Van 't Oever ziet geen heil in grotere kernploeg Prijzengeld van Wimbledon hoger Opmerkelijke regeling Zaanstad 'Je wordt opgezadeld met mensen, waar je niets aan hebt' Handballers kansloos ten onder Van der Wal kan voordeel niet uitbuiten Voetballers in Spanje dreigen met een staking Dotatie ruim één miljoen gulden Frans Thijssen maakt debuut Dick Decloe in selectie ijshockeyteam Gemeente wil 1500 gulden van Zaan'69 wanneer tv reclameborden in beeld brengt Ï~~l5 WOENSDAG 28 FEBRUARI 1979 TROUW/KWARTET P 13 - RHS 15 door Johan Woldendorp AMSTERDAM Eén van de taken van de adviesraad top, vorig jaar ingesteld als zijnde het klankbord voor de kern ploegtrainers, is het uitbrengen van een seizoenrapportage aan het bestuur van de KNSB. Hoewel met name de voorzitter van dat college, oud-coach Henk Lamberts, zich de voorbije maanden nadrukkelijk in het schaatswereld je bewoog en alom verbeterende omstandigheden predikte, lijkt de dag nabij, dat Nederland voorbij wordt gehold door naties, waar van geen zinnig mens wist, dat ook daar geschaatst wordt. In het toernooi om de wereldtitel bij de allrounders nestelden twee Japan ners (Kawahara en Yamamoto) zich royaal boven de beste Nederlander in het algemeen klassement een daad, die door een betrokkene zo ongeveer op het conto van de sport pers werd geschreven, getuige de op merking: „Maar jullie wisten toch ook niets van die twee af?" Dat klopt, doch dat is voor verantwoordelijke mensen geen excuus om de ontwikke lingen in deelnemende landen niet nauwgezet te volgen. Je hoeft ten slotte nauwelijks insider te zijn om te weten, dat de schaatssport volop groeistuipen vertoont; met alle grilli ge gevolgen van dien De schaatsbond de KNSB heeft 'het zelf ruiterlijk erkend is na de succesvolle jaren van Ard en Keessie in een vredige slaap gesukkeld en schrikt nu af en toe wakker, wanneer een Eric Heiden, een Tomas Gustaf- son, een Masayuki Kawahara en een Masahiko Yamamoto opstaan. Die fout is zo structureel geworden, dat het over het hoofd zien van onbeken de opponenten niet eens als een ern stig verwijt aan het adres van de coaches kan worden beschouwd. Het siert Lamberts en een andere inventieve geest als oud-wereldkam pioen Harm Kuipers, dat zij in die door wildgroei bedorven tuin onop houdelijk onkruid blijven wieden om een hoek vrij te maken voor een fris ogend bloemperkje. Kuipers analy seert op wetenschappelijke wijze (van het meten van slagfrequenties tot het ontwerpen van grafiekjes waaruit de mentale instelling valt af te lezen), Lamberts dringt voortdu rend aan op organisatorische revolu ties. Zo wil hij naast een trainer/ coach in vaste dienst een voorlopige kernploeg van twaalf schaatsers In tegenstelling tot de verantwoordelij ke technische man, Egbert van 't Oe ver, ziet hij weinig heil in een beperk te groep. Er moet meer concurrentie komen, daar is zowel Lamberts als Van 't Oever van overtuigd BARCELONA De strijd was te ongelijk. De Nederlandse handbal- ploeg werd door Tsjechoslowakije al in de eerste helft op een onoverkome lijke achterstand gezet. Een profes sionele ploeg als de Tsjechen geeft dan de winst niet meer weg. Van 4-10 halverwege werd het 14-23 en er was eigenlijk niets op af te dingen De oorzaken waren voor de hand lig gend. Een beter geschoolde, meer er varen, sneller en balvaardiger ploeg wint altijd. Daarentegen helpt geen verweer. De Nederlandse pogingen liepen vast in een gebrek aan aan- valsvariaties, aanwijsbare onzeker heid en net niét goed genoeg schie ten. Nederland zal zich overigens ook wei nig illusie maken voor de wedstrijd van vanavond, ook al verloren de komende tegenstanders, IJsland, met 15-19 van Spanje. Bij de rust stonden de conditioneel sterkere Spanjaarden nog met 9-10 achter. IJsland speelde typisch krachthandbal en had daar een halve wedstrijd de fysieke moge lijkheden voor. Na rust echter zette de