Politieke stijl en donderslag Tekening van een lezer 1 Commentaar POLITIEK VOOR ALS DE NOOD AAN DE BOOT KOMT: 'N UNIGARANT PLEZIERVAARTUIG VERZEKERING het hele jaar in de ijzige kou 'OUW ividuele rechten en solidariteit (1) Geloofwaardigheid laat nog vaak veel te wensen over viduele rechten en solidariteit (2) Rustige maanden chter in arrest met 'Caransa-geld' Boekje open over winst parkeertapijt stuur n brief afscheid toch gezond DAG 17 MAART 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET Allege Algemene Bijstands- :eft deze week de regering dvies uitgebracht over het :a van bijstand aan echtpa- t gaat om de situatie waarin werkloos wordt, maar be- r, it man ook de vrouw in staat geacht met werken een ei- komen te verwerven. Zo'n doet zich bij voorbeeld man en vrouw beiden jong geen kinderen hebben. |e overheid dan, op „kosten gemeenschap", bijstand ge- e, m de man, terwijl de niet- >o ide vrouw best een baantje ue innen nemen? Of mag de di id van de vrouw verlangen ook een baan gaat zoeken, de bijstand kan worden ge- zodra een van beide een eeft gevonden? llege heeft geadviseerd om geval de situatie een half n te zien, maar daarna te en dat ook de vrouw zich Iczoekend laat inschrijven, een iets afwijkende situatie ar, namelijk wanneer beide gedeeltelijk kostwinner beiden een deeltijdbaan Nu wordt een van de Pojs werkloos, waardoor het a beneden de bijstands- akt. Mag de overheid nu :n dat de andere partner ek jere, volledige baan zoekt? ollege beantwoordt deze eft 'et „nee". Wel wordt van He doze partner verlangd dat ap ij na een half jaar zoeken J* n nieuwe deeltijdbaan, be reid is, ook een volledige baan te accepteren als die wordt aange boden. Wij kunnen ons goed vinden in deze adviezen van het College Al gemene Bijstandswet. Er zitten aan een kwestie als deze veel prin cipiële haken en ogen, waarbij ook het college nog niet tot een alom vattend standpunt is gekomen. Er is in het maatschappelijk den ken in de westerse wereld al vele jaren een ontwikkeling gaande in de richting van versterking van de individuele rechten van de burger. Een voorbeeld hiervan is het door president Carter internationaal ge stimuleerde accent op de „men senrechten". Een ander voorbeeld is de vrouwenemancipatie, die vooral verloopt langs de lijn van de verwerkelijking van gelijke indivi duele rechten en mogelijkheden met de man. Nog andere voorbeel den zijn de toegenomen aandacht in de Nederlandse samenleving voor de rechten van de psychiatri sche patiënt, en van de delinquent in inrichtingen van justitie. En wel licht moeten we in dit rijtje ook noemen de toegenomen aandacht voor de rechten van het kind bin nen het spanningsveld met de „ou derlijke macht", onder meer tot uiting komend in het bestaan van de vertrouwensartsen voor geval len van kindermishandeling. Ook valt hier te denken aan de verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd naar 18 jaar. DEN HAAG Willem Elsschot heeft het begrip stijl eens omschreven als de kunst om ln een reeks gongslagen toch één volkomen onverwachte en verpletterende slag te kunnen laten weerklinken. Hij gebruikte daarvoor het beeld van een afwisselend blauwe lucht en een zwerk vol dreigende wolken gevaarten. Gongslagen markeren deze afwisseling, maar de slag komt toch op een moment, dat de toeschouwer er het minst op voorbereid is. Politieke stijl, echte stijl dan wel te verstaan en niet de van slagen in de lucht bol staande prietpraat, ademt een soortgelijke sfeer. De politieke lucht kan stralend blauw zijn. maar altijd is er wel een wolkje als een mans hand; o! wel het zwerk is grauw en vol dreigende donderkoppen. Het is dan de kunst van politici om in deze afwisseling de aandacht van het publiek met gongslagen gevangen te houden en meer in het bijzonder op een moment dat de kiezer denkt de afwisseling van de slagen al aardig in de gaten te hebben de beslissende slag toe