kan Wie de ideale kompaktklasser zoekt, kiezen uit zeven verschillende Fiat's 127. Al vanaf f9.924,-. De pater en de boefjes van Mexico-Stad FAMILIEBERICHTEN Niet voor niets Europa's meest verkochte auto. Kiest u voor 'n 2- of 3-deurs? Nog kompletet; nog meer luxe: de Fiat 1271050 CL. De opzienbarende Fiat 127 Sport. Wie durft? ZATERDAG 10 MAART 1979 „Wat zoekt gij de levenden bij de doden?" Lucas 24 5 Na een langdurige ziekte is toch nog onver wacht van ons heengegaan, mijn lieve man, onze vader, schoonvader, opa, broer, zwager en oom Willem Frederik Nijenhuis op de leeftijd van 77 jaar. 's-Gravenhage: A. M. K. Nijenhuis-Kiener 's-Gravenhage: Emil en Elfrun Drachten: Hannie en Frits Voorburg/Marbella: Wilma en Frans Voorburg: Theo en Thea Kleinkinderen en verdere familie 's-Gravenhage. 8 maart 1979 Acaciastraat 111 De overledene is opgebaard in een der rouwka mers van het Rode Kruis Ziekenhuis aan de Sportlaan te 's-Gravenhage. Bezoek zaterdag van 11-12 en zondag van 12-1 uur. (Ingang Rode Kruislaan 55). De rouwdienst zal gehouden worden in de Westduinkerk. Hanenburglaan 122 op maan dag 12 maart a.s. om 1.30 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraaf plaats Westduin aan de Ockenburghstraat te 's-Gravenhage. om 2.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de dienst in de ontmoetingsruimte van de kerk. Rom. 3 23 en 24 Na een moeizaam leven is in de hope des eeuwige levens met droefheid van ons wegge nomen onze geliefde moeder, groot- en over grootmoeder Maartina van den Haak sedert 1932 weduwe van Jan den Haan in de ouderdom van 81 jaar. Den Haag: C. G. van Delft-den Haan H. C. van Delft Hilversum: G. Goossens-den Haan W. Goossens Rijnsburg: M. van Zuijlen-den Haan M. van Zuijlen Katwijk: H. J. den Haan R. J. den Haan-Haasnoot Rijnsburg: M. C. van Dijkhuizen-den Haan A. van Dijkhuizen Oegstgeest: B. D. J. van Iterson-den Haan J. B. van Iterson Rijnsburg: J. A. den Haan T. W. den Haan-Schippers klein- en achterkleinkinderen Katwijk aan Zee, 9 maart 1979 Huize „Salem" Tuindoornlaan. Geen bloemen. De overledene is opgebaard ten huize van haar zoon, Noordwijkerweg 82 Rijnsburg, alwaar gelegenheid zal zijn tot condoleren zondag en maandagavond van 7.30 tot 9.00 uur. De rouw dienst zal gehouden worden dinsdag 13 maart om 2.30 uur n.m. in de Chr. Geref. kerk aan de Oegstgeesterweg te Rijnsburg. waarna de be grafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aan de Sandtlaan te Rijnsburg. Ps 116 4 ber. Hiermede geven wij U kennis van het overlij den van onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Maartina van den Haak weduwe van Jan den Haan in de ouderdom van 81 jaar. Fam. Van den Haak Rijnsburg. 9 maart 1979. In plaats van kaarten „Hoop op God", want ik zal Hem nog loven, mijn Verlosser en mijn God Psalm 42 vers 6 Geheel onverwacht nam de Here uit ons mid den weg onze geliefde broer, zwager en oom Willem van Bemmel op de leeftijd van 67 jaar Woerden: M. A. van Bemmel L. G. van Bemmel-Hoogendoorn Zegveld: J. H. van Bemmel J. van Bemmel-van den Bosch Woerden: E. C. van Bemmel-Benschop Alphen a/d Rijn: E. Verburg-van Bemmel W. Verburg Bodegraven: W. C. Habold-van Bemmel F Habold neven en nichten Woerden. 7 maart 1979 Utrechtsestraatweg 25. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum aan de Gedempte Binnengracht (bij de molen) te Woerden alwaar zaterdagavond 10 maart van 7.30 tot 8.30 uur gelegenheid is tot condoleren en na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. De Dienst van Woord en Oebed zal gehouden worden maandag 12 maart om 2.00 uur n.m. in de Opstandingskerk aan de Wilhelminaweg te Woerden, waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de begraafplaats „Rijnhof". Geestdorp. te Woerden om 2.45 uur. TROUWKWARTE Met droefheid en verslagenheid heeft de Ker- keraad voor Algemene Zaken van de Geref. kerk van Zoetermeer kennisgenomen van net overlijden van broeder Albert Verhoef op woensdag 7 maart j.L in de leeftijd van 46 jaar. Met dankbaarheid denkt de Kerkeraad terug aan het vele werk dat hij om. als koster voor onze Kerk heeft verricht. Ons meeleven gaat uit naar mevr. Verhoef en haar kinderen. Moge Hij die de Vader van ons leven is, hen troostend nabij zijn. Geref. Kerk van Zoetermeer: ds. F. J. Boer, praeses K.A.Z. L. Schouten, scriba. Hierbij willen wij U hartelijk danken voor Uw be langstelling en medeleven in de voor ons zo moeilijke dagen na het overlijden van mijn man en onze pappa Pieter Speijer Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te bedanken, hopen wij dat U langs deze weg onze erkentelijkheid wilt aanvaarden. Ans Speijer en kinderen 1405 EP Bussum. maart 1979 Prinses Marielaan 2 Aangezien het ons door de overweldigende belang stelling niet mogelijk is om een ieder persoonlijk te benaderen n.a.v. de blijken van medeleven, die wij hebben ontvangen bij het overlijden van mijn lieve man, onze lieve vader en grootvader Pieter Houtsma willen wij langs deze weg onze dankbaarheid voor uw aller medegevoel tot uitdrukking brengen. Het heeft ons goed gedaan te merken dat hij niet alleen voor ons veel betekende. Sjoke Houtsma-Van der Meer en kinderen Schingen, maart 1979. De rubriek „Kerk in de wereld" van Aldert Schipper op pagina 2 van gisteren is door een misgreep helaas verminkt in de krant gekomen. We herplaatsen het artikel hieronder: Pater Alejandro is een enigszins rare snuiter. Ik zeg het maar meteen. Ik ontmoette hem in een boerendorp bij Puebla In Mexico. De mensen die er woonden waren allemaal arm. Ze woonden in huizen die niet groter waren dan drie bij zes meter met daarop een golfplaten dak. Toch maakte het dorpje van verre al een gelukkige indruk. Er lag een grote vijver, grotendeels met waterhyacint dichtgegroeid. Aan de kant stond een hengelaar. De school ging uit en de kinderen kwamen naar buiten. De meisjes van negen en tien jaar gingen zitten op het gras bij de vijver. Ze werden zo'n beetje geplaagd door de Jongens uit de klas. Met een van de kinderen ging ik mee naar huls. Naast het povere gebouw tje deed moeder de was. Een vrouw aan het eind van de twintig. Er schar relden enkele kleine kinderen rond. De moeder vertelde dat zij er nu zeven had en dat ze vond dat haar kinderrijkdom nu wel genoeg was. Ze legde uit hoe haar man en zijzelf en de kinderen in het huisje woonden. Ze klaagde niet. Ze vroeg me zelfs te eten. Pannekoek De mensen in Mexico eten geen ge woon brood. Voor Nederlandse kinde ren zou het een traktatie zijn. Want in Mexico eet je bij elke maaltijd panne koeken, die de bakker van maïsmeel bereidt. De pannekoeken smaken naar niets. En dat is een voordeel, want je kan er groente in doen of vlees, als je rijk bent En steeds is het lekker. De moeder van zeven kinderen heette Juana. Speciaal voor mij had ze bij de maiskoeken wat klppeboutjes ge kookt. Haar man kwam op zijn fiets aanrijden. Hij