eer vragen over frkoop babyvoeding an Derde Wereld administratief medewerk(st)er Kantoor Cemsto tijdelijk bezet r* JJ PERSCOMBINATIE N.V nmissie Polak: ggenschap student moet worden beperkt ijectgroep gaat lelijk tv-dienst M-leiden Voor onderwijs op noordwest-Veluwe geen begeleiding Directeur BV lichtte 52 bedrijven op Elsevier en Kluwer willen samenwerken bij vaktijdschriften FAMILIEBERICHTEN Zending vraagt voorlichters VOORLICHTINGS- MEDEWERK(ST)ER. - ierdag 8 MAART 1979 TROUW/KWARTET P 11 - RH 15 - S 13 onze Haagse redactie HAAG Studenten van universiteiten en hogescholen n in de toekomst nog wel meepraten over het onderwijs, dat zal meer moeten gebeuren in de sfeer van overleg in tudierichting. Het meebeslissen in de faculteit moet en teruggedrongen. conclusie komt de commissie lestuurshervormlng de com- -polak in haar gisteren aan •fede Kamer aangeboden evalu- pport over tien jaar Wet Univer- Bestuurshervorming (WUB). Zij deze wet werden de universi- en hogescholen gedemocrati- Voorlopig geldt de wet nog tot komt er een nieuwe wet gehele hoger onderwijs. lag van de commissie-Polak enen als discussiestuk, voor lid op een voorontwerp van Irapport concludeert de com- dat de WUB zich een vaste heeft verworven en een werk- ider heeft gebracht voor demo- iii^che besluitvorming. Maar er aan de democratisering nog at worden gesleuteld, vindt de nflïsie. siding ;t er een strengere scheiding in de taken van besturen en De eerste moeten bestuderen, ii eede controleren. De deskundig- ren de bestuurder moet meer op orgrond treden, vindt de com- De raden en besturen moeten it merendeel bestaan uit leden •ffct wetenschappelijk personeel •v te dienst. ïrkelijke constatering in het ft Is dat de doelmatigheid op de pleiten en hogescholen nog lende is. Hun zelfstandigheid {er geworden en de bedoeling t WUB was nu juist om het eerde te bereiken. Daarom jffe commissie voor de positie academische raad, het advies- ER8UM (ANP) Een project- onder leiding van omroepsecre- Herman van Wijk Zal gedurende ill jaar de televisiedienst van de l gaan leiden. In de groep heb- tting Han van Essen van gevari- programma's, Kees Pinxteren llmzaken, Rients Slippens van Hedda van Gennep van niet- e informatie en Hans Jacobs etuele informatie. Ook zullen irganisatiedeskundigen als ad- aan de groep worden toege- 2wect! •.tgroep zal voorlopig gedu- een half jaar actief zijn omdat &K verwacht binnen die perio- iie\m functionarissen voor de ng vin de televisiedirectie te (ingetrokken. Minder betekent dat de huidige ng van de televisiedienst Piet te en Ben Eikerbout, die al in no- er hadden laten weten niet ak- d te kunnen gaan met de reorga- leplannen. gisteren geruisloos is okken. n zullen gebruik maken van de ilngsregeling. waarin de om- CAO voorziet. Beiden ook heb- Ich bereid verklaard in de ko- e periode nog beschikbaar te voor de VARA, bij voorbeeld iet inwerken van de nieuwe tele- Irectie. en overlegorgaan van de Instellingen, te versterken. De raad zou meer be voegdheden moeten krijgen en regels moeten kunnen uitvaardigen. De zelfstandigheid van universiteiten en hogescholen zou door deze „collec tieve zelfstandigheid" (dus verenigd in de academische raad) volgens de commissie versterkt kunnen worden. In dat verband wijst de commissie erop dat de regering tot nu toe te veel centraliserend is opgetreden. Ijzingwekkend De studentenvakbond Landelijk Overleg Grondraden (LOG) noemde Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM De scholen in de regio Noord-west-Veluwe blijven voorlopig verstoken van een onder wijs- advies- en begeleidingsdienst. De bemiddelingspoging, die het Werkverband Plaatselijke en Regio nale Onderwijsadviescentra heeft ge daan tussen de twee aanvragers voor een dergelijke dienst, is gestrand. De protestants-christelijke stichting Centraal Nederland en de stichting Onderwijs- Advies- en Begeleidings dienst Noord-west-Veluwe hebben beide in 1976 een verzoek ingediend voor subsidie. De minister heeft het verzoek van Centraal Nederland afge wezen omdat een klein aantal open bare scholen in de regio niet in de begeleiding was opgenomen. De af wijzing maakte een bemiddelingspo ging noodzakelijk, maar deze is op nieuw afgesprongen. Uit een concept- subsidieregeling, die binnenkort door het departement van onderwijs gepu bliceerd zal worden, is namelijk ge bleken dat subsidie van een p.c. in stantie in de toekomst wel mogelijk wordt. Centraal Nederland wenst hierop te wachten. HAARLEM (ANP) De Haarlemse politie heeft de 43-jarige Amsterdam mer J. M-, directeur van een bv, aan gehouden onder verdenking van fles- setrekkerij. Hij zou samen met zijn compagnon, die inmiddels naar Spanje is gevlucht, 52 bedrijven voor een half miljoen gulden hebben opge licht. M. heeft bekend, maar heeft de politie nog niet willen vertellen wat er met het geld is gebeurd. M. nam in mei van het vorig jaar samen met zijn compagnon een bv in horeca-artike- len uit Maastricht over. De produk- ten die zij bij verscheidene fabrikan ten betrokken verkochten zij door aan strandpachters en aan horeca bedrijven, zonder echter de levenran- ciers te betalen. Uit het politie-onderzoek is gebleken dat de bv door de rechtbank in Maas tricht begin februari failliet is ver klaard. Aan de hand van facturen kwam aan het licht dat 52 Nederland se bedrijven goederen hebben gele verd waarmee een bedrag van in to taal 486.000 gulden is gemoeid. Het meest gedupeerd is een bedrijf uit Maassluis, dat is opgelicht voor een bedrag van 154.000 gulden. We Tweede Kamerleden heb- 'rtg Jaar reeds vragen over deze wteld. Mevrouw Veder-Smit en w De Koning van ontwikke- fnenwerking antwoordden l>t zij maatregelen zouden ne- «tóra zij bewijsmateriaal onder °'-iden krijgen. Mevrouw Bec- y «ft nu een reeks wikkels van babymelk aan haar vragen °egd en meent dat de feiten nu M liggen. De melk waarover het wft nauwelijks meer voedings- dan rijstwater met suiker. In geldt daarom de uitdrukke- I frplichttng voor de zuivelindu- »Wjes met deze inhoud te voor- tó het etiket „ongeschikt voor '••k;es worden vooral veel geëx- Jd naar Pakistan. Veel kinde- *n daar aan een oogziekte, die rilheid lijdt. Die ziekte wordt Meren veroorzaakt door een vitamine a. de stof die bij de voorstellen van de commissie-Po lak gisteren ijzingwekkend De stu denten vinden de plaats die de com missie hun toedicht op het punt van de zeggenschap, onaanvaardbaar. Zij vrezen dat er meer macht komt te liggen bij de besturen (college van bestuur, faculeitsbestuur et cetera) en minder bij de raden (universiteits raad, faculteitsraad). Het LOG heeft al acties tegen de aanbevelingen van de commissie-Po lak aangekondigd. Op 23 maart zal er in Amsterdam een bijeenkomst over de democratisering worden ge houden. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Uit protest tegen hun ontslag hebben veertig Marokkanen gisteren een kantoor van het Haagse schoonmaakbedrijf Cemsto enkele uren bezet gehouden. Het kantoor, op een NS-emplacement waar treinen worden schoongemaakt, is in de na middag op aandringen van de spoor wegrecherche ontruimd. Daarbij de den zich geen moeilijkheden voor. De schoonmakers werden vrijdag op staande voet ontslagen toen ze wei gerden aan het werk te gaan onder een voorman van het bedrijf, een landgenoot waarmee de groep al ge ruime tijd in de clinch ligt. De voor man werd medio vorig jaar op nonac- tief gesteld omdat een van de schoon makers een aanklacht tegen hem had ingediend wegens mishandeling. Om- dat de aanklacht door de officier van justitie werd geseponeerd, besloot de Cemsto de man weer op de lijnwerk- plaats te werk te stellen. Een poging van de industriebond CNV de Cemsto over te halen de omstreden ploegbaas op een andere vestiging te laten wer ken. mislukte. Nieuw overleg tussen het schoon maakbedrijf en CNV-districtsbe- stuurder Dirk Rietkerk, gisteren tij dens de bezetting, heeft nauwelijks resultaten opgeleverd. Vanmiddag krijgt Rietkerk te horen of de Cem- sto-directle bereid is het ontslag op staande voet terug te draaien tot een meer geleidelijke ontslagprocedure, waarin de Marokkanen worden ont slagen op grond van een grondige verstoring van de verhouding tussen werknemers en directie. Volgens de industriebond CNV is het terugdraaien van het plotselinge ont slag tot deze procedure het „hoogst haalbare" voor de Marokkanen. Overplaatsing van de voorman zou geen oplossing zijn omdat ook de rest van het hogere Cemsto-personeel op het NS-emplacement. weigert verder met de Marokkanen in zee te gaan. UTRECHT (ANP) De uitgevers maatschappijen Kluwer Publieks tijdschriften in Utrecht en Folio Groep in Amsterdam (onderdeel van Elsevier-NDU) willen de mogelijkhe den onderzoeken tot samenwerking. Die zou moeten liggen op het terrein van de uitgave en exploitatie van gerichte publiekstijdschriften, de zgn. „special interest" bladen en van andere in deze bedrijven bestaande uitgeversactiviteiten. De betrokken personeelsorganisaties zijn van dit voornemen in kennis gesteld. onze parlementsredactie HAAG Mevrouw Beckers, fractievoorzitter van de in de Tweede Kamer, heeft samen met het PvdA- lerlid Drenth aangedrongen op maatregelen tegen Netier- se bedrijven, die in Nederland afgekeurde babyvoeding odanig zouden verkopen in de derde wereld. Zij doet dit in ftelijke vragen aan staatssecretaris Veder-Smit van sgezondheid. tóenseerde melk, die in ons riet als zuigelingenmelk mag n verkocht, zou in derde wereld verpakking waarop staat dat Iwaardige voeding betreft voor en van vier dagen tot acht l«n worden verkocht. In ont- togslanden zouden Nederland- MJven ook afgeroomde gecon- ïde melk verkopen, waarbij 1 koffiemelk gaat. waaraan een suiker is toegevoegd, terwijl de vitaminen a en d zijn verwij- afroming juist uit de melk wordt gehaald. Volgens mevrouw Veder-Smit heb ben de belangrijkste Nederlandse fa brikanten van baby-voedsel onder ling besloten uiterst behoedzaam te zijn met het reclame-maken voor hun produkt, vooral in ontwikkelingslan den. Dat neemt niet weg dat bijvoor beeld in Maleisië verpleegsters wor den gescharterd om met Nederlandse babymelk de boer op te gaan. Aan die werving worden allerlei voordelen in het vooruitzicht gesteld. In andere reclame-campagnes wordt beweerd dat de blikjes melk de sa menstelling van borstvoeding zeer nauw benadert. De verkoop van on volwaardige