zoeken bij Veel vraagtekens rond wangedrag Van Bitsen 'Neder - landers' t Herman Chouffoer mart s meets mensen in de sport Lr „Rustige pistes met veel sneeuw moeilijk te vinden jSBRC geeft iinst weg "elstar leent oepeler van Sparta Incident beïnvloedt titelstrijd sterk China aast op Spelen STAAT DER NEDERLANDEN Si LENING 10-79 Ria Visser snel Van der Wal SVRIJDAG 2 MAART 1979 SPORT TROUW/KWARTET 21 loor Fred Buddenberg JtIJKERK Nederland wordt weer groen. De witte winter, die het land zo'n drie maanden in haar greep heeft gehad, verplaatst zich naar andere oorden. Voor de Ne derlandse langlaufers jam mer, voor de Nederlandse Al- 9 pine-skiërs hoopvol, omdat de _jneeuw misschien haar toe vlucht neemt richting de typi sche wintersportplaatsen. "Waar Nederland een overvloed aan ui|neeuw heeft gehad, hebben juist die ontzettend te kampen met flen tekort. Een probleem voor de Nederlandse Ski Vereniging (NSV), jie in moeilijkheden is geraakt met ie organisatie van trainingskampen. De heer Wim Benner, lid van het 'efcoofd- en dagelijks bestuur van de tySV en voorzitter van de Alpine Ski- 7 tommissie, legt uit: ,,Het organiseren [an trainingskampen is natuurlijk riioeilijk, wanneer er niet voldoende ineeuw is. In november, wanneer de „hjasissneeuw vallen moet, leek het in "le meeste ski-oorden wel zomer. We iedjn op dit moment bezig met een i'aastraining. maar je durft het haast r liet meer aan. Een ander probleem is _Uat de meeste pistes alsmaar voller porden. We zijn aan het zoeken naar mogelijkheden, bijvoorbeeld h Bulgarije. De reis- en verblijfkos- ien zijn aantrekkelijk, er is voldoende maar hier is het eten weer En ook daar moet je rekening lee houden" ie voor Nederlandse begrippen Sibe- ïche winter heeft veel mensen weer i-minded gemaakt. In Den Haag is n plan op tafel gekomen, dat af- -mstig had kunnen zijn uit de /fcleeënbus van een Alkmaarse voet balvereniging. Een overdekte ski-pis- 7"je met echte sneeuw, waar iedereen _3ch het hele jaar door kan wanen in Vinterse sferen. Een klein beetje ge- Hond verstand doet het plan verwij- en naar de categorie ski-utopie. Wim enner wil over het plan nog geen ordeel geven, maar diep in zijn hart licht hij de ontwikkeling wel toe. De kunstskibanen, waarvan wij er in lederland nu elf bezitten, zijn de iasis voor het Alpine skiën. Mensen. Hie op de kunstbanen de technische lasisbegrippen onder de knie krijgen. junnen op het echte sneeuw al vrij nel goed uit de voeten. In onze drang een meer professionele aanpak het Alpine skiën, zijn de kunstba- belangrijk voor onze jeugd waar- wij ons willen richten. Het ge- :mde plan in Den Haag zou daarbij •g goed uitkomen. Of het plan haal- iar is, moeten we afwachten". woord professioneel is gevallen. >e Nederlandse Ski Vereniging is in et begin van 1923 opgericht als een Dort toerisme door een elite-groepje. EZIp dit moment heeft de NSV 56.000 Réden en de verwachting is dat dit ackar de 60.000 leden-grens zal worden dafepasseerd. De NSV. die eind 1977 het Ijftigjarig bestaan heeft gevierd, is ^Hiderverdeeld in 34 kringen (Wim «Ol EBBC Den Bosch in Bologna de eerste halve fina- r rflvedstrijd in de Europa Cup II bas- ètbal tegen Synudyne Bologna ver veen met 73-85. Bij de rust hadden de ederlanders nog een voorsprong [n 37-35. De voorsprong van twaalf ïnten geeft de Italianen een goede Itgangspositie voor de tweede wed- op 7 