iïtefuuebolclef GerarddeLange DIRECTRICE 81 KZl '81 mentrix Terwijl u van uw solarium geniet verdient u even honderden guldens op een huiseigenarenverzekering! \*TA full-time verpleegkundigen waarnemend eerste verpleegkundige waarnemend eerste verpleegkundige verpleeghuis^ HOGEWEY weesp ziekenverzorgende Fbstbus121. Sliedrecht tel. 01840-5166 90 r vindt gewoon wit, wit genoeg. Zelfverzekerde mensen sturen nu deze bon op. centraal beheer ZATERDAG 31 MAART 1979 protestants christelijk streekziekenhuis bennekom Het Streekziekenhuis is een middelgroot algemeen ziekenhuis met de gebruikelijke basisspecialismen en een psychiatrische aldeimg (PAA.Z.) Het vervult een regionale funktie op de zuid-west Veluwe In de verplegingsdienst onstaan op verschillende afdelingen vakatures voor Vereiste: diploma A-ziekertverpleging. Op de gekombineerde afdeling orthopaedie/gynaecologie - met een totaal van 46 bedden - hebben wij op orthopaedie, 28 bedden, plaats voor een in de rang van verpleegkundige A. Vereiste: diploma A-ziekenverpleging Op de afdeling interne geneeskunde, 33 bedden, is een vakature voor een in de rang van verpleegkundige A. Vereiste: diploma A-ziekenverpleging. Gezien de grondslag van het ziekenhuis verwachten wij van sollicitanten een chris telijke levensovertuiging. Inlichtingen over de bovengenoemde funk- ties worden graag verstrekt door zr. K. Pronk, algemeen hoofdverpleegkundige, tel 08389-9101 Schnftelijke sollicitaties kunt U richten aan de afdeling personeelszaken. Edeseweg 118 te 6721 KC Bennekom. Hogewey te Weesp is een modem geoutilleerd verpleeghuis voor somatische en psychogeriatrische patiënten. Er wordt gestreefd naar een optimale aktivering. reaktivering en zo mogelijk terugkeer in de maatschappij. Wij zoeken een Funktie-informatie: meewerken aan optimale behandeling en verzorging van de bewoners; meewerken aan een prettig woon/leef klimaat; participeren in de begeleiding van de leer ling-ziekenverzorgenden; meewerken aan patiëntgerichte zorg en de sociale begeleiding van de bewoners. Funktie-eisen: diploma ziekenverzorging. De mogelijkheid tot het volgen van een voort gezette opleiding is in principe aanwezig. Arbeidsvoorwaarden Salariëring en secundaire arbeidsvoorwaarden volgens de CAO Ziekenhuiswezen. Inlichtingen omtrent deze functie zijn te verkrijgen bij het hoofd van de verpleging tel. (02940) 1 14 51. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan de verpleegkundig direkteur, de heer W.J.H. Teunissen, Heemraadweg 1, Wij vragen voor de 160 leerlingen, die in opleiding zijn voor het diploma Z.-verpleegkundige en waarvan ongeveer 100 leerlingen door de Merwebolder in gezinsflats in de gemeente Sliedrecht gehuisvest zijn, een Belangrijkste taken: - het begeleiden van de leerling verpleegkundigen in het scheppen van een voor hen zo optimaal mogelijk woon- en leefklimaat. - een bijdrage leveren aan de werving, selektie en introduktie van leerling-verpleegkundigen. Eisen: - ervaring in het begeleiden van jonge mensen - de bereidheid om, indien noodzakelijk, 's avonds en/of in.de weekends bereikbaar te zijn. - de bereidheid om zich in de gemeente Sliedrecht te vestigen. Een psychologisch onderzoek kan tot de selektieprocedure behoren. Desgewenst kunnen nadere inlichtingen worden ingewonnen bij de heer E. Sluimer, hoofd personeelszaken, aan wie tevens sollicitaties kunnen worden gericht. Het bestuur van de Prot. Interkerk. Stichting Bejaardenzorg te Hendrik Ido Ambacht, vraagt, wegens pensionering van de huidige directrice, voor het verzorgingstehuis „De Blije Borgh" een Sollicitaties binnen 14 dagen na ver schijning van dit blad te richten aan de secretaris van het bestuur, W. Verseveldt van Renesseborch 36 Hendrik Ido Ambacht Telefonische inlichtingen na 19 uur bij de voorzitter, tel. 01858-5855. De functie omvat de algehele leiding van het tehuis, dat in 1972 is gebouwd en wordt bewoond door ca. 100 bejaarden. Ver wacht wordt dat de directrice: een positief christelijke levensovertui ging heeft. tactvol kan omgaan met bejaarden en belangstelling heeft voor hun persoonlij ke problemen, in staat is het personeel te stimuleren en te motiveren, ervaring heeft in het leiden van een vergelijkbare organisatie. een opleiding heeft op H.B.O.