Noordwijk op de goede weg Nieuw Lekkerland haalt uit Met dank aan scoreverloop Verseveldt kan véél voor u betekenen. Eerste zege na winterstop Pijnlijke confrontatie Rijnsburgse Boys RCL-RVVH 2-3: Longa '59 promo veert Tegenvaller Quick Boys Gelijkspel voor NSW Winst voor Nederlandse volleybalteams Verlies voor gymnastiekploeg als u fotokopieën wilt die 'leesbaar" zijn..! c MAANDAG 9 APRIL 1979 REGIOSPORT TROUW/KWARTET R(DA doof Chris Woerts NOORDWIJK Noordwijk is weer op de goede weg. De reeks teleurstellende resultaten lijkt te zijn doorbroken. De eerste overwinning na de winterstop werd een feit. Het Kampense DOS werd het slachtoffer van de dadendrang van de Eelman- formatle. De uitslag (2-1) gaf de krachtsverhoudingen binnen het veld goed weer. Noordwijk had een overwinning nodig. Het begon dan ook fanatiek. De bezoekers kregen geen kans om in hun spel te komen. DOSK werd op eigen helft ingeslo ten en kon alleen via de counter tot een tegenactie komen. Echt gevaarlijk kon Noordwijk vooralsnog niet worden. Jaap van Kesteren zet Noordwijk op 1-0. DOSK-doelman Duiveman is kansloos. De defensie van de bezoekers sloot goed. Vooral aanvoerder Henk Albers speelde een goede wedstrijd. Toch zouden de Noordwijkers snel op voor sprong komen. Hans Plaatzer speelde John van Dijk goed In de diepte aan. Zijn schot kon door doelman Wim Duiveman niet klemvast gepakt wor den waardoor Jaap van Kesteren de bal maar voor het intikken had. 1-0. Een aardige opsteker natuurlijk. Na dit doelpunt verzuimde Noord wijk om door te drukken. Dit gaf DOSK de gelegenheid om iets terug te gaan doen. Was voordien alleen Jan de Lange een keer gevaarlijk geweest, nu doken keer op keer Kam pense aanvallers op voor het doel van Dick Dortmundt. De jonge ploeg van trainer Jan Merlijn verzuimde echter om de kleine kansjes die gecreëerd werden, te benutten. Na de rust keerde Sjoerd Boot niet meer terug bij Noordwijk. Hij bleef geblesseerd achter in de kleedkamer Hij werd goed vervangen door Kees Karstens die na een tijd geblesseerd te zijn geweest weer terug was op de groene mat. Noordwijk had in de beginperiode de wedstrijd definitief in zijn voordeel moeten beslissen. Tot twee maal toe verscheen Rob Suttorp alleen voor Wim Duiveman. Beide malen faalde hij echter hopeloos. Het bracht Noordwijk nog onnodig in moeilijk heden. DOSK putte moed uit het slecht afwerken en trok massaal ten aanval. In de 20ste minuut leek dat resultaat op te leveren. Ab Spielhagen ging door. zijn schot kwam via het li chaam van Dortmundt bij Jaap Klein die de bal vrij kon intikken. De goed leidende scheidsrechter Hoogterp had niets bijzonders geconstateerd en wees dus naar het midden. Maar grensrechter Thomasse dacht daar anders over. Hij had buitenspel waargenomen. Nee, niet van Jaap Klein maar van Ab Spielhagen. Re den dus na afloop om eens uitleg te vragen over het hoe en waarom van de beslissing van de grensrechter Thomasse was echter niet bereid om ook maar enige uitleg te geven: „Lees eerst de spelregelboekjes er maar op na en kom dan maar teug." En weg was hij. De scheidsrechter was geluk kig wel bereid om enig licht op de zaak te werpen. Hoogterp: „Spielha gen van DOSK stond volgens mijn assistent buitenspel en om die reden heb ik dat doelpunt afgekeurd." Geen 1-1 dus - DOSK: Duiveman. Van der Weerd, Albers, Reu- Tijd voor Noordwijk om eens orde op me, wnwndorp sP.eih»g™ n. L.n«e ncreor,.. zaken te zetten. In de 25e minuut Klein. Diender. Nieuwenhuis, Van Dijk. haalde John van Dijk genadeloos uit. De bal verdween onzichtbaar voor Duiveman in de touwen: 2-0. Een on verwachte wending. De wedstrijd was beslist. Twee minuten voor het einde maakte Ab Spielhagen er nog 2-1 van. Uit een vrije trap deponeerde hij de bal rechtstreeks in de kruising. Noordwijk-trainer John Eelman was duidelijk tevreden met de overwin ning van zijn ploeg: „Via deze over winning moeten we de positieve lijn te pakken zien te krijgen. Met twee thuiswedstrijden in het vooruitzicht moet dat mogelijk zijn." Noordwijk-DOSK 2-1 (1-0) 20. Jaap van Kesteren 1-0. 