gypte zoekt begrip Arabische wereld Meer executies in Iran woners van Westbank willen echte autonomie r liegramp China: >0 doden Paspoort voormalig BOSS-hoofd afgepakt Zeehondenjacht begonnen Bestand in Z-Libanon Zuid-Afrika bestookt weer basis in Angola n>0 k\ HÉS S 11 atieve reacties op vredesakkoord ^gramp - dbeving Twee Russen en één schroef ot wantrouwen tegen het vredesakkoord [RDAG 15 MAART 1979 BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 po ssi ,v«JlO (Reuter, UPI, AP) Egypte is gisteren een campagne in de Arabische wereld len om begrip te kweken voor het vredesakkoord met Israël. De Arabische wereld heeft iver onverdeeld negatief gereageerd. biie opende gisteren het diploma- tenlandse zaken, zei gisteren dat de len- offensief door vice-president missie van Moebarak het begin is van Moebarak naar Khartoem te; een langdurige campagne om de eer voor besprekingen met presi- ste emtionele reacties op het akkoord te overwinnen. Die emoties zullen he vig zjn, zo meende Boetros Ghali, maar ze zullen in enkele maanden overwonnen kunnen worden. W|JLmeiri van Soedan. Van Khar- begaf Moebarak zich onver- naar Saoedi-Arabië. De hou- intjvan dit olierijke land zal van ivloed zijn op de verdere ont vellingen in het Midden-Oosten, wordt vice-president Moeba- Parijs verwacht, waarna hij j een bezoek zal brengen aan enÏBrittarüë. De vice-president rok k Oostenrijk, Joegoslavië en t. nië aandoen. erio yptische minister Boetros Gha- eei momenteel belast is met bui- sv.1 NG (AFP, Reuter, UPI wei - Een Chinees Trident- jjj uig is gisteren neerge- deop een fabriek bij de n kjiaven van Peking. Bij ïgeluk zouden tweehon- j kdoden zijn gevallen. varJ? ooggetuigen stortte het a Ig, dat van Britse makelij is, in een fabriek op ruim twee er afstand van het vliegveld. fgtuig had een tiental Passa ic n boord, de overige slachtof- J ren fabrieksarbeiders. In to- den door de ramp twee kleine ^-otere fabriek zijn verwoest, nese pers werd gisteren nog ■lding gemaakt van het ,PÏar De IABI Tijdens een hevige doo gisteren op het vliegveld van irscl f hoofdstad van het sjeikdom ster ien Boeing 727 van de Jor- luchtvaartmaatschappij jestort. Bij het ongeluk 45 inzittenden om het leven, Gl e 19 raakten ernstig gewond, ftuig brak in twee delen en im vlak toen het bijna op de [li is. De meeste passagiers wa- 11 m aniërs. Het vliegtuig had al t een poging tot landen on- o n, maar moest door de zware dere keer weer optrekken. I WOf «tad Mexico is gisteren i door een zware aardbeving, e schade heeft aangebracht - 13- nlnstens één persoon het le- gekost. De aardbeving, die ht van ruim zeven had op de 070 an Richter, trof grote delen land. In sommige plaatsen procent van alle gebouwen Don tad kwam er betrekkelijk von< i af: slechts drie gebouwen vai in. De trillingen vonden ts na vijf uur in de ochtend. Ricj de kantoorgebouwen noe FaiJen. Volgens een woordvoei- n v de universiteit in de hoofd- tndel het een ramp zijn geweest, ving drie uur,later had plaats Egypte betoonde zich gisteren inge nomen met het besluit van het Israë lische kabinet de voorstellen te aan vaarden. De ondertekening lijkt vast te staan, aldus een regeringswoord voerder, en we mogen aannemen dat we in mei getuige zullen zijn van het begin van onderhandelingen over de Palestijnse autonomie. Voor de Ame rikaanse televisie gaf de Eyptische premier Khalil toe dat er nog geen oplossing was gevonden voor het vraagstuk van de autonomie. De woordvoerder van de Egyptische re gering deelde mee dat deze onderhan delingen het hioeilijkste van alles zul len worden, maar zoals in het verle den alle moeilijkheden overwonnen zijn, zo zullen we dat ook nu doen, zo voegde hij er geruststellend aan toe. Uiterst negatief Alle initiatieven van Egypte ten spiit heeft de Arabische wereld geheel vol gens de verwachtingen uiterst nega tief gereageerd op de jongste ontwik kelingen. Syrië sprak van „vernede rende concessies" van de kant