MOLENDAM VERGEET ZEGE van lederlaag geleerd et s ya rke Bedenkelijk spel van degradanten Halve misstap van Beveren 500r !C geeft |nst weg leit— «ii Bracht laat lkans liggen ®S0g[iK] Problemen bij FC Den Haag FC Amsterdam en Telstar delen punten Heiden geeft geen cadeautjes Ruud Geels mist strafschop Weinig kans op succes Kieboom Wiersma: remise JÏDAG '2 MAAhT 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 10 - RH 11 r Matty Verkamman ECHT Het voetbalsei- i is net halfweg, maar Vo lant ziet de eerste divisie al op zich afkomen. Voor sta aveelste keer dus. Terwijl meeste andere zwakke utofcders het afgelopen week- rid|ie een puntje verzamel- liet de dorpsclub de volle aan FC Utrecht dat ge- t, ie tijd op weg leek naar nederlaag. l04e tweede helft was de zege nabil Volendam tegen het toen vol- t chaotisch verdedigende 0 dit Libero Wildbret en de tegen I n ter spelende back De Kmyk rten het eerste half uur na rust srste bokkesprongen De Kruyk, die pas bij de vierde incorrecte actie ten nadele van Kramer door scheids rechter Bosman met een gele kaart werd beboet, raakte zo onder de in druk van die straf, dat hij bij een pass van Helling pardoes vergat zijn man te dekken. Aan het visitekaartje (nou ja) van de AVRO was dat buitenkans je wel besteed, ofschoon hij er nog twee keer over deed om 1-1 te scoren. Vervolgens regende het in korte tijd kansen voor de Volendammers, die in de eerste helft amper iets hadden laten zien. Jaap Visser haalde zich daarbij de meeste gramschap van zijn makkers op de hals, door blind en egoïstisch twee dotten te verknallen. Kramer deed dat nog eens dunnetjes over toen een foutieve kopbal van Wildbret hem voor Van Breukelen bracht. Hij sprong wat onhandig in de lucht en kreeg de bal niet in de richting van het doel geduwd. Voor de mismoedige trainer Mak was het later reden om te verzuchten: „We controleerden de wedstrijd. Vandaag hebben we een belangrijk punt laten liggen". De missers van Volendam pasten aar dig in het beeld van de weliswaar vermakelijke maar van weinig kwali teit getuigende fllpperwedstrijd. Wanneer het de bedoeling was om een combinatie te maken, dan wilde het balletje maar zelden in de goede richting rollen. Het zware veld was kennelijk een te grote handicap. FC Utrecht maalde daar na de zwak ke tweede helft niet meer om. Ten slotte was de (gelukkige) winst bin nen en waren er in de eerste helft via Gozems (hij kopte uit een voorzet van Van Staa raak), Tervoort en Cabo wel kansen geschapen. FC Utrecht draait intussen een rede lijk seizoen, dat min of meer in het teken van de aanval staat. De jeugdi ge trainer Berger, die enkele jaren geleden nog zo'n luidruchtige entree in de eredivisie maakte, wil spektakel en het moet hem worden nagegeven dat hij dit ook in de praktijk na streeft. Misschien overigens wel iMt zelfbehoud, want zelf meent hij: „Als we moeten verdedigen, dan wordt het moeilijk." 