WIM JANSEN, DE UITZONDERING Nederland Duitsers falen tegen Malta: 0-0 Overwinning Club Brugge ■lederlaag tegen Italië (3-0) bedenkelijk voor instelling spelers B Positie van trainer bij VVV besmet verklaard Ook extra spitsen helpen niet Feyenoord beter op dreef in Italië - AANDAG 26 FEBRUARI 1979 SPORT TROUW/KWARTET 9 a' r 'e, id door Matty Verkamman \n MILAAN Misschien was het zijn aanvoerderschap dat Wim Jansen voor één keertje, zij het nog flauw- hcl Ijes, tot een pinnige veroordeling 'an verleidde. De ingetogen en om die reden bij de jonge Oranje-garde zo ;ewaardeerde vedette deed na de tfgang van San Siro warempel zijn mond open; de muis die piepte. Eerst een beetje vaag, maar nog duidelijk genoeg om zijn ergernis kenbaar te maken. de ,Het wordt tijd om eens te gaan praten". Met wie, waarover? Jan sen beantwoordde die vragen niet tt nauwelijks, glimlachte wat, maar scheidde vervolgens toch een ,"J voor zijn doen gepeperde uitspraak Inklaf. „Hoe moeten die gasten straks res verder? Ik vraag me af wat ze de 01 laatste tijd allemaal hebben ge- Dus tóch een kwestie van zwak professionalisme, van gebrek aan •oncentratie en aanpassing. Na- uurlijk heeft niet iedereen het Jvoetbal)karakter van Wim Jansen, t^fln een wereldje waar in zekere gla- nour, soms spanningsvolle onder- pi en c( J^linge verhoudingen, excuses voor- 1 ''af en nu ook nog een moeizame aanloop zo vaak een dominante n "trol spelen, zal het voorwaar moeite ap eci - kosten om gefixeerd te blijven op je wezenlijke vak. Maar hoe bestaat het, zo kan men zich afvragen, dat uitgerekend een man van 32 jaar er als enige in slaagt zijn goede ni veau te handhaven. Terwijl de meesten de indruk wekten voor het eerst een nieuwe sport te beoefe nen, was het effect van twee maan den vorstverlet bij Jansen prak tisch onzichtbaar. Dat zal met het begrip instelling hebben te maken. Reservekeeper Pim Doesburg meende in dat opzicht over zijn kleine stadgenoot: „Al moet-ie om twee uur 's nachts spelen, dan nog merk je niets aan 'm". Anderen, met minder profgevoel uitgerust, haalden er nog niet eer der opgesomde belemmeringen bij om het eigen falen wat draaglijker te maken. René van de Kerkhof, die zijn 29ste interland als een per soonlijk Oranje-dieptepunt zonder weerga mocht beschouwen, viel nu zelfs over de aan hem toebedeelde linksbuitenplaats. Eén finale-helft op die flank maakte eerder zijn WK-toernooi in 1974 alsnog tot een succes en daarna heeft hij zowel bij PSV als in het Nederlands elftal ook nog regelmatig voldaan als lin kerspits, maar nu heette het plotse ling: „Een spits zet je toch ook geen voorstopper". Voorts bleek de recordhouder aan Jan Zwartkruis bespreekt direct na het rustsignaal de situatie met Wim Jansen. overtredingen binnen de Oranje- ploeg (vijf stuks, broer Willy die vier keer werd afgefloten door de zonderlinge Rainea, volgde hem op de voet) voornamelijk en ten zeer ste ontstemd over het wangedrag van de Italianen. „Die Gentile maakte smerige overtredingen, hij had eruit gemoeten". Voor het ove rige tilde de man, die in het veld nogal wat irritatie de vrije loop liet, niet al te zwaar aan het hele gebeuren. „Onder deze omstandig heden was geen prestatie te leve ren. En zeker niet tegen zo'n sterke tegenstander. Het Europese kampi oenschap blijft voor mij belang rijker". Een aanzienlijk treuriger gezicht trok Jan Zwartkruis, de bonds coach die zo lang voor een neder laag gespaard bleef, maar er