Wim Jansen: winterstop geen invloed Roda JC probleemloos naar top NAC-PEC, het gelijk van dokter Kessel VVCS wil nieuw competitieschema ^eyenoorder uitblinker in derby tegen Sparta Betaald voetbal klaar op 1 juni Bert Jacobs in de afgelopen oefenperiode geen moment bezorgd geweest Hervatting van voetbalcompetitie valt niet mee Aantrekkelijke fouten van FC Twente en Utrecht Vier treffers Dick Ernst BANDAG 5 MAART 1979 SPORT TROUW/KWARTET 9 oor Richard Matthijsse [OTTERDAM Het is voor het Nederlandse voetbal, en oor Feyenoord in het bijzonder, te hopen dat Wim Jansen og een aantal jaren op het hoogste niveau actief blijft. De iternational, die in oktober 33 jaar wordt, is onbetwist op dit loment Neerlands beste speler, op wie de ongekend lange interpauze geen enkele invloed heeft gehad. In de interland [gen Italië was Jansen ongeveer de enige Oranjeklant die ch staande kon houden en gisteren in de zoveelste aflevering in de Maasstedelijke confrontatie tussen Feyenoord en parta (4-1) benadrukte de blonde Feyenoorder dat hij in een bitterende vorm steekt. et Rotterdamse publiek dat door- lans alleen de handen op elkaar ■engt voor een spectaculaire actie in een doelverdediger, bracht de èyenoord-aanvoerder zes minuten oor het einde van de eenzijdige der- terecht een ovationeel applaus ior zijn doelpunt, dat hij na een alom van de voor Van Til ingevallen an der Lem op zijn naam bracht, et was overigens niet het mooiste apenfeit uit het duel en het was iker voor een doelman van het kali- >r Pim Doesburg geen onhoudbare zet, maar de toeschouwers grepen eyenoords vierde doelpunt dank- aar aan om demonstratief Jansen in et zonnetje te zetten. Eredivisie ACPEC 1-1 wenteUtrecht 2—2 oda JCNEC 3-1 éyenoord—Sparta 4—1 da JC 18 11 6 1 28 34-12 ax 17 12 2 3 26 46-16 >V 16 10 3 3 23 31-11 yenoord I '67 17 8 7 2 23 25- 9 17 9 2 6 20 54-30 iente 18 5 9 4 19 25-18 arta 18 8 3 7 19 23-23 Ahead 17 6 6 5 18 22-20 (V 17 6 6 5 18 15-20 recht 18 6 5 7 17 29-31 tesse 17 4 6 7 14 22-34 gailem 17 4 6 7 14 16-33 IAC 18 3 8 7 14 19-33 ftC 17 2 9 6 13 13-23 Den Haag 17 3 7 7 13 16-28 17 2 8 7 12 14-26 Molendam 17 3 4 10 10 21-34 m 17 2 5 10 9 11-35 litaiJsr PEC ZwoUe-FC Twente, MW-Roda JC. W7-P8V Wdir AJax-NAC. FC Utrecht-Volendam, NEC- tjenoord, Sparta-Vltesse, FC s? a I 3 W, Haarlem-Go A ihea Eagles. Eerste divisie :celsiorAmersfoort ndhovenCambuur irtuna SC 17 11 4 2 26 37-17 oningen 16 9 6 1 24 31-11 celsior 17 9 5 3 23 31-17 n Bosch 16 8 5 3 21 28-13 aafschap 16 7 7 2 21 28-18 igeningen 15 7 5 3 19 28-20 llem II 16 5 9 2\19 26-18 idhoven 16 5 9 2 19 18-12 racles 17 5 7 5 17 19-22 isterdam 16 6 4 6 16 22-17 endam 16 6 3 7 15 22-27 mbuur 17 5 5 7 15 18-23 Imond Sp. 17 5 4 8 14 22-30 lardingen 16 4 4 8 12 15-22 erenveen 16 4 4 8 12 16-25 V 15 3 4 8 10 17-29 Istar 16 3 4 9 10 16-27 lersfoort 17 3 2 12 8 17-43 rdrecht 16 2 3 11 7 15-35 ó»r Heracles-Fortuna SC, De Oraafschap- renveen. SW-FC Dordrecht, SC Amersfoort- *lsior. Veendam-FC Groningen. SC Cambuur- Mhoven, FC Amsterdam-Telstar. porttoto 6—0 2—0 «uitaten van de voetbalwedstrijden, die dit ■winde voorkomen op het formulier van Sport- zijn: cPEC Zwolle 1-1 nrente-FC Utrecht 2-2 dam-MW vervangend resultaat 3 JC-NEC 3-1 noord-Sparta 4-1 Ae-FC Den Haag. vervangend resultaat 3 ■VV-AZ' 87. vervangend resultaat 2 Haarlem, vervangend resultaat 1 Uiead Eagles-AJax, vervangend resultaat 2 ironlngcn-Veendam. vervangend resultaat 1 nlngen-WUlem II, vervangend resultaat 1 'laardlngcn-FC Den Bosch, vervangend resul- lioven-SC Cambuur 2-0 Juist ingevulde kolom ziet er als volgt uit: 3-1- 1-3-2-1 -2-1-1-2-1 *J deelnemers: 140 027. Inleg: ƒ460.925.00. talbedrag: ƒ218 939.38. Eerste prijs: ■5.75. Tweede prijs: 54 734.85. Derde prijs: otto Innende getallen van lotto negen: 22 - 24 - 26 - 31, vegetal 37 1 deelnemers: 828 991 Inleg: ƒ3 565.983.00, nbedrag: 1 693.841.93. Beschikbaar uit Jk ƒ61.116,87. Eerste prijs: ƒ653.961.55. prijs: 169 384.19 Derde prijs: «2.29. Vierde prijs 338 768.39 Vijfde prijs: A8.39. '>e LOTTO «nnende getallen ln de Westdultse lotto 51 42 44. fegetal 41. 