Gosens lijkt voor VVV niet haalbaar terug op oude nest China wil Olympische Spelen organiseren Limburgse club denkt aan Jan Notermans Hendriks Nieuwe problemen t in autosportwereld Onderscheiding ivoor Ad Paulen vves In 1988 Koeperman begint met overwinning Zuid-Afrika trekt zich terug uit damestennisstrijd Zweden wil gebruik hormoonpreparaten wettelijk verbieden [DINSDAG 27 FEBRUARI 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 13 - RHS 15 door Matty Verkamman VENLO Rinus Gosens geldt bij de spelersgroep van JFC VW als de favoriet om de op non-actief gestelde Hans Croon op te volgen, maar het is vooralsnog zeer de vraag of iet ook tot een daadwerkelij ke verbintenis komt tussen de nestor van het trainerswereld je en de Limburgse degrada- iekandidaat. Diverse hinder nissen scheiden de huidige oe- ienmeester van Eindhoven voorlopig nog van een con tract bij de Koel-bewoners. •ns. die onlangs te horen kreeg 23/zjdat hij na dit seizoen moet vertrek- !23.2ajken bij Eindhoven, is blij verrast met Ie geruchten vanuit de Venlose spe- ershoek. maar met gevoel voor reali- «Ujsjteltszin meent hij ook: „Ik heb bij "~*l Eindhoven een contract dat tot juli loopt Daar zal de club me aan hou den. Bovendien heb ik begrepen dat de WON (trainersvakbond red.) de trainerspositie bij FC VW besmet heeft verklaard. Desondanks doet die belangstelling mij wel wat. Ik zou so ?9best bij die club willen werken." 14 Volgens Jaap van der Leek, de immer oö itrijdbare secretaris van de WON, m 36 «tekent de besmet-verklaring niet dat (eventueel) voor Gosens de deur op voorhand gesloten blijft Van der Leek: „Maar dan zal er toch eerst een re ïnanciële regeling met Hans Croon 70 noeten komen. Bovendien moet FC VW in dat geval een bedrag aan lEindhoven betalen. Ik heb begrepen gen Idat FC VW er financieel niet al te 99,i best voorstaat dus hoe men aan dat schip geld zou moeten komen, is mij 91 een raadsel." 100. Van der Leek veroordeelt de handel- 9si wijze van FC VW in de kwestie- 2|j Kroon overigens ten zeerste Hij ver- 92 wijt het bestuur van de eredivisieclub PARIJS De autosportwereld, en speciaal de formule 1, wacht nieuwe c moelijkheden. Als antwoord op de eis Jvoor meer onafhankelijkheid ten op- 5 lichte van het Grand Prix-circus van 'de internationale bond. werd in Pa- Ijs een nieuwe bond opgericht, met le naam „internationale autosportfe- leratie" (FISA). De basis van de nieu- bond is de huidige sportcommis- van de wereldautosportbond iFIA). Voorzitter is de omstreden fransman Jean-Marie Balestre. Met ie tegen diens persoon en autori- handelingen kwamen de laatste 7 ÜJd formule 1-coureurs en managers i n opstand. Balestre en zijn nieuwe c Dond richten zich vooral op een l ;uchtcommissie. Daarmee wil Ba- o estre zijn invloed uitbreiden. ïia. 0' 04HELSINKI De Finse regering heeft Ir Ad Paulen. de Nederlandse voorzit ter van de internationale amateur 30 ^atletiek federatie (IAAF), het gouden kruis van verdienste toegekend. De MOi 75-jarige Paulen kreeg de onderschei- weiding vanwege zijn verdiensten voor de sport. k j0 tJaüTOSPORT De Nurnburgrlng, s werelds w oi oudste auto-clrcutt. zal dank zij overheidssteun )1 a nieuw leven worden ingeblazen. Dit is meege- 19 a deeld door een woordvoerder van de regerende B 51 sociaal-democratische partij De rijkssubsidie zal ongeveer 36 miljoen mark bedragen, de deelstaat Relnland-Pfalts waarin het circuit ligt. zal hier nog eens 10 miljoen aan toevoegen 2.01 ijshockey De