-niveau of in het bezit is van diploma ziekenverple- ging-A met stafopleiding. Salarisregeling en arbeidsvoorwaarden volgens CAO voor bejaardentehuizen met de P.G G.M.-PENSIOENREGELING. TROUW/KWARTF Groningen kan morgei van Nederland Koud middelenfabrikanten. Want de nieuwe 60°C wasmiddelen komen 2r al aan. Maar néé, zeggen nog steeds de lakse wasautomatenfa- brikanten. Want verandering van o/\° dashboards, programmering en gebruiksaanwijzingen kost moeite. 80 GERARD DE LANGE 40" GAAT WÉÉR EENS MET DE FABRIKANTEN VAN te vertellen hoe ze er mee om moet gaan. En dus vergat de huisvrouw de knop te gebruiken. Dat is logisch. Daarom zouden fabrikanten wasautomaten moeten bouwen, waarmee vergissen uitgesloten is. Automaten die op 60°C zijn afgesteld. En die alleen voor uitzonderlijke wasjes, in uitzonder lijke gevallen, op 90°C kunnen worden ingesteld. Een taak voor de fabrikant 70 60 Het klinkt ongelooflijk, maar het is heus waar. Als morgen heel Nederland zou gaan wassen óp 60°C, zouden we met zijn allen genoeg energie besparen om een stad als Groningen, gratis van energie te voorzien. Dat is niet mis. Maar het wordt pas écht interessant wanneer heel Europa mee zou doen. In dat geval zou de energiebesparing voldoende zijn om de energiebehoefte van maar liefst driekwart van Nederland of van geheel België te dekken. Zo is het en niet anders. Maar waarom gebeurt het niet? Waarom wassen we nog steeds op 90°C? Is de witte was niet wit zat als we wassen bij 60°C? Ja, zegt vandaag Gerard de Lange. Ja, zeggen morgen de was- WASAUTOMATEN IN DE SLAG. Niet voor de huisvrouw. Een ty'd geleden liet Gerard de Daarom is Gerard de Lange Lange een onderzoek verrichten weer eens in de pen geklommen, naar wassen bij 60°C door TNO- Om brieven te schrijven naar alle Delft (Instituut voor Reinigings- Europese fabrikanten. Naar impor- technieken). De uit komsten: witte was, die niet bij zonder vuil is, wordt bij 60°C mét een verlengd wasprogram ma praktisch net zo schoon als bij 90°C. De was slijt een stuk minder. En er wordt 35% bespaard op stroomverbruik. Gerard klom gelijk in de pen. Drukte de fabrikanten opnieuw met de neus op de feiten. En be reikte daarmee, dat vele was automaten van een energie besparende knop werden voorzien. Het was maar een half sukses. Want de fabrikanten maakten wel een spaarknop, maar vergaten de huisvrouw teurs. Naar kamer leden, ministers, fraktie-voorzitters, milieuvoorvechters. Gerard eist van alle Europese fabrikan ten, dat in 1980 alle wasautomaten energiebesparend draaien. Op 60°C. Maar wat doet Gerard zonder medewerking van de autoriteiten en van u. Begin morgen ook met wassen op 60°C. Amsterdam - Rotterdam'- Den Haag'- Utrecht - Almelo - Amersfoort - Apeldoorn - Arnhem - Bergen op Zoom - Breda - Delft - Deventer - Dordrecht - Eindhoven - Enschede - Haarlem - Heerlen'- 's-Hertogenbosch - Hilversum'- Leiden'- Nijmegen - Roosendaal - Schiedam'- Tilburg - Venlo - Vlaardingen - Zwolle! Tevens keukenst Bent u op uw vrije avond bereid tot enige zelfwerkzaamheid, dan valt er tus sen neus en lippen door nog aardig wat te verdienen. Neem bijvoorbeeld uw verzekerings pakket. Als u een eigen huis hebt zit daar waarschijnlijk een opstalverzekering in, een inboedelverzekering, een partikulie- re aansprakelijkheidsverzekering, mis schien ook een glasverzekering. De kans is groot dat al die verzeke ringen bij verschillende maatschappijen lopen, met verschillende polissen, uiteen lopende vervaldata en nota's. Ideaal voor iemand die dol is op administratieve klus jes, maar voor u vermoedelijk alleen maar lastige rompslomp. Gelukkig kan het