70. John van Dijk 2-0. 88. Ab Spielhagen 2-1. Scheidsrechter: Hoogterp. Toeschouwers: 950. Noordwijk: Dortmundt. Spaanderman. Plaatzer. Van der Veen. Plug. Boot (Karstens). Thlo. West geest. Van Dijk. Van Kesteren. Suttorp NIEUW-LEKKERLAND Kon er halverwege het topduel in klasse 2B tussen Nieuw Lekkerland en Rijnsburgse Boys nog twijfel bestaan over het uiteindelijk resultaat, gezien de op dat moment nauwelijks verdiende krappe 1-0 voorsprong van de thuisclub, na de volle negentig minuten wees het scorebord 4-1 aan en die cijfers logen er niet om. Terecht gingen de groenhemden met de zege strijken en al viel die voor de ploeg uit de bollenstreek zowel pijnlijk als geflatteerd uit, de schotvaardigheid van de Lekkerlanders, bij vlagen herinne rend aan de grootse jaren van de opmars naar de eerste klasse, was van doorslaggevende betekenis gebleken. Het begon voor 1300 toeschouwers al erg hoopvol voor Oon van den Burgh en zijn mannen, want behalve een veldmeerderheld in het eerste kwar tier waren er ook kansvolle scorings- mogelijkheden voor SJors den Boef en Arie van der Ham. Als bij tover slag wisselde het spelbeeld daarna en begonnen de Boys de lakens uit te delen. Nu liep geel niet achter groen aan. maar precies andersom. Gé Per- fors kopte na een hoekschop van Wil Groenendijk over en Kees den Bes ten kreeg een knal van Plet Haasnoot maar net onder controle. Nieuw Lekkerland leek wat ge ïmponeerd door het op dat moment physiek sterkere Rijnsburgse Boys dat beter aansluitende linies toonde. Het was dan ook zelfs Iets tegen de verhouding in dat Lekkerland ln de 26ste minuut de leiding nam. Een vrije trap van Arie van der Ham werd door de mifur van richting veranderd waardoor keeper Cees Star de bal wel kon tegenhouden maar niet onder controle kon krijgen. De toesnellende rechtsback Leo Dekker profiteerde daar uitbundig van (1-0) Uit een voorzet van Ton Dekker volg de nog een te zachte kopbal van SJors den Boef en toen was het voor de rest van de eerste helft alles Rijnsburg wat de klok sloeg. Een poging van Gé Perfors om tegen te scoren kon Kees den Besten nog juist verijdelen, op een pass van de goed spelende Anne Ouwersloot trapte Lekkerland's goa lie uitlopend grandioos mis. Wil Groe nendijk maakte er geen gebruik van en zijn lage voorzet werd door SJors den Boef tot corner verwerkt. Even later moest Jan Slob de bal tijdens aanvallend geweld van geelzwart van de doellijn halen en al met al mocht na een sprankelende eerste helft ook van de tweede acte veel worden ver wacht. Dat viel echter wat tegen omdat bleek dat vooral de Boys in de eerste vijfenveertig minuten teveel van hun krachten hadden gevergd. Met Henk van der Zwan voor Wil Groenendijk bleek de ploeg aanvallend onder de maat, alle goede wil en inzet ten spijt. De nu meerdere mankracht in de aanval bij de Boys ging ten koste van de middenveldbezetting al was het natuurlijk heel begrijpelijk dat trai ner Herman Wijnants er op hoopte hierdoor gelijk te kunnen komen. Het pakte anders uit want in de 13de en 17de minuut werd het resp. 2-0 en 3-0. Tweelmaal bereidde Sjors den Boef het doelpunt voor en tweemaal was dezelfde man de nuchtere killer: Hugo Boel. Bij de Boys kwam Cor Zwaan als extra aanvaller Nico Zwaan vervangen en bij Nieuw Lek kerland werd de wat opstandige Kees de Bruin, waarschijnlijk uit oogpunt van zelfbehoud, gewisseld voor Cas per Uitenbogaard. De partij verslap te. Rijnsburg en vooral Grrit van Eg- mond bleef zijn best doen maar ver der dan een schot in het zijnet kwam ook hij niet. Na alle voorgaande pech kwamen de Boys via Henk van der Zwan in de 38ste minuut op een mis greep van Kees den Besten wat ge lukkig aan 3-1 toe maar verder liet. onder aanvoering van een uitstekend spelende Ton Dekker. Nieuw Lekker land het niet komen. In de voorlaat ste minuut showde Sjors den Boef hoe een goede pass. zoals die van Ton van Wijk. behoorde te worden afge werkt. Hij deed het voorbeeldig! (4-1). Sportief duel dat arbiter Keyzer uit Alphen aan de Rijn goed leidde. NIEUW LEKKERLAND-RIJNSBURGSE BOYS 4-1 (1-0). 