Kunstbezittingen van Menten voor een deel gestolen Psychiatrische Grens dicht voor Jn verkeer Zeker 12 doden patiënt spant kort geding aan Chileense appels Kok: Limburg betaalt prijs van falend beleid FAMILIEBERICHTEN MAANDAG 9 APRIL 1979 TROUWKWARTETC Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Kort geleden is on- omstotelijk komen vast te staan dat de kunstbezittingen die Pieter Men ten in de oorlog meenam uit Polen, voor een deel afkomstig waren van diefstal. Na de oorlog beschuldigde Menten de Nederlandse autoriteiten er op zijn beurt van. door hem uit Polen meegebrachte kunstvoorwer pen uit zijn villa in Aerdenhout te hebben gestolen. De Nederlandse staat betaalde hem toen een schade vergoeding van 500.000 gulden. De Israëlische Journalist Chaviv Ka- naan zei zaterdag op een bijeenkomst in Amsterdam dat hij onlangs in de Verenigde Staten heeft kunnen vast stellen dat Menten zich schilderijen had toegeëigend van de Pools-Joodse kunstverzamelaar Zagajski. De schil derijen van deze verzamelaar hingen tijdens de oorlog in de woning van Menten in Krakau, waar ze werden gesignaleerd door een andere Poolse Jood. Marion Outnaier. Kanaan heeft Outnaier. die nu in Chicago woont, kort geleden ont moet De nu 69-jarige architect ver telde hem dat hij kort na de oorlog zijn landgenoot Zagajski er op had gewezen dat Menten zich over zijn schilderijen had ontfermd. Zagajski was toen naar Nederland gereisd om de schilderijen weer in zijn bezit te krijgen. Menten zat op dat moment gevangen, omdat hij werd verdacht van hulpverlening aan de vijand. In diens woning in Aerdenhout vond Za gajski zijn eigendommen terug. Met goedvinden van de Nederlandse auto riteiten nam hij ze mee naar de Ver enigde Staten. ROERMOND (ANP) Een patiënt van de psychiatrische inrichting Sint Servatius in Venray heeft een kort geding aangespannen tegen deze in richting Via het kort geding, dat morgen voor de rechtbank in Roer mond dient, wil de patiënt de psychi atrische inrichting ertoe dwingen de therapie die hij volgde af te maken. Volgens zijn raadsman, mr. L. Velle- man in Amsterdam, gaat het kort geding in feite om de kernvraag of iemand die gedwongen is opgenomen in een inrichting nog enige werkelijke zeggenschap heeft over de behande ling die hij daar krijgt. In dit geval is een patiënt door het hem behande lende team verzorgers te verstaan ge geven. dat de therapie waarmee hij in de open afdeling van Sint Servatius bezig was. niet zou worden voortge zet. Dit na een overtreding enig gebruik van alcohol op zijn verjaar dag van de voor hem geldende gedragsregels, aldus mr. Velleman. De patiënt werd voor de keuze ge steld om of op proefverlof te gaan of te worden overgeplaatst naar de ge sloten afdeling van de inrichting. De DEN HAAO (ANP) De EO heeft de invoer van Chileense tafelappelen met ingang van 25 april verboden. Het Produktschap voor groenten en fruit, zegt dat het verbod is opgelegd, omdat Chili de export niet op vrijwil lige basis wilde beperken. Volgens een woordvoerder is met Zuid-Afrika, Australië, Nieuw-Zee- land en Argentinië wel op vrijwillige basis een dergelijke overeenkomst gesloten. Deze vier landen mogen ge zamenlijk ongeveer 270.000 ton tafel appelen exporteren naar de Gemeen schap. Het verbod op de invoer van Chileense appels geldt tot 16 au gustus. patiënt wil echter dat zijn therapie wordt voortgezet, omdat daarin een opgaande lijn zit. Een vervroegd proefverlof is volgens hem zinloos, omdat hij daar nog niet aan toe is en opname in de gesloten afdeling lost naar zijn mening ook niets op. De patiënt is inmiddels wel in die afdeling geplaatst, maar wil via een kort geding bereiken