Toch nog kans voor 'middenschool' O it brieven van lezers mouw Commentaar 'Samenleving moet meer greep op wetenschappelijk onderzoek krijgen' \HBSB ven seinen van een aanpikkelateur ivonnissen (1) idvonnissen (2) Naarmate tijd vordert totale afwijzing steeds moeilijker miste jongen blijkt verdronken Weer valse briefjes van honderd gulden in omloop Chauffeur door lading doodgedrukt kampdocument posthuum Kale boel rimpels onmenselijk )AG 1i lAG 10 APRIL 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET >R» iets van wanhoop door te de boodschap over iffen en politieke moorden mesty International afgelo- :ekeinde aan de Veiligheids- eeft gericht. et standpunt van Amnesty teken is die boodschap be- ijk en juist. De organisatie wé voor volledige naleving van Jj itcn van de mens en vooral %or de verbreiding van de waarmee die rechten zijn even. Daarom is voor Am- ;e«feike opzettelijke doding van s o ens, dus ook elke executie. eai ieel onaanvaardbaar. Zij za] t zich daarbij op het Hand- 5 ,j an de Verenigde Naties en er ch daarom ook met het ver- SUI en einde te maken aan poli- 'reh noorden en doodstraffen tot ïrt] wichtigste orgaan van de VN •egt ap' Amnesty kan ook weten dat die iligheidsraad niet de macht <kii obiliseren om dit verzoek in da' igen. Wie dat wel kunnen. £,1 e regeringen van de staten te tamenlijk de Verenigde Na- Pi ormen. Maar de praktijk art jeleerd dat veel van die rege niet zoveel belang hebben n strikte naleving van de en de geest van de mensen- 1 d n en voor de publieke opinie ye gevoelig zijn. :ht w ngevoeligheid laat zich illu- m t drie geruchtmakende ^3 ies van de afgelopen dagen, d. erg Het voorafgaande mag overi jg liet worden afgeleid dat alk d v enoemde gevallen over éér alt moeten worden geschoren uit de uitingen van afkeuring a iverse Westerse regeringen eel innen worden geconcludeerd ie ophanging van Mahlangu en erc eerknallen van Hoveida in de categorie vallen. Dat zou rift t zijn Juist is. dat er in beide en sprake is van een dood- »st dat niet uitgevoerd had be- er te worden, maar veel verder iet|p parallel niet gaan. Mahlan- oc erecht gesteld voor feiten die 'anJ maar strafbaar zijn volgens s ^recht" dat moet dienen om partheidssysteem in stand te In Pakistan werd oud-premier Bhoetto opgehangen terwijl bij de verantwoordelijke regering de ver zoeken van tal van staatshoofden lagen zijn leven te sparen. In Zuid- Afrika werd de verzetsman Solo mon Mahlangu gehangen nadat in vele landen actie was gevoerd voor zijn leven. En in Iran is oud- premier Hoveida neergeschoten terwijl de bewindvoerders wisten dat ze daarmee een serie afkeuren de reacties zouden losmaken. In alle drie gevallen hadden de verantwoordelijke autoriteiten hun eigen redenen de executie door te zetten en de afkeer van een groot deel van de internationale publieke opinie maar even voor lief te nemen. En daar kan dan de wanhoop beginnen van Amnesty en allen die haar doelstellingen onderschrijven. Steeds weer ont dekken ze dat niet prevaleert het belang dat ieder individu heeft bij naleving van de mensenrechten, maar het belang dat de machtheb ber van het ogenblik heeft bij ver zaking van die rechten. Daarmee geven die laatsten dan ieder indivi du tevens weer het motief om het ook maar niet zo nauw te nemen als dat hem of haar toevallig zo uitkomt. In zo'n situatie is het voortdurend aan de weg timme ren. onder meer door boodschap pen aan instanties als de Veilig heidsraad. inderdaad één van de weinige mogelijkheden die over blijven. Zo bezien kunnen we Am nesty in haar oproep aan de Veilig heidsraad alleen maar bijvallen houden. Hij is daarom slachtoffer van een systeem dat niet deugt. Van Hoveida kan dat niet worden gezegd. Hij is zelf vele jaren ver antwoordelijk geweest voor een regime dat zelf de rechten van de mens voortdurend schond. Terecht hebben de nieuwe machthebbers in Iran Hoveida daarvoor ter ver antwoording