anders. Met één polis volledie gedekt - en veel goedkoper. Centraal Beheer biedt u een geheel komplete huiseigenarenverzekering met uitgebreide dekking tegen de gevolgen van brand, storm, inbraak en tal van ande re risiko's, zowel voor uw huis als de in boedel. Bovendien dekt deze polis uw partikuliere aansprakelijkheid. Kortom: met één polis is alles gedekt. Deze versimpeling verklaart voor een deel onze lagere premie. Een andere belangrijke reden waarom Centraal Beheer tot 30% goedkoper kan zijn is, dat wij niet via tussenpersonen werken. U verzekert rechtstreeks bij ons. En u wordt in geval van schade dan ook recht streeks geholpen. Geen geharrewar over schade. Ons één-polissysteem voorkomt ook vervelende touwtrekkerij tussen u en uw verzekeringsmaatschappijen. Bijvoor beeld: een zonnescherm raakt bescha digd. U geeft de schade op bij uw inboe delverzekeraar. Die verwijst u naar uw opstalverzekeraar en omgekeerd. Met onze polis is dat ondenkbaar. Alles is im mers met de totaalpolis gedekt. Aantrekkelijk, maar hebt nu een maal diverse verzekeringen lopen? Laten we eens aannemen dat de to taalpolis van Centraal Beheer u wel aan spreekt. Vanwege 't gemak, vanwege het voordeel. Maar u hebt al diverse verzeke ringen lopen, waar u tot op zekere hoogte aan gebonden bent. U kunt er pas vanaf als de vervaldatum gekomen is, en om dat allemaal in de gaten te houden... Nee, dan zou u nog liever gewoon die hogere premie blijven betalen - korrekt? Gelukkig heeft Centraal Beheer hier een prima regeling voor gevonden. Wij wikkelen de lopende verzekeringen voor u af, en schakelen u t.z.t. automatisch over op de voordeligere Centraal Beheer huiseigenarenverzekering: eerst de ene verzekering, dan de andere, tot uw totale verzekeringspakket op één polis staat. Deze hele overschakelingsprocedure gaat zonder moeilijke toestanden, zonder inbreuk op uw privacy. We komen niet eens bij u aan de deur, en u hoeft ook zelf nergens langs te gaan. We houden schrif telijk, en zo nodig ook telefonisch kontakt met u. Vergelijkt u zelf maar: rond de 30% minder premie. Pak uw huidige polissen er eens bij, en vergelijk. Dit zijn de cijfers: voor een huis, niet ouder dan 35 jaar, met stenen muren en een harde dakbedekking be taalt u aan premie voor een uitgebreide dekking 70ct. per f 1.000,- (excl. glasver zekering) of 95ct. per f 1.000,- (incl. glas verzekering). Voor uw inboedel f 1,70 per f 1.000,-. Voor de partikuliere aansprake lijkheidsverzekering (per schadegeval tot f 1.000.000,-) f 46,- per jaar. Tien tegen één dat u ontdekt, dat on ze premie inderdaad zo'n 30% lager ligt dan het totaal van uw huidige premies. Een voordeel dat jaar na jaar terugkeert. Waardevaste dekking. Er bestaat geen gevaar dat u door de geldontwaarding in de loop der jaren 'onderverzekerd' raakt. De dekkingsbe dragen worden automatisch geïndexeerd. Volledigheidshalve zij vermeld, dat dit uiteraard ook geldt voorde premie. Maar 't voordeel van 30% blijft altijd. Gratis dokumentatie. We sturen u graag onze gratis bro chure toe. Daarin kunt u alle aspekten van onze aanbieding nog eens zorgvul dig bekijken. Vul even de bon hieronder in, en stuur hem op. Overigens, als u geen solarium hebt, komt de aanschaf een stuk dichterbij met wat u bespaart op onze huiseigenaren-i verzekering. Centraal Beheer is een vereniging met maatschappijen voor levensverzekering, schadeverzekering, informatieverwerking, financiering, hypotheken en leasing. Postbus 700, Apeldoorn. Ik ben geïnteresseerd in de drie belang rijke voordelen van een Centraal Beheer huiseigenarenverzekering: 1. Minder rompslomp 2. Geen geharrewar over schade 3. Tot 30% lagere premie Stuur mij meer uitvoerige dokumentatie plus een aanvraagformulier. Naam Straat Plaats: Postcode: In ongefrankeerde envelop opsturen aan: Centraal Beheer, Antwoordnummer 297.7300 V B ApeldoornTel. 055 - 79 2213. 5T8.Z.S

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 24