nu inmiddels twee op rij te pakken heeft. In Düsseldorf verbond de keuzeheer niet al te veel conclusies aan de loterij tegen de Duitsers, maar dit keer wendde hij de „om standigheden" niet aan als volledig excuus. Zwartkruis: „Natuurlijk kom je bij een normale vorm an ders uit de slag. Maar ik heb nu fouten, persoonlijke fouten op amateurniveau gezien. Het collec tief kan zoiets nog wel opvangen, maar ook het collectief heeft ge faald. Verschillende spelers zijn niet dominant genoeg om hun per soonlijkheid te etaléren". In feite had Zwartkruis geen goed woord over voor zijn troepen. Sa menvattend stelde hij: „Het was chaotisch, er is niet economisch gespeeld. Er werden voornamelijk ballen achter de man gespeeld. En ja. bij onvermogen houdt alles op, hoewel niemand mij wijs kan ma ken dat deze jongens niet beter kunnen". Sectiebestuurslid Herman Chou- foer was ongeveer de enige die de falende formatie nog enigszins wil de verdedigen. De eigenzinnige Ha genaar riep onmiddellijk na de ge flopte partij in een microfoon dat er geen sprake was van een wan prestatie. „Want dan speel je opzet telijk slecht". Hij voegde daar een merkwaardig geluid aan toe. „Het Nederlands elftal moet een neder laag kunnen accepteren. En de pers ook". er Matty Verkamman LAAN Als het nu maar wil dooien, dan wordt volgende ;k de competitie in het betaalde voetbal hervat. Dat wordt probleem met al die „ontwenningsverschijnselen" bij de Iers, zo waarschuwde KNVB-arts Frits Kessel weken gele en dat is een probleem, zo bewees het Nederlands elftal erdagmiddag tijdens de interland tegen Italië. De profs PSV, AZ en een enkele andere club hadden lood in de ïen, geen maatgevoel in de voeten en een anti-vorm van lste. Het gevolg was een kansloze nederlaag (3-0) die via ?r geluk dan wijsheid plus een zekere desinteresse bij de ianen niet dubbel zo dik uitviel. lat het hier slechts een oefenpar- betrof, bleef de schade beperkt iet niet zo meetbare begrip presti- Dat kan bij het afsluiten van we oefenduels vervelende finan- consequenties hebben, want 3-1 ■0 nederlagen tegen achtereenvol- i West-Duitsland en Italië, verho- de marktwaarde van 's werelds mer twee niet. Anderzijds blijven ip het bondsbureau lucratieve liedingen binnenstromen die niet gehonoreerd kunnen worden. En neer het echte interlandsucces It gecontinueerd voor de Euro cup gaat het vooralsnog voor de zit het wat dat betreft ook wel goed. t de sportieve prestatie van za ag in het halfvolle San Siro-stadl- lie zelfs de extreem lange peri- van non-activiteit in aanmerking imen van een uitermate be vend gehalte was. De zoveelste nvaller trouwens in een oefen- itrijd; even afgezien van de direc- K-probeersels tegen Israël, Tune- in Oostenrijk, heeft Oranje sinds succes van Duitsland '74 slechts van de negen vriendschappelijke itrijden gewonnen. Dat staat niet trhouding tot de resultaten in de ld- en Europa Cup. chalance wijst op een bepaalde nonchalan- n een merkwaardige profinstel- bij de heren internationals: vol- ls het erom gaat, enigszins freew- :n in andere gevallen. Een pre- van duizend gulden bij een ne- ag, zoals tegen Italië, is ook Nu valt daar tegenin te brengen dat elke voetballer er baat bij heeft om te winnen, maar afgaande op de instel ling, de mate van concentratie, orga nisatie en inzet, werd die wens in Milaan door velen met een korreltje zout genomen. Behalve Wim Jansen, de strijdbare Piet Wildschut en de goede, dynami sche