26. Ton Dekker. (1-0) 58. en 62 Hugo Boel 2-0 en 3-0.83 Henk van der Zwan 3-1, 89. SJors den Boef 4-1. Scheidsrechter Keyzer. Toeschouwers 1200. NW. LEKKERLAND: Den Besten; Leo en Ton Dekker. Slob en Van den Burgh; Van Wijk. Van der Ham en Koomeef; Boel, Den Boef en De Bruin (Uitenbogaard) RIJNSBURGSE BOYS: Star; A Ouwersloot, Van Egmond. N. Zwaan (C. Zwaan) en Van Delft; O Ouwersloot. Van der Voort en Vreugdenhll. Haasnoot, Groenendijk (Van der Zwan) en Perfors. door Lies Mas» LEIDERDORP Wanneer de tweede helft van de wedstrijd RCL-RWH (2-3) qua voetbalspel van het zelfde gehalte geweest zou zijn als de eerste 45 minuten, dan zouden we beslist niet geweten hebben wat er in dit verslag zou moeten komen. Het vertoonde spel was in die helft om te huilen en het samenspel leek nergens op. Bovendien hadden beide ploegen de bultenspelval wagenwijd opengezet, zodat bij iedere aan val de verdediging van de andere partij massaal naar voren trok. waardoor het speelveld minimaal werd. Geen wonder dat in zo'n situatie het plaatsen nauwelijks precisie kon heb ben. dat de bal vele malen op een tegenstander werd gespeeld en dat de bijna 800 toeschouwers een waardelo ze wedstrijd zagen. Een eerste helft waarvan Je Je afvraagt of dat voetbal lers zijn uit de hoogste klasse. Jon gens die twee maal per week trainen en die wat de verzorging betreft van daag de dag min of meer in de watten worden gelegd. Het enige hoogtepunt van voor de rust was de officléle over dracht van de op de tribune inge bouwde radiokamer, die bij monde van de secretaris van de supporters vereniging Plet de Vogel met sleutels en al werd overhandigd aan Dick van Gaameren. voorzitter van RCL Dit alles werd feestelijk opgeluisterd door de Lelderdorpse drumband, on der aanwezigheid van burgemeester Van der Have De vaste man van de radiokamer Evert-Jan Rietbergen kreeg weinig te doen want zijn eerste mededelingen waren de ruststanden toen het bij RCL-RWH ook rust was. Natuurlijk, waren er ook scorings kansen geweest, maar het was ont stellend om te zien hoe de aanvalsli- nie faalden in de afwerking daarvan Eerst in de zeventiende minuut een kopbal van Fred Plijter. precies in handen van RCL-doelman Bram Brandt Kort daarop speelde de zwak spelende Bram Zaal de bal knullig aan Fred Plijter. die nu door aanvoer der Koop Haneveld correct werd af gestopt. zodat ook deze kans voor de gasten verloren ging. Na een half uur knalde Henk van der Ent na een afgeslagen hoekschop de bal hard op doel. maar Ruud Boen dermaker redde op de doellijn. Jan- Willem Verschoor kwam vrij voor Bram Brandt na fraai solowerk. maar knalde de bal hoog over. Ronald Maasdam deed het weinig beter door in vrije positie naast te knallen, even als Piet de Jonge. Twee minuten voor rust kreeg Jan Verschoor de bal in de vrije ruimte met alleen nog de ver voor zijn doel staande Bram Brandt voor zich. Verschoor knalde de bal meters over het doeL En zo ging dat maar door waardoor in ieder geval het middenveld voor RWH was en dat de Leiderdorpers daar en zwakke rol in speelden. Na de thee zou alles anders lopen Qua spelpeil was het geheel weinig beter, maar er vielen in ieder geval doelpunten. Eerst in de zevende mi nuut. toen na een hoekschop van Bennie Heemskerk eerst gemist werd door Kees Ruis. maar Pierre van Ge- merden schoot daarna raak (1-0). Vier minuten daarna kreeg Bram Zaal de bal net niet goed op zijn schoen, waardoor Jan Willem Verschoor van korte afstand laag langs Bram Brandt kon inkogelen (1-1). In de twintigste minuut werkte Fred Plij ter zich langs Hans van Deelen. die Plijter iets te fel aanviel en de perfect leidende arbiter Roel Mellenbergh Een door Kees Ruis gemiste hoekschop wordt door Pierre van Gemerden alsnog verzilverd. 