van Egypte. De leider van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie Jasser Arafat riep alle Arabische landen op tot een olieboycot tegen Egypte. Hij waar schuwde dat alle landen die daaraan niet zullen meedoen op dezelfde ma nier als Egypte behandeld zullen worden. Koeweitse en Iraakse kranten riepen op om de tijdens de topconferentie van Bagdad vorig jaar overeengeko men sancties tegen Egypte uit te voe ren. Deze sancties zouden inhouden dat het hoofdkwartier van de Arabi sche Liga uit Cairo wordt overge bracht naar een andere Arabische hoofdstad. Verder voorzagen de af spraken van Bagdad in het verbreken van dé diplomatieke betrekkingen met Cairo en wellicht een volledige economische boycot. Ook Saoedi-Arabië stelde zich toen achter deze uitspraken, maar het is vooralsnog onduidelijk of dit land ze ook zal uitvoeren. Het enige dat giste ren als commentaar in de Saoedische kranten te lezen was, was de medede ling dat een oplossing van de proble men in het Midden-Oosten alleen denkbaar is als een aanvaardbare re geling wordt gevonden voor de Pales tijnse kwestie. De regering van Irak heeft laten we ten dat het zal vragen om een verga dering van Arabische ministers van buitenlandse en economische zaken direct nadat de handtekeningen on der het vredesverdrag geplaatst zijn wordt, aldus Sjarar, aangezien' de po sitie van Sadat momenteel zeer zwak is. Sjarar voorspelde overigens dat Saoedi-Arabië zich zou aansluiten bij het Arabische front tegen Egypte. De Jordaanse koning Hoessein zei gisteren dat hij blijft vasthouden aan het stichten van vrede in het Midden- Oosten door overleg waarbij alle par tijen betrokken worden. JOHANNESBURG Het Zuidafrikaanse informatie schandaal begint bizarre vor men aan te nemen. In een wanhopige poging de deksel op de beerput te houden, heeft de regering gisteren het paspoort van generaal Hen drik van den Bergh, het voor malig hoofd van de inlichtin gendienst BOSS, in beslag genomen. Ook het paspoort van Van den Berghs zakenrelatie Van Zyl werd in beslag genomen. Van Zyl is een schat rijke zakenman, die tien dagen gele den de voormalige onderminister van informatie Eschel Rhoodie in dienst nam op voorwaarde dat hij geheime informatie over regeringsprojecten voor zich houdt. De onverwachte stap van'de regering kwam na berichten dat generaal Van den Bergh. en Van Zyl van plan wa ren Rhoodie. die zich ergens in Euro pa verborgen houdt, op te zoeken. Van Zyl had eerder al laten weten Informatieschandaal Zuid-Afrika: door Henny Serfontein dat, wat hem betrof. Rhoodie nu zijn voor de regering belastende banden en documenten wel openbaar mag maken. Dit zou noodzakelijk zijn om Rhoodies naam te zuiveren. Van Zyl had er echter aan toegevoegd dat er geen staatsgeheimen mochten wor den onthuld. Dinsdag speculeerden twee rege ringsgezinde dagbladen, the Citizen en Die Vaderland, openlijk over mo gelijke regeringsmaatregelen om de pers aan banden te leggen om de publikatie van „ongecontroleerde roddel" te voorkomen. Hieruit blijkt dat de regering vreest dat haar eigen geloofwaardigheid door Rhoodies onthullingen zal worden aangetast. Nog geen jaar geleden was het on denkbaar dat generaal Hendrik van Den Berg, tien jaar geleden de op één na machtigste man In Zuld-Afrika. het slachtoffer zou worden van zijn eigen Gestapo-methoden. Gisteren stond echter één, van zijn eigen man nen aan zijn deur en eiste zijn pas poort. Kort daarna reageerde Van den Bergh tegenover de pers: „Nu zie je in wat voor een tijd we leven". Hij leverde ook kritiek op het optreden van de regering. Van Zyl gaf als commentaar dat hij zich nu gedwongen zag Rhoodie te vragen een deel van de banden en documenten te openbaren Waar schijnlijk doelde hij daarbij op die documenten, die de regering en de Nationale Partij schade kunnen be rokkenen. Eergisteren ging premier Botha niet in op een aanbod van Van Zyl om een regeringsvertegenwoordi ger mee te laten