Selectie nog niet rond EBBC mist stootkracht Waarschuwing IOC Oefenprogramma's overvol 'Loner' 'Eventuele titel komt ongelegen' Tom Okker mart smeets mensen in de sport Voor interland tegen Zwiterland ]antu verdiend naar winst in Europa Cup-finale PC Köln naar lalve finales Boete voor Barry Hughes Nationale hockeyploegen veel op reis Dit jaar naar Zwitserland. 80 tot220gulden voordeel per persoon. HmJDAG 23 MAART 1979 SPORT TROUWKWABTFT P 19 - RS 21 - H 23 Van onze sportredactie ZEIST De eerste selectie voor het Nederlands elftal, dat volgen de week woensdag in Eindhoven tegen Zwitserland voor het Euro pees kampioenschap speelt, be staat uit veertien spelers. De ko mende dagen wijst bondscoach Jan Zwartkruis nog twee man aan die de groep moeten completeren. De veertien verkozenen zijn: Keepers: Schrijvers (AJax), Does burg (Sparta). Verdedigers: Krol (AJax), Metgod (AZ '67), Brandts, Poortvliet, Wild schut (PSV). Middenvelders: Peters (AZ '67), Jansen (Peijenoord), Willy v.d. .Kerkhof (PSV), Neeskens (Barce lona). Aanvallers: Rene v.d. Kerkhof (PSV), Kist (AZ'67), Rensenbrink (Anderlecht). In vergelijking met de laatste In terland tegen Italië zijn vijf spe lers uit de boot gevallen. Dat zijn Van Kraay, Koster, Valke, Ste vens, en Rep. Van Kraay heeft onlangs een liesoperatie onder gaan en zal nog geruime tijd bul ten spel staan. Koster kampt nog altijd met de naweeën van zijn In Milaan opgelopen spierblessure, maar is zaterdagavond tegen AZ'67 wel van de partij. Mogelijk wordt deze rechtsbuiten nog aan het opmerkelijk kleine groepje aanvallers toegevoegd. Valke maakte op 22 februari door blessures van anderen zijn entree In het Oranje-gezelschap en ls nu dus een logische afvaller. Logisch ls eveneens dat de PSV'er Stevens uit de groep ls verdwenen. Stevens mag door zijn wangedrag tegen AJax zaterdagavond tegen FC VW niet spelen en Zwartkruis maakte eerder met Hovenkamp al duidelijk dat hij geen geschorste spelers selecteert. Rep tenslotte, verspeelde tegen de Italianen dankzij een zeer zwak optreden voorlopig zijn plaatsje ln de natio nale ploeg. Teruggekeerd zijn Inmiddels wel Krol, Neeskens en Rensenbrink. De eerste twee zijn allesbehalve fit. Aanvoerder Krol heeft sinds lange tijd zelfs geen wedstrijd meer voor zijn club gespeeld. Voor de wedstrijd Jong Oranje (onder 21 Jaar)-Jong-Denemarken, die dinsdag 27 maart ln Maas tricht wordt gespeeld, zijn de vol gende zestien spelers geselec teerd: Hiele (Feyenoord), Van Breukelen (FC Utrecht), Du Chati- nler (FC Utrecht), Rietveld (FC Utrecht), Molenaar (Volendam), Zondervan (FC Twente), Brard (Feyenoord), Broeken (Willem II). Hofkens (Beveren), Woudsma (Oo Ahead), Valke (Sparta), Ophof (NEC), Ursem (AZ'67), Vermeulen (Roda JC), Degens (Roda JC) en Jono (PEC Zwolle). POREC Ervaring. Dat woord is zowel voor als na de «ropacup-finale Gabettl Cantu-EBBC Den Bosch een niet D&anzienlijk maal gevallen. Den Bosch treft feitelijk geen Bikele blaam voor de 83-73 nederlaag die de ploeg gisteren eed en die het overigens weinig spectaculaire, sluitstuk formde van een enerverend seizoen Europacup basketbal. gbetti Cantu dringt de laatste Jaren - iet de regelmaat van een klok door it wedstrijden van dit kaliber. Zelfs so eroverden de Italianen het ereme- al al tweemaal. Gesproken kan dus orden van een voorsprong die Can al bezat vóór de wedstrijdbal voor m tt eerst omhoog werd gegooid. Qua jjj idlvidueel talent zijn er weinig ver- Allien tussen belde ploegen. Het wend zijn aan een situatie en de etenschap dat een Europacup-fina