NSB onderneemt og geen stappen 'Goed samenspel noodzaak' Hockeyclubs willen trainen in Spanje u conflict tussen Henk Gemser en sprinters idewinst hel Laurent Leeds sluit hekken voor baldadige aanhangers Jack van Zanten begeleider Nederlands elftal Komend programma nu al afgelast Bernabeu-toernooi gaat niet door Toernooizege Roscoe Tanner Krol niet naar Italië ve, PAG 20 FEBRUARI 1979 SPORT TROUW/KWARTETP 13 - RHS 15 Peter Onvlee ILL Het hoofdbestuur de Koninklijke Neder- [e Schaatsenrijdersbond joorlopig geen stappen memen in het conflict, ussen de trainer van de ters-kernploeg, Henk ser, en enkele rijders is aan. Herman van Laer, ireitter van de KNSB, hoewel de afgelopen da- ik bij de wereldkampi- lappen in Inzeil aanwe- ifficieel van niets te we- Voorts is het op dit ilik volgens hem „nog zaak van het hoofdbe- ll-vooraitter Van Laer wil een onderscheid maken tussen ten die zich in de kernploeg (Henk Gemser zegde zondag isteren al in de deze krant de rijders Miel Govaert en |e Jong de wacht aan) en extern i afgespeeld. Dat laatste, het rschijnen van de voltallige bloeg met begeleiding tijdens iliciële banket na afloop van de fijden, komt morgenavond wèl een vergadering van het •stuur aan de orde. Van Laer: j heeft behalve rechten ook Eén hiervan is om een nor- irellevendheid ten opzichte van leren te betrachten. Represen- i de bond ook. Zo een banket |xidelijk onder die noemer. De ïad, wat er ook wordt aange- moeten verschijnen." tlopen op de eventuele maat- i die het KNSB-bestuur ten b van de rijders en begeleiders |ffen, wil voorzitter Van Laer lok een soortgelijk geval een [(jaren geleden wordt door hem p mogelijke graadmeter gezien. gtrainer Henk Gemser heeft icht nog, tijdens het officiële ifeest, de zaak aan voorzitter ler trachten duidelijk te ma- icieel heet het, dat de pers- tie na afloop van de wedstrij- 1 tijd vergde (tot zeven uur), ir de ploeg zich onmogelijk acht voor het banket elders ilden. „We moesten nog op de de schaatsbaan naar huis. ichen en omkleden. Er is geen i van welke demonstratie dan >als wellicht is gesuggereerd, an de rijders, niet van mij. :ns, de algehele afwezigheid at dat betreft boekdelen. Of el van de rijders zou weg heb reten blijven, of een deel van ing, dan had je daarvan kun- reken. Maar het tegendeel is >eg heeft zondagavond „nor- in het eigen hotel gegeten. Al- et natafelen duurde langer dan al. De oorlogsverklaring van ïemser, die de rijders nadruk- Dp hun verantwoordelijkheden stelde dat er respect voor el- iende te zijn en dat het op de 'an de afgelopen weken echt rder gaat. leidde al direct tot :er dan oppervlakkig gesprek, r, die in verband met zijn amheden gisteren eerder (met erapeut van de dames. Ed van len) afreisde en de ploeg later ie bus richting Nederland wist »as daar niet ongelukkig mee. n gesprek is van grote waarde, rijker ook dan een officeel Maar probeer dat bestuur- laar eens wijs en duidelijk te Ik voelde het als mijn plicht net de ploeg de zaken af te en." Gemser verontschuldigde latskalender de schaatskalender voor de ko- igen ziet er als volgt uit: t# februari: Ter Aar: Marathon voor A- i over 100 ronden, aanvang 16.00 uur vanaf 15.00 aan de landljsbaan. Tel 21 februari: Schoonhoven: Afvalwed- w dames en heren, aanvang 20 00 uur fn voor 19 30 uur op de baan. Wieringen: Wstrijd op het Amstelmeer. start 14 00 htlngen tel 02279-1422, Inschrijven aan ihuis te Wieringen; Aalst: 50 km wed- nvang 14.30 uur Aanmelden tot 11 uur. 87-1661. Venhuiien: Prestatietochten 5 en 50 km. Start vanaf 10.00 uur. Tel.: of 1790. 