felle beweeglijke Spaanse verdedi ging de IJslandse aanval volledig vast. Tussen de vijfde minuut (12-12) en de achttiende (17-12) scoorde de vastgelopen ploeg niet meer. ABCOUDE De tweede partij uit de damtweekamp tussen oud-wereld kampioen Iser Koeperman en Jannes van der Wal. die in Abcoude wordt gespeeld, is op de 67ste zet in remise geëindigd. De statenloze Koeperman heeft na twee partijen de leiding met drie punten. Aanvankelijk had Van der Wal, die met wit speelde, licht voordeel door een voorpost. Hij verspeelde dat voordeel echter toen hij zoals ge bruikelijk in tijdnood raakte. Bij de 52ste zet bood Van der Wal remise aan. maar dit aanbod werd door Koe perman geweigerd Men speelde toen nog geruime tijd door maar op de 67ste zet werd toch tot een puntende- ling besloten De laatste heeft gelijk, wanneer hij stelt, dat de Nederlandse top te smal is om de concurrentie aan te wakke ren. De afwezigheid van „toppers" zou best de oorzaak van de huidige malaise kunnen zijn, al is het geen excuus. De voorlopige kernploeg wordt in een vroegtijdig stadium sa mengesteld en ondergaat daarna nauwelijks wijzigingen. Het milieu is akelig beschermd. De uitverkorenen worden in figuurlijke zin van de wieg tot het graf begeleid, terwijl buiten staanders zich met sociale omstan digheden uit het jaar nul moeten be helpen. Mentaal sterke mensen Harm Kuipers enkele jaren geleden kunnen dat, de meesten niet. Door dat zes schaatsers en een paria (Hans van Helden) de dienst uitmaken en op geen enkele manier worden be dreigd, kunnen zelfs weinig geïnspi reerde lieden als Piet Kleine en (voor al) Klaas Vriend probleemloos op de been blijven. Het is tekenend, dat Vriend al sinds jaar en dag na praktisch ieder groot toernooi besluit om met schaatsen te stoppen en daar luttele minuten later opgewekt op terug komt. Het is ook tekenend, dat zo iemand maar twee goede wedstrijden per jaar hoeft te rijden om zich in de kernploeg te handhaven. De jeugd dringt niet door; daardoor kunnen beperkte rij ders en veredelde toeristen op een Nederlandse titelstrijd het peloton niet-kernpïoegleden aanvoeren. Egbert van 't Oever; „Ik ben somber gestemd over het materiaal in Neder land. Na de eerste zeven op een natio naal kampioenschap komt er niets meer. Uit die hoek hoef je dus geen enkele druk of aanwas te verwachten. Ook de junioren, Harm van de Pal en Marcel Scheperkamp bijvoorbeeld, hebben dit seizoen niet zo geweldig gepresteerd. Wanneer van de groep goede schaatsers die je overhoudt, en dan reken ik Hans van Helden er ook bij, één of twee mensen afvallen, kan de rest freewhelend verder gaan. Om die reden ben ik tegen een grotere •kernploeg. Je zadelt een trainer op met mensen, waar je niets aan hebt. en je jaagt de bond op meer kosten MADRID Net als vorige zo mer dreigt de Spaanse vak bond van beroepsvoetballers met een staking. Dit als gevolg van besluiten van het Spaanse ministerie van arbeid. De be sluiten behelzen eigenlijk een bevestiging van de plannen van de voetbalbond. De clubs behouden het recht spelers aan zich te binden, ook als de contracten afgelopen zijn, een speler mag niet ouder zijn dan 43 jaar en de invoering van betaald amateurisme in de derde divisie. De spelersvakbond zet zich daartegen af. Dat gebeurde vo rige zomer al. De geplande sta king werd destijds afgewend met het compromis dat het mi nisterie van arbeid de zaak op nieuw zou bekijken en moge lijk anders zou beslissen. Dat laatste is niet gebeurd en tij dens een nieuwe vergadering van de vakbond kwamen de voetballers opnieuw in op stand. Ze willen meer vrijheid en wensen bovendien te wor den opgenomen in het nationa le maatschappelijke bestel als elke andere werknemer. In dien de bond zich niets van het dreigement aantrekt, ligt zon dag de competitie in de eerste en de tweede divisie volledig stil. Vrijwel alle Spaanse voet ballers zijn lid