V. Nü3r Ik zou best af en toe willen werken, maar wie wil me hebben? -20; -26; Veiling OH 'DOE MEER MET MINDER GELD Sotheby MakvanWaay SONNEHEERDT familie Dagelijks over de krant STICHTING TEHUIZEN SONNEHEERDT nog steeds actueel goed reclame medium gezellig en krities Huisvrouw kan méér dan huishouden. Waarom niet méér part-time banen? Huisvrouw, probeer bij te blijven. Wat kunnen uitzendbureaus voor u doen? VRIJDAG 23 FEBRUARI 1979 TROUW/KWARTET f' >;.r{ strijkvrij f,v) Strijkvrije dekbedovertrekken van polyester/katoen. In vee! modieuze en vrolijke dessins. Goed te kombmeren met de effen hoeslakens. *m#| 0^0^ 1 pers. sloop 39,75 NU 2 pers. 2 slopen 65,- -55; Stretch badstof hoeslakens, voor heerlijk slaapcomfort Elastisch, passen dus altijd. Zijn gemakkelijk wasbaar en hoeven absoluut niet gestreken te worden. Heldere effen kleuren. 'n Hardlopend artikel in de Hema. Dat betekent voordeel voor u! 1 pers. 23,75 2 pers. 29,75 Moderne herenslips met opening. Uni of met dessins. In allerlei kleuren, van 100% katoen. Maten 4 t/m 7. Perfekte pasvorm, prettig prijsje 4,- Hemax-o-Matic. Het overbekende wasmiddel voor elke grote was. Met waterontharder. Laag schui mend, veilig voor elke wasmachine. Is 4,75 voor 2 kg. toch al goedkoop Krentenslofje, heerlijk vers en rijkelijk gevuld met krenten en spijs. Weegt ca. 400 gram. Normaal 1,65 Douchegordijnen.In mooie ef en kleuren en diverse leuke dessin! nsi Twee maten: 180x200 cm 14,75 NU Aanbiedingen geldig t/m 27 februari kunstveilingen op dinsdag27 februari 1979 en volgende dagen. Kijkdagen: vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 februari van 10.00-16.00 uur. Kunstveilingen Sotheby Mak van Waay B.V. Managing director J. P. Glerum, Rokin 102, 1012 KZ Amsterdam,Tel. 020-246215. v Bij de Vereniging Chr. Blindentehuis ERMELO is de functie vacant van VOORLICHTER/ PROPAGANDIST Bovengenoemde Vereniging is de steuninstelling van de Sonneheerdtstichtingen Tehuizen en Werkplaatsen, die respectievelijk huisvesting/ver zorging en arbeidsmogelijkheden bieden aan vol wassenen- en-vakonderwijs aan jeugdige visueel gehandicapten. Taken: informatie over Sonneheerdt, het werven van vrijwillige medewerk(st)ers en (in)direct van leden en donateurs, het organiseren van avonden ten bate van Sonneheerdt, w.o. zang-/concertavonden, het houden van lezingen. Vereisten: een positief christelijke overtuiging, goede contactuele eigenschappen, goede uitdrukkingsvaardigheid in woord en ge schrift, leeftijd niet jonger dan 30 jaar. Belangstellenden worden verzocht schriftelijk te sflliciteren bij de directeur der Vereniging, Postbus 600. 3850 AP Ermelo. Gercfi van Leeuwarden-Weit Van de 5% obligatielening 1960 van de Gereformeerde Kerk van Leeuwarden-West zijn uitgeloot: 17 stukken 1000,genum merd: 20 -31 - 57 - 66 - 85- 115- 116- 172 - 186 - 203 - 234 - 259 - 309 - 323 - 335 - 351 en 389; en 2 stukken 500,— ge nummerd: 418B en 446B. Aflosbaar 1 maart eus. De stukken zijn betaalbaar bij de Alg. Bank Nederland te Amsterdam, Rotterdam, 's Gravenhage en Leeuwarden. JUWELEN, GOUO. en ZILVER Jfc- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19 Tal. 023-3204*1 J de Ridderzaal) ERMELO. Per 1 mei a.s. vaceert de functie van ADMINISTRATEUR/ ECONOOM Deze funktionaris draagt, onder de directie, de verantwoordelijkheid voor: de administratie (een afd. met 12 personen w.o. van M.B.A.