Jean Marie Pfaff: niets cadeau Inzeil, vrijblijvend einde van seizoen Ligterink en Baljon verrassende leiders Keja: willekeur NOS /'an Kraay an lies geopereerd ompetitie in -erste divisie it 4 juni F Met Beveren vanavond tegen Inter in ^Europa Cup 2 el in selectiegroep Cjior W K-revanche 10 'Terugblikken en vooruitkijken Hunt: wagens belangrijker Nederlands schaakkampioenschap Groningen: ook komend jaar weer subsidie SPORT TROUW/KWARTET P 15 - RHS 17 terd relet1" IR D* lSMance Nederlandse speelster a Mekker heeft tijdens het IntemaUofW- moemooi in Fort Mjers 'Florida' voor lassing gezorgd door In de rente ronde Wioilowaakse Hana Strachonova uil it er Marretla Mesker won me' 6-2 6-2 Itr.irhunova wav al* zevende Rrpiaatsl Or toes'and van de Italniar. Leonardo nog steeds zorgwakkend hoewel er een erbeterine lijkt te zijn ingetreden Al- olgi ns het medisch bulletin uit het zie- I'r I'pliaan kwam zaterdag ernstig u-n Ir utdaling voor de wereldbeker in Lake De 18-jarige Davld viel ongeveer 50 Oor het nver*ehnjd«n van de finish en irblj bewusteloos lm 3 46T J'V ÏNA- IFK De Westduitse Hartnelorr Klaus beste wereldtijd op de 10 kilometer eien indoor geleverd met een lijd van minuten De 35 lange Hnmhurgw neeii 1 bijna vier minuten sneller gewandeld Canadese Jacinth*- Theiy-rgr in 1907 »291 door Johan Woldendorp onze sportredact^ [STERDAM De KNVB heeft de aa nen van 16 internationals opgege- Ho, i voor de FIFA-jubileumwedstrijd - *en Argentinië. Deze herhaling van laatste WK-finale wordt op dins- 22 mei in Ztlrich gespeeld. verzoek van de wereldvoetbal- i-lfcd is vanuit Zeist een voorlopige ictie op papier gezet, waar voorals* 5 weinig waarde aan gehecht moet ^den. De zestien kandidaten zijn: pers Piet Schrijvers, Pim Doe^ g; dedigers Ruud Krol, Ernie ndts, Jan Poortvliet, Piet Wild- ut, Adrle van Kraay; idenvelders: Willy van de Kerk- Johan Neeskens. Jan Peters, n Jansen; vallers: Rob Rensenbrink, Kees t, Ruud Geels, René van de Kerk en Johnny Rep. 6 L' groep telt met Krol en Van eei ay twee hero's, die naar alle ak, irschijnlijkheid nog een aanzien- gedeelte van het lopende seizoen n missen. Van Kraay. die ander- ze week geleden tegen Italië nog plaats innam van de geblesseerde 11. heeft gisteren een liesoperatie Tgaan. De PSV'er zal na een ver- van een week in het ziekenhuis. Iusf minste een maand volledige rust tten nemen. Idaag wordt beslist of Ruud Krol San niet aan een slepende spler- teure in het rechterbovenbeen it geopereerd. De Ajacied kampt iiim een jaar met deze kwetsuur jroblemen rond de twee vrije ver gers brengt bondscoach Jan rtkruis in een moeilijk parket, nu maart de voor de voorronde het Europees kampioenschap tel- e interland tegen Zwitserland op programma staat. Johnny Met die tot dusverre drie keer als denvelder bij Oranje inviel, is de de libero binnen de selectie van Nederlands elftal. BEVEREN Denkend in Nederlandse guldens zegt Jean Marie Pfaff. de doelman van Beveren en het Belgische elftal over zijn club: ..Anderlecht heeft voor miljoenen een elftal gekocht, wij hebben onze miljoenen zelf gemaakt." Dat laat ste heeft aanzienlijk waardevastere gevolgen. Het rijke, mort- daine, koninklijke Anderlecht probeert al jaren met „edel" spel kampioep van België te worden, maar zoals Club Brugge (toen nog getraind door Ernst Happel) vorig