Rabobank Uit brieven van lezers jong econoom, directeur iiai Voedingsbond CNV direkteur Comité: de chloortrein moet weg uit Utrecht regio-chef (mnl./vrl.) Nieuwe boeken NS delen ongerustheid niet Tourradio dit jaar op Hilversum I diaconessenhuis arnhem 20443.1)91/ düOJM) 25 laar REÜNIE Afscheidsreceptie G. VAN DEN BERG Rabobank Rijnsburg Huize 'tGruytveld ZATERDAG 31 MAART 1979 TROUW/KWARTf Bij uitgeverij Elsevier. Amsterdam, 2ijn weer twee deeltjes verschenen in de serie Burda culinair. Ditmaal: 20« feestelijke recepten en 200 recepten voor wild en gevogelte. Per deeltje 144 blz - 15.50 Van dezelfde uitge verij zijn: Ken uw retriever, van C. H. R. van Crevel-van Oss (102 blz.) en Ken uw Duitse staander, door O. L. Goesten (95 blz.). Prijs per deeltje 15 50 Brandpost 5, waarin J. Olsen het le ven van brandweermannen verhaalt Ultg HoUandia. Baarn 240 blz. ƒ24 50 De stille landweg (deel 1 en 2 in één boek» roman van H. Joosten-Fokke- ma. Ultg. Oosterbaan Le Cointre, Goes 332 blz. 29.90. De smoelensmid. roman van W. Hornman Ultg. Hollandia. Baam 293 blz - 29 50 Hart en voeding, ontstaan en gene zing van hart- en vaatziekten. De verhandeling is samengesteld door dr A. K. J. Koumans. internist, drs E Rot, blochemicus en prof. dr ir A. J. Wildschut, organisch chemicus. Uitg. CaDenbach. Nijkerk. 48 blz - 8 90 UTRECHT (ANP) Het comité „Stop de chloortrein door Utrecht" heeft het gemeentebestuur gevraagd maatregelen te nemen die het vervoer van chloor per trein door de bebouwde kom van Utrecht onmogelijk maken. Het comité vraagt tevens of de gemeente bereid is al het mogelijke te doen om het vervoer van andere gevaarlijke stoffen door de stad te beperken door het verleggen van spoorlijnen naar de buiten kant van de stad. Het gaat om de spoorlijn tussen het Utrechtse centraal station en Amers foort. die dwars door de stad loopt en vele gelijkvloerse kruisingen met het wegverkeer heeft. Volgens het comité rijdt over deze spoorbaan in vijf van de zeven nachten een trein met chloor. Een ongeluk met deze trein, waarbij chloor vrijkomt, zou volgens het comité voor de stad rampzalige gevolgen hebben, omdat het dodelij ke gas zwaarder is dan lucht en tus sen de huizen blijft hangen. De Nederlandse Spoorwegen delen de ongerustheid van het comité en de inwoners van Utrecht niet. Volgens een woordvoerder zijn de ketelwa gons waarin het chloor wordt ver voerd zo sterk dat ze niet kapot te krijgen zijn. Als voorbeeld noemde hij een treinongeval in Goes in 1976; dat ongeluk kostte zeven mensen het Van een onzer verslaggevers Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Hierover ot over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretans hoofdredactie Trouw. Postbus 859.1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. leven, maar een tankwagon bleef heel. Bij een ontsporing van een aan tal ketelwagons in het station van Tilburg, waarbij enkele wagens kan telden. bleek de wand van de ketels, die uit anderhalf centimeter dik plaatstaal bestaat, slechts enkele deuken te hebben opgelopen. Bij het afscheuren van de afsluiter treedt au tomatisch een tweede in werking zo dat geen gas kan ontsnappen. Vol gens de NS zijn de wettelijke bepalin gen hier nog strenger dan in de Vere nigde Staten. Een NS-woordvoerder wees erop dat in de 140 jaar van het bestaan van de NS, er nog nooit een slachtoffer is gevallen als gevolg van een ongeval met gevaarlijke chemi sche transporten. De NS neemt van het vervoer van gevaarlijke stoffen vier procent voor haar rekening, het wegvervoer negentig procent. AMSTERDAM Ook deze zomer zal Abraham via de radio verslag gedaan worden over de Ronde van Frankrijk. Nadat het er enige