maart in Den Bosch. ^n Bosch kwam in moeilijkheden. nnien de Amerikaan Lister bij de '^%nd 18-19 zijn vierde fout kreeg l[ jïbedeeld en trainer Boot met een Pjsselende centrumspots ging spelen. enkele minuten na rust hand- ifde Den Bosch zich goed. Bij een nd van 51-49 leek het er zelfs op Akerboom c.s. een comfortabele .gangspositie zouden weten te ver erven voor de tweede ontmoeting. kar de Italianen begonnen een slot- lensief, waartegen EBBC niet be- knd was. Het aanvalsgeweld luwde '"fs niet toen hun laatste Amerikaan lis met vijf persoonlijke fouten ir de kant moest, enkele minuten Q lor tijd gevolgd door Caglieris. Toen 't ook Lister al op het bankje. Zijn tvallen bij de stand 64-75 gaf Den Isch de nekslag. i uri hpTTERDAM De 26-jarige Rob n der Meer van Sparta is door zijn —Mb tot aan het eind van dit seizoen -gjgeleend aan Telstar. Woensdag- bnd kwamen de besturen van beide renigingen tot overeenstemming. ij ons kwam hij niet tot zijn recht, idat Sparta al twee aanvalsspitsen rft." zei Sparta-penningmeester uwer. „We hopen dat hij zich in de ls*ste divisie kan ontwikkelen. Dat is te opzet Nee van verkoop was |n sprake Mocht het programma epéaald voetbal dit weekeinde weer te vervallen dan zal Van der er wel uitkomen voor zijn nieuwe eniging Volendam. FC Gronin- I. Veendam en Telstar spelen dan weekeinde in Sittard een oefen- mooi door Erik Oudshoorn GRONINGEN Het moet de spanning zijn geweest, overconcentratie of een uitbarsting van irritatie, .In ieder geval verbaasde ijshockey-doelman Harry van Bilsen vriend en vijand toen hij tijdens de wedstrijd Tilburg Trappers-Heerenveen Flyers z'n stick als een „goedendag" hanteerde en blind insloeg op het publiek De Brabantse supporters waarschijnlijk de oorzaak van Van Bilsens woedeaanval hadden hem met treiterende opmerkingen en spuwen de hele wedstrijd al dwars gezeten. Aangepast lage landen-skiën. In december werd op Duinrel een tocht uitgezet over dorre bladeren en dennenaalden. Benner is voorzitter van de kring Amersfoort), die allemaal een eigen bestuur hebben. Om nu ook de pres taties van de Nederlandse wedstrijds kiërs wat meer in het professioneel kader te trekken, is Wim Benner aan gewezen om het Alpine skiën financi eel enorganisatorisch op poten te zetten. Hij is daar sinds 1 november 1978 mee bezig en hij ziet zeker moge lijkheden. „Het vorige bestuur heeft het afgelo pen jaar een selectie gemaakt van 46 mensen, waarvan gedacht werd dat zij geschikt waren voor de wedstrijd sport. Met onze trainers, de Oosten rijker Franz Leiner, die een vast con tract heeft tot 1981, en de Italiaan Anton Knapp, die we volgend seizoen hopen te contracteren, hebben we besloten deze groep in te krimpen tot 25. Met deze A-selectie wordt prak tisch het hele jaar getraind. Voor de periodes dat deze mensen in Neder land verblijven heeft Franz Leiner een zorgvuldig trainingsprogramma opgesteld. Vijf of zes maal per jaar moeten zij een examen afleggen om te kijken hoe het staat met de licha melijke conditie" Naast deze selectie van 25 mensen, wordt er ook zeer veel aandacht be steed aan de jeugd. Er bestaat een lijst met vijftig namen van jeugdige talenten vanaf acht jaar, die een aparte en exclusieve behandeling krijgen. Eenzelfde tendens dus bij de ski-sport, die al jaren voor succesjes. maar zeker ook voor problemen bij het turnen en zwemmen zorgt. Pro blemen, vooral