WC: TOCH NOG EEN SET Zaan ligt op de loer Punch: uitzichtloos Zaalhockeytear snel zekerheid Swift lijkt uitgeschakeld Van der Duim heer en meester Delftse ploeg moet zonder sponsor rommelen Rugbysupporter doodgestoken Vriesekoop achtste Ongeslagen winst in pré-EK toern Knetemann gevallen Korfbalteam verslaat Belgen: 11-' Roermondse dames thuis ten onder tegen Tranbjerg MAANDAG 19 FEBRUARI 1979 SPORT TROUW/KWARTET Van onxe volleybalmedewerker ROESELAERE De schamele winst van het Vufhtse WC in de finale voor de Europa Cup volleybal voor bekerhouders bestond dan toch nog uit eén set winst. „Meer dan we verwacht hadden." vindt Rob Hach- mang. de trainer-coach van de Vughtse ploeg, „we lijn in feite geen moment weggespeeld. Als Je het ver schil in trainingstijd ziet, is dat ge woon verwonderlijk. Wij met ons maar vier uur trainen per week en de drie andere ploegen die met vaak 32 uur en meer per week actief bezig zijn." Tegen Dynamo Boekarest. Rode Ster Praag en Levski Sofia werden achtereenvolgens een 3-0, een 3-1 en opnieuw een 3-0-nederlaag geleden. „Ze walsten echter niet over ons heen. Als je bij voorbeeld ziet. dat Dynamo Boekarest tegen Levski So fia amper een half uur nodig heeft om te winnen, terwijl wij bijna een uur in het veld staan, wel. dan vind ik dat toch een compliment voor ons. Vergeet niet, dat wij ook in de Ne derlandse competitie maar een be scheiden rol spelen." Volgens nuchtere berekeningen had WC dus winstkansen in de laatste wedstrijd tegen Levski Sofia moeten hebben. Dat gebeurde niet, ondanks de handicap die de Bulgaarse ploeg had. Tegen Rode Ster raakte beste spelverdeler Stojanov geblesseerd. Het gevolg was, dat tegen VVCcoach Pavlov in het veld voor die functie kwam. WC profiteerde er maar ge deeltelijk van. „De conditie kwam op de laatste dag uiteindelijk om de hoek kijken," aldus Hachmang, „al leen Peter van Damme, spelverdeler Ton van der Wiel en Peter Stoffele waren op zo een kwalitatief hoog staand toernooi berekend." De uitslagen waren WC-Dynamo Boekarest 0-3 <6-15. 5-15. 10-15). Rode Ster Praag-Levskt Sofia 1- 3 <15-17. 16-14. 4-15. 12-15», WC-Rode Ster 1-3(15- U.B-15. 13-15.0-15), Dynamo-Levski 3-0(15-7.15-2. 15-6), WC-Levskl 0-3 <11-15.14-16.10-15». Dynamo- Rode Ster 3-0 <15-2, 15-10. 15-11) door Koos Hamer AMSTERDAM Hoewel de ontwikkeling in de competitie voor de eredivisie volleybal duidelijk in de richting gaat van een landstitel voor het Voorburgse Corbulo, is die strijd eigenlijk nog lang niet beslist. In de schaduw van de ploeg waarvan zo langzamerhand weer alle spelers voor de nationale ereploeg gaan bedanken, verkeert nog steeds Zaan '69. Na het wegvallen van het Amsterdamse AMVJ, dat Orion met 3-2 versloeg, staat de Zaanse ploeg op twee punten afstand van de Voorburgse koploper. Tegen het gekortwiekte AMVJH boekte de Zaanse ploeg een resolute 0-3 zege Oerard Ebeli. manager bij de In Delft spelende Rotterdamse ploeg, was zeer verrast door het Zaanse spel. „De beste ploeg die we tot op heden tegenover ons hadden." Ook al geen verrassende uitspraak, omdat de ei gen zwakte daarmee toch ook nog wat verdoezeld werd. Door het weg vallen van Johnny Groen. SJaak de Vink en Kees van der Kruk bleef er GRONINGEN Hilbert van der Duim heeft in het weekeinde met overmacht geheerst in de strijd om de Gruno-bokaal op de Groninger ijs baan. Nam hij zaterdag, door winst op de 500 meter en een tweede plaats op de vijf kilometer al de eerste plaats in het klassement in zijn bezit, zondag vervolgde