tijd naar uitgezien heeft dat de NOS zou moeten volstaan met korte radioflitsen zal „Radio Tour de France"' van 27 juni tot en met 22 juli op Hilversum I te beluisteren zijn tussen drie en zes uur 's middags. Het programma werd in voorgaande jaren steeds uitgezonden op Hilver sum III, maar door de zenderkleuring die dit weekeinde ingaat, heeft de NOS besloten het programma in te passen in de „lichte" Hilversum I- formule. De NOS heeft het programma kun nen realiseren dankzij de zogehéten „zwevende" zendtijd, die de NOS bij verschillende zendgemachtigden heeft uitstaan. De NOS kan op die zendtijd een beroep doen bij bijzon dere evenementen en calamiteiten, waartoe ook de Ronde van Frankrijk behoort. In „Trouw" van 27 maart schrijft Loes Smit in de rubriek ..Dichtbij en Verder dat Abraham de eerste Jood was. die naar Egypte trok. Abraham was echter helemaal geen Jood of Israëliet. Eerst Jacob ontving de naam Israël en de nakomelingen van de stammen Juda en Benjamin wor den pas in het boek Ezra in Perzische ballingschap Joden genoemd, de twee stammen heten sindsdien sa men Juda-Israël of Joden. Van de andere tien stammen Efraïm-Israël leven er ook nog vele afstammelin gen. maar volgens Psalm 78 werd Juda verkozen boven Efralm. Eén van de namen voor Efraïm-Israël was Galaten (Grieks Gelae=lachen= Hebr. Ishahak). Alle andere volken in het Midden-Oosten worden tegen woordig bijna overal Arabieren ge noemd. Maar de enige echte Arabie ren wonen in Saoedi-Arabië. Zij zijn de afstammelingen van Ismaël. De Egyptenaren stammen af van Miz- raïm, zoon van Cham (Gen. 10 6) en de Syriërs van Aram, zoon van Sem (Gen. 623). Ook de Filistijnen of Palestijnen zijn geen Arabieren, want zij stammen af van de Kasluhieten. die evenals Mizraïm en Aram nog vóór de torenbouw van Babel en ver vóór Abraham leefden. De volken van het Midden-Oosten, behalve dus de Joden, kan men samen beter Islamie ten van het Midden-Oosten noemen, ook al zijn daar de aanhangers van Mohammed in vele godsdiensten en sekten verdeeld, die elkaar in al deze landen dagelijks naar het leven staan. Het is niet met Abraham be gonnen maar met Adam en Eva aan wie de Messias (Hebr. de Christus (Grieks) beloofd werd. Het Messianis me het Christendom is dus de oud ste godsdienst. B rakel J.A.Vis Haag onheus behandeld is, d; seer ik hem nog enkele interft geven, bij voorbeeld in de} Warschau. Lidice. Belgrado tov. Daarna is hij. wat miji opnieuw welkom in Den Haag* te huilen bij de heer Van Agt. dan nog huilen kan. W Akmarijp M. Kohl Mocht de heer Helmut Kohl menen, dat hij tijdens het interview in Den Bussum Energie Het is lofwaardig dat U op 2* over vijf kolommen uitvoea dacht besteedt aan de sucl ervaringen van de gemeente S naai met de aanstelling v: „energie-ambtenaar" die de ming in de gemeentelijke ge^ zuiniger en minder laat werk derzijds is het ronduit verbijJ dat bij niemand anders in meente het idee is opgekomec" voorbeeld in een school gedun niet gebruikte uren en in de w den de verwarming wat lageiff ten. Hoeveel jaren al? Hoevti zenden kubieke meters gas ft worden overal in het4and errf jaagd. onverschillig en zondef effect? Voordat over de kerncentrales, resp. hun capa<£ aantal kan worden beslist. I een vereiste dat er veel meer sen" de ronde doen in de overrf bouwen, scholen, zieken- en S denhuizen enz., door het gehei om de grootscheepse verkwist? kostbare energie in te perkftj neveneffect van a) kostenbe^ en b) werkgelegenheid is ook^( versmaden. J. H. I Aan allen die in het Arnhemse Diaconessenhuis hebben gewerkt Bestuur en Direktie van het Hervormd Diaconessenhuis nodigen u uit voor een reünie in verband met het 95 - jarig bestaan van het