1-0 voor RCL, het begin van een interessant scoreverloop. leerde, maar via de binnenkant van de paal betekende dit toch zeer ver rassend 2-3. Een geweldige teleurstel ling voor de jongens van trainer John Hugenin, met wie we bij het vallen van dat winnende doelpunt juist in gesprek waren en die toen Juist op merkte. dat zelfs het gelijke spel nooit had mogen voorkomen na tot twee maal toe te hebben voorgestaan. De nederlaag viel hem derhalve dub bel tegen. RCL-RWH 2-3 (0-0) 52. Pierre van Gemerden 1-0. 56 Jan Willem Verschoor 1-1. 65. Kees Ruis 2-1. 86. Hans van Deelen 2-2 89 Piet de Jonge 2-3. Toe schouwers 800. Scheidsrechter Mellenbergh RCL: Bram Brandt; van Es; Ruis; Haneveld; Daaf Brandt, Zaal (van der Bijl); Heemskerk. Boender- maker Van Oemerden; van Duin; Plijter RWH: Van Vliet. Vlasblom, Maasdam: de Sterke: Nugte- ren: van Deelen: Van den Hoek: de Jonge, Ver schoor. Van der Ent. den Hartog kende hiervoor een strafschop toe. die door Kees Ruis feilloos werd be nut (2-1). Het zag er lange tijd naar uit dat de rood-witten de voorsprong wel kon den handhaven, want ook nu faalde de Ridderkerkse voorhoede bij het afwerken van de aanvallen. Maar vier minuten voor tijd nam Jan Vlasblom een vrije trap zo haarzuiver, dat de op links vrij lopende Hans van Deelen met een fraaie kopbal volkomen ver diend langs keeper Bram Brandt kon inkoppen. In de laatste minuut mocht RWH de laatste hoekschop nemen (de cornerverhouding was 3- 11) en Piet de Jong legde zoveel effect in dit schot, dat de bal wel via de toppen van Bram Brandt car ambo- AMSTERDAM De laatste automa tisch gepromoveerde ploeg naar de eredivisie volleybal is Longa'59 ge worden. De ploeg uit Lichtenvoorde kwam terug in de eredivisie door het damesteam van Valbovol met 2-3 te kloppen. De Woerdense ploeg eindig de daardoor op de tweede plaats in de eerste divisie A. Met Haag'68 en de nummer twee uit de eerste divisie B moet Valbovol nu een halve competi tie voor één plaats in de eredivisie spelen BENNEKOM Een geweldige tegen valler voor de Katwijkse brigade, die voor het eerst verlies leed tegen en in Bennekom. Aan de zijlijnen werd al beweerd dat een remise een juiste uitslag zou zijn toen de enorme uit haal van Stienus Haan kwam. De bal werd van richting veranderd en voor keeper Theo Guyt bleek er toen geen redden meer aan (1-0). Zo kwam de thuisclub wat fortuinlijk aan de zege na een sportieve wedstrijd op een gladdig veld. Ook al door de uitnemende inzet van de wederzijdse acteurs viel er voor het publiek, met duizend man geko men. veel te genieten. Het kwartet Wil van der Plas. Joep den Hollander. Arie Haasnoot en Herman van Tricht wist voortdurend overeind te blijven bij de kustploeg en waar nodig trad keeper Theo Guyt corrigerend op Aan de andere kant was het van hetzelfde laken een pak waarbij voor al Jan Teunissen goed speelde. Bij Bennekom waren de spelers al blij dat zij de gerenommeerde ploeg uit Katwijk een punt hadden afgesnoept totdat er nog meer lekkers kwam. Een tegenvaller voor Quick Boys. dat soms zo dicht bij het afstandnemen was. Quick Boys: Ouyt. Van der Plas. Den Hollander. Haasnoot, Van Tricht, Kuyt, Rienks, Van Duin. Van Rooijen. Hoek. Zandbergen SPAKENBURG NSW doet tot nu toe geslaagde pogingen om het vege lijf te redden. Er mag van een stunt worden gesproken vanwege het gelij ke spel dat in Spakenburg werd be reikt. Tegen een IJsselmeervogels dat kennelijk vast zit kwam er een dub- belblanke eindstand bij het bord op „De Goede Hoek". Peter Knoop had bijna kort voor de rust succes toen hij oog in oog met de IJsselxneervogels-goalie