Sovjet-Russische ijshoc keyspeler Viktor Katoeljev ts in eigen land voor het leven geschorst Katoeljev. die enkele malen voor de nationale ploeg uitkwam tijdens een tournee door Canada vorig Jaar. sloeg de vorige maand tijdens een wedstrijd van zijn club Dina 547(110 Riga tegen de Moskouse legerclub een 7j scheidsrechter neer cricket Op de vierde dag van de tweede testwedstrijd tussen Nteuw-Zeeland en Pak) stan namen de Nleuwzeelanders in Napier de leiding In de eerste innings met 42 runs Aan het slot van de weer door regen geteisterde dag begon Pakistan aan de tweede Innings en be reikte een totaal van 24 runs zonder verlies van wickets TENNIS De vlag mag weer uit Tom Okker won In de eerste ronde van een toernooi ln Denver met 6-4 en 7-6 van de Mexicaan Raul Ramirez En maar weer binnenhalen Inder daad. Betty 8töve verloor ln de eerste ronde van een toernooi in Detroit met 6-3. 4-6. 4-6 van de Amerikaanse Marde Louie 1 ATLETIEK De Pool Bromslaw Malinowski. de I Europese kamptoen op de 3000 meter hindernis- i Dop. heelt op Sardinië een veldloop over 9900 -•ter gewonnen Malinowski nam in de laatste ■ters afstand van Pava De uitslag Is 1. Mali- wskl (Pol). 9900 meter ln 31 minuten en 2 leconden. 2. Fava <Ita> 31.04.5, 3. ChetUe (Ausi II 09.5. 4. Zarcone (Ita) 31.12.3 151 ir BOKSEN De Portortcaanse bokser Sammy Ser- 5 ano heeft zijn wereldtitel ln het zwaar-vederge- 4 «richt (WBA-seriel behouden Serrano versloeg n San Juan (Porto Rlco) zijn uitdager Jullo Valdez uit de Dominicaanse republiek op I 2 hinten 70 fENNIS Johan Knek <ZAFi heeft het tenms- tornooi in Sarasota Florida i gewonnen Hij ■f ereloeg in de eindstrijd de Amerikaan Richie leijer met 7-6 en 6-2 Knek verdiende 20 000 -^Lilden. Meijer de helft De Amerikaan nummer van de wereldranglijst was oorspronkelijk reschakeld in de voorronden, maar mocht i in het hoofdtoernooi uitkomen omdat de plenaar Isamil el Sjafei niet was komen «pdagen 7 1 RANDBAL Vasas Boedapest, dat de dames van 2 Hellas op nogal drastische wijze uit het toernooi 7 om de Europese beker voor landskampioenen - Zette heeft de eerste wedstrijd uit de halve 7 finales verloren De Hongaarse ploeg werd in 1 Belgrado met 12-9 verslagen door Radnlcki 137 NIJMEGEN De 20-jarlge Peter Hendrilu heeft opnieuw een con tract getekend voor NEC. Hen driks was van NEC afkomstig. Vorig seixoen speelde hij voor Telstar. Bij het begin van de com petitie weigerde hij daar te spe len. HIJ won de arbltragexaak waar het uiteindelijk op uitdraai de. PEC Zwolle had belangstel ling. maar de transfer sprong af. Uiteindelijk besloot hij weer voor zijn oude club NEC te gaan spe len. Het contract geldt anderhalf jaar. Hij wordt naast zijn broer Jos en het nlet-famllielld Ronald de derde Hendriks bij NEC. DEN HAAG De vereniging van contractspelers (VVCS) heeft na de problemen, die eind vorige week ontstonden ln de CAO-on- derhandelingen tussen de VVCS en de FBO (de werkgevers) een communiqué ultgereven. De In houd hiervan is als volgt: De CAO-onderhandellngen tussen de VVCS en de FBO zijn onver wachts toch nog gestrand op een nieuwe uitleg van de FBO intake de salaris-paragraaf, waarover volgens de VVCS reeds overeen stemming was bereikt. Tijdens de zitting van de FBO en de VVCS delegaties op 23 februari bleek dat de FBO bij nader inzien niet bereid Is een normaal samenge steld minimumloon te accepte ren. Het voor de VVCS delegatie onaanvaardbare nieuwe FBO- standpunt komt erop neer dat premies door contractspelers