te brengen. November vorig jaar bijvoorbeeld opende oppositieleider Den Uyl een serie gongslagen ter begeleiding van het thema maatschappelijke onrust. Het kabinet-Van Agt (dat hij eerder al verweten had zich via de achter deur toegang tot het regeerkasteel te hebben verschaft) zou spoedig in gro te moeilijkheden geraken. Brede la gen van de bevolking zouden het een voudig niet langer pikken, dat de sociaal zwakkeren door dit kabinet werden „gepakt". Den Uyl veroorloof de zich zelfs een voorschotje op deze finale klap voor het kabinet. In een dramatisch donderpreekje kondigde hij aan, dat dit kabinetsoptreden ge volgen zou hebben voor de stijl van opereren van de oppositie. Het CDA behoefde niet meer te rekenen op de vanzelfsprekende steun van de PvdA om het rechtse beleid van het kabinet in het parlement links bij te stellen, zo stelde hij. geneigd al deze ontwikke- n principe positief te waar- Liti en in een aantal gevallen te juichen. Toch willen bij enkele kanttekeningen sterke accentuering van de ele rechten kan gemakke ten koste van de solidari- naar ons oordeel in menig eveneens wezenlijk is voor 'Smenleving. Juist in de soci- ïe< zieningen speelt die solida- anen grote rol. Naar onze [ing schiet de ontwikkeling dd loor wanneer bij het toe van een uitkering alleen de ele rechten van de burger punt zouden worden, e k 1.511 om een zeer actuele zaak. beinbewegingen maar zij i^een ijveren voor het 1 j ele recht van de gehuwde t a P een uitkering bij langdu- t rkloosheid (WWV) en bij *PI ingeschiktheid (AAW). f i het kader van de bezuini ger wordt gesproken over het erdnnersbegrip" (niet-kost- een lagere uitkering). Bij IV ontvangt het bejaarde niet het dubbele van de g van een alleenstaande maar niet meer dan 143 fldt bij de sociale uitkerin- t het uitgangspunt van de rechten, ook het uit- |nt van de solidariteit. In Uen wordt niet gekeken naar de individuele burger op zich zelf, maar naar het gezin of het huishouden. Wij vinden dit als principe juist. Waar twee of meer mensen, al dan niet gehuwd sa menlevend, één huishouden vor men, zullen sommige kosten lager liggen dan bij alleenstaanden. En1 bij alleenstaanden zal het wegval len van het inkomen vaak niet dezelfde compensatie vereisen als bij kostwinners. Sociale uitkeringen moeten wor den opgebracht door de gezamen lijke burgers. Wanneer uitsluitend de individuele rechten als uitgangs punt worden genomen, en boven dien geen bestaande rechten wor den aangetast, zouden tal van indi viduele burgers aanspraak gaan maken op een uitkering of op ver hoging ervan. Hier speelt niet al leen het probleem van de betaal baarheid (nu al worden de collec tieve lasten als hoog ervaren), be langrijker nog is de vraag of dege nen die de lasten moeten dragen, daartoe bereid zijn voor al die situaties waarin dan recht op uitke ring zou ontstaan. Wij beantwoorden die laatste vraag voor onszelf in elk geval ontkennend. Wij kunnen ons daar om ook goed vinden in het advies van het College Algemene Bij standswet. Daarmee pretenderen we overigens geenszins dat wij ook al de juiste, rechtvaardige oplos singen weten voor alle andere vraagstukken die hier zijn aange sneden. Maar de maatschappelijke onrust bleef uit. Weliswaar mislukte het cen trale akkoord, weliswaar ook steiger den de ambtenarenbonden. Maar dat alles nam niet weg dat minister Albe- da, volgens eigen zeggen, nog nooit zo'n rustige januari en februari heeft* meegemaakt. De arbeidsonrust, die zich nu toch weer aftekent rond het thema van de arbeidstijdverkorting, is in ieder geval niet de finale slag die Den Uyl voor ogen stond. Die slag had het kabinet moeten treffen en dat staat er nu grotendeels buiten, ook al is het zo dat minister Albeda het thema van de arbeidstijdverkor ting pas in een vrij laat stadium hoog op de urgentielijst heeft geplaatst. De finale klap bleef ook uit bij de opstand van de loyalisten. Wie