van de vakbond. LONDEN Het prijzengeld van de Wimbledon-tenniskampi- oenschappen zal dit jaar met vijf procent worden verhoogd Door de verhoging is Wimbledon gedoteerd met een bedrag van 277.000 pond sterling, wat neerkomt op ruim 1,1 miljoen gulden. Egbert van 't Oever Een mogelijke oplossing is het be trekken van junioren bij de kern ploeg. Maar je kunt je afvragen of je daar op dit ogenblik veel aan hebt Een ander uiterste is het afschaffen van de voorlopige kernploeg. Dat be tekent, dat iedereen zich op geweste lijk of districtsniveau op het wed strijdseizoen prepareert en mogelijk meer strijd moet leveren om inge kwartierd te worden in het elitekorps van de bond. Het betekent ook. dat de KNSB meer prikkels kan geven aan de vaak geïsoleerd werkende ge westen. Hans van Helden toont zich daarvan uiteraard een warm voor stander. maar Van 't Oever is van mening, dat met een dergelijke proce dure in een voor-Olympisch jaar een onverantwoorde stap terug wordt ge daan De laatste „Het is inderdaad hoog tijd om te kijken hoe je tot een betere vergelijking met het talent uit de regio's komt. Ten opzichte van die regio's is het eerlijk om decentralise rend te werken, maar vlak voor de Olympische Spelen vind ik dat geen haalbare kaart." Dat is zeer relatief Wat is de ..winst" van langdurig werken in kernploeg- verband? Hilbert van der Duim. toch een talent, is nog geen psychisch middeltje aan de hand gedaan om van de ijspiste geen bobsleebaan te maken. Plet Kleine en Klaas Vriend overtuigen slechts bij vlagen en de coming-mensen Wim Pol (officieel een junior) en Yep Kramer zoeken nog naar de juiste balans En hoe prestatieverpestend is het doorbrengen van de dag als directeur van een eenmansbedrijfje? Eric en Beth Heiden werden dit jaar niet va ker dan twee keer wereldkampioen. Tomas Gustafson betaalde met een wereldtitel bij de {junioren een hoge prijs voor een solistische voorberei ding. Hans van Helden gaf Van 't Oever onbewust gelijk door in Alk maar Piet Kleine maar ruim twee punten voor te blijven en zo kan er nog ongeveer een kolom worden vol- getypt. Egbert van 't Oever maakte aan de vooravond van de derde wed strijd om de officieuze wereldbeker vol trots gewag van een stijgende lijn bij de Nederlandse schaatskolonie. In het vallen bedoelde hij waarschijn lijk. IPSWICH Frans Thijssen. die en kele weken geleden door Ipswich Town van FC Twente werd overgeno men. zal vanavond zijn debuut in het Engelse voetbal maken. Dat gebeurt in de wedstrijd tegen Derby County. Aanvankelijk zou Thijssen gister avond voor de eerste maal optreden in het reserve-elftal van Ipswich Omdat verdediger George Burley in de bekerwedstrijd van Ipswich Town tegen Bristol Rovers geblesseerd raakte, komt de 27-jarige Nederlan der eerder in actie in de hoofdmacht van de club. Thijssen speelt op het middenveld op de plaats van aan voerder Mick Mills, die Burley in de defensie vervangt Ipswich Town won het bekerduel te gen Bristol Rovers gemakkelijk met 6-1. Alan Brazil scoorde tweemaal. De overige treffers van Ipswich kwamen op naam van Mühren, Mills. Mariner en Geddis. De tegentreffer kwam van White. In de volgende ronde komt Ipswich Town uit tegen de winnaar van de wedstrijd Liverpool-Burnley De winnaar van het heren-enkelspel ontvangt nu 20.000 pond truim 80 000 gulden), wat vier mille meer is dan vorig jaar en tien keer het bedrag dat de winnaar in 1968 kreeg, toen Wim bledon ook toegankelijk werd voor profs Het winnen van het dames enkelspel levert 18.000 pond iruim 72.000 gulden) op, een verhoging van 3600 gulden in vergelijking met vorig jaar. De eerste plaatsen in het heren en dames dubbelspel leveren 32.000 en bijna 28.000 gulden op Sir Brian Burnett, de voorzitter van de organiserende All England-club, maakte de verhogingen in Londen bekend en zei dat dit. was gebeurd na overleg met de organisatoren van an dere