in één maand behaald, moeten wor den Ingeleverd in een andere maand ter aanvulling van het wettelijk minimum-loon. Aange zien deze situatie is bereikt na een teer lange overlegperlode lijkt verder onderhandelen op dit moment zinloos. Komt de FBO op haar standpunt terug, dan Is de VVCS uiteraard weer bereid tot nader overleg. Onder de gegeven omstandighe den zal de VVCS de staatssecreta ris van CRM en andere betrokke nen op de hoogte stellen van de ontstane impasse. Alf Ramsey LONDEN De vroegere coach van het Engelse voetbalelftal, sir Alf Ramsey, is in onderhandeling met de voetbalbond van Koeweit om daar trainer van de nationale ploeg te worden. Ramsey, die in 1966 Engeland naar de wereldti tel leidde, was afgelopen week einde in Koeweit. Volgens Ram sey is hem een jaarsalaris van ruim 200.000 gulden geboden. Als Ramsey naar de oliestaat ver trekt is hij de tweede Engelsman die emplooi vindt in een van de oliestatcn. In 1977 vertrok Don Revie naar de Verenigde Arabi sche Emiraten, waar hij als bondscoach werkt. FC Dordrecht DORDRECHT Donderdag 15 maart gaat het bestuur van de sectie betaald voetbal een besluit nemen over het al of niet voortbe staan van FC Dordrecht. Het be stuur van de eerste divisieclub, de spelersraad en trainer Jan Rab zullen op deze bijeenkomst aan wezig zijn. Cesar Menotti MAR DEL PLATA Cesar Me notti, de trainer die het Argen tijnse voetbalelftal vorig jaar naar de wereldtitel leidde, heeft in Mar Del Plata nog eens ver klaard dat hij met het bestuur van de Argentijnse voetbalbond contractverlenging tot en met het volgende toernooi om de wereld titel, in 1982 in Spanje, overeenge komen is. In een gesprek met het bondsbestuur zijn de details van de contractverlenging nader uit gewerkt. TOKIO Volgens het Japanse persbureau Kyodo wil de volksrepubliek China de Olympische Spelen van 1988 organi seren. Rinus Gosens dat niet eerst contact is opgenomen met zijn organisatie, alvorens de moeilijkheden naar buiten te bren gen. „Dit is weer zo'n typisch staaltje dilettantisme van onervaren leiders in het betaalde voetbal. Er zijn ge noeg voorbeelden aan te geven waar wel correct is gehandeld, denk aan de kwesties Brand-AZ '67, Steehouwer- Volendam, Beenhakker-Go Ahead en Goedhart-FC Groningen." De Venlose aanvoerder Dick Advo caat betwijfelt inmiddels of Gosens een haalbare kaart is voor FC VW. „Vanwege de financiële situatie zie ik daar nog niet zoveel van terechtko men." De Hagenaar, die binnen korte tijd overigens weer naar Amerika ver trekt om daar voor Chicago Sting in de competitie te spelen, vindt het echter ook niet ideaal om met hulp trainer Vergoossen de competitie af te maken. „Die man is misschien best wel capabel, maar een oplossing lijkt het me niet." Het bestuur van FC VW gaat zich donderdag beraden over de opvol ging van Croon. Ex-international Jan Notermans schijnt op het verlanglijs tje van de club te staan. Deze trainer is momenteel vrij en zal derhalve de kosten voor FC VW „slechts" ver dubbelen, in plaats van verdriedub belen. Wanneer een nog clubgebon den man als Gosens wordt aange trokken. Om een royement als WON-üd te voorkomen, is evenwel ook Noter mans gebaat in een financieel ak koord tussen Croon en FC VW. De Noord-Limburgers praten binnenkort over een afvloeiingsregeling met Croon. Dit heeft de Chinese vice-premier Deng Xiaoping (Teng Hsiao-ping) verklaard tegenover de directeur van het persbureau, Takeji Watanabe In het gesprek kwam ook de deelne ming van