op het medische vlak. Wim Benner: „Wij verkeren in de ge lukkige omstandigheid, dat wij conti nu de beschikking hebben over een fysiotherapeut en een sportarts. Er zijn doorlopend besprekingen over de medische begeleiding en er bestaat een nieuw keuringssysteem. Ieder een. die in NSV-verband op de ski's wil, ondergaat een medische keuring Moeilijker is het met de geringe vrije tijd, waarover de jeugd beschikt. Een groot probleem in Nederland is dat er zeer weinig vrij gegeven wordt voor topsport. De scholieren kunnen al leen naar de ski-oorden in de vakan ties, juist de periodes dat de pistes meer dan vol zijn. Er is dan niet veel gelegenheid tot gericht oefenen, en wie de top bereiken wil moet eigenlijk zeven maanden per jaar trainen." Nederland op weg naar de wereldtop van het Alpineskiën lijkt dezelfde weg van de voetbalclub SC Amers foort naar het kampioenschap van Nederland. Toch zijn er binnen de kringen van de NSV optimistische geluiden te horen over een toekomsti ge Nederlandse Ingemar Stenmark of Annemarie Moser. „Bij de wereldtop horen we nog niet," merkt Wim Be nner terecht op, „maar bij de zoge naamde low-landers (De lage landen als Denemarken. België, Engeland en nog wat andere landen, waarvan de hoogste bergtop niet hoger reikt dan de Vaalserberg - red.) komen wij er zeer goed van af. Peter van der Swa- luw en Lody Pieters, die op dit mo ment trainen in Bulgarije en Joegos lavië. hebben zeer goede prestaties geleverd. Van der Swaluw heeft dit jaar een universiteitsslalom in Zwit serland gewonnen en is als eerste geëindigd tijdens de open Engelse kampioenschappen. Bij de dames studeren Hetty van der Swaluw en Katusha Esser aan het ski-gymnasi um in het Oostenrijkse Stams, waar Franz Leitner overigens leraar is. Ne derlands beste afdaler, Konrad Bar telski is 52ste op de wereldranglijst. Ja, ik geloof er wel in." Op de weg naar een zo professioneel mogelijk sportbeleid heeft ook het hoofdbestuur van de Nederlandse Ski Vereniging in de loop der jaren een geheel ander gezicht gekregen. Men sen verdwenen, nieuwe mensen kwa men en ook daarvan zijn er alweer mensen afgehaakt. Wim Benner: „We hebben gezocht naar krachten, die zoveel mogelijk tijd ter beschikking hadden en zich daardoor voor hon derd procent kunnen inzetten. De mensen die verdwenen zijn. waren wel capabel genoeg, maar zij konden er niet voldoende tijd insteken Er waren pas afgestuurde jongens bij, die aan het begin van hun carrière stonden Voor hen is het niet moge lijk dertig uur in het skiën te steken PEKING Volgens een zegs man voelt de Chinese vice-pre mier Deng Xiaoping er alles voor om de Olympische zomer spelen van 1988 naar China te halen. „De vice-premier is van mening dat het hier gaat om een rechtstreeks sportcontact tussen de volkeren." verklaar de woordvoerder Yao Wei. „waarvan hij de afwikkeling in 1988 graag in de Volksrepu bliek zou laten plaatsvinden." Vooralsnog is China geen lid van het IOC. Daartoe moet eerste het vraagstuk van de status van Taiwan worden op gelost," aldus Yao Wei. „Wij hopen dat dat snel gebeurt." Een tweede moeilijkheid is, waar China de Spelen denkt onder te brengen. De hoofd stad Peking met zijn zeven en een half miljoen inwoners heeft zelfs te weinig facilitei ten om alle diplomatieke dien sten en buitenlandse journa listen naar behoren te huisves ten. De havenstad Sjanghai daarentegen