invaller Johnny Metgod, liep geen enkele veldspeler op zijn (win tertenen. De ontgoochelde bonds coach Jan Zwartkruis vroeg zich niet voor niets af waarom Jansen de onge twijfeld ook bij hem aanwezige han dicap wel anderhalf uur de baas kon. Jansen toonde zich een voorbeeldig captain, maar vond amper navolging. Eerst maakte de Feyenoorder Gian- carlo Antognoni het leven zuur en in de tweede helft schakelde hij over naar de positie van voorstopper waar hij de begaafde Paolo Rossi nauwe lijks nog aan de bal liet komen. Onge veer hetzelfde gebeurde in Buenos Aires tijdens Nederland-Itallë. Toen nam Jansen na rust de dekking van de schutterende Johan Neeskens.ten opzichte van Rossi over. Drama Neeskens heette dit keer Ernie Brandts. De jeugdige PSV'er beleefde een klein drama. In de chaos van de complete PSV-verdediging doolde hij eenzaam rond, steeds op zoek naar de sierlijke spits van Lanerossl Vincen- za, maar hem zelden vindend. Toen hij bij een correcte sliding na een aanvankelijke misgreep op Tardelli ook nog ten onrechte een penalty tegen kreeg van de zeer zwakke flui tist Rainea, verdween volgens Zwart- Ernie Brandts speelt de bal weg voor de voeten van Tardelli en zal voor die actie met een strafschop worden bestraft. kruis bij hem alle vertrouwen. In de rust werd hij dan ook gewisseld voor zijn clubgenoot Huub Stevens. Deze debutant baarde onmiddellijk opzien door de bal verkeerd op zijn hoofd te nemen, waarna Rossi uit een aantrek kelijke positie naast schoot. Naast Jansen dus alleen een redelijke beurt voor Wildschut en een goede voor Metgod. Wildschut deed het als back verdienstelijk tegen de ver maarde Franco Causio. In de tweede helft schoof hij op naar de positie van Jansen, waar hij intelligentere daden verrichtte dan Jan Peters en Willy van de Kerkhof samen (de onzekere Poortvliet nam het toen van hem over tegen Causio, terwijl Stevens van geluk mocht spreken dat zijn opponent, de uitblinker van de eerste helft Roberto Bettega, 3-0 genoeg In de bloedeloze voorhoede was René Kerkhof vormden het sprekendste bewijs van al het onvermogen. Van Kraay plaatste geen bal goed, organi seerde niet, was kortom uitzichtloos bezig. René van de Kerkhof speelde voorts dom en irritant. Toen het maar mis bleef gaan met de wispelturige aanvaller, zocht hij zijn heil in agres sief gedrag, hetgeen ephter niet hem maar Wildschut bij zijn eerste (harde) overtreding tegen Tardelli een gele kaart kostte. Eerder was Gentile een strafkaart voorgehouden wegens slaan naar Willy van de Kerkhof. Naast de ruwe Van de Kerkhofs had aan de andere kant de hakker Oriali beboet moeten worden. Toch overtrof Nederland ook deze tegenstander weer ruim qua overtredingen: 25 te gen 14. vond). Metgod bleek in de laatste twintig minuten ook meer power en gevoel voor richting te hebben dan de rest. van de Kerkhof overigens niet de enige die een ruime onvoldoende scoorde. Johnny Rep. een man die bij Bastia wel in zijn ritme is gebleven, bracht er evenmin iets van terecht. Omgeven door zovele zwakkelingen Zwartkruis heeft op het punt gestaan werd zijn verlangen naar combinatie evenwel niet gehonoreerd. Dom Het centrum van Kraay-Brandls en de vleugelspitsen Rep en René van de MSTERDAM De vereniging m Nederlandse oefenmeesters VON) heeft teleurgesteld gere geerd op het op non-actief stel- van Hans Croon door FC VV. De WON heeft inmiddels t positie van hoofdtrainer van Venlose vereniging besmet :rklaard