S3 Vit brieven van lezers t+ihk administratief medewerkster concierge Stichting Steunfonds Hendrik Pierson/Fiom FUNKTIONARIS M/V CHRISTELIJKE LERARENOPLEIDING ZWOLLE ADMINISTRATEUR koster-beheerder vrouwelijke kracht mannelijke medewerker actieve vertegenwoordiger tuintherapeut(e) ATERDAG 17 FEBRUARI 1979 TROUWKWARTET 25 achi nen van luristen ls oud-voorzitter van Ajax en als ex il van de arbitragecommissie van de [NVB. heb ik met verbazing twee Irs rtikelen gelezen van twee Jonge ju- sten. namelijk Mr. Jan Guyt en Mr. jing Iric Vilé. In de kwestie rond AZ'67 en olendam komen de uitspraken van t heer Guyt mij onaangenaam voor. oordat de „affaire" een beslissing telt gekregen, richt hij reeds een trie grofheden tot de gebroeders Mo- die er niet om liegen. Een teemde opvatting van een jurist, die ooraf al stelt het er na de uitspraak iet bij te laten zitten, en die geen tnadebrood wenst te eten. Of de eren Brand en Van der Linden geen iderhandelingsbevoegdheden had- is niet aan mij te beoordelen, defcaar dat het Volendam-bestuur hier iets van afwist, lijkt mij sterk. Hoe innen twee mensen deze ellende troorzaken zonder bevoegdheden? heer Guyt zegt dat de gebroeders blenaar steeds maar zeggen: con- act is contract. Dat zal de heer Guyt ich niet vreemd voorkomen. De ar- tragecommissie bestaat uit intege- lleden. Hopelijk lukt het hen op 19 bruari vast te stellen of de zaak trust op een sluw spelletje van de Z-leiders, of dat Volendam zich acht te onttrekken aan domme fou- n gemaakt door eigen bestuur. heer Vilé schijnt zich met de op- ittingen van zijn collega uit Volen- im bezig te houden. Ook hier weer n opponent van het grootste deel tr bonds-officials. Geen zakelijk in- cht en van mening dat zij de groot- e sportbond van ons land vertegen- oordigen. Doordat men alleen maar ireekt van subsidies, toto-inkom- ;n en shirtreclame, lijkt het geheel eer op een liefdadige instelling dan een gezonde bedrijfstak. In deze den van teruggang en bezuinigin- n zou men die zo spoedig mogelijk loeten terugdraaien naar semi-prof derfcetbal met een vastgestelde maxi- um beloning. ZUIVER PROF- [)ETBAL is in Nederland niet finan- tel haalbaar. Mr. Vilé zou er goed doen de voorzittershamer aan n ander te geven. Men zal hem er te te meer om waarderen. arbella Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas met corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw, Postbus 859,1000 AW Amsterdam. Bi) publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. J. R. Melchers Verberg et stuk van uw heer Lammers in ouw van 9 februari heb ik met langstelling gelezen. En dan spe- al het verweer tegen de spoorver- nding naar Veenendaal over de ans roestige baan. Ware het niet t de brug over de Rijn bij Rhenen dens de Tweede Wereldoorlog was nietgegaan, dan zou de genoemde n zeer waarschijnlijk thans nog die- n als een hoofdlijn tussen Amster- im en Maastricht. De lijn door verberg was toen een zeer drukke iiofdlijn. Er kwamen dagelijks veel einen langs, ook goederentreinen, hun best deden om de lucht met ok en roet te verontreinigen. Toen ;en klachten. Men was immers ge- at met de halte bij de Heuvelse «eg. die ingesteld was in verband et de voorwaarden die bij de aan- top van gronden voor de twee lijnen tor Overberg, door mevrouw Knep- ihout werden gesteld. Ook de halte de lijn Utrecht-Arnhem, eveneens de Heuvelse Steeg, werd toen als lorwaarde gesteld. In de oude akten daarover wel iets te vinden. Hoe, larom en wanneer de NS of de vroe- re spoorwegmaatschappij van die palingen is ontheven is mij niet kend. Men kende toen nog geen tiegroepen! Als Overberg