1 Desondanks moest er in de meest kritieke fase een strafschop aan te pas komen om Utrecht dit keer over de streep te trekken. Helling haakte Van Veen en het slachtoffer verlegde zijn lot naar de veel te vroeg bewe gende Bloem. FC Utrecht-Volendam 2-1 (1-0) 25 Oozems 1-0.54 Kramer l-l, 74. Van Veen 2-1. Toeschouwers: 6.000. Scheidsrechter: Bosman. FC Utrecht: Van Breukelen: Van Tamelen. Wild bret. Du Chatinler. Flight: De Kruyk. Tervoort, Cabo (Rietveld): Oozems. Van Veen. Van Staa. Volendam: Bloem. Molenaar. Ouljt, Braan. De Boer: Helling. Bond. Tulp, Visser (Schokker); Kra mer. BIJvank (Klaas Kwakman). Richard Matthljsse ITERDAM Sparta heeft het een en ander opgestoken de nederlaag die het vorige week in de Kuip tegen [enoot Feyenoord (4-1) leed. Was er toen het nodige aan te :en op de instelling van sommige Spartanen, de afgelopen n werden de gelederen weer gesloten. Petescu. die aanvankelijk nen rond liep .zijn elftal te liet later die voornemens lieten. Kennelijk vond hij dat t voldoende alternatieven had i ploeg een ander gezicht te Merkwaardig genoeg hield hij e 20-jarige Wouter Holverda in il tegen Vitesse (3-1) aanvanke- de kant. Dezelfde Holverda, n Feyenoord voor de enige S PEC Zwolle heeft zater- nd op knullige wijze in de oos- derby tegen FC Twente de 'ng uit handen laten giip- Zwollenaren namen in de helft een 3-1 voorsprong, lagen tot hun ontsteltenis FC binnen een minuut volledig 1 komen. De 7.000 toeschou- tgen overigens een bijzonder kelijk duel, waarin PEC Zwol- |zeer gretige start had. Schoten "lonald Jans leidden een storm- J offensief in, dat al snel in een Jdoelpunt van Koko Hoekstra eerde. de Enschedeers raakten er niet tgeslagen. Kick van der Vall in feite voor de gelijkmaker, 'hij schoot van ver buiten het iopgebied de bal keihard te- e onderkant van de lat. Ab Grit- ormde als eerste toe en kon toen kkelijk scoren. na rust ontketenden de Zwolle- een sterk offensief, waarbij de sieve Yurie Banhoffer voor veel t In de Twentse defensie zorgde, het ook die de pass gaf waar- ïrd van 't Land met een schit- schot PEC weer aan een voor- Ihielp. Er was nog geen kwartier of de thuisclub leidde al met mdat Van Gerven zich volledig n kopbal van Jans verkeek. 0 een kwartier voor het einde het geluk FC Twente plotse- IUU toe. Een kopbal van Sanches ■ter 1 verdween in de uiterste hoek wijl de spelers van PEC Zwolle anfnog verwijtend stonden aan te dei lag de gelijkmaker al achter Geffen, omdat eerst Sanches alle gelegenheid kreeg een op ,maat te produceren en ;ns niemand Ab Gritter in de om de bal in het doel te Ch: o. FC Twente bepaalde zich rte a tot het consolideren van de i stand. Bij PEC Zwolle miste nd de geblesseerde spits Hol- idefwwijl FC Twente op het laatst grieperige Zondervan thuis laten. 'olle-FC Twente 3-3 (1-1) 11 Hoekstra 1-0, "er l-l, 47 van 't Land 2-1,61: Jans 3-1.73: I Torres 3-2, 73: Oritter 3-3. Scheldsrech- ïlnk. Toeschouwers 7.000. 'olie: Van Oeffen; Stelnvoort (Hamming). Hendriks, Van Moorst, Hendrlksen. Van 't JC,PJtennan; Banhoffer, Hoekstra. Jans. te: Van Oerven; Strljdveen, Drost. Over- Hgglnk; Otto. Van der Vall. Pahlplatz; oc Torres. Gritter. Bos. tegentreffer tekende, maar daarmee nog geen vaste keuze bereikte in de hoofdmacht. Maar na een half uur was Petescu wel gedwongen de van het Leidse Rood- enburg afkomstige aanvaller in te zetten, nadat Van Staveren met een spierscheuring had moeten afhaken. Het inzetten van Holverda had een