hij met overwinnin gen op de 1500 en de 10.000 meter. Op beide afstanden verbeterde Van der Duim het baanrecord. Met zijn 2 mi nuten 2.9 seconden bleef hij zes-tien- de van een seconde onder het plaatse lijke record dat Hans van Helden op 14 januari had gevesUgd tijdens het naUonaie B-kampioenschap. Op de langste afstand dook hij met 15 minuten 27,5 seconden bijna acht se conden onder het baanrecord van Piet Kleine van 15 december 1978. Eindklassement l Vin der Duim 173,141 pnt2 Kleine 17.S 335 pnl 3 Schalij 175,908 pnt 4 Van Helden 176.761 pnt. 5 Pasman 179.066 6 Pronk 179.396 7 Sibrandy 181.450 8 Te Winkel 183.230 9 Van Zlnntrq Bergmann 183.337 10 Van Wllten- bur* 183.564 maar een smalle basis over. Door de terugkeer van de eind vorig seizoen gestopte Fokke Munk is de basis wat vergroot. Dat betekent echter niet dat met de terugkeer van de Apel- doorner ook de speelkwaliteiten weer honderd procent zijn. In de eerste twee sets was de Zaanse ploeg in het maar hoofdzakelijk door Zaanse supporters matig be zochte duel heer en meester. Vooral het blok kwam er goed uit. Een derde van het aantal punten kwam op reke ning van die netverdediging. „Je her kent hierin duidelijk de hand van trainer Ben Kryslk." aldus manager Axel Hinze. die verdec vindt: „Op een aantal punten zijn we ten opzichte van voorgaande Jaren duidelijk ge groeid." Dat in tegenstelling weer tot Corbulo, dat lang niet meer de topformatie van voorheen is. Dat bewees een za terdagavond gespeelde „revanche" wedstrijd tegen Europa Cup-houder en Poolse kampioen Plomlen. Tot verrassing van de Polen werd het een gemakkelijke 1-3 Plomlen winst, waardoor er dus van de revanche niets terechtkwam. Ook de Polen on dervonden. dat dit Corbulo toch be duidend minder is dan Blokkeer vo rig seizoen. Ondanks het vertrek in de afgelopen Jaren van coryfeeën als Hans Valken burg. Harry Veldhuis, Wim Hoeboer en Kees Tinga is de ploeg toch steeds ln de kopgroep gebleven. „Dat komt ook doordat er bij ons een enorme sociale discipline ls." weet Axel Hin ze. „nu er door het wegvallen van de sponsor geen reiskosten meer betaald worden, staat er tegenover zo maar Corbulo speelde vriendschappelijk tegen het Poolse Plomien en ging kansloos ten onder. Hier blokkeren Willemstein en verzuimen bij een training bij voor- beeld geen enkele sanctie. De ploeg is echter nu zo op elkaar ingesteld, dat als iemand het in zijn hoofd haalt van een training zo maar weg te blijven, hij kan rekenen op een reprimande van de hele ploeg." Tegen het Rotterdamse AMVJ dus geen moeilijkheden. Alleen in de der de set had de ploeg van manager Hinze een 10-6 voorsprong. Oorzaak daarvan was een niet goed uitgeval len Zaanse wissel tussen de paren Rob Kampman-Rein Bervoets en Martin Vennema-Gerard Koolhaas. Het niet ln vorm zijn van Vennema deed die wisseling mislukken. Toen Kampman en Bervoets weer terugge keerd waren, was de setwinst snel zeker. Eredivisie, dames DVC-Corbuio afgelast. AMVJ- Orlon 3-2 <8-15. 13-15. 15-5. 15-11). Energo-VC Heer len 2-3 <7-15. 15-8. 8-15. 16-14. 6-15). Dynamo- Katapult 3-1 <15-5.7-15.15-6.15-131. SFC-Lycurgus 3-0 <15-8. 15-4. 15-10». Haag «8-Orawi 3-1 <9-15.15- 13. 15-8, 16-14) Stand Corbulo 17-30. DVC 17-30. VC Heerlen 18- 28. Dynamo 18-26. Orion 18-24. AMVJ 18-18, Ener- go 18-16 SFC 18-16. Katapult 17-8. Haag '68 17-6. Orawt 18-8. Lycurgus 18-4. Heren: AMVJ-Orlon 3-2 <9-15, 15-12. 16-14. 15-17, 15-5). AMVJ/R-Zaan '69 0-3 <3-15.6-15.11-15). Dyna- mo-Oeldrop VC 2-3 <8-15, 15-11. 