nu de eis stellen een halte in de lijn Vee- ndaal te krijgen, weer bij de Heu- Ise Steeg of op een nog centraler int, bij voorbeeld via de overweg in Eindsweg, dan zou jk het kunnen Hij ken nu het toch maar een lokaal ntje wordt, en dat dan in de plaats n de halte die zal komen in west ïenendaal, ook vrij dicht bij het verbergse. Veenendaal krijgt int ers nog een echt station, meer in centrum. Daaraan zouden de rbergers dan wel plezier kunnen tven. nerongen Th. W. den Hartog ynodepraeses Thaaldelijk heeft ondergetekende de gereformeerde synode erop ngedrongen een praeses te kiezen de plaats van de roepende kerk. t voorstel dient in de kerkorde te ttrden vastgelegd De roepende kerk verantwoordelijk voor de te hou- synode. Haar verantwoording «g zij niet uit handen geven. Vrees een slechte raadgeefster De roe- nde kerk mag haar vrijmoedigheid ft wegwerpen. Ook de synode is een rgadering van gelovigen, inrichting s heils. Met steeds weer een eigen aeses te kiezen, uit de plaats van de tpende kerk, voorkomt men ver dring. Ook zijn de kerken meer bij synode betrokken. Wij. gerefor- ferde kerken, zijn plaatselijke ker- n In tegenstelling tot de hervorm- kerk die een vaderlandse kerk is; in tegenstelling tot de katholieken een wereldkerk is. Ds C. Mak wil ft zijn voorstel een praeses voor de ur van zes jaar aan het karakter n onze kerken afdoen. Zijn motiva te zeer mistig en dus gevaarlijk, tterdam P. C. van Wijk iektewetverzuim komt het dat 50 a 60 jaar geleden 1 ziekteverzuim niet zo in opspraak als tegenwoordig0 Waren fcidsinhoud. arbeidsomstandighe- i. arbeidsverhoudingen, pereo- flsbe)eid en personeelsbegeleiding dan nu? Werden er toen meer ücturele verbeteringen aange- cht dan nu? Waren de maatschap- de persoonlijke sfeer, de werking de ziektewet (vanaf 1929) en de Bndheidszorg beter dan nu? Wa ren de reacties op de problemen in de relatie mens-werk-gezondheid anders dan nu en waardoor? Konden de mensen mentaal en lichamelijk beter tegen een stootje dan nu en waar door? Ik heb zelf 55 jaar geleden op de administratie van een middelgrote dekenfabriek gewerkt en nooit wat over groot ziekteverzuim vernomen en ik zat zelf veel in de fabriek en heb er nooit wat van gemerkt Beverwijk A. Teljeur Dubbel inkomen (2) Met het stuk van de heer W. van Efferink (12 februari) ben ik het vol komen eens. Maar laat de zwijgende meerderheid spreken vóór het te laat is. Een gelijke opleiding voor jongens en meisjes terecht, ongetrouwd moe ten de laatsten goed voor zichzelf kunnen zorgen, doch bij aannemen of ontslaan vooral letten of het gaat om een kostwinner/ster. Leeuwarden nam inderdaad de juiste beslissing. Niet de één dubbel en de ander niets. De sociale uitkeringen zullen er wel bij varen. Voorburg G.Lintner Dubbel inkomen (3) God heeft ons, mensen geschapen, niet alleen naar Zijn beeld, maar ook met gelijke intelligentie en gaven. MET HET UITDRUKKELIJK GE BOD onze gekregen gaven te gebrui ken! Paulus, een man die de vrouwen om wélke reden dan ook, in de hoek schoof, heeft dit stempel sterk op de kerk gedrukt, een mannenmaat schappij. God de Vader. Jezus, Gods eigen Zoon. haalde de vrouw echter altijd naar voren, gaf haar een plaats. Waarom mogen wij Zijn voorbeeld niet volgen? In deze maatschappij krijgen mannen hartinfarcten en stress. Vrouwen verliezen vaak plot seling een grote taak als de kinderen uitzwermen. Dokter stuurt ze aan het werk. Dat is altijd het vrijwilligers werk, daar kunnen veel vrouwen in die omstandigheden niet mee voor uit. Dan zijn daar ook nog altijd de weduwen en de gescheiden (vaak ver laten) vrouwen. In het gezin hebben