Nieuwegein: speculatie huurwoningen voorkomen Notariële fout in verkoopcontract 'Ziekenhuizen moeten bij ramp samenwerken' Belgen ontduiken fiscus voor 14 miljard Minder vraag en meer produktie van olie nodig een amanuensis gemeente arnhem FAMILIEBERICHTEN ^R/JVGLfcN^ j voor en voor alle DINSDAG 20 MAART 1979 TROUWKWARTET NIEUWEGEIN (ANP) De gemeente Nieuwegein wil vla het Nederlands arbitrage-instituut (NAD proberen te voorkomen, dat 105 premie-huurwoningen in deze gemeente ten prooi vallen aan speculatie. De woningen, die eind 1977 werden opgeleverd, dreigen door een notariële verschrijving in een verkoopcontract met winsten van enkele miljoenen guldens door exploitatiemaatschappijen doorverkocht te worden, zo blijkt uit een raadsstuk van de gemeente. Voor de bouw en exploltaUe van de 105 Woningen sloot Nieuwegein In 1975 een overeenkomst met het bouwbedrijf Van Oent. Met de bouw was een bedrag van ongeveer 13.5 mUjoen gulden gemoeid Even later ROTTERDAM (ANP) - De stafleden van de ziekenhuizen ln het Rotter damse gebied, verenigd ln de lnter- stafraad Rotterdam, willen graag sa menwerking tussen de ziekenhuizen ln Rijnmond bij rampen. Door mid del van een symposium op de Eras- m us universiteit heeft de Inters taf- raad een begin gemaakt met de dis cussie over deze coördinatie. De betrokkenen streven naar een overdracht en uitwisseling van Infor matie en ervaring van deskundigen vanuit hun specifieke betrokkenheid bij de rampenorganisatie. Hierbij zijn ook het openbaar lichaam Rijnmond, de brandweer, politie en het havenbe drijf betrokken. bleek dat Van Oent nooit het oog merk heeft gehad de huurwoningen zelf te exploiteren, want het bedrijf verkocht de hulzen ln het Jaar van oplevering aan Pan Eurohome. Echter met verplichte handhaving van de voorwaarden, zoals overeenge komen ln het oorspronkelijke con tract tussen Van Oent en de gemeen te Nieuwegein BIJ de verkoop echter maakte de notaris de fout verkeerde voorwaarden ln het nieuwe contract op te nemen, namelijk die voor koop woningen, terwijl het premie-huurwo ningen waren. Verkoop Pas ln mei 1978 Kwam de gemeente achter deze fout, toen Shell zich aan diende als koper van de woningen. Nieuwegein liet Shell begin Juli weten een dergelijke verkoop niet wenselijk te achten, omdat het hier om premie- huurwoningen ging die niet bedoeld waren voor Individuele verkoop Ook aan Pan Eurohome werd dit ter- zelfdertljd meegedeeld, maar deze maatschappij ging daarop tot actie over en verkocht de 105 Woningen eind Juli met een speculatieve winst van enkele miljoenen guldens aan de exploltatiemaatschappij Van der Linden. Enkele maanden later ln oktober kreeg de gemeente Nieu wegein een tip dat Van der Linden de hulzen weer met een forse miljoenen winst wilde doorverkopen. Dit wist de gemeente echter door middel van een kort geding te voorkomen. „WIJ willen nu een grote maatschap pij als Pan Eurohome eens duidelijk maken, dat ze niet op zo'n oneigenlij ke manier gebruik kunnen maken vancontractbepalingen", aldus mr. O. Hoekstra, hoofd algemene en Juri dische zaken van Nieuwegein. „Ook claimen wij een boetbedrag van ruim 2,5 miljoen gulden, omdat Pan Euro home de woningen binnen vijf Jaar weer heeft doorverkocht, terwijl dit contractueel verboden Is. op straffe van een dwangsom van 25.000 per woning. De gemeente wil vooral ten behoeve van de huurders die er nu ln wonen proberen te voorkomen, dat ze straks geconfronteerd worden met proble men met slechts op enkel winst uit zijnde onroerend-goedbedrijven. BRUSSEL (ANP) - De Belgi sche fiscus