'Ausflug mit der Mutter' nu in het Nederlands Vijftien Nederlandse fotografen exposeren Passiemuziek Ds. A. J. Kret voorzitter christelijke zangersbonc| 1 Textiele vormen zonder textiel in Breda RTV-COMMENTAAR Gabriele Wohmann: schrijversberoep maakt a-sociaal J am a mm Liberale omroep in beroep Van Kollenburgf' Spreekuur verdwijnt Van der Kampf KÜ regisseert Eli Asser Humanisten in beroep over radio-plaats -DINSDAG 27 MAART 1979 KUNST/RADIO/TELEVISIE TROUW/KWARTET door Hans Ester De in 1932 in Darmstadt geboren Westduitse schrijfster Ga briele Wohmann heeft vanaf 1958 een groot aantal literaire werken het licht doen zien: verhalen, romans, gedichten, hoorspelen, filmscenario's, televisiestukken. De schrijfster debuteerde in 1958 onder haar meisjesnaam Gabriele Guyot met de verhalenbundel „Mit einem Messer". In Nederland zijn naast haar verhalen vooral de romans „Ernste Absicht" (1970), Paulinchen war allein zu Haus" (1974), „Schönes Gehege" (1976». ..Ausflug mit der Mutter" (1976) en „Frühherbst in Badenweiler" (1978) bekend geworden Van dit belangrijke literaire oeuvre was tot nu toe geen enkele Utel in Nederlandse vertaling te verkrijgen. Daarin is nu gelukkig verandering gekomen. Als Anthos-boek (In den Toren. Baarn» staat de door Elly Schippers zorgvuldig voorbereide vertaling van ..Ausflug mit der Mut ter" onder de Utel „Uitstapje met moeder" op het punt te verschijnen. Tevens worden vertalingen van „Pau linchen war allein zu Haus" en van verschillende verhalen voorbereid. Gabriele Wohmann maakte deze da gen een reis langs verschillende plaatsen in Nederland, om uit haar werk voor te lezen. Op dinsdagavond 27 maart zal 's avonds van half Uen tot half elf in het KRO-programma „Spektakel" via Hilversum 2 uitvoe rig aandacht aan haar werk worden besteed Tijdens haar bezoek aan Amsterdam hadden wij een gesprek met haar, waaruit onder meer bleek dat zij zich over de Nederlandse titel van haar „Ausflug mit der Mutter" een beetje had verbaasd. „In de Duitse Utel staat een lidwoord voor „Mutter", in de Nederlandse ti tel niet. Als ik het lidwoord in het Duits had weggelaten, zou dat voor mij iets Pruisisch-gedistantieerds hebben gehad. Zo voel ik het als Zuidduitse aan. Net vertelde iemand me. dat juist het inUeme van de rela- Ue tussen moeder en dochter in de Nederlandse Utel tot uitdrukking komt. Toen ik de twee uitgaven met elkaar qua omvang vergeleek, zag ik. dat de Nederlandse vertaling dunner was. Aanvankelijk meende ik. dat dit kwam, omdat blijkbaar in het Neder lands het lidwoord overal ontbrak." Waarom is juist dit boek uitgekozen voor een eerste vertaling in het Ne derlands? Daarop zou de Nederlandse uitgever. In den Toren, het antwoord moeten geven. Misschien heeft de uitgever dit boek gekozen, omdat je het thema de relaüe van een dochter met haar moeder nadat deze weduwe gewor den is universeel, nee, eerder Euro pees kunt noemen. Maar er zijn in mijn andere boeken ook thema's, die je als Europees zou kunnen betitelen. Het lijkt me. dat deze keuze als begin een goed idee is. Over een vertaling van de gedichten had ik me eerder verbaasd.' Die verschijnen in de Bondsrepubliek zelf ook maar in klei ne oplagen. In vergelijking met ge vestigde namen als Grass en Böll heeft mijn werk in het buitenland maar geringe aandacht gekregen. In Amerika en Engeland zijn geen verta lingen verschenen, wel in Scandina vië. Polen en de DDR. „Paulin chen wordt binnenkort in verta ling in de Sovjet-Unie gepubliceerd. U hebt de weg van de literatuur gekozen om Uw thema rouwver werking en de gevolgen van het overlijden van een vader voor de relatie tussen moeder en dochter te verwoorden. Waarom deze omweg via de literatuur, waarom geen essay? De literatuur is mijn beroep. Ik kan niet anders dan de dingen die mij bezighouden omzetten in fictie. Voor het essayistische werk bezit ik geen