baby's en kleine kinderen huidcon tact nodig, zowel met de vader als de moeder. Dat betekent, samen doen, onze banen délen. Hoever zouden we komen als alle mensen die kunnen werken eens 5 uur per dag zouden werken? Als iedereen, ook de vrou wen, een klein grondloon zouden krij gen en daarboven voor iedereen de mogelijkheid van een extra uitkering (door arbeid, op grond van uitkering voor invaliditeit, AOW alsmede voor de verzorging van kinderen, ouders of hulpbehoevenden). Ook de vakbon den hebben wel plannen liggen die meer deze richting uitgaan, als ze maar eens horen dat wij het er mee eens zijn. Getrouwde onderwijzeres sen kunnen mannen hebben die heel weinig verdienen, ze zijn mij persoon lijk bekend. Onderwijzeressen komen soms niet meer aan bod omdat ze eens móchten trouwen. Dat risico neemt men niet. Getrouwde onder- wijzere hebben ook vrouwen die zou den kunnen werken. Misschien ver dienen zij dan wel weinig, misschien ook niet! Gevolgen van de voorgestel de uitschakeling van getrouwde vrou wen: Getrouwde onderwijzeressen gaan scheiden, maar nog veel meer gaan er samenwonen. Dat werkt men er mee in de hand. Is dët de oplos sing? Iedereen heeft bepaalde gaven, die we gebruiken moeten, dat is een Godsgebod! Daarnaast zal er altijd liefdewerk overblijven en wie het ziet liggen zal het misschien ook opne men. Bedenk echter wel dat liefde werk ook nog wel eens het belasting vrije overschot van het dubbele loon (en meer) kan opslokken. Onze déden moeten spreken. Amsterdam S. Wijnsma-Spek Palestijnen (2) In Trouw van 12 februari spreekt de heer Nihof de hoop uit dat het gezon de verstand uiteindelijk toch zal ze gevieren en dat door het Medisch Komité Palestina zonder incidenten kan worden gecollecteerd voor een kleuterschool-project in Libanon Ik ben van mening, dat. zolang uit de grondbeginselen van de PLO niet de voorwaarde geschrapt is die betrek king heeft op de vernietiging van de staat Israël, het een illusie is te wen sen dat de partijen in deze kwestie aan één tafel gaan zitten om de pro blemen uit de wereld te helpen. Eerst de liquidatie-clausule eruit, dan zal er wellicht gepraat kunnen worden Pijnacker F. Swagerman Arbeidsmarkt (3) In Trouw van 3 februari las ik het artikel over 200.000 werklozen en de moeilijkheden, die het bedrijfsleven ondervindt bij het zoeken van perso neel. Aan het eind van dit artikel stond letterlijk: „Helemaal achteraan in de rij staan WAO-ere, die best een halve baan willen." Ik vraag me af wat er zou gebeuren, wanneer de 90.000 werklozen voor wie wél een baan voorhanden is. een maand reu ma met alle pijn en verschrikkingen van dien zouden krijgen. Wanneer ze na die maand beter zouden worden en de kans zouden krijgen werk te zoeken, dan zal de leugen dat er geen werk te vinden is binnen de kortste keren zijn verstomd. Zutphen H.J.Jalink Boycot Israël Schande, dat is het enige woord wat ik zou willen gebruiken voor de con clusie uit het rapport over de Arabi sche boycot. De desbetreffende be drijven en overheidsinstanaties zou den zich diep moeten schamen ten opzichte van Israël en onze joodse medeburgers. Een volk waar Neder land traditioneel uitstekende banden mee heeft wordt nu tegen de schenen getrapt. Ik weet wel dat economische motieven meespelen in een niet gerin ge mate. maar er is ook nog zoiets als een moraal. Ik hoop dat de in dit opzicht niet geheel schuldvrije over heid harde maatregelen neemt tegen deze overtreders van de wet en de moraal. Groningen H. R. Koning Jr. Bier Bij het zien van pagina 21 van de krant van 10 februari denk je bij eerste oogopslag „Reclame voor bier!" Alle