Half Rhodesië bracht stem uit ortugal wil amnestie or komplotteurs ladats democratie als zoethouder Khomeini bemoedigt revolutie-comité's Medewerker Arron in gevangenis ilitie Chili resteert vrouwen President Ferrier wil aftreden 'Guerrillastrijders branden hutten plat' Oeganda wil Astles ;£htgepleisterd met straling' Tito benadrukt onafhankelijkheid Joegoslavië Leger van Somoza loopt in hinderlaag Dode in Egypte bij bomaanslag Twee doden bij aanslagen IRA 20 APRIL 1979 BUITENLAND TROUW/KWARTET HS 7 correspondent ARIBO De rechter in Pa- o heelt gisteren de leider van rerkiezingscampagne in 1976. Seedorf veroordeeld tot één evangenisstraf. Bovendien ■dorf het recht ontzegd om de Ie drie jaar als ambtenaar op die behalve de politieke iand van Arron ook loco-se- generaal van het ministerie jouw was. werd veroordeeld valsheid in geschrifte dat jen: hij had voor aan het mi- geleverde diensten (waaron- iritten) onjuiste omschrijvin- n opnemen. roepend op het algemeen be- lang had de officier van justitie niet de eerder geuite beschuldigingen van manipulaties bij de verkiezingen en de verkiezingsstrijd in de dagvaar ding opgenomen. Daardoor was pre mier Arron tot zijn opluchting niet verplicht om als getuige voor te ko men. Minister Cambridge van op bouw werd wel als getuige gehoord, omdat de valsheid in geschrifte zich op zijn ministerie had voorgedaan. De officier van justitie had eerder anderhalf jaar gevangenisstraf tegen Seedorf geeist en vijf jaar ontzetting uit het recht om als ambtenaar op te treden. Seedorfs rechterhand. Oswald Kem- ble werd eveneens op grond van vals heid in geschrifte veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk. Ook moet hij duizend gulden, die hij met behulp van valse declaraties had verworven, terugbetalen. Tegen Kemble had de officier van justitie vrijspraak ge vraagd wegens gebrek aan bewijs. Ander nieuws uit Suriname: presi dent Ferrier wil aftreden. De heer Ferrier is 68 jaar. Hij herdacht vorige week dat hij elf jaar geleden het pa leis in Paramaribo betrok: eerst als gouverneur en bij Surinames onaf hankelijkheid in november 1974 als president van de republiek. Reeds bij zijn benoeming als president had Fer rier laten weten dat hij nog maar voor een korte tijd beschikbaar zou zijn. Zijn aankondiging komt dus niet he lemaal als een verrassing en al heel lang wordt er in Suriname gespecu leerd wie de nieuwe president zal worden. Als hij zelf zou willen, maakt opposi tieleider Lachmon zeker een kans, maar naar verluidt voelt Lachmon er niet veel voor de actieve politiek te verlaten. Een andere serieuze kandi daat is mr Maurits de Miranda, de huidige procureur-generaal of Victor de Miranda, de president van de cir culatiebank. Deze kandidaten komen niet uit het politieke circuit. Dat is wel het geval met oud-minister van sociale zaken en oud-parlements voorzitter J.S.P. Kraag. Hij is een typische representant van de ..school van Pengel" de legendarische creo- lenleider. maar net als bij Pengel is zijn aanzien ook bij de hindostaanse bevolkingsgroep zeer groot. Op grond daarvan kan hij ook als een serieuze kandidaat worden beschouwd SALISBURY (Reuter, UPI) De helft van alle Rhodesiërs heeft inmiddels de stem uitgebracht voor een nieuwe regering van blanken en gematigde zwarten. De verkiezingen worden met de wapens aangevochten door radicale zwarten, maar tot nu toe is de stembusstrijd betrekkelijk rustig verlopen. Premier Ian Smith bracht gistermor gen zelf zijn stem uit. en koos daar mee in feite voor zijn eigen vertrek. ize correjpondent BON Het Portugese parlement wil amnestie verlenen aan de militairen, die ken warm bij de twee revoltes in 1975. President Eanes zal waarschijnlijk zijn veto lit voorttel gebruiken. JiGO (ÏÏPI. AP) De Chileen- e heelt zestig vrouwen gear- die zicji hadden vastgeke- i het, het van het ministerie tie in df Chileense hoofdstad