Hoewel de bananenplant een zeer weer met de hand, in kammen verdeeld bijzondere plant is, heeft hij niet de en gewassen, waarna ze op kwaliteit gese gewoonte om z'n vruchten inclusief etiket lecteerd worden. Want alleen de aller ter wereld te brengen. Toch hebben de betere bananen die in de winkels hangen een etiket op de buik. Waarom? Er zit een merk op een banaan, omdat een banaan weliswaar het werk van moedertje' natuur is, maar zeker ook het werk van mensen. Een banaan is een bijzondere vrucht. Het is een voedzame, vita minerijke tropenbewoner die nogal wat zorg en aandacht vraagt om gaaf en geel op de plaats van bestemming te komen. De banaan komt Van de bananenplant, per Hier wordt een bananentros gekapt. abuis Vaak boom 2e- ^unt acn dat zo'n tros bijna manshoog is. noemd, omdat de dicht wij in Nederland kammen noemen, ineengestrengelde Leuk om te weten is dat de vakman praat bladeren er uitzien als de bananen knjgt stam van een boom. Aan die plant groeien onder de gezonde invloed van veel zon de bananentrossen. De trossen zijn vele malen groter dan de trosjes die u in de winkel vindt. Dat zijn ook eigenlijk geen trossen maar kammen. En een tros bestaat wel uit zo'n 100 kammen. Als de bananen mooi vol en groen zijn geworden, worden ze geplukt. Heel voorzichtig, met de hand, want een banaan is gevoelig. Na de pluk worden de bananen, beste krijgen 'n plaatsje in de speciale dozen waar- in ze verscheept worden. Ook dat verschepen is een zorgvuldig werkje. Speciaal daarvoor inge richte schepen zorgen ervoor dat de bananen gedurende de hele reis op een constante temperatuur van 13.5 graden blijven. Omdat dat de enige manier is om ze zo gaaf mogelijk in Nederland te krijgen. En zo groen mogelijk. Ja, groen. Als bananen naar ons landje komen zijn ze nog zo groen als gras. En zo hoort het ook. Want alleen dan kunnen we er voor zor gen dat u lekkere stevige De groene bananen namelijk, gaan in Nederland naar zogeheten bana nen rijpers. Dat zijn zorgvuldig geselecteerde specialisten die er, in speciale rijperijen, voor zorgen dat de bananen in het juiste tempo van groen naar geel rijpen. Niet te langzaam en niet te vlug, want alleen een verantwoorde rijpings- duur maakt bananen lekker. Zodra de bananen gaaf geel zijn, met een klein groen puntje, zijn ze rijp voorde groenteman, de super markt, de markt En daar ziet u ze dan hangen. Met een etiket op hun buik. Bij het kiezen van uw bananen moet u er van uitgaan dat gaafgele bananen rijp zijn voor consumptie en dat u bananen met een groen puntje nog wat langer kunt laten liggen. Als u daar op let, en op het rode etiket, bent u zeker van een stevige, lekkere banaan. Natuurlijk zijn Dole bananen niet de enige met een etiket Dat weten we best We zijn zelfs vrij nieuw voor Nederland. Maar daar heeft u alleen maar voordeel van. Want omdat we u nog moeten overtuigen van de uitgelezen kwaliteit van onze bananen, doen we ons uiterste best om u te laten weten, merken en proeven dat de lekker ste bananen, de bananen met het rode etiket zijn. Ook al worden ze er niet mee geboren. Een banaan wordt noo met een etiket gebote j j-i De trossen worden verdeeld in wat i 1 i L i j over trossen, handen (kammen) en vingers. i Hier kunt u zien waarom de bananen krom zijn. Op het eerste plaatje ziet u dat de bananenplant een bloem heeft die zo zwaar is dat hij naar beneden hangt. Op het tweede plaatje ziet u het begin van de bananen, die met de punten naar de grond wijzen. Op het derde plaatje ziet u dat de bananen de bocht om, de lucht in groeien om de tropenzon op te zoeken. En daarom nu, zijn de bananen krom. Dole banaan. Negen maanden met zorg gekweekt, handgeplukt, groen verscheept, gerijpt in Nederland en gaafgeel afgeleverd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 18