tot het einde van de ainingsovereenkomst. Elk VON-lid dat toch in die positie iat optreden zal door het VON-bestuur worden geschorst s lid en worden voorgedragen j de ledenvergadering voor roy- nent. e voorzitter van de WON, Jaap in der Leek, was erg verbaasd 'er het besluit van FC VVV: Iet beleid van het bestuur van VV duidt op een grote onerva- nheid. Ze hebben eerst alles in publiciteit gebracht en willen pas overleg. Ze hadden dat 'ter andersom kunnen doen, dan d er misschien wel een goede geling getroffen kunnen orden". lap van der Leek is van mening M de situatie, die nu is ontstaan, Melig is voor de club en voor de trainer. En ook het gehele betaal de voetbal is er zeker niet bij gebaat. Van der Leek: „De politi ci, die het betaalde voetbal met argusogen volgen, zijn uiteraard op hun teentjes getrapt. Zij zullen nu wel denken: wordt er zo met ons overheidsgeld omgespron gen? Het bestuur van VVV volgt hetzelfde beleid als onze voorzit ter van het sectie-bestuur, de heer Eric Vilé. En dat heeft niets te maken met een plausibel beleid". Het is bekend dat de financiële situatie van FC VVV niet al te rooskleurig is. Ook daarom komt het besluit om Hans Croon op non-actief te stellen nogal als een verrassing. Ze zijn namelijk wet telijk gedwongen om hem te betalen. De spelersraad van FC VVV heeft Inmiddels een aantal kandi daat-opvolgers op schrift gesteld, waarvan Rinus Gosens de groot ste kansen lijkt te maken. Gosens staat echter nog onder contract bij Eindhoven, de club die hij aan het eind van het lopende seizoen noodgedwongen moet verlaten. Het bestuur van FC VVV heeft een communiqué uitgegeven, waarin het besluit om Hans Croon op een zijpad te zetten wordt verklaard. Het bestuur stelt dat de laatste tijd duidelijke verschillen aan het licht zijn ge komen betreffende inzichten van bestuur en trainer over de te ne men maatregelen zo snel moge lijk uit de crisis bij VVV te ko men. Die crisis was ontstaan toen onlangs de spelersraad het ver trouwen in Hans Croon opzegde. De werkzaamheden van Croon worden voorlopig waargenomen door hulptrainer Vergoossen. VVV hoopt de kwestie rond Croon binnen drie weken hele maal afgewikkeld te hebben. hem of René van de Kerkhof door Adrie Koster te vervangen, maar juist nadat de rechtsbuiten van Roda JC zich had warmgelopen, meldde Willy van de Kerkhof zich af en mocht Metgod opstaan. Tussen de gebrekkige spitsen moest de teruggehaalde Kees Kist natuur lijk wel mislukken, maar de spits die een vaste plaats in de selectie claimt, paste zich wel heel gewillig aan bij het treurige niveau van zijn makkers Zijn beste schot kwam aardig in de richting van de leeg gebleven tweede stadionring en leverde hem een ver nietigend gefluit op. Tegenover het verbijsterende gedoe van Nederlandse kant. stelden de Ita lianen eigenlijk alleen in de eerste helft attractieve daden. Het verfoeide cattenacclo mag dan in zijn meest extreme vorm een beetje zijn uitge bannen, toen Oranje na rust zowaar een overwicht had, trok het team van Bearzot zich toch weer vaak massaal terug. Waarschijnlijk behoedde dat de vice-wereldkampioen voor een nog grotere blamage, zoals ook de rust pauze na de tweede goal toen regel recht op een echec afkoersend Neder land wel aardig uitkwam. Onder aanvoering van de getructe grijsaard Bettega (toch pas 29 jaar) werden de PSV'ers aanvankelijk aar dig uitgetikt en doorgedraaid. Bin nen vijf minuten leidde dat tot reële maar gemiste