i. De vouwen eisten infor- Jver verbiste familieleden. instrate van de vrouwen had iling meer gegevens los te l<jover hp mannen, die de afge varen óor de militaire junta )$epakten van wie nooit meer pjernonen. Na de bloedige om-, un de regering-AUende aat lege zijn in Chili enige dui- n mensn verdwenen. ook'de stoffelijke van vijftien personen, i^embr vorig jaar in een oude c|n zin gevonden. De nabe- Sen wlen ze begraven, maar de e titer lij ken niet van plan de ten rij te geven. Algemeen •fcangnomen dat de in het mas- jaanetroffen slachtoffers aan- vai president Allende waren, irititen hebben de identifica- iil, maar villen geen namen loistranten.'die zich met ket- ;sh het het hadden vastge- n om gerechtigheid en vrij- trie kwartfer kwam de poli ce kettingen losknipte en alle <tsen enige ohstanders arres- QHj de arreshnten is ook Na- Neruda, deweduwe van de dichter a Nobelprijswin- u^aole Neruda Het ministerie roitié, waar 3e demonstratie i *rond, is gevstigd in het ge-' «an het Chilense congres, dat Wzes jaar nie'meer bij elkaar is Op 11 maart 1975 mislukte een po ging van generaal De Spinola om een staatsgreep te doen. De vroegere pre sident en zijn vertrouwelingen vluchtten naar het buitenland, maar mochten in 1976 weer naar Portugal terugkeren. De Spinola zou gepro beerd hebben het revolutionaire pro ces dat op de Anjerrevolutie van 1974 volgde, in gematigder banen te leiden. Wat op 11 maart mislukte, gebeurde 25 november van datzelfde jaar. Vol gens de officiële lezing werd toen een staatsgreep verijdeld van de aanhan gers van de radicaal-linkse generaal nu weer majoor Otelo Sar ai va de Carvalho. De staatsgreep mislukte door het optreden van een aantal groepen onder leiding van Ramalho Eanes, die echter zelf buiten de hiër archie om geopereerd zou hebben. Ramalho Eanes werd later tot presi dent van Portugal gekozén. Zowel de betrokkenen bij de 11 maart-gebeurtenissen als de aanhan gers van Otelo de Carvalho moeten zich voor hun daden nog voor de militaire rechter verantwoorden. Met de afwikkeling van die processen is tot nog toe geen haast gemaakt. Wel zijn de betrokkenen bij de 11e maart voor een groot deel weer in het leger opgenomen, terwijl de meeste militai ren die op 25 november aan de kant werden gezet, nog steeds thuis zitten. Vergeven en vergeten De Socialistische Partij stelde begin deze maand voor, al deze militairen een amnestie te geven ter gelegen heid van de vijfde viering van de anjerrevolutie. Op die manier zouden extremistische uitspattingen in het verleden vergeven en vergeten zijn. Het voorstel werd door de meerder heid van communisten en socialisten in het parlement ln principe goedge keurd, maar moet nu nog worden geamendeerd. Daarna moet het ook nog door de Revolutionaire Raad worden aanvaard. Verwacht wordt echter, dat president Eanes er zijn veto over uit zal spreken. Tijdens zijn verkiezingscampagne beloofde Eanes dat „de verantwoordelijken voor de 25ste november hun gerechte straf niet zullen ontgaan". Zowel de aan generaal De Spinola als aan Otelo de Carvalho verwante poli tieke groeperingen zijn eveneens te gen de amnestie. Zij stemden tegen het voorstel, omdat zij vinden dat de waarheid moet bovenkomen. NAIROBI (Reuter. AP) Het is vrij wel zeker dat de nieuwe regering in Oeganda om uitlevering zal vragen van de voornaamste adviseur van ex- president Amin, majoor Bob Astles. Deze werd enkele dagen geleden in Kenia gevangen genomen. De jacht op andere uitgewèken aanhangers/ van Oeganda's Amin heeft zich in Kenia uitgebreid tot de kustplaats Mombassa. Onder de vluchtelingen bevinden zich hoge officieren die in luxe wagens, overladen met geplun derde goederen, ontkomen zijn na de val van Kampala, de hoofdstad van Oeganda. Hun aantal wordt geschat op ongeveer duizend. Kenia zal wel licht enkele van hen uitwijzen naar Oeganda. „Alle Oegandese misdadi gers moeten