Tennis, hockey, squash en solo. Wij helpen. Gaaf passieconcert in Lutherse Kerk i Hagacantare groot in klank KORT NIEUWS Olie van Abu Dhabi nog duurder Grote pret voor jong en oud. En dat voor maar f 19,50. Welke spaarvorm kiest u? Een delegatie van Japanse vredesbewegingen brengt mo menteel een bezoek aan Nederland, waar een aantal bijeen komsten en tentoonstellingen zal worden gehouden. De meeste leden van de groep zijn ten gevolge van de atoomaan- vallen op Hirosjima en Nagasaki invalide geraakt en zetten zich in voor de vrede en tegen de kernbewapening. Op de foto de delagatie met enkele posters in Amsterdam. door Adr. Hager DEN HAAG Groot was de belangstelling voor het passie- concert dat gisteravond in de Lutherse Kerk werd gegeven door het Residentie Kerkkoor Hagacantare onder leiding van René Verhoef!. Deze dirigent, die voor de begeleiding het Toonkunstorkest Leiden tot zijn beschikking had. bezit in Hagacanta re een ensemble van grote omvang, groot in aantal, groot in klank. Geen los apparaat echter. Verhoeff wist in de diverse programmaonderdelen le vendige tempi te realiseren. Veel mu ziek uit één periode, nl. van Buxtehu- de. Bach, Corelll en Purcell. Hugo Dtstler vertegenwoordigde de 20ste eeuw. Buxtehude leverde voor deze gele genheid twee cantates, nl. ..Jesu mel- ne Freude" en .Nichts soil uns schei den". Het koor legde een stevige basis voor de solisten Wendela Bronsgeest en Bernard Kruysen. De sopraan wist ook ditmaal te bekoren met haar stralende vocaliteit. technisch uitste kend geschoold en muzikaal van gro te kwaliteit. De bariton nam de can tates „Der Friede sei mit dir" en „Ich habe genug" van Bach voor zijn reke ning en bewees daarmee zijn veelge roemde kwaliteiten. Hagacantare wist zowel In a cappella werk van Distier als van Purcell in druk te maken, waarbij Verhoeff zijn voorliefde voor brede melodiegolven en rijke nuancering duidelijk maak te. In al deze werken leverde het begeleidende ensemble geïnspireerd en goed afgewerkt spel. Vanuit het orkest trad Hans Roskam als solist naar voren in het zogenaamde hobo concert (het is een bewerking) van Corelli. Zeer klankrijk vertolkt Al met al een passieconcert dat de grote belangstelling rechtvaardigde. Faconné jersey De soepe'vallende jerseystof. f heel mooi zijde-achtig mei motiefjes, die de nieuwe voonaarsmode glans geeft Voor alle uiterst aktueie kreat'es tumekpakken rokken b'oeses e d m precies het juiste modieuze kleurengamma o m rooo fuchsia, lila en zwar. 150 Cm breed, per meter slechts VROOMS DREESM ANN ABN Bank Holwerdalaan VOORBURO B. en w. van Voor burg vragen de raad te verklaren dat de herziening van het bestemmings plan ..'t Loo" wordt voorbereid voor een stuk grond aan de Holwerdalaan en de Abraham Douglaslaan. Op dit terrein wil de Vereniging Patrimoni ums Woningen 28 twee-kamerwonin gen en 42 drie-kamerwoningen neer zetten. Krachtens het huidige be stemmingsplan dient er echter een bebouwing, bestaande uit meerge zinswoningen in twaalf lagen te ver- ABU DHABI (AP) Het Arabische emiraat Abu Dhabi heeft een toeslag van gemiddeld twaalf procent op zijn olieprijzen aangekondigd, waardoor de prijs van de beste kwaliteit ruwe olie stijgt tot 18.39 dollar per barrel (159 liter). De nieuwe prijs ligt ongeveer 25 pro cent hoger dan de basisprijs van 14,548 dollar, die de vorige week door de OPEC per 1 april is Ingesteld. rijzen. De plannen van de Vereniging Patrimoniums Woningen zijn be doeld voor bejaarden en andere één- en tweepersoonshuishoudens. B. en w. van Voorburg schrijven in een raadsvoorstel ..waardering te hebben voor de wijze waarop voor het terrein een bebouwing is ontworpen, welke veel meer past In de hedendaagse inzichten en voor de omgeving toch ook belangrijk aantrekkelijker is te achten". Het Voorburgse college stelt de raad voor de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening toe te passen. Van de kant van de provincie is reeds toegezegd hieraan medewerking te verlenen. Energiegebruik DEN HAAO Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben zich nog geen definitieve gedachte gevormd over hetgeen de provincie op het ter rein van de energiebesparing wellicht ter hand zou kunnen nemen, afgezien van hetgeen gedaan kan worden tot vermindering van het energiever bruik in de provinciale gebouwen. Het college van Gedeputeerde Staten antwoordt dit op vragen van het sta tenlid mr. Smit (D'66). Deze stelde zijn vragen naar aanleiding van een betoog van minister Beelaerts van Blokland (volkshuisvesting en ruim telijke ordening). O.S. wijzen erop dat in genoemde toespraak geen en kele aanduiding bevat van wat de provinciale overheid zou kunnen doen. Volgens G S. zijn er met maat regelen tot vermindering van het energieverbruik in het