gunstige invloed op het spel van de Rotterdammers. Hij verraste boven dien zeven minuten na rust doelman Nijhuis met een droge knal, waardoor Sparta op 2-1 kwam en hij manifes teerde zich in de rest van de wedstrijd als een snelle buitenspeler met een voortreffelijk overzicht. Sparta was na twee minuten via Louis van Gaal die zich uiterst simpel had vrij gespeeld, al op 1-0 gekomen en niets leek de Rotterdammers meer van een forse zege af te houden. De Arnhemmers herstelden zich echter snel en trokken na een dubbele fout van doelman Doesburg door Gerdsen de score weer recht: 1-1. Het pleitte voor Vitesse, dat het voor lopig nog zonder Dik Mulderij moet stellen, dat het de acties van Sparta aardig wist te pareren. De bijna 38- jarige Bosveld liet vooral ln de eerste helft zien dat hij op eredivisieniveau nog goed bruikbaar is. Bosveld heeft nog altijd het lef de bal door de benen van zijn tegenstander te spelen om vervolgens puntgaaf een pass naar zijn medespelers te verzenden. Een staaltje creativiteit dat ln het tijd perk van het kleurloze voetbal er bij het publiek als koek in gaat. Zoals het ook waardering kon op brengen voor de avontuurlijke actie die verdediger Van Tiggelen na rust ondernam en die tot de 3-1-zege leid de. Trainer Henk Wullems van Vites se verweet na afloop libero Theo Hu- sers terecht dat deze bij Sparta's laat ste treffer corrigerend had moeten optreden. Voor de rest legde Wullems zich bij de feiten neer en hield hij heel verstandig het clichéverhaal over het gemis aan wedstrijdritme achter de kiezen. ADVERTENTIE Van titelkandidaat is Rlnl racht in de strijd om de Europe- ttltel driebanden een kieurlo-, ïnmoter geworden. Nadat de de in Portugal geboren d man Vierat in de zevende ronde diad vernederd, moest hij een hj later van de Spanjaard Rico T®P incasseren, die lang na- iel lracht verspeelde zijn wedstrij- do Een Ceulemans, de uiteindelij- o PPermacbtige kampioen, en v 1 er. kwam pas in de slotronde 00 de Duitser Müller weer bij zijn svgn. Met Arke naar (de rustige stranden van Nrd. Griekenland) Wekeli|ks per rechtstreekse charter, van april t/m oktober Hotel /bungalows Gerakina Beach 8 dg I o. vanaf p.p Hotel Athos Palace 15 dg. I o vanaf pp ftW|] (Halfpension ook mogeit|k) DEN HAAG Voor FC Den Haag dreigen nieuwe moeilijk heden. Na een chaotisch verlo pen vergadering, waarbij de vertegenwoordiging van de amateurvereniging Ado een bom plaatste, was de commis sie die alle voorbereidingen voor een nieuw bestuur had getroffen, gedwongen haar mandaat terug te geven. De door de commissie voorgestel de kandidaat voor de voorzit terszetel, Ben Hoppenbrou wer, bleek niet acceptabel voor de ADO-aanhang, waar mee het werk van vele maan den ongedaan was gemaakt. Voorzitter Arons, zelf afkom stig uit ADO-kringen, toonde zich weinig verheugd met de situatie. „Een zeer vervelende zaak. Niet dat FC Den Haag nu stuurloos is want het huidige bestuur van vijf man zal voor lopig wel aanblijven. Ik ben er beslist niet gelukkig mee en acht wat er gebeurd is niet in het belang van FC Den Haag en het betaalde voetbal in de residentie. Bovendien vrees ik dat de gemeente Den Haag zich ook niet erg blij zal