Consumentenbeleid ontbreekt nog steeds Initiatieven nodig voor behoud van molens Bluyssen positief over samenwerking in bisdom Rotterdamse hoogleraar Slagter: Waarschuwing voor koppelbazen FAMILIEBERICHTEN MAANDAG 5 MAART 1979 t= TROUWKWARTET 8 ROTTERDAM Ook de regering-Van Agt slaagt er net als vorige kabinetten niet in, tot een echt consumentenbeleid te komen. Dit zei de Rotterdamse hoogleraar prof. mr. W.J. Slagter (handelsrecht), zaterdag op een bijeenkomst van de liberale jongerenorganisatie JOVD. Volgens hem blijft het bij Incidenten, omdat andere belangen meestal op de eerste plaats staan. Als voorbeeld noemde hij het landbouwbeleid. Daarin staat, zo zei hij, het inkomen van de boer centraal. De prijs die de consument voor landbouwprodukten moet betalen, staat op de tweede plaats. De Rotterdamse hoogleraar vindt dat de regering een ..integraal" consu mentenbeleid moet voeren. Het be lang van de consument moet een rol spelen bij alle sociaal-economische beslissingen. HIJ geeft toe. dat de overheid het zich daarmee niet ge makkelijk zou maken. De consumentenmarkt is volgens Slagter sterk geschakeerd. Naar zijn mening wordt de werknemer te veel vereenzelvigd met „de" consument en de werkgever gezien als „de" pro ducent. De Rotterdamse hoogleraar gelooft, dat de belangen van groepen consumenten soms lijnrecht tegeno-1 ver elkaar kunnen staan. Jonge gezinnen met een auto hebben volgens hem alle belang bij goedkope supermarkten aan de rand van de grote steden, terwijl „autoloze" be jaarden ln de zorgen raken als de wlnkel-op-de-hoek daardoor wegge concurreerd wordt. De kwestie van de lage lonen landen kan binnen een gezin tot een belangenbotslng leiden: werkgelegenheid tegenover lage prij zen. aldus prof. Slagter. Van een onser verslaggevers AMSTERDAM Particuliere Initia tieven van het molenlievend publiek zijn nodig om het huidige molenbesit blijvend in goede staat te houden. Dit tel mr. G. van der Flier, voorzit ter van de vereniging „De Holland- sche Molen" saterdag in de in Am sterdam gehouden algemene leden vergadering. Hij benadrukte dat ondanks de te genwoordige, goede financiële moge lijkheden de vereniging niet over de capaciteiten beschikt om het Neder landse molenbesit te onderhouden. Als voorbeeld van so'n initiatief noemde hij de bouw van een geheel nieuwe molen in Stiens op het onder stuk van een in 1922 gesloopte stel lingmolen. Mr. Van der Flier vertel de dat met behulp van de fondsen van de Rabobank er in de loop van Ondanks financiële mogelijkheden vijf jaar ongeveer 35 molens in be handeling zijn gekomen. Dese red dingsacties zullen echter moeten worden gevolgd door blijvend on derhoud: „De nu 35, straks 40 molens die met Rabobankgelden zijn gered, kunnen wij daarna niet aan hun lot overlaten; restauratie vraagt om goed beheer daarna." Bij dit onder houd is het van groet belang, aldus mr. Van der Flier, dat een hele rij molenvrienden in hnm vrije tijd en zonder enige financiële vergoeding onderhouds- en herstelwerk doen. Groei ledental De groei van het ledental noemde hij verheugend: een netto-aanwas van 500 in 1978, waardoor per 1 Januari een ledental van 6734 was bereikt en na de eerste maanden van dit Jaar 6900. Hij prees een lid mevrouw Cozijn uit Oegstgeest -- dat in de loop van nog geen drie Jaar ongeveer 200 leden aanbracht. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De voorzitter van het Algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB) heeft de aannemers dringend gevraagd, niet met koppelbazen te gaan werken. Hij vreest dat die nu weer na enige tijd niet op de markt te zijn versche nen hun „diensten" gaan aan bieden. Die vrees is met name gegrond op de grote achterstand ln de bouw ln de onderhanden zijnde werken, waarbij momenteel ook nieuwe opdrachten zich aandienen. De AVBB heeft zich tot de overheid gewend om te bewerkstelligen, dat over de aanvangsdata van al gegunde werken waar nodig nader over leg mogelijk ia. Voorzitter Van Eijkelenburg wijst de ondernemers er voorts op, bij hun opdrachtgevers begrip te vragen voor de moeilijke situatie. Intussen zal de bouw erop moeten toezien, dat be schikbare mankracht en materieel zo efficiënt mogelijk wordt ingezet. DEN BOSCH (ANP) Mgr J. Bluyssen van Den Bosch heeft paus Johannes Paulus II tijdens zijn bezoek aan Rome laten weten dat hij heel goed samen kan werken met de overlegorganen in zijn bis dom, zoals de Diocesane Pas torale Raad (DPR) en de priesterraad. Tijdens de ver gadering van de DPR zater dag zei de bisschop dit in een kort verslag van het bezoek aan de paus. Zoals bekend is, wordt in bepaalde kringen ln ons land en ln Rome het verwijt geuit dat de bisschoppen van Nederland geen baas in eigen huis zijn, maar door allerlei raden en in stanties de wet krijgen voorgeschre ven. Mgr Bluyssen vindt dat ln de pastorale raad en de priesterraad van zijn bisdom mensen zitten die zich inzetten met grote liefde voor het werk van de kerk en het evangelie en vele goede Inzichten naar voren heb ben gebracht. De bisschop heeft na het gesprek met de paus alle vertrouwen dat deze met de kerk van Nederland zal meeden ken en misschien een duidelijke handreiking zal doen voor de oplos sing van de problemen. De pastorale raad van het bisdom Den Bosch heeft zaterdag te Den Bosch mgr Bluyssen een serie aanbe velingen gedaan waardoor aan de ba sis van het bisdom de belangstelling voor kerkelijke functies kan worden bevorderd. De raad heeft twee verga deringen aan dit vraagstuk gewijd en daarbij de hand ln eigen boezem ge stoken: de plaatselijke geloofsge meenschap is voor een groot deel medeverantwoordelijk voor het ont staan van roepingen. De raad bepleit met algemene stem men een verruiming van de toelating tot het (priester)ambt van „beproef de" mensen „op basis van hun door de gemeenschap ervaren en door de bisschop erkende roeping en pastora le gaven". kunnen van maandag lot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur Geboren: Sara Helena dochter van Jan Japenga en Jacqueline Japenga-De Vries Maputo Mozambique Av. Julius Nyerere 959 III 23 februari 1979 In plaats van kaarten 15 maart 1939 Ps 103:2 15 maart 1979 Blij en dankbaar hopen wij met familie en vrienden te herdenken dat wij 40 jaar getrouwd zijn. J. Boogaard A. Boogaard-Kamper Als u ons wilt gelukwensen met deze dag bent u van harte welkom op donderdag 15 maart 1979 van 19 tot 20.30 uur in gebouw Concordia. Kerkplein. Woerden. Kromwijkerkade 67 3442 EJ Woerden 5-3-1924 Onze geliefde ouders en grootouders P. Verburg en M. S. C. Verburg-Unk zijn nu 55 jaren getrouwd. Amerongen: Chr. Verburg M. E. L. Verburg-de Waard Bemmel: J. Verburg H. Verburg-van Esveld Wij hebben dit heuglijke feit in familiekring her dacht Imminkstraat 6 Amerongen Mattheus 11:28 ..Kom tot Mij, allen die vermoeid en belast zijt en Ik zal u rust geven" Na een gelovig gedragen lijden behaagde het de Here tot Zich te nemen, onze geliefde zorg zame moeder Cornelia Apolonia Zwaan weduwe van Cornells van Delft op de leeftijd van 44 jaar Heieen en Jaap Nelleke en Bert t Piet Corien Rijnsburg. 