net langs de verkeerde kant van de paal mikte. Ook in het tweede bedrijf bleef NSW het spel dicteren. IJsselmeervogels stuitte in de pogingen om de Nu- mansdorpers te verontrusten steeds weer op de formidabel keepende Ad Heemskerk. NSW had nog een beroep gedaan op twee spelers van het derde elftal om als bankzitters te fungeren omdat Jan van der Velden en Theo Helle man de donderdag daarvoor nog on der behandeling van een psychothe rapeut waren. Zij bleken toch mee te kunnen acteren. In de slotfase kan- jerde Theo Helleman zelfs nog op de lat. IJsselmeervogels mocht blij zijn met de remise. NSW: Heemskerk. Vos, Helleman, Hoogwerf. Van Holten. Van Eekelen, Boender. Van der Vel den, Hoogvliet, Knoop. Reedijk. Tweede klasse Derde klasse A S VPTT-Rotenbarc 3-2 (1-6). 11 Wim ran de Brink 1-0. 53 Frances Janse 1-1. 76 Hans Lamens 2-1 (6trafschop). 77 Frances Janse 2-2. 78. Hans La- mens 3-2. Scheidsrechter Krul. Een matige partij voetbal ln een gelijkopgaand treden. SVPTT was blij met de overwinning op de bezoekers, die ln slotminuten geen vuist meer konden maken. ZnldlaDd-Unicnm 2-0 (1-OV 18. John Haller I-O (eigen doel). 67 Hans Monfroo/ 2-0 Scheidsrech ter Ekering Een verdiende overwinning van rode- lantaarndrager Zuidland op koploper Unicum. Unicum speelde een slechte wedstrijd tegen een keihard werkend Zuidland. Capelle-Sehoonhoven 1-0 (0-0). 79. Plet Bonte 1-0. Scheidsrechter Van Hanswljk. Capelle liet nog veel kansen liggen tegen een Schoonhoven, dat met deze kleine nederlaag nog gelukkig mocht zijn. ARC-Koudekert 1-1 (0-1). 31 Fred Wagenaar 0-1. 65. Jan Leunk 1-1 Scheidsrechter Aroerongen. Een zeer aantrekkelijke derby voor 1200 toeschou wers. Dit publiek zag veel gemiste kansen aan belde zijden. Die Haghe-DUNO S-l O-ll- 5. Arie Dlrksen 0-1.10 Bert 8tiemsma 1-1. 64. en 80 Michel Bres 2-1 en 3- 1. 85 Jan Groenenberg 4-1. 87. Michel Bres 5-1. Scheidsrechter t Jong ln dit stevige duel behaal de Die Haghe een geflatteerde overwinning op de bezoekers, die hun geblesseerde keeper Grötsin- ger in het laatste kwartier niet konden vervangen omdat reeds twee spelers gewisseld waren. DSO-DOTO 0-1 (0-0). 86. Jan Willem Wemelsvelder 0-1 Scheidsrechter Verhoef Voor de rust had DSO een klein overwicht op DO TO, maar moest na de hervatting toezien hoe de bezoezkers in het laatste kwartier het spel naar zich toetrokken en aan een verdiende overwinning bouwden. Unicum 15-20 Koudekerk 14-15 ARC 16-20 Capelle 15-15 SVPTT 15-19 Schoonhoven 15-11 Die Haghe 16-19 DUNO 15-11 DOTO 15-18 Zuidland 15- 9 DSO 15-17 Rozenborg16- 8 De gestaakte wedstrijd op 21/10 SVPTT-Unicum is niet in deze stand opgenomen. ZATERDAG: DOTO-Capelle. Zuidland-ARC, SVPTT-Die Haghe. Rozenburg-DBO. Unicum- DUNO, Schoonhoven-Koudekerk. Derde klasse B De Zwervers-SSC '55 1-2 (1-1). De eerste helft was vrij gelijkopgaand. hoewel 8SC duidelijk een gro tere inzet had. Na een kwartier spelen was het Leo Vos, die de thuisclub op een 1-0 voorsprong bracht. Twee minuten daarna was het alweer gelijk, toen Rob Terschiphorst doel trof. Deze stand bleef er tot aan de rusL Tien minuten na de pauze kreeg Leen Wessels de kans om De Zwer vers op een voorsprong te zetten, maar hij miste de toegekende strafschop. Hierna nam S8C het Initiatief, wat het tot aan het einde van de wed strijd behield. Het overwicht werd een kwartier voor het einde uitgedrukt ln een treffer van weer Rob Terschiphorst 1-2. Een terechte overwinning voor SSC, vooral omdat het middenveld van De Zwervers slecht op dreef was. Scheidsrechter Sterk. Toeschouwers: 600. LYRA-Arnemuiden 3-1 (1-1). Lyra speelde een enorm goede wedstrijd en toonde dat het zijn lage klassering niet verdient. Tegen koploper Arne- muiden begon het al zeer goed. want na drie minuten maakte Arie Pauwe 1-0. Vijf minuten later was het al weer gelijk toen Jaap Meerman scoorde. Na ruim een half uur