China aan de Olympische Spelen van volgend Jaar in Moskou aan de orde. Xiaoping verklaarde dat dit afhankelijk is van het antwoord op de vraag hoe de kwestie-Taiwan wordt geregeld Het Chinese Olympische Comité maakt sedert 1958 geen deel meer uit van het IOC omdat in dat jaar Tai wan werd toegelaten tot het Interna tionaal Olympisch Comité. De Japanse stad Nagoya heeft on langs ook verklaard belangstelling te hebben voor de organisatie van de Olympische Spelen van 1988. LAUSANNE Komende donderdag zal in Lausanne de definitieve onder tekening plaatsvinden van het con tract tussen het IOC en de stad Los Angeles, waarbij de Olympische zo merspelen van 1984 naar de Ameri kaanse stad gaan. De hoogste verte genwoordigers van het organisatie comité uit Los Angeles, het Ameri kaans Olympisch Comité en het IOC zullen hun handtekening plaatsen op het document, waarvan de voorwaar den maanden van moeizaam onder handelen hebben gekost. De onderte kening had al op 29 januari moeten geschieden, maar moest worden uit gesteld, omdat de organisatoren uit Los Angeles en het Amerikaans Olympisch Comité het niet eens kon den worden over de verdeling van bet risico, dat de Spelen een financieel verlies zouden opleveren. Door het contract worden formeel alle finan ciële en andere verantwoordelijkhe den voor de Spelen overgedragen van de stedelijke autoriteiten van Los An geles aan het organisatiecomité en het Amerikaans Olympisch Comité. Het is de eerste maal, dat het IOC iets dergelijks doet. Tot dusverre was al tijd de organiserende stad verant woordelijk. Aangezien de belasting betalers er in Los Angeles weinig voor voelen voor het risico eventuele mil joenen-tekorten aan te moeten zuive ren en de stad in Californié de enige kandidaat was. werd tot deze nieuwe constructie besloten. Naar een woordvoerder van het IOC meedeelde, zal niet voorzitter Lord Killanin zijn handtekening zetten, maar vice-voorzitter graaf Jean de Beaumont. Lord Killanin brengt mo menteel namelijk een officieel bezoek aan West-Afrika. ABCOUDE Oud-wereldkampioen dammen Iser Koeperman (foto) heeft in Abcoude de eerste partij uit de tweekamp met Jannes van der Wal na 55 zetten met wit gewonnen. Koe perman, die momenteel ln de Ver enigde Staten woont, profiteerde in de slotfase toen de partij in een remise-stelling was gekomen van een blunder van de Nederlander. Van der Wal verbruikte veel tijd in de partij. Na dertig zetten had hij nog maar twintig minuten bedenktijd voor twintig zetten. Ook Koeperman kwam daarop in tijdnood want na 42 zetten hadden beide spelers nog drie minuten vóór acht zetten Na de vijf tigste zet bleef Van der Wal echter in hoog tempo spelen met het gevolg dat hij vrij snel blunderde. De twee kamp duurt tot 3 maart JOHANNESBURG - Zuid-Afrika heeft zich teruggetrokken uit het da mestennistoernooi om de Federation- cup. dat van 29 april tot en met 5 mei in Madrid wordt gehouden Dit ver klaarde Blen Franklin, voorzitter van de Zuidafrikaanse tennis unie in Jo hannesburg. Hij zei dat de beslissing was genomen om de Spaanse orgam satoren niet ln verlegenheid te bren gen. „Het bestuur van de Internatio nale tennis federatie en de voorzitter van de Spaanse bond, Pablo Llorens, hadden een dringend beroep op ons gedaan ons terug te trekken. WIJ heb ben het besluit onder protest geno men in het volle besef dat Zuid-Afri ka het recht heeft in dit toernooi uit te komen", aldus Blen Franklin. De Zuidafrikaanse afvaardiging zou hebben