reizen naar Rhoodie en die in de gelegenheid te stellen naar de bandjes te luisteren. Volgens The Citizen en Die Vader land zijn de parlementsleden van de Nationale Partij het eens over stap pen tegen de pers in Zuid-Afrika. Dinsdag zou het kabinet hierover ver gaderd hebben. Enige ministers zou den al vanaf vrijdag dag en nacht werken aan een wet, die dergelijke censuur mogelijk moet maken Vol gens de twee regeringsgetrouwe kran ten heeft een dergelijke wet een ave rechts effect en kan die ernstige scha de toebrengen aan de Nationale Partij. TEHERAN (Reuter, UPI, AFP) In Iran zijn gisteren opnieuw vijf functionarissen van het vorige bewind op last van Islamitische rechtbanken ter dood gebracht. De Iraanse minister van buitenlandse zaken en leider van het Nationale Front, Sanjabi, zou zijn afgetreden. Sinds vorige maand de macht in Iran werd overgenomen door de religieuze leider Khomeini zijn nu zeker 62 men sen door Islamitische rechtbanken ter dood veroordeeld en terechtge steld. Zowel in als buiten Iran worden steeds meer protesten gehoord tegen de politieke processen die worden ge voerd tegen functionarissen van het oude bewind. Met een eerlijke rechts gang zouden de processen weinig meer te maken hebben. Men neemt aan dat nog zeker 200 mensen een zelfde lot boven het hoofd hangt. Gisteren werden in de stad Dezfoel twee legerfunctionarissen en een poli tiechef terechtgesteld, na schuldig te zijn bevonden aan moord op en mar telen van politieke gevangenen. In Sjoesjtar werd de voormalige politie chef van die stad geëxecuteerd. Ver der werd een hoge regeringsfunctio naris terecht gesteld die militairen opdracht had gegeven te vuren op demonstrerende tegenstanders van de sjah. Ayatollah Khomeiny deed gisteren opnieuw een beroep op de bevolking de eenheid te bewaren. „De buiten landse criminelen, die tot voor kort gratis onze olie gebruikten, hebben de moed nog steeds niet opgegeven", aldus de 78-jarige religieuze leider. Hij zei voorts dat vijanden van Iran van het land een democratische repu bliek willen maken, een staatsvorm die niets te maken heeft met het ideaal van de Islamitische Republiek. Daarmee reageerde hij op eerder uit- lastingen van een van zijn secondan ten, ayatollah SJariatmadari, die on langs verklaarde dat het volk van Iran vrijelijk iedere vorm van rege ring moet kunnen kiezen In de provincie Koerdistan hebben enkele honderden gewapende man nen een legerkamp overvallen. De overval vond dinsdag al plaats in de omgeving van de stad Saghez. bij de grens met Irak en werd uitgevoerd door wat in Teheran genoemd werd contra-revolutionaire elementen. De Koerden in Iran streven naar grotere autonomie voor hun gebied. Ontslag Palestijnen George Habasj, de leider van het ra dicale Volksfront voor de Bevrijding van Palestina verklaarde dat presi dent Sadat de rechten van het Pales tijnse volk verkwanseld heeft. Hij sprak de vrees uit dat gematigde Ara bische landen als Saoedi-Arabië en Jordanië zich niet zullen scharen in het kamp van degenen die zich tegen de vredesakkoorden verzetten. Madjid Aboe Sjarar, een vooraan staand lid van de Palestijnse organi satie El Fatach liet zich opvallend terughoudend uit. Hij verklaarde het nog onzeker te vinden of de akkoor den werkelijk wel ondertekend zullen worden. Hij achtte het altijd nog mo gelijk dat Israël nieuwe beletselen zou bedenken. En zelfs als zou een verdrag ondertekend worden, dan is het nog de vraag of het uitgevoerd Ondanks felle protesten van milieu-organisaties is maandag de jacht op jonge zeehonden weer begonnen. Op New Found- land slaat een jager een verbaasde babyzeehond met een haak dood. Ongeveer 180.000 van deze dieren zullen dit seizoen op deze manier worden gevangen. BEIROET (UPI, Reuter) De vredesmacht van de Verenigde Naties in het zuiden van Libanon (Unifil) is er gisteren in geslaagd een staakt-het-vuren tot stand te brengen tussen Israël en de Palestijnen. Het bestand leek