist toen kon Ooms zijn kwaliteiten tonen. In de eerste helft hoefde hij zelfs betrekke lijk weinig in actie te komen, want Tilburg zelf begon onstuimig: de bal onderscheppen en ln vliegende vaart naar voren. Het openingsdoelpunt van Ron Steens na 17 minuten uit een strakke voorzet van Ties Kruize was daarom eerder geflatteerd en de ge lijkmaker dankzij De Beer een rede lijke zaak Na de rust zette HCK2 er meer druk op. Oom weerde zich enorm, maar zwichtte een keer voor een strafcor- ner van Kruize (1-2). HEREN HOOFDKLASSE MEP Amsterdam 12. Tllburg-HCKZ 12. HOC-Hattem 3 1. Kampong- 8chaerweyde 7-0. Laren-Lelden 2-2. Bloemendaal- Oranje Z 1-2. TUburg-Hattem 2-2. MEP-8chaer- Wfcvdr 11. Laten HCKZ 1-4 KAMPIOENSCOMPETITIE: Gron. 8tuds Bloemendaal l-S. Upward Were Dl 1-1. Amster dam PW 7-1, EMHC-OHBS 2 1, OHBS-Amster- damai. PW-EMHC 0-1. Bloemendaal Upward 13, Were Dl-Oron. Studs 0-1. ADVERTENTIE. De klassieke 30-er jaren fiets rijdt weer voorop in 't modebeeld. Maar dan moet je wel de volgende eisen in de gaten houden: klapstandaard, zwartgelakte velgen, lakdoek jasbeschermer, hollands stuur met handrem op de voorband énoud-hollands bieswerk Zo bouwt Batavus ze, op maat van de Nederlandse trendsetters. —r

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 11