herin nert zich nog de opgewonden tafere len rondom Boersma, die het in de CDA-fractie niet meer kon harden; met in zijn kielzog de opgewonden verklaringen van sympathisanten als Van Houwellngen, Faber, Scholten en anderen? Het werd Immers weer rustig? Weliswaar maakte Boersma spoedig daama en ondanks zichzelf een verpletterende slag mee. Het Ogem-concern, waarvan hij directeur was geworden, liet de Nederhorst- bouwbedrijven als een baksteen val len. Maar dat was stellig niet de klap die Boersma in zijn gedachten had. CDA-fusie En hoe zit het ook al weer met die klap van de CDA-fusie? Zou de bijna honderdjarige ARP dan toch nog op het laatste moment en in het zicht van de haven pas op de plaats gaan maken met het CDA? Een bomvolle zaal ergens in het nieuwe land kwam eraan te pas om dit gevaar te voor komen. De ARP-ers hadden echter genoeg besef van politieke stijl om er deson danks de spanning in te houden. Ge bruik makend van het afschrikwek kende vooruitzicht van een gebroken CDA-ideaal, bleek het onmogelijke mogelijk. Nog nimmer kon uit zoveel CDA-monden, zoveel ongeclausuleer de kritiek op het kabinet-Van Agt worden genoteerd. De voorzitter van het CDA, Piet Steenkamp. bleek het in vele opzich ten zelfs met Goudzwaards c.s. eens te kunnen zijn. Wie het ongevraagde advies van deze peetvader van het CDA-programma er nog eens op na leest, kan zijn ogen nauwelijks gelo ven. Vernietigender kritiek op het ka binet is nauwelijks denkbaar. Het resultaat was nieuwe politieke spanning, inmiddels belichaamt in twee commissies. Een om de moei- Steef C. Weijers lijkheden rondom de fusie-datum glad te strijken en een om het kabi netsbeleid te toetsen aan het CDA- programma. Hoe zal de finale slag in deze nieuwe serie gongslagen eruit zien? Ongetwijfeld wordt het een overwinning voor de CDA-gedachte, maar het is nog maar de vraag of dit met een eerste of wellicht zelfs twee de kabinet-Van Agt kan en daarmee blijkt toch een politiek stijlgevoel. De toeschouwer blijft hoe dan ook geboeid. Zwakke schakel Steef Weijers, een CDA-Kamerlid van KVP-huize, voerde de spanning nog een beetje op door nadrukkelijk de mogelijkheid aan de orde te stellen zwakke ministers en staatssecretaris sen te vervangen. Zo'n vraag opwer pen veronderstelt op zijn minst dat je een aantal zwakke broeders en of zusters op het oog hebt. Ook al hield het Kamerlid wat dit betreft de ka ken stijf op elkaar, sindsdien gonst het op het Binnenhof van de geruch ten over een mogelijke vervanging van Beelaerts van Blokland minister van Volkshuisvesting, Van der Mei, staatssecretaris van Buitenlandse za ken, Haars staatssecretaris van justi tie en Van der Klaauw (minister van buitenlandse zaken). Op zichzelf is de gedachte van Weij ers natuurlijk gespeend van ieder ge voel van realiteitsbesef. Alsof in ons parlementaire systeem bewindslie den geruisloos vervangen kunnen worden. Op grond waarvan zou dat Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat, sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859, 1000 AW Amster dam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. I (ANP) Een 33-jarige r is gistermiddag in Breda iden nadat hij bij een bank de ..Caransa" briefjes van ilden had aangeboden. La- k dat de man er nog drie op zak had. Hij verklaarde het geld bij een transactie op de Utrechtse vee markt te hebben gekregen. De man is overgegeven aan de gemeentepolitie in Amsterdam voor nader onderzoek. moeten? En wat belangrijker is, wie maakt eigenlijk uit wie er op moet stappen? Toch zeker niet een toeval lig clubje rondom Weijers, dan wel het gezag van enkele politieke com mentatoren? Nee. als Weijers werke lijk stappen in die richting wil onder nemen, dan zal hij voor een normale Kamermeerderheid moeten zorgen. Maar daarvoor deinst Weijers natuur lijk terug. Daarom is zijn actie ook maar een heel klein gongslagje in de begeleidende ketelmuziek van