KWISPEL. DAT IS GOED VAN DE BAAS! WANT T IS GOED VOOR DE HOll L .centraal beheer apeldoorn B(pM stop de kernwapen wedloop ALS WIJ ZEGGEN DAT UW HOND KWISPEL NODIG HEEFT HEBT U ER RECHT OP TE WETEN WAAROM. fSTOPdel neutronen1 Op 18 maart 1978 werd in Amsterdam het grote Internationale Forum tegen de Neutronenbom gehouden, waaraan gedelegeerden uit nagenoeg alle Europese landen, de VS en Canada deelnamen. Tot slot richtten de 1500 aanwezigen tot de regeringen van alle landen en volkeren onderstaande oproep: Oproep van Amsterdam. Aan de volkeren, aan de regeringen van alle landen. Wij, de deelnemers aan het internationale Forum ..Stop de Neutronen bom" te Amsterdam, richten ons tot een ieder, die zich verantwoordelijk voelt voor het lot van de mensheid. Voor ons allen geldt thans de vraag: Moet de wereld de weg opgaan van steeds grotere en intensievere atoombewapening, van de produktie van steeds afschuwelijker vernietigingswapens, die het leven en de toekomst van miljoenen mensen op het spel dreigen te zetten? Of is thans het ogenblik gekomen om een ingrijpende wending in deze ontwikkeling tot stand te brengen? Wij, de deelnemers aan het Internationale Forum en afkomstig uit de landen van Europa, de Verenigde Staten en Canada, verheffen onze stem om een keer ten goede te bewerkstelligen. Juist op dit moment is het nodig ons geluid te laten horen en al onze krachten te verzamelen tegen nieuwe, dreigende gevaren. Allerwege is men diep geschokt door het voornemen geuit in de Verenigde Staten, van de zijde van militaire kringen om over te gaan tot de produktie van de neutronenbom, die levende wezens doodt door middel van neutronen-straling en materiële waarden in takt laat. De neutronenbom is het meest sinistere en speciaal op mensenverdelging gerichte wapen. Uitgaande van onze gemeenschappelijke bezorgdheid voor het leven en welzijn der volkeren, doen wij een klemmend beroep op de regeringen om zich de gevaren terdege bewust te zijn en zich ernstig rekenschap te geven van de brede protestbeweging, welke zich thans in vele landen ontplooit en waarin de vastberaden wil tot uitdrukking komt om de wereld te behoeden voor een atoomoorlog, die door aanmaak en introductie van het neutronenwapen alleen maar naderbij kan worden gebracht. Het is nodig ondubbelzinnig af te zien van ieder plan tot produktie van het neutronenwapen. Op het grondgebied van onze landen mag geen plaats geboden worden voor dit wapen. Wij roepen allen op initiatieven te ontwikkelen, zich iedere inspanning te getroosten, die nodig is om leven en toekomst veilig te stellen tegenover het gevaar van een nieuwe escalatie in de atoombewapening en de bewapening in het algemeen, welke ongetwijfeld het gevolg zou zijn van de invoering van het neutronenwapen. Amsterdam, 18—19 maart 1978. Deze advertentie werd mogelijk door de schenkingen van vele goede gevers. Ook uw bijdrage is welkom op gironr. 1956719 t.n.v N. Schouten. Amsterdam, sect.: Walraven van Hallweg 17, 1063 TB Amsterdam, tel. 020 - 113342. u Een hond is van nature een aaseter. U ziet het aan de nauwste verwanten van uw huisdier in de vrije natuur. Wolvea hyena's of jakhalzen eten van hun prooi allereerst de spijsverterings organen, waarin halfverteer de koolhydraten aanwezig zija Want een hond heeft naast dierlijke eiwitten ook koolhydraten nodig. Een hond heeft echter de grootste moeite met de vertering hiervan. Als hij in de vrije natuur zijn prooi eet zijn de kool hydraten al half verteerd. Met Kwispel honde- brokken is de natuurlijke situatie zo goed mogelijk nagebootst Via een speciaal procédé (extruderen) zijn de koolhydraten in Kwispel hondebrokken direkt opneembaar voor uw vier voeter. Daarbij is Kwispel ook uiterst smakelijk. De natuur lijke smaak van vlees- verteringsstelsel minder belast Kwispel is een eiwitten maakt Kwispel voor geëxpandeerde brok uw huisdier bijzonder aantrekkelijk Kwispel heeft een hoge verteringscoëfficiënt Eiwitten e.d. worden snel omgezet in energie. Daardoor wordt het spijs- i; f van Kwispel is dei zorg besteed aan d verhouding van mineralen en spoi elementea Kwispel is kofcj uid iviifl ponT In water zwelt de brok op, zonder uit elkaar te vallen. Er is in Kwispel géén bovendien een drojr melasse (suiker, laxeren!) dat u zonder bezw; c verwerkt Resultaat een 'ri *H' goede, vaste ontlasting. Bij de samenstelling Ir hele dag kunt neeiji Uw hond regelt een bak schoon