worden teruggezonden naar hun land", aldus een Keniaanse parlementariër. Inmiddels vordert de opmars van Tanzaniaanse troepen en Oegandese ballingen in het noorden en oosten van Oeganda. NGTON (fPI, AP) Na een kernproef in 1953 heeft de bevolking van jrge in d Amerikaanse staat Utah door radioactief neerslag een jsdosis va: 6000 millirem opgelopen. Dat was anderhalf keer zo veel als imalige Ommissie voor atoomenergie (AEC) aanvaardbaar achtte en maal de <osis die de bevolking volgens de nu geldende normen in een r mag kijgen uit kunstmatige bronnen. fers werdrn gisteren door de Washington Post geciteerd uit de archie- de JJ3C. Kinderen in het gebied kregen tijdens de periode van de leven:D50-'60) twee maal zo vaak leukemie als in de tijd daarvóór en Dat noet het gevolg zijn geweest van meer dan de hier beschreven Is fa'-out. Die suggestie gaat tenminste uit van een opmerking van sielii Lewis Strauss uit de notulen van 1955, dat St. George een stad z< kennelijk altijd dichtpleisteren" met radioactief neerslag bij enfoeven. i bgon in Salt Lake City een Congrescommissie met een hoorzitting ïg van 550 eisen tot schadevergoeding van kankerpatiënten en i betrekkingen uit het gebied benedenwinds van het proefter- Nefeda. BELGRADO (Reuter) President Tito van Joegoslavië heeft in een rede ter gelegenheid van de zestigste ver jaardag van de oprichting van de communistische staatspartij de onaf hankelijkheid van zijn land van Mos kou benadrukt. „Zij die illusies koes teren dat de positie van Joegoslavië door middel van propaganda, druk en wat al niet voor dreigementen veran derd kan worden, zouden moeten we ten dat dit land en volk niet geïntimi deerd kunnen worden", aldus de 86- jarige president. Tito constateerde in zijn rede tevens dat de voorwaarden voor de ontspan ning tussen oost en west verslechte ren en hij waarschuwde de grote mo gendheden tegen inmenging in de aangelegenheden van de niet-gebon- den landen. Met de voorgenomen top conferentie van de niet-gebonden landen in Havanna in gedachten, zei de president dat deze beweging zich zou moeten verzetten tegen pogingen tot verdeling in „progressieve en con servatieve kampen." Het staatshoofd beschuldigde de grote mogendheden van aantasting van de onafhankelijk heid van verschillende landen en be dreiging van de wereldvrede. Daarbij verwees Tito naar de Berlijn- se conferentie van Europese commu nistische partijen in 1976, waarop het recht van elke communistische bewe ging werd erkend om zijn eigen weg te volgen. TEHERAN (Reuter, UPI, AP) Ayatollah Khomeini, de geestelijke leider van Iran, heeft gisteren de revolutionaire comités in het land moed ingesproken. Op het eigengereide optreden van de comités was de afgelopen dagen veel kritiek te horen, onder anderen van minister van buitenlandse zaken Sanjabi die o.a. uit protest daarte gen aftrad en ayatollah Taleghani. Khomeiny liet gisteren via de radio weten dat de revolutionaire comités hun werk moeten voortzetten, totdat de regering officieel haar gezag in heel Iran heeft gevestigd. Wel riep hij op tot een zuivering onder de „oproer kraaiers" binnen de comités Vruchtbaar Khomeini en Taleghani, die als twee de man binnen de islamitische gees telijkheid wordt beschouwd, hebben gisteren in de heilige stad Qom een gesprek gehad. Wat de twee bepraat hebben werd niet bekendgemaakt; de radio volstond met de kenschets „vruchtbaar". Taleghani verdween enkele dagen ge leden uit Teheran, uit protest tegen wat hij noemde „machtsmisbruik" en het gevaar van een nieuwe dictatuur. Ook vertegenwoordigers van de revo lutionaire comités hebben een onder houd gehad met Khomeini, evenals premier Bazargan. Ook hij zou moeite hebben met het optreden van de comité's, die de zeg genschap van zijn regering over Iran aantasten. Voornaamste gesprekson derwerp was, naar voetstoots wordt aangenomen, de scheiding der gees ten