is een echte me tropool en zou zeer wel de enorme toevloed van atleten, verslaggevers en toeschou wers kunnen opvangen. Het contract voor de 23e Olympische Spelen in 1984 in Los Angeles is getekend in het hoofdkwartier van het Inter nationale Olympisch Comité in Lausanne. Het contract werd gesigneerd door Rodney Rood, vice-voorzitter van het organisatiecomité van Los An geles. Bob Kane, voorzitter van het Amerikaanse Olym pisch Comité en Jean de Beau mont, lid van het dagelijks be stuur van de IOC, die tekende in plaats van voorzitter Lord Killanin die op bezoek is in West-Afrika. Maar het was uitgerekend doelwach ter Snoek cüe uiteindelijk in de hoek zat waar de klappen vielen. Met een verbrijzelde neus moest hij onmiddel lijk na het incident worden opgeno men in het ziekenhuis en daar ver blijft hij nog steeds. Van Bilsen kon met een cross misconduct vertrek ken. op het ijs een grote vraagteken achter zich latend. Vanaf dat moment kreeg de strijd om de Nederlandse ijshockey titel weer een volslagen open karakter. Immers, wie had voor de start van de play-offs nog een cent gegeven voor de kansen van bij voorbeeld Amsterdam? Het team van Hans Westberg kampte de laatste weken met opmerkelijk veel vormverlies. Heerenveen, daarente gen. denderde als vanouds over iede re tegenstander. Maar net zo min als een motor niet zonder bougie kan. zullen de Friezen hét niet redden zon der hun doelman Van Bilsen. Daar voor is de inbreng van een sluitpost bij ijshockey te groot Amsterdam speelde dit seizoen driemaal zonder De Bruyn en moest even zoveel keer verlies incasseren. Het gevecht om de landstitel is nu een ongelijke strijd' geworden. Van Bilsen hoort pas medio volgende week de consequentiés van zijn zon den. De strafcommissie van de NIJB wil zich eerst volledig laten informe ren over de ware toebracht van het incident. Volgens de reglementen is Van Bilsen tot het moment van de uitspraak niet gerechtigd te spelen Over de strafmaat is re^ds veel gespe culeerd. Twee spelers van het Haagse HYS, die eerder dit seizoen een cross misconduct-penalty opliepen, kwa men er met een zachte straf vanaf. Voor het mishandelen' van toeschou wers werden zij beboet voor slechts twee gebonden wedstrijden. Het is nu De Groninger Johan Toren: strijd wordt beslist tegen Amsterdam. maar helemaal de vraag, hoe de straf commissie artikel 603 B (een cross misconduct penalty dient te worden opgelegd aan elke speler die een team-official, scheidsrechter, lines men of minor official letsel tracht toe te brengen of opzettelijk toebrengt) interpreteert. Wat betreft het opleg gen van sancties is tuchtrecht aan alle kanten rekbaar Voor Heprenveen Flyers verliep de tweede dag van de play-offscompeti- tie even tragisch als de eerste. In een bomvolle Thialf-hal werden de Frie zen verrassend met 1-6 geklopt door Groningen. Nou ja. verrassend Jo han Toren, de Groningse Internatio nal weet zich te herinneren: „Er lag een grote matheid over de Heeren- veense ploeg. Onvoorstelbaar eigen lijk. Ik had de opdracht zoveel moge lijk in de buurt van Jack de Heer te blijven. Hij heeft geen enkele keer geprobeerd van me weg te komen." En verder over Harry van Bilsen „Het is een vreemde vogel. Maar goed. je moet ook wel helemaal maf zijn om in een ijshockeydoel te gaan staan Het een en ander heeft tot gevolg dat naast Amsterdam en wellicht Hee renveen nu