177 innende getal van het Westdultse „Splel 77": 119 2 „Wat een klassespeler is het toch", sprak Sparta-libero Luuk Balkestein na afloop bewonderend. „Terwijl ie dereen dacht dat onze Michel Valke de show zou gaan stelen, is het juist een dertien jaar oudere speler die zo van zich doet spreken". Het verschil tussen Valke en Jansen was inder daad frappant groot. Valke, hoe nuchter hij ook is, lijkt enigzins ge bukt te gaan onder de grote belang stelling, die een aantal clubs voor het begenadigde talent aan de dag legt. Tegen Feyenoord werd hij zelfs regel matig overvleugeld door zijn recht streekse tegenstander. Dat was de vinnige Wim van Til, die na ruim een half uur zelfs gretig profiteerde van een moment van onachtzaamheid van Valke en de bal achter een verras te Doesburg kopte- 1-0. Van Til is een duidelijk exponent van het verfrissend elan waarmee Feyen oord dit seizoen onder de Tsjech Je- zek bezig is een plaatsje in de top van het eredivisie klassement te verove ren. Feyenoord dat onder Boskov een steeds ontreddender indruk maakte, is hard op weg terug te'komen. De jeugd lijkt niet kapot te krijgen. Er straalt van het gehele elftal een grote spelvreugde af en iedereen toont de bereidheid eikaars fouten te corrige ren. Dat Jan Peters onder deze om standigheden een redelijk geslaagd debuut kon maken en negen minuten voor rust na een voorbereidende actie van Budding en de IJslander Peturs- Jan Peters (zittend) maakte een goed debuut in zijn eerste wedstrijd voor Feyenoord. Hier scoort hij het tweede Feyenoord-doelpunt in het duel tegen Sparta. Peter Petersson juicht al. son de stand naar 2-0 schoot, moet voor de voormalige eerste-divisiespe- ler van FC Den Bosch een prettig gevoel zijn geweest. „Het kon haast niet mooier," was later diens te verwachten reactie. Pe ters legde uit dat hij niet tegen zijn debuut had opgezien, maar dat hij wel had gemerkt dat zijn medespelers de afgelopen weken een flink aantal oefenwedstrijden hadden afgewerkt en derhalve een beter wedstrijdritme hadden. Natuurlijk, over dat wed strijdritme zou na afloop in de cata comben door trainer en spelers uit voerig worden gesproken. Mircea Pe- tescu, de Roemeense trainer van Sparta vergat er uiteraard niet op te wijzen dat Feyenoord toch maar de gelegenheid had gehad naar de zon te vliegen en in België en Italië gras sprieten had kunnen aanschouwen. „Het was de eerste keer sinds vorig jaar dat we weer op gras speelden. Het elftal bleef mede ook door condi tiegebrek teveel hangen. Dat lag ech ter helemaal niet in de bedoeling," excuseerde Petescu het machteloze en weinig inventieve voetbal van zijn manschappen. Doelman Doesburg dacht er enigszins anders over: „Het is een kwestie van mentaliteit. Te weinig Jongens durven over de rode streep te gaan." In de opbouw acteerde Sparta het eerste halve uur niet onaardig, maar ondanks enkele aardige individuele staaltjes van Valke en Van Gaal, kwam snel aan het licht dat de front linie er totaal niet aan te pas kwam. Morgan had het meer op het lichaam van Stafleu gemunt en de vleugelspe lers Van Zoest en Van Staveren