dat hij weer terugkan naar de open afdeling om daar zijn oude therapie voort te zetten. AMSTERDAM (ANP) - Ten minste twaalf mensen zijn het afgelopen weekeinde door verkeersongevallen om het leven gekomen. Een reeks kettingbotsingen in dichte mist op de weg Amersfoort-Zwolle richtten za terdag grote materiële schade aan. De 44-jarige L. van Oevelen uit Ber gen op Zoom stierf vrijdag toen hij in zijn woonplaats door een personen auto werd gegrepen. Het slachtoffer was plotseling de rijbaan opgelopen. In Wijhe kwam de 55-jarige J. van Rijsbergen uit Olst om het leven toen hij met zijn auto op de linker weg helft raakte en op een tegenligger botste. De 32-Jarige J. Akkermans uit Don gen overleed nadat hij met zijn auto tegen een boom botste. De vierjarige A. Jeroense uit Tholen stierf zaterdag toen hij door een vrachtwagen werd aangereden. In Alteveer overleed de 21-jarige J Eefsting uit Onstwedde nadat hij met zijn motor tegen een geparkeerde vrachtwagen reed. De 25-jarige M. Slinger uit Utrecht overleed zaterdag nadat hij het ach terwiel van een voor hem rijdende fietster raakte en viel. Een passeren de vrachtwagen overreed hem. In Oudenbosch kwam de 20-jarige C Bastiaansen uit Oud Gastel om het leven. Zijn auto raakte uit een bocht en kwam tegen een boom tot stil stand. Zaterdag overleed de 16-jarige J. van Dijk uit Alphen toen hij met zijn fiets door een achteropkomende auto werd geschept. Doordat de 18-jarige W. Rc^ uit Zutphen zaterdag met; uit de bocht vloog, kwam j leven. De 24-jarige T. Kooistra u. overleed toen hij met zijn;- voorrang gaf aan een ande In Krimpen aan de Lek dag W van de Broek (24* burg. Hij zat als passagiert die in botsing kwam mett* auto. De 5-jarige D. Smit uit t overleed zaterdag aan van een verkeersongeluk en dag. De jongen reed met eL tussen geparkeerde auto's^ de rijweg op. Een pa; kon de jongen niet meer q UTRECHT (ANP) Volgens FNV- voorzitter Wim Kok betaalt Limburg de prijs van een falend en onvoldoen de gericht overheidsbeleid. Een be leid. dat volgens hem gepaard gaat met botte bezuinigingen op sociale uitkeringen en wezenlijke gemeen schapsvoorzieningen en met een klakkeloze overheveling van belas tinggeld naar ondernemingskassen, zonder dat daaraan vooral in de zwakkere regio's stevige voorwaar den ten aanzien van de werkgelegen heid worden verbonden. „Die blijven in de kou staan." aldus Kok op een kaderdag van de FNV in Roermond. Bestek '81 beoogt volgens Kok een vermindering van het t zen met 60.000. De perspeci voor Limburg beoogt slecl werkloosheid in die provinc i niet verder mag stijgen. „I lijker bewijs van het ontb ook maar enige wil tot v steun in de rug van de Lira er niet," aldus Kok. kunnen van maandag tot en met vrijdag telc.o- nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 16 00-20 00 uur. De Heere nam tot Zich zijn dienaar Jacob Bos Hij heeft als predikant de Koning der Kerk gediend in de jaren 1949-1955 in Asperen. Tfooste de Heere mevrouw Bos. haar kinderen en kleinkinderen in dit verlies. Asperen, 7 april 1979 Namens de gemeente en kerke- raad van de Gereformeerde Kerk van Asperen Ds. J. v. d. Schaft, praeses J. J. v. Ooijen, scriba Ingegaan tot de vreugde van zijn Heer, Ds. J. Bos Van 1955 tot aan zijn emeritaat in 1970 heeft hij de Gereformeerde Kerk van Zevenhuizen- Moerkapelle met grote toewijding gediend. Wij herdenken hem in dankbaarheid en bid den mevrouw Bos en haar kinderen Gods' zegen en nabijheid toe. Namens gemeente en kerkeraad Ds. W. Davidse, praeses P. Bijl, scriba Zevenhuizen (Z.H.), 5 april 1979. De kerkeraad van de gereformeerde kerk te Olst ontving het bericht dat is overleden, in de hoop van het eeuwige leven, onze vroegere predikant ds. J. Bos Dankbaar gedenken wij het werk dat hij in de periode 1940-1946 onder uiterst moeilijke om standigheden met grote trouw en toewijding heeft verricht. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en kinderen. De Here trooste U met Zijn nabijheid. Namens de kerkeraad: N. J. Dekker, praeses wnd. G. J. Katerberg. scriba. Olst, 5 april 1979. O Heer. Gij weet mijn levensend. Laat Dan de engel die Gij zendt mijn ziel ten Hemel dragen" In vrede ontslapen onze lieve moeder en groot moeder Sjoukje Hillegonda Los weduwe van A. Melcher eerder weduwe van J. Vincent en J. W. A. van Schalk in haar 91e levensjaar Geldermalsen: C. P. van Schaik G. M. van Schaik-Scheele Aalten: E. S. H. te Paske-van Schaik Ermelo: A. G. van den Eijkel-van Schaik J. van den Eijkel Aalten: J. J R Rots-de Wilde en kleinkinderen Groenekan. 7 april 1979 „De Beukenburg" Corr.adres: Prins van Oranjestraat 7. Geldermalsen Onze moeder is opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis ..Berg en Bosch". Prof. Bronkhorstlaan te Bilthoven. De rouwkamer is geopend van 14.00-15 00 uur. Een dienst van Woord en Gebed wordt gehou-( den woensdag 11 april om 12.00 uur in de aula van de Noorderbegraafplaats te Hilversum. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontvangstruimte aldaar. Psalm 42:5 en 6 Hieraan wil ik denken en mijn ziel in mij uitstorten: hoe ik optrok in een dichte drom, voor hen uitschreed naar Gods huis, bij jubelklank en lofgezang een feestvierende menigte. Wat buigt gij u neder, o mijn ziel, en zijt gij onrustig in mij? Hoop op God, want ik zal Hem nog loven. mijn Verlosser en mijn God. Heden behaagde het de Here in een kerkdienst Hem gewijd, in Zijn heerlijkheid op te nemen mijn zorgzame man, onze zeer geliefde vader en grootvader Samuel de Mooy echtgenoot van Christina Jacomina Glasbergen op de leeftijd van 79 jaar. Rijnsburg: C. J. de Mooy-Glasbergen H. de Mooy A. de Koning-de Mooy J. de Koning J. van den Eijkel-de Mooy Jac. van den Eijkel H. de Mooy E. de Mooy-Tor Noordwijkerhout: C de Mooy E. de Mooy-van Vliet Rijnsburg, 8 april 1979 Oegstgeesterweg 84 Gelegenheid tot condoleren: dinsdagavond 10 april van 7.30-9.00 uur in de aula van huize „Avondzon", ingang Smidstraat 68a en na de begrafenis in de zaal van de Immanuëlkerk. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden a.s. donderdag, 12 april om 14.30 uur in de Imma nuëlkerk aan de Kerkstraat te Rijnsburg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden aan de Sandtlaan te Rijnsburg. Indien u aan de overledene de laatste eer wilt bewijzen, wordt u beleefd uitgenodigd om 14.00 uur D.V. aanwezig te willen zijn in de Immanuëlkerk te Rijnsburg. Psalm 23: 1 en 2 De Here is mijn Herder, mij ontbreekt niets; Hij doet mij nederliggen in grazige weiden; Hij voert mij aan rustige wateren: Hij verkwikt mijn ziel. Heden nam de Here uit ons midden weg onze geliefde opa Samuel de Mooy echtgenoot van oma de Mooy, op de leeftijd van 79 jaar de kleinkinderen: Annie en Ronald Sam Jan Henk Tineke Ja nette Christa Pieter Casper Rijnsburg, 8 april 1979 Vanuit zijn aards huis haalt God naar Zijn eeuwig huis onze geliefde broer, zwager en oom Samuel de Mooy echtgenoot van C. J. Glasbergen op de leeftijd van 79 jaar. Rijnsburg: C. J. de Mooy-Glasbergen Katwijk: G. v.d. Eijkel Leiden: M. A. A. de Mooy-Geysman Den Haag: H. de Mooy Rijnsburg: P. de Mooy-Cederhout M. J Cederhout-de Mooy J. Cederhout Rijnsburg. 