bestaan uit Oreer Stevens. Marise Kruger en Ilana Klost, met Brigitte Cuypers en Yvonne Vermaak als reserves Franklin was er zich van bewust dat de Spaanse sport federa tie vermoedelijk Zuid-Afrika het spe len belet zou hebben ondanks het ITF-reglement waarin staat dat er geen politieke bemoeienis mag zijn in een tennistoernooi. „Ik wil benadruk ken dat het terugtrekken van Zuid Afrika zuiver moet worden gezien als een gebaar van goodwill en om de tennlsbond van Spanje, een van de vriendelijkste landen ten opzichte van Zuid-Afrika, te vrijwaren van in cidenten". aldus Franklin STOCKHOLM In Zweden wordt een wettelijk verbod van het gebruik van hormoonpreparaten en anaboh- ca voorbereid. Rune Aangstroem. die binnen de Zweedse regering is belast met de portefeuille van sportzaken, heeft verklaard dat het Zweedse mi nisterie van gezondheid binnenkort een circulaire naar de huisartsen zal doen uitgaan, waarin wordt gevraagd actieve sportlieden dit soort midde len niet meer voor te schrijven. Aan de andere kant zal de import en het gebruik van hormoonpreparaten zonder medische indicatie strafbaar worden gesteld IJSSPEEDWAY - Roelof Thlja kwam op dc kunstijsbaan van Assen twee punten te kort om xlch te kwalificeren voor de finale van het wereldkampioenschap In tniell De Aaaenaar verprutste xljn konsen r.iet een nieuw motor blok Met een oud blok en drie roestige spijkers ging het beter, maar toen was de achtersUnd al te groot geworden De Rus Vladimir UaoebtU) won ln de Drentse hoofdstad, zijn landgenoot Anatoli Bondarenko deed hetzelfde ln West Berlijn BOBSLEE Het WestduiUe kwartet Stefan Oalsrelter. Hans Wagner. Heinz Busche en Die ter Oehhardt Is ln Kdnlngsaee wereldkampioen vtermansbob geworden BILJARTEN - De Belg Raymond Bteylaerta werd ln Den Haag niet alleen wereldkampioen ln het kunststoten, hij verbeterde, door 311 punten te scoren, ook het wereldrecord ln dat opzicht De Nederlandera Ceea van Oosterhout en Hans de Jager waren met een zeade en tiende, tevens laatste plaats aanmerkelijk min der kunstzinnig FIETSEN Hel Weatdultsr koppel Peffgen. Schütz heeft na de vierde nacht van de zesdaag se In Hannover de leiding overgenomen van de Australiërs Clark en Allan Op de derde plaat met een ronde achterstand staan Rene Pijnen met zijn Wcstduiste ploeggenoot Ounther Sehu mac her JAMMERKLACHT De moderne tijd staat ook niet stil. Neem bij voorbeeld de voetbaltrai ner. Vroeger was zijn bestaan enigs zins onzeker omdat hij ieder mo ment de laan uit gestuurd kon wor den. Wegens te weinig doelpunten, wegens het slechte weer. wegens ruzie met de sterspeler met dito allures, wegens het schokeffect en wegens alles wat er nog meer aan smoezelige excuses in de wasmand lag. Tegenwoordig gaat dat allemaal moderner, via een aardige omweg. Dat krijg je van dat democratise ren. Tegenwoordig gaat de spelers- raad met het bestuur rond de tafel zitten om de gerezen problemen be spreekbaar te maken. Want die voetballers zijn helemaal niet zo dom als ze doen. Het bestuur aan hoort de jammerklacht en hono reert het ontslagverzoek lichtvaar dig ln het volste vertrouwen dat niet de baas, maar de democratisch tot stand gekomen spelersafvaardi ging zo besloten heeft Alsof een eenvoudige spelersraad niet net als een hoogst gemiddeld bestuur zeer vlot door het rode licht kan geraken. Neem dus FC VW. Een club in het zuiden des lands; dat sluit nog aar dig aan bij de huidige golf van ont maskeringen, het anti-papisme. Ook bij FC VW