talent. Ik schrijf wel eens essays als een soort oefening, maar het is niet mijn wijze van uiting. Ik zou het ook als een indiscretie tegenover mijn va der hebben beschouwd, wanneer ik in essayvorm over hem zou hebben ge schreven. Er komt bij. dat ik door middel van de literatuur een veel grotere groep lezers kan bereiken. In „Uitstapje met moeder" komen wel gedeelten voor. die vragen aan mijzelf als schrijfster bevatten. Zulke passages hebben een essayistische inslag. Die vragen zijn samen te vatten in het volgende: hoe kan iemand het met zijn geweten in overeenstemming brengen om te schrijven, terwijl een geheel andere inzet voor anderen nodig is. Feitelijk maakt het schrijversberoep iemand a-sociaal. Soms moet het voor een moeder heerlijk zijn om met haar dochter uit te gaan. om samen iets totaal alledaags te doen. Ik doe alleen maar wat voor mijn familiele den terwijl ik schrijf. Dat sluit niet uit, dat ik vaak hevig verlang naar deelname aan het leven, de praktijk, aan datgene, wat bij Thomas Mann de „Wonnen der Gewöhnlichkeit" heet. Voor mij geldt, dat schrijven mijn leven is. Het boek „Uitstapje met moeder" heb ik geschreven, omdat ik het ge voel had. dat ik in de eerste jaren na het overlijden van mijn vader tegen over mijn moeder tekortschoot. Ik wilde mijn conflicten en tegenstrij digheden opschrijven. Na de publika- tie van het boek kwam de spanning over de vraag hoe mijn moeder het boek zou opnemen. We hebben er aanvankelijk geen gesprekken over gevoerd. Maar op een keer. toen ik afscheid van haar nam. zei zei: .Nu moet ik net zo gaan zwaaien als in het boek' en ze zwaaide erg overdreven naar haar geëxalteerde kind, dat in haar boek zo had overdreven. Dat was voor mij een bevrijding. Later gaf mijn moeder mij het commentaar, dat mijn vader in het boek altijd als vader voorkomt en nooit als echtge noot. Speciaal vandaag In twee delen brengt de VARA een reportage van de „Nacht van het Hart" in Rot: terdam. Ned. 2 29.21 en 23.99 De EO doet in Tijdtein ver slag van zijn zaterdag gehou den congres „Vóór het Leven." Ned. I 29.30 Onderwerpen in VARA-Vi- sie: het opslaan van radio-ac tief afval in het Duitse Gorle- ben en een geheimzinnige ziek te onder Vietnam-veteranen. Ned. 2 22.19 De Peruaans-Venezolaanse speelfilm „Muerte al amane- eer is een beklemmende re constructie van de laatste le vensdag van de ter dood ver oordeelde Gregorio Villa sante. Dultsl. 2 22.30 Begeleid door pianist Ru- dolf Jansen zingt de alt Eliza beth Cooytnans liederen van Gustav Mahler. Hilv. 4 15.99 Chriet Titulaer is te gast bij Fon* Dizeh. Hilv. 2 14.03 In de kritieken over dit boek valt op, dat vooral het ontbreken van de maatschappelijke verdieping van het probleem als manco wordt ge noemd. Wat vindt U daarvan? Is het boek een uiting van de „Tenden- zwende" tot het meer persoonlijke, het intieme, de kleine kring van huis en gezin? Na de publicatie van „Ausflug mit der Mutter" heb ik zeer veel reacties van lezers gekregen, die allemaal ge tuigenis afleggen van de stelling, dat het privégebeuren gelijk ls aan het wereldgebeuren. Ik ben van mening, dat ik door de afronding van de vorm van deze roman het verwijt van de critici heb ontzenuwd. Het sociale ontbreekt niet, alles draalt om een sociale relatie. Op de vraag naar de „Tendenzwen- de" zou ik willen zeggen, dat dergelij ke samenhangen alleen maar achter af door mensen worden gezien, waar van het werken wordt vergemakke lijkt door het gebruik van categorie- en als de genoemde. Als lk mijn eigen werk overzie, dan constateer lk, dat daarin niet van een nieuwe subjecti viteit sprake is; de tendens der sub jectiviteit was vanaf het begin aan wezig. Mijn literaire werk is ook niet het resultaat van afspraken met me deschrijvers. Ik heb geen contacten met schrijvers in die zin voor mijn werk. Daarom was ik verbaasd, toen ik van de