8 april 1979. Met grote droefheid geven wij u kennis van het overlijden van onze penningmeester de heer J*n Stobbe die zich met grote liefde en toewijding heeft ingezet voor de belangen van onze stichting. Wij zullen onze vriend en broeder missen en zijn nagedachtenis in ere houden. Namens het Bestuur van de Marius ten Cate Stichting; W. Ch. Götte, voorzitter; P. C. van Leeuwen,secretaris. 6 april 1979. van Nijenrodeweg 937. 1081 ES Amsterdam. Op Zijn tijd nam God tot Zich mijn geliefde man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa, broer, zwager en oom Leendert Smit op de leeftijd van 63 jaar. Ik ben de opstanding en het leven; wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven. Johannes 11 25 Hoornaar: M. Smit Verhoef Gerrit en Wil Bianca en Martijn Spakenburg: Lenie en Gijs Marleen Haastrecht: Piet en Angela Hoornaar: Nel en Wim Arie en Gerdien Adrie en Piet Meta Meija Hoornaar, 7 april 1979 Hoge Giessen 1 Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond na 7.00 uur aan het woonhuis De rouwdienst, welke zal worden gehouden op woensdag 11 april in het Gemeenschapshuis te Hoornaar, zal aanvangen om 1.00 uur, waarna aansluitend de teraardebestelling zal plaats hebben op de begraafplaats te Hoornaar om streeks 2.00 uur. Geen bloemen „Genadig is de Here en rechtvaardig onze God is een ontfermer" Psalm 116:5 Heden ging plotseling van ons heen onze gelief de broer en zwager Leendert Smit gehuwd met M. Smit-Verhoef op de leeftijd van 63 jaar Mijdrecht: B. C. Smit W. C. Smit-Biemond Haastrecht: W. Smit M. Smit-Bikker Aerdenhout: M. C Smit Papecop: C. Smit M. Smit-Verhoef Hoornaar, 7 april 1979 De Heere is mijn herder mij zal niets ontbreken. Na een moedig gedragen lijden nam de Heere tot Zich, Zijn moegestreden kind, onze lieve zorgzame moeder en grootmoeder Marretje de Wildt weduwe van Hendrik van Wijngaarden, in de leeftijd van 73 jaar. Driemond: M. den Hartog-van Wijngaarden K. den Hartog H.I. Ambacht: J. van Wijngaarden J. F. van Wijngaarden-Schimmel Weesp: D. W. van Wijngaarden D. van Wijngaarden-Roest Driemond: K. Buurman-van Wijngaarden J. Buurman Vinkeveen: H. van Wijngaarden J. M. C. van Wijngaarden-Jongeri- us en kleinkinderen. Weesp, 7 april 1979. Mr. P. J. Troelstralaan 7. C orrespondentiead res J. Buurman Zonnehof 64 1109 BJ Amsterdam Z.O. Geen bloemen. Condoleance-bezoek: mr P. J. Troelstralaan 7 te Weesp, woensdag 11 april a.s. van 15.00-17.00 uur en van 19.30-21.30 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden door de Weleerw. Heer ds. G. J. Rebel op donderdag 12 april a.s. om 13.00 uur, in de Ned. Herv. Kerk te Weesp, waarna aansluitend tegen 14.00 uur de teraardebestelling zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Driemond. Geloofd zij God met diepst ontzag. (Psalm 68:10 oude ber.) Het behaagde de Here na een gedulcig gedragen lijden en liefdevolle verpleging uit ons midden weg te nemen, onze lieve, zorgzame moeder, groot-, overgrootmoeder en tante Johanna van Oudenallen-Alblas sinds januari 1967 weduwe van Pieter Ouden- allen in de ouderdom van 83 jaar Zij is verlost, God heeft haar welgedaan. Kamerik: P. van Oudenallen D. van Oudenallen-Idema T. van Oudenallen J. van Oudenallen-Bras Woerdense-Verlaat: A. van Oudenallen A. van Oudenallen-de Liefde Musselkanaal: W. Ravensbergen- Van Oudenallen J. Ravensbergen Wilnis: G. van Oudenallen D. van Oudenallen-Hogerwerf Leersum: J. Ike-van Oudenallen J. H. Ike Noorden: N. Immerzeel-van Oudenallen H. Immerzeel Woerdense-Verlaat: J. van Oudenallen C. van Oudenallen-Alberts Woerdense-Verlaat: C. G. van Oudenallen E. van Oudenallen-Geest Klein- en achterkleinkinderen Mevr. N. Griffioen-Hoogendoorn Zuster Gerda Alphen a. d. Rijn, 7 april 1979, Huize Ouds hoorn De begrafenis zal plaatsvinden op D.V. woens dag 11 april 1979 tussen 2 en 3 uur n.m. op de