3N De Fransman Michel t heeft de ronde van de Mid- Ise Zee op zijn naam gebracht, aatste etappe, die bestond uit fdeelten, werd de leidende po- het eindklassement van Lau- •t in gevaar gebracht. De beste ander was Gerrie Knetemann, tweede eindigde met een ach- Giuseppe Saronni heeft In Im- wegwedstrijd over 94 kilometer ge- -lij was de snelste man In de elnd- wy Schuiten werd vierde van acht seconden. Jos was derde op 16 seconden, vijfde op 45 seconden. Leo zesde op 52 seconden. Hen- hper achtste op 1.59. Cees tiende op 2.36, Aad van den Ifde op 2.38 en Jan Aling der- op 3.17. tste gedeelte van de laatste werd gewonnen door de Belg Schepmans. die de 67 kilome- Saint Raphael naar Antibes >n 1.36,17. Cees Priem finishte tie. Het tweede gedeelte, 51 «r van Antibes naar Menton, een zege op voor Jan Raas. he eindsprint Noel de Jonck- n Schepmans klopte. LEEDS De Engelse eerste- divisievereniging Leeds Uni ted heeft de strijd aangebon den met de „baldadigen" on der haar supporters. Leeds wil voor de topper tegen Liver pool op 17 maart de stadion vakken sluiten waar de herrie schoppers zich doorgaans ver zamelen. Brian Roberts, de di recteur van Leeds United, kon digde aan dat de eerste maat regelen om tot sluiting van de vakken te komen reeds waren getroffen. Dit om de ergste rel schoppers te verhinderen hun wandaden te plegen. Leeds United heeft trouwens wat betreft uitspattingen van zijn supporters een rijk verle den. Zo heeft de Europese voetbalunie (UEFA) de vereni ging ooit van drie jaar uitge sloten voor deelneming aan wedstrijden voor de Europese bekers, nadat Leeds-aanhan gers in mei 1975 na de neder laag tegen Bayem München in Parijs in de eindstrijd van de Europacup I, de zaak op stel ten hadden gezet. Ook voor de Engelse beker moet Leeds, na escapades van zijn supporters, de thuiswedstrijden op neu traal terrein afwerken. Debutant Dusseldorf Verdediger Bernt Martin van VFB Stutt gart is de enige debutant in de Westduitse voetbalselectie voor de wedstrijd tegen Malta in de voorronden van het toer nooi om de Europese beker voor landenteams. De wed strijd wordt op 25 februari in La Valetta gespeeld. Bonds coach Jupp Derwall selecteer de 17 spelers. Het zijn: Maier (Bayern), Burdenski (Werder), Kaltz (HSV), Dietz (Duisburg). Förster (Stuttgart), Zewe (Dusseldorf), Zimmerman (Köln), Marin (Stuttgart), Cull- mann (Köln, Bonhof (Valen cia), Miiller (Stuttgart), Allofs (Düsseldorf), Rummenige (Bayern), Fischer (Schalke), Abramczik (Schalke), Bor- chers (Frankfurt) en Topmöl- ler (Kaiserlautem). Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM In de bestuurlijke reorganisatie rond het Nederlands elftal ziet de teruggekeerde Jack van Zanten goede mogelijkheden om naast chef d'equlpe Herman Chou- foer en coördinator Jan Huijbregts te functioneren. In naam is Van Zanten met ingang van vandaag elftalbege leider c.q. „praatpaal", maar volgens hem zullen zijn activiteiten ongeveer dezelfde zijn als ten tijde van de periode-Fadrhonc. In vage termen is er sprake van een stuk algemene be geleiding, maar desgevraagd meent Van Zanten dat dit niet het gevaar van elkaar overlappende officials in houdt. „De taken worden duidelijk afgebakend. Choufoer heeft de super visie in de beleidssfeer. Voorts zal er een goed samenspel tussen Hijbregts en mij moeten zijn. De mensen waar ik mee te maken krijg zijn oude vrien den, dus ik denk dat we als verstandi ge mensen kunnen samen werken." Van Zanten gaat er van uit dat de (bestuurlijke) voorbereiding op een interland op het bondsbureau plaats vindt. Huijbregts is daar de aangewe zen man voor, bijvoorbeeld via het bureau „internationale zaken", dat Choufoer voor ogen staat. In de prak tijk zal een en ander echter wel de nodige flexibiliteit van de diverse of ficials vergen. Zo zou er