voelen met de ontstane situatie, met alle gevolgen van dien". Ado heeft volgens de regle menten recht op drie zetels in bet bestuur, de spelers op een en de stichting betaald voet bal op twee. Er waren reeds twee vacatures en voorzitter Arons heeft de wens te kennen gegeven zijn stoel ter beschik king te willen stellen. Een commissie van drie, bestaande uit de heren mr. W. R. Uithof, gemeentesecretaris van Den Haag, Herman Choufoer en A. Wiersma, had na vele moeiza me onderhandelingen de in druk gekregen dat alles in kan nen en kruiken was. Totdat ADO plotseling van gedachten veranderde en de voorzitter- stoel voor haar opeiste, in de figuur van de huidige vice- voorzitter Fred van Hal. Daar mee was een situatie ontstaan die het betaalde voetbal in Den Haag op zeer losse schroe ven heeft gezet. door Mike Mulder Michel Valke (1) in fel duel met zijn vaste bewaker Veenstra. Wullems sprak zich ook niet uit over de provocerende acties van de Brit Sammy Morgan die doelman Nijhuis tweemaal op onbeheerste wijze atta queerde. Morgan die nauwelijks een bal goed kan raken mag nog steeds op lankmoedigheid van de scheids rechters rekenen, maar hij gaat wel steeds verder over de rode streep. Zijn bewaker Heezen maakte zes overtredingen tegen de Brit, maar ze waren vrijwel alle het gevolg van uit gelokte acties van Morgan. Sparta-Vitesse stelde als kijkspel overigens weinig voor. Alleen als Val ke en Holverda in het spel werden betrokken, kreeg het sfeerloze duel een wat aantrekkelijker karakter. Wanneer Sparta, dat de komende ne gen dagen drie maal tegen Volendam moet aantreden waarvan twee maal voor de beker, die ontmoetingen niet ongeschonden door komt, dreigt voor de club een financieel debacle. Sparta-VItease 3-1 (1-1) 2: Van Oaal 1-0,17: Oerd- sen 1-1, 54: Holverda 2-1. 58: Van Tiggelen 3-1. Scheidsrechter: Draalsma. Toeschouwers: 4500. Sparta: Doesburg; Jansen, Balkesteln, Marljt, Van Tiggelen; De Ooey, Valke, Van Oaal; Van Zoest, Morgan, Van Staveren (Holverda). Vitesse Nijhuis; Husers. Zaayer, Heezen, Mel- laard; Veenstra (Hendriks), Bosveld. Zwartkruis (Bleljenberg); Oerdsen, Bursac, Meljers. ALTA Ook aan het eind van het schaatsseizoen is Eric Heiden nog steeds een klasse apart. De Ameri kaan die in dit jongste schaatssei zoen twee wereldtitels veroverde is ook ln wedstrijden waar niets op het spel staat niet genegen de eerste plaats aan een van zijn concurrenten te „schenken". Het afgelopen weekeinde won Helden ln het Noorse Alta een kleine meer kamp. Alle vier de afstanden lever den een overwinning op voor de we reldkampioen. Zijn tijden waren niet overtuigend, maar ze waren ruim toe reikend om in het eindklassement de Japanner Kawahara op ruim twee punten te zetten. De enige Nederlander die in Noorwe gen aan de start kwam was Hans van Helden. Zaterdag werd Van Helden op de 500 en 3000 meter vierde. Zon dag leverden de 1500 en 5000 meter ook twee vierde plaatsen op. 500 meter: 1 Heiden (VSt) 39,0 seconden; 2. Stor- holt (Noo) 39.5; 3. Kawahara (Jpn) 40,3; 4 Van Helden (Ned) 40.5; 5. Yamamoto (Jpn) 40,6 3000 meter: 1. Helden 4 minuten 21.8 seconden, 2. Kawahara, 4.24.9; 3. 