seizoen met zogeheten werkvoetbal naar de hoogste eer greep, zo heeft het modale, eenvoudige Beveren nu reeds een praktisch onover brugbare kloof van zes punten met de Brusselse salonclub geslagen. De enige overeenkomst, die de twee verenigingen met elkaar hebben, is dat de respectieve hoofdtrainers dezelf de naam dragen: Goethals. Maar daarmee is ook alles gezegd. Anderlecht zocht zijn heil voorname lijk in de elitebrigade van het Neder landse voetballeger. Rob Rensen brink. Arip Haan, Ruud Geels, Nico de Bree, Johnny Dusbaba en Matty van Toorn werden met containers vol franken naar de Belgische en Europe se hoofdstad gelokt. Beveren vindt één fullprof (de Westduitser Werwin Albert, met negentien treffers tweede achter Geels op de topscorerslijst) voldoende en beperkt zijn buiten landse inbreng tot Alberts landge noot Schönberger en de binnen eigen grenzen tamelijk onbekende Neder lander Wim Hofkens. Beveren is groot geworden dank zij de beste leerschool, die er bestaat: de eigen jeugd. En in dat instituut was Jean Marie Pfaff de beste van de klas. De levensopleiding verschilde evenwel niet van die van de rest. Armoede, sappelen, niets cadeau krijgen. Voor Pfaff zijn het de fundamenten voor het inmiddels lucratieve bestaan enerzijds en de aandoenlijke aan dacht voor de minder bedeelde mede mens anderzijds geworden Pfaff denkt met intens genoegen te rug aan de visite bij een gehandicapt jongetje, dat veel langer duurde dan gepland, en legt het verzoek van een doofstom kind om een foto met hand tekening bovenop de stapel aanvra gen. „Ik blijf gewoon zoals ik vroeger ook geweest ben. Waarom zou ik ver anderen? Het is alleen praktisch on mogelijk om op alle uitnodigingen in te gaan. Voor het overige tracht ik de supporters zoveel mogelijk een ple zier te doen. Dat zijn uiteindelijk de mensen, die je betalen. Waarom komt in veel gevallen het publiek niet meer naar de stadions? De mensen worden in de steek gelaten; ze denken dat ze te veel zijn. Daarom zal ik nooit wei geren foto's en handtekeningen uit te doelen. Daarom praat ik na de wed strijd, hoe moeilijk die misschien ook was. spontaan met de mensen. Dat verwachten ze van je en daar hebben ze recht op.' Arrogante voetballers. EUROPA CUP I FC Köln-Glasgow Rangers 58. Miiller 1-0. Wisla Krakow—Malmö FF Nottingham Forest—Grasshoppers Austria WienDynamo Dresden EUROPA CUP II FC MagdeburgBanik Ostrava InternationaleSK Beveren Fortuna DüsseldorfServette Ipswich TownFC Barcelona UEFA CUP Hertha Berlijn—Dukla Praag Honved Boedapest—MSV Duisburg Rode Ster —West Bromwich Manchester CBorussia Mónchengl voetballers die het publiek minach ten, hebben een dikke nek, zoals we dat in België noemen." Belangrijker dan alle békers. vaan tjes. shirtjes en zilveren schalen in zijn prijzenkast is Pfafts lijfspreuk „Vijanden heb je genoeg, vrienden maak je veel te weinig". „Ik wil daar om proberen zoveel mogelijk vrien den te maken Tegenover mezelf zou ik het niet kunnen verantwoorden iemand bewust pijn te doen. Ik kan heus wel een stomp verdragen, maar ik peins er niet over om me te revan cheren. Ik denk dan altijd: een voet baller die ernstig geblesseerd is, komt 's avonds thuis en kan niet meer lopen. Ik kan me ook niet voorstellen, dat iemand er plezier in heeft, dat bepaalde spelers zijn uitgeschakeld. Teveel