ook Groningen volop kans maakt (alleen theoretisch na tuurlijk) op de fel begeerde landstitel De Noordelijkste ijshockeyclub van Nederland bestaat evenals vorig Jaar voor een groot deel uit Nederlandse Canadezen. Johan Toren „Het is frustrerend om elk jaar deel uit te maken van een geheel nieuw team Coach Jastremski heeft alleen al voor dit seizoen zes andere spelers moeten aantrekken Twee voldeden volgens hem niet, vier anderen bleven na de zomermaanden achter in Canada Desondanks vind ik 't een prestatie dat Jastremski elk jaar een topteam weet op te bouwen En tenslotte over het cruciale komen de weekeinde. „Wij zijn met Amster dam de favorieten De beslissing valt volgens mij ook in onze onderlinge duels. Onze vorm is juist naar een hoogtepunt gegroeid. Vorig jaar ging het op het laatste moment nog mis Dit seizoen is het eerste team een premie in het vooruitzicht gesteld Een soort afscheidscadeautje van de sponsor, die er mee stopt. Er mag gewoon niets meer misgaan Tilburg Trappers-Heerenveen Tlyers 4-8, Qrontn- gen-Am»terdam 2-4, Heerenveen Flycra-GronJn- gen 1-6. Amsterdam-Tilburg Trappers 8-2 1 Amsterdam 2. Groningen 3. Heerenveen 4 Tilburg Ir 2 2 0 0 4 10-4 2 10 12 8-5 2 10 12 9 10 2 0 0 2 0 6-14 ADVERTENTIE btedrag koers p rente aflossing inschrijving stqrting prospectus open bedrag de koers wordt na de inschrijving op 6 maart 1979 vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks op 1 april in 15 jaarlijkse termijnen van 1 april 1980 af vervroegde aflossing is vanaf 1 april 1989 mogelijk tegen de koers van 103% 6 maart a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 2 april 1979 kosteloos bij banken en commissionairs Het afgelopen weekeinde was. wat sportprestaties van de crème-de- la-crème van de Nederlandse sportbeoefenaars betreft, toch ruim met sluiers bedekt Nu is zoiets natuurlijk niets om nachten van wakker te liggen. Verlies in de sport hoort erbij, is even normaal als winst, maar levert altijd even wat meer problemen op. Waar winst een soort verguldsel is voor alle eventueel onderhuidse proble men blijkt verlies de ruimschoots aanwezige zwakheden van de „sport'mens met gemak naar bui ten te brengen Ten bewijze daarvan een tweetal voorbeelden. Laten we beginnen in Milaan. Op zaterdagmiddag ging het Nederlands voetbal af. De onpersoonlijke, karakterloze ma nier van spelen die cioor iedere Nederlandse voetballiefhebber van voren naar achteren en weer terug is uitgesponnen. Er deugde daar in Milaan niets van en even als de eerdere verlieswedstrijden tegen nota bene de uiterst hoog hartige Westduitsers kwam deze nederlaag met dreunend geweld aan. De acteurs faalden Sport mensen die als rijke full-profs door het leven gaan, wier bank rekeningen evenredig lijken te stijgen aan hun verbaal gerichte klachtenreeks hoe moelijk het le ven is. zij met z'n allen maakten er niets van Een terecht verdiende tweede plaats van „Oranje" tijdens het wereldkampioenschap in Argenti nië schept niet alleen geneugten van ruimbetaalde uitnodigings wedstrijden, het 9Chepl veel meer de verplichting om kwaliteit te blijven bieden om al dat geld waar te maken. Maar zó zijn we met het Neder lands voetbalelftal niet getrouwd. De zielig falende Kees Kist bij voorbeeld brulde om het hardst om een hiernieuwde kans van Zwartkruis Aanvoerder Jansen paarde een verbeten instelling aan de in de mist gehulde