8torholt 4.27,4; 4 Van Helden 4.28.5; 5. Johansen (Noo) 4.32,7; 6. Yamamoto 4.33.0. 1500 meter: 1. Helden 2.05.0, 2 Kawahara 2.05.7. 3. Storholt 2.06.3. 4. Van Helden 2.07.4, 5000 meter 1. Helden 7.35.4. 2 Kawahara 7 37.4, 3 Storholt 7.40.4. 4. Van Helden 7.42.8. Eindklasse ment: 1. Helden 169.840, 2. Kawahara 172.090. 3. Storholt 172.207. 4. Van Helden 173.997. 5. Jama- moto 178.120. AMSTERDAM De twee degradanten uit de eredivisie van vorig jaar. Dat moest toch een redelijke partij opleveren. Natuurlijk niet een briljante voetbalwedstrijd op eredivisie niveau, dat weet iedereen. Maar wat FC Amsterdam en Telstar gistermiddag lieten zien was voetbal van wel zeer bedenkelijke kwaliteit, een profclub onwaardig. Beide partij en zijn, met ieder één doelpunt, voor hun matige spel rijkelijk beloond. Voetbal op dit niveau verdient niet eens een doelpunt. Dat FC Amster dam uit een penalty scoorde en dat het doelpunt van Telstar een cadeau tje van de Amsterdamse verdediging was, verklaart veel. Het bestuur van FC Amsterdam moet het aan hebben zien komen. Scholieren mogen naar binnen tegen een gereduceerd tarief. Misschien kan dat in het vervolg de schande van het naakte Olympische beton wat bedekken. Ruim zeshon derd bezoekers was het magere resul taat. Het Amsterdamse publiek is voor de winterstop niet voldoende getrakteerd op een lekkere partij voetbal, om nu in groten getale weer hunkerend de kassa's te bestormen. Voor verenigingen die met dezelfde problemen kampen als de hoofdste- lijke FC, is de winterstop voor de toeschouwersaantallen misschien wel funest geweest. De voetballief hebber was genoodzaakt om tijdens de voetballoze zondagmiddagen an der vertier te zoeken. Zodoende zou hij wel eens tot de conclusie zijn gekomen dat zijn gevonden alterna tief de gang naar het voetbalveld overbodig heeft gemaakt. FC Am sterdam bewees gisteren hun gelijk. De trip naar Italië, die voorzitter Stoop zijn selectie heeft geschonken, heeft de honger naar de bal tijdens de twaalf weken durende winterstop kennelijk afdoende gestild om het elftal weer even futloos te laten voet ballen als voorheen. Volgens het pro grammablaadje heeft de winterstop FC Amsterdam toch goed gedaan. De voetballoze periode ls lang genoeg geweest om het rumoer rond de lie verdjes, rhet name het ontslag van trainer Van der Hart, te doen verge ten. De toeschouwer die niet beter wist zou na zondagmiddag denken dat de spelers ook het voetballen in die tijd zijn vergeten. Zelfs met alle verzachtende omstandigheden reke ning houdend, was er geen redelijke voetbalwedstrijd te destilleren uit hetgeen vertoond werd. Overigens is van Telstar bekend dat het nu niet bepaald een ploeg heeft die het spel wel even maakt, wanneer de tegenstander het laat afweten. Dus dat mag vooral niet van ze ver wacht worden in een uitwedstrijd te gen FC Amsterdam Trainer Van Via- nen: „Je hoort over de nieuwe trainer. Iedereen is weer erg enthousiast aan het werk bij Amsterdam. Nou, dan weet Je dat je het moeilijk krijgt. Overigens had ik niet verwacht dat ze zoveel met lange ballen naar voren zouden spelen. Ze hebben genoeg in dividuele kwaliteiten. Dan zou ik het in de combinatie zoeken. Voor ons maakte dat het verdedigen