alles of niets is, gaf de ploeg van maldo Taurisano gisteren een reep voor. De nederlaag van EBBC is er één waar weinig discussie over voeren valt. Bloedstollende tafere- j; zoals die zich voordeden ln de uiswedstrijd tegen Synudine Bo- toen EBBC zich voor de finale iatste, bleven dit maal achterwege. tuit een hechte verdediging, waar unes Lister zich met een karre- acht rebounds in een puike serie (blokte schoten, onderscheidde, Dn EBBC gelijke tred houden met Italiaanse ploeg. Een ruststand n 40-39 voor Cantu gaf de verhou- ngen dan ook aardig weer. Maai echts de optimisten onder de grote inhang van de Bossche club (men Mgde naast hét bereiken van de lale voor een ander uniek feit in de ederlandse basketbal geschiedenis lor een compleet chartervllegtulg or deze wedstrijd af te huren) ge- sfde toen nog in een gelukkige loop. rie minuten lang was er ln de twee- helft nog sprake van een gelijk igaande strijd. Toen echter kwam Italiaanse scoremachine op stoom, een monotoon ritme liep de voor- irong op van drie naar vijf, naar ven, naar negen en naar elf punten. >n zorgvuldige opbouw van een nock-out, waar EBBC niets tegen on uitrichten. itegendeel. Behalve het verlies van ein dit soort wedstrijden toch altijd teleurstellende Buff Klrkland, i halverwege de tweede helft al igen zijn vijfde persoonlijke fout op- ep, begon men steeds slechter te Weten. „Een slechte schotselectle. onze aanval zullen we toch nog nodige aandacht moeten beste- i", analiseerde aanvoerder Jan ekker het uiteindelijk tot 43 terug- «open schotpercentage van zijn eg. Schril staken die cijfers af te- het percentage van 58, dat Ga- etti Cantu in de boeken bracht. On een scorepercentage van 1 op 2 is tt onmogelijk een Europacup-finale winnen. Met name Dan Cramer Dderscheidde zich wat dat betreft vier gelukte schoten op veertien ogingen in negatieve zin. Maar ook in de verdediging excelerende Lis- kwam aanvallend tot vrij mlnlme rwtaties. Vermeld daarbij dient wel "^worden dat de Amerikaan doorzijn "Igenoot Batton zeer bekwaam afgeschermd. Aanvallend was ttton samen met zijn feilloos schie- ode compagnon Normann trou- tns degene die het recht had op de footste teug champagne uit de ver eerde Europacup. uidge erd tnlijk kwam alleen Kees Aken- ioom bij EBBC tot een bevredigende invallende prestatie. Lichtelijk ge- U8GOW De Westduitse voet- ilkampioen FC Köln heeft zich als wiste ploeg geplaatst bij de halve nalisten in het Europa Cup-toemooi oor landskampioenen. De ploeg uit oln sioot de tweede wedstrijd tegen f Schotse titelverdediger Glasgow aogers met 1-1 af. De eerste wed- «Jd. in Köln, was geëindigd ln een ■0 zege voor de Westduitsers. C Köln nam in de tweede helft van e wedstrijd de leiding door een tref- ;r van aanvaller Dieter Müller, die inuit 25 meter een vrije trap direct Schoot. Het doelpunt in Köln was "k gemaakt door Müller. Na de tref- van FC Köln ontketenden de chotten een hevig offensief. Pas vier fouten voor tijd leverde dit een telpunt op van McLean. In Glasgow tten 44.00 toeschouwers, 'overige'drie ploegen, die nog ln de Jd zijn voor de finale van de Euro- Cup i zijn het Oostenrijkse Au- da Wien, Malmö uit Zweden en Not- Bgham Forest uit Engeland. Mor- ra wordt in Zürich de loting verricht tor de halve finales van de drie Wtopa-Cuptoernooien. POREC De Nederlandse scheidsrechter Peter v«n de Willigen zal evenals vorig Jaar de (lnolc van de Europa Cup voor landskampioenen nulten. Deze wedstrijd wordt op 5 april gespeeld ln Oreno- ble. Zeker van een plaats ls al Bosna