3-15. 15-9, 11-15). PVCBlokkeer-Lycurgus afgelast. Brevok-EAW 30 (15-10. 15-11. 15-6) Stand Corbulo 17-32. Zaan '69 17-30. AMVJ A 18- 28. Oeldrop VC 18-24. Orton 17-20. Lycurgus 17-14. WC 13-12. EAVV 18-12. PVCBlokkeer 16-10. Bre- vok 18-6. Dynamo 17-4 Van onze basketbalmedewerker ROTTERDAM Na het 113-89 verlies van Punch tegen Rotterdam Zuid kon wederom de vraag gesteld worden wat de vroegere Delftse smaakmaker van het Nederlandse topbasketbal op dit moment nog ln de eredivisie te zoeken heeft. „Armetierig", zo kan de situatie bij de Delftenaren het best omschreven worden. En die kreet geldt dan zowel basketbaltechnisch als bestuurstechnisch. Twee man houden zich op dit ogen blik nog met de organisatorische kant van het Delftse topbasketbal bezig, te weten het duo Valstar en Hllhorst. alhoewel de nijvere voorzit ter Jan Valstar zich door ziekte wei nig aktief met zijn noodlijdende club kan bezig houden Op het speelveld is het al niet andere. Tegen RZ had speler coach Jan Sikking (Zijn trouw aan de Delftse club doet samen met die van Anton van Helfteren langza merhand ontroerend aan) de beschik king over niet meer dan vijf medespe lers. Naast Sikking en VanHelfteren zijn dat Pieter van Tuyll. de Amerikaanse Nederlander Robert Zellstra en de beide Amerikanen Taylor en Jack son. Geerten Rijks, de eeuwige belof te. die ook bij zijn nieuwe club Am stelveen er niet slaagt door te stoten, verdween al eerder dit seizoen en onlangs hield ook Peter de Weljs het basketballen bij Punch voor gezien Verdwenen is ook de Amerikaan Shawn Leftwtch. de man die er via korte gedingen niet ln slaagde een werkvergunning, c.q. verblijfsvergun ning ln dit land te verkrijgen, maar binnenkort als speler van de Twentse tweedeklasser Tonegldo toch weer ln het Nederlandse basketbal zal op duiken. Ondanks een aanzienlijke portie te genslag blijft Punch ln de eredivisie echter gestaag door basketballen ln de (waarschijnlijk valse) hoop op be tere tijden, die zich ln de vorm van een sponsor moeten aandienen. Maar basketballen in de marge blijft het en dat werd ook ln het duel tegen RZ weer eens onderstreept. Met zes man tot Je beschikking heeft systeembas ketbal weinig zin. Daarnaast moest Punch toch behoudend spelen om de wedstrijd ln ieder geval met vijf spe lers te kunnen beëindigen. Al met al geen basis voor een boeiend treffen Zeker niet ais daarbij in aan merking wordt genomen, dpt de Rot terdammers de staart van deze com petitie afwerken in de wetenschap, dat een vierde plaats zeker is en een PARIJS Een supporter van het rugbyteam van Wales is zaterdag na de met 14-13 verlo ren wedstrijd tegen Frankrijk in de metro van Parijs dood gestoken. Hij was betrokken bij een vechtpartij met andere rugbyfans. Een paar uur voor de wed strijd Ierland-Eengeiand in het kader van het zelfde vijf- landentoernooi als in Parijs, werd in Dublin in het Lands- downe Road Station een nep- bom ontdekt. De politie werd gealarmeerd door een tele foontje en vond de nepbom bij een van de ingangen van het stadion. De politie sprak van een misselijke grap. De Franse regering zal een toernee van een multiraciaal Zuidafrikaans rugbyteam door Frankrijk niet verbieden. Minister van sport Jean-Pierre Soisson heeft dit in Parijs ge zegd. Het IOC had bij de Fran se regering op een verbod aan gedrongen omdat met het oog op de Spelen van Moskou een nieuw boycotaktie, ditmaal te gen Frankrijk gericht, van de andere Afrikaanse landen wordt gevreesd. Wegens de Nieuwzeelandse