FC UTRECHT: TERUG NAAR AF Den Haag vreest vertrek doelman Hans van Beveren behoudt voorsprong NAC tart publiek Tweede periodetil voor Excelsior Tumult rond Hughes Toekomst somber Dode in rally Boksverbod voor Knoetze in VS Toch armoe troef tegen SVV DRINGEND ADVIES VAN DE ANWB De'H'^H^def.nrnalierlllco'r'6'helpLEenRoedereisverzekerH AAN IEDEREEN DIE MET VAKANTIE GAAT Gaat u met de auto met vakantie^ NEEM OOK EEN GOEDE REISVERZEKERING MEE MAANDAG 19 MAART 1979 SPORT TROUW/KWARTET door Johan Woldendorp ZWOLLE PEC-FC Utrecht was ongeveer vier minuten in teressant. Kort na het begin stuurde Koko Hoekstra een splijtende pass naar Tjeerd van 't Land. die op zijn beurt Yuri Banhoffer de afwerking gunde. PEC stond op 1-0, kroop gewillig in zijn schulp en hield er het aanvalsdriftige Utrecht zowaar mee op af stand. De Zwollenaren voel den zich zodoende minder be kocht dan de vorige week. toen een veel betere wedstrijd (tegen Twente) niet met twee winstpunten werd beloond. Het enige voorspelbare in de voetbalsport is de bewering. dat de meeste wedstrijden on genietbaar zijn. Het valt Utrecht-trainer Han berger te loven, dat hij de moed toont om ook in uitwedstrijden de aanval op te zoeken Dat hij die strategie in het Zwolse stadionnetje propageerde, is uiteraard logisch gezien de vroege achterstand die de gegoede midden moter uit de Domstad opliep, maar het was ook een bevestiging van de filosofie die de ambitieuze oefen- meester voor ogen staat. In cijfers laat deze „levensbeschouwing" zich gemakkelijk uitleggen: van de niet- topclubs is Utrecht met 31 treffers het produktiefste elftal. En hoewel twee-derde van die slagvaardigheid thuis werd geopenbaard, zijn slechts Roda JC. Ajax. PSV. AZ'67 en Go Ahead in uitbeurten schietlustiger gebleken. Zo had Berger in Zwolle alleen in naam een vrije verdediger. Joop Wildbret stond minstens op één lijn met zijn collega's. Op Leo van Veen en Marco Cabo na begon Berger dit seizoen praktisch met niets Toch verkeert hij nu al in de situaUe dat hij zijn pupillen vrijuit kan laten voetballen en dat zijn selec- tiegroep (waarin doelman Hans van Breukelen tot een groot talent is uit gegroeid en Bert Gozems en Martin Rietveld aanvallers met perspectief zijn) ook de komende seizoenen in tact blijft. Berger: „Iedereen roept, dat er bij Roda vier man in de voorste lijn lopen, maar bij ons is het niet anders. Met dit soort voetbal willen wij ons visitekaartje afgeven, 't Is ook de enige manier om de mensen weer op de tribunes te krijgen. Met kunst grepen als superdivisies, niet degra deren en kamikazepiloten, die op counters loeren, lukt je dat niet." Terug naar af, zogezegd. Terug naar ouderwetse buitenspelers, terug naar onorthodoxe lange, simpele halen naar voren. PEC wil het in de toe komst ook anders doen, zij het op een wat twijfelachtige wijze. Sinds kort heeft een wasmachinehandelaar uit Rotterdam interesse in het grootste gedeelte van het aandelenpakket van de Zwolse club getoond om op die manier commercieel terrein in de voetbalwereld te winnen. Studio Sport bracht het bericht alsof de koop al gesloten was na PSV en PEC de tweede bedrijfsvereniging