kansen voor Bettega zelf en Antognoni. Korte tijd later was het wel raak. toen Bettega ander maal Poortvliet kwijt was en een ac tie van Scirea afrondde: 1-0. Tien LA VALETTA Het gelijke spel van 0-0 ln La Valetta op Malta moet als talen van het Westduitse nationale elftal aangezien worden. In de eerste wedstrijd in de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap voor lan denteams was er maar één sterke Duitse speler: doelman Sepp Maier, die zijn 92e interland speelde. Maler bleef meester in kansrijke situaties voor Malta, een van de dreumesen uit het Europese voetbal. De overige tien faalden schromelijk, met name als het op afwerken van de kansen aankwam. West-Duitsland was beter dan Malta, natuurlijk. Klasseverschil is altijd wel te zien. De ploeg van Derwall, die voor de vierde keer verantwoordelijk coach was. kreeg ook meer kansen, maar benutte ze niet. Een gedegen voorbereiding, al dagen op Malta pre sent en dus ook enigszins aangepast aan het onwennige klimaat, ten spijt. Tot de rust bakten de Duitsers er hoegenaamd niets van. Ze hadden hun handen vol aan de beweeglijke Maltezers, die met de orkaanachtige wind in de rug het doel van de supe rieure Maier belegerden. In de tweede helft kregen de Duitsers de wind mee, maar de omstandigheden verander den niet. Op Duitse bodem zou dit Malta, met de drie gebroeders Xüreb, een eenvoudige klus zijn. De ploeg had immers al met 7-0 in en van Wales verloren. Coach Derwall ^ge bruikte een beeldspraak om zijn ploeg te verontschuldigen. „Op dit veld was even moeilijk te voetballen als voor Picasso om op een tapijt te schilderen." De tekortkomingen in de Duitse aan val kwam in de tweede helft aan het licht. Met steun van de storm durfde Derwall toen doelpunten uitbleven het aan om verdediger Zewe te wisse len voor de pure spits Topmöller. Het hielp niet. Ook niet de vervanging van Rummenlge, een van de beste voetballers van Duitsland op dit mo ment zo niet de beste, door Allots. Deze Ingreep leek succesvol, maar Allofs, die alleen voor doelman Scibe- ras opdook, schoot rakelings voor langs. Een kwartier voor tijd passeer de Cullmann de uitblinkende doel man wel, maar verdediger Emmanuel Farrugia zag kans de bal voor de doellijn te stoppen. Kort voor tijd nam specialist Bonhof een vrije schop, zoals in december tegen Ne derland, maar weer redde doelman Sciberas. De Duitsers verlieten met gebogen hoofden het harde veld in La Valetta. Ze hadden gefaald, dat was duidelijk. Excuses ware nauwelijks mogelijk. Geluk hadden ze niet gehad, dat moet gezegd, maar Malta ook niet. In dat geval zou de verrassing namelijk nog groter zijn geweest, want spits Splterl kreeg enkele goede kansen en was het alleen aan Maier te danken dat het 0-0 bleef. Sporttoto 13-2-31- -1-2-3-1-2. Aantal deelnemen 120.850. Inleg: 381.008 gulden. Prtjzenbedrag: 180 978 gulden, 80 cent Eerste prijs: 72.391 gulden 52 cent, tweede prijs 45.244 gulden 70 cent, derde prtje: 63.342 gulden, 58 cent. Lotto Lotto nummer 8 De winnende getallen sljn: 1 -10 - 18 23 24 35. Reservegetal: 8. Aantal deelnemen 821 351 Inleg- 3 525 289 gul den Prtjsenbedrag l 674 512 gulden 51 cent Eer ste prijs 586 079 gulden 38 cent, tweede prijs: 167.451 gulden 25 cent. derde prijs 251 176 gulden 88 cent. vierde prijs 334 902 gulden 50 cent. vijlde prijs: 334.902 gulden 50 cent. Duitse lotto Dc wlnnenede getallen zijn: 9 14 - 23 24 41 - 42. Reservegetal: 8. Splel -77- 3859515. Programma