drie de foto's bij het artikel staan vol met bierglazen. Het is be kend, dat in het leger op z'n zachtst gezegd flink gedronken wordt. In de burgermaatschappij neemt dit kwaad ook erg toe. Ongewild hebt u hier de indruk gewekt dat het drin ken van alcohol iets gewoons is en er helemaal bij hoort. Deventer K. van Triest Ds. Hegger Ds. Hegger heeft mijns i i2'ens volko men gelijk. Er bestaat in de Gerefor meerde Kerken een steeds sterkere neiging om de leer te veronachtza men. En dit terwijl de officiële opvat ting van de R.K. kerk ten opzichte van de sacramenten nog niet veran derd is. De zaligheid, het eeuwige leven, wordt niet ontvangen via het sacrament (ook al wordt dit herleid tot God), maar door het geloof in het volbrachte werk van Jezus Christus. Dit laatste betekent een geheel ande re oorsprong en een geheel andere kijk op leven en maatschappij. Ik krijg steeds meer het vermoeden dat men onder druk van het partijpolitie ke eenheidsstreven ook een kerkelij ke eenheid wil forceren Daarvoor moet dan de inhoud van de Heilige Schrift wijken. eenzaam opererende particulieren die de eer toekomt dat zij grof on recht aan de kaak stellen Met alle gevolgen van dien! Meestal kost het hun hun ontslag van de maatschap pij die zij gediend hebben. Een ande re vraag: Is het in ons land mogelijk, dat eens verleende koninklijke onder scheidingen aan iemand, die achteraf blijkt volkomen onwaardig te zijn, worden teruggevorderd? Dit kan in derdaad langs wettige weg gebeuren, al is dit misschien nog nooit eerder geschied Wordt het langzamerhand geen tijd dat er eens in die richting gedacht gaat worden? Willen wij niet in een fase geraken waarin wij ons moeten schamen dat wij Nederlander zijn, dan moet tot elke prijs voorko men worden dat notoire overtreders van de wet en beschermers van lieden die van oorlogsmisdaden verdacht worden, zich tot hun dood toe kunnen blijven sieren met door de koningin verleende onderscheidingen. Wij staan voor de keus: óf alle decoratie definitief afschaffen en dan liefst zo snel mogelijk, of er toe overgaan dat ten onrechte uitgereikte onderschei dingen nietig verklaard worden. Oegstgeest W J. H. Baart Willebrands (4) Op mijn beurt verbaas ik me over H. P Meeuws Hij moet wat meer aan dacht schenken aan de Joodse rede neerkunde. Het beeld dat Christus gebruikte was de Joden niet vreemd Mozes had gezegd: „Dat de mens niet alleen van brood leeft, maar van alles wat uit de mond des Heren uitgaat." Deut. 8 vers 3. Jeremia schreef „Zo vaak Uw woorden gevonden werden, at ik ze op Jeremia 15 vers 16 Als de heer Meeuws de Schrift ver staat. zou hij hebben begrepen de woorden: „Ik ben het brood des le vens". en om de heer Meeuws op weg te helpen zegt Hij verder: „Wie tot Mij komt. zal nimmer meer hongeren, en wie in Mij gelooft, zal nimmer meer dorsten." In die betekenis is Christus' lichaam en bloed ware spijs en drank. Aan deze beeldspraak voegt Jezus nog een andere toe. Slechts door te sterven kon Hij de mensen het leven schenken, en in de woorden die nu volgen wijst Hij op Zijn dood als het middel tot redding Hij zegt: „Het brood dat ik geven zal. is Mijn vlees voor het leven der wereld (Johannes 6 vers 51). heeft dat een voeten in de aarde gehad God door hem te laten zien. dat Jezus de Heer van allen is en dat een mens die God vereert en het recht liefheeft. God welgevallig is. tot welk volk hij ook behoort Petrus doopt de Romein en als ze hem dat later in Jeruzalem verwijten, kan hij alleen maar vertellen, wat hij heeft meege maakt en zeggen „Hoe zou ik in staat zijn geweest. God tegen te houden?" De heer Meeuws en de