Huis, op dinsdag 23 oktober 1979. Degenen, die van deze uitnodiging gebruik willen maken, worden verzocht zich op te geven aan het sekretariaat van de reünie-kommis sie, p/a Diaconessenhuis, G.A. van Nispenstraat 37,6814 JA Arnhem Wilt u de datum van deze reünie ook doorgeven aan u bekende oud medewerkenden van ons ziekenhuis. Ter gelegenheid van het jubileum willen wij een reünie organiseren op „De dag van de verpleging", te weten zaterdag 12 mei 1979. vanaf 10.30 uur in Het Zonnehuis. Indien u hieraan wilt deelnemen, verzoeken wij u dit vóór 15 april a.s. kenbaar te maken bij de administratie van Het Zonnehuis Doorn, Postbus 150, 3940 AD Doorn (tel. 03430-4541). Wilt u oud-collega's waarmee u nog kontakt hebt, op deze reünie wijzen? De Reünie-commissie. VERENGING VOOR CHRISTELIJK MAVO Secretariaat: Joannes van Dieststraat 2 3817 AD Amersfoort tel 033-19152 Op donderdag 26 april a.s. ral de heer G van den Berg altreden als voorzitter van de Vereniging voor Chr. (M.A.V.O.) Het hoofdbestuur stelt belangstellenden in de gelegenheid van de aftredende voorzitter afscheid te nemen tijdens een receptie die gehouden zal worden op die dag van 17.30 uur tot 18.30 uur in Utrecht Jaarbeurscongrescentrum (Restaurant Longchamp) Oe secretaris. J. Swank (Voedings-, Agrarische-, Recreatie-, Genotmiddelen- en Tabakver werkende bedrijven) Binnen de staf van de Voedingsbond CNV is plaats voor een eventueel economisch socioloog Zijn taak; advisering van het bestuur van de Voedingsbond CNV inzake arbeidsvoorwaardenbeleid werkgelegenheid- en arbeidsmarktvraagstukken inkomens politieke vraagstukken reorganisaties van ondernemingen en bedrijfs takken sociaal economische voorlichting aan agrarische werknemers. Voor deze functie wordt verlangd; universitaire opleiding onderschrijving doelstellingen van de christelijke vak beweging goede contactuele eigenschappen inzicht in maatschappelijke verhoudingen bereidheid tot avondwerk. Belangstellenden worden verzocht hun schriftelijke sollici taties, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad. te richten aan de secretaris algemene zaken van de Voe dingsbond CNV - Mauritsstraat 45-47, 3583 HH Utrecht, tel. 030-510391. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot drs. H. T. van der Kolk, tel. 030-510391 (privé 033-43309) Psychologisch-grafologisch onderzoek kan tot de selectieprocedure behoren. Het bestuur van de Rabobank Rijnsburg vraagt een Rijnsburg is een dorp, gelegen in de Randstad Holland met hoofdzakelijk bloemkwekers, -handel en -export. Het te voeren beleid van de bank wordt voorbereid en uitgevoerd door de directeur, in samenwerking met het Bestuur van de bank en eventueel in overleg met de Centrale Rabobank. Hij Is verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken zowel op commercieel, organisatorisch als op sociaal gebied. De bank telt 28 medewerk(st)ers en heeft 2 bijkantoren. Van kandidaten voor deze functie wordt een opleiding verwacht op HBO-niveau (b.v. HEAO, aangevuld met praktische ervaring in het bankbedrijf). Met haar vele vestigingen staat de Rabobank-organisatie overal in ons land midden tussen de mensen. Zij behartigt op zeer betrokken wijze alle bankzaken van haar cliënten. Is dus bij uitstek de persoonlijke bank. Leidinggevende kwaliteiten zijn vereist, evenals het vermogen om goede interne en externe contacten op te bouwen en te onderhouden. Leeftijd vanaf 35 jaar. De Rabobank biedt u een goed salaris. Daarnaast zijn er mogelijk heden om initiatieven te ontplooien in een veelzijdige functie. Een psychologisch onderzoek zal deel uitmaken van de selectie procedure. Schriftelijke sollicitaties worden gaarne ontvangen door de