zal dit Jaar een be drag van 200 miljard frank (on geveer 14 miljard gulden) aan Inkomsten derven als gevolg van belastingfraude. Dit is be cijferd door de belastingdes kundige Max Frank, hoogle raar aan de Franstalige vrije universiteit van Brussel. Vol gens Frank ls het inkomsten verlies van de Belgische staat als gevolg van fraude ln vijf jaar tijd verdubbeld. Tachtig procent van de fraude heeft betrekking op de Inkomstenbe lasting. Volgens de Brusselse hoogle raar zijn de rijksten de grootste fraudeurs. Hij raamt dat de vijf procent burgers die het hoog ste Inkomen verdienen, verant woordelijk zijn voor 54 procent van het staatsinkomensverlles als gevolg van de fraude. De tien procent Belgen die het ge ringste inkomen hebben zijn maar voor 0.2 procent van de fraude verantwoordelijk. Prof. Frank zegt in zijn studie dat het beleggen ln buitenland se „belastingparadijzen" een van de grote fraudemiddelen ls. Dit jaar zal ongeveer een kwart van de Inkomstenbelas ting niet worden aangegeven. Van erfenisrechten wordt 40 procent niet aangegeven. Alles bijeen zal het de Belgische staat dit jaar 19,2 procent van zijn totale fiscale Inkomsten kosten, aldus de hoogleraar. AMSTERDAM De situatie, die als gevolg van het wegvallen van de olieproduktie in Iran is ontstaan, bevestigt nogmaals hoe kwetsbaar de wereldenergievoorziening is door de afhan kelijkheid van één enkele bron olie en de bereidheid van slechts enkele landen om te leveren. zijn te betalen, en ook kuni len, voor al hun olie Dientei is er het gevaar van een verhoging van de contractu aldus lr. Werner. Hij meende, dat de enige ra heid om de energievooreienii wereld op langere termijn kwetsbaar te maken, is zo mogelijk over te gaan tot de< keling van andere energie! (gas, steenkool, kemenergi tot een maximale bespari energieverbruik. Dit zei ir. E. G G. Werner, directeur van de Koninklijke Shell Groep tij dens een bijeenkomst van de Neder- landsche Maatschappij van Nijver heid en Handel te Middelburg Zelfs als ln Iran de export weer op gang komt, dan zal het tekort over het gehele jaar gemiddeld 1 of 2 mil- •Joen barrels per dag bedragen. Dit cijfer komt overeen met 2 a 4% van het gebruik. Het is mogelijk geweest om aan de vraag naar olie te blijven voldoen door uit voorraden te putten. Deze slinken echter snel tot het minimum dat noodzakelijk is. „Het lijkt mij onwaarschijnlijk, dat hoe dan ook deze voorraden weer opgebouwd kun nen worden tot een comfortabel ni veau met het oog op het ingaan van het komende winterseizoen", aldus de heer Werner. „Wat we nu nodig hebben is of min der vraag of meer produktie en bij voofkeur beide," zo merkte hij op. Volgens ir. Werner verdient de recen te aanbeveling van het Internatio naal Energie Agentschap om op korte termijn tot een besparing op de vraag ven 5% te komen dan ook alle steun. Daarmee daalt de vraag naar pro- dukt en neemt de druk op de prijzen af. Hij noemde het ontstellend te zien hoe de prijzen omhoog zijn gegaan, in het bijzonder op de vrije markt, die altijd erg beperkt is. „Helaas worden de prijzen op de vrije markt door sommigen nu gebruikt als aanwijzing voor wat verbruikers bereid zouden De Lorentz- Scholengemeenschap voor VWO/HAVO/MAVO vraagt voor zo spoedig mogelijk bij voorkeur in het bezit van het amanuensis- diploma of een gelijkwaardig m.b.o.-diploma. De werkzaamheden zullen voornamelijk bestaan uit het assisteren bij het scheikunde-onderwijs. De Lorentzscholengemeenschnp neemt deel aan het C.M.L.S.