Eredivisie 1. Wales 2. West-Duitsland 3. Malta 4. Turkije 2 2 0 0 40 8-0 ...10101 0-0 ..20111 0-7 1 0 0 1 0 0-1 minuten later stond het 2-0, toen Ros si het presentje van Rainea ln dank aanvaardde. Te ztoaar Gelet op het gerommel achterin leek Piet Schrijvers rekening te moeten houden met een Ajax-Bayern-score. maar de Italianen, die 2-0 al een mon sterscore vinden, hielden het voorts op een enkele penetratie. Soms was de uitvoering daarvan briljant en snel. De laatste goal was er het voor beeld van. Cabrini zette bekwaam op. Bettega plaatste met een subtiele schijnbeweging het centrum op knik kende knieën en de afwerking van Tardelli was tenslotte voortreffelijk en gericht: 3-0. Nog even Nederland, of liever PSV met z'n zeven internationals. Trainer Kees Rijvers bleef bij zijn afwijzing van deze wedstrijd: „Veel te zwaar, ook in het geval van een normale hervatting. Het is voor elk land zaak om van het Nederlands elftal te win nen". En over zijn eigen, veelal vorm loze spelers: „We moeten helemaal opnieuw beginnen". ITALIt-NEDERLAND 3-0 (3-0) 10: Bettega 1-0, 18 Rossl (penalty) 2-0. 43: Tardelli 3-0. Schelds- rcchter: Rainea (Roemenië). Toeschouwen: 75 000 ITALIr. Zoff (Conti); Oentlle, Scirea. CollovaU, Cabrini (Malderai; Orlall. Tardelli (ZaccarelU), An tognoni; Causio, Rossl, Bettega. NEDERLAND: Schrijvers; Poortvliet, Brandts (8tcvens), Van Kraay. Wildschut; WUly van de Kerkhof (Metgod), Jansen. Peten; Rep, Kist. Rene van de Kerkhof MALTA: Sciberas; Buckingham, Holland. Edwin Farrugia, ButUgleg; Joe XQreb. Raymond XQreb. Emmanuel Farrugia; Magro, Splterl (Seycheli), Oeorge Xüreb. WEST-DUITSLAND: Maler; Dlett. Zewe (Top- mOUer). Förster. Kaltz; Cullmann, Bonhof, Hans! MOller; Abramczlk, Fischer, Rummenlge (Allofs). FRANKRIJK Frankrijk heeft in het Pare des Prin ces in Parijs de wedstrijd ln groep vijf van de voorronden van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen tegen Luxem burg met 3-0 gewonnen. Vijf minuten voor de rust zette Jean Petit de Fransen op voorsprong. In de 60e minuut zorgde Albert Emon voor 2-0 en Jean-Francols Larios bepaalde in de 78e minuut de eindstand op 3-0. Er waren 45.000 toeschouwers in Parijs. GROEP VIJF: 1. Frankrijk3 2 1 0 5 8-3 2. Tsjechoslowakijc 1 1 0 0 2 3-1 3. Zweden2 0 1113-5 4. Luxemburg2 0 0 2 0 1-6 SOVJET-UNIE BOLOGNA Het nationale voetbal elftal van de Sovjet-Unie heeft in Bologna de vriendschappelijke wed- Eindhoven een strijd tegen een experimenteel Ita- wedstrijd tegen liaans elftal met 3-1 gewonnen. De ruststand was 2-0. Voor 25.000 toe schouwers scoorden Oleg Blochln (17), Makowikov (28) en Gazzajev (76) voor de sterkere Russen. Het Itall- 'aanse doelpunt werd in de 74ste mi nuut gemaakt door Altrobelli. NAC-PEC Zwolle FC Twente-FC Utrecht Volendam-MVV Roda JC-NEC Feyenoord-Sparta Vitesse-FC Den Haag FC VVV-AZ'67 PSV-Haarlem Go Ahead-Ajax Eerste divisie Fortuna SC-SC Heracles SC Heerenveen-De Graafschap FC Dordrecht-SVV Excelsior-SC Amersfoort FC Groningen-SC Vcendam FC Wageningen-Willem II FC Vlaardingen-FC Den Dosch Eindhoven-SC Cambuur Telstar-FC Amsterdam AVELINO Feyenoord heeft in Ave lino bij Napels in een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Italiaanse eerste divisie club Avelino gelijkges peeld: 2-2. Bij de rust stonden de Italianen roet 2-1 voor. De Rotterdammers namen in de 20e minuut de leiding door een treffer van Petursson. De Italianen kwamen op gelijke hoogte na een verdedi- gingsfout van Budding en namen kort daarna de leiding uit een straf schop. die door doelman Treytel was veroorzaakt. Na een kwartier ln de tweede helft zorgde Petursson voor de gelijkmaker. Er waren in Avelino 10.000 toeschouwers. FC Twente speelde dit weekeinde twee vriendschappelijke wedstrijden. Zaterdag werd Helmond Sport op ei gen veld met 0-4 verslagen. 