Oostduitse dichteres Sarah Kirsch hoorde, dat in de DDR Juist wel zo*n nauwe vorm van samenwerking be stond. Na haar vertrek naar West- Berlijn voelde Sarah Kirsch zich daarom erg eenzaam. Ikzelf heb bij voorbeeld ook geen behoefte om met mijn uitgever over een manuscript te praten, voordat het voltooid is. Ik kan nu niet meer begrijpen, dat ik vanaf 1960 met de aanvankelijk om Hans-Werner Richter gegroepeerde „Gruppe '47" heb meegedaan. Ik deed het destijds om bekend te wor- Gabriele Wohmann den. Het was immers in de jaren zestig nauwelijks iets anders dan een literaire markt, waar de uitgevers in vloedrijk waren. Achteraf stoort me mijn eigen deelname aan deze bijeen komsten zeer. De Duitse literatuur heeft voor een belangrijk deel haar geschiedenis te danken aan het feit, dat de protes tantse geestelijkheid zoons had en over een bibliotheek beschikte. U bent een domineesdochter. Zijn voor U van de vaderlijke studeerkamer annex bibliotheek impulsen uitge gaan? Mijn vader was dominee, maar hij had geen gemeente. Hij was directeur van de diaconale organisatie in Hes sen en Rijnland-Westfalen. Zijn bi bliotheek is voor mij van groot be lang geweest. Hij was eerder een boe kenliefhebber dan een dominee. Hij las bijvoorbeeld Joyce, met wie ik daardoor kon kennismaken. De in vloed van de pastorie op mijn ontwik keling als schrijfster moet vooral ln de bibliotheek worden gezocht. Mijn vader was niet streng, ook niet met betrekking tot de Christelijke leer. Hij was mild, hij voedde eerder op door niet-opvoeden dan door be wust opvoeden. Het beroep van mijn van het nazisme afkerige vader bete kende in de nazi-tijd, dat je als domi-' neeskinderen door de andere kinde ren werd gehaat. Het heeft mijn va der heel wat moeite gekost om mij uit de „Jungmader-organisatie te houden. Zaterdag 31 maart. Maassluis, Grote Kerk 19.30 uur. Mattheus Passie. Lau- renscantorij en instrumentaal ensem ble o.l.v. Barend Schuurman. Zondag 1 april. Aardenburg. St. Baafs- kerk 14.00 uur, Mattheus Passie. Neder landse Bachverenlging, Amsterdams Kamerorkest o.l.v. Charles de Wolff. Zaterdag 7 april. Alkmaar. Grote of St Laurenskerk 19.00 uur. Mattheus Pas sie. Alkmaarse Oratorium Vereniging. Noordhollands Philharmonisch Orkest oJ.v. Klaas Venneker. Zaterdag 7 april. Winterswijk. Grote Kerk 20.00 uur. Passie-en Paskoralen van Bach. Zutphense Cantorij en Rudi van Straten (orgel) o.Lv. Oert Olden- beuvlng. Zondag 8 april. Zutphen, Walburgkerk 15.00 uur. Passie- en Paaskoralen van Bach. Zutphense Cantorij en Rudi van Straten (orgel) o.l.v. Gerrit Oldenbeu- ving Zaterdag 7 april. Nunspeet, 0> St. Nlcolaaskerk 20.00 uur. Joh e Passie. Veluws Bachkoor en lands Bachorkest o.l.v. Gert Nag Zaterdag 7 april. Arnhem. Musi g crum 18.30 uur. Mattheus Passie,*^ kunst Arnhem en Gelders Orkest i Jaap Hlllen. g Zondag 8 april Arnhem, Musu crum 14.00 uur (zie zaterdag 7 Zondag 8 april. Lochem, Grote 20.00 uur. Johannes Passie Koor Nederlandse Cantorij. Koor en van de Utrechtse Domkantorij Maarten Kooy. Vrijdag 13 april. Amsterdam, Coit< gebouw 19.00 uur. Mattheus P Toonkunstkoor Amsterdam met sterdams Philharmonisch Orkest p Jan Eelkema. DEN HAAG Op de jaarvergade ring van de Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Oratoriumver enigingen op 19 mei a.s. te Ede zal als nieuwe voorzitter worden voorgesteld ds. A. J. Kret (51). burgemeester van Sassenhelm. Na 22 jaar voorzitter schap legt de heer H. F. Brune deze functie neer, hij is echter voor een nieuwe periode van drie Jaar gekozen tot voorzitter van de Federatie van Nederlandse Zangersbonden. De heer Kret was van 1953 tot 1961 predikant te Krimpen aan de Lek, vijf jaar wethouder te Leiden, waarna zijn benoeming tot burgemeester van Sassenhelm volgde. Hij is de auteur van het boek „Jan Zwart, profeet op de orgelbank", hij was oprichter van het Christelijk Nationaal