klaagde de spelers raad na enig intern overleg zijn nood bij het bestuur. De klacht: we moeten te hard trainen. Hoe zegt u? We moeten te hard trainen. Wel één keer per dag en soms wel bijna twee uur achter elkaar. Schande! Dat is nog langer dan een hele voetbal wedstrijd duurt. Precies! Heren bestuurders, attentie. Hoe dient een bestuur te handelen als zo'n stelletje schoffelaars, aanko mende breedteaanbidders, misluk te afstandschieters en hoog-over tot ver-naast fetisjisten, komt vragen of de trainer ontslagen kan worden? Het bestuur kiest uit zijn midden de man met de grootste schoenmaat. Men stelt de spelersraad naast el kaar met het gezicht naar het trai ningsveld op. En de man met maat 46puntert ze een voor een tegen de deklat van het oefendoel Als dat niet helpt, lucht het in ieder geval op Wat doet FC VW? Dat ontslaat z'n trainer Op verzoek van de spelersraad. Dat helpt niet. Dat lucht niet op. Dat lost niks op. Het maakt alleen duidelijk dat we te doen hebben met een oude karika- 4 y - ij- tf. V tuur van onvervalst Hollands be taald voetbal. Betaald zeuren, zal je bedoelen IDEETJE De gracieuze ontmaskering van een stuk wandelende volgzaamheid met antiquarische waarde vond zondag middag plaats in Langs de Lijn. Een NOS-radioprogramma dat net als het ochtendblad De T. zich ten doel stelt vooral veel mooie kanten van AZ'67 te belichten. Koos Postema voltrok de executie. Ik geef toe, het slachtoffer zelf is nauwelijks meer dan het spreek woordelijke open doel waarvoor het makkelijk scoren is. maar toch. Hoe licht schiet Langs de Lijn op zo'n moment de bal dan niet naar de gaanderijen op één hoog waar het plebs zich vijf gulden per plaats vermaakt? Arie Ligthart dus De voorzitter van AZ'67 De zetbaas van ik en m'n broer De drogist van de hoek die van z'n stuk raakt van een nieuw ideetje en een nacht slecht slaapt als er weer een kist voordeel aanbie dingen is binnen gekomen Een man die er in slaagt om voor het front van de volledige sectie be taald voetbal, 36 gesjeesde Dé Stoepen bij elkaar, een meewarige glimlach op te wekken. Met de op merking dat subsidie het voetbal in de armen van de staat drijft; die zit te springen om de baas te gaan spelen van dat zooltje ongeregeld. En „de staat", dat is iets heel af schrikwekkends. Kortom die Vllé was eigenlijk best een prima keuze. Ais je het aanbod ziet. Koos Postema dus alleen voor Arie Ligthart die juist in het bezit was gekomen van een nieuw ideetje. De gemiddelde Nederlander, wijs ge worden na jaren minister-presiden ten op de vrijdagavond, houdt op zo'n moment een slag om de arm Behalve Arie. Die tuint er triomfan telijk met open ogen en beide benen in. Hij had een ideetje, gehoord waar schijnlijk Waarschijnlijk? Gehoord dus Het kwam hier op neer. Er dient in Nederland een superdivisie voetbal te komen. Los van de KNVB. want daar hebben ik en m'n broer te weinig te vertellen. Een superdivisie van acht clubs. Daaronder komt de eredivisie en daar weer onder de eerste divisie. Super, ere en eerste, de superlatieven zijn om tien uur weer te Petit Poids sur Mer met lichte zuiden wind gelost. De superdivisie werkt dan een dub bel programma af. Want als AZ twee keer per seizoen thuis tegen AJax speelt dan zit er meer volk op de tribunes dan één keer Ajax en voor de rest allemaal, om het her kenbaar en pijnlijk te houden. Vo- lendams Welaan, zo legde Arie geduldig uit, ieder jaar zien we toch ook hoe groot de kloof weer is tussen de bovenste acht en