sarajewo. De vermoedelijke tegenstander Is Real Madrid. hinderd door een dijbeenblessure kwam de International, na een wat matige start, toch in zijn ritme om tenslotte met 19 punten uit te groeien tot de Bosche topscore. Zoals gezegd was de Europacup n- finale halverwege de tweede helft een gelopen koers. Coach Ton Boot, die al zijn spelers in het veld bracht, moet enigszins teleurgesteld zijn in de ver richtingen van zijn bankspelers. Spe lers als Theo Kropman, John van Vliet en Rob van Essen manifesteer den zich niet als de mensen waarop Boot om zijn eerste keus wat rust te gunnen, ditmaal kon terugvallen. Een leerzame ervaring, die de ploeg in de nabije toekomst ongetwijfeld van nut kan zijn. Die mening heerste nu ook bij de Brabantse aanhang van de ploeg, die bij binnenkomst van het hotel werd vooralen van een aandoen lijk warm applaus, ondanks het gele den verlies. Aan Inzet kan EBBC niets worden verweten. Maar er zijn enige andere facetten nodig, die een Europa Cup-finale succesvol kunnen maken. EBBC: Akerboom 16, Lister 12, Klrk land 11, Cramer 10, Faber 10. Cantu: Neumann 20, Batton 18, Barlviera 14. Tomboletti 13. Jan Dekker glipt langs de Italiaan Barlviera. Kees Aker boom en Al Faber kijken op de achtergrond toe. LAUSANNE De aanstaande tour nee van het Zuidafrikaanse rugby- team door Frankrijk en de mogelijke daaruit voortvloeiende consequentie van een olympische boycot door de Afrikaanse landen heeft het Interna tionaal Olympisch Comité niet onbe roerd gelaten. In een onaangekon digd rondschrijven aan alle 134 leden herhaalt Lord Killanin nog eens na drukkelijk het standpunt van het een waarschuwing uit in de richting dient door noch individueel noch in teamverband tegen atleten van deze landen uit te komen. De circulaire wordt gezien als een slinkse waar schuwing aan het adres van Frank rijk om de rugby tournee af te gelas ten. Het schrijven spreekt uitvoerig over de mogelijke consequenties. Daarnaast deelt het schrijven ook IOC, dat een fervent tegenstander is van rassendiscriminatie in de sport. Het herinnert de leden eraan, dat op deze gronden Zuid-Afrika in 1970 en Rhodesië in 1975 geroyeerd werden. Een gedragslijn die navolging ver van de Afrikaanse landen, die in be dekte termen eraan herinnerd wor den dat niet deelnemen aan de Olym pische Spelen mogelijk kan leiden tot schorsing en/of uitsluiting. De Ierse voorzitter drukt ook zijn twijfels uit over de plannen van de Verenigde Naties om een internatio naal verdrag op te stellen tegen de apartheid in de sportwereld. Lord Killanin schrijft: „Goedkeuring van een dergelijk verdrag door de Vere nigde Naties kan de deur openen voor regeringsdruk op nationale olympi sche Comité's om bepaalde evene menten te boycotten op politieke gronden. Het verdrag vormt mogelijk een bedreiging voor de eenheid bin nen de olympische bewtging en kan naar de mening van het IOC leiden naar een verzwakking in de strijd tegen het racisme en de apartheid in de sport." Voorzitter NIJB: GALATI De Nederlandse Ijshoc- keybond ls nog niet klaar voor de grote sprong, die het Nederlandse team ln Galatl eventueel gaat maken. De mogelijke promotie naar de A- poule van het wereldkampioenschap komt volgens Freddy SchweerS, de voorzitter van de NIJB, niet gelegen. „Natuurlijk zijn we blij met het suc ces. maar de A-poule zou te veel zijn. Daarvoor zijn we nog lang niet klaar, dat kost nogal wat tijd, pakweg zo'n vijf jaar. Er zullen eerst meer clubs en overdekte banen moeten komen. Nuchter blijven is het eerste principe, daarnaast