in het Nederlandse betaalde voetbal worden maar dat blijkt achteraf slechts een publiciteitsstunt van de Rotterdamse zakenman (bekend van weinig idealistische gedragingen in de basketbal- en volleybalwereld) te zijn. PEC-manager Henk van Ginkel: „De besprekingen worden de komende weken voortgezet en hangen nauw samen met plannen om naast het sportpark een bowlingcentrum en een restaurant te bouwen. Dat pro ject is een half jaar geleden bij de gemeente ingediend. Overigens is het niet zo. dat alle aandelen in handen van één zakenman komen. Het gaat om een meerderheidsbelang van 2.2 miljoen. De resterende acht ton is in het bezit van particulieren en bedrij ven uit Zwolle PEC blijft PEC. hoe dan ook. „Ik vind het wel een gezonde zaak", zegt Van Ginkel. „Alles hangt af van het door gaan van het bowlingcentrum en het restaurant. De gemeente moet zijn fiat er nog aan geven. Het is logisch, dat een zakenman zoveel mogelijk rendement uit zijn geld wil halen, maar daar heeft PEC geen moeite mee. De club is uiteindelijk een zake lijk geleid bedrijf." PEC Zwolle-FC l'trecht 1-0 (1-0) 3: Banhoffer 10 Scheidsrechter Ram Toeeschouwers: 5500 PEC Zwolle: Van Oeffen; Stetnvoort, Israel. Hen driks. Van Moorst: Hendrlksen. Van 't Land. IJzer man: Banhoffer (Frandseni, Hoekstra. Jans FC Utrecht: Van Breukelen: Du Chatlnlcr. Wild bret. De Kruyk, Witbaard «Van Tameleni; Ter voort, Van Staa. Cabo (Riezeni; Oozens, Van Veen. Rietveld. door Matty Verkamman KERKRADE Piet de Visser, de immer spraakzame trainer van FC Den Haag. heeft het sterke vermoeden dat Hans Galjé de keeper is waar Ajax het oog op heeft gericht. Na afloop van de ternauwernood verloren wedstrijd bij eredivisiekoploper Roda JC (1-0) bracht de Zeeuw die gedachte naar voren. Gelet op de uitspraken van Ajax-voorzitter Ton Harmsen dat er een akkoord is bereikt met een Nederlandse keeper van een eredivisieclub die de dertigplusser Schrijvers moet opvolgen, ligt het ook voor de hand dat de Hagenaar Galjé de voornaam ste kandidaat is. Temeer omdat het andere, eveneens jeugdig- de keeperstalent. Hans van Breukelen zijn contract bij FC Utrecht onlangs heeft verlengd. Of de opmerkelijke meldingen van Harmsen ten aanzien van die drie aanstaande Ajax-werknemers nu wel zo handig zijn geweest, is langzamer hand de vraag (in dat kader lijkt een neerbuigende, zo niet vernietigende kwalificatie inzake spits Ray Clarke trouwens evenmin slim. Dat zal een mogelijke verkoopprijs na het eerste van Clarkes twee contractjaren aller minst ten goede komen) De Visser is in elk geval gewaar schuwd En om die reden zal hij FC Den Haag aanraden Galjé binnen kort een prima contract te offreren. De trainer wil zich op die manier tegen Ajax wapenen. Een en ander wijst erop dat een overgang van Gal jé naar Amsterdam inmiddels nog niet rond Is. Gezien Galjé's verrichtingen tegen Roda JC, is het extra begrijpelijk dat De Visser hem voor zijn team wil behouden. Galjé speelde een voor treffelijke partij. Hij hield de Zuid limburgers van een ruime zege af. Die eer kwam echter niet alleen Gallé toe Ondanks de afwezigheid van de geblesseerde libero Aad Mansveld De Visser: „We misten hem aanval lend meer dan verdedigend" stel den de opgefleurde Hagenaars zich moedig op. In de tweede helft deed de ploeg zelfs alle mogelijke moeite om de kort voor de pauze opgelopen achterstand (een sof-goal van Vermeulen, na een halve misser van Nanninga) weg te werken. Nu leidde dat Haagse enthousiasme, dat onder meer een uitgelezen maar gemiste kans voor Van Leeuwen ople verde. zeker niet tot een goede wed- PALERMO De 19-jarige Ita liaanse navigator Nicola Bu- titta is zaterdag tijdens een klassementsproef van de Tar- ga Florio-rally op Sicilië om het leven gekomen. De wagen waarin hij gezeten was, schoot door de vangrail en stortte in een ravijn. De bestuurder, de Italiaan Giuseppe Turco, werd ernstig gewond en is naar een ziekenhuis overge bracht. Pierre Vermeulen scoort het enige doelpunt voor Roda JC. Hans Galjé, de doelman van FC Den Haag, heeft zich er al bij neergelegd. BREDA NAC en MVV. twee ploegen die de punten best kunnen gebruiken, zijn er niet in geslaagd de 5000 toeschouwers een wervelende show aan te bieden In negentig minuten waren de hoogtepunten bijzonder schaars en het wekt* dan ook geen verwondering dat de score bleef zoals was begonnen. 0-0. De thuisclub, die vorige week in Amsterdam tegen Ajax zo uitstekend voor de dag kwam (eveneens 0-0). wilde er overigens best voor knokken. Maar al dat gedraaf en geren leverde vrijwel niets op. De aanvallen waren simpel van opzet en dat speelde uiteraard in de kaart van MW, dat overigens wel met strijd. Daar was het vertoonde spel van het door de concurrentie zo roy aal bedachte Roda JC te slecht voor. Na de exhibities ten koste van NEC en MVV kwam Roda nu niet of nau welijks los. Vermeulen en De Jong hadden soms nog een aardige actie in petto maar de overigen hadden niet veel meer dan goede wil en werklust te bieden. Trainer Jacobs erkende dat ook grif. „Zeker, een mindere wedstrijd. Dat kwam ten eerste door een tegenstan der. die hier eindelijk eens iets terug deed en voorts door het moeilijk be speelbare veld. dat vooral voor onze zwaardere spelers lastig was" Hoe dan ook. op de dag dat Roda JC er beter dan ooit kwam voor te staan, werd de pretentie in de richting van een titel niet bevestigd. Volgens Ja cobs bestaat die pretentie trouwens FORT LAUDERDALE De Ameri kaanse justitie heeft de carrière van de Zuidafrikaanse bokser Kallie Knoetze in de waagschaal gesteld door hem een boksverbod in de Vere nigde Staten op te leggen. De federa le rechter Roettger plaatste welis waar enige kanttekeningen, maar verenigde zich desondanks met het besluit van het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken het visum van Knoetze in te trekken en te blok keren voor de toekomst. Het hoger beroep dat de Zuidafrikaan tegen deze beslissing had aangetekend, ver klaarde Roettger niet ontvankelijk De rechter had bezwaren tegen de gang van zaken, omdat „politieke as pecten de zaak vertroebelen". Roett ger verklaarde dat het naïef zou zijn te veronderstellen dat er geen sprake was van politieke bemoeienis in deze affaire. De sleutelvraag is echter of de hoogte van die bemoeienis toelaat baar was". Knoetze werd in