de onderste acht Oké. oké. u en ik weten dat hij maar wat zegt en dat die kloof helemaal niet bij nummer acht ligt. Dat AZ voor hetzelfde geld. een schot tegen de paal. een trainer met een toeter- tje en ondanks dat ik en m'n broer hun nering tot grabbelton verhef fen, ook bij de laatste acht verzeild kan raken. Dat AZ van z'n Arie zal ze leven dagen, misschien wel nooit in zo'n Superdivisie t erecht zou komen. Such is voetbal. Maar laat 'm nou maar even Want het werd nog veel aardiger Wat brengt ons de Superdivisie? Volgens Arie wordt de kwaliteit ge bundeld. varen de topclubs er wel bij en komt het publiek in bijkans niet te verwerken drommen weer naar de velden De rest van de clubs mag lekker rommelen in de marge, als ze AZ maar niet meer lastig vallen. En als ze maar tijdig hun voetballers aan AZ verkopen Of anders voor niks schenken of ruilen tegen een jutezak vol zwakke en kels. ouderdom en ander ernstig li chamelijk ongemak. Koos Postema begreep het voor treffelijk. Hij bundelde Arie's idee tje nog even. AZ wil gewoon goed voetbal, veel publiek, geen gezeur meer over subsidie die maar leidt tot staatsvoetbal. shirtreclame en voegde Koos er speels aan toe geen CAO voor voetballers. Daar was Arie alleen doorgebroken Hij legde aan en riep blij uit: „Inder daad. Dat gaat veel meer mensen trekken" En zo kwam het dus dat die CAO voor voetballers die er op l januari 1979 had moeten zijn, die vervol gens uit angsthazerij en in strijd met de werkelijkheid daags voor het debat over de CRM-begroting werd aangekondigd, maar die in werkelijkheid zeer ver van verwe zenlijking verwijderd is, zó kwam het dus dat die CAO voor voetbal lers er helemaal nooit kwam VERGELIJKING En nu we het toch over Alkmaar hebben, giften voor de actie „Geef 'm van Jet. beschadig AZ" blijven welkom, even nog iets over de zaak Pier Tol Vorige week werd die affaire behan deld door een arbitragecommissie van de KNVB. Die commissie is er nog niet uit en zal binnenkort een extra zitting aan deze merkwaardi ge handel in gratis voetballers wijden. Maar er werd vorige week ai druk gepleit door de verdedigers van bei de partijen Mr. C. A. J. Cru! voor de Rooms-Kathoiieke Sportvereniging Volendam en mr. B W. J. Bertels (een oud-hockeymedewerker van Trouw) voor AZ'67. In de pleiterij van mr. Bertels speel den enkele dagbladen een aardige rol. Om te beginnen waren dat Trouw, Het Parool, NRC/Handels- blad en het Noord-Hollands Dag blad. Die kranten hadden artikelen aan de affaire Tol besteed en dan met name aan Volendams boosheid nadat AZ's bestuderen hadden la ten weten dat ze. als ze echt kwaad zouden willen, ook de voetballer Kees Ouyt zo maar over konden nemen van Volendam Tsja, hoe vertaal je zoiets in het voordeel van AZ? Zo AZ'67 ver baast zich over de overvloedige pu bliciteit. die van Volendam-zijde ge durende de weken vóór de monde linge zitting van Uw Commissie in werking is gezet" Zo zat het dus niet. Althans zo zat het hier niet. Want Volendam heeft hier helemaal niets in werking te zetten. Dat bepalen we zelf wel. En als de dreiging Ouyt wordt geventi leerd te Alkmaar dan bellen wij Volendam op voor een afspraak en niet omgekeerd. Wij bedanken recht hartelijk voor de eer om ten bate van wie dan ook, maar vooral ten bate van AZ. misbruikt te worden Trouw. Het Parool. NRC/Handels- blad en het Noord-Hollands Dag blad. Toch 'n aardig rijtje Zou die Bertels er nog meer hebben-' Jawel, want hij was toch net op zoek naar de Grote