die zich tussen radicalen en meer liberale voormannen in het land dreigt te voltrekken. MANAGUA (UPI. AP) Strijders van het Sandinistische Bevrijdings front hebben verscheidene patrouil les van de Nationale Garde nabij de stad Massaya in hinderlagen laten lopen en daarbij minstens drie gar disten gedood. Volgens een lid van de Nationale Garde, het officiële leger van Nicaragua, zijn ook op andere plaatsen legereenheden in hinderla gen van de Sandinisten gelopen. Hij kon echter geen cijfers over doden geven. De guerrillastrijders zouden zich onmiddellijk na de gevechten hebben teruggetrokken in de heuvels. President Somoza riep tijdens het wereldcongres van de Anti-Commu nistische Jeugdliga in Managua alle anticommunisten in de wereld op te helpen bij zijn strijd tegen „commu nistische, marxistische bendes". Die steun zou nu vooral belangrijk zijn nu „de Verenigde Staten niet langer het bastion zijn van kapitalisme, demo cratie en anti-communisme". Hij doelde hiermee blijkbaar op de San dinisten. die zelf echter nadrukkelijk er op wijzen geen voorstanders te zijn van een communistische staat. Vol gens de dictator is er een internatio nale leugencampagne aan de gang tegen zijn bewind. Met het kind op de rug wachten Rhodesische vrouwen in het plaatsje Chirlonga op hun beurt om te stemmen. CAIRO (Reuter. UPI, AP) Terwijl de Egyptenaren naar de stembus gin gen om hun stem voor of tegen het vredesverdrag met Israël uit te bren gen, ontplofte gisteren een bom op het hoofdpostkantoor van Cairo. Daarbij kwam een vrouw om het le ven en werden vier anderen ernstig gewond. De bomontploffing was het eerste te ken van geweld, sinds radicale Arabi sche tegenstanders van het vredes verdrag hebben gezworen het bewind van Sadat met alle middelen te zullen bestrijden. De bom ontplofte op de afdeling waar paketten uit Arabische landen worden afgehandeld. De post zak waar de omgekomen vrouw mee bezig was, kwam uit Syrië. De opkomst in het Egyptische refe rendum over het vredesverdrag was gisteren in de hoofdstad Cairo matig. Op het platteland zou de belangstel ling voor de stembus aanzienlijk ho ger liggen. Verwacht wordt dat. het overgrote deel van de stemmers het advies van president Sadat op zal volgen en .Ja" zal stemmen. N'DJAMENA (AP) Libische troe pen blijven het noorden van Tsjaad binnenkomen, en hebben sinds vori ge week vrijdag herhaaldelijk scher mutselingen geleverd met Tsjaadse troepen in het gebied. De rivaliseren de partijen in de reeds 15 jaar duren de burgeroorlog in Tsjaad sloten vori ge week in de Nigeriaanse stad Kano een vredesovereenkomst en benoem den het noordelijke stamhoofd Gou- kouni Oueddei tot voorlopig staats hoofd. Aangenomen wordt dat Smith na de verkiezingen als eerste minister wordt opgevolgd door bisschop Abel Moezorewa. Smith, die nog drie jaar geleden liet weten dat er in Rhodesië „nog in geen duizend jaar" een zwart meerderheidsbestuur zou komen, stemde in de gedenkhal voor Cecil Rhodes, die naamgever en stichter van Rhodesië. Aangenomen wordt dat Smith in het nieuwe parlement van 100 leden 72 zwart en 28 blank, op een bevolking van 2.8 miljoen zwarten en 140.000 blanken het blanke blok gaat lei den. De premier zei dat hij, „eerlijk gezegd", nog niet over zijn aftreden had nagedacht. Internationale pers bureaus Heten niet na te melden dat Smith, die ruim vijftien jaar geleden eenzijdig de onafhankelijk van Groot-Brittannië uitriep, zijn stem uitbracht na twee zwarte meisjes. Intimideren In het zuidoosten van het land, zo melden de agentschappen verder, hebben zwarte guerrillastrijders ge probeerd de zwarte bevolking te inti mideren. Gezien de opkomst bij de verkiezingen tot nu toe zonder veel succes. Volgens het radicale Patriot tisch Front van Nkomo en Moegabe is er geen uitzicht op een werkeUJk zwart meerderheidsbestuur, en hou den de blanken te veel een vinger in de pap. Omgekeerd