Sportfonds, adviseur van de Sportunie, opname regisseur bij de platenmaatschappij RCA en hij publiceerde als lid van de ARP tal van publikaties. De nieuwe voorzitter van de christelijke bond staat bekend als een eminent organi sator, mede voor het hoofdbestuur aanleiding een eenhoofdige voor dracht aan de ledenvergadering voor te leggen. m m- K m I v-, S - "v- - - - I Har Sanders: JeannetJe verstopt", zeefdruk, 1972. BREDA Textiel en textieltechnieken vormen sinds de opleving van deze kunstvorm in de zestiger jaren een vast onderdeel in de beeldende kunst. De explosie van creativiteit op dit gebied getuigt hiervan Daarnaast vormen technieken en patronen in textiel het uitgangspunt voor verdergaande toepassingen dan in de traditionele vorm of zelfs in het traditionele materiaal Canon Photo Gallery viert vijfjarig bestaan door Peter Dekkers AMSTERDAM In maart 1974 opende de Canon Photo. Gallery in de Amsterdamse Reestraat haar deuren. Het was de eerste galerie van haar soort ih Amsterdam en de eerste stap op weg naar de aanvaarding van de fotografie als vorm van kunst in Nederland. Directeur Lorenzo Merlo van de Canon Gallery heeft sindsdien niet stilgezeten: in de afgelo pen vijf jaar hebben zo'n 120 fotografen uit binnen- en buitenland hun werk kunnen tonen. Bij de keuze van de exposanten heeft Merlo vooral aandacht besteed aan het zg. fantastisch-realisme in de fo tografie. De galerie Canon zorgde voor een uitgebreide rondreiscollec- tie, die ook in boekvorm is versche nen: „Fantastic photography in Eu rope and the USA." De laatste jaren zijn steeds meer foto grafische stromingen in de Canon Galerie aan bod gekomen, waaronder de meer sociaal-politiek gerichte fo tografie van mensen als Eddy Pos- thuma de Boer, die hier nog niet zo lang geleden zijn indrukwekkende expostitie van „postkoloniale foto grafie" heeft gegeven. Eddy Posthuma de Boer is een van de vijftien Nederlandse fotografen, die ter gelegenheid van het vijfjarig be staan van de galerie hun werk tonen. Al deze fotografen hebben er in de afgelopen vijf jaar hun werk al eerder geëxposeerd. Deze tentoonstelling duurt maar een week en is een unieke kans om een indruk te krijgen van wat er in de laatste jaren op het gebied van de Nederlandse fotografie is gepres teerd Marrie Bot, Rob C. A. Buitenman, Geri Glastra, John Hersteln, Paul den Hollander, Henk Meyer, Toon Mlchlels, Paul de Nooyer, Nelly Pop pen. Eddy Posthuma de Boer, Albert Roosenburg, Jean Ruiter, E. J. G. Schemerhorn, Michel Krzyzanowski en Paul Tauran: het werk van deze fotografen, van wie enkelen interna tionale faam genieten, geeft een mooi overzicht over de ontwikkeling van een aantal stijlen binnen de Neder landse fotografie: naast een aantal modieuze plaatjes, waarmee allerlei internationale trends braaf worden gevolgd bevat deze tentoonstelling ook zeer persoonlijk werk. Om een naam te noemen: Paul de Nooyer vervaardigt al geruime tijd opmerke lijke foto's, die hun wonderlijke effec ten danken aan perfect montage werk, dat vervolgens geheel of gedeel telijk met de hand wordt ingekleurd. De Nooyer heeft inmiddels interna tionale faam gekregen en zijn werk vormt naar mijn gevoel een van de krachtigste elementen van deze ten toonstelling. Een must voor de liefhebber, deze jubileum-expositie. De Canon Photo Gallery, Reestraat 19, is geopend van dinsdag t/m zater dag van 12 tot 18 uur. De jubileum expositie duurt tot en met zaterdag. Marrie Bot: Popfestival Zuiderpark, Rotterdam 1978. Dat is de gedachte achter de tentoon stelling „Vorm van textiel" die tot 9 april te zien ls in het Kultureel Cen trum De Beyerd. Boschstraat 22. Bre da Een expositie van schilderijen, tekeningen, prenten, ceramische ob jecten. sculpturen en een serie foto's. Alleen het materiaal textiel zélf ont breekt In de genoemde technieken wordt verteld over de vorm van tex