algemene begraafplaats te Wilnis. Hieraan voorafgaande zal een rouwdienst wor den gehouden in de gereformeerde kerk te Woerdense-Verlaat om 1 uur n.m. Gelegenheid tot condoleren op dinsdagavond 10 april van 19.30 tot 21.00 uur in gebouw Collenhoven, Leeuwerikstraat 9 te Woerdense- Verlaat. en na de teraardebestelling in de aula te Wilnis. Correspondentie-adres: Mevr. N. Immerzeel- van Oudenallen, Voorweg 48a, 2431 AR Noorden Heden is naar haar Heer en Heiland gegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Hijlkje de Vries Zij werd 80 jaar. Soest 6 april 1979 Amsterdam: H. de Vries H. de Vries-de Vries W. de Vries M. C. H. de Vries-Hörchner Namens neven en nichten: Laren: S. de Vries Soest: H. Algra-de Vries De begrafenis vindt plaats op woensdag 11 april 1979 des morgens om 11 uur. Telkens kivam hij er op terug, Wees dankbaar voor wat wij samen be leefd hebben. Met dit in gedachte delen wij U mede dat Zeger de Baat Geboren 30 september 1931, op vrijdag 6 april van ons is heengegaan. Gelegenheid tot condoleancebezoek op dinsdag 10 april in „Het Koetshuis" te Nieuwkoop. Dorpsstraat 33 van 19.00 tot 20.00 uur. Rouwdienst en begrafenis op woensdag 11 april om 15.00 uur uit de gereformeerde kerk te Nieuwkoop Achterweg 4. A. E. de Baat-Meyer Jeannette Zees D. de Baat A. de Baat-van der Wal Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Openbaringen 7:fl In het volle vertrouwen dat de Heer haai ,l zou halen overleed heden onze lieve zor| moeder en grootmoeder Hendrika Vermaat Weduwe van Cornelis Hoogendoon op de leeftijd van 76 jaar. Utrecht: N. Hoogendoorn Ede: C. Hoogendoorn M. A. Hoogendoorn-van Lee Lacombe (Cnd.): P. C. Doornenbal-Hoogendoi ji C T~\u.l G. Doornenbal Weesp: P. Hoogendoorn J. R. Hoogendoorn-Paul en kleinkinderen Zeist, 6 april 1979 Huize „De Wending" Prins Hendriklaan 5 Corresp.adres: Bakhuizen van de Brinks^' 46 bis A, Utrecht. De overledene is opgebaard in „Rouwcen van Tellingen", Jufferstraat 1 (bij het Ror Zeist. De begrafenis zal plaatshebben te Zeist c Algemene Begraafplaats, dinsdag 10 apr^a Hieraan voorafgaande zal om 14.00 uurfc] rouwdienst worden gehouden in de aula de begraafplaats. Gelegenheid tot condoia aldaar na afloop van de plechtigheid. Vei fc Jufferstraat 1 13.45 uur. Jezus zei: „Ik ben de opstan en het leven". Heden ontvingen wij het droevige bericht onverwachts is overleden onze lieve zu schoonzuster en tante Alida Esser-de Koning weduwe van Dr J. F. S. Esser. op de leeftijd van 72 jaar Bilthoven: T. L. Verbokkem-de Koning C. Verbokkem Leiden: M. A. de Koning Wageningen: C. Wassenaar Leiden: C. Boelee-de Koning H. J. Boelee Canada: A. Verburg-de Koning C. Verburg Leiden: A. M. de Koning N. H. de Koning-Rietveld Leiderdorp: S. J. v. W:jck-de Koning D. v. Wijck Neven en nichten Monaco, 6 april 1979 Correspondentie-adres: M. A. de Koning Besjeslaan 1 2314 AZ Leiden Nog vrij onverwacht nam God tot Zich r lieve man, onze lieve vader en grootvader Lucas Bunt op de leeftijd van 81 jaar Nunspeet: H. Bunt-Beens Breezand: F. Bunt T. Bunt- van der Meulen Aberford (Engeland): L. H. T. A. Richardson-Bunt C. L. Richardson Lisse: M. H. Bunt Barendrecht: C. A. Bunt H. S. Bunt-Wesselo M. Bunt T. A. J. Bunt-Talmon en kleinkinderen 8071 WE Nunspeet. 6 april 1979 Kroonlaan 9 De begrafenis zal plaatshebben dinsdag t april om 12.30 uur op de algemene begraf plaats aan de Eperweg te Nunspeet. Daaraan vooraf zal om 11.30 uur een rouj dienst worden gehouden in het verenigingsf bouw „De Wheme", Ds. de Bouterlaan 5 j Nunspeet. Voor de aanvang van de rouwdiel is er vanaf 10.30 uur gelegenheid tot con leren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 6