geroepen. Voor Bhoetto kan eenzelfde redenering gelden. Alleen de wijze waarop de nieuwe machthebbers in Iran en Pakistan hun ..recht" hebben toe gepast geeft dan weer voedsel aan de gevoelens van wanhoop die hierboven al ter sprake kwamen. senthal in Trouw van 9 april 1979 blz ig jaar werd Wiesenthal gepas- oor de Erasmus-prijs Het ont- em. aldus de strafrechtsgeleer- schedé en'Rüter. aan waarlijk iaanse eigenschappen als tole vermogen tot relativeren en Een mens kan nauwelijks be- n welke opmerking het meest jekwetst" asmus-prijs wordt toegekend iet bestuur van de Stichting ^ium Erasmianum, en niet door ede en Rüter. Ik heb nimmer 't bestuur van die Stichting 'eten dat het de heer Wiesen- :CHT (ANP) Het sinds 17 vermiste zevenjarige jongetje Giersbergen blijkt verdron- o<£ zijn in het water van de Oude in Utrecht, vlak bij zijn ouder- vefooning. De politie werd gealar- door buurtbewoners, die het n^m zagen drijven. )ëi ilitie heeft drie weken geleden, is ijftig man mobiele eenheid en k^haussee. een omvangrijke door Piet Hagen ZEIST Het heeft vaak genoeg in de krant gestaan: minister Pais wil de middenschool een faire kans geven. Maar wie gelooft dat? Hoeveel moeite heeft het de gemeente Groningen eind vorig jaar niet gekost om toestemming te krijgen voor een nieuw experiment? En is de aanvraag van Amsterdam- West niet op brute wijze afgewezen? Toch ligt het niet zo zwart-wit. Bij alle opwinding over de school in Am sterdam is het velen ontgaan, dat minister Pais onlangs zeven scholen toestemming heeft gegeven om een experiment voor te bereiden. Als men daarbij bedenkt dat Groningen in augustus daadwerkelijk kan starten, betekent dit dat het aantal experi menten in korte tijd wordt uitgebreid van vijf tot dertien Ook op andere terreinen zie je nogal eens dat een behoudende regering soms dingen doet die progressievere politici graag op hun eigen conto had den geschreven. Zo zal het menigeen verbaasd hebben dat uitgerekend ie mand als minister Wiegel de ambte narensalarissen heeft besnoeid. Iets soortgelijks zien we ook bij Pais Sinds zijn uitspraken over de mid- AMSTERDAM iANP> De Amster damse politie vreest dat er een nieu we serie valse biljetten van 100 gul den in omloop is gebracht. Op een kantoor van de Amro-bank in de hoofdstad werd gisteren een vals briefje van honderd gulden gevon den. dat er anders uitziet dan de valse biljetten, die eerder te voorschijn kwamen. Het nieuwe falsificaat is ..belangrijk minder in kwaliteit" dan de andere serie, aldus een woordvoerder van de politie Op het gevonden biljet ont breekt een voelbaar reliëf. Bovendien is het imitatie-watermerk op het pa pier gedrukt in plaats van erin Ver der bleek het valse biljet op te lichten onder ultra-violet licht denschool als eenheidsworst leek hij gedoodverfd als de gevaarlijkste te genstander van de middenschool. Maar wat zien we? Acht nieuwe expe rimenten krijgen van hem het groene licht. En zelfs van die ene afwijzing in Amsterdam-West kun je nog zeggen, dat in de nu gemaakte afspraken voldoende ruimte zit om er op iets langere termijn toch een echte mid denschool van te maken. Je kunt de uitbreiding van het aantal experimenten van vijf tot dertien ba gatelliseren en zeggen: het zijn maar experimenten. Dat is waar. Het parle ment kan na afloop van de experi menten altijd nog zeggen, dat de proef mislukt is. Maar naarmate de tijd vordert, wordt zo'n totale afwij zing van de middenschool wel steeds onwaarschijnlijker. Er zit een dyna miek in de ontwikkeling die je moei lijk in de hand kunt houden. Als er straks dertien scholen proef draaien, wordt dat nog moeilijker Wat het eindpunt van deze ontwikke ling zal zijn is nog niet te voorspellen. Op dit moment voelt Pais stellig niet voor een middenschool als enige vorm van onderwijs voor de hele leef tijdsgroep van twaalf tot vijftien. Maar als men bereid is het etiket middenschool even te vergeten, be