het kabinet. Hij kreeg echter wat meer gewicht, omdat fractievoorzitter Lub bers het plan van Weijers als zodanig niet wilde uitsluiten, maar de uitvoe ring ervan nu alleen minder gewenst vond. Op z'n minst schuilt er in deze reactie iets van een erkenning van het bestaan van zwakke broeders in het kabinet. Daarmee is hoe dan ook de spanning weer wat vergroot. De politieke stijl van de WD daaren tegen vermag de laatste tijd nauwe lijks te boeien. En dat terwijl de in grediënten voor het merendeel ruim schoot aanwezig zijn. Het mag zo langzamerhand in brede kring wel als bekend worden verondersteld, dat nogal wat liberalen eens naar de an dere kant willen kijken. Samenwerking met de PvdA. een wat meer op D'66 afgestemde koers en als het even kan het CDA links passeren. Want zo sprak Frank de Grave, lan delijk voorzitter van de WD-jonge renorganisatie deze week stoutmoe dig: „Het conservatisme in Nederland behoort onder CDA-vlag te varen." Toch slaagt de liberale club met deze gegevens er nauwelijks ln de aan dacht van de toeschouwers geboeid te houden. De belangrijkste verkla ring hiervoor is, dat het publiek niet echt met deze mogelijkheid rekening houdt en het de signalen die hier en daar worden uitgezonden niet als zo danig heeft onderkend. Er was wat verrassend stemgedrag in de Tweede Kamer (de huurverhoging, de sociale woningbouw, de rol van de onderne mingsraden). Er zijn wat kritische kanttekeningen gemaakt bij het abortusakkoord. Maar of dit nu ge zien moet worden als de grote omme zwaai? Trouwens het CDA zou wel door Willem Breedveld gek zijn zich uit zijn middenpositie te laten verdrijven. Klasseverraad De grote klap voor het denken in deze richting kwam vorig week van het bestuur van de PvdA. In een advies voor het aanstaande congres stelde het bestuur de liberalen aan de kaak als de belichamers van alles wat con servatief en kapitalistisch is in dit land. Een coalitie met zo'n partij werd daarom vooralsnog als verwer pelijk verworpen. Het zou klassever raad zijn met deze vijand in zee te gaan. In feite is deze opstelling van de PvdA een ruime uitnodiging aan het adres van het CDA. Daarmee zijn we voorlopig weer teruggekeerd naar de vertrouwde politieke verhoudingen. De centrale vraag is weer gewoon met wie het CDA na de verkiezingen in zee wil gaan. En deze partij heeft zo langzamerhand ervaring genoeg op gedaan, die vraag vooralsnog niet te beantwoorden. De eis van goede poli tieke stijl brengt echter met zich mee. dat de toeschouwer erdoor geboeid blijft. Tot nu toe is het CDA daar aardig in geslaagd. De politieke stijl vraagt echter ook om geloofwaardigheid. Of zoals Wil lem Elsschot het in zijn opstel over stijl uitdrukte: „In de kunst mag niet geprobeerd worden. Probeer niet te schelden, als gij niet toornig zijt, niet te schreien als uw ziel droog staat, niet te Juichen, zolang gij niet vol zijt van vreugde. Men kan proberen een brood te bakken, maar men probeert geen schepping. Men probeert ook niet te baren. Waar zwangerschap be staat volgt het baren vanzelf, ten gepaste tijd." De discussie over deze geloofwaardigheid is nog in volle gang. ADVERTENTIE Met een speciale verzekering voor opvarenden. Met betaling van een vervangend vakantiever blijf bij ongeval, schade of blijf bij ong< verlies tijde lens vakantie. 62 Kom naar 't AN WR-kantoor en maak uw zekertieid rond. Van een onzer verslaggevers Amsterdam „Boekje over winst" is de titel van een nieuwe publlkatie van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) in een serie, waarmede het VNO een breed pu bliek wil bereiken met voorlichting over actuele sociaaleconomische on derwerpen. Winst is een begrip waar vaak ver schil van oordeel over bestaat. Winst verdwijnt allemaal in de zakken van de groot-kapitalisten, zegt de een. Winst is nodig voor behoud van werk gelegenheid. vindt de ander. Getracht wordt in de brochure de geïnteresseerde