spelen verzuimde Arte Pauwe zijn ploeg aan een verdiende voor sprong te helpen, toen hij een strafschop miste. Nu duurde het tot halverwege de tweede helft eer wil Nak, uit een voorzet van Toon van de Meer 2-1 kon aantekenen. Lyra bleef doorgaan en kreeg tal van kansen op 3-1. onder andere via Toon van de Meer en Peter van de Wel. Deze laatste speler bracht uiteindelijk de eindstand van 3-1 op het scorebord, na aangeven van Arte Pauwe Aroe- mulden speelde ln dit. sportief verlopen, duel ver beneden zijn normale niveau. Scheidsrechter Van Drtel. Toeschouwers: 500. SSS-OranJe Wit 3-1 (2-0). 8SS begon dit duel enorm sterk en zette Oranje Wit van meet af aan onder druk. Dit resulteerde ln de tiende minuut ln een treffer van Ad Hulsman, na een fout van doelman De Brce. Weer een kwartier later bracht diezelfde speler zijn ploeg op een 2-0 voorsprong uit een voorzet van Karei 3 a ar loos. Oranje Wit kreeg ln deze helft verder geen enkele kans en mocht nog blij zijn met de 3-0 met de rust. Na rust liet SSS zich het spel van Oranje Wit opdringen, wat via Piet Vos ln een doelpunt werd uitgedrukt: 2-1. Hierna hernam SSS het Initiatief wat tenslot te tot een doelpunt van alweer Ad Huisman leid de. na een lange pass van Leo Schouten: 3-1. Een volkomen verdiende overwinning voor een tech nisch beter SS8, dat vooral ln de eerste helft zijn tegenstander overklaste. Scheidsrechter Van de Veen. Toeschouwers: 600. PPSC-Ezeelsior M 1-1 (l-O). In de eerste helft was er sprake van een éénrichtingsverkeer op het PPSC-doel. Na een kwartier spelen opende Dick Vos uit een vrije trap de score voor PP8C: 0-1. Na dit doelpunt bleel Excelsior aanvallend spelen en het kreeg tal van kansen, onder andere vla Henny Duchenne en Lies Kardol, maar de verdiende gelijkmaker bleef vooralsnog uit Ook de tweede helft begon Excelsior weer zeer sterk, maar het duurde tot de 65e minuut voordot Lies Kardol de stand ln evenwicht bracht Eén minuut daarna kreeg dezelfde speler een pracht van een kans. maar hij kopte op de paal PP8C kwam er de rest van die tweede helft niet meer aan te pas en mocht nog het meest tevreden zijn met het be haalde resultaat Als excuus voor het vertoonde spel zou het verlies van spelbepaler Rob de Nljs mogen gelden, die halverwege uitviel met een gebroken neusbeen. Scheidsrechter: OverkJeeft Toeschouwen: 300 Vierde klasse A WW"27-Monster 2-4 (2-61- 8 Koos Rodenrijs 1-0.' 45. Kees van Buren 2-0.60. Nico van Zanten 2-1.62. Han Verkaden 2-2. 72. en 76. Nico van Zanten 2-3 en 2-4. Scheidsrechter: Sna terse In het eerste gedeelte was MW beter en verdiende dan ook dc 2-0 voorsprong. Na de hervatting viel de thuisclub ver terug en kon Monster dankzij een uitstekende mentaliteit de achterstand ombouwen naar een verdiende overwinning. 's-Gravensande-HBSS 1-2 (0-1). 35. Bas van de Leije 0-1. 72. Leen Rademaker 0-2, 88. Rob Roel- vlnk 1-2. Scheidsrechter: Stolk. Een rommelig duel aan belde zijden. HB8S was sterk vla uitval len. 's-Oravenzande kreeg kansen en had pech met een bal op de lat van Hennle Langenberg, Leen Rademaker (HBS9) scheurde zijn enkel. Naaldwijk-Hoekse Boys 1-3 (1-1). 30 Dick Voge laar 1-0. 30. Tom van der Pijl 1-1. 84. Kees van der Meer 1-2 (eigen doel). 87. Ron Sellers 1-3. Scheids rechter: van der Windt Voor de rust was het een gelijkopgaand duel. Na de hervatting was Hoekse Boys Iets sterker en kreeg na de 1-2 voorsprong een massaal aanvallend Naaldwijk tegenover zich Dit risico resulteerde in een derde tegendoel punt voor de thuisclub, dat een gelijkspel ver- Maasdijk-Vlaardingen 2-0 fl-OL 44. en 69 Ton van der Voort 1-0 en 2-0. Scheidsrechter: Korbijn. In het eerste hoofdstuk was Vlaardlngen beter, maar kreeg weinig kansen tegen een goed verdedigend Maasdijk. In het tweede deel drong Vlaardlngen sterk op en kreeg Maasdijk de ruimte om twee maal te scoren. Uiteindelijk een verdiende