tiel minutieus nageschilderde of ge tekende objecten als handdoeken, overhemden, zakdoeken en kussens Er is gewerkt met grote aandacht voor de structuur van het weefsel, het zachte, soepele karakter van de stof. voor het bloemetjes- of streepjespa troon Elke vezel, elke plooi is con sciëntieus weereeeeven Soms ls textiel niet nageschilderd, maar nagemaakt. Een kussen of een opgevouwen tafelkleed in keramiek ziet er „net echt" uit. Een deel van de collectie laat werken zien. waarin de basisstructuur van het weefsel het onderwerp is. De vervlechting van horizontaal en verticaal is sterk uit vergroot ln „draden" van keramiek, metaal of hout Door de vervreemding van het onder werp ontstaat er een surrealistisch beeld van textiel DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks bestuur van de Liberale Omroep zal in beroep gaan bij de afdeling recht spraak van de Raad van State tegen de weigering van minister Gardeniers de stichting liberale omroep zendtijd toe te kennen Cuba's rol in de wereld Een reportageploeg heeft voor de NOS-rubriek Panoramiek rondge keken op het eiland Cuba tijdens de viering van de twintigste ver jaardag van de revolutie. Na vori ge maand de binnenlandse situa tie van Fidel Castro's kleine rijk te hebben belicht, zal morgenavond aandacht worden besteed aan Cu ba's rol in de wereld. Dat is een merkwaardige zaak. Het grondge bied van Cuba is niet zo heel groot; het beslaat ongeveer drie keer de oppervlakte van ons land. Maar de socialistische republiek bezit het sterkste leger van het Caralbisch gebied, waarvan even wel een groot contingent in andere landen vertoeft. Zeker zestigduizend Cubanen zijn in verschillende delen van Afrika actief. Een aanzienlijke expeditio naire macht die als voorpost fun geert van de Sowjet-Unie. Het Westen spreekt van ongewenste militaire interventie De Cubanen zelf noemen de activiteiten soli daire steun, die bijvoorbeeld voor Angola noodzakelijk wordt geacht om het Zuidafrikaanse regime de voet dwars te zetten. In het filmcommentaar wordt ge zegd dat Cuba in alle opzichten gebonden is aan het Kremlin, dat dagelijks vier miljoen gulden in de eiland-economie pompt Fidels re gering staat al voor enkele mil Jar- door Ton Hydra den dollars bij Moskou in het krijt. Als tegenprestatie voor het uitstel van betaling (tussen 1985 en het Jaar 2010) mogen de Cubanen kar weitjes opknappen in gebieden waar de Russen liever niet zo op vallend bezig zijn. De reportage bevat een beknopt overzicht van de omstandigheden die ln 1962 hebben geleld tot de economische blokkade door de Verenigde Staten. Dit isolement wordt nog altijd gehandhaafd. Maar Amerikaanse zakenlieden als McGovems vroegere medewer ker Klrby Jones geloven dat de blokkade haar langste tijd heeft gehad. Zij heeft volgens hem toch niet gewerkt. Beide partijen heb ben belang bij het herstel van de betrekkingen. We horen Fidel Castro in een feestrede de schijnheiligheid he kelen van de Verenigde Staten, die de blokkade motiveren als in damming van het communisme en ondertussen met alle andere communistische landen wel han del drijven. Waarnemers vragen» zich af of de Cubaanse regerings leider dit allemaal meent. Er zijn mamelijk aanwijzingen dat hij wel degelijk aanstuurt op betere rela ties met de zo dichtbij gelegen Amerikaanse hoorn van over vloed. Een van de belangrijkste tekenen is de op gang gekomen vrijlating van politieke gevangenen. Verscheidene contra-revolutionairen doen na een hechtenis van twaalf tot zestien jaren hun relaas voor de Nederlandse ca mera. Het democratische systeem be hoort nog tot de verre toekomstmu ziek, maar, zo zegt een in vrijheid gestelde arts vlak voor zijn vertrek naar Miami: „Cuba is gegroeid en zal daar niets voor over hebben". Op aandrang van Amerika wordt het daar verblijvende ballingen nu vaker toegestaan, hun familie op Cuba te