hard aan het werk". Ook technlsch-directeur Dummy Smit ls zich bewust van de successen in Galati. „Er zal harder gewerkt moeten worden. Dat staat als een paal boven water. WIJ zullen meer ln de breedte moeten gaan werken. Dat betekent meer aandacht aan Jongere spelers van eigen bodem". Voor wat het Olympisch toernooi be treft, waarvoor Nederland zich ver rassend heeft geplaatst, heeft Dum my Smit reeds een goed uitgewerkt plan ln zijn hoofd. „Met Zweden. Noorwegen en Oostenrijk zijn goede contacten gelegd om als voorberei ding op Lake Placid onderlinge wed strijden te spelen. Tegen Noorwegen wordt in oktober een thuiswedstrijd gespeeld en in november volgt een uitduel. De eerste vereiste is echter, dat wij de medewerking van de clubs krijgen. Na terugkomst ln Nederland moet hier meteen aan gewerkt wor den. Er moeten goede bindende af spraken met de clubs komen, omdat we door de successen van dit moment erg veel gevraagd zullen worden voor oefenwedstrijden. Ook bestaat het plan om een vlerlandentoernooi te organiseren met Noorwegen, Oosten rijk en Nederland. Het vierde land is nog niet bekend". •Ook op het organisatorische vlak zal er echter veel werk verzet moeten worden. Dummy Smit: „In eerste in stantie zal er gezorgd moeten worden voor een goede opvolging voor de ploeg, die we nu hebben. Er zal een strak beleid gevoerd moeten worden op het gebied van overschrijvingen en dergelijke. En, wat erg belangrijk is, we moeten eigen en goed materiaal hebben". ZEI8T De tuchtcommissie van de KNVB heeft showmaster Barry Hug hes een geldboete opgelegd van twee honderdvijftig gulden. De trainer van FC Haarlem werd veroordeeld naar aanleiding van zijn gedrag in de wed strijd van afgelopen zondag tegen Vitesse. Een kwartier voor het einde rende Hughes de dug-out uit en pakte binnen het speelveld de bal op, daar bij van de veronderstelling uitgaande dat de bal de zijlijn gepasseerd had. Scheidsrechter Thomas noteerde de trainer en verwees hem zonder par don naar de tribune. Het wereldrecord van Jan Everse, een gele kaart acht seconden na het be- ginsignaal, werd mild bestraft met uitsluiting van één duel plus een geld boete. Collega Meutstege, die in dat zelfde duel tussen PSV en Ajax ook tegen geel op liep, kwam er nog gena diger vanaf. Hij behoeft slechts twee honderdvijftig gulden op tafel te leg gen. Huub Stevens daarentegen staat zondag tegen FC VW langs de kant. Hij werd geschorst voor één ontmoe ting, en mag verweer voeren tegen de omzetting van een voorwaardelijke straf in een onvoorwaardelijke. door Onno Zeisman UTRECHT Het dooreettingsvermogen van de voornaamste Nederlandse hockeyspelers en -speelsters zal zwaar op de proef worden gesteld. Willen zowel de dames als de heren bij de Olympische Spelen van 1980 een redelijk resultaat halen en dat betekent een medaille van edelmetaal dan zullen zij er heel wat voor over moeten hebben. Beide teams gaan driftig verre reizen maken en zijn ook nog veel uithuizig wegens andere interlands en oefenwedstrijden. Daarbij ko men de intense trainingen, drie keer per week. En verder moeten ze de clubbelangen nog dienen. Zowel coach Wim van Heumen (he ren) als Huib Timmermans (dames) hebben een zorgvuldig opgezet pro gramma. De heren beginnen op 5 april op het kunstgras van Rotter dam met een interland tegen de Vere nigde Staten en vertrekken kort daarop naar Australië voor een tien- landen-toernooi. Op de reis doen zij Maleisië aan voor enkele interlands. In juni gaan de heren naar Moskou voor een oefentoernooi en in augus