rugbybanden met Zuid-Afrika boycotten Afrikaanse en Arabische lan den in 1976 de Spelen van Montreal. KRISTIANSTAD Bettine Vriese koop heeft in het Zweedse Kristian- stad niet voor een verrassing kunnen zorgen. Na twee dagen top twaalf wedstrijden nam Nederlands beste tafeltennisspeelster met een positie ve score van zestig procent (drie om twee) een aantrekkelijke positie (vier de) op de ranglijst in. Met nog vier duels tegen speelsters uit de onderste regionen van de plaatsingslijst in het vooruitzicht leek een hoge klassering voor haar weggelegd. De laatste dag, zondag, liep echter falikant anders af. Met drie nederlagen en een overwin ning belandde zij op de achtste plaats met drie overwinningen. Zij verkeer de overigens in goed gezelschap van Europees kampioene Judith Magos en het nieuwste Hongaarse talent Zsuzsa Olah, die op basis van hun overwinningen op de Hazerswoudse een trapje hoger geklasseerd werden. Op grond van haar lage plaatsing (twaalfde), die haar ten deel viel om dat zij dit seizoen vanwege studie (eindexamen HAVO) het internatio nale contact vermeden had. was Bet tine Vriesekoop zonder al teveel opti misme naar Zweden afgereisd. Haar resultaten op vrijdag en zaterdag wa ren hoopgevend Overwinningen op Jill Hammersley. Ann-Christin Heli- man en Gabrielle Szabo. nederlagen tegen Judith Magos (penhouder- greep) en Zsuzsa Olah leverden de Hazerswoudse een score op. die uit zicht bood op een herhaling van haar voortreffelijke prestatie van een jaar eerder. DAMES: Szabo (Hongi 6 (overwlnnlngen-2 (neder lagen). Alexandru (Roem) 6-2. Palatlnus (Joeg) 5-3. Heilman <Zwe> 4-4. Popova (Rual) 4-4, Olah (Hong) 3-5, Magos (Hong) 3-5. Vriesekoop (Ned) 3-6. Baks- joetoba <Rusl> 2-6. Hammersley <Eng) opgegeven. HEREN Surbek (Joeg) 9-2. Douglas (Eng) 8-3. Secretin (Fr) 8-3. Jonyer (Hong) 7-4. Oergely (Hong) 6-5. Steil wag (WDld) 6-5. Leiss (WDld) 5-8, Takacs (Rong) 4-7, Kretsz (Hong) 4-7, Lieck (WDld) 4-7, Bengtsson tZwci 4-7, HQglng (WDld) 1-10. Dames Ereklasse Scylla-Korüngslust 7-3. Tanaka- St Aloyslus 4-6. TT-Amsterdam 73 7-3 Hoofdklas se 't Hooge Huys-Noordwljk 8-2. Olspen-Avant) 2- 8 Heren Ereklasse Mldstars-Lin 4-6. TT-De Ko renbeurs 7-3. door Onno Zeisman VELTHOVEN De moeiteloosheid waarmee het na zaalhockeyteam zich de eerste plaats toeeigende hei zwaar stempel gezet op het Europees selectietoernc zaterdag en zondag in Velthoven is gespeeld. Het bego eerste wedstrijd tegen Engeland, waarin met rust al i voorsprong was bereikt en eindigde met een wandelem op België. Zeker wat de toppositie betreft heeft elke sp ontbroken; Engeland en Oostenrijk, die na Nederland plaats voor de finaleronde veroverden, waren op hun el een klasse minder. De rest kan de top niet eens in het krijgen. SAINT RAPHAEL (ANP) Een val partij tegen een verkeersheuvel heeft de plannen van wereldkampioen Ger- rie Knetemann doorkruist. Net als vorig jaar wilde hij de Ronde van de Middellandse Zee winnen. In de pro loog en de eerste etappe legde hij daarvoor een stevige basis. Knete mann nam met een seconde achter stand op vriend en ploeggenoot Jan Raas de tweede plaats in. Zaterdag in de klimtijjdrit op de Mont Faron, zijn specialiteit, moest hij toeslaan. Voor Knetemann daartoe kon aan zetten, was hij al uitgeschakeld. Vrij dagmiddag, op een paar honderd me ter van de eindstreep in Le Lavandou, kwam de wereldkampioen ten val. In het gedrang van het sprintende pelo ton botste hij tegen een verkeerszuil en bleef bloedend uit heup en knie