opmerking dat „er snel maar eens gepraat moest worden!" en wat deden de sportleiders daar in Milaan? Ten eerste waren er weer veel te veel blauwe blazers in de omge ving van het Nederlands team en ze hadden met z'n allen veel te weinig te doen. En toen er dan toch iets gezegd moest worden, meende Herman Chouffoer te moeten opmerken „dat de pers ook maar eens een nederlaag moest accepteren" De lieve schat' Even daarvoor had hij met waar lijk Hollandse piomersgeest in een klein hoekje van een kamertje tn het Sansiro-stadion op een klein papiertje staan uit te rekenen hoe veel triljoenen lires dat leuke uit stapje naar Italië wel opgeleverd had voor de fiere KNVB. Over kruideniersmentaliteit gesproken De afdeling kasplantjes van de Nederlandse sportwereld, de he ren voetballers dus. hadden zich op dat moment allang overgege ven aan één lange treurzang van excuses. Excuses voor karakterloos voet bal bewijst karakterloosheid En zo ook was de woordenstroom van schaatscoach Egbert van 't Oever in te schatten, toen hij op zondagmiddag in Alkmaar mon ter en uiterst vrolijk vertelde dat hij inderdaad óók vond dat de prestaties van zijn kernploegleden erg matig, zo niet slecht te noe men waren. Excuses waren in dit geval niet voorhanden, maar dat de zaak niet deugde gaf de kleine bondscoach direct toe. Hij zei zelfs dat als hij het veld zou moeten ruimen hij dat ook wel zou doen Daar zou hij in ieder geval geen problemen van maken Bah. wat is dat nou voor een men taliteit! Zo schaatsen Piet Kleine en Klaas Vriend ook. Blij om er bij te zijn. volkomen plichtmatig rondjes njden en verder niets, he lemaal niets. Naar deze topspor ters kijken is hetzelfde als een flinke slok valeriaan nemen. Wat mij nu steekt in de bereidwillig heid van Van 't Oever om maar meteen toe te geven is hetzelfde als het excuus dat de voetballers „we hebben niet kunnen trainen vanwege het winterweer" con stant aanvoerden Topsport heet niet alleen keihard te zijn. het is veel meer dan dat. Je dient je wezenloos te trainen en in welke wedstrijd dan ook moet Je knokken, vechten, jezelf naar dat hoogtepunt sturen dat een top prestatie heet Een prestatie mag ook nog, als de omstandigheden uiterst slecht zijn, maar minder mag in feite niet als je de top van een land vertegenwoordigt Vrede hebben met dat laatste kan er bij mij niet in Gedurende de laatste jaren heb ik te veel top sportmensen gezien die zich volle dig tegen een mis- of tegenslag wisten te keren. En daarin dan ook slaagden Gerry Knetemann was in feite al geklopt door Fran cesco Moser. perste er nog even •alles uit en deed zichzelf daardoor ook pijn maar werd wel wereld kampioen Eric Heiden ging in Innsbruck vrijwel onderuit, wilde echter niet vallen en evenaarde vorvolgpns het wereldrecord. Ron de Jonge, de keeper van de natio nale heren handbalploeg wist dat hij overeind moest blijven in de beslissende wedstrijd tegen Span je om handhaving in de B-poule te bewerkstelligen Dus speelde De Jonge een fantastische wedstrijd En ja, nu wordt het mij ineens duidelijk. Als het erom gaat, dan kunnen ook Nederlandse topspor ters alles. Maar, Italië-Nederland was slechts een vriendschappelij ke interland, de premie was bij verlies nog altijd duizend gulden en wie kraaide daar nou verder naar? En de schaatswedstrijden in Alkmaar waren zo maar een wed strijd waar Heiden sowieso won en een paar