provinciehuis reeds behoorlijke resultaten bereikt. Het personeel is opgewekt suggesties te doen die tot verdere besparing zouden kunnen lelden. Volgens het provinciaal bestuur wordt er in het beleid van de provincie reeds aan dacht geschonken aan het belang van energiebesparing. Genoemd worden de energiebesparende projecten in de tuinbouw. Tunnel RIJSWIJK De Commissie Demon stratieproject Herindeling Stedelijk Gebied in Rijswijk vraagt het college zich te beraden over de wensen van bewoners uit Levendaal over de aan leg van een tunnel onder het kruis punt Herenstraat Haagweg/Geest- brugweg. In het basisplan omtrent de herindeling is de aanleg van zo een tunnel vastgelegd. Realisering is. ge let op het beschikbare bedrag, slechts mogelijk indien genoegen wordt ge nomen met twee helllngbanen. één aan de zijde van de Herenstraat en één aan de zijde van Cromvliet De commissie deelt het college mee dat veel bewoners uit de wijk Leeuwen- daal teleurgesteld zijn over het ont breken van een hellingbaan naar hun wljkverlangens die de commissie niet kon honoreren, omdat bij de vaststel ling van het herindelingsplan gesteld is dat de globale kostenraming onder geen beding mag worden overschre den. De commissie richt zich nu naar het college die bevoegd is om te be slissen over een eventuele verhoging van het krediet. Huisvuil ZOETERMEER Het Zoetermeerse CDA-raadsiid Jo Fijen wil van het college weten wat er gaat gebeuren als per augustus aanstaande het con tract met de Vuilafvoermaatschappij VAM afloopt. De beroepsprocedure van de gemeente tegen de afwijzing van gecontroleerd vuil storten in West is nog lopende. Reden voor het raadslid om te gaan informeren wat Zoetermeer met zijn huisvuil van plan is. Fijen VTaagt het college of het kennis genomen heeft van berichten in de pers omtrent de verwerking van huisvuil in de LVZ-gemeenten Leid- schendam. Voorburg en Zoetermeer. Het raadslid vraagt het college of er enig Inzicht is in alternatieve moge lijkheden van huisvuilverwerking. Ook informeert hij naar eventuele verwerkingsmogelijkheden bij het Haags vullverbrandingsbedrijf. dit in TROUWKWARTET H t combinatie met de afvoer via VAM. Fijen vraagt het college f* meer bekend te maken over het ot leg tussen Leldschendam. Voor en Delft inzake de bouw van eigen verbrandingsinstallatie deze gemeenten. Villawijken WASSENAAR De gemeente senaar gaat. als het aan het colr ligt. in beroep bij de Kroon. GedC teerde Staten van Zuid-Holland lp ben het bestemmingsplan ..Villa»}, ken" grotendeels goedgekeurd, m met vijf punten kon niet worden? gestemd Voor drie daarvan kanpi gemeentebestuur begrip opbreng maar tegen twee punten wil de rk. toch in beroep gaan Dat kan geqj ren als medio april het besluit vanr voor een ieder ter inzage zal worfS gelegd. Het eerste punt waarmeft en w. van Wassenaar het niet eh, zijn is het feit dat G.S. vier bouwi celen langs de Duinlustweg hebP1 geschrapt, evenals drie langs de ije wetering, twee aan de Healaan enj| aan het laantje van Duinauwe. tweede punt is het onthouden f goedkeuring aan drie bouwperca aan de Rijksstraatweg ten zuid*! ten van de Kerkeboslaan. B. en Wit in beide gevallen bang voor scha) claims van de eigenaren. in Het ABN-televisiespel is eenvoudig op uw TV-toestel aan te sluiten. U speelt in de huiskamer tennis, hockey, squash of solo. Bij de eerste drie spelen nemen twee spelers het tegen elkaar op; het laatste is een trainings programma voor i speler. Bij elk spel dat u instelt, verschijnt er een ander speelveld op het scherm. U kunt het spel nog beïnvloeden door de bal snel of langzaam te laten gaan, de speelhoek te veranderen of de 'rackets' te verkleinen. De stand wordt automatisch boven in het beeld bijgehouden. Een aansluit-en gebruiksaanwijzing i op de verpakking gedrukt. Dat hangt natuurlijk af van de wensen die u hebt. Als u uw geld lang kunt laten staan, krijgt u een hogere rente dan wanneer u het direct wilt kunnen opnemen. De ABN heeft voor iedereen de juiste spaarvorm en adviseert precies op maat: een 'gewone' spaarrekening of een ABN Spaar- Extra-rekening, een ABN Girospaarrekening of jeugdspaarrekening De Zilvervloot waarmee nog eens 10% rijkspremie te verdienen is. Het ABN-kantoor bij u in de buurt zoekt graag de ideale spaarvorm met u uit. Het gaat zo: u opent bij het ABN-kantoor bij u in de buurt een spaarrekening en stort daarop ten minste f25,-. krijgt dan van de ABN een spaarpremie van f 7,50 op uw rekening. Een spaarpremie die u dan wel minstens 2 maanden moet laten staan. U kunt het televisiespel meteen mee nemen voor slechts f 19,50. Let wel: u betaalt f 19,50 en u krijgt f7,50. Vanzelfsprekend geldt dit aanbod zolang de voorraad strekt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 14