voetballers komen pas op hun dertigste tot de conclusie, dat ze zich anders moeten gedragen. Dat ze te ver zijn gegaan. De supporters verge ten dat niet. Ik blijf mens. omdat ik besef, dat ik de mensen na mijn voet balloopbaan ook nog nodig heb. Bloe men komen elkaar niet tegen, men sen wel." Jean Marie Pfaff Om volstrekt onduidelijke redenen schijnen topvoetballers salarissen te moeten verdienen, die het trakte ment van een kamerlid tot een schijn tje verbleken. Een weistand, die, in Nederland, door modale werknemers en minimumlijders nog gesubsidi eerd wordt, ook. En wanneer zo n overbetaald gezelschap, FC WV, van mening is, dat er te hard wordt geoe fend. is het kennelijk zinvol om een motie van wantrouwen tegen de trai ner in te dienen. In die context al liggen de details anders valt het verschil tussen Anderlecht en Beve ren, vanavond in het kader van het Europa Cup 2-toernooi in Milaan ac tief tegen Inter, te verklaren. Pfaff: „Een voetballer moet altijd aan zijn jeugd terug denken. Hij zou tot zijn negentiende in een fabriek moe ten werken. Dan pas beseft hij hoe bevoorrecht de positie van een voet baller is." De nu 25-jarige Jean Marie Pfaff groeide op in een gezin van twaalf kinderen, van wie er nog elf in leven zijn. De familie huisde in een woonwagen in een dichtbevolkte wijk van Beveren en voorzag zich door 5T De competitie in de eerste lie van het betaalde voetbal zal naandag 4 juni (tweede pinkster- beëindigd zijn. Het is de bedoe- dat de na-competitie tussen de •riodekampioenen in het week- rraje van 23/24 juni afloopt. egenwoordigers van achttien van egentien eerste divisie clubs heb- dat gisteren na een bespreking een delegatie van het sectie-be- r betaald voetbal van de KNVB )ten Om het resterende pro- ima op 4 juni te laten aflopen zal taal van drie midweekse speelda- gebruik moeten worden ge it Die midweekse dagen behoe- liet noodzakelijk de woensdagen itreffen. De thuisspelende clubs :n de wedstrijden ook vaststel- RHèp dinsdag- of donderdagavond, de midweekse wedstrijden zijn sen 25 april. 9 mei en 15 mei. Op isdag 4 april zal er ook reeds eeks gespeeld worden in de eer- livisie maar dat betreft dan de trijden die afgelopen zondag ■nd en afgelast Verder zijn er in de fe divisie dubbele programma's I en 16 april (Pasen), zaterdag 28 en maandag 30 april (Konlngin- g) en het pinksterweekeinde van 4 juni. wat dan tevens de laatste dag is. a-competitie begint op donder- juni. Daarna wordt gespeeld op 17. 20 en 23/24 juni. ompetitie in de eredivisie loopt het weekeinde van 9 en 10 juni. dopr Steve Reed INZELL Wat vroeger, zeg vijf jaar geleden, maar in topsport is dat zeker vroeger, wat toen dus een knallend eindschot van een uiterst lang schaatsseizoen was. werd zon dagochtend tot een uiterst vrijblij vende lolbroekerij waarin de Au straliër Collin Coates de hoofdrol speelde De befaamde recordwedstrijden van Jnzell, in het verleden vaak goed voor een of twee wereldrecords per aflevering, werden dit jaar ver heven tot een gezelligheidsfestijn waarin sfeer, vriendschap en Hei den overheerste en waar door de hoge temperatuur en de daaruit voortvloeiende Mindere kwaliteit van het ijs met geen mogelijkheid een wereldrecord inzat. Coates. de grootste vagebond van de internationale schaatswereld, ging in de ochtenduren van de