3 maart 1979 Narcissenstraat 15 Correspondentie-adres Anjelierenstraat 23. Rijnsburg. Gelegenheid tot condoleren maandag 5 maart, van 7.30-9 uur n.m. in de aula van huize ..Avondzon", ingang Smidstraat 68* Rijnsburg. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden dins dag 6 maart om 2 uur n.m. in de Immanuélkerk aan de Kerkstraat te Rijnsburg. waarin de begrafenis zal plaatsvinden op de begraaf plaats van de Gereformeerde Kerk aan de Sandtlaan te Rijnsburg. Daar zijn geen grenzen aan Jezus' macht Na een moedig gedragen lijden nam God tot Zich onze lieve dochter, zuster, schoonzuster en tante Corrie van Delft-Zwaan weduwe van C. van Delft op de leeftijd van 44 jaar Rijnsburg: W. Zwaan A. Zwaan N. Zwaan-van Beelen en kinderen L. Pebesma-Zwaan J. Pebesma en kinderen N. Zwaan W Zwaan-van der Boon en kinderen Rijnsburg. 3 maart 1979 Psalm 73:12 (oude berijming) Heden behaagde het de Here van ons weg te nemen, onze lieve vriendin Corrie van Delft-Zwaan De Here troostte haar diep bedroefde kinderen en familie Rijnsburg Fam. D. van Egmond Dzn. Fam. P. van der Mey Rijnsburg, 3 maart 1979 Wat zullen wij dan van deze dingen zeggen als God voor ons is. Wie zal tegen ons zijn? Romeinen 8:31 Met droefheid geven wij kennis dat van ons is heengegaan in volle zekerheid des geloofs onze vriendin Corrie Zwaan weduwe van C. van Delft op de leeftijd van 44 jaar Namens haar vrienden Rijnsburg: Teun en Cobie Jac. en Jannie Canada: Dik en Klazien Henk en Lydie Rijnsburg, 3 maart 1979. De Here nam uit onze familiekring weg onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante Maartje Sintemaartensdijk echtgenote van oud 54 jaar. Joh. 11:25 Rotterdam: M. Sederel-de Korte A. Sederel J. Sederel-Snelleman Hoogvliet: J. Hordijk-Sederel L Hordijk Barendrecht: A. Veth-Sederel C. Veth Neven en nichten Arnhem, 28 februari 1979. Na een geduldig gedragen lijden nam de Here tot Zich mijn lieve vrouw, onze moeder, schoonmoeder en oma Adriana van Bekkum- van Wijngaarden op de leeftijd van 73 jaar De Here is mijn Herder, mij ontbreekt niets. Zwijndrecht: A. J. van Bekkum Dordrecht: A. W. van den Berge- van Bek! J. A. van den Berge Zevenbergen: A. J. Kleywegt-van Bekkum M M. Kleywegt J. L. van Bekkum G. van Bekkum-de Snoo Roosendaal: A. Schenkel-van Bekkum M. M. Schenkel Hardinxveld-Giessendam: L. van Bekkum A. E. van Bekkum-van 't Verlaat Zwijndrecht: J. C. L. van Bekkum en kleinkinderen Zwijndrecht, 3 maart 1979 Prinses Manjkestraat 15 Moeder ligt opgebaard in de rouwkamer van het Diaconessenhuis „Refaja". Van der Steen- hovenplein 1 te Dordrecht. Gelegenheid tot condoleren aldaar dinsdag 6 maart van 19.00-19.45 uur. Woensdag 7 maart a.s. zal er om 12.00 uur een samenkomst worden gehouden in de Konings- kerk. Burg. Janssenlaan 1 te Zwijndrecht. waarna om 13.00 uur de begrafenis zal plaats vinden op de algemene begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan. Math. 11 28 Komt herwaarts tot Mij. allen die vermoeid en belast zijt. en Ik zal u rust geven. Heden heeft de Here tot Zich genomen mijn lieve man, onze vader en grootvader Arie Gorissen in de ouderdom van 75 jaar Berkel en Rodenrijs: G.J. Gorissen-Kardol Berkel en Rodenrijs: T. Gorissen-Bezemer Wegberg (BRD) A. Gorissen H. Gorissen-Lelieveld Goes: A. Gorissen J. Gorissen-Hollebrands en kleinkinderen Berkel en Rodenrijs, 3 maart 1979 Herenstraat 14 Liever geen bezoek aan huis De rouwdienst is bepaald op woensdag 7 maart om 12.00 uur in de kerk van de Neder landse Hervormde Gemeente te Berkel en Ro denrijs aan de Kerksingel. waarna de teraar debestelling zal plaatshebben op de begraaf plaats van de kerk. