sg Zuid-Afrika de zondebok? ANWB EEN GROTE STAP VOORUni F van'thof Miele REISBUREAU HERBESAN DE WASDROGER MET MICRO-COMPUTER: VAN MIELE NATUURLIJK. er s geen betere boerderij Thesinge (Gr ra ZATERDAG 17 MAART 1979 De bevolking van Namibië moet zijn eigen toekomst bepalen. Deze ene zin vormt de essentie van Zuid- Afrika s houding ten aanzien van de kwestie Namibië De vijf westerse landen hebben ingezien dat Zuid-Afrika s wens tot onafhankelijkheid van Namibië te komen oprecht is en dat zijn streven naar een vreedzame oplossing gedeeld wordt door de bevolking van Namibië In 1977 namen de vijf westerse permanente leden van de veiligheidsraad het initiatief voor onderhandelingen over een vreedzame oplossing van het geschil over Namibië Tijdens deze onderhandelingen heeft Zuid- Afrika. in voortdurend overleg met de bevolking van Namibië, de verenigde Naties en de vijf concessie na concessie gedaan om door vrije verkiezingen tot een vreedzame regeling voor de toekomst te komen. Zuid-Afrika wenst Namibië onafhankelijk, maar alleen als de bevolking waarborgen krijgt voor een menswaardig bestaan onder een zelfgekozen regering. Namibië moet onafhankelijk worden, maar zonder door de VN opgedrongen Swapo-bases in het land. van waar uit het geweld'zich zelfs na de verkiezingen verder kan verspreiden. De raad. pers en voorlichting beschikt over informatie om toelichting te geven op de oorsprong en de huidige problematiek van Namibië. Schrijf naar: Raad pers en voorlichting, zuldafrlkaanse Ambassade PostBus 90658 2S09 LP Oen Haag j- Dhr./Mevr./Mej. Wenst toezending van documentatie. ■Oostenrijk en Zwitserland staan nog steeds volop in c belangstelling als vakantieland. Het zijn Immers zeer af wisselende en aantrekkelijke bestemmingen.Enerzljdsdoor de Alpen-wereld met het onvoorstelbare natuurschoon, anderzijds door de oeroude tradities en folklore. WIJ bieden u een scala aan mogelijkheden. Enkele voorbeelden: toeristische hoogtepunten van dit wondermooie land. Afstand ca. 1000 km. Prijs p.p. v.a. f 1094.-. Als u een deel van Oostenrijk of Zwitserland diepgaand wilt verkennen, is een ANWB Auto tour een ideale vakantie U rijdt langs een door de ANWB uit gestippelde route, u overnacht in hotels die de ANWB voor u geïnspecteerd en gereserveerd heeft, n ideetje 14 daagse tour. Ind. 6 rustdagen, door midden- en west-Oostenrijk. Afstand ca. 1085 km. Prijs p.p vanaf f 1007,-. Of denk anders aan de Grote Zwitserland-Tour van 15 dagen, ind. 6 rustdagen langs alle Vrijheid-Blijheid-Tours U stelt liever zelf uw eigen auto tour door Zwitserland samen. Ook mogelijk Zodra u het verloop van uw tour bepaald heeft deelt u de anwb de etappeplaatsen mede onder opgave van het aantal overnachtingen. Wij reser veren dan uw tour. De door u samengestelde tour kan iedere dag ingaan tussen 1 mei en 31 oktober ANWB-reisbureau vindt u in elk ANWB-kantoor. Als goed begin of happy-end van een autotour. Of zelfs als complete vakantie Enkele voorbeelden Sarlelnsbach (Oostenrijk», tussen het imposante Bohemerwoud en de Donau. Hotel p.p. per week, logies met ontbijt v.a. f 140,-. lugano (Zwitserland), aan het meer met diezelfde naam. Eén der zonnigste plaatsen van Centraal Europa. Hotel per week, logies met ontbijt, p.p. vanaf f509,-. Doe"-vakanties Dit zijn arrangementen voor wie d r op uit wil; actief bezig wil zijn. Zoals een fietstocht om het Meer van Genève. in 7 dagen vanuit Lausanne. Op de beste Zwitserse fietsen. Prijs, incl. 6 overnachtingen met ontbijt p.p. vanaf f563,-. En wat dacht u van "Windsurfen'' op de Wörthersee in