staan er goede kansen dat er straks een communis opinio groeit over een meerjarige brugperiode die verdacht veel op de middenschool gaat lijken. Ononderbroken Om te beginnen kun je daarbij den ken aan de ideeën van Pais zelf over een ononderbroken ontwikkeling van kinderen van vier tot veertien jaar. De gedachten daarover zijn nog niet uitgekristalliseerd, maar deze zomer zullen we daar vermoedelijk meer over horen. Zeker lijkt dat Pais het selectiemoment wil opschuiven van het twaalfde naar het veertiende jaar Dat betekent dat er op z'n minst een tweejarige brugperiode moet komen als vervolg op de basisschool. Deze Minister Pais gedachte sluit goed,aan bij de opvat tingen die staatssecretaris De Jong al veel langer propageert. De Jong is voorstander van het „groeimodel", waarmee hij bedoelt dat de scholen zelf moeten toegroeien naar steeds nauwere samenwerking in de eerste twee. drie jaar van het voortgezet onderwijs. Dat kan via hervormingen binnen bestaande schooltypen (zoals in het mavoproject), maar ook door samen voeging van verschillende school soorten (bij voorbeeld mavo-lager be roepsonderwijs). Op iets langere ter mijn moeten dan ook gemeenschap pelijke brugklassen tussen lager be roepsonderwijs, mavo. havo en v.w.o. worden gestimuleerd. Op deze manier hoeven we er niet op te rekenen dat Nederland in 1985 vol staat met middenscholen. Maar het zou wel kunnen zijn. dat we tegen die tijd een stuk dichter gekomen zijn bij de doelstellingen waarom het destijd begonnen is: uitstel van het moment van school- en beroepskeuze en ver breding van het vormingsaanbod. Andere landen Op een vorige week in Zeist gehouden conferentie van Nederlandse en bui tenlandse deskundigen bleek nog eens. dat in verschillende buurlanden de ontwikkeling van het voortgezet onderwijs dezelfde kant op gaat. Luxemburg heeft net vorige week een wet aangenomen, waarin de midden school verplicht wordt. In West- Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk wordt druk geëxperimenteerd. Ande re landen, zoals Zweden en Engeland, zijn het experimentele stadium al teboven. Het is moeilijk internationaal verge lijkingen te maken. In landen als Oostenrijk en West-Duitsland. waar de selectie als regel nog op tienjarige leeftijd plaats vindt, is het al heel wat wanneer dit keuzenmoment kan wor den opgeschoven tot ongeveer der tien. veertien jaar. En dan wordt in veel gevallen al vroeg met niveau groepen begonnen voor vakken als wiskunde en vreemde talen In Nederland zijn velen van mening dat je bijna al niet meer van een middenschool kunt spreken als je de kinderen voor de echte leervakken al zo vlug uit elkaar plukt. Toch is dat voorlopig de realiteit. Er wordt overal gestreefd naar meer samenhang tus sen de verschillende schooltypen, maar binnen die ene school vindt al vrij spoedig een zekere uitsplitsing plaats Het voornaamste winstpunt is dan. dat deze groepering nog een voorlopig karakter heeft Uit onder zoek blijkt dat de selectie dan in ieder geval minder parallel loopt met de indeling naar sociale afkomst Een andere conclusie van het beraad in Zeist was. dat het veranderen van de schoolstructuur alleen niet vol doende is. Dat heeft het Zweedse voorbeeld wel geleerd. Daarom wordt nu veel meer waarde gehecht aan de vrijwille medewerking van leraren en van ouders Dat betekent dat het proces niet alleen langzamer, maar ook minder eenvormig zal verlopen Vooral als men probeert om tegelijk met de structuur ook de inhoud van het onderwijs te veranderen, is er meer nodig dan een wet die juridisch goed in elkaar zit. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer wil dat de regering een kaderwet voor de wetenschapsbeoefening gaat voorbereiden. Door middel van zo'n algemene wet zou de samenleving meer greep kunnen krijgen op het wetenschappelijk onderzoek. In de kaderwet zou ondermeer aan dacht moeten worden besteed aan het verplicht melden van onderzoek, openbaarheid. medezeggenschap, verantwoordelijkheid en beroepsco de. Het CDA-kamerlid Lansink dien de vorige week in de vaste Kamer commissie voor wetenschapsbeleid een motie in. waarin de regering ge vraagd wordt hierover een discus- Tekeningen bi| voorkeur in liggend for maat. sturen aan Trouw |ury politieke prent, postbus 859, 1000 AW Amster dam Naam en adres aan de achterzi|de vermelden Voor geplaatste prenten is er een boekenbon thai die ik waardeer als een uiterst verdienstelijk man. en dat heb ik nimmer voor me gehouden ont breekt aan tolerantie, vermogen tot relativeren en humor Ik hoop dat Hanneke Wijgh die deze onzin voor haar rekening neemt, dit ook wil laten weten aan de heer Wie senthal. die ik persoonlijk niet ken. Ik vind het niet plezierig dat een man als Wiesenthal denkt dat ik hem ge kwetst heb. Den Haag Prof. mr. Ch. J. Enschedé zoekactie ingesteld. Daarbij werd een gebied van ongeveer een vierkante kilometer rondom zijn ouderlijk huis uitgekamd. Duikers hebben boven dien een onderzoek ingesteld in het water van de Oude Gracht en de Catharijnesingel Omdat de zoekac tie zonder resultaat bleef, hield de Utrechtse kinderpolitie de afgelopen dagen meer en meer rekening met een misdrijf sienota te maken. Minister Ginjaar, die de portefeuille van wijlen minis ter Peijenburg van wetenschapsbe leid tijdelijk waarneemt, reageerde positief De Kamercommissie wisselde van ge dachten over het omstreden recombi- nant-DNA-onderzoek. Dat is weten schappelijk onderzoek waarbij geëx perimenteerd wordt met vreemd erfe lijk materiaal (DNAi in een bacterie De toepassing ervan kan van groot belang zijn voor de medische weten schap (bijvoorbeeld voor het maken van isuline-hormoon voor diabetes patiënten) Aan de andere kant kle ven er aan dit onderzoek echter ook bepaalde risico's Bij sommige politi ci en wetenschapsbeoefenaars heerst de opvatting dat er vanwege die risi co's een grondige maatschappelijke discussie over het DNA-onderzoek moet komen, bijvoorbeeld over de ethische aspecten ervan De regering zal nog dit jaar twee commissies instellen die een belang rijke rol gaan cpelen bij het DNA- onderzoek. De ene commissie „ad- hoc". die in juli a s wordt samenge steld. moet alle lopende en nieuw tc starten DNA-onderzoeken gaan be oordelen De andere, ..breed samen gestelde" commissie, die in oktober op poten wordt gezet, moet zich be zighouden met de maatschappelijke en ethische aspecten van het erfelijk- heidsonderzoek Minister Ginjaar liet de Kamercom missie weten dat het te lang zou du ren om voor het DNA-onderzoek een speciale wettelijke regeling te maken, al vond hij wel dat dip er moest komen Tussentijds kan er worden volstaan met bestaande rpgelingen. zoals de hinderwet en de veilig heidswet. De bewindsman maakte verder dui delijk dat er in Nederland voorlopig geen DNA-onderzoek met grote risi co's zal worden uitgevoerd. Er zijn globaal vier risico-klassen (Cl tot en met C4i en alleen de eerste twee klas sen worden voorlopig toegestaan. On derzoek met c3-risico's. dat aan soort gelijke strenge voorwaarden moet voldoen als bijvoorbeeld pokkenvirusondereoek. zit er volgens de bewindsman nog niet in Wel zullen er binnenkort besprekin Minister Ginjaar gen worden geopend met de Gezond heidsorganisatie TNO om een spe ciaal laboratorium voor dit soort mi- derzoek te gaan bouwen. Voordat het C3-ondereoek echter kan beginner zal eerst de eerdergenoemde ..brede commissie" zich erover moeten uit spreken, aldus de minister Ginjaar maakt zich met deze op"at ting ongetwijfeld niet erg populair b., een aantal wctenschapbe afer.aars die al geruime tijd staan te popel* t om met C&onderzoek in Nederland t< beginnen Sommigen hchelpen door het C3-onderdeel van hun werk in het buitenland te laten doen RAVENSTEIN iANPi Bij een ver keersongeluk op dr rijksweg D<r Bosch-Nijmermn ter hoogte van F; venstein is de -'.j-Jarigc