zagen zelden of nooit kans zich van Wijnste kers en Brard te ontdoen. Het was van Petescu daarom een verstandige zet Van Zoest te vervangen door de 19-jarige Wouter Holverda die ook prompt scoorde nadat Morgan zijn enige goede actie hij legde de bal met het hoofd eens een keer goed terug succes had. Feyenoord stond toen al op 3-0 nadat scheidsrechter Keizer een actie van de onervaren verdediger Van Tiggelen tegen Bud ding met een strafschop had bestraft die door Notten was benut. De derby was in deze fase nauwelijks aantrekkelijk meer, maar leefde later toch nog even op na een kopbal van Peters die de paal trof en de treffer van Wim Jansen (4-1). Jezek verving Jan Peters in de slotfase voor Harry Melis over wie FC Den Haag op uit leenbasis graag tot aan het eind van het seizoen had willen beschikken. De minzame Tsjech sprak echter zijn veto uit over deze transactie. De we tenschap dat het seizoen nog lang ls en Feyenoord weer reële kansen op Europa Cup-voetbal heeft, deden de trainer volharden in zijn besluit de snelle Melis achter de hand te houden. Feyenoord-Sparta trok tegen alle op timistische verwachtingen van direc teur Peter Stephan in slechts 29.000 toeschouwers. Het veld was uitste kend bespeelbaar. Scheidsrechter Keizen leidde weinig konsekwent en vergat Peters, Morgan en Stafleu tot de orde te roepen. Het drietal bezon digde zich aan natrappen. En dat is, ook na een lange voetballoze periode nog steeds niet toegestaan. Voor Sparta dat na deze nederlaag de aan sluiting met de elitegroep heeft verlo ren, zijn de vooruitzichten allesbehal ve rooskleurig. De Rotterdammers zullen hun thuiswedstrijden onge twijfeld weer voor een handjevol pu bliek moeten afwikkelen, tenzij de eerstvolgende bekerronde tegen Vo- lendam succes oplevert. Feyenaard-Sparta 4-1 (8-0) 32. Van Til 1-0, 36. Peters 2-0, 58. Notten 3-0 (atralschop), 74. Holver da 3-1,84. Jansen 4-1. Scheidsrechter Keizer. Toe schouwers: 29.121. Feyenoord: Treytel; Wijnstekers, Stafleu, Van de Korput, Brard; Van TU (Van der Lem), Jansen, Notten; Budding, Petera (Melis), Peturson. Sparta: Doesburg; Jansen. Balkestein, Marljt, Van Tiggelen; De Goey, Van Goal. Valke; Van Zoest (Holverda), Morgan, Van 8taveren. Van onze sportredactie ROTTERDAM - De WCS, de ver eniging van contractspelers, zal er de komende dagen bij het sectie- bestuur betaald voetbal op aandrin gen een nieuw competitieschema op te stellen zodat het voetbalsei zoen op 1 Juni voor het betaalde voetbal kan worden afgesloten. Ka- rel Jansen van de WCS: „Een groot aantal spelersraden heeft er bij ons op aangedrongen het sectlebestuur tot andere gedachten te brengen. Veel spelers komen door het verre uitlopen van de competitie in de problemen. Vooral wat de vakanties betreft. Dan moet er maar een keer op woensdag worden gespeeld". Voor zover de strijd om de beker voor het betaalde voetbal het toe laat wil de competitie-leider van de KNVB, Jan Huybregts, de niet ge speelde wedstrijden voor het afgelo pen weekeinde overigens al op woensdag 4 april laten spelen. Ook zal dan de wedstrijd PEC/Zwolle- Feyenoord, die diverse keren van wege de slechte terreingesteldheid werd afgelast, worden afgewerkt. Telstar VELSEN Martin van Vianen. de huidige trainer van Telstar, heeft zijn contract verlengd tot Juli 1980. Hij vindt dat hij, nadat hij dit sel- Veillo zoen na enige strubbelingen met de amateurclub Lenig en Snel uit Den Haag uiteindelijk bij Telstar te recht kwam. meer tijd nodig heeft om zijn ideeën bij de Velsense club uit te werken. weten dat er legale stappen zouden worden ondernomen voor