grote internationale toernooien, zoals de open Australische. Franse en Amerikaanse kampioenschappen De organisatoren hebben besloten hun prijzengeld met maximaal tien pro cent te verhogen Burnett maakte tevens bekend dat de tie-breakregel op Wimbledon dit jaar zal ingaan bij de stand 6-6 in plaats van zoals dat tot nu toe gebrui kelijk was bij 8-8 „Dit doen wij om tijd te sparen. De wedstrijden duur den soms te lang." aldus Sir Brian Burnett Chris Evert doet voor het eerst sinds vijf jaar het damestoernooi in Dallas weer aan, dat zij vermeed omdat des tijds het publiek haar uitfloot. Nu kreeg zij een staande ovatie, na haar voortreffelijke partij in de eerste ron de tegen de Amerikaanse Barlow 6-2 en 6-1 Op de eerste dag van het met 200.000 dollar gedoteerde toernooi werden drie geplaatste speelsters uitgescha keld: de Amerikaanse Linda Siegel versloeg de als zesde geplaatste Au stralische Kerry Reid met 6-2 en 6-4 Een andere teenager. Mary Louise Piatek (VS) schakelde nummer negen Kathy Jordan (VS) uit met 6-0 en 6-2 en Kate Latham (VS) won van de als 16e geplaatste Marita Redondo met 6-2 en 7-5 Jn de eerste ronde van de Amerikaan se indoortenniskampioenschappen in Memphis is de als tweede geplaatste Argentijn Guillermo Vilas verrassend uitgeschakeld door de Amerikaan Butch Walts. Walts won in twee sets, beide keren met 7-6 Een sterke ser vice en rustig afwachtend spel aan de baseline brachten de Amerikaan de zege Hij besliste twee keer de tie break in zijn voordeel, met 7-5 en 7-4. en behaalde daardoor zijn tweede overwinning op Vilas binnen vijf maanden. De vorige keer dat hij de Argentijn versloeg was in september bij de open Amerikaanse kampioen schappen. waar Vilas titelverdediger was Tom Okker heeft met zijn Poolse partner Wojtek Fibak de finale vun het dubbelspel van een internatio naai tennistoernooi in Denver verlo ren De combinatie moest in twee sets (6-7 en 3-6) buigen voor de Amerika nen Stan Smith en Bob Lutz Fibak won later de finale van het enkelspel tegen de Amerikaan Victor Amaya met 6-4 en 6-1 en werd daar door een bedrag van ruim 50.000 gul den rijker Van onze ijshockeymedewerker AMSTERDAM - Het Nederlandse ijshockeyteam zal tijdens het wereld kampioenschap (B-groep), dat over twee weken in de Roemeense stad Galatie van start gaat, ook kunnen beschikken over konlngsschutter Dlck Decloe. Technisch directeur van de Nederlandse IJshockey Bond. Dummie Smit, bereikte begin deze week overeenstemming met de Ne derlandse Canadees die al een aantal jaren furore maakt in buurland West Duitsland. Decloe was In de tijd dat hij uitkwam voor de Krefelder Elshockey Vereln drie jaar achtereen topscorer van dc Bundesliga. Het laatste seizoen speel de Decloe voor landskampioen Köln Hij kon zijn reputatie daar lange tijd niet waarmaken en belandde op de reserve bank Dummie Smit: „Köln heeft de beschikking over vier buiten landers. dat zijn er volgens de regie menten twee teveel. Toen Decloe in het begin zijn draal niet kon vinden hebben ze hem bulten de ploeg gela ten. Dit ls echter van tijdelijke aard geweest Decloe blijft voor mij een speler van onschatbare waarde De selectie van het nationale team is nu geheel rond. Opmerking de Til burger Gerrie Göbel is aangezocht voor de vervanging van de Heeren veense doelman Harry van Bilsen, die het algelopen weekeinde in kOel< bloede met zijn stick de neus van een doelwachter verbrijzelde Doel: Dc Bruyn (Amsterdam), Oöbel (Tilburg Trappers i. Vordedlfint Pelrmousek (Tllbur,: Trappers). Bakker. Hulzlnga. Kille (Amsterdam' Van 8oldt (HeerenveenVangog (Oronlniirii' Aanval De Heer. Janssen, B. de Bruin, Van Wi» ren 'Heerenveen) Klooster, De Oraauw. Bertelln^ (Amsterdam), Pluimen. Toren (Groningen) en D- doe (KAlni door Ruud Verdonck AMSTERDAM Het lijkt een vast item geworden van Studio Sport op de zondagavond. De presentator vertelt wat er allemaal