zeggen dorpelingen dat zij zich gedwongen voelen naar de stembus te gaan, omdat zij anders door aanhangers van Smith en bis schop Moezorewa gemolestreerd zou den worden. In een niet bij name genoemd dorp in het zuidoosten van Rhodesië zouden guerrilleros zeker 70 hutten hebben platgebrand om dorpelingen die toch ter stemming gaan. mores te leren Volgens kolonel Dick Tilley is in het gebied om militaire bescherming ge vraagd. tegen wraakacties van het Patriottisch Front. De overgangsregering, die behalve door Smith en Moezorewa geleid wordt door dominee Sithole en stam hoofd Chirau. Uet gisteren voldoe ning blijken over de opkomst bij de verkiezingen Co-minister van buitenlandse zaken Van der Beyl trok van leer tegen officieuze Amerikaanse en Westduit- se uitlatingen dat ook een grote op komst bij de verkiezingen twijfels over de waarde van de verkiezingen niet zou wegnemen. Ik denk dat men sen die die houding aannemen, snel gedwongen zullen zijn hun standpunt te herzien, zo zei Van der Beyl, die als een van de meest radicale blanke voormannen in Rhodesië wordt be schouwd. ARMAGH (UPI, AP) IRA-leden hebben in Noord-Ierland een gevan genbewaarster doodgeschoten en drie anderen zwaar gewond. De aan slag voerden zij met vuurwapens en handgranaten uit bij een vrouwenge vangenis in Armagh. In Belfast werd een Britse legerofficier gedood en een soldaat gewond toen hun patrouille in de katholieke wijk in een hinder laag van de IRA liep. Beide terreur acties maken deel uit van een nieuwe golf van aanslagen vóór de algemene verkiezingen in Engeland. De IRA heeft echter na de twee aan slagen een verklaring uitgegeven waarin staat dat het toegenomen aantal aanslagen niets met de Engel se verkiezingen te maken heeft. ..De IRA heeft zich gewijd aan een natio nale bevrijdingsoorlog die tot ver na drie mei (de Engelse verkiezingsdag) zal doorgaan", aldus de verklaring. nes Oorsey Brood en spelen beloofde president Sadat het Egyptische volk l vredesverdrag met Israël zou zijn gesloten. Voorlopig krijgt het fchter alleen maar spelen. Gisteren gingen de Egyptenaren naar de kalen om zich ten gunste van het vredesverdrag uit te spreken, dag worden in Sinaï de ratificatiedocumenten uitgewisseld, drie later gevolgd door het feest van de bevrijding van de stad El Arisj. i worden de Egyptenaren zoet gehouden met algemene verkie- i verandert er echter niets. Volgens Khalil werkt de regering momen- t de opstelling van een vijf-jarenplan i opbouw van de economie. Met an- Drden: de door de Egyptenaar ver- i plotselinge materiële rijkdom zal op zich laten wachten itprijs wordt in Egypte de „demo- an de man gebracht. De vorming litieke partijen wordt weer toege- iat wil zeggen zolang het partijen een „nieuw idee" aandragen. Pre- 1< halil geeft toe dat de democratise- tatregelen in feite weinig om het lijf „Het enige waar het om gaat is dat ig gewone burgers in plaats van de twintig parlementsleden een partij u stichten." »n extremisme a Amin. hoofdredacteur van het che dagblad Al Akhbar. ziet de de el soring van Egypte echter als een absolute vereiste. „Als er nu geen democra tie komt, zullen de moslemse extremisten een ernstig gevaar vormen. De afwezigheid van democratie heeft een vacuüm veroor zaakt in de hersenen van onze jonge men sen. Dit vacuüm kun Je alleen met moslems extremisme of links extremisme vullen. De enige manier waarop je het extremisme kunt tegengaan is het verlenen van meer vrijheid." Democratie is een tactisch middel voor Sa dat. Volgens Hamdi Foead, diplomatiek re dacteur van Al Ahram, gebruikt Sadat de democratisering als een instrument voor z'n buitenlandse politiek. „Israël boekt tot nu toe winst door telkens weer te stellen dat het het enige democratische en stabiele land in het Midden-Oosten is. Met het refe rendum over het vredesverdrag toont Sadat aan dat Egypte, en niet alleen een kleine