waardebonnen aan het eind klaar lagen voor de andere deelnemers en daar hoef je je als sportman toch niet voor in te spannen' Want de t v -camera's staan allen maar klaar, de hele pers zit op je te wachten en het publiek wacht af Dan toon je je ware aard Je valt. je schopt naar de benen van de tegenstanders, maakt gemene overtredingen ol je wordt voorbij gereden door Hans van Helden Juist die laatste topsporter, die door vele halve en hele kenners verguisde schaatser, die in het ver leden natuurlijk ook fouten maak te, juist hij bewees hoe het wel moet Knokkend tegen iedereen, met alle stromen tegen, en hij loonde aan hoe je sport kunt ge bruiken als middel tot plezier, spanning en genoegdoening Niet alleen voor jezelf maar ook voor anderen Die andere categorie echter, de afdeling Milaan en Alkmaar dus, misbruikten de sport en Herman Chouffoer rekende stiekempjes even uit hoeveel dat nog opgele verd had Dat is sport Holland op zijn smalst INZELL Op de eerste dag van de recordwedstrijden in Inzeil om de „Gouden Schaats" zijn geen records verbeterd. De dames kwamen daar alleen aan de start met wedstrijden op de 500, 1000 en 1500 meter, Ria Visser verbeterde op de 500 meter bij de all-rounders wel haar beste per soonlijke tijd door 44.07 te realiseren Zij eindigde daarmee op de vierde plaats. Op de 1500 meter kwam zij eveneens tot een nieuw persoonlijk record met 2.14,22, waarmee zij de tweede plaats opeiste ABCOUDE De vierde partij van de damtweekamp tussen Jannes van der Wal en Isar Koeperman heeft in Ab coude slechts kort geduurd Van der Wal maakte op de zestiende zet een kapitale blunder en gaf de partij twee zetten later op De partij nam nog- geen uur in beslag Jannes van der Wal gebruikte 34 minuten bedenk tijd. de met zwart spelende Koeper man 24 minuten BASKETBAL Ui Inlagen competitie heren Donar-Amstelveen 78-82 dame* RZ BOB 40 85. Fortuns-Lwndluv. 53-86 SCHAKEN - In de vierde ronde van het toer nooi In Milnchrn wonnen voorlopig alleen de Weitd ui toert Ueb (van Pachnunni en HUbner ivan Laui Bpaarkl iremtoe tegen Robatochi be hield de leiding HIJ heelt 3 punten HObner en Robatoch hebben een hall punt minder VOETBAL - In het Bulgaarte Burga* verloor de DDR een oefenwedstrijd tegen Bulgarije met 1-0 Oourhev maakte het enige doelpunt WIELRENNEN - De Krannman Jacquet ï.v clawan heeft de Orote PriJ» van Monaco gewon nen In de iprlnt van een groep van 12 bleef hl) de Brit Paul Sherwen en de ITtnunan Rene Blttlnger Juut voor VOETBAL - UltoJageri Engelse competitie Derby County-Ipawteli Town o l. Manchester Unllet-Queent Park Rangen 2-0 voor de PA Cup Li verpool-Bumtoy 3-0 Oldham Athletic Tottenham Hotopur 0-1 VOETBAL Het Spaanae Malaga wil voortaan niet meer togen Nederlander eiuba apelen Na dal eerder ren vrtendachappe lljke Aeditrljd te gen AZ 67 uil de hand liep, ging het nu tijdenr een oefenduel tegen Vlter*e opnieuw mia BIJ de stand 2-0 (Aido en Manolitoi - len. vrrlleten de b Malaga sou niet fair hebben PIETSEN liet Belglaeh-Dultoe koppel Bereu Fritz won d» retdaagne van Hannover Rene Pijnen -Nedi die met de Dultoer Schumacher reed werd op één ronde tweede VOETBAL Voor de Spaanv beker won Bar celona ttnm in de «chtote finale* met 4-1 van Valencia Overige uitolagen AUeUco BlbaoZa ragora 2-2 Rayo Valleiaoo Raring de Santan der 0-0. Mureia-AMve* l o

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 21