zijnen, die zich tevens bevinden in de door hem be doelde 150 denominaties, kunnen er door dit actuele stuk achterkomen dat de God van vandaag, de God van de Bijbel, de God van de traditie zonodig tegenspreekt. De traditie heeft grote waarde en er is alles te gen, om tradities op onverantwoorde wijze omver te lopen. Maar als God spreekt en een bepaalde traditie om verloopt. dan moeten wij antwoord geven op de stem van de God van vandaag door op een verantwoorde wijze met die traditie of folklore te breken en nieuwe wegen gaan Beverwijk J. K. de Haan Haarlem D. J. Reemen Gedecoreerd Het in voor niemand een vreugdevol le zaak. dat er ik ons land in de laatste paar jaar enige uitermate pijnlijke schandalen aan het licht zijn gekomen. En wij krijgen daarbij niet de indruk dat de overheids-in- stanties voorop lopen om de vervol gende gerechtelijke instanties aan het materiaal te helpen. Het zijn vaak Willebrands (3) In de brief van de heer Meeuws (Wille brands (2). Trouw 13 februari) valt mij de zinsnede op: „Niet wij. maar Lu ther en al zijn volgelingen hebben afgeschaft". Ja. inderdaad, er is toen (na 1517) veel afgeschaft maar er werd een zeer kostbaar goed terugge wonnen (zo u wilt: herontdekt). Nietz sche. de „advocaat van de duivel" zegt hiervan: .Luther, dat ongeluk van een monnik, heeft de kerk en wat duizendmaal erger is. het christen dom. hersteld, op het ogenblik dat het de nederlaag had geleden" (Hans Ktlng: Bestaat God? blz. 439). Waar ging het om? Luther, in al zijn narig heid, stelde zich deze vraag: Hoe vind ik een barmhartig God? Het ant woord was Romeinen 1 vers 17: sa mengevat: de rechtvaardige zal uit geloof leven. Dat is het rijkste erfgoed. Schiedam H. v. Holten Makkum Feike de Boer Willebrands (5) De heer H. P. Meeuws te Roermond, die in TROUW van 13 februari 1979 een ingezonden stuk onder het hoofd WILLEBRANDS (2) schreef en tradi tionalistische kerkelijken. hetzij rooms-katholiek of reformatorisch, moge ik adviseren, te lezen: de Han delingen der Apostelen, en dan vooral hoofdstuk 10 en het begin van hoofd stuk 11. waarin ons verteld wordt over de ontmoeting van de apostel Petrus en de Romeinse Kapitein Cor nelius Petrus was een christen, die Romeinse kapitein was geen chris ten, maar wel een vereerder van God. Petrus was een Jood en Cornelius was een goy, hij behoorde tot de „volken" En nu moet Petrus naar Cornelius om hem over Jezus te vertellen. Dat ge beurt en Cornelius wordt christen. Hij ontvangt de Heilige Geest en wordt door Petrus gedoopt. Maar wat Dubbel inkomen (4) Een engblikkende „zwijgende" groep denkt dat zij de „meerderheid" is en meent derhalve het, in de universele verklaring van de rechten van de mens omschreven, recht op arbeid, ook van vrouwen, met de voeten te kunnen treden. Wanneer kun je spre ken van een dubbel inkomen? In veel gezinnen komt het voor dat een ge zinslid drie, vier of vijf maal het netto inkomen van een ander verdient. Het kostwinnerschap ontkoppelen van een sollicitatie benadrukt duidelijk het recht van een ieder op arbeid en ontkoppelt dat recht van een eventu eel daaruit voortvloeiend inkomen In slechter tijden betekende geen ar beid geen inkomen Nu is dat. en ik hoop dat de heer Van Efferink en de rest van zijn zwijgendenclub er ook blij mee kunnen zijn. gelukkig anders dankzij een goed apparaat van socia le voorzieningen. Ik hoop dat de zwij gende meerderheid nu begrijpt dat herhaald aandringen (drammen) op een goede wettelijke regeling niet meer dan rechtvaardig is en dus wel vrucht moet dragen. Ridderkerk H. Tulner Opruimen Ik heb mij gestoten aan een uit spraak van de heer