het geval een speler een gedeelte van zijn salaris zou moeten Inleveren. De spelers besloten tot de staking uit protest tegen contractuele clau sules. die gelden voor de derde divi sie. Zo is er een leeftijdslimiet van 23 jaar van kracht en is het de clubs toegestaan sommige spelers na con tractbeëindiging onder bepaalde omstandigheden toch vast te houden. Alle vastgestelde wedstrijden wer den afgelast nadat het betrokken arbitrale trio op de velden drie kwartier had gewacht op het ver schijnen van de teams. Het is de bedoeling dat de duels naar het komende weekeinde worden ver schoven. Israel ZWOLLE Rinus Israel heeft bes loten nog een jaar door te gaan bij de eredivisieclub PEC Zwolle. Aan vankelijk had Israel, die op 19 maart 37 Jaar wordt, besloten dit seizoen als zijn laatste te be schouwen. Frans van Essen, die al ruim tien Jaar in de kernploeg van Telstar zit, heeft aangekondigd aan het eind van dit seizoen te stoppen als spe ler. HIJ wordt assistent-trainer bij de derde-klasseclub ADO'20 uit Heemskerk. Spanje MADRID Het totale voetbalpro gramma van de betaalde sector in Spanje kon dit weekeinde geen doorgang vinden wegens een sta king van de spelers. Het ging om 36 wedstrijden, waarvan negen voor de eerste divisie. De spelers trokken zich niets aan van represaillemaat regelen, die waren aangekondigd. Zo waarschuwde de Spaanse voet balfederatie dat de spelers een kwart van hun salaris moesten af staan voor elke dag die zij weiger den ln actie te komen. Een provinci ale clubeigenaar dreigde zijn spe lers ln de gevangenis te laten gooi en. De spelersassociatie liet echter VENLO De eredivisiewedstrijd FC VW-AZ'67 werd ln laatste In stantie afgelast door scheidsrechter Bart Ram. In de ochtend hadden de KNVB-consul en de gemeentelijke dienst het veld bespeelbaar geacht Daarna ging het echter zo hard re genen in Noord-Limburg dat er gro te plassen op het veld ontstonden. Ram achtte het veld onbespeel baar. AZ kon weer naar huls gaan. Net als duizenden Intussen opgeko men toeschouwers. Dordrecht DORDRECHT Een bank in Dor drecht is genegen 90 procent van de schuld die eerste divisieclub FC Dordrecht bij deze bank heeft kwijt te schelden. Voorwaarde hiervoor is wel dat ook de andere schuldeisers, waaronder de belastingdienst, een dergelijk gebaar maken. Dit ls het resultaat van onderhandelingen die de beheersraad van de ln grote fi nanciële problemen verkerende club gevoerd hebben met de bank. Het gaat om het kwijtschelden van een bedrag van bijna drie ton. Een bedrijf in Dordrecht heeft zich vriendelijk opgesteld en schold de club een bedrag van 100.009 gulden kwijt. door Matty Verkamman KERKRADE De afwezigheid van de NOS-televisie heeft 'Roda JC er niet van weerhouden reclame voor zichzelf te maken. NEC kreeg op het voor driekwart leeggebleven Spek- hozerheide een lesje in doelmatig karaktervoetbal dat in cijfers (3-1) nog mild uitviel. Op de zuigende mat demonstreer de de nieuwe nummer één van de eredivisie dat zelfs een extreem lange winterpauze is op te vangen. Trainer Bert Jacobs houdt vooralsnog een slag om de arm en oordeelt pas na een wedstrijd of vijf, maar ook hij incasseerde het alleszins acceptabele spel van zijn gehavende ploeg met volle tevreden heid. Op het oog was die goede prestatie van de Limburgers verrassend. In de langdurige oefenperiode waren de re sultaten immers erg pover. Naast een enkele overwinning op een eerste-di- visieclub, onder meer tijdens de trai ningsstage in Spanje, werden neder lagen genoteerd tegen Olympique Lyon (6-1), Fortuna Düsseldorf (2-0, Standaard Luik (1-0) en (vorige week woensdag) het Nederlands amateur- elftal (2-0). Toen voorts Adrle Koster in de dagen voor de partij tegen NEC weer last kreeg van zijn in Milaan opgelopen spierblessure, zodanig dat hij giste ren op de tribune plaats moest ne men, reserve-aanvaller Jens Kolding evenmin fit was, en Dick Nanninga vanwegen zijn schouderkwetsuur slechts op halve kracht kon meedoen, leek een moeilijk middagje op komst voor Roda. Achteraf viel dat dus reuze mee. En volgens Jacogs niet eens bij verras sing. „Ik ben in de oefenperiode geen moment bezorgd geweest. Ik wist dat de problemen, ook door het vele wis selen, louter in de eindfase, in de afwerking scholen. Belangrijk was het vertrouwen aan de bal, terwijl er conditioneel geen moeilijkheden waren." Door het vrij imposante oefenpro gramma bleek Roda JC in de gegeven omstandigheden inderdaad over een redelijk ritme te beschikken. Er werd een goed maatgevoel geëtaleerd, dat bij voorbeeld stukken beter was dan dat van de PSVers vorige week tegen Italië. Als grote meevaller kwam daar bo vendien de goede verrichting van An- dré Broecks als invaller voor Koster bij. Deze ex-aanvaller die meestal als tweederangsverdediger wordt inge zet, liet zijn tegenstander Ophof her haaldelijk zijn hielen zien. Broecks maakte er zowaar een persoonlijke triomf van, door na rust de 1-0-voor- sprong op te voeren tot 3-0. Eerst vond hij het doel door een woud van benen na een corner van Pierre Ver meulen. Het was extra teleurstellend voor NEC-doelman Formanoy bij die gelegenheid te worden gepasseerd, want voorafgaand aan die corner had hij een slecht Ingeschoten penalty (Surau haakte Zlegler) van Theo de Jong gepareerd. Nadien wendde Broecks zijn best wel aardige tech niek aan toen hij plotseling vrij voor het doel opdook. Met een lob klopte hij Formanoy royaal. Eerder, ln de negende minuut al, had De Jong de score geopend. Een treffer die overigens nooit goedgekeurd had mogen worden door de zwakke flutist Manuel. Aleer de geblokte midden velder de kaatsende bal vol raakte, hadden Nanninga en Broecks met enkele overtredingen het centrum na melijk uitgeschakeld. Die valse treffer luidde niettemin goed aanvalswerk van Roda ln. waar vooral Sije Visser perplex van stond. Deze rechtsback had dan ook de bes te man van het veld tegenover zich: Pierre Vermeulen. De nimmer door zijn mentaliteit uitblinkende Ver meulen verbaase het Limburgse volk met onnavolgbaar passeerwerk plus een ongekende dosis arbeid. Aan voerder Jongbloed had zelfs één keer een demonstratief applaus voor Ver- meulens meeverdedigende activitei ten over; en het publiek met hem. Gezien zijn wankelmoedige geest blijft het evenwel de vraag of Ver meulen zich volgende week opnieuw zo druk maakt. De arbeidslust en opofferingsgezind heid waren trouwens de kenmerken van dit Roda JC. Bij aanwezigheid van die factoren bleek zelfs een tame lijk onopvallende rol van de gehandi capte Nanninga de geel-zwarten niet op te breken. Steunend op de kracht van onvoorstelbaar harde werkers als Ehlen, Lees, Pfeiffer en Degens en profiterend van het voetbalvermogen van types als De Wit, Zlegler, De Jong, Vermeulen en Broecks, was Roda een klikkend collectief. Dat mocht van NEC bepaald niet worden gezegd. De Gelderlanders die met tal van improvisaties naar deze hervatting hadden toegewerkt in het Zeeuwse Zoutelande werd vorige week weer eens met het gras kennis gemaakt waren feitelijk volstrekt kansloos. De fraaie tegengoal, onver wachts een hard schot van Jan Hoo- gendoorn, viel pas bij het sluiten van de markt. Verder beperkte het gevaar zich