mogelijk een taak voor Van Zanten liggen, wan neer de steeds weer terugkerende problemen met de internationals van Anderlecht en Barcelona zich voor doen. Van Zanten: „Ik denk dat Zwartkruis zich in dergelijke gevallen afvraagt wie daar het meeste uit kan halen. Nou ja. ik heb nu eenmaal die goede contacten met VandenStock en met Barcelona. Via de coördinator zou men dan bij mij terecht kunnen komen." Overigens hadden de afgevaardigden der werknemers in het sectiebestuur betaald voetbal (Jo Witteveen en Martin Snoeck) nog even bedenkin gen tegen de benoeming van Van Zanten. Zij wensten opheldering in zake Van Zantens activiteiten als or ganisator van de Amsterdam-toer nooien, die zij als illegaal (Van Zan ten heeft geen licentie van de UEFA) beschouwden. Van Zanten echter: „Ik heb Witteveen uitgelegd dat ik als lid van een stichting dat toernooi organiseer en er zelf niets aan ver dien. Daar kon hij mee akkoord gaan. Het ging slechts om enige duidelijk heid. Het sectiebestuur heeft daarop mijn benoeming unaniem goedge keurd." VELDHOVEN Een aantal hockeyclubs zal naar alle waar schijnlijkheid het voorbeeld van enkele voetbalverenigingen volgen en in verband met de slechte gesteldheid van de velden uitwijken naar Spanje. Henk Gemser zich na het gesprek en bij binnen komst in de feestzaal ook direct bij de Westduitse organisatie. Hij: „Natuur lijk niet tot in de details. Men heeft niets met onze innerlijke problema tiek te maken. Men had begrip voor de situatie, had het inderdaad niet leuk gevonden, dat de tafel met het bordje „Niederlande" erop leeg was gebleven, maar accepteerde mijn ex cuses. Ik heb dat ook aan voorzitter Van Laer verteld". Desondanks, morgen komt de zaak, die een na de wedstrijden nog uiterst gespannen Henk Gemser aanvreet, toch in het hoofdbestuur. Niet de oorzaak, de achterliggende spannin gen binnen de sprintploeg. „Ik weet van niets, officieel dan," verklaart Van Laer nogmaals, die zich echter wel degelijk daags in de nabijheid van de ploeg heeft bevonden en ook op de hoogte is gesteld. „Ik wacht af. tot deze zaak tot ons komt. Via de daartoe aangewezen kanalen, de commissie „topsport". Wanneer dat gebeurt is overigens mede afhan kelijk van de snelheid waarmee Henk Gemser, sinds dit seizoen zoals alle schaatscoaches onafhankelijk van de landelijke technische commissie ope rerend, de verschillende gesprekken met het bestuurlijke kader van de bond aangaat. „Wat dat betreft zit ik in een betere positie. Ik bepaal wan neer er wordt gesproken. Maar dat dit gaat gebeuren, staat vast." MADRID Het voetbaltoernooi om de Trofee Santiago Bernabeu gaat niet door. De voorzitter van de orga niserende vereniging Real Madrid, Luis de Carlos, besloot het toernooi te annuleren, omdat de Europese voet balunie (UEFA) er geen goedkeuring aan kon hechten, daar er van concur rentie van de drie Europese beker toernooien sprake was. Aan het eer ste toernooi zouden naast Real Ma drid de voormalige (en meervoudige) Europese bekerhouders Ajax, AC Mi lan en Bayem München deelnemen. De Carlos was vrijdag in Bern om bij de UEFA alsnog goedkeuring te ver krijgen, maar die missie mislukte, waarna hij besloot het toernooi niet meer door te laten gaan. De verwachting is dat ook de weken daarop geen veldhockey zal plaats vinden. Daarom heeft SCHC uit Bilt- hoven het plan in het weekeinde van 3 en 4 maart te gaan trainen in Barce lona. Frank van Rooij, de trainer van SCHC, wil proberen ook de Haagse verenigingen HGC en Klein Zwitser land voor de trip te interesseren. Van Rooij: „Het is voor negentig procent zeker dat de reis doorgaat". Competitieleider Wim Cornelis maakt zich overigens geen zorgen over het