zege voor de thuisclub. DEVJO-Semper AJtius 2-0 (0-0L 76. Kees de Win ter 1-0.78. Jan de Hartog 2-0. Scheidsrechter: Heil. Beide teams legden een leuk duel op de grasmat DEVJO benutte de kansen beter en verdiende dan ook deze zege Semper AJtius had niet de kracht om in de slotfase terug te komen Hoekse Boys 15-23 MW 27 14-11 Vlaardingen 14-21 Scheve rungen 13-10 Monster 14-20 Devjo 15-10 's-Gravenzande 14-19 Naaldwijk 15- 9 HBSS 14-15 Semper AJtius 15- 5 Maasdijk 15-15 Zaterdar s-Oravenzande-Naaktwijk. MW27- Maasdljk, Monster-Devjo. HBSS-Vlaardingen. Schevemngen-Hoekse Boys. Vierde klasse B SVOW-De Sleutels 6-0. Scheidsrechter v.d. Lin den. Dit gelljkopgaande treffen kende weinig hoogtepunten. Belde teams wisten zich weinig doelrijpe kansen te scheppen Ln dit stugge duel. Een juiste uitslag. DSVP-Spd. Lisse 1-0 (0-«!. 55. Cor Hoebeeke 1-0 (strafschop) Scheidsrechter: Van Leeuwen. Een gelijkspel had een juister beeld van de krachtsver houding in het veld gegeven De elftallen kregen veel sconngsmogelljkhedea maar faalden ln de afwerking JAC-Randstad Sport 1-0 (6-OL 60 Pleu 1-0. Scheidsrechter: Bot. De thuisclub»" dan het verdiende in deze harde wedaj stad Sport was kwalitatief beslist ru«T had recht op één punt Kees van Tol 1-0. 70 Oiel Kampman iL rechter Namen. De bezoeker» wisten# spel niet in de score tot uitdrukking I Hazerswoudse Boys benutte de kans duel met een zeer zwak laatste k KMD-SVEGB 0-0. Scheidsrechter vdi kreeg de betere kansen ln een voa] slechte wedstrijd. SVEOB kwam goed a zwaar bespeelbaar veld JAC D8VP SC Lisse KMD De Sleutels Loosduinen 15-20 Randstad 8< 14-19 Hazersw. Bo 15-17 SEV 15-17 SVGEB 12-13 8VOW 13-13 Zaterdar SVEGB-D8VP. SVOW De Sleutels-KMD. SEV-Loosduinen. Randstad Sport. Vierde klasse 1 U wen t duel ;e Groote Lindt-Sonlight 0-1 (0-0). 87. SJaak van Heiten 0-1 Scheidsrechter: Van Vliet. Groote Lindt voetbalde beter, maar een afmaker was afwezig Wel werden paal en lat geraakt, maar dat leverde geen punten op. De gelukkigste partij won. Heinenoord-Groot Ammers 1-1 (1-1). 6. Barry de Wit 1-0. 10. Jan Boele 1-1 Scheidsrechter Hart man. De gastheren konden hun positie tegen het laag geplaatste O root Ammers niet waarmaken. Het was een stevige partij voetbal, waarin beide teams terecht belde punten deelden. Plerehil-SC. Voorne 1-1 (1-0). 36. Pim van der Sljde 1-0, 82. Bas Preesman 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Holthuis. De thuisclub had voor de rust een overwicht, maar liet veel kansen onbenut. De 1-0 voorprong, die 2e desondanks kregen, probeerden ze na de hervatting te verdedi gen. Een strafschop bracht Voorne toch langszij. Een juiste uitslag. Phoenix-De Alblas 1-0 (1-0). 20. André Montijn 1-0 (Strafschop). Scheidsrechter Bouwmeester. In dit gelljkopgaande duel was Phoenix voor de rust beter Na de hervatting werd De Alblas sterker, maar de voorhoede maakte een machteloze indruk. HVO-De Zwerver 2-1 (1-1) 30. Harry Kroeze 0-1, 41 Jan Alderliesten 1-1. 75. Henny Brouwer 2-1. Scheidsrechter: Freke. Een hard, maar fair treffen tussen met veel Inzet spelend HVO en een kwalita tief beter De Zwerver. In de slotfase mislukte voor De Zwerver de Jiogeballen-taktlek" voor het doel van HVO. Een verrassende overwinning van HVO op het hoog genoteerde De Zwerver Phoenix 14-18 SC Voorne 13-11 Helnonoord 13-16 Groote Lindt 14-11 Piershll 13-16 Oroot Ammers 15-11 Sunlight 14-16 Excelsior P 13-10 De Zwerver 13-15 HVO 13- 9 De Alblas 13-15 Zaterdag: De Zwerver-Plershil, Heinenoord-Ex- celsior PGroote Lindt-Phoenlx. Sunllght-HVO. Groot Ammcrs-De Alblas. TOGR-Herkingen 3-1 <2-11. 21. Petei] 30 Marco Covers 2-0. 34 Wim Mokt Marco Govers 3-1 Scheidsrechter Dft,„l de trainingsopkomst van TOGR li# 81 terstop werpt zijn vruchten af. Nu w de derde achtereenvolgende nederli een fors. maar kwalitatief slecht Pelikaan-VVGZ 0-1 (0-01. 