vertelde dat hij in de bouw werkte In Puebla. de stad die vlakbij lag. Ik mocht op de mooiste stoel zitten, een krukje in het van oud hout getimmerde keukentje. Juana toonde trots het butagastoestel In een groot pak. in propere handdoe ken gewikkeld, zaten de maiskoeken. „Neem maar zoveel Je wil", zei Juana en haar man Manolito gaf meteen het goede voorbeeld. Werk Ik tastte toe. En terwijl ik zat te eten genoot ik van de gezelligheid, die kennelijk niet zo afhankelijk is van de luxe waarmee Je wordt omringd. Manolito vertelde hoeveel hij ver diende. Ik ben het preciese bedragje vergeten. Veel was het niet. Maar Juana zei dat ze er best mee konden rondkomen. Veel makkelijker dan toen Manolito nog werkloos was. vo rig Jaar. Manolito had een kind op schoot ge nomen. een peuter nog van amper één Jaar. Met de hand voerde hij het kind de maiskoek. Zelf nam hij niet zoveel. Ik keek eens rond en merkte toen op dat het gezin niet uit zeven, maar uit acht kinderen bestond. Hola Juana zag misschien mijn verbazing en legde uit dat de grote Jongen van een Jaar of twaalf geen echt kind van hen was, maar uit Mexico-Stad kwam. Het was een geadopteerde zoon. voor wie kennelijk in het huisje van drie bij zes toch nog plaats was. Terwijl ik dit aanhoorde verscheen achter het huis in de keukenopening een gezette man met een baard, die vooral opviel door zijn luidruchtige begroeting van ons gezelschap, „Hola. Alejandro!" riepen de kinde ren. Juana vertelde dat dit pater Ale jandro was. Hartelijk knuffelde hij de twaalfjarige jongen, die het een bee tje overdreven leek te vinden. In de auto van Alejandro reed ik mee naar het huis van de priesters. Hij was daar samen met twee anderen, alle drie echte Spanjaarden. Ook zij woonden in een klein gebouwtje, aan het eind van het dorp. Met veel bom barie stelde Alejandro de vrienden voor. Op tafel stond een potje honing, dat Alejandro smakkend begon leeg te eten met zijn vlezige vinger. Intus sen verkondigde hij zijn liefde voor God. Hij vertelde dat de bisschop van Pebla het maar niets vond dat de drie priesters in zo'n benepen onderko men woonden. Hij had hen zelfs van communisme beschuldigd. Alejandro riep uit dat hij juist de rijkdom van de bisschop in zijn paleis in de 2 Poniente-straat zo on-christe- lljk vond. „Als Je wil weten wat de hel is." zei Alejandro „dan moet je kijken naar de welvaart van de bisschop. Niet armoede maar de rijkdom is de hel". Een van de vrienden van Alejan dro keek het allemaal maar eens aan. Hij kende de rumoerige man. Hij ver telde dat Alejandro elke keer met kinderen van een jaar of acht tot twaalf naar het dorp kwam. „Na een tijdje hier te hebben gewerkt wordt Alejandro onrustig. Er komt dan een dag dat hij niet meer te hoi Dan neemt hij de bus naar Me verdwijnt daar in de slopp slaapt op straat net als de j( Na weken komt hij dan wee met een of twee jochies, die straat heeft opgepikt. Het ziji ren die door hun ouders in achtergelaten zijn. omdat de v moeder niet meer voor het ki den zorgen. De jongens leve van kleine diefstallen, en snuli dovende middelen. Doordat dro gewoon hun leven deelt, i hun vertrouwen te winnen. Hi echt van die jongetjes en dat zij aan. Hij dwingt een kind no hem mee te gaan naar het d< nodigt gewoon uit. Als een niet uit eigen vrije wil m« heeft het geen zin. Bedelen Later hoor ik van een maatsc lijk werkster dat zij Alejan Mexico had gezien. Hij zag er verlopen uit. Hij vroeg de