voorzitter van het Bestuur.de heer M. Kromhout, Brouwerstraat 1,2231 HN Rijnsburg. geld en goede raad is een modern, in 1973 gebouwd protestants-christelijk tehuis voor 200 geestelijk gehandicapten, jongeren en ouderen, gelegen in TERHEYDEI (10 km ten noorden van Breda, 35 km van Rotterdam). Bouwplannen vo uitbreiding tot 250 bedden zijn in uitvoering; verdere uitbreiding staat 0( het programma. De huidige direkteur zal eind 1979 met pensioen gaan. Het bestuur van de Stichting Ouders en Vrienden van het Afwijkende Kind (S.O.V.A.K.), dat nauwe relaties onderhoudt met de Vereniging Philadelphia en naast Huize 't Gruytveld in Noord-Brabant nog twee gezins vervangende tehuizen exploiteert, roept gegadigden opjJ voor de funktie van die de leiding van Huize 't Gruytveld op zich zal nemen en in goed overleg met de diensthoofden (de kernstaf) verantwoordelijk zal zijn voor de uitvoering van het met het dagelijks bestuur overeengekomen beleid. Wij zoeken iemand met een akademische opleiding, die a) ervaring heeft met het werk op het gebied van maatschappelijk welzijn (liefst met inrichtingswerk), b) organisatorische kwaliteiten en goede management-eigenschappen bezit, mede gezien de huidige bouwaktiviteiten en de daarmee verband houdende uitbreiding van de organisatie, c) beschikt over goede kontaktuele eigenschappen, vooral met het oog opc de samenwerking in teamverband met staf en ondernemingsraad, alsook op de toenemende intensivering van de kontakten met de ouders van de geplaatste kinderen, d) een protestants-christelijke levensovertuiging heeft en bereid is met andere gezindten samen te werken. DE SALARIËRING geschiedt konform de adviezen van de Nationale Ziekenhuisraad; de PGGM-pensioenregeling is van toepassing. INLICHTINGEN worden graag verstrekt door de heer D. Bebelaar, lid van het dagelijks bestuur, telefoon (04920) 2.39.70. SOLLICITATIES te richten aan het bestuur van de S.O.V.A.K., p/a de sekretaris, mr. G.D. Noordijk, St. Jorisstraat 11's Hertogenbosch. De Stichting Interkerkelijke Coördinatie Commissie Ontwikkelingsprojekten een Protestantse organisatie die zich toelegt op het verlenen va financiële en personele steun aan ontwikkelingsprojekten van part) kuliere organisaties in de Derde Wereld zoekt voor haar afdeling Azië een Deze afdeling is belast met de voorbereiding en begeleiding var ontwikkelingsprojekten in vele landen van Azië. Daartoe wordej intensieve kontakten onderhouden met kerkelijke en andere organ* saties, zowel in Azië als in Europa. Vanuit deze ervaring levert d afdeling een inbreng in het algemene beleid van ICCO. Tot de taak van een regio-chef behoort o.m.: het zorgdragen voor een goed funktioneren van de afdeling, bestaande uit een team van 9 medewerk(st)ers het stimuleren en begeleiden van de projektbehandeling (proces?" bewaking) het zelf behandelen van een beperkt aantal projektaanvragen het stimuleren van ieders inbreng in het vormgeven aan het regio beleid het representeren van de afdeling op diverse niveaus. Wij denken aan een kandida(a)t(e), die in teamverband kan werken zich betrokken voelt bij dit werk vanuit een protestants-christelijke achtergrond inzicht heeft in of feeling heeft voor het werk van kleine groeper „aan de basis" ruime werkervaring heeft in Azië (gezien de samenstelling van hel team bij voorkeur buiten Indonesië; Indonesië-kenners die mener aan de overige voorwaarden te voldoen worden verzocht toch te reageren) op akademisch of gelijkwaardig niveau staat. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de Direktie van ICCO, Stadhouderslaan 43, Utrecht. Sluitingstermijn: 16 april 1979.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 28