-experimcnt. Salaris volgens Rijksregeling. Inlichtingen worden verstrekt door de rector van de school, de heer drs. J. W. Ficchter, tel. 085-215669 (school) of 085-431287 (huis). Belangstellenden worden verzocht hun sollici tatie zo spoedig mogelijk in te zenden aan Burgemeester en Wethouders, p/a afdeling Onderwijs en Volksontwikkeling, Postbus 9029, 6800 EL Arnhem. kunnen van maandag tot en met vri|dag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur Goedemorgen opa en oma hartelijk gefeliciteerd Annette Anka Fraukje Hans Burggraaff Betty Moscoviter gaan trouwen op 26 maart om 11.30 uur in Am sterdam. Receptie van 15-17 uur Bistro Annette, 3e Weteringdwarsstr. 17. Kerkelijke bevestiging 1 april om 10.30 uur in de Geref. Kerk, Keizersgracht te Amsterdam. Tot onze droefheid nam de Heere, na een kortstondige ziekte, uit ons midden weg onze lieve zorgzame man, vader, opa, broer, zwager en oom Andries Pieter Buljs eerder weduwnaar van C. Lodder op de leeftijd van 75 jaar. M. Buijs-de Winter Kinderen, kleinkinderen en verde re familie 2983 GB Ridderkerk, 19 maart 1979, Benedenrij weg 119. Geen bloemen Gelegenheid tot rouwbezoek, dinsdag- en woensdagavond van 19.00-21.00 uur in het woonhuis. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden donderdag 22 maart om 15.00 uur op de nieuwe begraafplaats „Vredehof' te Ridderkerk. Tc Zal dan gedurig bij U zijn tn al mtjn noden, angst en pijn. U al mijn liefde waardig schatten, wijl Gij mijn rechterhand woudt vatten.' Gij zult mij leiden door Uw raad, o God, mijn heil, mijn toeverlaat, en mij. hiertoe door U bereid, opnemen in Uw heerlijkheid. Na een langdurig en moedig gedragen ziekte, nam de Heere voor ons toch nog onverwacht uit ons midden mijn lieve vrouw en onze zorg zame moeder, dochter, schoondochter, zuster, schoonzuster en tante Saartje Bouman echtgenote van Barend Bos op de leeftijd van 54 jaar. B. Bos Jan en Tjitske Henk Veenendaal: H. Bouman E. Bouman-van Barneveld. Veenendaal: J. Bos-Dikken en verdere familie. Ederveen. 17 maart 1979. Luntersekade 1. Geen bezoek aan huis geen bloémen. Gelegenheid tot afscheid nemen van de overle dene dinsdag 20 maart van 19.00-20.00 uur in de rouwkamer van hei Pieter Pauw Zieken huis te Wagemngen. De rouwdienst wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Ederveen woensdag 21 maart li. om 12.00 uur waarna om 13 30 uur de teraardebestelling zal plaats vinden op de Al gemene Begraafplaats te Veenendaal Na de teraardebestelling is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula van de be graafplaats. O Here, uw goedertierendheid is tot in eeuwigheid Uit Psalm 138:8 De Heer heeft tot Zich genomen onze lieve' zuster, schoonzuster, tante en nicht Cornelia Vogel weduwe van Adrianus Philippus Kuyl in de ouderdom van 80 jaar. Uit aller naam: Ph. Vogel sr. Amsterdam, 18 maart 1979 Huize „De Kimme", Beemsterstraat 546 Correspondentie-adres: Schoorlaan 1, Leidschendam De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 23 maart om 11 uur op de Noorderbegraafplaats aan de Buikslotermeerdijk. Vertrek vanuit Huize „De Kimme" om 10.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Enige algemene kennisgeving Heden overleed onze beste zuster, schoonzus ter en tante Johanna van Waasbergen op de leeftijd van 78 jaar. Breda, Dr. J. P. van Waasbergen L. van Waasbergen-van Dis Rotterdam. M. K. van Waasbergen den Hartigh W. van Waasbergen T. van Waasbergen Nieuwerkerk a.d. IJssel: A H. Schotte-Stout S. Schotte Baarn, Ds. W. van Waasbergen A. H. F. van Waasbergen- van Selms Kapellen (Bos) België M. J. van den Berg- van Waasbergen Ir. J. V. van den Berg Correspondentie-adres, Dr. J. P. van Waasbergen, Bavelselaan 410, 4834 TK Breda Verzoeke geen bloemen De crematie zal plaatsvinden vrijdag 23 maart a s. om 10 00 uur in het crematorium, Maeter- linckweg 101. Rotterdam-Zuid. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de ontvangkamer van het cre matorium. Na een geduldig gedragen lijden is heden door God Thuisgehaald onze lieve en zorgzame Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Neeltjc Zonneveld van Leeuwen weduwe van L. J. Zonneveld, in de gezegende ouderdom van bijna 90 jaar. Psalm 145:6 oude berijming Australië, Chelsea Heights: L. J. Zonneveld E. M. Zonneveld-Summer Roden: P. E. Zonneveld C. A. Zonneveld-van den Oever Voorschoten: C. J. Zonneveld C. Zonneveld-Brouwer Ha vel te: A. A. Stoof-Zonneveld W. Stoof Klein- en achterkleinkinderen Apeldoorn, 17 maart 1979 „Talma Elim" Corr.adres: Havezathenlaan 55, Roden Geen bloemen. Wij hebben Moeder opgebaard in het Rouw- centrum van de Monuta Stichting, Derk Kamphuisweg 6 te Ugchelen (Apeldoorn), waar gelegenheid is tot het tekenen van het condoleanceregister woensdag a.s. van 19.00- 19.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden donder dag 22 maart om 13.00 uur in de aula op de algemene begraafplaats „Heidehof' te Ugche len, waarna de teraardebestelling volgt aldaar. Vertrek van Derk Kamphuisweg 6 om 12.45 uur. God nam tot Zich onze lieve man, vader en opa Jillis van Saarloos op de leeftijd van 70 jaar. Wij zijn hem dankbaar en zullen hem in onze familiekring erg missen. Zeist: B. M. van Saarloos-v.d. Berg Alphen a.d. Rijn: Cor en Liesbeth Oude Meer: Wil en Kees Wellington (N.Z.): Aart en Gill Badhoevedorp: Lex en Jaerda Enkhuizen: Thea en Gerard Maarssenbroek: Jim en Marja en alle kleinkinderen Zeist. 17 maart 1979. Laan van Vollenhoven 2429. Gelegenheid tot condoleren: woensdagavond 21 maart a.s. in het Rouwcentrum van Tellin gen. Jufferstraat 1 te Zeist van 20 00 tot 21.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden te Zeist op de Algemene Begraafplaats, donderdag 22 maart a.s. Hieraan voorafgaande zat om 14 00 uur een rouwdienst gehouden worden in de aula van de begraafplaats. Vertrek Jufferstraat 1 om 13.45 uur. Met het zicht op Pasen is op de Dag van zijn Heer ingeslapen onze innig geliefde man, zorg zame vader, schoonvader en grootvader Klaas van den Ouden in de leeftijd van bijna 49 jaar. C. M. van den Ouden-Kleiman Marijke, Albert en Bastiaan Rianne Pieter Maarten De Meern Zondag IQ maart 1979 Castellumlaan 9. Vóór de begrafenis op donderdag 22 maart a.s. zal een dienst van woord en gebed gehouden worden in de gereformeerde kerk aan de Woerdlaan te De Meern, "welke aanvangt om 11.00 uur. De ter aarde bestelling zal plaats vinden op de Hervormde begraafplaats te De Meern om 12.00 uur. Gelegenheid tot condoleren op woensdag 21 maart a.s. van 20.00 tot 21.30 uur in de Gereformeerde kerk te De Meern en na de begrafenis eveneens in deze kerk. Geen bezoek afin huis, geen bloemen en geen toespraken. Geborgen in Gods liefde Op 18 maart is overleden onze broer, zwager, schoonzoon en oom. Klaas van den Ouden oud 48 jaar 19 maart 1979 Rotterdam: J. H. Smink-van den Ouden H. P. Smink Waddinxveen: J. Molenaar-van den Ouden H. R. Molenaar Rozenburg: J. J. van den Ouden A. M. van den Ouden-Timmers Rotterdam: P. Kleiman Rotterdam: P. Kleiman P Kleiman-Mastenbroek Neven en nichten. „Want door genade zijt gij behouden, door het geloof, en dat niet uit uzelf: het is een gave van God" Efeze 2 8 Ingegaan tot de vreugde van zijn Heer mijn lieve, zorgzame