tus komt Pakistan hier om een serie van zes interlands te spelen, waarvan het totale resultaat beslissend zal zijn. Een nieuwigheid voor het hoc key in Nederland. De wedstrijden worden gespeeld ln Eindhoven, Utrecht, Rotterdam, Groningen en twee maal Amstelveen. Begin september nemen de heren deel aan een vierlanden-toernooi in Brussel. Eind december gaan zij naar Pakistan en misschien ook naar In dia. Voor het voorjaar 1980 staan ver der al twee weekeinden met Groot- Brittannië en Duitsland op het pro gramma. Tussen dat alles door moet de competitie worden gespeeld, het Europees kampioenschap zaalhoc key, kampioenschappen voor Jong Oranje en de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen. Bij de ongeveer vijfendertig interlands van het Nederlands elftal komt dus een overvloed aan andere verplichtingen. Coach Van Heumen: „Ik heb mensen met ervaring nodig. Die hebben we nu te weinig. Daarom ben ik blij dat Ibert Jebbink en Geert van Eyk op mijn verzoek bereid zijn terug te ko men. Ik hoop nog op Bart Taminiau als hij in vorm is. Bij Ties Kruize hangt het af van twee factoren: hij dient absoluut blessure vrij te zijn en hij moet goed spelen. Dan krijgt hij dezelfde kansen als ieder ander." Van Heumen is vooral blij met het bezoek van Pakistan: „Als we ons willen handhaven op de wereld-rang lijst moeten we veel studeren. Dat kan het beste tegen Pakistan. Die full-professionals zijn technisch niet te kloppen. We moeten dus andere zwakke plekken zoeken. De Pakista ni hebben een natuurlijk overwicht en kunnen zich veroorloven te zeg gen: Wij spelen zó en de andere partij moet zich maar aanpassen. Bij ons is er steeds een nieuwe taktiek nodig met andere spelers en telkens om schakelen. Pakistan kan met dezelf de elf het toernooi volmaken en doet dat ook. Want hun houding, atletisch vermogen en stickvaardigheid ma ken ook dat er minder blessures zijn." Topspeler Paul Litjens ziet de ko mende anderhalf jaar niet zonder zorg tegemoet: „Bij al die reizen en wedstrijden komen ook nog de trai ningen. Vooral voor degenen die wer ken is dat een hele last". Van Heumen daarover: „We moeten met zulke din gen rekening houden. Er zijn spelers met een gezin. Of zij hebben moeilijk heden met hun werkgever. Daarnaast heb je het gevaar van mentale over belasting. Wij zullen alles heel zorg vuldig dienen te bezien. Er zal wel eens een speler een toernooi moeten missen, maar dan toch zo weinig mo gelijk". Ook de dames rekenen op Moskou, maar eerst krijgen zij nog een ander titel toernooi: het wereldkampioen schap dat in augustus in Vancouver (Canada) wordt gespeeld. Twintig landen nemen deel; Nederland is als eerste geplaatst en dankt daaraan een vrij gemakkelijke poule met Ier land. Canada. Bermuda en Bahama. De dames, die half april starten met een toernooi in Glasgow, beleven aan het eind van die maand de primeur van de komst van de ploeg der Sow- jet^Unie. Die treedt voor het eerst buiten het IJzeren Gordijn en neemt deel aan een vijflanden-loernooi in Amstelveen. De ploeg van Timmermans gaat in januari naar Moskou om er wat sfeer te snuiven en een reeks Interlands te spelen. In de loop van 1980 komt het Sowjet-team een tegenbezoek bren gen. Verder worden allerlei wedstrij den voor de Olympische Spelen ver wacht, zodat het ook wat dit betreft aanpakken is. Timmermans is in zo verre bevoordeeld boven zijn collega Van Heumen dat hij al over een flink kader van sterke speelsters beschikt en verder mag hopen, dat Keetie Woudenberg volgend jaar weer be schikbaar is. Zijn