verdere verloop van het wed strijdschema. „Het lagere hockey heeft nog maar een beperkt program ma af te werken. En voor de hoofd klasse en eerste klassen hebben we al rekening gehouden met weekeinden, waarin dubbels gespeeld kunnen worden". Het internationale HDM-zaaltoer- nooi wordt volgend jaar bij de heren een strijd tussen nationale teams. Het deelnemersveld zal bestaan uit West-Duitsland, Zwitserland. Italië. Oostenrijk, België, Engeland, Schot land, Nederland, Jong-Oranje en HDM. Het toernooi zal gespeeld wor den in het laatste weekeinde van ja nuari '80 in verband met de trip van het Nederlands team naar Pakistan van 4 tot 14 januari 1980. Van 20 tot en met 29 april speelt het Nederlands herenteam een tienlan- dentoernooi in het Australische Perth. Nederland is Ingedeeld in pou le A met India. Frankrijk, Canada en Australië. De eerste wedstrijd wordt gespeeld op 20 april tegen India. Bondscoach Wim van Heumen heeft voor dit toernooi een voorlopige se lectie van veertien spelers samenges teld. De veertien spelers zijn: doei: Sikking (Schaerweijde) en Hermans (Amsterdam). Veld, Ron en Tim Steens. Van Asbeck, Van Heeswijk. Hans Kruize, Borstlap (Klein Zwit serland). Leefers, Bouman (HGC). Litjens (Kampong), Doyer, Diepen veen (Bloemendaal) en Van der Staak (MEP). Van Heumen kan voor de reis naar Apstralië niet beschikken over Kam pong-speler Van 't Hek. die bedankt heeft wegens studieredenen. De se lectie zal de komende weken nog met twee spelers worden uitgebreid. Het staat nog niet vast of Nederland op weg naar Australië meedoet aan een vierlandentoernooi in Koeala Loempoer. De Koninklijke Neder landse hockeybond heeft na herhaal de schriftelijke verzoeken geen be vestiging uit Maleisië gekregen. Het vermoeden bestaat dat het toernooi geen doorgang zal vinden. PALM SPRINGS De Amerikaan Roscoe Tanner heeft voor de tweede achtereenvolgende maal het tennis toernooi van Palm Springs gewon nen. In de eindstrijd versloeg hij zijn landgenoot Brian Gottfried met 6-4 en 6-2. De zege leverde Tanner 35.000 dollar op. meer dan 70.000 gulden. Chris Evert heeft het internationale tennistoernooi van Los Aangeles ge wonnen. De Amerikaanse versloeg in de eindstrijd de Tsjechische Martina Navratilova met 6-3 en 6-4. Ruud Krol (r) met Bobby Haarms, de hulptrainer van Ajax ZEIST Ruud Krol gaat niet met de Nederlandse selectie naar Italië, waar zaterdag in Milaan de vriendschappe lijke wedstrijd tussen de nationale teams wordt gespeeld. Hij ondervindt te veel hinder van een oude bilblessu- re. De Ajacied, die op het punt staat het record aantal interlandwedstrij den van Puck van Heel (64) te evena ren. zag na de training van de trip af. De meereizende groep van Jong- Oranje is aangevuld met Willy Both- mer van FC VW. Bondscoach Jan Zwartkruis zal de zestiende speler voor de A-selectle halen uit het acht tal van Jong-Oranje. De Italiaanse bondscoach Enzo Bear- zot heeft voor de interland een selec tie van zeventien spelers bekend ge maakt. Kampioen Juventus levert acht spelers, de huidige koploper AC Milan slechts twee. De selectie ziet er als volgt uit: Zoff, Conti, Tardelli, Gentile. Scirea, Ca- brini, Maldera, Antognoni, Benetti, Causio, Zaccarelli, Bettega, Rossi. Giordani, Collovatl, Oriale en Gra- ziani. GEHEIM „U luistert naar het automatisch antwoordapparaat Ben van Gelder." „Je bent dus thuis Ben. Met Frits hier. Zeg, wat maak je me nou alle maal op de televisie. Ga je daar een beetje tegen de AVRO staan te ver tellen dat voor ons het belang van PSV boven het belang van het Ne derlands elftal gaat. Sinds wanneer worden onze fabrieksgeheimen zo maar op straat gegooid? Zoiets zeg je toch niet hardop. Kijk, je