lezers wegwijs te ma ken in de vele facetten en relaties van het winstbegrip: het ondernemen als zodanig, de betekenis voor de be drijfsvoering, de invloed van de infla tie en de harde gulden, de relatie winst/werk enz. Het boekje wordt door het VNO gra tis (op aanvraag) aan belangstellen den verstrekt (Antwoordnummer 751, 2500 XM Den Haag) De eerder ln de reeks verschenen uitgaven „Boekje open over prijzen" en „Boekje over inkomens" zijn niet meer voorradig. Af en toe hebben we het echt koud gehad deze winter. Logisch, want zulke temperaturen komen hier maar zelden voor en daar moet je even aan wennen. Maar er zijn mensen op deze aardbol die het hier bij twintig graden onder nul best lekker weertje ge vonden zouden hebben. Mis schien hadden ze zelfs gedacht dat de lente in aantocht was, want bij hen thuis kan het zelfs in de warmste zomermaand, juli, nog wel zes graden vriezen. Met z'n tweehonderdduizenden wonen ze in Norilsk, een van de grootste industriecentra binnen de poolcirkel. Een stad van nog geen vijfenveertig jaar oud, niet ver van de Siberische rivier de Jenissee, een buurt waar veel ko per en nikkel in de grond zit en waar dus iedereen in de mijn bouw of de metaalindustrie werkt. Op een aantal na dan die de dienstverlenende bedrijven op gang houden, de schoolkinderen en de studenten Het koudste punt van de aarde ligt op het vasteland van de Zuidpool. Daar is een temperatuur van 88,3 gra den onder nul gemeten Zo koud is het in Norilsk niet. maar het kan er toch ook wel 50 graden vriezen Het is de vraag maar of je dan nog verschil voelt met nóg kouder, want bepaald „lekker koud", is het er niet. omdut daar vaak nog een ijzige storm bij komt. En dan hebben we het nog niet eens over de sneeuw gehad. „De sneeuw is in Norilsk een vorst zonder gezag", zeggen de inwoners, maar als ze daar mèt gezag van maakten zou dan niet eens misplaatst zijn. Als ze er in Norilsk niets aan zouden doen. kan de sneeuw het leven volko men ontwrichten; er valt zo veel. dat de gebouwen tot aan de twee de verdieping kunnen onder sneeuwen. Er wordt dus wèl veel aan gedaan, van september tot juni, want zo lang duurt de sneeuwval. Wat is er dan zo leuk aan het wonen en werken in zo'n ijskoude poolstad? Want behalve dat je er nooit eens in een zonnejurk of zomaar in je overhemd kunt lo pen is het leven er nog extra duur ook. „Iedere inwoner heeft onver gelijkelijk veel meer warme kle ren nodig dan de bewoners van warmere streken", verklaart bur gemeester Joeri Smolov in het informatiebulletin van de Russi sche ambassade Maar daar staat wel wat tegenover: al met al ver dienen de mensen er wel 160 pro cent meer dan bij voorbeeld ir» Moskou, ze krijgen er 53 dagen betaalde vakantie en kosteloos vliegvervoer naar zonnige vakan tiestreken. Gas en elektriciteit zijn er erg goedkoop voor de be woners dan, want de stad legt jaarlijks ruim dertig miljoen gul den neer voor verwarming van de huizen. De bestrijding van de sneeuwoverlast komt op dertien miljoen en dan komt er nog eens een gigantisch bedrag bij voor verlichting van de stad. die acht maanden van het jaar last van de poolnacht heeft. De inwoners van Norilsk kunnen naar de schouwburg, de bio scoop. naar hotels, restaurants, bibliotheken, cultuurcentra, alle mogelijke sportaccommodaties (de laatste zijn gratis om de No- rilskers tot meer lichaamsbewe ging aan te zetten), en kunnen altijd kiezen uit een overvloed van (zuid-)vruchten en bloemen. Maar als je ze vraagt: wat mist u het meest? Zullen acht van de tien meteen „zon" antwoorden. Dat gemis proberen ze een heel klein beejte te compenseren door een café. een kleuterschool en een winkel „zonnetje" of „zonne straaltje" te noemen. Kinderen zullen zelden in hun tekeningen de zon vergeten En het grootste feest in Norilsk is de eerste zon sopgang na de lange poolnacht de tapijt is geland of het toppunt van overdreven luxe om je auto