tot een losse flodder van Surau waar Jongbloed zich bijna op verkeek en een gemiste kopbalkans voor Ophof. Terwijl Roda het qua overtredingen duidelijk won (dertig om tien), moes ten Sije Visser en Pleun Strik genoe gen nemen met honende fluitconcer ten. In het geval-Strlk was dat te recht. De voormalige International trapte uitblinker Vermeulen gemeen op de rug, toen de bal allang ergens anders was. Manuel zag het, maar trok de gele in plaats van de rode kaart. Desondanks zal Strik deze wandaad ongetwijfeld op een schorsing komen te staan. Trainer Leen Loyen verklap te dat dit de tijdelijke terugkeer van de in ongenade gevallen Guus Hld- dink als libero betekent. Roda JC-NEC 3-1 (1-0) 9. De Jong 1-0. 54 Broek* 2- 0. 79. Broek* 3-0, 89. Hoogendoorn 3-1. Scheids rechter ManueL Toeschouwera: 7000. Roda JC: Jongbloed; Degens, PlcUfer, Zlegler, De Wit, Ehlen, De Jong, Leea; Vermeulen, Nanninga (Toonstra). Brocks. NEC: Formannoy; Sije Visser. Dries Visser. Strik, Ophof; Jos Hendriks. Surau. Janssen (Peter Hen driks); Heisper. Hoogendoom, Ronald Hendriks. door Matty Verkamman BREDA Volgens KNVB- arts Frits Kessel mag het Ne derlandse publiek de eerstvol gende drie weken geen al te hoge verwachtingen koeste ren van het produkt betaald voetbal. De bondsdokter ba seert zich op een nijpend ge brek aan wedstrijdconditie bij de (semi)profs na de uit de hand gelopen winterstop. Naast slecht voetbal ver wacht Kessel tevens een golf van spierblessures, nu zijn ad vies aan het sectiebestuur om ook op de ijsvrije velden nog even met de competitie te wachten, in de wind is ge slagen. Vorige week, in Milaan bij Italië-Ne- derland, werd het vermoeden van de arts nadrukkelijk bevestigd. Het Oranje-spel was niet om aan te zien en een zestal internationals liep, ove rigens tamelijk onschuldig splerletsel op. In samenwerking met de clubs wil Kessel de komende weken het aantal blessures, ook qua aard, gaan Inven tariseren. Het enquête-formulier van PEC- Zwolle vermeldt na de heropening bij NAC inmiddels al twee namen, die van de buitenlanders Banhoffer en Holden. Zij verlieten in Breda, waar de competitiebal voor het eerst sinds 17 december weer rolde, voortijdig het veld; op het oog als gevolg van verkeerd uitpakkende duels, maar ook dót kan te maken hebben met een zekere onwennigheid (ofschoon Holden ln Nederland nog nooit in zijn ritme ls geweest). Kessels prognose dat het qua kijkge not allemaal niet zal meevallen de eerste weken, werd aan de Beatrix- straat ook aardig bewaarheid. Nu speelt de medicus alle betrokkenen natuurlijk wel bij voorbaat een ex cuus ln handen, maar warempel, de zelfde ongemakken als ln San Slro, waren waarneembaar bij NAC-PEC: een zwak maatgevoel, onvoorstelbaar veel achter de man geplaatste ballen en amper een vlot marcherende aan val. Dat alles in een hoeveelheid die Je inderdaad onder „normale" om standigheden niet vaak ziet. Merkwaardig genoeg zochten de 7.000 kijkers na het natte avondje met een redelijk voldaan gevoel hun weg in de duisternis. Dat kwam omdat NAC er zo waar een attractieve tweede helft uitperste. Niet dat er toen goed werd gevoetbald, maar wel met overgave en aanvallend. De vrolijke Westbra bander vindt dat het allermooiste, want tactiek zal 'm een zorg zijn. PEC, met Stelnvoort dit keer in een verdedigend goede rol tegen de drib belaar Goodlass, en Van Moorst (te gen Vreijsen) doelman Van Geffen en de vaardige middenvelder Van 't Land als beste mensen, raakte be hoorlijk ln de problemen na rust. In de eerste helft waren de Zwollenaren door een blunder van doelman Jan de Jong aan