van Roon te Utrecht in de rubriek „Zogezegd" Hij zegt daar: „Van milieuaktiegroepen mag verlangd worden dat zij na ver loop van tijd de door hen langs de openbare weg aangebrachte medede lingen ook weer verwijderenNu moeten milieuactiegroepen vaak met een tekort aan mensen en een nog groter tekort aan geld tegen een zwa re stroom oproeien, en een dergelijke uitspraak kan dan ook alleen gedaan worden door iemand die genoemde mededelingen nooit leest, zich er ook niet voor interesseert en die niet ver der kijkt dan het eigen schoonge boende stoepje. De heer van Roon is helaas niet de enige, daarom blijft het werk van milieuaktiegroepen zo hard nodig. AMSTERDAM Bas Voorhoeve vraagt voor de fondsenwerving een De Stichting stelt zich ten doel financiële steun te verlenen aan de Fiom. Nederlandse Vereniging van organisaties voor hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Tot zijn/haar taak behoort o m.: in Midden-Nederland en een gedeelte van de Randstad-Holland de bestaande relatiekring te onderhouden: nieuwe kontakten met instanties te legggen en de door hem/haar gestimuleerde medewerking te organiseren. Vereist wordt. ervaring in een kommerciële buitendienstfunktie sociale belangstelling opleiding op middenbaar nivo goede kontaktuele eigenschappen in bezit van rijbewijs leeftijd 30 35 jaar Belangstellenden worden uitgenodigd zich onder vermelding van gegevens, die een duidelijk beeld verschaffen omtrent opleiding, ervaring en sollicitatiemotief vóór 1 maart a.s. te richten tot de direkteur van de Stichting, de heer Tj. Molenaar. Stadhouderskade 137,1074 AZ Amsterdam. Eventueel verder gewenste inlichtingen: telefonisch onder nr 03417-4129, uitsluitend na kantoortijd. Voor de in augustus te beginnen Nieuwe Lerarenopleiding wordt per 1 april of zo spoedig mogelijk daarna gevraagd een Taakomschrijving: - in de aanloopperiode in overleg met de direkteur het administratieve apparaat opbouwen - advies uitbrengen over een verantwoord financieel-economisch beleid en over houdelijke zaken - zorg voor het financiële beheer en bewaken van de liquiditeit - het zelfstandig voeren van het administratieve beheer - werkzaamheden t.b.v. de rechtsposities en de salarisadministratie - opstellen en bewaken van de begroting; samenstellen van de jaarstukken - uitvoeren van werkzaamheden, voortvloeiend uit de wettelijke voorschriften t.b.v. het onderwijs Van de te benoemen medewerker wordt verwacht, dat hij/zij - bewust kiest voor het Christelijk onderwijs - goede contactuele vaardigheden heeft - verantwoordelijkheid wil dragen - een goede schriftelijke en mondelinge taalvaardigheid heeft - een opleiding heeft genoten op HEAO-niveau of daarmee vergelijkbaar Ervaring in een dergelijke funktie bij het onderwijs geldt als aanbeveling. De salariëring geschiedt volgens het BBRA, schaal 103 met de mogelijkheid tot uitloop naar het maximum van schaal 130. Sollicitatiebrieven met uitvoerige gegevens en referentieadressen te zenden vóór 1 maart aan de direkteur. F. Vos, Postbus 1363 Zwolle. De Theologische Hogeschool van de Gerefor meerde Kerken in Nederland, te Kampen, heeft binnenkort een vacature BIBLIOTHEEKMEDEWERKER (m/v) Taken: catalogu^werkzaamheden, titelbeschrij ving; andere bibliotheekwerkzaamheden als uit leen, interbibliothecair leenverkeer, e.d. Verei sten havo of v.w.o.