gisteren goed te sche actie is niets meegdeeld. Frank- worden nageleefd. Bij de gevechten rijk besloot zijn troepen uit Unifil van de afgelopen dagen tussen Israë-' terug te trekken, nadat ze een jaar in lis's, christelijke milities en Palestij nen kwam één persoon om het leven en raakten verscheidene mensen ge wond. Israëlische vliegtuigen zetten gisteren wel hun verkenningsvluch ten boven het zuiden van Libanon voort. De militaire autoriteiten van Unifil hebben gisteren bij Israël geprotes teerd tegen het feit dat een Israëli sche kannoneerboot interveniëerde bij het inschepen van de Franse mili tairen die Libanon verlaten. De Fran sen vertrokken vanaf het strand bij Tyrus. Over de aard van de Israëli- het zuiden van Libanon hadden dienst gedaan. De Fransen zijn ver vangen door Nederlanders. De Israëlische marine heeft volgens de militaire autoriteiten van dat land vorig week in de buurt van de haven stad Haifa een schip met Palestijnse guerrillastrijders onderschept. De Palestijnen zouden van plan geweest zijn de haveninstallaties van die stad onklaar te maken. De Palestijnen, die genoeg ontplofbaar materieel bij zich hadden om de hele haven in lichter laaie te zetten, zouden behoren tot Arafats organisatie el Fatach. De leider van het Nationale Front, Karim Sanjabi, zou gisteren zijn ont slag hebben aangeboden als minister van buitenlandse zaken. Sanjabi is de leider van het Nationale Front, de partij die vele jaren lang de officiële oppositie van Iran vormde tegen de sjah. Het Nationale Front zou inmid dels formeel zijn instemming hebben betuigd met het streven van ayatol lah Khomeiny naar een Islamitische republiek. Het Front riep alle Irane- zen gisteren op op 30 maart te stem men voor de instelling van zo'n staatsvorm. In dezelfde verklaring wordt het leiderschap van Khomeiny bevestigd. Onduidelijk is of het aftreden van Sanjabi verband houdt met deze uit latingen van het Nationale Front. Sanjabi heeft in het verleden herhaal delijk duidelijk gemaakt het niet in alle dingen met de door Khomeiny uitgezette koers eens te zijn. Even min was gisteren duidelijk of Sanja- bi's ontslag door premier Bazargan was aanvaard. Ideaal Meer dan duizend Iraanse studenten demonstreerden gisteren voor het ge bouw van de Britse ambassade in Teheran. De betogers riepen leuzen tegen het Britse. Amerikaanse en Chinese imperialisme. De demonstra tie zou verband houden met de be weerde recente mishandeling van Ira- nezen op het vliegveld van Londen. Een afvaardiging van de demonstran ten had een onderhoud met Brits ambassadepersoneel, dat de toezeg ging deed dat de beschuldigingen zouden worden onderzocht. Islamiti sche ordebewakers voorkwmaen dat de betogers op het terrein van de ambassade doordrongen. JOHANNESBURG, WINDHOEK (Reuter, AP, UPI) Zuidaf rikaanse militaire vliegtuigen hebben gisteren opnieuw een basis van de guerrillabeweging SWAPO in het buitenland bestookt. Amgola maakte gisteren melding van een gecoördineerde aanval van Zuid afrikaanse vliegtuigen, tanks en in fanterie op Angolese dorpen aan de grens met Namibië. Volgens het An golese persbureau Angop drongen de troepen door tot zeventien kilometer over de Angolese grens. Er waren geen berichten over doden of ge wonden. De legerleiding in Windhoek maakte gisteren bekend dat Zuidafrikaanse vliegtuigen een kamp van de SWAPO hadden vernietigd „in het buiten land". De afgelopen week zijn enige tientallen aanvallen op dergelijke kampen uitgevoerd, waarbij min stens veertig doden vielen. Volgens een generaal in Windhoek koestert Zuid-Afrika „geen vijandelijke gevoe lens tegen een van onze buurlanden en alle aanvallen zijn strikt beperkt tot. kampen van gewapende terro risten". De SWAPO heeft gisteren voor de Zambiaanse televisie verklaard niets te voelen voor een nieuw overleg over de kwestie Namibië, zoals begin deze week is voorgesteld door Engeland, Frankrijk, West-Dultsland, Canada en de Verenigde Staten. Tegen