liggen. Met minuten vertraging op ritwinnaar De Jonckheere over schreed Knetemann de eindstreep. Omdat de valpartij in de laatste kilo meter plaatsvond, kreeg hij volgens de reglementen dezelfde tijd als de winnaar. De verzorging van zijn ver wondingen vrijdagavond en zater dagmorgen konden hem echter niet meer topfit aan de start voor de waarschijnlijk beslissende tijdrit brengen. Knetemann probeerde op zijn karak ter er nog wel van te maken, wat er van te maken viel, maar verder dan de vijfde plaats reikte hij niet. Hij verspeelde in de tijdrace 27 seconden op Michel Laurent. Hij verloor juist in de laatste kilometer van de tijdrit. Gregor Braun won zondag de vijfde etappe in de Ronde van de Middel landse Zee van Hyères naar Saint Raphael over een afstand van 83 kilo meter op zijn naam gebracht. Cees Priem eindigde achter de Westduitser op de tweede plaats. Vierde etappe 1 Michel Laurent (Fr) 7 km in 23 min 28. 3 sec 2 Robert Alban (Fr) op 16.5 sec 3 Jos Schipper (Ned) op 23,2 sec 4 Henk Lubber- dlng (Nedi op 24 sec.. 5 Gerrle Knetemann (Ned) op 27 sec Vijfde etappe 1 Gregor Braun (WDld) 83 km ln 1 uur 48 min 18 sec., 2. Cees Priem (Ned). 3. Plet van Katwijk (Ned). 4 Noel de Jonckheere (Belg). 5. Fons van Katwijk (Ned) allen z t Algemeen klassement 1 Michel Laurent (Fr) 9 uur 15 min,. 49 sec., 2 Gerrle Knetemann (Ned) op 8 sec 3. Jos Schipper (Ned) op 14 sec 4. Jean-Luc Vandenbroucke (Belg) op 40 sec., 5 Jan Raas (Ned) op 1 25. 6 Leo van Vliet (Ned) op 2.17.7 Paul Sherwen (GBr) op 3.30. 8 Hennle Kuiper (Nedl op 5 04. 9 Ferdi van den Haute iBelg) op 6.38.10. Aad van den Hoek (Ned) op 8 42 De Fransman Regis Deleplne won zaterdag de Grand Prix Peymeinade bij Grasse ln Frankrijk De Belg Roger Rosters werd tweede t n zijn land genoot Dirk Heiweg derde. Joop Zoetemelk was ex-aequo negende De 17-jarlge José Ignaclo-Vljandi ls in VUla- franca de Ordlzla wereldkampioen veldrijden voor junioren geworden. De Belg Muschoot werd op een halve minuut tweede en de Duitser Mats- chke bijna een minuut later derde Beste Neder lander was Nico Verhoeven die op twee en een halve minuut achtste werd. Drie landen gekwalificeerd dus voor februari 1980 wanneer in Zürich het Europese kampioenschap wordt ge speeld. Bij die drie komt waarschijn lijk Zwitserland, waarvoor als organi serend land een plaatsje wordt ge zocht. Wie de andere drie deelnemers zijn is voorlopig niet bekend, want het selectietoernooi in Edinburg ging op het laatste moment niet door. De Schotse organisatoren zagen zich ge noodzaakt hun evenement uit te stel len tot november wegens de stakin gen die Groot-Brittannië teisteren. Ook los daarvan lijkt de Europese ranglijst duidelijk: 1 West-Duitsland, 2 op verre afstand Nederland, 3 één van de anderen. De lager gewaardeer de landen leken in Velthoven aan hockeykunde te hebben gewonnen, maar veel dichterbij zijn ze nog niet gekomen. Dat bewijzen zowel de uit slagen van Nederland als die van de onderlinge wedstrijden, waarin ze el kaar allemaal punten afhandig maakten. De spanning die mogelijk verwacht werd, kwam dan ook pas in de 13e van de 15 wedstrijden in deze twee daagse. En dan vooral na afloop er van. België Speelde 6-6 tegen Italië en diende na afloop een protest ln bij de jury wegens een niet toegekend doel punt. De Nederlandse scheidsrechter Japik Riemersma wees, met een niet geheel duidelijk gebaar, een vrije slag toe terwijl veel spelers (en anderen) meenden dat het om een strafslag ging. Het leverde een doelpunt op