man Willem Langbroek op de leeftijd van 67 jaar. L. E. Langbroek-Koster 2071 BG Santpoort-noord, 14 maart 1979 Wulverderlaan 25 In gevolge de wens van de overledene heeft de begrafenis in familiekring plaatsgehad. Met diepe droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze geliefde broer, zwager en oom Willem Langbroek echtgenoot van Lydia Elisabeth Koster op de leeftijd van 67 jaar. Fam. Langbroek Fam Koster Fam. Boon neven én nichten Santpoort, 14 maart 1979. „Zij is verlost, God heeft haar welgedaan." Na een langdurig lijden heeft God in Zijn heerlijkheid opgenomen, mijn geliefde zuster, onze schoonzuster en tante Adriana van Mourik in de ouderdom van 83 jaar. Mede namens de familie: W. van Mourik Rotterdam, 18 maart 1979 Tagoreplaats 139 Bezoek en gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis, woensdag van 19.30-20.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 22 maart a.s. in het familiegraf op de begraaf plaats „Oud-Kralingen", Kralingseweg 334, Rotterdam, na aankomst in de kapel om 11.50 uur. Vertrek van het woonhuis om 11.30 uur. Geen bloemen. Dit is een getrouw woord en alle aanne ming waard, dat Christus Jezus in de wereld gekomen is om zondaren te behouden (1 Tim. 1:15a) Op 17 maart 1979 overleed in vrede en geloofs vertrouwen onze lieve Zuster en Tante Elisabeth Agatha van der Bom-van Schaick weduwe van J. E. H. van der Bom, op de leeftijd van 91 Jaar Velp, J. C. van Schaick Neven en nichten Bakker Van der Bom Knook Pruys Reitsma Schuyl Versluys Driebergen. Nassau-Odijckhof De begrafenis zal plaats vinden na een korte dienst in de kapel van de begraafplaats "Rust oord" te DIEMEN op woensdag 21 maart 1979 des middags om 2.30 uur. Corr. adres: C. W. Reitsma. Wethouder Teselinglaan 19, Driebergen. „Maar blij vooruitzicht dat mij strt Ik zal ontwaakt Uw lof ontvouwen ps. 17 vers 8 In de volle zekerheid des geloofs nam de H tot Zich mijn lieve man, onze zorgzame va grootvader, broer en zwager. Jan Visser Mz in de ouderdom van 83 jaar 's Gravendeel: M. W. Visser-Quartel M. C Visser W. Visser-IJzerman Ooltgensplaat: M. in 't Veld-Visser A. in 't Veld 's Gravendeel: C. Visser C. A. Visser-de Koning Rijsoord: T. A. J. van der Helm-Visser J. van der Helm 's Gravendeel: F. M. Visser J. Visser P. Visser C. J. Visser-van Trooijen Zuidlaren: H. W. Visser G. Visser-Vos kleinkinderen en verdere fam 's Gravendeel, 17 maart 1979 Beatrixstraat 2. De dienst van woord en gebed zal D.V. pla hebben woensdag 21 maart voormiddag 10 in de Chr. Geref. Kerk, Zuid-Voorstraat waarna de begrafenis volgt op de begr plaats te 's-Gravendeel. Gelegenheid tot cor leren in gebouw „Ichthus", Zuid-Voorstraat dinsdag 20 maart van 19.00 tot 20.30 uur. Geen bloemen Met ontroering vernamen wij het heeng van mevrouw M. van der Laan- Barreveld Dankbaar denken wij aan de vele jaren wa: zij met overgave en wijsheid de zaak van A.R. Partij met name inzake voor de vr< heeft bepleit en gediend mede als lid van A.R. Vrouwenkontakt. Het Bestuur van de A.R. Partij Rotterdam H. J. van der Meiden, voorzitter A. J. Janssens, secretaris Voor het vrouwenkontakt: G. A. van der Spek-Pereboom J. Buesink-Oskam Rotterdam, 17 maart 1979. Voor de zeer vele blijken van medeleven overlijden van onze geliefde moeder, grootmo overgrootmoeder Maria Elizabeth Buisman-Niem betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: R. Buisman Wezep, maart 1979 Prinses Irenelaan 20 CNV RAVELLAAN 1 - ANTWOORDNUMMER 1096. 3500 VE UTRE TELEFOON: 030 941041

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 14