hebt natuurlijk gelijk. Daar zul je mij niet over horen. Zo is Philips groot geworden. Maar je moet 'tniet zo hardop zeggen. Een beetje voetbal liefhebber die de afgelopen drie jaar de kranten heeft gelezen kan op z'n klompen aanvoelen dat wij PSV be langrijker vinden dan het Neder lands elftal, ook als de competitie stil ligt. Wat hadden we afgespro ken? Ik zal het je dus nog maar een keer uitleggen. Ons geheim is: ver hef jezelf tot nationaal belang en al het andere wijkt. Jij had dus moe ten wijzen op onze wedstrijden voor de Europa Cup. Hoezo, liggen wij daar uit? Waarom hoor ik hier nooit iets? Enfin, daar moet PSV volgend seizoen, dan maar, goed tevoor schijn komen om onze nationale voetbalbelangen te vertegenwoor digen. Wat is er belangrijker, ons aller nationale voetbalbelang of een vriendschappelijke wedstrijd tegen Italië. Ons nationale belang dus: de training van PSV. Kijk, dèt begrij pen de mensen. Dat had je toch ook zelf kunnen bedenken. Ben? Ben je d'r nog? Luister, je zegt ook niet dat Kees even goed kan trainen als die Zwartkruis. Dat denk je alleen maar. Want wij weten dat Kees be ter is. Dus je zegt voor de televisie, dat PSV thuis blijft trainen voor het geval het in Italië ook slecht weer wordt. Zo moeilijk is dat toch niet? Enfin Ben, ik heb ons bijkantoor in Den Haag opgebeld en de minister zal alle omroepen verbieden de ko mende veertien dagen nog met je te spreken. Niet in óns belang, maar in nationaal belang. Nou, ja, zand ero ver. Heb je nog wat gekocht de laatste tijd, je had toch een midden voor nodig? Oké. spits dan. Hoe, is de naam? Wildschut. Prima. Je hebt toch wel gezegd dat wij hem in nationaal belang kopen omdat ie anders naar het buitenland was ge gaan? Ook al vergeten. Welaan, onze nieuwe Edström heet dus Wildschut. Hoezo niet helemaal9 Wat zeg je nou, een back? We had den toch al een back. Dadelijk ga je me vertellen dat die ook al in het Nederlands elftal speelt. Als ik 't niet dacht. Denken jullie dan he- ij- T A J?- lemaal nooit aan ons nationale belang? GEHEIMPJE Manager Ben van Gelder van PSV gaat op korte termijn met pensioen. Eigenlijk had hij twee jaar geleden al willen vertrekken, zoals hij toen aankondigde in interviews, maar dat ging met het oog op de opvol ging niet helemaal door. Nu staat het echter toch te gebeuren. Vorige week vertelde Van Gelder tussen neus en lippen door dat een dezer dagen een benoeming van zijn opvolger te verwachten valt. Wie het wordt, dat is nog even een ge heimpje. Goed, je bent nieuwshond of je bent het niet dus: voorzichtig snuffelen naar een primeur. Wie zou Ben van Gelder op gaan volgen? Plussen, minnen, bellen, vragen. Het levert allemaal niks op. Ja, de naam Hans Brian valt. Die woont in de buurt van Eindhoven en zou de wat moei zame perscontacten van PSV kun nen herstellen. De naam blijkt ech ter niet bij die functie te horen. In Eindhoven laat verder niemand wat los. Dus uiteindelijk terug naar het hok voor de uitslag van de afdaling en reuzeslalom in Schwindlerwald. Niks aan te doen. Een uur na het staken van de zoek actie rinkelt de telefoon. In hoogst eigen persoon meldt zich de voorzit ter van PSV aan het apparaat. Op hoge toon eist hij uitleg over deze zoekactie. Hoe kom je d'r bij dat PSV binnenkort een nieuwe mana ger benoemt? Hoe komen we daar bij? Dat vertelde uw huidige mana ger Ben van Gelder ons. Dat kan niet, dat is niet waar, want de solli citatieprocedure is nog niet eens afgelopen. Toch zei Ben van Gelder dat. Dat k&n niet, dat is niet moge lijk. Hallo? Ben van Gelder? Wanneer wordt die manager nou benoemd? Nou ja, ik zei woensdag, maar het kan een paar dagen later zijn. Die meneer