vrucht wav chauffeur W D van Suyt uit la Belgische Wervik omgekomen Hij kwam met zijn trekker met oplevm geladen met rollen drukpapier m< een gewicht van derrie *.on In middenberm terecht De rollen git gen schuiven en drukten de kubnn van de vrachtwagen plat De ehaul feur was op slag dood sa Nooit van een ..aanpikkelateur" gehoord? Geen schande, want zo iemand komt alleen in de bouw voor. en waarschijnlijk is het niet eens een officiële titel. Hij is de man die de kraandrijver vanaf de grond aanwijzingen geeft: waar die de vracht aan de hijskraan moet neerzetten bijvoorbeeld, als die moet zwenken, stoppen, of nog een heel klein stukje verder moet Een verantwoordelijke post. want de kraandrijver kan vanaf zijn hoge zitplaats alles niet precies zien en gaat op de aanwijzingen van zijn aanpikke lateur af Geeft die een verkeerd seintje, dan kunnen er brokken gemaakt worden Een ongeluk zit in een klein hoekje en die kleine hoekjes moet de man op de grond nauwlettend in de gaten houden Op het plaatje staat zo'n aanpik kelateur Hij maakt een van de gebaren waaraan de kraandrijver kan zien wat hem te doen staat Acht van die plaatjes staan met bijbehorende ..gebarentaal" op een vouwblad van ..Bouw Veilig .een in Amsterdam gevestigd bu reau dat zich. zoals de naam al zegt. met veiligheid in de bouw bezighoudt, want daar gebeuren in verhouding tot andere bedrij ven nogal wat ongelukken Waar gewerkt wordt, worden fouten ge maakt en veel van die bouw- ongelukken gebeuren dan ook door menselijke fouten, zegt het bureau. En die kunnen vaak voorkomen worden. Vandaar dat het bureau van tijd tot tijd met een veiligheidsactie komt. De nieuwste heet „veilig hijsen, ge zond tillen" Chefs, voormannen en andere werknemers van enke le honderden bedrijven krijgen affiches en folders, met adviezen en waarschuwingen, waar ze dan natuurlijk wel iets mee moeten doen. In het vouwblad voor de bazen worden bijvoorbeeld de nadruk gelegd op het belang van een goede communicatie tussen kraanbestuurder en aanpikkela teur Vandaar dat vel met alle armseinen die de man beneden èn die boven moet kennen Gezond tillen" hoort dus ook bij de actie Want de bouw lijkt wel één en al machine, maar getild en gesjouwd moet er toch worden. En dan gaat het er maar om hóe je tilt. wil je niet bij het legertje mensen met rugklachten inge deeld worden. Verpleegsters (en ook huisvrouwen trouwens i we ten daar alles van Daarom laat het affiche dat op de bouwplaats opgehangen moet worden, een bouwvakker zien die een ver pleegster heeft opgetild volgens de daarbij afgedrukte regels voor gezond tillen" niet krom buk ken. maar ..met gebogen knieén en gestrekte rug: met gestrekte armen en de last vlak bij het lichaam" De bouwvakker op het affiche doet het blijkbaar goed want de verpleegster in zijn ar men lacht kennelijk maar dat zullen we nooit zeker weten uit te vredenheid Zou hij verkeerd tillen, dan wordt de situatie om gekeerd: dan zal hij ongetwijfeld in handen van de verpleegster vallen Het is haar eerste boek cn voor haar gevoel moest ze het wel schrijven Mevrouw S H KraaJjeveld-Okhuijsen uit Bloe- mendaal moest kwijt wat een kind van z'n negende tot veert- einde jaar in een jappenkamp heeft mee- en doorgemaakt. Dat kind was zij zelf Haar belevenis sen wil ze nu doorgeven. Omdat het 't Jaar van het Kind is en omdat ze de lezers begrip wil bij brengen voor de mensen die in zo'n kamp gevangen hebben ge zeten en daar vaak nog steeds de gevolgen van ondervinden. Om dat ze duidelijk wil maken dat er toen kinderen waren, die nooit de kans hebben gehad om echt kind te zijn. Omdat zoiets nog wel eens zou kunnen, maar nooit meer zou mogen gebeuren. Geen jeugdboek dus. maar een docu ment over de oorlog, dat „Is er nog een morgen?" gaat heten De uitgevers aan wie mevrouw Kraaijeveld haar boek aanbood, wilden er wel mee in zee. maar dan in verkorte vorm De schrijf ster vond dat niet