babyvoeding wordt ook gestimuleerd met de hier bekende punten, die op een blikje zitten, waar mee een servies bij elkaar gespaard kan worden. De wereldgezondheidsorganisatie heeft al twee jaar geleden gemeld dat de babyvoeding in ontwikkelingslan den een slechte zaak ls en het geven van borstvoeding ondermijnt. De hy giënische- en woonomstandigheden in veel ontwikkelingslanden zijn bo vendien van zulk een aard. dat dit soort voeding het leven van zuigelin gen ernstig bedreigt. De vragenstel lers vinden dan ook dat de mar.;er van doen van de Nederlandse zuive lindustrie in strijd is met de idealen, die Nederland zich stelt bij ontwikke lingshulp. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9.00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur Goede morgen, opa en oma v.d. Boogaard Van harte gefeliciteerd met uw 35-jarig huwe lijksfeest. Jacco, Gertjan, Gerben. Erik en Roald Dankbaar en blij delen wij u mee dat D.V. op 18 maart 1979 onze ouders Fok Nicola en Ad Nicola-van de Voet 25 jaar getrouwd zijn. Wilt u hen hiermee feliciteren dan bent u van harte welkom op zaterdag 17 maart van 16.30-18.00 uur in hotel-restaurant ,,'t Bruine Paard", Hoofdstraat 241, Sassenheim. Hun dankbare kinderen Cate en Jaap Piet Dick 2171 CK Sassenheim, maart 1979. Hortuslaan 2. Ons 40-jarig Huwelijksfeest is voor ons en onze kinderen onvergetelijk geworden. Hartelijk dank dat wij zoveel belangstelling van u mochten ondervinden. Het is niet mogelijk u allen persoonlijk daarvoor dank te zeggen. Mogen wij het zo doen? G. M. van Poppel C. A. van Poppel-Molendijk Kromme Hagen 136 3078 RH Rotterdam. Met ontroering hebben wij als gemeenteleden van de Gereformeerde kerk van Wageningen kennis genomen van het overlijden van onze oud-predikant Ds. R. C. Harder Van 1946 tot 1949 hebben wij hem als studen tenpastor in ons midden mogen hebben. ^De Heer sterke zijn vrouw. Namens de kerkeraad: E. D. J. de Jongh, praeses T. Kouwenhoven, scriba Akademieraad, Bestuur en Centraal Orgaan van de Sociale Akademie „De Nijenburgh" te Culemborg, hebben met droefheid kennis ge nomen, van het overlijden van de oud-direc teur Ds Roelof Harder vanaf de oprichting van: De Nijenburgh" tot aan zijn pensionering op 1 november 1974 heeft Ds. Harder de Sociale Akademie gediend met zijn wijsheid, pastorale zorg, irenische instelling en gevoel voor humor. Wij hebben veel aan hem te danken. Culemborg, 7 maart 1979. Psalm 103 8 Barmhartig en genadig is de Here, lankmoedig en rijk aan goedertieren heid Geheel onverwacht is in Jezus ontslapen, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve, zorgzame moeder en oma Theodora van Schaardenburgh echtgenote van Marinus Rietdijk in de leeftijd van 77 jaar. Rotterdam: M. Rietdijk Rotterdam: J. K. Rietdijk Rotterdam: J. M. Slinger-Rietdijk L. Slinger Han Dorien Arnhem: H. G. Rietdijk H. Rietdijk-Slinger Wieke Karei Marco Petra Delft: M. Rietdijk W. Rietdijk-Borsje Matthias Ruth Rotterdam, 6 maart 1979. Stadshoudersweg 21 a. Moeder is opgebaard in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 470. Gelegenheid tot rouwbezoek aldaar donder dagavond van 20.00 tot 20.30 uur en vrijdag avond van 19.00 tot 19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben zater dag 10 maart as op de algemene begraaf plaats „Crooswijk". na aankomst in de kapel om 11.20 uur. Vertrek van het woonhuis om 11.00 uur. In Jezus ontslapen onze innig geliefde man, vader en grootvader Ate Sybrandy