de oorspronkelijke plannen voor een on afhankelijk Zuidwest-Afrika beston den zowel van de zijde van de SWA PO als van Zuidafrikaanse zijde ern stige bezwaren. De SWAPO wil wel praten, zodra de vijf Westerse landen beloven dat hun troepen geen deel uit zullen maken van de vredesmacht. Ook de Zuidafrikaanse minister van buitenlandse zaken, Roelof Botha, zag gisteren weinig heil in een nieuwe overleg. MOSKOU (UPI) - Hoeveel Russen zijn er nodig om een schroef los te draaien? Twee: één om de schroevedraaier vast te houden en de andere om ermee te draaien. Deze uitslui tend in ruimtevaartuigen toe passelijke ervaring deden Wla- dimir LJachow en Walery RJoe- min gisteren op toen zij in hun laboratorium Saljoet 6 even een paneeltje wilden demon teren. Het enthousiasme van de mon teur die ooit de schroeven had vastgezet, maakte een gecom bineerde operatie noodzake lijk. De gewichtloze ruimte vaarder namelijk, die met een schroevedraaier echt kracht wil zetten, bereikt slechts twee dingen die hij niet wil: hij drukt zichzelf naar achteren en draait niet de schroef maar al weer zichzelf om. Vandaar dat overste Ljachow het instrument in de gleuf moest plaatsen en zich met uit gestrekte benen tegen de te genoverliggende wand afzetten en drukken. Boordwerktuig kundige Rjoemin kon toen, zijn lichaam in een andere rich ting verankerend, de nodige draaikracht leveren. Het lukte. De bemanning is vandaag be zig met het uitladen van een gisteren gekoppelde onbeman de vrachtcapsule met 2'/i ton voorraden en brandstof. >ecl idö W. V op 31nj mes Dorsey H Ramallah, een van de steden op de door Israël bezette :e Jordaanoever, bood deze week het beeld van een spookstad, ie vto de wegen en grijze as herinneren aan de brandcende straatblok- er He jongeren opwierpen uit protest tegen het bezoek van Carter n>te en Israël. De winkels bleven dicht en de mensen binnens oor en i staakte, uit protest tegen het ►ces dat met het Palestijnse recht schikking geen enkele rekening aa ,or de bewoners van de westelijke en i ever staat al bij voorbaat vast dat inde omie ajg hun toegekend zal wor- •erlei °m het heeJt- n in de Israëlische politiek berei- jrop<,dels hun politieke strijd voor over ml mst van de bezette gebieden. Ze oek debat in de Knesset, het Israëli- de ement, over het Israëlische stand een betrekking tot de autonomie van m0 Jnen °P de Westbank en de Gaza- .dgel as 315 duidelijk wordt, wat die loev e zal betekenen, zijn de haviken are i i oordeel te geven over het giste- i het r het kabinet goedgekeurde rersc sche haviken zijn van oordeel dat Gen lette gebieden zelf, maar de bewo- dsdli n autonoom moeten worden. Die rijv.il e moet het voortbestaan van jaar derzettingen op de westelijke Jor- or eeff en in de Gazastrook waarborgen, op< .nza! vaardbaar t op ewoners van de bezette gebieden ïurtleeën volkomen onaanvaardbaar L „De Israëlische conceptie van autonomie is niet eens de moeite waard om over na te denken", aldus dominee Oudeh Rantisi, di recteur van een protestantse school in Ra mallah. „Zelfbestuur betekent jezelf bestu ren op je eigen grond. De Israëli's willen ons echter zelfbestuur geven zonder land. Daar om verwerpen wij de akkoorden van Camp David. Autonomie wordt doorgaans aan minderheden aangeboden. Dit is echter ons land en wij willen ons hier vrij voelen" Dominee Rantisi beschrijft de stakingen van de afgelopen dagen als een groot suc ces. Hij vergelijkt ze met de gebeurtenissen in 1976 toen het leven in deze kleine stad voor achtereenvolgens elf en zeven dagen werd stil gelegd. „Carters opzet is om het Palestijnse vraagstuk van tafel te vegen. Zonder werkelijke gerechtigheid voor de Palestijnen kan het conflict echter niet op gelost worden. Men moet niet proberen onze problemen met vreemden te bespre ken en ons dan een oplossing opdringen. Zoiets lukt nooit. Israël en Amerika verlie zen daardoor alleen maar tijd en maken het probleem alleen nog ingewikkelder