Waarheid En waar bedient hij zich dan van van andere kranteknipsels Niet zo maar kranteknipsels maar stukjes van een jaar geleden uit het AZ bijzonder freundllche ochtendblad De T.. een stukje uit het Algemeen Dagblad en een stukje uit een niet nader omschreven provinciaal dag blad. Dat is De Stem. zo weten wij wel. Dat is ook een aardig rijtje De T.. het Algemeen Dagblad en De Stem Het is maar net waar Je Je vrienden zoekt. Nietwaar AZ' SNEEUW De devaluatie van de wereldwonde ren zet aardig door Een van de zeven wereldwonderen was een project van keizer Nebu- kadnezar in de zesde eeuw voor Christus De Hangende Tuinen, in derdaad. Ze zijn al lang verdwenen maar het schijnt iets aardigs te zijn geweest. Aardig genoeg om nog eens aan te denken. Maar om daar ook nog eens aan te gaan doen7 Nee Hoewei dus We maken een sprongetje naar 1979 na Christus Naar Den Haag om precies te zijn. Aldaar maakt men zich nog wel eens zorgen over de skiénde Nederlander die slechts bij hoge uitzondering in eigen land de lange latten kan onderbinden En zo lang er bij het Kopje van Bloe- mendaal geen lift is. blijft het ook dan nog behelpen Vandaar dat de wintersportonder nemer Aad Duijvestein een machtig mooi plan heelt bedacht Er dient in Den Haag. maar als de gemeente weer met allemaal voorschriften en zo komt. dan maar ergens anders, een echte besneeuwde overdekte skipiste te komen. Kosten? Uit de losse pols gerekend zo'n dertig mil joen gulden Er schijnt zelfs enige animo te zijn om te investeren in de overdekte Nederlandse Alpen. Men krijgt hiervoor een skipiste die veertig meter hoog is. honderd me ter lang. bedekt met poeder uit een Amerikaans sneeuwkanon en mét een heuse skilift. Restaurantje, bar retje. winkeltjes d'r bij om de zaak aardig aan te kleden en daar heb ben we dan de Hangende Skipiste van Duijvestein. t Is té hopen dat het slaagt. Dan maken wij met onze plannen voor een overdekte Atlantische Oceaan voor zeezeilers in Utrecht, het over dekte autoracecircuit te Berkel En schot en de overdekte Proftour door Nederland voor wielrenners langs enkele aantrekkelijke dorpen en door alle provincies, ook een aard) ge kans Animo genoeg INDRUK Jij nog wat Brak*1 Onze J. C Brak; Jazeker Ik moet zeggen dat ik diep onder de indruk ben van de voortreffelijke wijze waarop voetballers die voor minder dan 100.000 gulden per Jaar niet op wensen te treden, zich door de moei lijkheden van de afgelopen maan den heen hebben geslagen. Fantas tisch Het enige dat ze op peil kon den houden, hun conditie, is er zelfs helemaal bij ingeschoten Zeker al lemaa) ingesneeuwd gezeten in de bungalow, he mannen. Enfin, ze gaan het nu nog uitpraten ook Want het blijven echte profs; niet voetballen maar oh'en Daar zullen ze van schrikken. Nog iets? Onze J C. Brak: Jawel. Nou moet ik even oppassen want iedere keer als ik die naam uitspreek krijg ik een lachstulp aangevuld met een hik bui, rolprent en langstrekkende gekte Voorzichtig dus. Daar komt ie: Hans Krahahahahaay. Nog een keertje dan. Hahahahahans Kraha hahah. Kraay Amertkahahahaans voetbal. Prahahahhaachtige voor uitzichten Fantahahahahastische publieke belanhanghanghangstel ling Er iets van mahahahahaken Ohohohohoakland 8 tempers Con trahahahahahact van een jahaha hahaar Die zit nu in Canadahaha haha Verkocht met z'n hele haha hahandeltje We moeten dat Amert kaanse avontuur echt seneus ne men Want ik moet op m'n gezond held letten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15