laat ste dag de deelnemers en reeds aan wezigen toeschouwers af om wat geld bijeen te sprokkelen. Daartoe zou de Australiër de 1500 meter in pyama rijden, iets dat gebeurde en hem ook tweehonderd Duitse Mar ken opleverde hetgeen uiteraard ook hilariteit uitlokte, maar tevens duidelijk maakte dat de spanning er in het rijdersveld geheel uit was Toch was Inzeil een uiterst nuttige bijeenkomst voor het grote gezel schap individualisten. Eric Heiden sloot er een voor hem zelf lucratieve overeenkomst met het Nederlandse blad De T. (hoewel hij zich in het geheel niet in de leessferen van die krrant beweegt maar dat kon hij ook niet weten) en liet uitlekken dat hij zeer geïnteresseerd ls in een ge sponsorde wielertoekomst bij de ploeg van ploegleider Peter Post. Of zoiets ook ln de professionele sfeer zou gebeuren was voor Heiden nog een vraagteken. Wel stelde hij: „Ik weet niet hoe goed of hoe slecht ik ben. Ik denk dat ik voor profwiel renner nog niet genoeg gereden heb Maar ik ga er wel voor trainen Tijdens deze uitgesproken woorden stond Heidens Nederlandse -ver trouwensman. Peter Schotting. trouwens duidelijk tekens te geven dat er verder niets gezegd kon wor den Heiden, afgezonderd van Schotting zei later „Ik heb in feite ook niets meer te zeggen Hou het er maar op dat ik deze zaak nog in zijn totaliteit moet bekijken. En dat re de gehele waarheid" De jonge Ame-, rikaan die volkomen ongecompli ceerd dc wedstrijden benaderde en ook reed. was wel de enige man die, fantastische tijden deed noteren Met veel élan stortte hij zich drie dagen lang op het zachte ijs in zijn pogingen om zijn organisatoren en de vele Nederlandse toeschouwers waar voor hun geld te geven. Zijn tijden op met name de sprintafstan den waren daar een volledig bewijs van. Zelfs in de weldadig brandende zon was 1.56.36 op de metrische mijl zondagmiddag een toonbeeld van topprestatie, waar geen andere rij der ook maar enigszins aan kon tippen Leefde Heiden als een typische re laxte topsporter (in een kamer die een grote puinhoop was, met mu ziek van Dire Straits. Neil Young en de Rolling Stones en met bezoek van iedereen die maar de deur bin nenviel) de Nederlandse sprinters hadden het m Inzeil nogAvel even tjes moeilijk. De voelbare minne sfeer binnen de club van coach Henk Gemser stond goede presta ties van de meeste rijders niet toe en Gemser zelf was geestelijk totaal afgeknapt. De verstandige coach liet de zaak allemaal maar op zich afkomen en probeerde er nog van alles van te maken. Op de vrijdag avond voorafgaande aan het sprint- toernooi opperde hij. in alle rust bedacht en uitgesproken, dat een figuur van buiten de schaatssport waarschijnlijk de aangewezen man zou zijn om enig licht in de diepe duisternis rond de sprintploeg te verschaffen. Zijn opstandige rijders (Govaert en Van der Roemer) gin gen zelfs zover later aan mensen die met Gemser gesproken hadden te vragen wat er dan allemaal zo ter tafel was gekomen. Logisch derhal ve dat de tijden van die heren ootf niet al te juichend waren, hoewel de kwalificatie „slecht" toch ook niet van toepassing was. De allrounders van Egbert van 't Oever gebruikten Inzeil als evene ment om ook nog iets goed te ma ken Hilbert van der Duim bewees Nederlands schaatsbelofte voor de komende jaren te zijn. Voorzichtig de bochten nemend