Het probleem moet nu opgelost worden. Anders wordt het Midden-Oosten weer het strijdto neel van de grote mogendheden En dan In tegenstelling tot de burgemeesters op de Westelijke Jordaanover liet de burgemees^ ter van Gaza, Rasjied al Sjawa, zich niet volledig afwijzend uit over het Egyptisch- Israëlische vredesproces. Met de garantie dat autonomie uiteindelijk naar het Pale stijnse recht op zelfbeschikking zou leiden, wilde hij wel aan de Egyptisch-Israëlische plannen meewerken Maar deze week leek de burgemeester van Gaza, die een sleutelrol in de uitvoering van de autonomie zal moeten spelen, roet in het eten te gooien. Zonder een band tussen de ontwikkeling in de Gazastrook en op de Westelijke Jordaanoever kon er van mede werking geen sprake zijn. „Ik zal niet be trokken zijn bij enig plan dat het Palestijn se recht op zelfbeschikking niet garandeert en niet voorziet in de deelname van de PLO bij het oplossen van het probleem. Ook zal ik niet meewerken aan een plan om Gaza van de Westelijke Jordaanoever af te split sen." aldus Al Sjawa op de dag dat Carter uit Israël vertrok. is enn geslaagd om hun werk te biedeo maar zij weten dat zij misbruikt worden Gaza is in ffeite een groot vluchtelingen kamp. De mensen in de kampen willen hun eer hersteld zien" Studenten aan de universiteit van Blr Zeit wijzen op het feit dat de uit Gaza afkomsti ge studenten veelal hun opleiding krijgen in instellingen op de Westelijke Jordaanoever. Zelfs deze instellingen zijn centra van Pa lestijns nationalisme. Na onlusten deze week in Ramallah en Blr Zeit werden ver schillende scholen door de militaire autori teiten gesloten. „De Israel's hebben geen benoefte aan opgeleide mensen." meent een docent van Blr Zeit. „Zij willen fruitpluk kers in plaats van mensen die kranten knip pen. Maar als de Arabische arbeiders een maand lang in staking zouden gaan zouden zij de Israëlische economie lamleggen." Sar castisch voegt hij hier aan toe: „Natuurlijk als Egyptische arbeiders niet de plaats In nemen van de Palestijnen." ra Opportunist Een beeld van de Palestijnse demonstraties op de westelijke Jordaan oever in 1976. zullen de Verenigde Staten een zware prijs moeten betalen. Vrede bewerkstellig je niet door geweld. Wanneer je zelf geen vrede hebt. kun je geen vrede brengen Ik ben een functionaris van de kerk. Carter is een gods dienstig man hij moet eerlijk zijn. We hebben mensen nodig die eerlijk zijn tegen over zichzelf", aldus dominee Rantisi. Voorlopig worden niet de bewoners van dt Westelijke Jordaanoever maar van de Ga zastrook het meest onmiddellijk met hel perspectief van autonomie geconfronteerd Israël en Egypte lijken het immers erovei eens geworden te zijn de autonomie hei eerst in de Gazastrook uit te voeren Dominee Rantisi hecht weinig waarde aan Al SJawa's woorden. Rantisi meent dat het probleem is dat Gaza geen sterk leider schap heeft. Al Sjawa noemt hij een „oppor tunist die door het Israëlische militaire be stuur benoemd werd en daarom het volk niet Jcan vertegenwoordigen". Enigszins overoptimistisch meent Rantisi dat zich de situatie in Gaza zal wijzigen. „De jonge generatie is ontevreden. Ze zijn nu nog niet volwassen maar in de nabije toekomst zul len de Jongeren hun plaats innemen Israël Nieuwe moed De omwenteling in Iran heeft ook de Pale stijnen op de Westelijke Jordaanoever nieu we moed gegeven „Wij hadden nooit ge dacht dat het zover zou komen in Iran. Het laat echter zien wat de volkswil kan bewerk stelligen. De Palestijnen hebben een zeer lange lijdensweg achter zich Wij zullen met niets minder dan een eigen staat genoegegh nemen. Het is misschien wel goed dat het Egyptische vredesverdrag snel getekend wordt Dat zal de zaken verduidelijken en de uitzaaiing van de revolutie versnellen Deze vrede zal niet standhouden. Hoelang zal Sadat het nog volhouden"5 Misschiet) nog maar een paar maanden" veel

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7