december van het vorig jaar op aanvraag een visum verstrekt. De Zuidafrikaan, tweede in het zwaargewicht op de wereldrang lijst, zou begin januari in Miami te gen Sharkey boksen. Onder druk van anti-apartheidsbewegingen en domi nee Jesse Jackson werd de verblijfs vergunning enkele dagen voor het gevecht ingetrokken. Het departe ment van buitenlandse zaken oor deelde Knoetze schuldig aan „rech terlijke obstructie", een kleinigheid in Zuid-Afrika, maar in de Verenigde Staten een ernstige misstap. Als be- Roda jc: Jongbloed. Degens, pfeiffer, ziegier. De wijs werd aangevoerd, dat Knoetze in ïnga^^uien 8 Ef,len K°*ln 'Br0ekS' N'n ziJn functie van politieman twee per- fc Den Haag: Gaije Korevaar van vile: Aiber- sonen had mishandeld om te voorko- sen. Tempelaar. Jonker Kila (Ooemansi. Wickel. men dat Zij tegen twee Van Zijn COlle- Verheyen. Van Leeuwen. Hoekema ga's Zouden getuigen Frans Struis juicht na het derde doelpunt van door Richard Matthijsse ROTTERDAM Trainers en bestuursleden van cli eerste divisie klagen regelmatig steen en been over belangstelling die de publiciteitsmedia voor het voetbal in deze sector aan de dag leggen. Zij mene peil van de wedstrijden, vergeleken met het voet j eredivisie, op een alleszins aanvaardbaar niveau i wanneer de media eens wat meer op de propagai i toer zouden gaan. de toeschouwers ook wel zouden niet eens. „We leven van wedstrijd naar wedstrijd. Een plaats bij de eer ste vier blijft het streven". Dick Nanninga, die na de wedstrijd meldde dat hij voortaan weer be schikbaar is voor het Nederlands elf tal (eventueel ook als vaste reserve perspectief voor hen biedt, want in Oranjeverband zit er voor hem toch niet veel meer in dan een rol als pinch-hitteri het zich evenmin tot een gewaagde uitspraak verleiden. „Wan neer we op de laatste competitiedag nog een punt voorstaan, dan geloof ik pas in een kampioenschap", aldus de Groninger. Toegegeven, incidenteel is er in de eerste divisie best wel eens een aardi ge krachtmeting te zien. maar over het geheel genomen is het armoe troef. Zaterdagmiddag leverden Ex celsior en SVV daarvan het trieste bewijs. De 3500 toeschouwers, die langs de kassa's van Woudestein wa ren getrokken, verlieten, heel begrij pelijk. na afloop mopperend de tribu nes. Nauwelijks was er iets opwin- dens binnen de lijnen te beleven ge weest en toch ging het om een derby in de Rijnmond, waarvan de thuis club (Excelsior) inmiddels naar een toppositie is geklommen en dit week einde zelfs de tweede periodetitel pakte De voorwaarden voor een aantrekke lijk schouwspel leken ook in alle op zichten aanwezig. Want na de ex treem lange winterpauze had Excelsi or SC Amersfoort tweemaal pijnlijk afgetroefd met een totaalscore van niet minder dan elf treffers in het voordeel. Clubchauvinisten wisten al te vertellen dat Rotterdam volgend jaar weer drie eredivisieclubs rijk zal zijn. Inderdaad voedde Excelsior via een 3-1 zege op het al jaren in de staart van de eerste divisie operende SVV die gekoesterde wens. maar vraag niet naar de kwaliteit van het vertoonde spel. want die was ronduit erbarmelijk. Gelukkig werkt bij Excelsior in de persoon