te zien zal zijn „tussen nu en half negen" en sluit af met de melding bij welke gebeurtenis Studio Sport niet was en waarom niet. Korfbal in Ahoy' bijvoorbeeld. Of de korfbal wedstrijd Deetos-Blauw Wit. Of het ijsspeedway in Assen. Evenementen die Studio Sport oversloeg wegens de overvloed aan reclame rond veld of baan. Eerder kwam een deel van het Europees kampioenschap schaatsen in Deventer om dezelfde reden te vervallen. Voetbalwedstrijden in den vreemde kwa men wegens nieuw aangebrachte sluikreclame herhaaldelijk al in tv-gevaar Afgelast DEN HAAG - in verband met de sle-hu* resuio held van dc terreinen heeft de Koninklijke Neder lnndse hockey bond het volledige programme van de vddcompetitie voor hel komende weekeinde De zaken worden aardig omgedraaid door Studio Sport op te zadelen met ernstige verwijten. Hooguit kan men zich afvragen waarom de NOS niet eerder ingreep of tenminste gezorgd had voor een duidelijke aankondi ging van de verscherpte akties tegen sluikreclame bij sport Reclameborden vormen een interes sante inkomenspost. En dat is hele maal het geval als er sprake is van speciale borden die worden aange voerd als Studio Sport (of een van de andere zendgemachtigden) langs komt. Hoe gaat dat? Of hoe ging dat tot voor kort heel soepel? Een voor beeld Bij het bureau Haas Sportpromotion BV in Amstelveen was meestal zeer vroeg bekend wat Studio Sport alle maal weer van plan was te gaan uit zenden. Directeur Harry de Haas fun geerde als intermediair tussen be drijfsleven en sport. Hij sloot een contract af met een bedrijf dat graag een bord geplaatst wilde zien bij een sportevenement en deed vervolgens de betrokken club of organisator een aanbod. De winstmarge van De Haas, zo ver klapte hij twee jaar geleden aan Voet bal International, lag tussen de 25 en 60 procent. Een hele interessante handel dus. Zeker als er veel borden geplaatst kunnen worden. De prijs ber bord lag twee jaar terug al snel rond 1250 gulden. Een bestuurder van een volleybalclub verteide dat zijn vereniging er per keer zeker 5000 gul den aan overhield. Acht extra borden als er televisieopnamen werden ge maakt was geen uitzondering Inmiddels is de handel dus wel op iets lossere schroeven komen te staan Alles hangt af van de slotbeslissing op zondag ter Studio Sport-redactie Maar het is zeker nog niet zo dat de vrachtwagen die in het weekeinde met losse reclameborden een tournee langs sporthallen maakte, van de weg verdwenen is. Sluikreclame kan voor een topclub nog steeds aardige bedragen ople veren. Er zit nog een andere kant aan de zaak. Het merendeel van de sportac commodaties in Nederland is eigen dom van de gemeentelijke overheid. Natuurlijk betaalt een vereniging huur aan de gemeente, maar het kost geen enkele gemeente moeite om aan te tonen dat die huur de werkelijke kosten niet dekt. Ook al klagen veel verenigingen over de hoogte van de huurpenningen. En dus komt opnieuw de vraag naar voren In hoeverre een gemeente indi rect steun moet verlenen aan promo tiecampagnes van het bedrijfsleven (de reclameborden) als daar geen ex tra inkomsten tegenover staan. Al die inkomsten gaan naar de huurder, die al bevoordeeld is. en naar de man die handelt in reclameborden. De volleybalvereniging Zaan'69 uit Zaandam heeft dit weekeinde ge merkt hoe een gemeente zo'n zaak kan aanpakken. Tot voor een paar jaar was er in Zaanstad in de sport hallen geen sprake van reclamebor den De gemeente stond veldcportverenigingen wel toe om re clameborden langs het hoofdterrein te plaatsen De situatie veranderde toen het uitzendbureau Interlance sponsor werd van Zaan'69 Zaan vroeg en kreeg toestemming om re clameborden van de sponsor langs Volleybal, reclame alom. het speelveld te zetten Datiwas vier jaar geleden. Inmiddels is de sponsor bezig zich terug te trekken. Dit seizoen wordt het contract afgebouwd Daarmee kwam ln feite ook