-opleiding; bibliotheekopleiding 8DA, GO-A of CV; lidmaatschap Gereformeerde Kerk en affi niteit tot het kerkelijk leven. Aanstelling en salariëring gesfchieden naar rijksregeling (max. 2665,- per maand). Telefonisch kunnen nadere inlichtingen wor den gevraagd onder nummer 05202-17811 (de heer Woltjer). Schriftelijke sollicitaties worden graag voor 5 maart 1979 tegemoet gezien aan het adres: Hoofd van het Bureau van de Theologische Hogeschool, Koornmarkt 1, 8261 JX KAMPEN. De commissie van beheer van de gere formeerde kerk, van soest zoekt voor de Wilhelminakerk een gedacht wordt aan een echtpaar, waarbij de vrouw ook bereid is indien nodig mee te helpen, sollicitanten moeten gereformeerd zijn en kerkelijk meelevend, in verband met de zalenexploitatie zijn horeca-diploma's ver eist, een aan de kerk grenzende woning is beschikbaar. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan bovengenoemde commissie van beheer, p/a Soesterbergsestraat 98 Soest. AMERSFOORT CORDERIUS COLLEGE Protestant Christelijke Scholengemeenschap V.W.O.-H.A.V.O. L. Heynricsstraat 23. 3817 ER Amersfoort Gevraagd per 1 april 1979 of zo spoedig mogelijk daarna een op ten minste havo-mvo ten behoeve van het secretariaat van de school en een Voor beide tunkties zoeken wij naar personen die voorstander zi|n van protestant chnsteli|k onderwas, en met opzien tegen gevarieerd en verantwoordelijk werk Salaris en overige voorwaarden worden over eenkomstig rijksregelingen vastgesteld Schnheli/ke sollicitaties met vermelding van gods dienst. opleiding, etc te richten aan Dhr Drs Jac Hagg rector van de school P.C.B. Wegvervoer een groeiende organisatie op het gebied van het wegtransport, zoekt a. voor haar afdeling Buitenland een jonge veelzijdige Haar werk zal bestaan uit het geven van informatie en het verlenen van diensten aan onze leden Wat vragen wij voor deze functie H.A.V.O. opleiding, Actieve kennis van Duitse en Franse taal: Enige administratieve ervanng is wenseli|k; Goede contactuele eigenschappen Wat bieden wij. Een goede salariëring, Prima secondaire arbeidsvoorwaarden; Na een grondige inwerkperiode actieve deelname in het onderhouden en het uitbreiden van externe contacten b. Voor de afdeling Binnenland een Zijn werk zal bestaan uit het geven van informatie op sociaal-economisch en juridisch terrein Voor deze functie is gewenst Opleiding op M.E.A.O niveau of studerende daar voor. bij voorkeur E/J; Goede contactuele eigenschappen. Enige administratieve ervaring Wij bieden Goede salariëring met moderne secondaire ar beidsvoorwaarden en bij voldoende toewijding goede promotiekansen Schnfteli/ke sollicitaties te richten aan de Directie van P C B Wegvervoer. Treubstraat 27. 2280 HV Rijswijk Voor telefonische inlichtingen kunt u vragen naar de heer H A C M Bergmans, tel 070-907820 Voor het rayon Gelderse Achterhoek zoeken wij een Enige kennis op het gebied van lastechniek is vereist. Schriftelijke sollicitaties te richten aan, H. STRUIK ZOON B.V Diepenveenseweg 8 Postbus 115 7400 AC DEVENTER Het Sanatorium is een open psy chiatrisch ziekenhuis met 230 plaatsen, verdeeld over kleine af delingen met kortdurende psychia trische behandeling, socio-thera- peutische gemeenschappen en een centrum voor observatie, be handeling en reaktivering van geestelijk gestoorde bejaarden Per 1 mei ontstaat in de activitei tentherapie een vacature voor een Wij vragen. middelbare tuin- of bosbouw- opleiding, bij voorkeur de opleiding „Warmonderhof" ervaring in het werken met groepen mensen. Verzoeken om inlichtingen over de inhoud van de functie zijn te verkrij gen bij de coördinator van de acti- viteitentherapie. toestel 310 Sollicitaties worden verwacht door de directie. Postbus 20 (Oude Arn- hemseweg 260). 3700 AA Zeist Tel 03404-21822. 1 CHRISTELIJK SANATORUM VOOR I NEUROSEN EN PSYCHOSEN TE ZEIST 4»

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 25