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in gebouw „Rehoboth". In het huis mijns Vaders zijn vele woningen In volle zekerheid des geloofs is heden ontsla pen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Dirkje Bol op de leeftijd van 70 jaar. Zegveld: C. Bol G. Bol-Maaskant Australië: K. van Wageningen-Bol J. J. van Wageningen Harderwijk: H. Bol A. Bol-van der Brugge Werkendam: A. W Bol W. Bol-Verburg Hazerswoude: J. Bol A. Bol-Verburg neven en nichten Hazerswoude. 3 maart 1979 Hazelhof 6 Correspondentie-adres J Bol. Westeinde 31a, 2391 IC Hazerswoude (dorp) Gelegenheid tot condoleren aan het Westeinde dinsdagavond 6 maart a.s. na 7.00 uur en na de teraardebestelling in een der lokalen van de Gereformeerde Kerk. De rouwdienst zal worden gehouden in de Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 183 op woensdag 7 maart te 13.00 uur. waarna #de teraardebestelling plm. 14.00 uur zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Ha zerswoude (dorp). .Man ga tk op tot Gods altaren" Na een geduldig gedragen lijden, is in vast geloofsvertrouwen ontslapen, onze lieve zorgzame man, vader en opa. Maarten van Zanten echtgenoot van Jannetje Vermeer eerder gehuwd met Jannetje Vermeer op de leeftijd van 81 jaar. 's Gravenzande. J. van Zanten-Vermeer Wickfort (Eng.): M. Brown-van Zanten Ph. Brown Schiedam: M. Kouwenoord-van Zanten G. Kouwenoord 's Gravenzande: M. van Zanten J. van der Zwan-van Zanten K. van der Zwan A. van Zanten T. van Zanten-Lock en kleinkinderen 's Gravenzande. 2 maart 1979 De Konnighstraat 12 Gelegenheid tot condoleren maandag 5 maart van 15.30-16.30 uur en van 19.30-20.30 uur. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op dinsdag 6 maart a.s. om 14.45 uur in de aula cp de algemene begraafplaats te 's Gravenzande. waarna de bijzetting in het fami liegraf zal plaatsvinden. „In het kruis zal 'k eeuwig roemen" Bedroefd maar in dankbare herinnering voor wat hij voor ons betekend heeft, geven wij u kennis dat God tot Zich heeft genomen mijn lieve man, onze vader en grootvader, broer, zwager en oom Cornells Huibrecht in 't Veld op de leeftijd van 82 jaar. ..Heer Jezus leidt mij naar Uw land. ik leg mijn leven in Uw hand." 's-Gravenhage: J. W. in 't Veld-Raaphorst Rotterdam: J. in 't Veld J. J. in 't Veld-Jellema Clara Nel Huib Zoe termeer: B. in 't Veld H. in 't Veld-Adema Kees en Emmy in 't Veld Hettie Rob J. W. Kooy-in 1 Veld S. Kooy Willeke en Alan Bouwman Koos en Anja Kooy Ronald Albert 's-Gravenhage: E. Verelst-in 't Veld G. J. Vereist Anneke en Leo de Groot Ida 's-Gravenhage, 3 maart 1979 Bejaardentehuis „Camperduinen" Albardastraat 5, kamer 318 2555 XP 's Gravenhage Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden op don derdag 8 maart a.s. om 1.30 uur n.m. in huize „Campduinen", waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 2.30 uur op „Westduin", Oc- kenburgstraat te 's-Gravenhage-Loosduinen. Gelegenheid tot condoleren op dinsdagavond a.s. van 6.30-7.30 uur en tevens na de rouw dienst Dankbaar voor de liefde die hij ons gaf, delen wij u mede, dat God tot Zich heeft genomen, onze allerliefste zorgzame man, papa en opa Teunis van der Schilden op de leeftijd van 74 jaar. J. G. van der Schilden-Hazenberg Kinderen en kleinkinderen Aalsmeer, 4 maart 1979 Raadhuisplein 6 De overledene is overgebracht naar de Rijs- hornstraat 77 in Rijsenhout, alwaar gelegen heid tot afscheid nemen dinsdag en woensdag. De crematie zal plaatsvinden donderdag 8 maart a.s. om 11.30 uur in het Crematorium „Westerveld" te Velsen. Komt herwaarts tot Mij. allen die ver moeid en belast zijt, en Ik zal U rust geven Matth. 