dat niet werd toegekend. Want de officië le klok zou zijn stilgezet, dus was er geen spel en kon er niet gescoord worden. Het Belgische protest werd afgewe zen op formele gronden (te laat inge diend, formulier niet correct onderte kend) en dat was een geluk voor Ne derland. België, laatste tegenstander van Oranje had nu zelf geen kans meer op één van de drie plaatsen en zou in de slotwedstrijd minder tegen werk leveren, zo was de redenering. De berekening klopte maar vooral omdat de Nederlanders zich meteen in de strijd wierpen met een concen tratie, die alleen tegen Engeland even herkenbaar was geweest. Dit maal kwam er ook een snelle en regelmatig groeiende voorsprong uit. waarbij vooral Henk de Widt en Jac. Joosten produktief waren. Toch werd Theo Doyer nationale topscorer met elf treffers, waarbij hij net als Joosten en De Widt in alle vijf wedstrijden zijn aandeel nam. Terwijl de twee Boxtelaars ech ter vooral actie-doelpunten maakten, waren er bij Doyer tien corners bij. Heel consequent wisselde coach Van Heumen zijn twee blokken van zes spelers steeds ongeveer halverwege een speelhelft, zodat niemand over vermoeid hoefde te raken. Alleen doelman Pierre Hermans had daar wat moeite mee: „Als keeper zou ik liever per speelhelft hebben gewis seld. Als Je goed en wel warm bent gedraaid, moet je weer aan de kant." Kwalitatief deden Hermans en zijn tegenvoeter Langenhuizen niet veel voor elkaar onder. Wel bood de regel matige wisseling de gelegenheid de blokken in hun geheel te vergelijken. En dan toonde het uit vijf MEP-spe- lers plus Tim Steens bestaande zestal zowel verdedigend als aanvallend zich wat succesvoller: 27-10 tegen 22- 15 over de vijf wedstrijden samen. i Na overwinningen op Engelanj Oostenrijk (8-5) en Italië Oranje al zeker van de kwal voor Zürich. Dat was goed te toen het moest aantreden tege seriand. Onder het motto „Erl niets meer overkomen en die Z verliezen zelfs van Italië" gi van het begin af kalmpjes aa noopte tot een eerste helft spanningen, want de potige Z namen tot twee keer toe ee: sprong, verdedigden hardnek maakten nog een derde keer Pas daarna bewezen de Nederi hun zekerheid. In de slotwedstrijd ging het alli de eerste plaats. Voor de den binnen minder dan vier wek( lend tegen België maakte Ned er nu een serieuze zaak van. D niet moeilijk, want de tegen; was zowel vermoeid als gehan Doelman Meyvaert was gewo veertig-jarige tweede man Z< liep in de wedstrijd tegen de een blessure aan het hoofd op moest toch aantreden. Hij c niet slecht, maar een stuk mii onlangs te Brussel. En het drukte het zelfvertrouwen van gische verdedigers toch dl neer. Omdat Nederland er echt zin was het als vanzelf binnen de keren 4-0. Toen kon Oranj wheelen. Met in de laatste viel ten een lelijke terugval, die aantal Belgische doelpunten de. waarmee het uiteindelij werd. Uitslagen: Itallë-Zwltserland 6-4 Nede geland 11-4. OostenrlJk-BelglC 5-4 Engel Eindstand. 1. Nederland 5-10. 2 Engel 3. Oostenrijk 5-5. 4. 