probleem is eerder uit veel goeden een verantwoorde se lectie te maken. Wat zou dat toch zijn? Als de Nederlandse tennisploeg. voor welke cup dan ook, eens een keer tje thuis speelt en er ineens blijkt dat er een brede kans op winst is, dan glijdt Tom Okker onderuit, En op zo'n denderende manier dat mijn geëerde collega Herman Kuiphof tot op het bot gegriefd lijkt Schuddebollend zegt hij dan: „Ik weet ook niet wat dat is Maar ln Nederland speelt Tom nooit zijn beste partijen." Okker ls een buiten Nederland wo nende vrije vogel die met prachtig voetenwerk en een scherpe fore hand een kapitaal verdiend heeft. Dat laatste is voor Nederlandse begrippen niet best, want kapi taalvorming is ln dit nare kikker land zo langzamerhand uitge groeid tot een misdrijf. Maar aan gezien Okker juist de sport koos waarin voor de top een uiterst goedverdlende boterham wegge legd bleek, kon de Haarlemmer genieten van de hem toebedeelde kapitalen. Hij functioneerde op prima wijze in een niet door hem bedacht systeem en al snel had Okker door dat je door grote in spanning en veel zelfkritiek bin nen een paar jaar (wat is een paar jaar in de topsport?) aardig wat geld kon verdienen. Okker heeft dat prima gedaan. Hij is in de cirkelgang van de tennis- circults mee gaan reizen en nu. tegen de herfst van zijn knappe loopbaan, kan hij min of meer tevreden stellen dat hij goed ge boerd heeft. Dat zijn tien plus jaren van grote fysieke Inspan ning inderdaad terugbetaald wor den. Ruim en ln Zwitserse franken. Er zijn mensen die hem dat laatste kwalijk nemen. Dat zijn dezelfde mensen die het Borg niet gunnen in Monte Carlo te leven, alleen omdat uit dit soort ballingschap pen een aanzienlijk belastingvoor deel gehaaid kan worden. Voor veel Nederlanders heeft Ok ker ook die roep. Verstopt in het verre en ondoordringbare Zwitser land zit daar Nederlands beste tennisspeler van na de oorlog op een berg geld. Nederland is thans voor hem taboe en als hij nog wel eens langskomt dan is het voor een t.v.-optreden of een tegenval lende partij tennis waar de held het vaderland niet kan redden. Die t.v.-optredens zijn ook van grote schoonheid. Twee komen er in mijn gedachten op. De laatste was zo'n drie maanden geleden. Okker verscheen in het jaarover zicht vanwege zijn werkelijk for midabele optreden in de 78-uitga- ve van Wimbledon. Vijf minuten beeld van een op volle toeren spelende Okker en een kort praatje moest het hoofd stuk tennis vormen. Ik deed het interview niet en had ook niet het contact dat je anders in zo'n stu dio mag verwachten. Ik observeer de Okker even en zag wat ik eer der ook al gemerkt had; hij sluit zich moeilijk, zeg maar vrijwel niet, aan bij anderen, of dat nou sportmensen of buitenstaanders zijn. Ook niet tijdens dat jaaroverzicht Een keurig geklede man, klassiek bijna, uiterst verzorgd, net ge kapt, glad geschoren, goed ogend. In taal en taalkeuze uiterst cor rect; constant afstand zoekend, steeds op zijn hoede. 't Was geen arrogantie, veel meer een grote mate van terughoudend heid. Afwachten, vooraichWg en toch bewust bezig om snel van het gedoe af te zijn omdat een volgen de afspraak riep. Zoals hij daar stond en zo soms eens een ge sprekje met een andere aanwezige voerde, was Tom Okker een „loner". In het betreffende interview be perkte hij zich voorts tot wat alge meenheden. hij zei niets opzienba rends of erg sterks, zijn verhaal was zoals ongeveer te verwachten was: vrij vlak, soms een klein speelsigheidje, maar verder niet meer dan een baselijngevecht tus sen