van Thijs Libregts een oefen- meester. die zelden of nooit naar cli ché-verontschuldigingen zal grijpen om wat mis gegaan is goed te praten „Er deugde weinig van. Ik denk dat de heren wat blasé waren geworden na de laatste successen. Maar wat kun je als trainer aan zo'n situatie doen. Je kunt de spelers waarschu- <lrie spitsen in Breda aantrad Veel goeds ging daar echter ook niet van uit. A T)H PrlPfVlt Wint HPTh)V MVV speelde namelijk zonder een echt middenveld waardoor de spitsen wiiib LICI uy vail il vv slechts konden worden bereikt door lange trappen of massaal opkomen van de gehele ploeg. Dat laatste gebeurde maar zelden. NAC kreeg op dat middenveld voldoende ruimte om de aanvallen zo gevarieerd mogelijk op te zetten. De thuisclub verzuimde dat echter te doen Er werd te gehaast gespeeld, waardoor de zuiverheid in de aanvallen vaak ontbrak. Het offensieve spel van NAC leverde in feite maar een goede kans op Sprangers was na goed jagen van Bertus Quaars in balbezit gekomen Hij demonstreerde zijn enorme inzet door goed door te gaan. in feite iets te ver waardoor doelman Baetsen redding kon brengen. Dat was al in de achtste minuut Uitgespeelde kansen vielen daama niet meer te noteren, met als gevolg dat het publiek een vrij vlakke vertoning kreeg opgediend Vreysen Springers Ooodlaas MVV: Bietsen Kerstges. Jansen Webb. Roosen iMuIJtenni. Dijkstra. Quarter. Bonlrère. Kowallk Vin Marwijk NAC-MVV »-• - Scheidsrechter Van Dijken Toeschouwers 5000 NAC: V»n Eennenaam. Krtjnen. Dlenckx. Budi- sic Be usenberg Damrn Quaars. Mohorovte BRUSSEL Beveren geeft geen krimp. Waar Anderlecht met moeite bij RWDM de Brusselse derby won en Club Brugge de kleinst mogelijke overwinning op Waregem behaalde, won Beveren ruim (3-0) van FC Luik. Beveren bleef daardoor, in het weekeinde voor de tweede Europa Cup-confrontatie met Internazionale, vijf en zes punten voor op clubs met reputatie als Anderlecht en Club Brugge. ARNHEM Oogstrelend was het duel tussen Vitesse en Haarlem be paald niet. maar omdat beide ploe gen het aloude principe huldigden, dat de aanval nog altijd de beste verdediging is. viel er voor het pu bliek met name in de eerste helft toch veel te genieten. Voeg daarbij een even spannende als turbulente slotfa se, dan is het duidelijk dat iedereen aan zijn trekken kwam Haarlem dat met snelle uitvallen over de vleugels nogal eens onrust zaaide in de van zelfverzekerheid gespeende Arnhemse defensie, kwam na rust niet eens onverdiend aan een voor sprong. Vitesse gedroeg zich na die Haarlemse treffer nogal passief, leek zich bij de dreigende nederlaag neer te leggen, maar vond zich volledig terug in het laatste kwartier. Oorzaak van deze niet meer verwachte omme keer was Haarlem-trainer Barry Hug hes. die in een emotionele opwelling het veld inliep, de bal oppakte en voor deze vorm van wangedrag te recht door scheidsrechter Thomas naar de tribune werd verwezen. Uit dat incident putte Vitesse zoveel moed, dat de voor Mellaart ingeval len Bleijenberg de gelijkmaker kon scoren. 2-2 Vitesse-verdediger Hee- zen kreeg de gele kaart na het opzet telijk ten val brengen van een tegen stander. Vitesse-Haarlem 2-2 (Ml - 23 Bosveld 1-0. 