Groeneveld toch. Ach, dat toontje dat hij aanslaat zal soms ook wèl werken. LIGGEN Het ligt op de grond en maakt ruzie. Rara wat is dat? Een Nederlandse schaatssprinter. Het ligt op de grond en kijkt tevre den? Rara wat is dat? Een Nederlandse all-rounder. En tot slot een makkelijke: Het ligt op de grond. Rara wat is dat? Haitske Valentijn. Tijd om genoeglijk achterom te kij ken. Want we vallen allemaal wel eens. En dankzij het NOS Journaal is toevallig wel Jouke de Vries de beroemdste gevallen Nederlander. Juist toen de dienstdoende jour naal-wentelwiek op zijn dagelijkse inspectietocht langs de barre weers omstandigheden, zo zeg ik het toch ongeveer goed, in aantocht was. Na drie dagen eenzame treinen en een zame vrachtwagens in een wijds wit polderlandschap, de meeste ge strande auto's zijn inmiddels leeg geroofd, eindelijk het Hollands dra ma betrapt. Jouke de Vries is uitge gleden. En Sies Uilkema ook. en Hilbert van der Duim. en Haitske Valentijn. en Jan van de Roemer, en Miel Go vaert. Kunnen ze er hier dan hele maal niks meer van? Nee. natuurlijk. Neem Leen Pfrom- mer een rustend bondscoach, die Ard Schenk vervangt als krullen jongen bij Fred Racké. Kunnen we er niets meer van. Leen, of lijkt dat maar zo? Dat lijkt dus maar zo. Terwijl het snelste dat hier op de been gebracht kan worden twee dagen lang voor namelijk tegenviel, ontdekte Leen Pfrommer slechts fraaie lichtpun ten. Daarvoor is hij ook een kenner. Tijden, tijden, wat moet ik met tij den? En hij ratelt vrolijk door ter wijl Eric Heiden een wereldrecord evenaart. Heiden schaatst vlugger dan Leen praat. Wat valt er allemaal op aan die buitenlanders die zoveel sneller zijn? Bij voorbeeld: ze staan niet recht op de schaats. Dat zie je veel tegenwoordig. Wel hard schaatsen, maar ook nog met een beetje stijl? Ho maar. Neen. dan de onzen. Wij staan wel recht op de schaats, dat moeten we nog een beetje uitbou wen in de bochten en dan worden we weer kampioen. Wij maken onze slag ook af. Dat zie je bij de rest niet. Die raffelen zo'n 500 meter even vlot af alsof ze voor de warme prak thuis moeten zijn. Nee dan wij. Wij gebruiken precies genoeg ijs en wij maken onze slag af, helemaal. Dat is toch wel prach tig om te zien. Wat wij ook doen: wij brengen ons gewicht over. Van links naar rechts, precies boven het been. Perfect ge woonweg. Komt d'r weer zo'n Ame rikaan aan. die z'n romp zo maar een beetje laat hangen. En maar wieken met z'n vlerken. Alsof hij moet opstijgen. In plaats van goed schaatsen. Zoals wij. Goed, d'r zit wel eens een romp niet helemaal in een hoek van negentig graden, maar dat halen we van de zomer er wel weer uit. Als het maar niet ten koste gaat van het Juist overbren gen van het gewicht. Links, rechts, links, rechts. Zo prachtig als die Hollanders schaat sen. Nietwaar Leen? En als nou iemand ze maar eens zou vertellen dat het geen kunstrijden is. STRAF De Nederlandse Volleybal Bond overweegt om het hele strafsysteem eens te gaan herzien. Zitten er dan zoveel fouten in dat systeem? Nou ja. d'r gèèt in ieder geval wel eens wat mis. Neem bij voorbeeld het geval Sint Martinus. Een volleybalclub uit Amstelveen, gesponsord door een verkoper van communicatietorens en dergelijk modem materiaal. Frits Suèr van AVRO's Sportpano- rama nou even kalm blijven is er voorzitter. Vorig seizoen maakte 8int Martinus een mooie kans om te promoveren naar de hoogste klasse. Helaas het beslissende duel tegen Dynamiek uit Goor ging met 1-3 verloren. Ver liezen blijft altijd moeilijk en dus zei een speler van Sint Martinus tegen een scheidsrechter: „Zet eens een bril op, dan kun je beter zien wat er gebeurt." Of woorden van gelijke