11:28 Na een moeizaam leven heeft de Here tot Zich genomen Zijn moegestreden kind. onze lieve Broer en Oom Jan Hartog Op de leeftijd van 79 jaar Landsmeer: A. Hartog S. Hartog Bussum: A. Hartog-Hartog nichten en neven 3 maart 1979 Noordeinde 89 1121 AC Landsmeer Geen bezoek aan huis Gelegenheid tot condoleren in de aula van begrafenisonderneming D. Leguit in de her vormde kerk. kerkbuurt 12 te Oostzaan op dinsdag 6 maart van 19.30 tot 20.00 uur (ingang zijdeur) De rouwdienst zD.V. worden gehouden in de gereformeerde kerk aan de Calkoenstraat te Landsmeer op wo° .sdag 7 maart te 13.00 uur, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats vinden op de algemene begraafplaats te Landsmeer omstreeks 13.45 uur. Samenkomst van famine en belangstellenden in „de Voorhof' van de gereformeerde kerk om 12.30 uur. Tevens gelegenheid tot condoleren, eveneens in „de Voorhof', na de begrafenis. Waarlijk, mijn ziel keert zich stil tot God, van Hem is mijn heil Psalm 62:2 God heeft tot Zich genomen Zijn kind, mijn geliefde man en onze lieve vader en opa Jakob Koetje in de gezegende ouderdom van 80 jaar. Utrecht B. W. Koetje-de Muinck 's-Gravendeel: Henny en Bram v.d. Berg Barneveld: Eja en Jan v.d. Burgt Soest: Corrie en Arnold Klok Amersfoort: Riet en Cor Storm en kleinkinderen 3571 JV Utrecht, 2 maart 1979 Eykmanlaan 72 „de Lichtkring" Gelegenheid tot condoleren a.s. dinsdag van 19.30-20.30 uur in „de Lichtkring" aan de Eyk manlaan 72 te Utrecht. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op woensdag 7 maart om 14.00 uur op de algeme ne begraafplaats te Barneveld. Vooraf wordt in de aula bij de begraafplaats een rouwdienst gehouden, welke aanvangt om 13.15 uuh Na afloop van de plechtigheid gelegenheid tot condoleance in de koffiekamer van genoemde aula. Geen bloemen Het heeft de Here van leven en dood be haagd op 27 februari tot Zich te nemen onze geliefde zuster Aukje de Jong oud 77 jaar, geliefde echtgenote van Jochem van der Zee „Zij is verlost. God heeft haar welgedaan." Grand Rapids, Michigan (U.S.A.): R. Leefsma- de Jong Vroomshoop: Y. de Jong 3 maart 1979 Vi r ..Wij zijn burgers van een rijk in de hemelen waaruit wij ook de Here Jezus Christus als verlosser verwachten Filippenzen 3:20 Uit de moeiten van de ouderdom is overgegaan in de eeuwige heerlijkheid, onze geliefde zorg zame vader, groot- en overgrootvader. Martinus Boers weduwnaar van ^flaria Geertruida van Veelen in de ouderdom van 94 jaar. 's Gravenzande: E. E. van der Kooy-Boers Berkel en Rodenrijs: J. Boers P. A. Boers-Voorsluys 's Gravenzande: W. van Staalduinen-Boers A. Boers A. G. Boers-van der Houwen M. Boers J. P. A. Boers-Heus M. G. Boers M. H. Boers-Bos klein- en achterkleinkinderen 's Gravenzande, 4 maart 1979 Corr. adres: Zanddijk 17, 's Gravenzande. Vader ligt opgebaard ten huize van zijn doch ter mevr. W. van Staalduinen-Boers, Zanddijk 17, 's Gravenzande. Gelegenheid tot condole ren aldaar woensdag vanaf 19.00 uur. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op donderdag 8 maart a.s. om 13.30 uur in de aula op de algemene begraafplaats te 's Gravenzande. waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden. l

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8