26 Huyg 11 54 Beek 1-2. 82 Bleijenberg 2-2. Scheidsrechter Thomas Toeschouwers: 60Ö0 Vitesse: Nljhtns Das Husers Heezen. Mellaart 'Bieijenberg' Veens tra. Bosveld iZaayer). Boeve Gerdsen. Bursac Meyers Haarlem Boersma Masefield (Pratti. Van den Berg. De Vries, Melgers. George. Huyg iBeek' Haar Balm. Bockling De Kip VENLO Voor de Venlose eredivisieclub FC VVV gaat de toekomst er erg donker uitzien na de 1-4 nederlaag tegen Go Ahead Het lijkt erg onwaar schijnlijk dat WV nog in de eredivisie blijft na het voor de duizenden Noordlimburgse supporters toch wel erg teleurstellende spel tegen Go Ahead. FC WV kwam in de tweede minuut met 0-1 achter te staan toen Kon-er doorsprtntte op een pass van Woudsma en met een diagonaal schot scoorde WV kwam door Henk Jansen nog even terug toen deze uit een voorzet van Van der Weyden Van Zoghei passeerde (1-1) Maar erg gevaarlijk was de Venlose club daarna niet meer. In de tweede helft had Go Ahead vrijwel steeds het initatief en kwamen al in de 65e minuut op 1-2 door Woudsma, die uit een voorzet van Van Kooten Hoonings passeerde 1-21 Door Groeneweg werd het in de 75e minuut 1-3 toen VW-doelman Hoonings misgreep bij een vrije trap van Schneider en Salfts- cheberger scoorde vier minuten voor titd 1-4. toen de moeizaam spelende VW-defensie aan buitenspel dachi Luik maakte het Beveren trouwens niet moeilijk. De in degradatiegevaar verkerende Waalse club blunderde bij herhaling Cluytens. Stevens en Janssens plukten ieder een van de kansen. Anderlecht speelde zonder Geels in de derby bij Molenbeek, hij had rust voorgeschreven gekregen wegens, wat genoemd werd. een „vertrou wenscrisis". Molenbeek viel wat meer aan. maar spelers als Boskamp en Jansen waren te zelfzuchtig om kan sen te krijgen tegen de degelijke ver dediging van Anderlecht. De coun ters van Anderlecht waren gevaarlijk en na rust prikte Van der Eist twee keer de bal langs de Jonge doelman Bogaerts. die de geblesseerde Ruiter verving. Beveren-FC Luik 3-0 RWDM-Anderlecht 0-2 Wa terschei-Aritwerp 4-1 La Louviere-Benngen 1-1 FC Brugge-Waregem 1-0 Standard Luik-Beer schot 11 Berch- m Lokeren 0-1 Kortrijk-Winter- slngO-l. Lierse-Churlerol 1-1 Stand aan de kop Beveren 24-38 Anderlecht 24- 33 Club Brugge 24-3). Standard Luik 24-28 Loke ren 24-28 Waterschei 24-27 RWD Molenbeek 24- WEST-Dl'ITSLAND MUNCHEN De spelersgroep van Bayern München heeft geprotesteerd tegen de beslissing van de voorzitter van de Zuidduitse club om Max Mer kel met onmiddellijke ingang de trai ningen van Bayern te laten verzor gen. Sepp Maier. de aanvoerder, wees Wilhelm Neudecker erop dat hij be loofd had dat de ploeg twee wedstrij den de tijd kreeg om zich te rehabili teren voor de slechte resultaten van de laatste weken Het bestuur van Bayern zal opnieuw met Max Merkel gaan praten en ook overleg met de spelers voeren. De Hongaar Paul Csernai zal voorlopig de trainingen van Bayern München leiden. FC Schalke '04-VFL Bochum 1-3, Elntracht Frankfurt-Werder Bremen 2-1, Armlnia Biclcfeld- Borussla MOnchengledbach 0-2, FC Nürnterg-FC Kaïserslautern 0-0. Fortuna Diisseldorl-SV Darm stadt 'flfi 4-0 Borussla Dortmund-Hertha BSC 3-0 Elntracht Braunschweig-Bayem MUnchen 0-0, MSV Dulsburg-VFB Stuttgart 3-1 Stand aan de kop I FC Kai&crslautcrn 23-34. 