op een oosters tapijt te parke ren? Geen van beide. De „pers" is een levensechte straatschilde ring van de Amerikaan Gary Bu- kunick. Een importeur van oos terse sieraden in San Francisco gaf de schilder de opdracht de saaie parkeerplaats passend op te vrolijken. Een sjeik die zojuist in zijn door deweekse auto met zijn vliegen- John Chirisa werd in mei 1977 door een bijzonder gerechtshof in de Rhodesische hoofdstad Salis bury wegens politieke overtre dingen voor onbepaalde tijd ge vangen gezet. Krachtens de wet op de handhaving van de open bare orde werd hem ten laste gelegd jonge zwarten te hebben gerecruteerd voor opleiding in het buitenland tot guerrillastrij der; sinds november 1974 staat daarop de doodstraf in Rhodesië De nu 49-jarige Chirisa. vroeger secretaris van de Zapu (Afrikaan se volksunie van Zimbabwe) van Joshua Nkomo. is van 1964 af minstens vier maal in hechtenis geweest en heeft in totaal onge veer acht jaar zonder berechting in gevangenschap doorgebracht Het laatst zat hij van medio 1973 tot januari 1976 achter de tralies; hij werd toen in vrijheid gesteld om deei te kunnen nemen aan onderhandelingen over een rege ling tussen onder andere de Zapu en minister-president Ian Smith, maar na twee maanden werden deze onderhandelingen afgebro ken. Iedereen verwachtte dat Chirisa na de op 3 maart vorig jaar in Salisbury bereikte over eenkomst zou worden vrijgela ten. omdat algemeen werd aan genomen dat de vrijlating van alle gevangenen een van de voor waarden van die overeenkomst was. Maar ten minste honderd politieke gevangenen, onder wie Chirisa. werden vastgehouden Wie in het Engels en beleefd als altijd de Rhodesische auto riteiten wil verzoeken om John Chirisa onmiddellijk vrij te laten. kan zo'n brief richten aan: Prime Minister Ian Smith; Bishop Abel Muzorewa; Reverend Ndabanin- gi Sithole; en Chief Jeremiah Chi- rau - Office of the Executive Council, p/bag 7700 - Causeway. Salisbury, Rhodesia. Na de begrafenis (op 18 december vorig jaar) van ds. F Slomp, uit de illegaliteit bekend als Frits de Zwerver, wilden zoveel ménsen de toespraken, liederen en gebe den bewaren, uitgesproken en ge zongen tijdens de rouwdienst in Apeldoorn, dat de familie besloot die gebundeld uit te geven. Het is een heel klein boekje geworden („Afscheid van Frits de Zwer ver") van twintig pagina's, met een kort voorwoord van mevrouw Slomp. De volledige teksten van de drie sprekers ds. C. A. van Nood uit Vaassen, de zoon ds. J. Slomp uit Leusden en de heer L. (Bob) Scheepstra zijn er in opgenomen. De laatste, net als ds. F Slomp lid van de verzetsor ganisatie LO-LKP die ten koste van veel offers in de oorlogsjaren bijna vierhonderdduizend onder duikers verzorgd heeft, overviel in mei 1944 met zijn knokploeg de „koepel" in Arnhem en be vrijdde daar ds Slomp en diens verzetscollega Kruithof In de toespraken klinkt de herinnering aan de gebeurtenissen van die oorlogsjaren meermalen door. Wie „Afscheid van Frits de Zwer ver" zelf wil nalezen, kan contact opnemen met ds. J. Slomp, post bus 203, Leusden. Jimmy Leake, een vijf weken oude baby uit het Amerikaanse Little Rock. is de eerste baby ter wereld die met het hartje buiten zijn lichaam geboren werd en na drie operaties in zijn korte leven tje toch helemaal gezond lijkt te worden Eén ander jongetje (uit Philadelphia) heeft hetzelfde ge had als Jimmy en is ook nog in leven, maar moet met veel extra zuurstof op de been gehouden worden. De kleine Jimmy daar entegen ademt al helemaal zelf, heeft het hart nu op de Juiste plaats en schijnt verder geen en kel lichamelijk probleem te heb ben. Het jongetje moet zoals alle geopereerde baby's nog wel een poosje in een zuurstof tent in de universiteitskliniek van Little Rock blijven, maar zijn artsen verwachten dat het kind over niet al te lange tijd een normaal leven zal kunnen leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 5