Oostenrijk. Prijs, incl. 7 overnachtingen, ontbijt en diner, wlndsurfcursus en internationaal wlndsurf- brevet, p.p. vanaf f 498,-. Deze tour voert u door oostenrijk én Zwitserland, u rijdt over veel bekende passen met onvergete lijke vergezichten, u overnacht in zgn. Romantik-hotels. De reis- duur bedraagt 12 dagen, incl. 5 rustdagen, afstand ca. 1030 km. Incl. 11 overnachtingen (logies ontbijt), routebeschrijving en documentatie. ANWB-reistas. belastingen en bedieningsgeld, kost deze reis p.p vanaf f 712,-. De anwb heeft méër in huls... wat dacht u? u kunt bij de anwb verzorgde reizen boeken naar alle vakantie landen van de wereld. Prettig is dat u bij de anwb uw reis meteen rond kunt maken. Met zaken als de internationale Reis- en kredietbrief, n rels- en annuleringsverzekering, vreemd geld. kaarten, reisgidsen en boeken. TROUWKWARV Uwspijsiertenns en uw theekopje! Er bestaat vsrband tussen uw spijsvertering en uw theekop|e. Tenminste, ais u uw kopie vult met Her- besan kruidenthee Die bevat 17 uitgelezen kruiden, die de nare ge volgen van onze leefae- woonten op onze spijsver tering op natuurlijke wijze tegengaan. Oenkt u maar eens aan het vele verkeerde eten. de te geringe lichaams beweging. onze jachtig heid en onregelmatigheid Herbesan gaat verstop ping en de gevolgen er van tegen en herstelt de natuurlijke funktie van de ingewanden. Lees echter eerst de gebruiksvoor schriften. kniidentHet Bij beschikking van de Ar rondissementsrechtbank te Zwolle d.d. 19.02.1979 is we gens geestelijke stoornis on der curatele gesteld Cornelia Abra Wilhelmina Roest, ver blijvende in de inrichting voor geesteszwakken van de Stichting 's Heeren Loo-Lo- zenoord, Fokke Kortlanglaan 25, Ermelo. Mr B. H. Bongers advokaat en prokureur Kerkplein 12 7731 CS Ommen Verlening handlichting De kantonrechter te Gorin- chem geeft op zijn verzoek Gerrit Jan Kool, geboren te Hei- en Boeicop 23-5-1958, wo nend Hei- en Boeicopseweg 14 te Hei- en Boeicop hand lichting verleend tot het aan gaan van een maatschap ten doel hebbende, de uitoefe ning van een veeteeltbedrijf. Bij beschikking van de Ar rondissementsrechtbank te Zwolle d.d. 28.02.1979 is we gens geestelijke stoornis on der curatele gesteld Roelof Schalen, verblijvende in de inrichting voor geesteszwak ken van de Stichting 's Hee ren Loo-Lozenoord, Fokko Kortlanglaan 25, Ermelo. Mr. B. H. Bongers advokaat en proku reur Kerkplein 12 7731 CS Ommen. De Rechter-Commissaris in het faillissement van L. van Blijenburgh, Gebr. Conijn- straat 56 te Purmerend, ge handeld hebbende onder de naam Jaspers Ijzerwaren, heeft bepaald: dat de indiening der schuldvorderingen bij de cu rator moet plaatshebben ui terlijk op 5 april 1979. dat de verificatievergade ring zal worden gehouden op vrijdag 27 april 1979 te 10.30 uur in het Gerechtsgebouw aan de Geestersingel nr. 13 te Alkmaar. De curator: Mr. H. P. Abma Juliana straat 30 Purmerend. Het is weer Miele die nu het toppunt van gebruiksgemak en precisie op het gebiei van wasdrogers introduceert. De wasdroger met handige tiptoets- bediening en feilloze besturing door een de ruimtevaart stammende microproce: 8 Programma's zorgen ervoor dat uw was, een hele wasmachine-inhoud ineens, veilig en kreukvrij precies zo droog wordt als u dat wilt. Door elektronische meting van het nog in het wasgoed aanwezige vocht. Is de tevoren gekozen droogtegraad bereikt dan wordt het droogproces gestopt. U kunt ieder moment zien hoe ver het programma gevorderd is. Handig als u tussentijds bepaalde stukken uit de droger wilt nemen. Ook uitstekend