overigens wel moeilijker." Echt in moeilijkheden is Telstar niet geweest. Martin Wlggemansen, de enige man bij de Lieverdjes die soms aardige dingen deed, verzilverde een penalty die hij zelf uitgelokt had en daar bleef het bij. Zowel de eerste helft, die Amsterdam met gematigd enthousiasme begon, als de tweede helft, die de ploeg van trainer Bruins Slot besloot met Iets dat aan een eindoffenslef deed denken, kwam de ploeg uit Velzen goed door. Pal voor rust scoorde Van Toor gelukkig tegen waarna Telstar zich met succes be- Martin Wiggemansen perkte tot het pareren van de aanval len van FC Amsterdam. Amsterdam Trainer Bruins Slot: „Vergeet niet dat FC Amsterdam geen eredivisie vereniging meer is. We zijn maar een simpel ploegje, dat met simpel voet bal moet proberen terug te komen." Drie ontmoetingen werden afgelopen zondag af- gclaat: FC Den Bosch-FC Vlaardingen, Willem II- Wagenlngen en De Oraafichep-Hecrenvecn. Heraclea-Fortuna SC 1-1 (1-1) 11 Krabbé 1-0. 36 Zulderama 11. Scheidsrechter: Ram. Toeichou- wers: 2000 SVV-FC Dordrecht 2-0 (1-0) 31 Pettsman 1-0. 55 Peltaman 2-0 Scheidsrechter: Klinkers. Toe schouwers: 1500. Veendam-FC Groningen 1-0 (0-01 89 De Raad 1-0 Scheidsrechter Keizer Toeschouwers 11000 Oele kaart voor De Raad (Veendam) wegens het onderuit halen van een tegenstander 'SC Amersfoort-Excelslor 0-5 (0-41 7 Ernst 0-1 (strafschopi. 18 Struis 0-2. 24 Piasmans 0-3. 41 Waslander 0-4, 01 Piasmans 0-5 Oele kaart voor Vreekamp (8C Amersfoort) wegens hard spel. SC Cambour-Elndhoven 0-3 (0-1) 33 Jacobs 01. 77: Postuma 0-2. 80: Jonkers 0-3. Scheidsrechter Severeln. Toeschouwers 3300. FC Amsterdam-Telstar 1-1 (1-1) 25: Wlggemansen 1-0 (strafschop), 45 Van Toor 1-1 Scheidsrechter Manuel. Toeschouwers 500. BRUSSEL De Belgische koploper Beveren heeft op de 22- ste speeldag een punt laten liggen. In de uitwedstrijd bij Waregeem kwam de ploeg die nog ferm meedraait in het toernooi om de Europa Cup, niet verder dan een gelijkspel (1-1). In de eerste helft hield Beveren het tempo laag. Vermoedelijk had de ploeg nog de Europa Cupwedstrijd van woensdag tegen Inter Milaan in de benen. Van die lakse houding pro fiteerde Waregem. Haleydt scoorde. Na de rust dicteerde Beveren meer het spel. In de achttiende minuut kwam het aan de verdiende gelijkma- De stand op kop ls: l Beveren 34 punten, 2. Anderlecht 29. 3. Club Brugge 28. 4. Standard 27, 5. RWDM en Lokeren 28. 7 Waterschei 25. WEST-DUITSLAND MONCHEN Kalserslautem heeft ker. Janssen bediende Stevens die zijn positie weer een streepje verbe terd op de eerste speeldag dat de Bundesliga op volle toeren draalde. Kaiserslautern won op eigen veld krap van Elntracht Braunschweig (2-1), maar de gevaarlijkste concur rent, Stuttgart, kwam thuis niet ver der dan 1-1 tegen Borussia Dort mund. De andere twee uit de top-vier, Hamburger SV en Elntracht Frank furt wonnen. HSV in Berlijn met 3-1, Frankfurt met dezelfde cijfers bij Bo russia Mönchen-Gladbach. Postbus 365. 