150 toe schouwers zagen Van de Vall, Llnd- stad (2) en Pahlplatz scoren. Giste renmiddag won Twente met 2-6 van Budel. Thoresen was met drie doel punten het meest succesvol. In Hapert speelde eerste divisieclub vriendschappelijke de club van die naam. Uitslag 4-2 voor de amateurs met doelpunten van Van Tuyl (2). Cox en Maas voor Hapert en Posthu- ma en 8oers voor Eindhoven. 500 toeschouwers zagen Eindhoven ver liezen. Het was de tweede Russische zege ln enkele dagen tijd. Twee dagen eerder wonnen de junioren eveneens In Bo logna met 1-0. Roda JC heeft ln Luik met 0-1 verlo ren van de Belgische eerste klasser Standard Luik. Het doelpunt werd in de 80e minuut gemaakt door De Ma- tos. Er waren 5000 toeschouwers. BRUSSEL Dit weekeinde geen competitie ln België, maar west-duitsland de eerste wedstrijden in de kwartfinales van het toernooi om darmstadt de nationale beker. De topper in die kwartfinales tussen Club invijandme" Brugge en Beveren werd met 2-1 gewonnen door de thuisclub, interland Maita-West-Duitsiand Beerschot zegevierde met 1-0 over Lokeren, terwijl de twee !|echt« wedstrijd gespeeld.' overgebleven clubs uit de tweede klasse kansloos ten onder P.*™*?}'8'' '*r""<^nt!ra gingen. Anderlecht versloeg Ostende met 5-0. en Aalst moest tegèn Eintr.cht B«u^hw«ï a,' vier treffers incasseren tegen Waterschei: 0-4. thuisclub kon pu in de voorliet*te minuut de gelijkmaker scoren. In de cU. de duurste Britse voetballer (vier miljoen 20e minuut gaf Krause Eintracht rif Kulden), kwam ln de tweede helft als invaller ln leiding ln de 89p ppnlKpprrtp Flwl r, het veld HIJ scoorde niet Need ham en Btrtles egaliseerde Elgl. Er deden het wel ArsenaJ-Wolverhompton Wander Waren Slechts 10.000 tOeSChOUWerS. er» 0-1. Birmingham City Tottenham HoUpur 14). Bolton Wanderers-Chelsea 2-1. Coventry City- Manchester City 0-3. Derby County-Liverpool 0-2. Everton-fpswich Town 0-1, Manchester United- Aston Villa 11. Norwich City-Middlesbrough 10. Nottingham Forest-Bristol City 2-0, Queens Pork ENGELAND LONDEN Het eerste volledige voetbalprogramma ln de Engelse lea gue sinds vele weken met tientallen afgelastingen wegens sneeuw en ijs gaf een reeks van verrassende uitsla gen te zien. Het betrof vooral de drie belagers van lijstaanvoerder Liver pool. dat zelf in Derby tegen County een knappe overwinning (0-2) be haalde. Titelverdediger Nottingham Forest behaalde een overwinning met 2-0 op Bristol City. Trevor Fran- Stand aan de kop: 1 Liverpool 2 Arsenal 3. Everton 6. West Bromwlch Albïön 25 18 3 3 41 58-10 •27 14 8 5 38 45 23 27 13 10 4 38 37-23 28 12 9 6 35 51-33 24 18 6 4 34 49 28 SPANJE De uitslagen' Real Zaragoza-Kspanol 8-1. Real Socledad-AtleUco Madrid 0-2. Rayo Vallecono Sporting OlJon 2-1. Sevllla-Ceita Vigo 1-0. Hanton- der-Huelva 10. Salamanca-Athletic de Bilbao 1-0, Real Madrid-Los Polmos 1-1. Barcelona-Hercules Alicante 34). De kop van de ranglijst Is: 1 8portlng OlJon 29 punten (34-211, 2. Real Madrid 29 (35-24). 3 AUetl- co Madrid 26 (40-29), 4. Barcelona 25 <48 22).

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 9