89 Jan B»ee Scheidsrechter: Hageman. Dit dun tf( zwakke vertoning met veel buitenm VVOZ trok aan het kortste eind icrm 6E ren. die een gelijkspel verdlendea Si Ton Rovers 0-ifct Stoevelaar 0-4. 75. Hans van Bommel C; i 1 rechter: Gravenstein. Hermandad wen V. oppermachtig TSB onder de voet ge# 011 kwaliteitsverschil tussen beide t- sportief duel op de mat legden. Hoogvliet-Satelliet 0-0. Scheidsrech man. Dit matige duel kenden weinig h 1TU ten Een juiste uitslag m een treffen.i o wel scoringsmogelijkheden ontstondn TSB WGZ TOOR Satelliet Herkingen Pelikaan 13-21 Hermandad 14-18 Hoogvliet 13-16 Stellendam 14-16 Hlllegersberg' 13-15 FC Maluku 13-12 Zaterdag: FC Maluku-Hermandad. Ta vliet. Herkingen-Stellendam. Hilkgcru q liet. WOZ-TSB. dl 0 Vierde klasse D Ameide-OJS 1-0 (1-0). 60 Jan Weil Scheidsrechter: Meijer Behoudens kwartier kreeg GJS weinig kansen ASH-Meerkerk 1-1 (1-1). 2 Nico Vurem r doel). 12. Dlck Kooyman 1-1. ScheldsreJ»'11! Bremen. Een kwalitatief goed duel, est kerk de eerste helft en ASH de twee* Initiatief had. Een gelijkspel was c afspiegeling geweest Meerkerk WNC Amelde Maasdam Bergambacht LRC 14-18 ASH 14-17 GJS 14-17 ZBVH 14-16 WOR 13-15 Haaften 13-14 m HALSTAHAMMER Het landse volleybalteam is Halstahammer (Zweden) het om de Spring Cup begonnen overwinning op Noorwegen. „ai slag was 3-0 (15-5. 15-7. 15-11).|^ land kwam met de basiso] Goedkoop, De Groot, Krieger, heer. Wesselink en Kampmai veld. maar na de eerste set bl Noorse spel zo zwak dat (Van der Veen), Wesselink (I boom) en Lantsheer (Knip) worden vervangen. In de di die zeer rommelig was. kon gen de strijd tot 11-11 goed vooral door de laksheid van de lanse spelers. Het Nederlandse damesvolJ; team heeft in Ankara eveneen eerste wedstrijd in het toernooi) Spring Cup in winst omgezet. E*. werd in 41 minuten met 3-0 (151 en 15-5) verslagen. Na de eertfr" die Nederland moeiteloos had gf nen kregen de Oranje-dames tweede en derde set toch proW J met hun Spaanse tegenstand» 'Spaanse ploeg die vorig jaai twaalfde eindigde en dat in een van zestien teams, sloeg toen vi send terug. Niet zozeer de krach de tegenstander was daar de oo; N van, als wel de verslapping vanf*e centratie aan Nederlandse kant0' De belde bondscoaches, Akkeel en Van der Haar brachten in deelv set een basisformatie in het veld jj de spelverdeelsters Fransje Mu en Els Mulder. Akkerhuis was i 1 overwinning het meest te sp: 11 over Fransje Murphy. „Gezien j routine was dat niet zo verwoi lijk." aldus Akkerhuis. „Maar ai tegen Zwitserland spelen eis it e betere concentratie." L° I 6' DEN HAAG Jan Sikking. trainer van li uit de eredivisie gedegradeerde Punch. It i steld als asslstent-bondscpach van Tom I die in Zweden werkzaam 16. Jan 8lkking? zelf 92 keer in het nationale basketbaltewl stond voor het laatst ln Oranje tijdens de )j «•'bakcx De uM 11 In de eredivisie dames van de baskei tie zijn twee wedstrijden gespeeld De White Stars-Jolly Jumpers 57-41. JRC Fortuna Flash 51-66 Door het laatste kwam vast te staan dal BV Voorburg degri ADVERTENTIE WINSCHOTEN De Nederlandse moderne ritmische gymnastiekploeg heeft zaterdag in de sporthal van Winschoten met 181.80-184 55 punten verloren van Oost-Duitsland. Het was een knappe prestatie van de Neder landse formatie tegen een van de sterkste landen van de wereld. De eerste plaats in het individuele klas sement was voor de Oostduitse kam pioene Suzanne Ebert met een totaal van 37,50 puntea Vraag snel onze documentatie-folders aan. Steeds meer kleine en grote bedrijven kopiëren rapporten ;n papieren in kleine en grote aantallen Verseveldt heeft verschillende goede apparaten voor u geselecteerd. Ze staan in de showroom. Voor feilloos druk-op-de-knop-werk. Onze adviseur weet er alles van. Herengracht 52a. Oen Haag. Te». 070-469214 Adviseurs en verkopers van efficiëncy

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 14