-niveau): dagelijkse verwer king en periodieke overzichten, het economisch gebeuren: inkoop, kostenbe waking, de civieltechnische gang van zaken: onder houd gebouw en terrein. Deze funktie heeft direkt betrekking op: de Vereniging-Sonneheerdt met leden en pro paganda, de Stichting Tehuizen met een drietal verzor gingshuizen voor bejaarde en met-bejaarde blinden, de Stichting Blindenvakantieoord, een pension met 48 bedden, maar heeft ook raakpunten met de op hetzelfde terrein opererende Stichting Blindenwerkplaatsen. Gedacht wordt aan iemand, Pos. Chr.; niet jonger dan 30 jaar, beschikkend over ruime adm. en/of econ. kennis (tenminste S.P.D.-ll-niveau), met organisatorisch vermogen, redaktionele vaardig heid en goede contactuele eigenschappen. Een psychologisch onderzoek kan tot de selectie procedure behoren. De arbeidsvoorwaarden zijn afgeleid uit de C.A.O. Bejaardentehuizen, incl. de P.G.G.M.- pensioenregeling. Schriftelijke sollicitaties met volledige inlichtin gen te richten aan de öirecteur van de Stichting Tehuizen Sonneheerdt, Postbus 600, 3850 AP Ermelo. Waren meisjes per traditie alleen voorbestemd om moederen huisvrouw te worden, tegenwoordig kijkt niemand er van op als een getrouwde vrouw gewoon blijft werken. Maar zodra ze moeder wordt 'ligt haar taak thuis'. Ook al wil ze na een tijd van huishouden en opvoeden ook weer graag buitenshuis gaan werken.de mogelijkheden zijn uiterst beperkt. De maatschappelijke ontwikkeling van de laatste jaren heeft veel huisvrouwen bewust gemaakt van de kleine wereld waarin ze .gedwongen zijn" te leven. Het huishouden geeft te weinig bevrediging omdat ze veel méér kunnen. Ze missen het kontakt met mensen, dat ze in hun baan wel hadden. En hun taak.alleen thuis.geeft sommigen een onplezierig gevoel van afhankelijkheid. Getrouwde vrouwen die het huisvrouw en moeder zijn willen afwisselen met een baan buitenshuis krijgen te weinig kansen. Werkgevers, waarom niet méér part-time banen? Het systeem van part-time werk kan in vele organisaties worden toegepast. Werkgevers die het aandurfden hebben er uitstekende ervaringen mee. En getrouwde vrouwen die weereen baan willen zijn sterk gemotiveerde werkneemsters. Als u pas weer een baan wilt als de kinderen wat groter en zelfstandiger zijn, probeer dan bij te blijven op uw vakgebied. Ga een (vervolg)cursus volgen die aansluit bij uw vooropleiding. Op zich is zo'n studie al een plezierige afwisseling tussen huishouden en opvoeden. Bovendien verhoogt het uw kans op een vaste baan straks. Door zo bezig te blijven is de stap naareen baan straks mindergroot. Probeer ook de routine van het werken buitens huis bij te houden. Dat is mogelijk door bijvoorbeeld af en toe via een uitzendbureau te gaan werken. Door ziekte van vast personeel, werkachterstanden en produktiepieken kunnen werkgevers behoefte krijgen aan hulp van tijdelijke krachten. Vaak wordt dan een beroep gedaan op uitzendbureaus. Als u tijdelijk wilt L werken, een paar dagen, een week of lang» kunnen uitzendbureaus u misschien aan werk helpen. Werk dat per uur wordt betaald,volgens de uitzend-CAO en andei regelingen, met inbegrip van de wettelijk^1 sociale zekerheden en vakantiegeld. Of uitzendbureaus werk hebben dat u wilt en kunt doen is afhankelijk vai de behoefte aan tijdelijke krachten bij werkgevers.Ukunt stoppen wanneer u wi Voor de werkgever is uw baan ook tijdeli. van aard, maar dat weet u van tevoren. Ga eens praten met een of meer uitzendbureaus in uwomgeving. Die help u graag verder. Deze publikatie is een initiatief van de Algemene Bond Uitzendbureaus (ABU), Van Eeghenstraat 86, Amsterdam.Telefo 020-7218 48.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 18