de leiding gekomen en had den toen weinig moeite om die opste ker te verdedigen. De Jong. die merkwaardiger wijze van trainer Jo Jansen de voorkeur kreeg boven de talentvolle Van Eene naam stompte de bal via het hoofd van Holden ln eigen doel. terwijl hij tijd genoeg had om het speeltuig te vangen. De Bredase aanvaller Ton Sprangers tekende in de tweede helft voor de meest opmerkelijke daden. Deze on stuimige spits raakte in zijn woeste parades nogal eens een vijandige en kel, dus behoeft het geen betoog dat hij populair ls bij de fans. Zijn vallen de kopstoot als afronding van een goede combinatie Dierckx-Neeskens was in elk geval van goed gehalte: 1-1. Zo ook zijn volley halverwege de tweede helft, die op een flitsende re actie van Van Geffen stuitte. Die mo menten waren kenmerkend voor het overwicht van NAC dat voorts pech had bij knallen op de lat van Vreijsen en Mohorovic. ENSCHEDE FC Twente en ln wat mindere mate FC Utrecht bleken dui delijk moeite te hebben na de ge dwongen winterpauze weer in het ge wenste ritme te komen, maar slaag den er desondanks in een met vele fouten gelardeerde wedstrijd (2-2) voor het publiek zeer aantrekkelijk te maken. Wellicht ook als gevolg van een niet verwachte achterstand moest FC Twente al na een kwartier overgaan tot een sterk aanvallende speelwijze, waardoor aan de defensie ve taken niet al te veel aandacht meer werd geschonken. Na de pauze werd de strijd allengs boeiender, omdat FC Twente furieus trachtte de gelijkmaker te produce ren en FC Utrecht via het benutten van de zee van geboden ruimte ook regelmatig dicht bij een beslissende treffer was. Bij de Enschedeërs speelden Zonder van en Lindsted voor het eerst in een competitieduel mee. Zondervan deed dat aanvallend sterk, verdedigend echter minder, terwijl Lindsted in elk geval bewees een pure aanvaller te zijn, die de kortste weg naar het doel zoekt. Dat kan voor FC Twente op lange termijn best eens aantrekkelijk zijn. FC Utrecht: Vsn Breukelcn; Vsn Tameleo, De Kruyk. WUdbret. Du ChaUnJer, Plight, Tervoort, Van 8Ua, Rietveld (Frieten). Van Veen, Oosema. FC Twente-FC Utrecht M (0-1) 18. De Kruyk 0-1. 62 O fitter 1-1, 76 Van Veen 1-2. 82. Overweg 2-2. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwer» 8.000 FC Twente: Van Gerwen; 8trijdveen, Drost, Over weg. Zondervan; Otto. Van der Vall. Pahlplatt; Sanchez Torres (Lindsted), O ril ter. Bos. AMSTERDAM Vier van de negen tien eerste-dlvisieclubs brachten zon dagmiddag veel schade aan op twee velden. Het gebeurde ln competitie verband in Rotterdam en Eindhoven. Excelsior ondervond weinig hinder van de soppige grasmat en overtroef de FC Amersfoort met forse cijfers: 8- 0. Dick Ernst scoorde vier doelpun ten, waarvan de eerste twee uit een •strafschop. Eindhoven had meer moeite met SC Cambuur. De Friezen capituleerden pas toen Soers in de 54e minuut een strafschop had benut. NAC-PEC Swells I-I CO-1) 17 Holden 0-1, 50 Execlilor-SC Amersfoeri M (2-S) 6 Wsslandsr 1- 8prangers 1-1. Scheidsrechter Thomas Toeschou- 0. 31 Svelnsson 2-0. 55 Ernst tstra/schop) 3-0. 71. ®2°°- Ernst (strelschop) 4-0, 81 Ernst 54). 89 NAC: De Jong; KrIJnen. Budlslc. Diere kx. Beu- Scheidsrechter Oan* Toeschouwer* senberg: Neeakens. Mohorovic (8torm;, Quaars. kaart voor Struis (Excelsior) wegens op Vrljsaen. Sprangers. Goodlass PEC Zwolle: Van Oeffen. van Moorst. Israel. Hendriks. IJzerman, Banhofler (Rasmussen). Van 't Land, Hendriksen; Stelnvoort. Holden (Ham- schóp) 1-0, 81. Jacob» 3-0. Scheidsrechter mln«). J*na. Toeschouwers. 3000.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 9