7500 AJ Enschede doeltreffend uithaalde: 1-1. Anderlecht kon profiteren van deze halve misstap. Het won uitgekiend met 2-0 van Berchem, maar het spel van de paarswitten was uiterst pover. Vele kansen werden niet benut en Ruud Geels presteerde het om een strafschop te missen. Ludo Coeck en Rob Rensenbrink scoorden voor de rust. Anderlecht vond het voldoende en freewheelde de tweede helft uit. Tot groot ongenoegen van het publiek. De topper van het weekeinde werd onverwacht de ontmoeting tussen Lokeren en Standard. Van beide kan ten werd uitstekend gespeeld. Stan dard won dank zij doelpunten van Matos en Kostedde. Ook Peter Houtman was succesvol. De oud-Feyenoorder, die nu enige tijd in dienst is bij Club Brugge, scoorde de gelijkmaker tegen Ant werp. dat via Geurts aan een 1-0 voorsprong was gekomen. Via Ceule mans (2) en Volders werd het 1-4. Een kwartier voor tijd maakte Geurts het tweede doelpunt voor Antwerp. Anderlecht-Berchem 2-0. Beerechot-Kortrijk 4-1, Wlnterelag-Lleree 8K 4-3. Lokeren-8Undard 0-2. La Louvlere-Waterschei 2-4. Antwerp-Club Bmg- De grootste verrassing was de neder laag van Bayem München in eigen stadion tegen Arminia Bielefeld, 0-4. De Beiers zijn door de nederlaag te ruggevallen in de middenmoot, waar nog voornamelijk wordt gestreden om de plaatsen in het UEFA-toemooi van volgend jaar. In de staartgroep maakte Nümberg van Darmstadt vrijwel zeker een degradant. De Neu- renbergers haalden in Darmstadt de eerste uit-overwinning van het seizoen. Klaus Topmöller van Kaiserslautern werd topscorer van de Bundesliga. Hij maakte het winnende doelpunt tegen Eintracht Braunschweig, hoe wel hij door griep niet op volle kracht kon spelen. Door lichte blessures ble ven ook Bongartz. Riedl en Groh be neden hun gewone niveau en dat ver- Ruud Geels klaart waarom een degradatiekandi daat als de Brunswijkers tot de laat ste minuut een gevaar voor de top- ploeg bleef. Borussia dat woensdag een zware klus opknapte bij Manchester City, werd in eigen huls door Elntracht Frankfurt al binnen een kwartier op een achterstand van 0-2 gezet. Pezzey en Hölzenbein voltooiden werk van uitblinker Borchers. Simonsen, een van de weinige Borussianen die zijn normale vorm bereikte, bracht Mön-' chen-Gladbach weer ln de wedstrijd (1-2), maar ln de laatste minuut van de wedstrijd werd het verschil toch weer twee doelpunten door de Zwit- serse international Elsener. Hamburger SV, dat de tweede helft van de competitie slecht was begon nen (één punt uit drie wedstrijden), vond de weg terug. In Berlijn werd Hertha met 3-1 verslagen. Keegan (twee) en Memering scoorden voor H8V, Beer maakte het tegendoel punt 8tuttgart bleef 25 wedstrijden op eigen veld ongeslagen, maar het gelijke spel tegen Dortmund leverde toch een duur veriiespunt op. De 33.000 toeschouwers floten de thuis club geregeld uit. Stuttgart dat Hoe ness en Holcer miste, nam door Kelsch een voorsprong, twintig minu ten voor tijd kwam Dortmund gelijk. Bayem München heeft tegen Armi nia slechter gespeeld dan ooit in dit seizoen. De thuisclub kreeg maar een doelrijpe kans, Schwarzenbeck trof de lat. Toen was de stand al 2-0 door treffers van Ellenfeld; Graul en Schröder verdubbelden de voor sprong in de tweede helft. VFL Boehum-MSV Duisburg 0-0. VFB Stuttgart- Bomssla Dortmund 1-1, Hertha BSO Hamburger 8V 1-3. TC KOln-Fortuna Düsaeldort 2-2. Bayem München-Amünla Bielefeld 