kwam hij tot diverse prima prestaties en daarme de maakte de Fries toch veel goed van een lang seizoen waarin vallen voor hem hoofdzaak was Een ding werd in Inzeil echter ook duidelijk en wel dat Hans van Helden op geen enkele manier in de huidige kern ploeg past. Hoewel hij daar gezien zijn tljdpn natuurlijk wel recht op heeft Als Van Helden reed keek geen der andere Nederlandse rijders ook maar een moment naar hem en buiten de baan was er geen enkel teken van leven te bespeuren Van Helden zelf bewees weer eens hoe knullig en ook onbeschoft hij kan optreden (iets dat met name de an deren hem kwalijk nemen en dat mede een basis vormt voor zijn af stoting uit de selectiegroep) door weer eens een hardwerkende televi siecameraman omver te stoten toen daartoe geen enkele aanleiding was Toch straalden de prestaties van de allrounders meer glans af dan in de grote wedstrijden van enkele weken geleden. Klaas Vriend mocht zelfs de vijf kilometer winnen door ge bruik te maken van een speeltuin achtige kwartetstart (vier man ge lijk in de baan) en het voordeel van prima ijs te hebben 6chalij reed goed op zijn favoriete vijfhonderd meter en Kleine schaatste soepel de lange afstanden vol Maar toch bleef er toch wel iets te wensen bij de Nederlanders Hoe zou de all- roundploeg zich in de toekomst gaan bewegen? Van 't Oever .Ik heb wel jeugd, maar geen opvolging voor Kleine en Vriend Als die nou eens concurrentie zouden krijgen van jonge rijders, misschien dat ze dan eens gingen vechten Duidelij ker kan het waarschijnlijk niet ge zegd worden Heiden won Inzeil zoals hij wilde en liet alle andere grappenmakers ach ter zich. Uilkema trapte zijn schaat sen weer eens kapot. Krienbühl won zijn persoonlijke race op de 1500 meter van Gomez en de Roemenen hadden Ineens een sprinttalent in Coros (tweemaal een lage 38 secon den over de 500 meten Vanuit Inzeil vertrok een deel van het rennersveld direct door naar Alta ln Noord-Noorwegen Voor de nodige financiën rijdt een select groepje daar nog wat rondjes voor er in Savallen officieel met schaat sen gestopt wordt voor dit seizoen Heiden kondigde wel aan dat ln het Noorse Savallen hij op serieuze wij ze het wereldrecord op de 1000 en 1500 meter wil gaan aanvallen. Een premie van 4500 gulden per verbe terd record trekt ook deze amateur aan. Een wat dat laatste betreft Heiden heeft binnen korte tijd ge voel voor verhoudingen gekregen Hij laat met name de andere Ameri kaanse rijders meeprofiteren van zijn startgelden „Ik hoef niet rijk te worden." zei hij. „als ik maar plezier heb En dat juist gebeurde voorna melijk in Inzeil Niet in extrema zoals ln het nabije verleden weieens na afloop van een seizoen, maar op een andere, een meer ontspannen manier De heren Govaert en Van de Roemer vertaalden dat echter eventjes verkeerd Zij verlieten een der plaatselijke dancings op de avond voor de wedstrijd om tien over twaalf. Toen sliep Erik Heiden zelfs al een paar uur middel van handel in tapijten en bloemen in zijn levensonderhoud In december 1965 overleed na een slo pende ziekte vader Honoré. „Mijn jeugd was niet gemakkelijk. Mijn va der is vroeg gestorven. Thuis bleven we met m'n moeder en negen kinde ren over; twee waren inmiddels ge trouwd Veel geld hadden we niet Doordat mijn vader jaren ziek is ge weest, hebben we onnoemelijk