5. en 6 Belgie, lts seriand 5-3. ROTTERDAM Het Nede korfbalteam heeft zaterdagavi het sporthalpaleis Ahoy' de (ii interland tegen België met 1 wonnen. Bij rust was de sta voor Nederland. De junion strijd tussen beide landen et eveneens in een Nederlands! winning: 6-5 na een ruststand v De Nederlandse zege, voor 301 schouwers behaald, was zonde verdiend. Dat erkende ook de sche coach Jacky van der Vel als excuses aanvoerde dat drie dames uit zijn ploeg debuteer! Het dameskwartet van Nederi met als uitblinksters invalster Euser en Rini Keereveer h belangrijk aandeel ln de zege. had de gehele wedstrijd, waai spelpeil maar matig was, een lijk overwicht. Door de ver! zege handhaafde Nederland de tie die wil dat het team in zijn wedstrijden microkorfbal teg Belgen geen punt verspeelt. Voor Nederland scoorden Loe de Boog (4x), Ron Regeer (3x), Leonhard (2x), Rini Keerewe Corrie Euser. ROERMOND Swift wordt in de kwartfinales van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars (dames) uitgeschakeld. Dat is praktisch zeker na de eerste confrontatie tussen de Roermondse handbalsters en de Deense ploeg van IFA Tranjberg. U. t> Jan Loorbach tracht Pieter van Tuyll van RZ van een doelpoging af te houden. derde plaats niet meer haalbaar lijkt zodat de kaarten voor de play-offs zijn geschud RZ-Punch werd dan ook een wedstrijd, waar na tien minu ten al de alleszeggende stand 46-26 op het scorebord prijkte. Rotterdam Zuid basketbalde vanaf dat moment gezapig verder, drong Punch het tem po op en scoorde tegen een percenta ge van 62 (tegen Punch 45) uiteinde lijk 113 punten. Voor het publiek was er weinig te beleven en kwam eigenlijk de enige vorm van vermaak van de Delftse Amerikaan Rudy Jackson, een speler die als hij het eenmaal op zijn heupen krijgt voor een aardig staaltje basket- bal-varietë kan zorgen. De situatie voor Punch lijkt intussen steeds uit- zichtlozer te worden al bevindt de ploeg zich door het boeken van toch nog wel opvallende resultaten niet direct ln de gevarenzone. Daar zijn wel teams ais Flamingo's en Rowlc gestationeerd. Om maar eens twee teams te noemen, die een stukje toekomst niet kan wor den ontzegd en waar men duidelijk bezig is wat op poten te zetten. Van het op sterven na dood zijnde Punch kan dat helaas niet worden gezegd. Topscorers. RZ: Freeman 28. Mallory 28. Kruidhof 23. Punch: Taylor 24, Jackson 23. Zellstra 16. Eredivisie Heren Leiden-Flamingo's 96-84 BOB- EB BC 83-99 Landlust-Donar 79-87 Rowic-BV Amstelveen 105-92 RZ-Punch 113-89. Sund EBBC 27-50 Lelden 77-44, Donar 28-42 RZ 28-38 Landlust 28-24. BOB 2*20 Punch 28 18. Flamin go a 29-16. Rowlc 28-14 Amstelveen 27-12. De verwachtingen waren zaterdag avond in de uitverkochte (650 toe schouwers) Roermondse sporthal hoog gespannen. Vooral toen bekend werd dat de Deense dames pas zater dagmiddag vanuit Aarhus via Ko penhagen en Dusseldorp zouden ver trekken, groeide het vertrouwen in een goed resultaat. In stilte hoopte men er op dat de Deense dames de vermoeiende reis slecht zouden ver werken. Dat pakte geheel anders uit, want juist ln de eindfase van de ontmoe ting bleek Tranjberg nog over extra adem te beschikken. In de laatste minuten slaagden de Deense dames er in de voorsprong van Swift, 11-10, om te buigen naar 11-13. Deze marge moet voor hen genoeg zijn om volgen de week in eigen huis de halve finales te halen. Het grootste struikelblok voor Swift vormde de lange internati onal Bente Lauridsen. Aan Roer mondse zijde was niemand in staat deze uitblinkster uit te schakelen. Lauridsen profiteerde uitmuntend en had met zes treffers een groot aan deel ln de zege van Tranbjerg In de eerste helft hielden beide partij en elkaar uitstekend in evenwicht. Mede dank zij voortreffelijk werk in de verdediging, waarbij de doelvrou- wen zich onderscheidden bleef de schade aan beide kanten beperkt tot vijf doelpunten. Een grote tegenval ler voor Swift was dat na tien minu ten aanvoerster Marie-Louise Puts geblesseerd naar de kant moest. Zij werd in het