op de leeftijd van 70 jaar. Bergum: J. I. Sybrandy-Wytzes Groningen: S. Sybrandy Almelo: E. A. Koens-Sybrandy A. Koens Laurens Michiel Culemborg: F. G. Sybrandy Den Haag: 'R. J. Sybrandy Bergum, 7 maart 1979 Prinses Beatrixstraat 9 De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 10 maart op de begraafplaats te Bergum. Vooraf gaande aan de begrafenis wordt een rouw dienst gehouden in de Geref. kerk te Bergum om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren een half uur voor de dienst. Want Uw goedertierenheid is beter dan het leven." Psalm 63 - 4 In de avond van de 6* maart 1979 nam God tot Zich mijn lieve man, onze onvergetelijke va der, grootvader en overgrootvader Nanno Jan Ouwehand oud-leraar wiskunde aan de 1* Chr: H.B.S. te 's-Gravenhage, op de leeftijd van 85 jaar. Doorn: S. C. Ouwehand-van Vliet 's-Gravenhage: J. H. Ouwehand A. Ouwehand-van Gils H. Elzenga-Ouwehand G. F. Elzenga Turgi (Zwitserland): P. Ouwehand T, Ouwehand-Gobels Hilversum: D. Ouwehand M. Ouwehand-Schoeman 's-Gravenhage: N. J. Ouwehand C. C. Ouwehand-Stoppendaal Badhoevedorp: S. C. Spier-Ouwehand J. L. Spier kleinkinderen en achterkleinkind Doorn, Park Boswijk 743 Geen bloemen Geen toespraken De crematie zal plaatsvinden te Utrecht in het crematorium „Daelwijck" Floridadreef (Over- vecht) vrijdag 9 maart om 15.30 uur, aula 2. Gelegenheid tot condoleren na de crematie plechtigheid in de ontvangkamer van het cre matorium. Vertrek van Park Boswijk om 14.30 uur. Want ik bek verzekerd, dat noch dood, noch leven, noch engelen, noch mach ten, noch heden, noch toekomst, noch krachten, noch hoogte, noch diepte, noch enig ander schepsel ons zal kun nen scheiden van de liefde Gods, welke is in Christus Jezus onze Here." Romeinen 8 38. Dankbaar voor wat zij voor ons en anderen heeft betekend, delen wij u mede, dat God tot Zich heeft genomen mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Anna Maria Basie echtgenote van C. J. Teekens, op de leeftijd van 74 jaar. Hardinxveld-Giessendam: C. J. Teekens Rijswijk TN.Br.): Ruud Teekens Ina Teekens-Kamsteeg Niels Marie-Anne Heerhugowaard Michael Teekens Martha Teekens-Edens Pieter Jelle Hardinxveld-Giessendam, 6 maart 1979. Raadhuisstraat 3. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 10 maart a.s. om half vier op de begraafplaats té Neder-Hardinxveld. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van het Hervormd Centrum, Talma- straat 9 te Neder-Hardinxveld. Thuis liever geen bezoek. De vele blijken van medeleven, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn echtgenoot Laurens Arensman zijn mij en mijn kinderen tot grote steun geweest. Daar het echter onmogelijk is een ieder persoonlijk te antwoorden wil ik langs deze weg onze oprechte dank betuigen voor al datgene, dat wij yan u moch ten ondervinden. P. Arensman-Bogerman Oosterland. maart 1979 Weelstraat 42 Na een leven van dienen is in haar Heer en Heiland ontslapen, onze lieve zuster, schoon zuster en tante Neeltje Kriege op de leeftijd van 88 jaar. Hemmen, Gld.: A. Bakker Amsterdam: T. Elzinga-Kriege J. Elzinga Voorschoten: G. Kriege-Barnhoorn Nichten en neven. Leiden, 7 maart 1979 Huize „Groenhoven" Witte Rozenstraat 21. Correspondentieadres: 2252 TK Voorschoten, B. J. Gemmekelaan 45 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van Huize „Groenhoven ingang Witte Rozen straat 19. Bezoek .aldaar vrijdagavond van 7-8 uur. De rouwdienst is bepaald op zaterdag 