twee oudere spelers. Met name toen hem voor de voe ten werd geworpen dat hij zichzelf wel eens in de rangen der miljo nairs kon gaan ophouden, stokte het praatmechanisme van Okker. Op zich is de vraag natuurlijk im pertinent. Niemand vraagt Ruud ter Weyden hoe hij het met zijn 55.000 gulden per jaar nou alle maal doet, maar Okker reageerde als zovaak. Hij plakte een fantas tische glimlach rond de mond en antwoordde strak met een „Nouehhh, kijk wat moet ik daar nu op zeggen." Niets natuur lijk. Okker maakte ik nog eens mee. Dat was in Heerenveen. En of an dere bank organiseerde zo'n rond je door Nederland en omdat God het zo bedacht had kwam een vier tal toptennisspelers die avond in het Friesche Haagje samen. We aten in het motel. Okker at alleen, snel, vrijwel gehaast een biefstuk weg. De andere drie avon turiers (Roche, Drysdale en nog eentje wiens naam ik vergeten ben) grapten samen aan een tafel. Hun manier van verpozen was weldadig. Lekker eten. onderuit zitten, een beetje kalm aan en straks dat publiek even laten ge nieten van wat leuke slagenwisse lingen. Of zoiets. Okker stak tegen dit drietal af. Hij was meer ge spannen, meer heer, meer alles. Hij was zich bewust van zijn Okker-zljn. Hij was in Nederland en hij diende zichzelf in toom te houden. Weer was daar die correcte kleding. weer de bijna strenge gelaatsuit drukking en zo soms de openbre kende lach als een notabel aan de Meester voorgesteld werd. Okker, bedacht ik me toen ai, moet niet meer in Nederland spe len. Die is te goed voor dit volk Het was onzin hem terug te roepen om in dienst van Hare Majesteit een Davis Cup wedstrijd te spelen. Zinloos ook, want Okker verloor zeker 50% van 2ijn partijtjes, had ik tenminste ergens gelezen. Maar afgelopen weekend was hij er weer. Nu in Amsterdam met. Frankrijk als tegenstander. Het had de Fransen behaagd om op de laatste dag een ïq-Jarige wereldbe lofte tegen Okkér in het veld te sturen. En Okker ging eraan. De Fransman kwam de volgende maandag huilend in de dagbladen over. Zo blij was ie. Maar was hij blij gewonnen te hebben, of was hij blij van OKKER gewonnen te hebben. Dat is interessant om te weten. Want wat is de huidige markt waarde van onze 's werelds beste dubbelspelspeler Volgens offici eel, door computers uitgebraakte, lijsten? En waar staat hij op die enkelspellijst? Nommer 59 of 89 ol 14. Wie weet het? Tom Okker blijft Nederlands grootste tennisspeler van na de oorlog. En miljonair en terecht. Goed gereageerd op het Juiste moment. Een weinig spraakzame man, al tijd gereserveerd. Maar daarom nog we) een hele grote sportman. Ondanks het feit dat hij vaak ver liest als hij voor oranje moet uit komen. PS. Ik was eens in Israël. In het mooiste tennispaleis ter wereld. Dat hele centrum was gebouwd met vreemde gelden. Vele tennis spelers ter wereld hadden iets ge schonken. Op een bordje kon jp zien hoeveel wie gegeven had. Ik weet dus nu hoeveel Thomas Sa muel Okker geschonken had Maar dat teraijde ADVERTENTIE BV Trans, u weet wel, dat betrouwbare reisbureau van de Nederlandse Spoorwegen kwam met vele Zwitserse hotelhouders tot vaste priisafspraken Wat voor u betekent; op tal van Zwitserland- reizen een prtjsreduktie van liefst 80 tot 220 gulden, Let wel, per persoon. Zo heeft u meer plezier voor uw vakantiegeld Informeer maar Bi| alle stations, uw reisbureau, de ANWB, de Rabo-bank of bi| Reisbureau der N V. Nederlandse Spoorwegen Katremetoren, Centraal Station, Utrecht Tel. 030-31.94.45

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 23