veel franken aan ziekenhuizen uitgege ven. In die periode leerden we onze echte vrienden kennen. Op zestien jarige leeftijd ben ik gaan werken Een grote student was ik nooit, maar op mijn manier heb ik er wel altijd naar gestreefd om me te verbeteren Ik ging met oudere jongens voetbal len. kroop door autobanden, sprong over planken, hing aan bomen om groter te worden en trapte altijd met de bal tegen de muur. Ik keek telkens naar een ander, hoewel ik in Beveren nooit echte voorbeelden heb gehad Aanvankelijk heeft een broer mij ge traind, later werd dat werk overgeno men door bestuursleden. Die mensen hebben er hun best voor gedaan Daarom ben ik hen dankbaar Jean Marie Pfaff is inmiddels een begeerde keeper Anderlecht en AZ '67 lonken nadrukkelijk naar hem en de kans is aanwezig, dat de Vlaming \X7jriQf Vcm na Johan de Vrindt (ex-PSV) de twee IlloL V dll UI clL-IlL de in Nederland voetballende Belg word. Mondeling bereikte hij met de bescheiden, wars van publiciteit zijn de Alkmaarse fusieclub overeenstem ming over een contract voor de ko- mende drie seizoenen. Pfaff: „Het doorgaan van de transfer hangt af van de onderhandelingen tussen AZ en Beveren Wanneer dat in orde komt, ga ik voor drie Jaar naar Alk maar. Ik teken altijd voor een derge lijke periode Vorig Jaar bestond er geen concrete interesse, daarom ver plichtte ik mij tot 1981 aan Beveren AZ won wel telefonisch inlichtingen in. maar ik ben van menirtg. dat ze naar mij toe moeten komen om te praten. Ik ben geen taxichauffeur. Ik neem ook geen risico, 'k heb liever één vogefin de hand dan tien in lucht Dat mijn contract de komende zomer nog niet verlopen is. zegt niet zo veel. Cruyff had bij Ajax voor zeven jaar getekend, maar kon er ook van af." JOHANNESBURG - De vroegere wereldkampioen James Hunt heeft in Zuid-Afrika een scherpe aanval ge daan op het Grand Prix racen. Hunt verklaarde asn het einde van het sei zoen te zullen stoppen, omdat de wa gens belangrijker zijn geworden dan de coureurs DUREN Rini van Bracht, de Ne derlandse deelnemer aan het gisteren in DÜren begonnen Europees kampi oenschap driebanden, heeft in de eer ste ronde een duidelijke overwinning geboekt op de Westduitser Oünther Slebert. Het werd 60-31 in 68 beurten door Max Pam LEEUWARDEN Na de tweede ronde van het schaakkam pioenschap van Nederland staan verrassend genoeg twee outsiders met een score van honderd procent aan de leiding: Ligterink en Baljon. Vooral Ligterink mag zich daarbij geluk kig prijzen Van der Weide bracht gisteren in de Piric een eigengemaakt systeempje op het bord waarmee hij al menig meester op dwaalsporen heeft weten te brengen Dat overkwam ook Ligte rink en bij wederzijds aanzwellende tijdnood viel hij dan ook plotseling in een duister gat. Maar voort ging de partij, de stukken vlogen over en weer over het bord. totdat beide spe lers door hun vlag waren gegaan Op dat moment bleek dat Ligterink in de vlammen een stuk was kwijtgeraakt Hij wilde opgeven, toen de arbiter bij het reconstrueren van de partij ont dekte dat Van der Weide te weinig zetten in de toegestane bedenktijd had gedaan en derhalve de partij voor hem verloren verklaard diende te worden. Ligterink voert nu samen met Baljon de ranglijst aan. Baljon versloeg gis teren Hartoch. die er in het Konings Indisch een vrolijk potje