bezoeken. Internationale activiteiten voor de mensenrechten hebben er toe bijgedragen dat dwangarbeid in Cas tro's republiek is afgeschaft en enige primitieve gevangenissen zijn geslo ten. Het tempo van de vrijlating van de gevangenen is echter afhankelijk van het verstrekken van visa door Amerika. Dit verloopt minder vlot dan werd verwacht. Onze man in Havanna, ambassade secretaris L. Holz, zet in de documen taire uiteen waarom Nederland de hulp aan Cuba heeft gestaakt. Dit houdt verband met het bereikte bru- to-inkomen per hoofd van de bevol king, maar ook met het door ons land veroordeelde optreden van Cuba in Afrika. De Amerikaanse zakenman Jones houdt natuurlijk zijn eigen be langen stevig in het oog wanneer hij zegt niet te geloven dat Cuba een marionet van Moskou is. Misschien heeft hij wel een beetje gelijk, althans in die zin dat hij de Cubanen bij de voorzichtige toenaderingspogingen geen gezichtsverlies wil bezorgen. En dat ze daarvoor op het eiland be ducht zijn, is voor de goede opmerker te proeven ln de uitzending van Pano ramiek. Beelden van een indrukwekkende mi litaire parade tonen intussen aan hoe allesomvattend de relatie met de Sowjet-Unie is. Krek dezelfde voer tuigen en reusachtige wapens zie Je op 1 mei over het Rode Plein ln Moskou rollen. Arno Vermeulen en Lltiis Artigas, de samenstellers van de reportage, ver telden mij dat ze van officiële Cuba nen weinig of geen medewerking heb ben gehad. Eerder was er sprake van actieve tegenwerking. Pogingen om belangrijke figuren te interviewen werden door partij-functionarissen gedwarsboomd. De zwaarlijvige Fidel die nodig aan een dieet moet en zijn broer Raul (minister van het le ger) waren voor de Nederlandse tele visieploeg niet te spreken. ds. A. J. Kret Van onze radio- en tv-redactip HILVERSUM Met de zen<| ring komt er een einde ai Spreekuur van Jacques van burg. F Vrijdag in de laatste uitzend» sen vier en vijf uur op Hilvt kijkt hij nog eens terug op jaar dat het programma he staan. Uit ieder jaar heeft h gasten gekozen aan wie hij bi re herinneringen heeft bewa die uitspraken deden die Van burg de moeite waard vindt n maal te laten horen. Zijn voorkeur ging in ieder g( naar dr Willem Drees. Wim I veld, Marga Klompé, Ko vai Simon Carmiggelt, lr. Frits 1 Jan Wolkers, Anton Pieck, I Gijsen, Gerard Walschap, Cl Deutekom en pater Henri de <j Omdat Spreekuur niet meer zj sen op de lichte informatieve Hilversum 1 gaat Van Kolli vanaf volgende week een and gramma presenteren, dat d middag heet. Daarin zullen kd sprekken worden gehouden rij schillende mensen. Spreekuur van Fons Disch o dagmiddag op Hilversum 2 bl bestaan. Van onze radio- en tv-redactic^ HILVERSUM In het najaar.' AVRO-televisie onder de naanh, Volk een serie uitzendingen be die Eli Asser heeft geschrevei In deze comedy-serie draait al Stien, gespeeld door Ronny Bil die zich driftig inzet voor liel doelen om haar gevoel voor lie heid uit te leven. Haar man, e warmingsmonteur, wordt gi door Frans Koppers. Een groi tal bekende acteurs krijgt vert aandeel in Goed Volk. De reg handen van Walter van der K j HILVERSUM (ANP) Het Hul tisch Verbond is bij de Kroonl roep gegaan omdat het na de^ ring van de zenderkleuring op geen programma mag ultzem de lichte zender Hilversum 1. Het Humanistisch Verbond i nog op de zondagmorgen tu tien en tien uur op Hilversui ingedeeld wordt verwezen informatiezender Hilversum 2 Het Humanistisch Verbond i zenderkleuring slecht omda| vreest dat Hilversum 2 een stortbak" wordt ten gerieve voortgaande vervlakking op I zenders. De uitbreiding van 2 met een half uur op Hilversurd worden gebruikt voor een nieil gazineprogramma met actueel I ter. Het zal op dinsdag van 18f 18.50 op Hilversum 2 worden zonden. Bij deze indeling he( verbond zich voorlopig onder p neergelegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 4