verantwoord Ze kan nu niet anders dan het boek voor eigen rekening uitge ven Een duur grapje en daarom wil ze eerst weten of er voldoende belangstelling voor is Of er dus genoeg mensen zijn die bij voor baat al willen intekenen. Ze wil er niet aan verdienen, maar het zou wel prettig zijn als de onkosten tenminste gedek' zijn. Wie inte resse heeft in dit boek. dat opge dragen is aan allen die net als mevrouw Kraaijeveld in een kamp zaten in wat vroeger Ne derlands Indië heette, kan dit te lefoonnummer bellen 01820-11232 Aan een Parijse universiteit is posthuum eer. academische graad toegekend aan de student Jaime Baires die de vorige maand als politieke gevangene in zijn land San Salvador in de ge vangenis is overleden. Baires die politieke wetenschappen stu deerde. had zijn proefschrift al klaar In aanwezigheid van onder andere zijn moeder, nobelprijs- winnaar Alfred Kastler en Daniel Mayer, voorzitter van de interna tionale federatie voor de mensen rechten. las een studievriend het proefschrift voor. Na de posthu me uitreiking van de bul kriti- seerdne verscheidene sprekers de politieke situatie in San Sal vador vloed op de haargroei Eten niet Wat iemand ook eet. zijn of haar haar valt er volgens hen niet van uit Zelfs lang vasten zou de kwa liteit van het haar niet beïnvloe den. maar te veel eten schijnt dat wèl te doen. Misschien, denken de wetenschappers, is kaalheid wel erfelijk Onderzoek Is moei lijk, omdat de meeste mensen uiteraard niet bereid zijn met hun haar te laten experimente ren. Het enige wat er nu op zit is te proberen er achter te komen hoe kaalheid voorkomen kan worden Eén ding brachten ze in die kale boel in Hamburg duide lijk naar voren koop nooit een ..wondermiddel", want dat is weggegooid geld Mensen, laat u niet bedriegen tegen kaalheid is geen kruid ge wassen. Dat hebben 650 weten schapsmensen met elkaér uitge maakt Ze hadden, bekenden ze elkaar op een congres in Ham burg. van alles geprobeerd, van haarwatertjes. speciale voeding medicijnen en massage tot magi sche riten toe. maar geen van al die probeersels had ook maar één haar op eén kaal hoofd terugge bracht Waarschijnlijk hebben volgens hen heftige emoties shocks en ongelukkige liefdes in Sinds jaar en dag prijkt s maan dags een stukje van Mink van Rijsdijk in onze krant Vorige week was Mink van Rijsdijk in het Spant te Ameide, waar zij ter gelegenheid van de boekenweek aan Amcides burgemeester C Bakker het eerste exemplaar van haar nieuwe boek Rimpels" overhandigde Dat boek of lie ver: boekje, want het telt maar 94 pagina's, behelst een keus uit haar maandagse stukjes in onze krant. Uitgeverij Kok in Kampen geeft het uit. het komt straks in de boekhandel en het kost op een dubbeltje na twaalf gulden Acht jaar lang heeft een zieken huis in de Filippijnen kans gezien een kind uit de handen van de ouders te houden omdat du* maar de helft van de kosten voor de bevalling konden betalen Een rechtbank heeft nu pas bevolen het kind aan de rechtmatige ou ders terug te geven Die hadden hun dochtertje nog nooit thuis kunnen hebben, doordat het zie kenhuis dat zich te kort gedaan voelde het in een kindertehuis had ondergebracht. De rerhtei noemde de handelwijze van het ziekenhuis ..niet alleen onmense lijk en onchristelijk maar ook in strijd met de wet" Toch blijft het een raadsel waarom de Filippijn se justitie nie» eerder heeft inge grepen Rotte appel Willie Carter- Spann een 32-Jarige neef van Amertka's president, is in de ge vangenis van Vacaville in Califor nia getrouwd met een 42-jarige makelaar, een vrouw uiteraard Willie zit tien Jaar uit wegens het plegen van een roofoverval en noemt zichzelf dan ook graag de rotte appel in de Cartermand Speelgoed Omdat t het jaur van het kind is heeft president Hafez Assad van Syrië besloten de Invoerrechten op buitenlands speelgoed te laten vervallen

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 5