het exclusieve recht voor het uitzendbureau om bor den te plaatsen, op de tocht te staan De gemeente Zaandam gaf toestem ming om de reclameborden te hand haven Maar tegelijk, aldus een zegs man van de gemeente werd monde ling met de sponsor afgesproken dat als er op de televisie flitsen van een thuiswedstrijd van Zaan'69 zouden worden uitgezonden er door de ge meente per keer 1500 gulden in reke ning zou worden gebracht bij de club Afgelopen weekeinde was Studio Sport er voor de wedstrijd tussen Zaan '69 en AMVJ/A Verwacht wordt dat Studio Sport er volgende week bij de wedstrijd tegen Corbulo opnieuw zal zijn. En dus heeft de club een eerste rekening van 1500 gulden mo gen ontvangen en wordt er een twee de rekening voorbereid Weer 1500 gulden De regeling ls bij Zaan in het verkeer de keelgat geschoten. Er werd zelfs gesproken van ..sponsorbelasting" De gemeente houdt vol dat er niet zoveel aan de hand is Er is een ver zoek gekomen om ook andere recla meborden dan van de sponsor te plaatsen Dat verzoek is doorges tuurd naar de Sportraad die weer om advies vroeg bij de Werkgroep Zaal- sportaccommodaties Die heeft het advies gègeven om van alle gebrui kers van gemeentelijke accommoda ties. dus ook de veldsporten. een be drag van 500 gulden te eisen in ruil voor het recht reclameborden te mo gen plaatsen In het Zaanse college van B& W valt hierover op 6 maart een beslissing Daarnaast bestaat, zo zegt dc ge meente de oude mondelinge af spraak over 1500 gulden toeslag als de televisie opnamen komt maken In (eite betreft het een ad-hoc-regehng die de betrokken wethouder Van Dam vrijdag, na een gesprek met Zaan'69-managei Axel Hinze, voorlo pig bindend verklaarde De gebruiker van een gemeenteaccomodatie in Zaanstad dient dus bij het plaatsen van recla meborden 500 gulden per jaar aan d» gemeente over te maken Daarnaast moet 1500 gulden betaald worden als de televisie opnamen komt maken Als B Sr W er tenminste volgende week mee akkoord gaan Dan heeft Zaanstad een voor Neder land opmerkelijke regeling De ge meente heeft er geen bezwaar tegen j als een van de sportaccommodatie huurders extra geld overhoudt aan reclameborden maar wil toch ook graag een paar centen terugzien Want. nogmaals, de huurprijs dekt d< werkelijke kosten niet Ter vergelijking de regelingen zoals die bestaan in twee grote steden in de Randstad Amsterdam en Rot terdam. In Amsterdam geldt, voor de reclame borden op velden die eigendom zijn van de gemeente een flfty-flfty rege iing. De helft van de inkomsten gaat 'naar de gemeente, de andere helft is voor de club Bij zaalsporten mag in ieder geval bij incidentele evenemen ten in gemeentelijke accommodaties reclame gemaakt worden De op brengst ls dan helemaal voor de club Voor competitiewedstrijden is de n geling niet helemaal duidelijk Er wordt gezegd dat er geen borden ge plaatst mogen worden Maar als blijkt dat de basketbalvereniglng Landlust bij zijn competltlewedstrij den in de Apollohal wel reclamebor den plaatst, blijkt ook dat de ge meente daarvoor geen vergoeding eist Zo zal het ook bij andere clubs gaan. En als er televisie komt? „Als ze dat geluk hebben," zegt de Amster damse Sportraad, „dan is de op brengst voor de club In Rotterdam staat het sportpaleis Ahoy' dat eigendom is van de ge meente Ter bestrijding van de on kosten is er een overdaad aan recla meborden aangebracht De meeste borden zijn vastgezet via een tract op jaarbasis Over incidentele reclame valt altijd met Ahoy te pr.i ten Een vaste regeling bestaat daar voor niet Ahoy' kijkt naar verschil lende facetten, kosten voor club of bond, het belang van het evenement en dc belangstelling van dc kant van het publiek en de televisie De kenner van de overige regelingen in en rorrfi Rotterdamse sportaccommodatie), was gisteren niet voor commentaai bereikbaar

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15