strekking. Sportlieden blij ken tijdens de behandeling van een strafzaak altijd aanzienlijk diplo matieker dan ten tijde van de crime. De betrokken arbiter hoorde de op merking niet, maar die werd hem later ter ore gebracht. Het waar schijnlijke gelijk van de speler ne gerend. schreef hij de uitspraak op het wedstrijdformulier. Zo kwam er een heuse strafzaak van. De speler kreeg een schorsing van één wedstrijd. Sint Martinus ging in beroep bij de Commissie van Be roep van de NeVoBo. Die commissie handelde de zaak wat traag af zodat de uitspraak niet binnen de gestel de termijn van één maand viel. Enige dagen na het verstrijken van de termijn liet de commissie aan Sint Martinus weten dat een schik king van het geval wel op z'n plaats was. Sint Martinus kon het beroep maar beter intrekken, zo werd voor gesteld. Dat nu. vond het hoofdbe stuur van de NeVoBo weer een te krasse maatregel. Er moest een uit spraak komen. De Commissie van Beroep, ook niet voor een kleintje vervaard, kwam toen tot de slotsom dat het beroep afgewezen was Want: de club had niet gereageerd op het voorstel om tot een schik king te komen. Sint Martinus boos. Of Je behandelt het beroep of je behandelt het niet. Maar je gaat niet eerst met een schikking komen, dus het beroep behandelen en daarna het beroep afwijzen. Dat is Juridisch niet hele maal Juist. Dus besluit Sint Martinus in cassa tie te gaan. En waar dient men in cassatie te gaan? Inderdaad bij de Commissie van Beroep. Tegelijk werd om wraking van die commis si* gevraagd wegens het wèl behan delen van een afgewezen beroep. En tenslotte werd het bestuur van de NeVoBo gevraagd eens na te gaan of die Commissie van Beroep niet enige laakbare handelingen had ge pleegd. Bij voorbeeld: de aantas ting van de eer en goede naam van Sint Martinus. Zo ver zijn we nu. Als de NeVoBo niet ingaat op de klacht van de club dan denkt men uiteraard, want het gaat hier over sport, aan een kort geding. Dan kan behalve het strafsysteem ook de rest van de NeVoBo op de helling. AFGAAN Jij nog wat Brak? Onze J. C. Brak Jazeker. Heb je dat gezien? Zegt die Kees Jansma in 8tudio Sport ineens tegen die mis sionaris Zwartkruis „We moesten maar niet afgaan Sterker nog: we gaan niet af. zei Zwartkruis, die even tevoren al had laten weten dat Ruud Krol zeker meegaat Dat is dus ook niet waar. Maar daar gaat het niet om. We moesten maar niet afgaan. Krijgt die Jansma pijn in z'n buik als Nederland verliest? Ga ik af als een stelletje Italiaanders dat competitievoetbal speelt met een gemiddelde van 0.26 doelpun ten per wedstrijd, toevallig wint van het Nederlands elftal? Alsjeblieft. Dan kon ik het hele Jaar door wel bezig blijven met afgaan. Wij gaan niet af. zij gaan af. En tot m'n genoegen zijn er veel PSV'ers bij. Juist Brak. En wat als ze niet afgaan? Onze J C. Brak: Als zij niet afgaan dan winnen wij. Dat was het? Onze J. C. Brak: Alleen nog dat Studio Sport een boze brief krijgt van de korfbalbond omdat de NOS- sporters Ineens nogal op reclame zijn gaan letten. En dus werd de Interland Nederland-België ook al niet uitgezonden Want die werd gespeeld in Ahoy' waar meer recla meborden dan stoelen staan. De korfbalbond heeft recht op enige uitleg van de NOS Want je wordt natuurlijk volstrekt malende als je ziet hoe twee dagen later de NCRV een spelletje uit Ahoy' uitzendt. En dat is niet eens het ergste Er wor den ook nog speciale extra reclame borden neergezet vanwege dat mi ni-schoppen dat zo lekker op de tv wordt gebracht Ik weet niet in wiens zak die extra opbrengst komt. Maar het is wel heel merk waardig. Zo. dat waren we vorige week nog vergeten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15