kliek aan de toplaag, vrede wil sluiten. Bovendien biedt het democratiseringspro ces een anrwoord op de vrees over de conti nuïteit van het Egyptische beleid. In een President Sadat wordt als een held binnengehaald nadat hij in Was hington het vredesverdrag met Israël heeft ondertekend. democratisch land waar verkiezingen wor den gehouden is de vraag wat er gaat gebeu ren als het bewind van Sadat omver wordt geworpen overbodig." Hoewel het democratiseringsproces weinig om het lijf heeft moet Egypte een voorbeeld worden voor de Arabische wereld. Moestafa Amin noemt Cairo een „politieke Mekka" dat in de Derde Wereld vaak als een soort barometer voor politieke ontwikkeUngen fungeert. „Democratie is Egypte's verdedi ging tegen de aanvallen uit de Arabische wereld", meent Hamdi Foead. „De Arabi sche wereld wil Sadat van het Egyptische volk isoleren. Daarom legt Sadat nu de nadruk op de nationale eenheid. Hij laat zien dat hij door het volk gesteund wordt". Egyptische regeringsfunctionarissen dagen de Arabische landen uit om het voorbeeld van Sadat te volgen. „Laat hen de gevange nissen leeg laten lopen en de concentratie kampen opheffen net zoals wij gedaan heb ben". Moestafa Amin meent dat Sadat de regimes in Libië, Zuid-Jemen, Algerije en Syrië met democratie in eigen huis ten val kan brengen. „Deze volkeren zullen dan om dezelfde rechten vragen die elke Egyptische staatsburger geniet. Toen Sadat de marte lingen in Caïro stopzette werd onmiddeUijk ook in Bagdad een eind gemaakt aan mar telingen." Foead meent dat Sadat als hij eenmaal is afgetreden tevreden op zijn regeerperiode terug kan kijken. Binnen enkele jaren heeft hij niet alleen afgerekend met het nasserls- me maar ook vrede gesloten met Israël Democratie is echter een luxe die alleen aan de ja-knikkers in Egypte is voorbehouden. In de 250 kilometer ten zuiden van Cairo gelegen stad Menia bij voorbeeld, waar on langs moslemse studenten de straat opgin gen tegen hun Koptische landgenoten en tegen het vredesverdrag, patrouilleren nog steeds ruim duizend soldaten in de omge ving van de moskee. De leider van de mos lemse studenten durft niet met journalisten te praten tenzij de plaatselijke bevelhebber van de politie van te voren toestemming heeft verleend. Een woordvoerder van links in Menia rept over een „politiestaat" De linkse intellectuele room in Caïro die zich met de Arabische kritiek op het vredes verdrag vereenzelvigt heeft ook de nodige ervaringen opgedaan. Tot drie keer toe bin nen enkele weken werd het hoofdkwartier van links 's nachts door de politie overval len. Papieren en drukpersen werden in be slag genomen. „WIJ gaan gewoon door. Wij gaan nu een nieuwe drukpers kopen", ver klaarde Loetfi el Khoü na de laatste overval van de politie. Sadats bestuursapparaat maakt het de op positie bepaald niet makkelijk. Niettemin vinden velen de acties tegen links overdre ven gezien het geringe belang van links. Moestafa Amin ontwijkt de vraag of Sadats beloftes over democratie werkelijk vervuld zullen worden: „Ik hoop het. Het volk ver wacht de materiële welvaart morgen al. Met de democratie zullen de mensen echter be grijpen waarom de welvaart op zicht laat wachen. Zonder democratie moet je het volk dagelijks materiële welvaart beloven Ik weet dat Sadat het volk niet in een nacht welvarend kan maken. Dat zal Jaren duren. Hij moet het volk Iets geven in de tussen tijd. Dictatuur drijft de jonge boeren in de handen van de extreme islam. Na de om wenteling in Iran staat het vast dat het volk de enige werkelijke keizerlijke garde is. De wereld moest werkeloos toezien hoe de kei zer van Ethiopië en de sjah van Iran aan de kant werden gezet. Alleen democratie kan Egypte's stabiliteit waarborgen. Sadat is de enige leider in het Midden-Oosten die zich de luxe van een democratie'kan veroor loven."

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7