geschikt voor inbouw. Maak zelf maar eens kennis met deze was droger met ruimtevaartprecisie. Bij uw Miele leverancier. Miele Nederland B.V Postbus 166 4130 ED Vianen. Tel.: 03473-4424* WOONGEBOUW PATRIMONIUM MAAKT (BEPERKT) VESTIGING IN BARENDRECHT MOGELIJK. Reeds enkele jaren kon Patrimonium nauwelijks aan woning-aanvragen van eigen inge zetenen voldoen. Nu is er een beperkte gelegenheid tot het kopen van een woning, deel uitmakende van het Woongebouw dat thans in uitvoering is. Het zelfstandig wonen staat daarin centraal. Er geldt niet de voorwaarde, dat men min stens 65 jaar moet zijn. Een zeer geschikte woonvorm bijvoorbeeld voor echtparen van middelbare leeftijd en wat oudere alleenstaanden. Doordat de gebruikelijke leeftijds grens van 65 jaar niet wordt gehanteerd, is het te verwachten dat een meer gevarieerde leeftijdsopbouw verkregen wordt, wat zeker aantrekkelijke kanten heeft. De woningen zijn gesitueerd op één der mooiste plekjes van Barendrecht. Goede verbin dingen (NS en buslijn) en op het hoofdwegennet. Omringd door recreatieve groenvoorzieningen en waterpartijen. Nabij openbare gebou wen, sportvelden, sporthal en gezellig winkelgebied. Op wat grotere afstand landschappelijk waardevolle landbouwgebieden, oude riviertjes, zoals Devel en Waal, en uitgestrekte recreatiegebieden aan de Oude Maas. Een woon- en leefklimaat, dat alom gunstig bekend staat. Het gaat om riante woningen, de meeste hebben een bruto oppervlakte van 110 m2. Inrichting en afwerking van deze 3- 4-kamerwoningen zijn van hoog niveau. Service: beperkt tot hetgeen werkelijk nodig is voor zelfstandig wonenden; de kosten kunnen daardoor laag gehouden worden. Het beheer van het gebouw is bij de Woning bouwvereniging Patrimonium en geschiedt op zuivere kostenbasis, geen commerciële exploitatie dus. Prijzen: Ook nu de bekende „Patrimoniumprijzen", nl. de grote vanaf f 187.000,- tot f 232.000,— vrij op naam. Mogelijkheid tot het verkrijgen van gemeentelijke garantie voor het aangaan van een hypothecaire lening. Wilt U er meer over weten? Op aanvraag wordt U een uitvoerig prospectus met tekeningen, technische omschrijving, prijzenlijst etc. toegezonden. Tevens ligt het in de bedoeling een voorlichtingsmiddag en/of -avond te houden. Ook daarover leest men in het prospectus. WONINGBOUWVERENIGING Alsemhof 13-15 PATRIMONIUM BARENDRECHT Tel. 01806-3692 Publieke Verkoping Op woensdag 28 maart 1979 des avond 8 7.00 uur zal in het Hotel 't Gemeentehi d Bedum publiek worden verkocht: prima 2 weidebedrijf, zeer gunstig gelegen aan de b singerweg 17, Thesinge (Gr.) (plm. 10 kn]| stad Groningen). Te weten: PERCEEL I; Boerenbehuizing met grote schuur met hol! e jongveehokken. grote schuur met loopstal l| de volle eigendom van ongeveer 24 ha l( PERCEEL II de volle eigendom van ongeveer 20 ha. ji grenzend land; aanvaarding en betaling: 1979 (ontruimd), eerdere in gebruikname na overleg; bezichtiging: donderdag 22/3,2 dag 24/3 en woensdag 28/3 1979, telkens" namiddags van 2.00-5.00 uur. Voorwaarden en schetskaarten te bevrage II de ondergetekende. E. W. Bouwman, notaris, Bedum (05900-2347) ARNEMUIDEN: 6 Riante herenhuizen met garage (2 onder 1 kap luxe houten gevelbetimmering en goede dakisf Indeling: hal. doorzonkamer, royale keuken, 4 slaapkamers, luxe badkamer met ligbad en 2e c.v.-ruimte. Flinke achtertuin. Prijzen v.a. 208.000,- gJ makelaardij bv - gouda or 's-gravende lishoekstraat 3: telefoon 01853-1601 kantoren in aiphen a/d rijn. gouda. 's-gravandeel. vianen aft

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 36