van wenste te maken, hetgeen hem echter op kwaliteitsverlies kwam te staan Hij had daarna nog wel wat vrij pionnen, maar die werden door Baljon vak kundig geblokkeerd Timman revancheerde zich voor zijn nederlaag tegen Ree, al ging hij giste- •ren tegen Van der Wiel langs gapende afgronden Met provocerend spel was hij in een bedenkelijke stand terecht gekomen en Van der Wiel meende d«- partij reeds te kunnen uitmaken mei een stukoffer Daar had Timman echt op gewacht en met enkele listige ma noeuvres toonde hij aan dat het offer incorrect was Sosonko en Ree lieten gisteren beide een half punt liggen door korte remi ses tegen respectievelijk Van der Vliet en Donner Ach. waar is de tijd gebleven dat de partijen Donner-Ree op de toernooien een hilarisch hoog tepunt vormden •r»t rnndc Var dei W*id(-Liir«Tin« 0-1. Viin Dop Lane»»!-* 'r-4 Hartoch-Baljon 0-1, Rre Donnrr "Hi Van der Wk-I Tunman 0-1. Van der Vhet-SohonKo Stand na twee ronden 1 en 2 Lujtmnk Bnljon 2 3 en 4 Aoaonko Ree 1 -v S-B Hofland. Bohm Timman. Donner Vun der Vliet, l(F1? Lanm-wrt: Van Dop. Van der Weide 14 Van der Wiel 0 Wit: P. v.d Weide. Zwart: G. Ligterink 1. e2-e4 d"-d6; 2. d2-d4. Pg8-f6; 3. Lil d3, Pb8-c6; 4. c2-c3. e7-«5; 5. d4-d5, Pc6-b8; 6. f2-f4, Pb8-d7; 7. Pgl-f3, e5xf4; 8. Lclxf4, g7-g6; 9. 0-0. Lf8-g7; 10. Pbl-d2, 0-0; 11. Ddl-el. PfG-g4; 12. Del-g3, Pg4-e5; 13. Ld3-c2, Dd8-e7; 14. Tfl-fZ, a?-a5; 15. Tal-fl, a5-a4; 16. a2- a3, c7-c6; 17. Pf3-d4, c6xd5; 18. e4xd5. Pd7-c5; 19. Pd2-f3, Lc8-d7; 20. Lf4-ff5, H-f6; 21. Lg5-f4, Ta8-e8; 22. h2-h4, f6- f5: 23. h4-h5. Pc5-e4; 23. Lc2xe4, (5xe4; 25. Pf3-g5, Pe5-g4; 26 Pd4-e6. Pg4xf2; 27. Lf4xd6. Pf2-hl; 28. Tflxf8 De7xf8; 29. Pe6xf8. Phlxg3; 30. Pf8xd7, Pg3-e2 31. Kgl-f2, Pe2xc3; 32. b2xc3, Te8-d8. 33. c3-c4. Td8xd7; 34. c4-c5. Lg7-d4 35. Kf2- e2. Ld4xc5; 36. Ld6xc5, Td7xd5; 37. Pg5xe4, Td5xh5; 38. Pe4-f6 Kg8- f7; 39. Pf6xh5, g6xh5. Wit verliest door tijdoverschrijding. GRONINOEN De Groninger gemeenteraad heeft besloten de eerste-divisieclub FC Groningen ook het seizoen 1979/1980 weer te subsidiëren FC Groningen zal kunnen rekenen op een gemeen telijke bijdrage van 1,55 gulden per betalende bezoeker met een minimum van 181 000 gulden Deze bedragen stemmen vrijwel overeen met die van de subsidie regeling voor het lopende sei zoen. De gemeente heeft de sub sidie vanwege de inflatie iets ver hoogd en wel van 1.50 gulden naar 1,55 gulden Ln totaal heeft de Groninger raad in de begroting een ruimte van 300.000 gulden voor FC Gro ningen gereserveerd. Dit zal naar schatting ook het bedrag zijn als FC Groningen goed publiek blijft trekken dat over het lopende seizoen wordt uitbe taald Het subsidie voorstel on dervond in de raad welnlng pro blemen. Een motie van de VVD om geen relatie te leggen tussen de subsidie en het invoeren van shirtreclame werd verworpen De VVD meent dat FC Oronin- gen niet belet mag worden shirt reclame in te voeren, maar stond met die mening alleen Wel on derstreepte de raad de uitspraak van B. en W. dat FC Groningen de uitgaven moet aanpassen aan de Inkomsten. FC Groningen heeft ln de afgelopen twee sei zoenen een llquiditeitstekort van zo'n zeven ton zien ontstaan. De PSP'er Sander Doeve wilde FC Groningen inschakelen bij educatieve activiteiten De FC Oroningen-spelers zouden eens per jaar op scholen, voor buurt