voor gers om geld. Het bedelen d< niet zomaar. Hij móest echt o vragen. Een vrouw gaf hem et pesos. Die had hij nodig, want er mee naar de bakker en ko< brood. Dat deelde hij met ee boefjes. Mlscchien komt Alejandro maand weer in Puebla terug m of drie jongens, die daar kom nen in gewone arme gezinn hun bezit met zo'n kind delen Er zijn er al veertig. „Kom mi met dat Jong", zegt Juana d weer. Voor hem is bij ons n plaats." En Alejandro zal we lawaaiig de Hemel prijzen dat paar kinderen heeft gered. Anno 1979 zijn er ruim 3 miljoen exemplaren van de Fiat 127 in Europa verkocht. Een regelrecht rekord, maar toch betaalt u voor een Fiat 127 900 L y2-deurs f9.924,-. In ruil daarvoor rijdt u in een kompakte, handig parkeerbare, kompleet afgewerkte gezinsauto met een 903 cc motor die weinig brandstof vraagt, maar fel van leer trekt als het erop aankomt. - De 1050 L heeft een zwaardere motor (37 kW, 50 DIN pk) met bovenliggende nokkenas en een top van 140 km/p.u. Wie in de kompaktklasse 'value for money1 zoekt en dus uiteindelijk voor de Fiat 127 kiest, kan dan nog alle kanten uit. Er zijn maar liefst zeven verschillende uitvoeringen leverbaar Een 2- deurs is natuurlijk voordeliger, maar de 3-deurs versie met neerklapbare achterbank biedt wèl een bagageruimte van 1070 liter. Wat kompleetheid betreft doen de 900 L en 1050 L niet voor elkaar onder. Kooikonstruktie, 3-delige veiligheidsstuurkolom, voorruit van gelaagd glas," 3-punts automatische veiligheidsgordels, verstelbare voorstoelen met dito hoofdsteunen, achtenuitverwarming, onafhankelijk geveerde voor- en achterwielophanging, gescheiden remsysteem, kompleet, overzichtelijk dashboard, PVC-schilden in de voorste wielkasten en voorwielaandrijving. CL staat voor Confort Lusso oftewel de extra voorzieningen die het autorijden nog aangenamer maken. Zoals anatomisch gevormde stoelen, elastische kunststof bumpers, aan de zijkanten beschermlijsten met sierstrips, matzwarte buitenspiegel en ruitewissers, sportieve velgen, armleuningen voor en achter, beklede bagageruimte, afneembare hoedenplank (3-deurs), opbergvak onder het dashboard, tapijtvloerbedekking, bekleed stuur, sportief pookje, verlichte sigaretteaansteker, elektrische ruitesproeier, ruitewissers met interval, uitklap bare achterzijruiten, koelwatertemperatuurmeter, aanjager met 2 snelheden, make-up spiegel. Medio 1978 werd het Fiat 127 programma uitgebreid met een sensationeel model waarbij sportiviteit in alles voorop staat: de Fiat 127 Sport Het stoere uiterlijk illustreert zijn sportieve karakter een robuuste frontspoiler, zwarte kunststof bumpers voor en achter, zwarte grille met halogeen koplampen, zwarte raamlijsten, buitenspiegel en ruitewissers (ook achter met sproeier), brede velgen. Het dashboard is exklusief gestyled met sportstuur, oliedruktoerenteller, oliedrukmeter, kwartsklok en waterthermometer. Vermogen: 51 kW (70 DIN pk). Prestaties: 0-100 in 14 sekonden, top 160 km/p.u. Fiat 127 900 L, 2-deurs f9.924,-, 900 L, 3-deurs f 10.66®,-, 1050 L, 2-deurs f 10.410,-, 1050 L, 3-dcurs f 10.991,-, 1050 CL, 2-deurs f 11J24,-, 1050 CL, 3-deurs f 11.926,-, Sport 70 pk, 3-deurs fl3-SS0,-. Wijzigingen voorbehouden. Imp. Leonard Lang b.v, Daniel Goedkoopstraat 9, Industriegebied/Amstel, 1096 BD Amsterdam. Tel. 020-924888. VASTE AFLEVERINGSKOSTEN f225,-. Prijzen inkl. BTW Vervolg familieberichten zie pag. 14

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8