2 VFB Stuttgart 23-30. 3 Elntracht Frankfurt 23-30. 4 Hamburgers- SV 22-29 ENGELAND LONDEN Voor de tweede achter eenvolgende keer heeft landskampi oen Nottingham Forest de Engelse League cup gewonnen. In een zinde rende finale, gespeeld voor 100.000 toeschouwers op Wembley werd Southampton met 3-2 verslagen Grote man van Nottingham was de zeer jonge Gary Birtles. die de opvol ger is van Trevor Francis en voor nog geen tienduizend gulden werd aange trokken Hij doelpuntte tweemaal nadat David Peach zeer verrassend voor Southampton de score had geo- Max Merkel pend. Toen in de tweede helft Tony Woodock voor 3-1 zorgde, waande Nottingham zich veilig. Maar Sout hampton kreeg meer en meer greep op zijn tegenstander. Onder aanvoe ring van Alan Ball kwam Nottingham onder grote druk te staan, maar Peter Shilton zorgde ervoor dat pas twee minuten voor het einde Nick Holmes het tweede doelpunt voor Southamp ton kon scoren. Arnold Mühren en Frans Thijssen speelden een belangrijke rol bij Ips wich. dat met 2-0 won van Arsenal Niet dat een van beiden scoorde, maar hun spel op het middenveld was zo dominant dat Arsenal nauwelijks in ziin spel kon komen. John Wark en verdediger Graham Rix van Arsenal zorgden voor de 2-0 eindstand ers 2-2 Ipswich Town-Arsenal 2-0 Tottenham Hotspur-Norwich City 0-0 Stand aan de kop 1 Liverpool 28-44 2 Everton 31-42 3 West Broinwich 26-38 4 Arsenal 30-38 5 Leeds United 30-38. 6 Nottingham Forest 26 '5 TURKIJE IZMIR Het Turkse voetbalelftal heeft in Izmir een wedstrijd voor groep 7 van het toernooi om het Euro pees kampioenschap met 2-1 van Malta gewonnen. Bij de rust stonden de Turken met 1-0 voor door een treffer van Sedat in de 34e minuut. In de tweede helft maakte eerst Gonzi gelijk in de 52e minuut alvorens Fa- tih vier minuten later het winnende doelpunt kon laten aantekenen. Er waren 25.000 toeschouwers. De stand in groep 7 is nu: 1. Wales 2 2 0 0 4 8-0 2. Turkije 2 10 12 2-2 3. W-Duitsland 10 10 10-0 4 Malta 3 0 12 11-9 ITALIË Ascoll-PeruRia 0-U. Alalama-Verona 1-0 Avelhno- Bologna 0-0. Florerr ina-Catanzaro 1-1 Interhazlo- na Ie-AC Milan 2-2. Juventus-Napoli 1-0 Lanerossi Vieonza Torino 2-2. Lazlo-Roma 2-1 Stand in de kop. al)p ploegen hebben 22 wedstnij- den gespeeld 1 AC Milan 34 2 Perugia 31. '3 Torino 30 4 Internazionale en Juventus 28 SCHOTLAND Aberdeen-Dundee United 0-2. Celtic-Motherwell - Hibernian-Heart- 11 Paniek Th:stle-Glas- gow Rangers 0-2 FRANKRIJK Laval-Angers 1-2 Nar.ies-Bordeaux 2-1 Straats- burg-Nice 1-0 Rv.ms-St Etlenne 0-1 Nimes-Parijs FC 2-0. Lille-Mety 1 Nancy-Valennennes 4-0 Lyon-Bastt» l-l Monaco-Marseille 1-2 SPANJE Havo Vullecano-Lspanol 2-0 Sevilla-Atletlco Ma drid 11. Santander-Gijon 0-2. Yalencia-Celta 4-0 Snlamanca-Huelva 2-0 Real Madrid-Burgos 4-1 Barcelona-Allethlc de Bilbao 4-3 Las Paimas- Allcan'.e 2-1 Barcelona-A:le:ico de Bilbao 4-3 Las Palmas-Hercules 2-1 Valencia-Celta 4-0 wen. je kunt op ze scheld niet meer. maar als tra tijdens de wedstrijd mai zit op een bankje, je