10 maart a.s. om 10.30*uur in de aula van de begraaf plaats „Rhijnhof" te Leiden, waarna de begra fenis zal plaatsvinden. Samenkomst in de aula van de begraafplaats. De hernhutter zending is oud van jar»n en jong van geest. Oud in jaren. ja. want het begon allemaal in 1732. Toen kwamen de eerste zendelingen op Sint Thomas. Daarna volgden nieuwe zendingsgebieden elkaar snel op; van Zuid-Afrika tot Labrador, van Suriname lot India, van Amerika tot <3hapa, vanTe veel om op te noemen. Met de ijver van toen gebeurt het werk nog. Anders uiteraard. Maar geloof, hoop, liefde en dynamiek bleven. Nederland is altijd nauw betrokken geweest bij de hernhutter zending. Vooral met het werk in Suriname. Het Zeister Zendingsgenootschap (ook wel Suriname Zending genoemd) heeft een bekende naam. Het bundelt krachten van verschillende kerkelijke signatuur. Mede om die reden zijn, naast de Evangelische Broedergemeente (hernhut ters), ook de Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken in zijn bestuur vertegen woordigd. Het Zeister Zendingsgenootschap hèeft veel belang bij goede informatie aan degenen die de zending in Suriname steunen. Het geeft die informatie en wekt op tot medewerking op verschillende (nanjeren. schriftelijk, maar ook persoonlijk, o.a. via dia lezingen. Zo bezoeken zendingsmedewerkers regelmatig scholen en groepen Voor enkele gebieden zoekt het genootschap nu contact met mensen mannen of vrouwen die ongeveer één dag in de week willen geven als Het gaal om mensen die enige vrije tijd. ook overdag, paren aan liefde voor de zending én. heel praktisch, de beschikking hebben over een auto. Daarbij is kennis van het onderwijs, het gemakkelijk omgaan met anderen en het vermogen om iets duidelijk over te dragen uiteraard van belang. Wie hier een taak ziet. vragen we vriendelijk zich schriftelijk te willen verstaan met het Zeister Zendingsgenootschap, Postbus 19, te Zeist. Telefonische inlichtingen worden gaarne gegeven door het hoofd van de buitendienst, de heer E. de Vries te Zuidlaren (05905-1882). Na zessen is hij meestal thuis. Voorwaarden en vergoedingen kunnen in een nader gesprek worden overeen gekomen. Wie komt de zending helpen? Het gaat hier om werk binnen de stad Rotterdam. Het ingevoerd zijn in die stad is dus meer dan meegenomen. is de uitgeefster van de dagbladen Het Parodl, de Volkskrant en Trouw, en een aantal week- en huis-aan-huisbtaden, met name inde regio N. Holland. De Sector Administratie bestaat uit de factureerafdeling, de loonadministratie, de incasso-afdeling, de centrale administratie en de abonnementenafdeling. Wij zoeken op korte termijn ten behoeve van N de laatstgenoemde afdeling een voor de financiële abonnementenadministratie. Zijn/haar werkzaamheden bestaan voornamelijk uit het voorbereiden van financiële mutaties, het telefonisch en schriftelijk behandelen van klachten en het controleren van computer-output. Kandidaten dienen een opleiding op Havo-niveau, enige type-ervaring en enige boekhoudkundige aanleg te hebben. De functie vraagt om een geduldig en taktisch optredende medewerk(st)er. Voor meer informatie omtrent deze functie kunt u zich wenden tot de heer J. Elenbaas, telefoon (020) 926870 toestel 222. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de heer N Burgers, personeelafdeling van Perscombinatie N.V., Wibautstraat 1311091 gl Amsterdam, onder vermelding van NB/42.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15