55 Gtm uw naasten ook zo'n krant. Trouw li uurtbus gaat in 5 gebieden rijden Geef een proe inement Proces studenten tegen katholieke leergangen Staatsloterij |w lste trekking Bon: Vier weken Trouw voor f 750 Melkbezorgers voeren actie tegen ontslag Eis: huisvesting én lessen Studenten lerarenopleiding bezetten Delfts instituut Schoolleiders voor behoud systeem 'gewogen loting' r t I I ET iÜRÖAG 15 FEBRUARI 1979 PHS 15 cm ieen onzer verslaggevers HAAG Minister Tuijnman (Verkeer en Waterstaat) gebieden aangewezen voor een buurtbusproject, rmee zal volgend jaar geen enkele plaats in Nederland meer dan duizend inwoners verstoken zijn van openbaar gebieden kan de buurtbus (een vrijwilligers bestuurd achtper- s busje, dat volgens een vaste itregeling rijdt in landelijke ge en, die het voorheen zonder ibaar vervoer moesten doen) in |gtus ingezet worden; in acht ge il kan het busje in 1980 gaan i. Het rijk betaald de exploita- torten volledig. Per jaar is hier- ongeveer één miljoen gulden buurtbus komen. in aanmerking kunnen In vijf gebieden rijdt de buurtbus nu bijna anderhalf jaar en de ervaringen zijn erg goed. Dit blijkt onder meer uit een onderzoek dat in opdracht van de minister van Verkeer en Wa terstaat in de vijf gebieden is inge steld. Vooral ouderen blijken zich nu meer te verplaatsen dan vóór de komst van de buurtbus. minister Tuijnman aangewe- pbieden zijn het afgelopen na- door de provinciebesturen gese- erd en gerangschikt naar urgen- rc He gebieden, die aan de gestelde om warden voldoen, zijn nu aange- Teln. Wanneer de ervaringen met de projecten daartoe aanleiding l wil minister Tuijnman echter roorwaarden opnieuw bezien. jdoor in de komende jaren wel- dal nog meer gebieden voor een Benoeming DEN HAAG Prof. mr M. Scheltema is benoemd tot lid van de wetenschappelijke raad voor het regeringsbeleid voor een gedeel telijke werktijd. De raad telt nu ne gen leden. Prof. Scheltema (39) werd in 1965 op het ministerie van justitie hoofd van de stafafdeling wetgeving nieuw burgerlijk wetboek, in 1972 werd hij hoogleraar in het adminis tratief recht in Groningen. Van onze sociaal-economische redactie TILBURG De melkventers in dienst van het Zuidnederlandse coöp eratieve zuivelconcern Campina zul len actie gaan voeren tegen het voor nemen van de directie om hen de komende twee jaar te ontslaan. Het gaat om 440 venters, die in Brabant. Limburg en een deel van Zeeland de produkten van het bedrijf aan huis afleveren. De directie van Campina wil de melk bezorgers na een overgangsregeling zelfstandig laten worden met behoud van voordelige inkoopvoorwaarden bij het concern. De voedingsbonden hebben daar ernstige bezwaren te gen. omdat Campina op deze manier het normale bedrijfsrisico overhevelt naar de melkventer en zijn gezin. ..Campina verplicht de venter de pro dukten van haar af te nemen en stelt daarmee haar omzet en winstmarge veilig", aldus de bonden. De melkbezorgers zullen in de ko mende dagen 200.000 folders uitdelen aan hun klanten. Zij verzoeken hun daarin adhesieverklaringen in de vul len. het hoofdkantoor van Campina te bellen, zodat het telefoonverkeer naar het bedrijf wordt gestoord en plaatselijke politieke partijen te be naderen met het oog op het uitoefe nen van pressie. Van onze onderwijsredactie TILBURG Tegen het be stuur van de Katholieke Leer gangen is een proces aange spannen door de ruim 450 stu denten, die op de Leergangen een opleiding volgen in de vakken tekenen, handvaar digheid en textiele werkvor men. Zij eisen huisvesting. De studenten beschuldigen het bestuur van wanprestatie, omdat niet tijdig in een goede en veilige huisvesting is voor zien Eind januari moesten de studenten uit het pand. waarin tot dan de lessen werden gegeven. De gehele maand februari zijn de lessen stilgelegd, om dat er verhuisd moet worden naar een aantal kleinere ruimtes, die over de hele stad liggen verspreid De studenten eisen via de rechter dat snel in een goed onderkomen wordt voorzien. Voor elke week dat het be stuur in gebreke blijft, wordt door de studenten een dwangsom van 50 000 gulden geëist Volgens de studenten was het be stuur van de Katholieke Leergangen tijdig op de hoogte van het ieit dat de eigenares van het pand. waarin de opleiding was gehuisvest, eind 1978 de huur zou opzeggen. Zij stellen dan ook het bestuur aan sprakelijk voor de schade die zij lij den door de langdurige onderbreking van hun studie. De docenten hebben zich achter de studenten geschaard Zij achtten het onmogelijk dat tij dens het tweede semester nog goed les kan worden gegeveii. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Vijftig studenten van de nieuwe lerarenopleiding Zuid-west Nederland in Delft houden sinds gis teren de directieruimte van hun insti tuut bezet. Zij willen met minister Pais praten over bezuinigingsmaatre gelen die deze heeft aangekondigd voor de zeven bestaande nieuwe lera renopleidingen (NLO's). De studenten eisen dat Pais de maat regel om minder eerstejaars studen ten tot de NLO's toe te laten intrekt. Verder willen zijn dat de minister afziet van zijn plan om het aantal studenten per docent op te schroe ven. Volgens de studenten komen er door de bezuinigingsmaatregelen zo'n 300 docenten op straat te staan Dat gaat ten koste van de werkgele genheid en van de opleiding, die nota- bene nog in een experimentele fase zit. aldus de studenten Volgens de bezetters is het afgelopen maandag in de vaste kamercommis sie voor onderwijs wel duidelijk ge worden dat Pais zich niets zal aan trekken van de acties die het afgelo pen halfjaar tegen de bezuinigingen zijn gevoerd. „Wat hij nu doet is een beetje goochelen met cijfertjes om te zeggen dat het allemaal niet zo erg is." aldus een van de bezetters Een directielid van Zuid-west-Neder land liet gisteren weten dat hij de bezetting niet toejuichte, maar de gedachte die er achter zit wel kon delen. „Wij zijn het ook niet met de minister eens." zei hij Gisteravond zouden de bezetters overleggen met het landelijk studen- tenberaad (het landelijk overleg lera ren opleidingen) over eventuele ver dere acties, vanochtend zouden de Delftse studenten het hele instituut gaan bezetten. Afgelopen maandag gingen in Groningen en Leeuwarden studenten van de NLO Ubbo Emmius al tot bezetting over Tltl En bij Alberto is t Prijzen-Carnaval 677e Staatsloterij, lste trekking 14 februari 1979 prijzen van 25.000 zijn gevallen op alle nummers 047634 5 000 zijn gevallen op alle nummers: 068269 2 000 zijn gevallen op alle nummers 093898 2.000 zijn gevallen op alle nummers: 079920 2 000 zijn gevallen op alle nummers 016316 2.000 zi|n gevallen op alle nummers 062264 2 000 zi|n gevallen op alle nummers 091841 1 000 op alle nummers eindigende op 3764 400 op alle nummers eindigende op 683 200 op alle nummers eindigende op 164 100 op alle nummers eindigende op: 121 100 op alle nummers eindigende op:844 75 op alle nummers eindigende op:902 50 op alle nummers eindigende op 40 50 op alle nummers eindigende op:36 10 op alle nummers eindigende op:0 gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking wor den geïnd. Van onze onderwijsredactie I AMSTERDAM De Algemene Vere niging van de Schoolleiders bij het VWO en AVO is tegen selectie vol gens het systeem van de werkgroep Wiegersma Zolang er geen betere op lossing te vinden Is. wenst de AVS het huidige systeem van gewogen loting te handhaven. De Werkgroep Wiegersma had voor gesteld een bepaald aantal plaatsen op de universiteit open te stellen voor leerlingen, die een hoog gemiddelde hebben gehaald bij het centraal schriftelijk eindexamen voor gymna sium of atheneum. De schoolleiders vrezen dat op deze manier een te hoge waardering ontstaat voor leerpresta ties. Dat zou belemmerend kunnen werken op de ontwikkeling van ande re vaardigheden. De schoolleiders menen ook dat toelating volgens het systeem van Wiegersma het huidig» examensysteem ondergraaft. Tevens achtten zij de kans op studiesucces niet hoger als de toekomstige studen ten worden geselecteerd op grond van een landelijk vergelijkende stu dietoe ts, BEKENDMAKING Gedeputeerde staten van Zuid-Holland maken be kend dal door Kombinatic IJsselmonde te Papen- d recht een aanvraag om vergunning krachtens de Verordening op de opspuitingen Zuid-Holland is ingediend voor opspuitingswerken in het kader van de aanleg van het verkeersknooppunt RW 12 - TW 99 op de percelen, kadastraal bekend gemeente Ridder kerk. sectie C. nos. 4404. 4405. 4406. 4408. 4409. 4411, 4412. 4415. 4416. 4448. 4769. 4771. 4772. 4914. 4915. 4916 en 4917 Een exemplaar van de aanvraag ligt vanaf 19 februa ri 1979 voor onbepaalde tijd ter inzage op de secreta rie van de gemeente Ridderkerk (van 09.00 uur tot 12.00 uur) en in de leeszaal van het Provinciehuis. Koningskade 1 te 's-Gravenhage (van 8.30 uur tot 17.00 uur). Een ieder kan gedurende 1 maand, te rekenen vanaf 19 februari 1979, schriftelijk bezwaren of opmerkin gen omtrent het al dan niet verlenen van de gevraag de vergunning kenbaar maken bij gedeputeerde sta ten van Zuid-Holland. Koningskade 1 te 's-Gravenha ge. Kiezen voor Trouw is dan ook duidelijk kiezen vooreen stijl, een mentaliteit.een richting, een meningTrouw hocfl het niet te hebben van sensatie en opgeklopte kleine tragedies W ant Trouw wordt gelezen door mensen zoals u. Mensen die het nieuws - en hei leven - serieus nemen Mensen die prijs stellen op de nuchtere feiten Aangevuld met terzake doende achtergrond informatie. En onverbloemde commentaren Keni u mensen die er net zo over denken als uzelL? Mensen die Trouw echter nog niet lezen.0 Geef'die mensen eens een proefabonnement U betaalt dan 1750 cn zij krijgen vier weken lang uw krant in de bus. Als kennis making hn-als het inderdaad zulke mensen zijn als u denkt - het begin van een blijvende vriendschap met Trouw t' 11II j i Op het volgende adres wil ik Trouw graag weken lang bezorgd zien worden Naam Straat Mijn eigen naam en adres zijn Naam - Adres Postcode/Plaats Ik stel cf wel geen pnjs op dal mijn naam bekend wordt gemaakt (doorstrepen wat niet van toepassing ts) RjskxxJc/Plaais Giro U Ontvangt een acceptgirokaart voor f750 Bon in een open envelop zonder postzegel /enden aan Tnxiw. Antwoordnummer 2792. 1000 PA Amsterdam

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15