w; zet - dan zelf de vo opname. In Kwispel zit uw hond nodig het Goed dat u't weet 1 Kwispel is verkrijg J de vakhandel! o--®. fsy Wie zVi bedrijfsrisiki's verzekert mag wel oppassen Het verzekeren van bedrijfsrisiko's is zo vanzelf sprekend dat het vaak zonder veel nadenken gebeurt. Verzekeringsaangelegenheden zijn voor de meeste ma nagers nu eenmaal niet de meest interessante materie om zich in te verdiepen. Het gevolg is wel dat veel Nederlandse bedrijven een nogal onoverzichtelijke verzekeringsportefeuille hebben, en vaak op veel te hoge premielasten zitten. van zelfverzekerdheid. Voor sommigen misschien een nadeel, voor velen een voordeel. Een voordeel vooral, omdat wij door de direkte samenwerking met de verzekerde kunnen komen tot een op de specifieke behoeften afgestemde polis. Bedrijfsrisiko's verzekeren vergt kennis en kreativiteit. Bij "verzekeringen" denkt men al gauw aan het kopen Tien tegen één, dat we met minder papieren rompslomp uw dekking kunnen verbeteren en uw premie kunnen verlagen. Om uw bedrijf voor een dergelijke situatie te be waren (of er alsnog verbetering in te brengen) geven wij u graag wat informatie. Waardoor uw verlies- en winst rekening er duizenden guldens florissanter uit gaat ziea Beschikt u namelijk over de nodige kennis van de bedrijfsrisiko's die u dagelijks loopt, dan kunt u voor uw bedrijfsverzekeringen terecht bij Centraal Beheer, een unieke verzekeringsmaatschappij die in 1909 werd opgericht Door Ondernemers Voor Ondernemers. Hoe komt het dat Centraal Beheer zo voordelig is? Uitgangspunt van alle Centraal Beheer aktiviteiten is de bedrijfskennis die bij de kliënt zelf, bij u, aanwezig is. Waardoor het mogelijk is direkt zaken te doen, zonder intermediair, en de kosten te drukken. Vanzelfsprekend vergt deze werkwijze van de verzekerde vertrouwen op eigen inzicht en een mate van een polis, maar met bedrijfsrisiko's ligt het zo simpel niet, want die polis bestaat in feite niet-die moet speci aal voor elk bedrijf opnieuw op maat gemaakt worden. Hiertoe is het nodig om de kennis en ervaring ten aanzien van de bedrijfsrisiko's die bij het te verzeke ren bedrijf aanwezig zijn te paren aan de kennis en erva ring van de verzekeraar. Dit vraagt van beide kanten inzicht, voorstel lingsvermogen, kreativiteit en de wil om samen te zoe ken naar de beste oplossing. Wat dit aangaat is het belangrijk nog eens te memoreren dat Centraal Beheer Apeldoorn in feite werd opgericht door ondernemers en dat er in al die jaren sinds de oprichting een enorme hoeveelheid ervaring is opgebouwd in het verzekeren van allerlei soorten bedrijven. Hetgeen Centraal Beheer's staf van vijftig e bedrijfsverzekeringsadviseurs een zekere voorsprong geeft bij de analyse van risiko's en het inschatten erv; e Voordat wij een polis opmaken bekijken we eerst hoe uw risiko's verkleind kunnen worden door preventieve maatregelen.Waardoor wij in veel gevalli tot aanzienlijke premiebesparingen kunnen komen. Méér dan alleen verzekeringen. Centraal Beheer Apeldoorn houdt zich overigens nii 5 alleen bezig met bedrijfsverzekeringen, maar ook met l zaken als leasing, pensioenfondsbeheer, projektontw 1 keling en vestigingskredieten. Bovendien is Centraal Beheer Apeldoorn zee aktief op computeigebied. Ons software-house CSR levert software "op maat", terwijl computer-servicebi CEA een uitgebreid pakket standaardprogramma's voor tal van administratieve funkties hanteert. Zonder omwegen. Recapitulerend kunnen we zeggen dat Centraal Behi Apeldoorn alleen direkt zaken doet, en dat dit voor verzekerde bijzonder voordelig is. Enige voorwaarde dat u liever op eigen inzicht vertrouwt dan op dat valf anderen. Spreekt deze benaderingswijze u aan? Neem d eens kontakt op voor nadere inlichtingen of voor eei offerte. U kunt dat doen middels onderstaande bon door even op te bellen naar: Centraal Beheer Apeldoorn 055 - 79 23 33. Zelfverzekerde managers sturen deze bon o Graag ontvang ik van u meer informatie over de bedrijfsvenekeringen van Centraal Beheer Apeldoorn. Naam: Bedrijf: Adres: Postcode:Plaats: In open ongefrankeerde envelop opsturen aan: Centraal Beheer Apeldoorn, Antwoordnummer 297, 3700 VB Apeldoorn. Centraal Beheer is een vereniging met maatschappijen voor levens verrelenng. m hadeverreki informatieverwerking, financiering, hypotheken en leasing. Postbus 700 7300 HC Apeldoorn

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 16