verdere verloop van de wedstrijd node gemist en dat brak de ploeg tegen het einde op. Lang bleef Swift aan de positieve kant van de score, al zorgde Tranbjerg er voor dat de marge nooit te groot werd. In de slotfase. Swift leidde met 11-10, rekende iedereen op een kleine over winning voor de thuisclub. Bente Lauridsen met twee benutte straf - worpen en Rils in de laatste seconden van de wedstrijd, maakte aan die illusie een einde en het ziet er naar uit dat Swift na volgende week weer alle aandacht op het competitie- gebeuren kan gaan richten. Zeker als Tranbjerg volgende week op volle sterkte kan aantreden. Dat was zater dag niet het geval. Twee speelsters konden door het slechte weer het vliegveld in Kopenhagen namelijk niet tijdig bereiken. Ook het oor spronkelijk aangewezen Duitse arbi trale duo moest wegens het slechte weer verstek laten gaan. Zij werden vervangen door dicht bij Nederland wonende collega's Gies en Falken- stein. BLAUW WIT „Het lijkt erop dat we voor de tweede achtereenvolgende keer de kans op een landstitel in Amsterdam hebben verspeeld", concludeerde Blauw Witr coach Leo Reijnders berustend na de 18-16 nederlaag van zijn ploeg tegen het wispelturige AHC'31. Vorig sei zoen liep Blauw Wit, na een nederlaag tegen de Amsterdammers in de voor laatste competitiewedstrijd, het kampioenschap mis. Na het verlies van gisteren bedraagt de achterstand van Blauw Wit op koploper Sittardie vier punten, waai door de titel zo goed als uit het gezicht is verdwenen en AHC voor de Limburgers dus weer als spelbreker ls opgetreden. Geen onvertogen woord over het spel van AHC klonk er binnen het Lim burgse kamp. Wat hun tegenstander zondagmiddag presteerde leende zich alleen maar voor positieve opmerkin gen. Gedurende de hele wedstrijd was Blauw Wit kansloos tegen dit AHC. dat met name in de eerste helft een soort handbalshow opvoerde. Dit resulteerde in een voorsprong van vier doelpunten in de rust: 10-6. Voor AHC doorgaans echter geen ga rantie dat de wedstrijd ook gewonnen wordt. Menigmaal presteren de Am sterdammers het om ln de tweede helft een riante voorsprong met klun gelig handbal te verspelen, waardoor zo'n wedstrijd onnodig spannend wordt, of zelfs verloren gaat. Z« gisterenmiddag. Terwijl het publiek ln de sporthal Zuid gebruikelijk inzinking zat te hield de ploeg van coach Wim d stand en met vlagen zeer goed| bal werd de overwinning I gesteld. De grote man bij AHC was a meer Bob Sondaar. De veelvuld temational, die ook de training bij AHC (onlangs heeft hij eel zoek van de handbalbond, on nationale damesteam te gaan1 leiden, geweigerd) bepaalt vofl groot deel de tactiek en draagt' spelopbouwer zorg voor dat d( het veld ook uitgevoerd wordl aanvallen beginnen dan ook itk bij hem. het is echter een uitt ring dat een aanval ook door afgerond wordt. Het gedisciplüi optreden van de Amsterdammd teren bood hem de gelegenhd daar eens aandacht aan te bel en twee fraaie doelpunten ware aandeel. Eredivisie Heren Slttardta-Swtft A 22-14 zellen-Quintus (17(2) 12-13. AHC'31-B)au« 16. PSV-VenL 16-15. Switt-Hermes 14-20 Divisie Heren Olympia H - EenO 14-1' Amhcmu 21-17. Aalsmeer-Slotervaart H mes Foreholte-WWV 10-7. SVBO-IJnH Bomerbroek-Volewtjckers 6-6. SDOL-7R ESCA-Entlus/SEW 6-11. Heren AHC 28-A 20. S Meleoor-Hellas 18-19. Arumo-Anfl LoreaJ-DES 14-13. S Vereent/V-ForUuid Dames: FortunaO-Attila 7-13. ZonnebM las? 4-4. EBHV-Verburch 13-13. Loreal4 EMM-TadMosam 7-12

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8