centra en bij amateurclubs de monstraties moeten geven Sportwethouder L. Westerhoff wilde de club hiertoe niet ver plichten. maar zei toe er met FQ Oroningen over te zullen spreken PSV-Ajax EINDHOVEN De competitie wedstrijd PSV-Ajax zal. zoals in eerder stadium reeds was vast gesteld toch op zaterdag 17 maart worden gespeeld Ajax had verzocht deze wedstrijd te spelen op zondag de achttiende, omdat Ajax de woensdag vooraf gaande aan het competitietref- fen voor de nationale beker ln actie moet komen PSV even eens. Ajax beriep zich daarbij op een reglement dat Zou toestaan dat de wedstrijd zou worden ver schoven. P8V was daarmee ak koord gegaan. De KNVB heeft nu echter anders beslist, omdat er geen reglement bestaat waar op het verzoek van Ajax is ge grond. Bovendien wordt op zon dag 18 maart de belangrijke ont moeting ln de eerste divisie tus sen Eindhoven en FC Den Bosch gespeeld Het duel tussen PSV en Ajax wordt dus. zoals oor spronkelijk was geprogram meerd gespeeld op zaterdag 17 maart om 20 00 uur ln het PSV- stadion Transfer MUNCHEN Voor Oerd Muller die onlangs van Bayern MQn- chen een vrijbrief kreeg om zijn club te verlaten, behoeft geen afkoopsom te worden betaald Voorzitter Neudecker maakte dit in München bekend „Müller heeft zoveel voor ons betekend dat wij hem niets in de weg wil len leggen," zei de president van Bayern. Volgens MQller is er op dit moment nog geen vereniging die hem een concrete aanbieding heeft gedaan Schorsing WARSCHAU - De Poolse voet balbond heeft de 19-jarlge zeer talentvolle spits Adzej Iwan een jaar geschorst Iwan. de spits van Wisla Krakau en tijdens het toernooi om het wereldkampi oenschap in Argentinië meerma len invaller, werd gestraft we gens misdragingen ln een restau rant. Iwan mag geen enkele wed strijd meer spelen Hij mist dus ook de wedstrijden in de kwartfi nales van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen tegen het Zweedse Mal mö FF, de eerste dus morgen al Record Milaan-In Italië is een nieuw re cetterecord gevestigd bij een voetbalwedstrijd. Voor het duel AC Milan-Juventus op 11 maart zijn in de voorverkoop alle 65 000 kaarten verkocht. De opbrengst hiervan is 1.375.000 gulden. Bo vendien leveren de televisierech ten voor Canada en Argentinië ook nog eens 165.000 gulden op Vragen aan minister en staatssecretaris DEN HAAG - De NOS voert willekeurig acties tegen betaalde voetbalorgani naties en zaalhandbalclubs, waardoor de kijkers de dupe dreigen te worden Dat stel» VVD-tweede-kamerlid W Keja In schriftelijke vragen aan minister Onrdeniers en staatssecretaris Wallis de Vries van CRM Aanleiding is volgens de WD'er de actie die de NOB Ls begonnen om de terreinen van Roda JC en eventueel dat van MW te boycotten, omdat er teveel reclameborden staan Afgelopen zondag eiste de NOR voorts dat bij de zaalhandbalwed strijd Swift tegen Nlloc alle borden achter de doelen verwilderd moesten worden, wilde er een tv-uitzending van worden gemaakt De borden in de lengterichting van de zaal mochten blijven, evenals de reclame op de shirts van de speeLsters Keja wil weten op welke artikelen uit de omroepwet de NOS zich beroept om dit te kunnen doen Hij wijat erop dat de twee voetbalclubs vastzitten aan langlopende contracten voor reclameborden

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 17