ziet i er fout gaat. maar je doen". Nuchtere taal. waarvan t van Ajax maar eens ke1 nemen Pim Visser, de Libregts. deed ook nog ee G zakje. ..Mijn ploeg heeft1 bald En waarom? Er v verliezen." Uit de opmei beide coaches viel dus oo cluderen dat er weinig p het duel valt te melden rechter Draaisma liet zi ren in de voetbalellende hij zich bewoog Wel trok twee gele kaarten uit zijl De eerste was bestemd vo dammer Dick Hoogmoed, vocerende spel van zijn t Koos Waslander kenneli en derhalve meende voor ter te kunnen spelen. De s was voor Dick Ernst val die in de tweede helft f nogal bruut afstopte. Excelsior had overigens 1 minuten via Amy Svein: voorsprong genomen Eei punt waarmee de IJslar dat hij tot het gilde val voetballers behoort. Svei advies van wereldreiziger han. de directeur van aangetrokken. De relatie oord. die vorig seizoen of bezegeld, is zeer hecht en plukken de vruchten vai samenwerking. Dick Eri Piasmans spelen op uitlef Excelsior, dat het zich oi kan veroorloven spelei Damsma en Nijssen op bank te zetten. Pot moch fase voor de veel te zelfzui opdraven, maar het sto door toedoen van Plasma blunder van doelman v4 Excelsior schonk SVVs ste aanvaller Cor Peitsrn nuten voor het einde de de score op 2-1 te bren valreep werd het door Str bepalende middenvelder or. 3-1 Een geflatteerde u er was dan tenminste nog ver na te praten viel Excelsior-SVV 3-1 (2-0): Ernst 1 I) 87 Pcitsnian 2-1 89. Struis 3-1 Draaisma Toeschouwers 3500 Excelsior: Vermunt; Tahbernee getecn. Van dc Munnik. Van Struis. Svelnsson; Ernst iPot». SVV Van Noortwijk: Zortmuli Hoogmoed. Den Tuinder; De Haa Kreft. (Van Dijk); De Zwart. Peit Heerenveen-Heracles 1-0 ii-0) Scheidsrechter: Gans Toeschuui schuwingen voor Krabbe 'Heracll iHeerenveem Dordrecht-De Graafschap 2-3 (2- 'sirafschop' 10. 32 Evers 2-0 45 Waanders 2-2. 87 Jacobs 2-3 Sch vereijn Toeschouwers 1000 C De Graafschap-spelers Polko 't den. Pleneman en Schreur (ondej standen Groningen-Amersfoort 2-0. (l-"i - 10 66 Veneman 2-0 Scheidsn Toeschouwers 5500 Geel voor loorti wegens het neerleggen f stander Wageningrn-Yeend.im 0-2 iO-Oi beeke 'strafschop' 0-1 7G Bruut» rechter Van der Laar Toeschotfl Vlaardingen-H'tllem II 0 Janssen Toeschouwer.- 1800 i Vlaardlnger.' wegens he leiding Eindhoven-Den Bosch 2-0 donk 1" 88 .Schapendonk 2-0 I Beek Toeschouwer- 6500 Helmond Sport-Amsterdam mar.-en 0-1 IJ Wiggemansen 0-2.1 2. 33 Wiggemar.sen 1 3 34 Bouul Kreekels 2-4 49 Wassenberg str» Wegman 3 - Gele kaarten voor ft leggen er. Ouderlanri 'ruw spel' w waarschuwingen voor Ribberink<( en De Jong 'Amsterdam) ADVERTENTIE FC VVV-Go Ahead Eagle* 1-4 (Ml - 2> Korver 1 0 14 Henk Jansen I I 6> Woudsma 1 2 75 Groeneweg 13 86 Salfi*rhberger I 4 Scheidt rechter Botman Toeschouwers 7000 FC VVV Hoonings Ne. v.en Knr». - .s.-hreur* Van Rosmalen Pala Advocaat Van der Weyden Jovanovic Btsh Kurcinac Hilkes Henk Jansen Ga Ahead t ides Van Zoghei Koopman Schnei der Oude W'esxelink Woudsma: Salftschbergc: Ku' Walbeek Van Dijk' Groeneweg Van Ko» ten «Van der Pat- Körver k -- Kom naar 't ANWB-kantoor en maak uw zekerheid rond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10