0-4, Borussia M0n- chen Oladbech-Elntracht Frankfurt 1-3, FC Kal- serslautem-Elntracht Braunschweig 2-1, Werder Bremen-Schalke '04 3-1, DarmsUdt-FC N Om berg 1-3. De stand aan de kop ls: Kalserslautem 22-33, Stuttgart 22-30, Hamburger 8V 21-28, Elntracht Frankfurt 21-27. ITALIË Bologna-Florentlna 0-0. Catanzaro-Avellno 0-0, Lazlo-Ascoll 3-1, AC Milan-Juventus 0-0, Napoll- Intcr 0-0. Perugla-Atalanta 2-0. Torino-AS Roma 1-0, Verona-Lanerossl 0-0. ENGELAND Vijfde rondebeker West Bromwlch Alblon-South- ampton 1-1. kwartfinales: Ipswich Town-Uver- pool 0-1. Tottenham Hotspur-Manchester United 1-1, Wolverhampton Wanderers-Shrewsbury Town 1-1. CompUUe: Arsenal-Bristol City 2-0. Birmingham City-Coventry City 0-0. Derby County-Leeds Uni ted 0-1. Everton-Nottlngham Forest 1-1, Middles- brough-Aston VUJt 2-0. Norwich City-Chelsea 2-0. De stand aan de kop la: Liverpool 27-43. Everton 30-41. Arsenal 29-38. Leeds United 30-38, West Bromwlch Albion 25-36 SCHOTLAND Kwartfinales beker A berdeen-Celtic 1-1, Dum- barton-Partlck Thistle 0-1. Hibernian-Hearts 2,1. Olasgow Rangers-FC Dundee 6-3 Competitie: MotherweU-Bt Mirren 0-3, Dundee United-Morton 4-1 De stand aan de kop Is Dundee United 23-27. 8t Mirren 23-27. Rangers 21-24, Aberdeen 23-24. Par- tick Thistle 21-23 ROTTERDAM De oppositie die oud-voorzitter Kieboom van Feye noord tegen het voornemen van het amateurbestuur van de Rotterdamse club voert om de heren Kouwenberg, Dijk en Van Walsum in het stich tingsbestuur van de profclub Feye noord te benoemen, lijkt geen succes te krijgen. De amateurs houden voet bij stuk en zullen dinsdagavond tijdens een bui tengewone algemene ledenvergade ring de leden vragen in te stemmen met de voordracht. Mocht de meer derheid van de leden tegen de benoe ming van genoemde kandidaten voor het stichtingsbestuur en commissari aat stemmen, dan zal het amateur- bestuur daaruit zijn consequenties trekken en opstappen. Maar het ama teurbestuur verwacht niet dat het zo ver zal komen. ARCO In het Italiaanse Arco ls gisteren een begin gemaakt met de herkamp om de wereldtitel dammen tussen Harm Wiersma en de Rus Ana toli Gantwarg. In 1978 waren belde spelers gelijk geélndlgd in het toer nooi in Arco, waardoor deze herkamp noodzakelijk was geworden. De eer ste partij tussen de twee kandidaten eindigde na 51 zetten in remise. Wiersma werd ln de opening enigs zins verrast, waarbij hij iets over het hoofd zag. Hij kon daardoor niet zijn sterkste tegenspel bieden. Vanaf het middenspel hernam hij echter weer het initiatief. Er ontwikkelde zich een flankspel. waarbij Wiersma ln het eindspel meende nog winstkansen te hebben. Maar bij een 5-5 stand be sloot hij na de 51e zet tot remise. Terzelfder tijd wordt tussen de Ne derlander Clerc en de Rus Mltsjanski een herkamp gehouden om de zesde plaats. Ook deze spelers zijn bij het vorig gehouden toernooi met hetzelf de puntental geëindigd. Cierc die met zwart speelde was steeds in de aanval in een onregelmatig gespeelde partij Bij een stand van 4-4 werd na de 54e zet tot remise besloten. De belde herkampen bestaan uit zes partijen en duren tot en met vrijdag,

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 11